SESTŘIH: 4. čtvrtfinále play off, Mladá Boleslav - Třinec 1:2

Z Mladé Boleslavi už je to pro dnešek vše. Přeji všem pohodový večer a těším se na počtenou opět o víkendu.
Nejlepší hráči utkání
Jiří Polanský (TRI)
Martin Růžička (MBL)
Je rozhodnuto. Mladoboleslavští hokejisté nedokázali navázat na včerejší heroický výkon a čtvrtém čtvrtfinálovém zápase podlehli třineckým Ocelářům těsným rozdílem. Další zápas této série se odehraje v pátek od 17:00 v třinecké WERK Aréně.
60:00
59:45
Patnáct sekund zbývá domácím na případné snížení. Vhazuje se po levici Šimona Hrubce.
59:29
Bruslaři se nemohou dostat ani do útočného pásma.
59:18
Výborného střela od modré nemohla Hrubce překvapit.
59:03
Třinečtí jsou v útočném pásmu, stále je navíc prázdná branka domácích.
58:47
Stratégové Výborný a Jelínek odvolali gólmana Martina Růžičku. Boleslav zkusí power-play!
58:47
Oddechový čas pro domácí.
58:20
Třinečtí se snaží vyhazovat puky po mantinelech, což se jim zatím daří. Je vidět, že pokyn zněl jasně: hrát taktikou "beton".
58:00
Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48
Roth se dostal do křížku s Robarem, nakonec sudí vše rozehnali a nebude se vylučovat.
57:32
Bruslaři okupují pásmo, jen jim chybějí střely.
57:14
Hosté se znovu osvobozují. Boleslavští si zatím nemohou vytovořit žádné slibné šance.
56:37
Třinečtí vyhodili na icing.
56:26
Hyka se snažil, ale hosté jej k brance nepustili. Třinečtí si velmi důkladně hlídají protihráče.
55:46
55:19
Jeden z hostů zlomil hokejku. Ocelářům početní výhoda nejde.
55:02
Domácí jsou ve čtyřech.
54:59
Plíhal několikrát dorážel z blízka, avšak boleslavský brankář přerušil hru a domácí tedy mohou vystřídat.
54:44
Třinečtí stále drží domácí pod zámkem a ostřelují Růžičkovu branku.
54:12
Ružička se snažil překvapit brankáře z velkého úhlu, což se mu nepovedlo.
53:46
Obrovská komplikace pro domácí, kteří jdou do tří. Jiří Kučný (MBL) – dvě minuty za sekání. 76 sekund dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Oceláře!
53:38
Klepišovu střelu od modré zblokoval Výborný.
53:02
Ctirad Ovčačík (MBL) byl potrestán dvěma minutami za zdržování hry, protože vyhodil puk mimo hrací plochu. Bruslařům se tedy komplikuje cesta za vyrovnáním, zatímco Třinec může vstřelit uklidňující branku.
52:29
Klimenta vystřelil z mezikruží. Hrubec raději přerušuje hru.
52:00
Prozatím se domácí nedostávají do velkých šancí. Třinec si stále důkladně hlídá svou obrannou třetinu.
51:29
V krátkém časovém sledu totéž. Mladé Boleslavi už se krátí čas na případné vyrovnání.
51:18
Zakázané uvolnění Třince.
51:05
Lenc posílal kotouč na dojíždějícího Musila, jenže ten nebyl tak rychlý, aby dokázal tečovat do branky.
50:39
Plíhalovu ránu z mezikruží vyrazil Martin Růžička po vzoru svých fotbalových kolegů hlavou.
49:54
Povedený střelecký pokus Martina Látala, proti jehož ráně sklepl Hrubec své betony.
49:25
Dnešní utkání sleduje 4 030 diváků.
49:16
Domácí kotel se dožaduje vyrovnání. Hraje se ale stále v útočném pásmu Třince.
48:54
Středočeši se provinili ofsajdem. Před vhazováním probíhá ještě komerční přestávka.
48:10
Lenc natrefil levou tyč Hrubcovy branky. Bruslaři nyní tlačí, ale hosté výborně brání.
47:48
47:48
Hykova střela se odrazila od gólmana mimo.
47:34
I Pacovského střelecký pokus byl zblokován.
47:19
Boleslavští si nerozuměli v rozehrávce, a tak se Třinečtí opět osvobozují.
46:58
Bártova dělovka od modré prosvištěla kousek od pravé tyče.
46:38
Oceláři vyhazují přes všechny čáry.
46:29
Látalova střela z mezikruží byla zblokována.
45:48
Třinečtí se provinili zdržováním hry v podobě vyhození puku mimo hrací plochu. Dvouminutový trest odpyká Antonín Pechanec (TRI) za brankáře Hrubce.
45:24
Povedené střídání Radana Lence. Jeho rána z většího úhlu ale skončila v moci třineckého brankáře.
44:37
Cienciala v útočném pásmu bojoval dlouho o puk, avšak nakonec upadl.
43:59
Broš naservíroval kotouč Látalovi, jehož střelecký pokus vytěsnil Šimon Hrubec špičkou svého betonu.
43:02
Martin Růžička si vyjel z branky a dlouho se do ní nevracel. Už to vypadalo, že se Třinečtí trefí do prázdné!
42:31
Hyka mohl tečovat do hostující svatyně kotouč. Bohužel pro domácí to ale nestihl.
41:54
Velká šance Klepiše, jenž mohl dávat do prázdné. Boleslavští jej ale stačili obrat o puk dříve, než to stihl.
41:41
Na Stříteského ránu z dálky si Hrubec vyjel z branky a přerušuje hru.
41:38
41:24
Roth s Rákosem dokonce ve vlastním oslabení ujeli a udělali si výlet k Martinu Růžičkovi.
40:43
Robar se nedokázal natáhnout na kotouč, a domácí tedy přicházejí o pásmo.
40:13
Bruslaři ještě dohrávají přesilovou hru. Martin Látal hned zkraje provětral Hrubcovu lapačku.
40:01
V úvodu třetiny byli Oceláři jasně aktivnější a dvěma góly dokázala otočit průběh utkání zásluhou Galvase a Draveckého. Následně se dění na ledové ploše poněkud umírnilo a nehrál se již tak divácky atraktivní hokej. Dokáží domácí ve třetí třetině ještě utkání zdramatizovat, nebo si Slezané svůj náskok ohlídají? Odpověď na tyto otázky se dozvíme za několik desítek minut.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
40:00
39:59
Stříteský od modré nadvakrát pálil mimo. Škoda pro domácí.
39:38
Hrabal (TRI) dostává dvě minuty za sekání. 25 sekund bude hrát Třinec ve třech!
39:37
Bárta dokonce při střeleckém pokusu na modré upadl.
39:15
Třinečtí znovu vyhazují. Tato přesilovka zatím domácím moc nejde.
38:35
Klimenta trefuje ochrannou síť.
38:08
Oceláři vyhráli buly a vyhazují.
38:03
Rákos se hnal sám na branku a poté se strhla menší strkanice v útočném pásmu Třince. Vyloučen byl David Cienciala (TRI) – dvě minuty za hrubost.
37:06
Orsava poslal kotouč na Draveckého, který natrefil levou tyč Růžičkovy brány.
36:39
Bruslařskému klubu je odpískáno postavení mimo hru. Následuje buly ve středním pásmu.
36:09
Kočí střílel z mezikruží, jenže puk na poslední chvíli změnil směr.
36:01
Na druhé straně lapil Klimentův pokus Šimon Hrubec.
35:50
Ružička jen těsně minul boleslavskou svatyni.
35:18
Výborný se hnal do pásma, avšak Oceláři jej o puk ihned obrali.
34:51
Kočí vyhodil, ale jelikož už byli Bruslaři v plném počtu, jedná se o zakázané uvolnění. Hra se tedy opět stěhuje do obranného pásma Mladé Boleslavi.
34:46
34:32
Tentokrát už se Rostislav Klesla propálil až na brankáře. Martin Růžička však sklapl své betony a přerušuje hru.
34:21
Kleslovu ránu od modré zblokoval Pabiška.
33:57
Slezané si zatím nemohou vytvořit tlak hodný přesilové hře. Z té jim zbývá ještě 49 sekund.
33:12
Mikulík dokonce v oslabení výrazně potrápil Šimona Hrubce.
32:55
Mitja Robar střádá cenné sekundy v útočném pásmu.
32:46
David Výborný (MBL) se provinil faulem kolenem. Bude si tedy muset odpykat dvě minuty. Dokáží Oceláři navýšit své vedení?
32:19
V posledních minutách se nehraje tak atraktivní podívaná, ani jeden tým se nedostává do vyložených šancí.
31:34
Martin Látal operoval dlouho kolem Hrubcovy branky, jenže neměl komu nahrát, a tak se rozhodl vzít to celé na sebe, jenže nakonec vypálil mimo.
31:07
Domácí nahazují do útočného pásma.
30:32
29:56
Orsava si s kotoučem nabruslil až k Růžičkovi, avšak finální střela se mu příliš nevyvedla.
29:32
V pásmu se drží po delší chvilce opět mladoboleslavští hokejisté. Oceláři jim ale nedávají příliš prostoru.
28:43
V posledních sekundách se hraje zejména ve středním pásmu.
28:00
Tomáš Klimenta si najel k Šimonu Hrubcovi, kterého prověřil z blízka. Třinecká brankářská jednička však přerušuje.
27:29
Polanský natrefil plexisklo za boleslavskou svatyní.
27:01
Lenc jel na branku hostí stíhán několika Oceláři, i tak ale stihl vystřelit, jenže mimo.
26:48
Závar u domácího brankáře nebyl nikterak dramatický, jelikož měl Martin Růžička kotouč pod kontrolou.
26:30
Slezané se dopustili zakázaného uvolnění.
26:19
Pabiška jel s Kašpaříkem na Hrubce, místo přihrávky se však rozhodl vystřelit, což se mu nevyplatilo. Přestřelil.
25:50
Doudera posílá Oceláře znovu před Martina Růžičku.
25:18
Bruslaři jsou sice v pásmu, jenže Třinečtí výborně napadají a nedávají jim příliš prostoru na přihrávky.
24:53
Linhartovu střelu z mezikruží Růžička vyrazil.
24:30
Stříteského nahození zůstalo nevyužito. U kotouče jsou opět Slezané.
23:32
Oceláři jsou lepším týmem a zaslouženě vedou. Zdá se, že na čtvrtý zápas série se připravili důkladněji. Zatímco domácí působí poněkud lehkovážně.
23:32
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
22:57
Třinec právě vstřelil branku!
Série několika hrubek domácí obrany je potrestána třineckým VLADIMÍREM DRAVECKÝM, který byl nikým nehlídaný a z blízka nedal Martinu Růžičkovi šanci. Asistence: JIří Polanský
22:36
Polanský poslal kotouč na Draveckého, jenž trestuhodně minul boleslavskou branku.
21:50
Po vyrovnávacím gólu Třince o sobě dávají také více vědět třinečtí fanoušci, kteří jsou občas slyšet dokonce více než ti domácí.
21:47
Až teď se Bruslaři dostali do útočného pásma. Martin Látal však hostující svatyni přestřelil.
21:28
Dorážku Daniela Rákose ukrývá Martin Růžička do své lapačky.
21:16
Boleslavští se stále jen brání. Hrubec se na druhé straně kluziště už může i trochu nudit.
20:50
Hezký gól a hlavně jednoduchý. LUKÁŠ GALVAS se na modré čáře napřáhl a poslal kotouč do pravé části Růžičkovy branky. Asistence: Tomáš Plíhal.
20:50
Dělovka od modré znamená pravděpodobně vyrovnávací gól Třince. Ještě se prohlíží videozáznam hry.
20:26
Růžička musel vyrazit další ostrou ránu od modré. Ve druhé periodě pokračují Oceláři v tlaku, který měli na konci té první.
20:05
Třinečtí se hned ženou do pásma.
20:01
Týmy jsou již připraveny na první buly ve druhé třetině.
Po první periodě vedou Boleslavští (stejně jako včera) 1:0. Branku tentokrát zajistil Pacovský. Třinečtí však hrají lépe než včera a výrazně Mladé Boleslavi zatápějí. Dá se tedy očekávat vyrovnaná bitva podobná prvním dvěma střetnutím.
Další třetina začne přibližně v 18:07.
20:00
19:48
Klesla orazítkoval plexisklo za boleslavskou brankou.
19:24
Bruslaři opět vyhazují přes všechny čáry.
19:12
Mikulík ujel v oslabení a jen o kousek přestřelil.
18:35
Mladá Boleslav vyhazuje.
18:25
Další velký tlak Ocelářů. Klepišova střela od modré postrádala razanci. I tak ale vytvořila prostor pro dorážčku Plíhala, na tu si však počíhal Martin Růžička.
17:48
Vysokou holí se provinil Jiří Kučný (MBL) – měl by tedy strávit dvě minuty na trestné lavici.
17:42
Doudera jel na branku s kotoučem, ale netrefil se. K dorážce si ještě najížděl Cienciala, ale upadl.
17:19
Trškova skrytá rána od modré byla ztečována mimo.
16:51
Obrovská šance Draveckého, jenž způsobil svou aktivitou velký závar v boleslavském brankovišti. Růžička však utěsnil všechny skulinky a nedovolil inkasování.
16:04
Nyní to vypadá, jako by Oceláři hráli přesilovku. Chyběly jim však střely.
14:57
Zničehonic velká šance Kašpaříka, kterému chybělo jen málo k tomu, aby protlačil kotouč mezi levou tyč a brankáře.
14:49
Hrňa vyslal na Martina Růžičku dělovku z mezikruží. I nadále však boleslavský brankář tento tlak stačí zvládat. Jak dlouho ještě?
14:13
Neskutečné, co Adamský neproměnil! Zívala na něj odkrytá branka, jenže si nestačil puk včas zpracovat. V posledních sekundách je dobývání domácí svatyně velmi urputné.
13:57
Kleslova tradiční střela od modré byla zblokována.
13:07
O několik sekund déle se mu však podařilo to stejné. Následně se s ním ještě pustil do potyčky Roth a po cestě na střídačku jej napadl Plíhal. K udivení mnoha diváků se však nebude vylučovat.
12:47
Klimenta po buly zavezl kotouč až do pásma, kde dokonce prověřil Hrubcovu pozornost.
12:24
Třinečtí měli obrovskou šanci v podobě střely od modré, následně byl vyloučen Michal Bárta (MBL) – dvě minuty za podražení.
12:18
Klepiš mohl sklepnout puk do branky po fantastické přihrávce, jenže boleslavský brankář Růžička se stačil velmi rychle přesunout a kotouč polapit.
11:49
Oceláři se dopustili zakázaného uvolnění. Dění na ledové ploše se tedy vrací zpět před třineckou branku.
11:27
Broš jel s Klimentou na branku, prvně jmenovaný trefil ale pouze gólmana a druhý se snažil následně dorážet. Hrubec má však kotouč ve své moci.
11:14
Před dojíždějícím Hrňou se rozhodl domácí brankář přikrýt puk, a přerušit tak hru.
10:56
Třinečtí oproti včerejšku zlepšili svůj výkon a jsou nebezpečnějším protivníkem.
10:30
Rákos se snažil dostat do pásma, avšak boleslavská obrana ho brzy odzbrojila.
10:12
Bruslařům byl odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
10:00
09:48
Hned po buly se podařilo Boleslavským vyhodit až k Hrubcově svatyni.
09:33
Oceláři mají velký tlak v útočném pásmu.
09:07
Obrovská šance Plíhala, jenž mohl nadvakrát zakončovat, jenže pokaždé jej dokázal uhlídat Martin Růžička.
08:48
08:36
Musil se hnal s Hykou na Hrubcovu branku, jenže se dopustili ofsajdu.
08:00
A Bruslaři mají po přesilové hře. Milan Mikulík (MBL) se v útočném pásmu dopustil podražení. 48 sekund se tedy bude hrát čtyři na čtyři, následně by měli být zvýhodněni Třinečtí.
07:40
Slezané vyhazují přes všechny čáry.
07:22
Domácí uzamkli Oceláře v pásmu, jenže ti jim zatím nedávají moc příležitostí ke střelbě na branku.
06:48
Bárta byl podražen Erikem Hrňou (TRI), jenž musí následující dvě minuty strávit na trestné lavici.
06:05
Nadvakrát to zkusil Štefan Ružička, který byl hodně blízko branky, avšak Martin Růžička mu nedal moc prostoru k vyniknutí a napodruhé navíc hostující útočník přestřelil.
05:20
05:11
Až v těchto chvílích uzamkli domácí hosty v pásmu, jenže Klimenta od modré přestřelil.
04:25
Oceláři dokázali znovu vyhodit. Bruslaři se nemohou usadit před Šimonem Hrubcem.
04:10
Bártova skrytá střela od modré byla zblokována jedním z třineckých obránců. Vhazuje se po Hrubcově pravici.
03:47
Třinečtí následně vyhazují přes všechny čáry.
03:29
Pabiška mohl poslal kotouč zblízka do branky, jenže Hrubec se stihl včas přesunout.
03:20
První vyloučení zápasu. Za nedovolené bránění je vyloučen navrátilec do sestavy Třince Jakub Orsava (TRI).
02:57
Bruslařům je odpískáno další zakázané uvolnění.
02:39
Nebezpečný byl v útočném pásmu Erik Hrňa, který sice střílel už z velkého úhlu, avšak Růžička neměl kotouč úplně pod kontrolou.
02:27
V třineckém brankovišti byla následně k vidění menší potyčka. Vše se ale obešlo bez trestů.
02:26
Musil byl bráněný několika hostujícími hráči, i přesto dokázal z mezikruží vyprodukovat solidní střelecký pokus, který chytá Hrubec do své lapačky.
02:05
Slezané jsou opět v pásmu, kde je udržel svým nahozením Rostislav Klesla.
01:45
Zakázaným uvolněním se po několika sekundách provinili naopak Třinečtí.
01:30
Icing Mladé Boleslavi.
01:08
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tomu se říká nástup do utkání! Michal Bárta poslal puk na úplně volného DOMINIKA PACOVSKÝ, který se nemohl mýlit, jelikož na něj zívala napůl prázdná branka Ocelářů. Asistence: Michal Bárta, David Výborný.
00:27
Brzy o něj však přišli a s kotoučem je za domácí brankou Kučný, který čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.
00:13
Oceláři ihned vybojovali pásmo.
00:01
I ti už jsou připraveni na zahájení zápasu. Úvodní buly bude vhozeno poté, co zazní státní hymna České republiky.
Hostující sektor je již opět naplněný fanoušky – stejně jako včera – na maximum. V mini kotli se tedy tísní kolem 140 fanoušků. I boleslavští fanoušci pozvolna zaplňují tribuny a očekávají příchod hokejistů na ledovou plochu.
Mladá Boleslav v těchto dnech doslova žije hokejem, většina parkovacích míst u hokejové arény byla plná už více než hodinu před začátkem hokejového zápasu. Opět se očekává vyprodaný stadion a skvělá atmosféra.
Na ledě ŠKOENERGO Arény právě končí předzápasové rozbruslení, oba týmy pomalu odcházejí do kabin, aby se nachystaly na další důležité utkání. Pokud by dnes Mladoboleslavští vyhráli, mohou celou sérii vyrovnat. Třinečtí by si naopak v případě úspěchu mohli vytvořit již dvoubodový náskok na soka ze středních Čech.

BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Stříteský, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Kašpařík, Mikulík

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Foltýn, Hrabal, Doudera – Š. Ružička, Klepiš, Hrňa – Orsava, Plíhal, Pechanec – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Barvíř, Blümel.
Favoritem pro čtvrtý zápas v play-off je i nadále Třinec. Oceláři vyhráli základní část a mohou se pyšnit velmi širokým kádrem. Mladoboleslavští hokejisté se však v úterý prezentovali velmi kvalitním týmovým výkonem, díky kterému dokázali hvězdný Třinec porazit. Bude tak zajímavé sledovat, jak se s tím Slezané vypořádají. Získají Oceláři mečbol, nebo Mladá Boleslav vyrovná sérii a vynutí si minimálně šestý zápas na domácím ledě? Odpovědi na tyto otázky budeme znát už ve středu večer.
3. zápas série
Do zápasu vstoupili možná až trochu překvapivě aktivněji domácí, kteří si vypracovali náskok 2:0. Oceláři ale dokázali vyrovnat, jenže na víc už se nezmohli. Další branky padaly už pouze do sítě Šimona Hrubce, který v součtu inkasoval nelichotivého "bůra". Bitva byla velmi vyrovnaná, Třinci však chybělo pověstné štěstí. Dobrou formu měl také brankář Martin Růžička, který odolával mnoha hostujícím střelám.

Statistiky 3. zápasu
Branky a nahrávky: 7. Robar (Mikulík, Klimenta), 27. Bárta (Robar, Ovčačík), 38. Bárta (Stříteský, Pacovský), 52. Látal (TS), 57. Klimenta (Broš, Kočí) – 32. Cienciala (Matuš, Rákos), 35. Hrňa (Klepiš, Š. Růžička).
Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek.
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Dobrý den, vítejte u sledování čtvrté čtvrtfinálové bitvy extraligového play-off. Opět na sebe narazí BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec. Stav série před tímto zápasem je 1:2 z pohledu domácích. Tento duel také odvysílá v přímém přenosu ČT sport.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.