
Olomouc

Zlín
1:3
- 48:31'J. Knotek
- 09:43'Honejsek
- 22:40'Klhůfek
- 58:21'J. Ondráček
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Olomouc
- 48:31'J. Knotek
Zlín
- 09:43'Honejsek
- 22:40'Klhůfek
- 58:21'J. Ondráček
Další informace:
- Rozhodčí
- Pavlovič, Pešina – Frodl, Komárek
- Stadion
- Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst)
- Návštěvnost
- 5194 diváků
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Houdek zkusil posunout puk přes osu hřiště, jenomže tohle byla jen voda na mlýn Zlínským. JIŘÍ ONDRÁČEK se rozjel ze svého pásma a na levém křídle si udělal celkem solidní prostor na manévrování. Jeho rána nad nohu Konráda nakonec na zřejmě klíčovou branku utkání bez potíží stačila. Bez asistence.
Domácí se vzbudili z marasmu. Nenápadné nahození Eberleho směřující na zadní tyč se nakonec dostalo až k JANU KNOTKOVI, který bez jakýchkoliv problémů dokázal dostat puk do odkryté branky. Kašík se zkoušel ještě přesunovat, avšak na rychlou střelu nestačil. Asistence: Jan Eberle, Jakub Galvas.
Berani dokázali na několik dlouhých sekund zavřít olomouckou obrannou pětici v jejich pásmu, čehož nakonec zřejmě nejvíce využil PAVEL KLHŮFEK ke své druhé trefě v sérii. Právě k němu se totiž dostal odražený kotouč a jeho vyjetí na střed s rychlou střelou k tyči nakonec byly účinný recept na Konráda. Asistence: Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs.
A je tu první branka utkání! Chyba domácích na předbrankovém prostoru nakonec umožnila ANTONÍNU HONEJSKOVI celkem pohodlnou dorážku. Konrád byl naprosto mimo golmanskou osu, neboť moment před tím ještě vyrážel zlínskou střelu, jeho šance na zákrok se rovnaly zázraku. Asistence: Ralfs Freibergs.
HC Olomouc: Konrád (Falter) – Houdek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Mráz, J. Káňa – Jergl, Herman, Holec.
Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Žižka (A), Valenta, Matějíček, Řezníček, M. Novotný – Okál, Šťastný, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Šlahař – Kubiš (A), Honejsek, O. Veselý (C) – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček.
Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Frodl, Komárek.
Zdeněk Venera (HC Olomouc): „První třetina nebyla podle našich představ. Herně jsme nebyli úplně v pohodě a Zlín šel zaslouženě do vedení. Důležitý byl vyrovnávací gól, který nám hodně pomohl, po němž jsme šli díky naší aktivita do vedení. Druhá vyrovnávací branka Zlína nás ale hodně přibrzdila. Za stavu 2:2 se mohlo utkání překlopit na jakoukoliv stranu. Jsme rádi, že nakonec na naši. Rozhodly výraznou měrou i přesilovky.“
Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): „Podařil se nám vstup do utkání. Měli jsme dobrý pohyb a vyložené šance, byla tam i jedna tyčka. Nepodařilo se nám z toho bohužel vytěžit víc než jeden gól. Druhá třetina byla vyrovnaná. Domácí ožili a srovnali. Jejich hra byla aktivnější. Nevyužili jsme přesilovky, které jsme měli, což rozhodlo. Naopak domácí to trefili. Tým musíme pochválit za přístup a sebevědomou hru. Věříme, že ve středu budeme šťastnější.“
02.02.2018 Zlín x Olomouc 4:3 (46. kolo)
26.12.2017 Olomouc x Zlín 1:0 (33. kolo)
05.11.2017 Zlín x Olomouc 1:3 (20. kolo)
24.09.2017 Olomouc x Zlín 3:4 pr. (7. kolo
Zahajovací duel moravské bitvy v předkole splnil všechna předzápasová očekávání. Obrovský důraz na taktickou svázanost, obranná hra převyšující tu ofenzivní. Nicméně i přes lehce nezáživný tón a slabší návštěvu se nakonec nakonec diváci ještě dočkali dramatu. Olomouc šla na startu třetí třetiny do vedení 2:1, avšak zlínská strana ještě stačila zásluhou Štastného odpovědět. Konečné rozřešení nakonec nabídl krásný mladého Jakuba Galvase, kterým Petr Strapáč nepohrdl. Pumelice trefená do šibenice tak darovala úvodní bod Hanákům.
HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 30. Strapáč (Irgl, Laš), 43. Holec (Vyrůbalík, Jergl), 56. Strapáč (J. Galvas, Irgl) – 14. Klhůfek (Popelka), 50. Šťastný (Roberts Bukarts, Okál)
HC Olomouc
04.03.2018 Jihlava x Olomouc 3:0
02.03.2018 Olomouc x Brno 7:2
28.02.2018 Mladá Boleslav x Olomouc 3:4 pr.
Aukro Berani Zlín
04.03.2018 Plzeň x Zlín 3:2
02.03.2018 Zlín x Chomutov 5:2
28.02.2018 Sparta x Zlín 3:2
Ševci se nacházeli před sezónou v podobné pozici jako jejich nynější soupeř v předkole. Zlínský hokej se po odchodu strategického partnera PSG ocitl nad propastí, až akvizice v podobě bývalého televizního experta Martina Hostáka coby generálního manažera nakonec zřejmě udržela extraligovou licenci v Baťově městě. Management klubu se tak už během léta vydal cestou razantní přestavby, kromě nové titulárního partnera, identity a loga se po dlouhé době dostalo do názvu klubu i slovo "Berani". I přesto se však odhady expertů na výkon týmu spíše mírnily, a zde můžeme přesně vidět paralelu s Olomoucí, neboť Zlín měl podle jejich analýz k úplnému spodku tabulky. Konečný výsledek je však relativně odlišný.
I svěřenci trenéra Roberta Svobody nicméně neměli start sezóny úplně nejvydařenější, dlouho se prali s formou a okupovali spíše ty nejspodnější příčky extraligové tabulky. Řešení nakonec bylo poměrně jednoduché, dva bratři v jedné formaci i v jednom týmu, to až na výjimky a anomálie s názvem Sedinové či Holíkové nedělá moc dobrotu. V plné nahotě se to potvrdilo u sourozenců Bukartsových. Až paradoxně po odchodu Rihardse se začalo významně dařit klíčovému muži zlínské sestavy Robertu Bukartsovi. Potvrzení vzrůstající formy týmu pak dodal v listopadové šňůře fantastických výkonů brankář Kašík, který dotáhl Zlínské až do elitní desítky. V prosinci pak dokonce družstvo dotáhlo svou pouť až na šesté místo! Po Novém roce se sice zlínská mašina trošku zadrhla, konstantním ziskem bodů se však postupně Berani usidlovali okolo místa osmého a stále ještě několikrát nakukovali dokonce do zmiňované šestky. Závěrečná prohra s Plzní jim však přímou účast ve čtvrtfinále play-off nakonec na poslední chvíli vzala.
Nejproduktivnějším hráčem v kabině Zlínských byl už zmiňovaný lotyšský sniperRoberts Bukarts, který nakonec díky 21 brankám a 28 asistencím dosáhl na čtvrté místo v celé extralize dle počtu kanadských bodů. Konstantní výkony pak předváděli v průběhu této sezóny i Antonín Honejsek (16+15) i Zdeněk Okál (16+14). Taktéž třiceti bodů pak dosáhl i další forvard David Štastný (14+16), který mimo jiné odehrál i jednu juniorskou sezónu za Hanáky. Nejčastěji bodujícím bekem v drese Beranů je pak Lotyš s bohatými zkušenostmi ze zámoří Ralfs Freibergs, jenž přidal ke třem brankám celkem třiadvacet gólových nahrávek. V bráně pak září další muž se zkušenostmi s Olomoucí, Libor Kašík v průběhu sezóny vynechal jen jeden jediný mač, navíc má úspěšnost zákroků přes 92 %. Dvojkou by měl být pro tuto sérii Tomáš Štůrala.
Hanáci už tradičně před sezónou patřily v konstrukcích a analýzách expertů do kategorie týmů bez šancí. Bez jasné profilace, bez zájmu. Družstvo vedené trenérským lodivodem Zdeňkem Venerou ovšem nakonec dokázalo všechny předsezónní předpoklady doslova znemožnit. Olomouc sice vstupovala do letošního ročníku bez výraznější letní posily a svůj cíl jasně stanovila na vyhnutí se baráži, i přes to však nakonec jen těsně neskončila v elitní šestce s přímou účastí ve čtvrtfinále play-off.
Celá dlouhá cesta Mory do předkola play-off však byla mnohem více zamotanější, než pouhé zgeneralizování na frází „vzpoura předpokladům". Ano, je nutno uvést a jasně přiznat, že tým start sezóny nedokázal úplně dobře chytit. Prohra 0:10 na půdě Plzně ještě zřejmě dlouho zůstane v podvědomí mnoha fanoušků jako velké stigma, které by nejradši nadobro vytěsnili z mysli. Po tomto zářijovém šoku z třetího extraligového kola ovšem přišel obrovský restart, pro kabinu i management. Zátěžová zkouška, která má větší vliv, než mnohé dlouhodobé koncepce. Od této chvíle se kohouti dokázali dostat do ligového průměru a postupnými kroky si znovu budovat poztrácené renomé. Samotný vrchol formy celého kádru poté přišel v prosinci, v němž se Olomouci povedlo až tři výjimky získat samé výhry, tabulkově to pak stačilo dokonce i na tuhou bitvu o pátou příčku. Jan Knotek tehdy mohl všem médiím předat jasné avízo, že Olomouc už nechce mít nálepku „outsiderů a betonářů".
Křivka úspěchu nicméně i na Hané zažila své už historicky vžité fáze, po období velkého úspěchu přišel zčistajasna i čas letargie a zmaru. Olomouci se po novém roce nepodařilo navázat na své předešlé výkony a pracně vybudovaný náskok nad protivníky z dolní poloviny tabulky se razantně snižoval. Nakonec však družstvo alespoň předkolo play-off neuniklo. Klíčové duely po olympijské pauze Olomoučtí zvládli a o elitní šestku nakonec přišli až prohrou 0:3 v posledním kole v Jihlavě. V případě jakéhokoliv vítězství a platnosti ostatních výsledků daného kola by to ovšem po roční pauze znovu stačilo na čtvrtfinále play-off. To už jsou nicméně roviny spekulací, neboť konečná osmá příčka nyní nutí Moru sehrát předkolo play-off proti moravskému rivalovi ze Zlína.
Na kom ovšem vlastně stojí aktuální olomoucká hra? Oproti mnoha dalším extraligovým týmům by se v kabině hledal jasný lídr z vrcholu kanadského bodování celé soutěže jen marně. Nejúspěšněji se v tomto ohledu umístil na konci elitní třicítky centr první formace Jan Knotek díky 17 brankám a 13 asistencím. Jen o dva body za ním je pak je pak jeho spoluhráč Marek Laš (12+16), kterému to hlavně v poslední době mimořádně střílelo. 27 bodů, tedy o ještě o bod méně pak má třetí do party ve formaci, hbitý křídelník Jan Eberle. V dalším výčtu opor nelze zapomenout na exbrněnského Viléma Buriana, momentálně hrajícího možná svou životní sezónu, kapitán Martin Vyrůbalík, defenzivní zeď, pak taktéž s dvěma brankami a sedmnácti asistencemi nemusí být zahanben. Nejznámější jméno v sestavě Zbyněk Irgl, jenž je na Hané vypůjčen z Třince, pak má taktéž relativně zajímavá čísla a jeho bohaté zkušenosti mohou být rozhodujícím jazýčkem na vahách úspěchu. V bráně stojí další pilíř Olomouce, účastník letošních olympijských her ve slovenském dresu Branislav Konrád dosáhl v základní části na úspěšnost přes 90,5 %. Záda by mu měl krýt v případě nouze Martin Falter.