Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Liberec - 15. března 2022   18:00

Ukončeno
Brno
52:10' Krištof (Bartejs) • 52:57' Ďaloga (Bartejs, A. Zbořil) • 56:32' P. Holík (Zaťovič, Ďaloga)
3:2
(0:1, 0:0, 3:1)
Stav série: (2:2)
Liberec
00:27' J. Vlach  (Klapka) • 48:46' J. Šír  (A. Najman)
Brno
Sestavy:
Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Vincour, A. Zbořil, Kollár – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, T. Šoustal.
Rozhodčí
Mrkva, Obadal – Lederer, Rampír
Winning Group Arena
7 014 diváků
Liberec
Sestavy:
Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec 3:2. Parádní obrat řídil obránce Bartejs 0+2

Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek ode mne vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou.
Neskutečné se stalo skutečností! Kometa sedm minut před koncem zápasu prohrávala po gólu Šíra o dvě branky. Přišla přesilovka, v které se prosadil Krištof. Následně se prosadil Ďaloga po skvělém pasu od Bartejse. Obrat byl dokonán, když Holík dorazil volný puk za záda Kváči necelé čtyři minuty před koncem. Kometa si zbytek duelu pohlídala, dotáhla ho do zdárného konce a srovnala sérii.

Předkolo mezi Kometou a Libercem se tedy přesouvá zpět před Ještěd, kde celky svedou klíčový souboj, který rozhodne o tom, kdo se podívá do čtvrtfinále.
Nejlepší hráč:

Tomáš Bartejs (KOM)

Petr Kváča
Konec zápasu.
59:58'
Klapka ještě nahazoval z rohu před Čiliaka, který v klidu zakročil.
59:50'
Zaťovič mohl puk poslat do prázdné brány. Obránce jeho pokus zblokoval.
59:35'
Kváča jede na střídačku, Liberec hraje v šesti.
59:31'
Oddechový čas pro hosty.
59:31'
Mohl být konec! Vincour dostal puk před Kváču, kterého z první neprostřelil.
59:08'
Bartejs držel puk na levé straně a rozhodl se nahodit za bránu. Faško-Rudáš, který kotouč posunul na Vlacha, kterému puk skvěle sebral Bartejs, který puk posunul do středního pásma.
59:00'
Poslední minuta utkání!
58:13'
Kometa hraje přesilovku v klidu. Nezmatkuje a drží se v pásmu. Ďaloga byl s pukem na modré. Když chtěl přihrávat na Hollanda dostal se s pukem do středního pásma, píská se ofsajd.
57'
Domácí v extázi! Holíkova dorážka otáčí zápas, 3:2
57:31'
Liberec šel dopředu v oslabení. Birner se chystal ke střele. Vincour se vrátil a zastavil akci. Fanoušci ho ocenili velkým potleskem
57:13'
Petr Jelínek sestřelil mimo hru jednoho z Brňanů, který se dlouho nezvedá z ledu. Rozhodčí se rozhodli k nevoli brněnským příznivců pro dvouminutový trest za nedovolené bránění.
56:32'
Kometa právě vstřelila branku!
Neskutečné se stává skutečností! Vincour střílel z levé strany do betonu Kváči. První dorážka v bráně neskončila, zatímco dorážka PETRA HOLÍKA z pravé strany už za brankovou čáru doputovala – 3:2. Asistence: Martin Zaťovič, Marek Ďaloga.
55:53'
Klepiš projel do pásma. Chtěl si obhodit Kučeříka. Zadák Komety se nenechal oklamat, zablokoval hokjeku Klepišovi a vzal mu puk.
55:29'
Kometa žije! Po buly přišlo další nahození od modré. Kváča ho zachytil přijde další buly v obranném pásmu Liberce.
55:05'
Zaťovič dostal na modrou puk. Sjel si na levý kruh, odkud mířil do pravého horního rohu. Kváča puk s obtížemi zachytil a zastavil hru.
54:44'
Horký se dostal přes modrou čáru a protáhl se okolo obránce. Jeho střela po ledě trefila Kváčův beton puk následně odklidil obránce hostů.
54:00'
Liberec se snaží rychle odpovědět. Střelu Faška-Rudáše zblokoval Holland hokejkou.
52:57'
Kometa právě vstřelila branku!
Brněnská aréna se pravděpodobně zboří! Bartejs napasoval přesný pas z levé strany na hůl MARKA ĎALOGY, který ho poslal do odkryté brány za Kváčova záda – 2:2. Asistence: Tomáš Bartejs, Adam Zbořil.
52:10'
Kometa právě vstřelila branku!
Druhá přesilovková formace šla na led. MICHAL KRIŠTOF dostal puk od Bartejse. Slovenský centr vzal akci na sebe a poslal puk mimo dosah Kváči, čímž vykřesal šanci pro své mužstvo – 1:2. Asistence: Tomáš Bartejs.
50:48'
Kometa začala přesilovku dobrým tlakem. Ďaloga posunul na Horkého, jenž si střelu rozmyslel. Kombinace pokračoval. Holík napasoval skvělý pas na Tomáše Vincoura, který v stoprocentní šanci ztroskotal na Kváčově betonu!
50:34'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (David Aubrecht – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
49'
Zaťovičův nedůraz potrestal gólovou nahrávkou na Šíra Najman, 0:2
49:43'
Liberec pokračuje s pukem na holích. Holland nepřesně rozehrával u své brány a hosté tak mohli pokračovat v útočné třetině. Po střele od modré se puk od betonu odrazil na hůl Grígera, kterému hokejku nadzvedl důrazný obránce Komety.
48:46'
Liberec právě vstřelil branku!
Vincour ztratil na obranné modré puk. Liberec šel do pásma. Zpoza brány přišel puk před bránu na JANA ŠÍRA, který ho poslal bekhendem o tyč za Čiliakova záda – 0:2. Asistence: Adam Najman.
47:50'
Po střele Ivana od modré se puk vyskytoval před brankářem. Útočící hráč měl blokovanou hokejku a nedokázal tak vystřelit. Puk si vytáhl ze zmatku Ordoš, kterého bleskovým roštěpem vychytal Čiliak!
47:40'
Liberec vyhrál buly a poslal puk za bránu. Tansey si ho našel, jenže nepřesně rozehrával, puk má Liberec.
Utkání sleduje 7 014 diváků!
47:26'
Po střele z pravé strany vznikl před Čiliakem menší závar. Slovenský strážce svatyně si puk nakonec našel a přerušil hru.
47:03'
Liberec se drží na puku v útočném pásmu a Kometě se nedaří dostat a udržet se v pásmu.
46:05'
Vlach upaloval sám vstříc Čiliakovi. Navrátilec do liberecké sestavil mířil nad rameno Čiliaka, který si pochutnal na ráně Vlacha lapačkou!
45:26'
Domácí nepřesně rozheráli, díky čemuž se dostal Ivan ke střele od modré. Jeho pokus zblokoval Tansey.
44:08'
Gríger dostal puk k levé tyči Čiliaka, odkud hledal najíždějícího Ordoše, který puk netrefil. Kdyby se tak stalo, puk pravděpodobně zaplaval až do sítě.
43:55'
Klapka dojel svůj nahozený puk a okamžitě přihrával mezi kruhy na Birner, který napálil střelou ze zápěstí levou tyč!
43:19'
Kváča nepřesně rozehrál za bránou na Kollára. Ten chtěl z pravé strany ihned střílet, jenž puk mu ve finální fázi střeli sjel. Vzápětí byl s pukem na modré Kučeřík, který ho poslal do lapačky Kváči.
42:56'
Liberec kombinoval v útočném pásmu. První střelu Šmída Rákos obětavě zblokoval, ale druhá nebezpečně prošla až na beton Čiliaka, od kterého se odrazil do nebezpečného prostoru před bránou. Obránce pod tlakem vyhodil na icing.
42:03'
Kometa je nastěhována v útpčném pásmu. Rákos dostal puk na levý kruh, odkud trefil pouze obránce. Následně nahazoval z pravé strany Bartejs do Kváčova betonu.
41:25'
Birner se protáhl do pásma a při manévru ukouzl a tělem narazil do tvrzeného skla. Kometa zrovna útočila, když se Birner dlouho nezvedal a rozhodčí se rozhodl pro přerušení hry.
40:51'
Ďaloga dostal puk na modrou a rychle nahazoval. Jeho pokus skončil za bránou. Kometa následně byla venku z pásma. Kučeřík rozehrál prudce , puk skončil na icingu.
40:19'
Zbořil se elegantně probruslil do pásma. Při kličce uklouzl, ale domácí pětice i přes to pokračovala v útoku.
40:05'
Liberečtí vyhráli buly a zahajují třetinu s pukem na holi.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhé dějství je za námi. Hru jednoznačně diktovala Kometa, ale srovnat během druhé dvacetiminutovky nezvládla. Hosté se viditelně zatáhli a snaží se především držet puk mimo vlastní obranné pásmo, což se mu daří za pomoci dlouhých vyhození do středního pásma. Největší šance Komety měli Zaťovič s Jenyšem, kteří skvěle chytajícího Kváču v samostatných únicích nepřekovali. Kometa tak před závěrečnou periodou ztrácí jednu branku.
Další třetina začne přibližně v 19:42.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:48'
Po buly puk doklouzal na Hollanda, jehož ráně z první z mezikruží chyběli centimetry. Kometa byla blízko srovnání těsně před závěrečnou sirénou!
39:35'
Horký hledal z levé strany najíždějícího Ďalogu, kterému šel puk na bruslu, takže vystřelit nedokázal. Nicméně akce pokračovala. Slovenský zadák obkroužil pásmo a nahodil na Kváču, který spolehlivě zakročil.
39:11'
Po souboji za bránou zůstal na ledě ležet Vlach. Liberecký útočník se nakonec postavil na brusle, ale zamířil do zázemí Winning Group Areny místo na hráčskou lavici svého celku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:32'
Bartejs rozehrál bleskově na Jenyše, který puk nahodil obloukem do rohu. Vincour se dostal na puk na levém mantinelu, odkud puk poslal do lapačky Kváči, který zastavil hru.
38:12'
Rákos prohrál buly v útočném pásmu. Ivan z Liberce se cítil pod tlakem, a tak kotouč raději poslal přes všechny čáry na icing.
37:59'
Hosté v plném počtu.
37:26'
Po výměně puku se Zbořilem pálil Holík. Kváča měl štěstí, jelikož před ním skvěle clonil Zaťovič. Puk trefil gólmana hostů do ramene, od kterého puk skončil za bránou. Liberec vyhodil.
36:50'
Zaťovič vyhrál buly. Po rychlé kombinaci pálil z první Horký, jehož pokus skončil za bránou. Zbořil zastavil vyhození Liberce. Domácí můžou pokračovat v tlaku.
36:29'
Domácí pětice dostala puk do pásma, kde se dlouho bojovalo u mantinelu. Po sérii nahrávek se rozhodl z pravého kruhu nahodit Holík. Jeho pokus našla Kváčova lapačka.
36:10'
Domácí buly prohráli. Šmíd v klidu nabral puk a poslal ho za Čiliakovu bránu. Kometa musí tudíž začít od vlastní kasy.
35:59'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Rychlovský – 2 min., podrážení).
35:18'
Kolmann si převzal puk za bránou a poslal ho vysokým obloukem do středního pásma.
34:38'
Jenyš protečoval puk do pásma. Kváča tentokrát rozehrál zpoza brány přesně na Vlacha, který puk pouze šťouchl do středního pásma. Brněnský útočník následně přejel modrou s poslal puk na Kváču, který ho zachytil v klidu do lapačky a zastavil hru.
34:05'
bartejs nahodil kotouč do pásma. Kváča za bránou rozehrál pouze na Vincoura. Domácí puk vzápětí ztratili.
33:52'
Holík našel na útočné modré Zaťoviče, který si přesný pas špatně zpracoval a ujel mu. Kapitán Komety ho přece jen dojel těsně před Kváčou. Těsně před brankářem udělal rychlou forhendovou kličku, ale puk za beton Kváči neposunul!
33:10'
Ďaloga chtěl svým typickým způsobem zavést puk do pásma. Kotouč na modré ztratil. Liberec se dostal do pásma, jenže chvíli poté ho ztratili.
31:59'
Obrovská šance Kučeříka. Krištof ho našel z pravé strany přímo před Kváčou. Mladý zadák Brna z velké blízkosti trefil Kváčovu lapačku, který si připsal další dobrý zákrok.
31:28'
Krištof buly prohrál. Nicméně domácí pokračovali chvíli s pukem v pásmu. Liberečtí ho nakonec sebrali a poslali do středu hrací plochy.
31:04'
Liberečtí vyhráli buly v obranném pásmu a posunuli puk do středního pásma. Vincour přešel přes modrou. Bohužel pro něj neměl rychlost a tak alespoň získal vhazování v útočném pásmu nahozením do Kváčovy výstroje.
30:35'
Kollár si obhodil obránce a setrvačností se dostal za bránu. Ve velké
početní nevýhodě puk ztratil. Puk mají Liberečtí.
30:04'
Dočekal puk poslal za bránu. Liberečtí ho vybojovali a jeli vpřed. Liberec sice přešel do pásma, jenže chvíli poté jeden z hráčů zahrál vysokou holí, hra je přerušena.
29:35'
Sedláček přešel do pásma a posunul na Ďalogu, který z mezikruží mířil nad horní tyč. V dalším útočném výpadu přebruslil obránce z pravé strany uhánějící Jenyš, kterému kličku do forhendu zastavil hokejkou Kváča!
29:09'
Domácí obránce nepřesně nahrával. Birner mezi kruhy trefil blok.
28:28'
Ihned po buly vypálil od modré Tansey bombu vstříc Kváčovi. Jeho projektil šel pouze do zadního mantinelu.
28:04'
Zbořil našel zpoza brány Bartejse, který puk poslal na Kváču, který ho vyrazil vyrážečkou. Následně pálil do betonu Kváči. Odražený puk si našel obránce, který pod tlakem vyhodil na zakázané uvolnění!
27:10'
Domácí v plném počtu.
27:01'
Ivan nahazoval od modré. Puk se od Čiliakova betonu odrazil na Klapku, který z blízka kasu netrefil. Tansey vzápětí vyhodil.
26:20'
Po střele Klepiše z levého kruhu se od Čiliaka odrazil puk do vzduchu. Hráči chvíli nevěděli, kde se černá gumu nachází. Nakonec ho sebral Holík, který vyhodil.
25:34'
Liberec kombinoval v pásmu. Klepiš uvolnil Birnera mezi kruhy. Liberecká šestnáctka puk ve finální fázi akce netrefila.
25:10'
Zachar se protáhl mezi obránci před Kváču. Lukáš Doudera si ho přidržel, za což je odeslán na trestnou lavici.
24:42'
Jenyš se ramenem procpal před obránce za modrou čáru, posunul puk na juniora Iva Sedláčka, který udělal na levém kruhu zpětnou kličku, při které mu ujel puk z čepele hole.
23:58'
Liberec nyní tlačí Kometu. Šmíd dostal puk na modrou. Klapka dobře clonil před Čiliakem, který dokázal i přes dobrou clonu puk vyrazit.
23:22'
Domácí navyšují obrátky. Kollár procpal puk do pásma a chtěl hledat na druhém kruhu Bartejse, kterému pas sebral obránce hostů.
22:51'
Po vhazování ve středním pásmu nahodil do pásma Ďaloga. Puk objel po mantinelu na modro, odkud mířil Bartejs těsně nad.
22:21'
Liberec se na chvíli zabydlel v pásmu, ale do střelecké pozice se nedostal. Dočekal vyvezl puk do útočného pásma, kde ho za bránou točili Brňané po mantinelech. Hra je přerušena po přihrávce rukou.
21:54'
Zaťovič nejprve hledal před bránou Sedláčka, kterému puk ujel. Z druhé lny střílel do Kváčova ramene Jenyš. Kotouč se odrazil na Tanseyho, který ze slibné pozice síť liberce nerozvlnil.
21:15'
Vincour objel bránu a nahrával na modrou. Obránce trefil Jelínka, který zůstal ležet po zásahu na ledě.
20:20'
Zbořil za vezl puk do pásma, kde ho pod velký tlakem ztratil. Bartejs má puk na obranné modré.
20:10'
Zbořil vyhrál buly, a Kometa se tak může hnát za vyrovnávací trefou.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je za námi. Liberec díky brzké trefě Vlacha vede o jeden gól. Kometa tlačila, vyrovnávací trefu ale nevsítila. Domácí měli velký tlak a nejblíže gólu byli při přesilové hře na konci třetiny. Kváča všechny možnosti pokryl a udržel těsné vedení Tygrů.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Faško-Rudáš hledal z rohu kluziště před bránou Birnera, který prudký puk netrefil. Hra skonči s největší pravděpodobností ve středním pásmu.
19:28'
Po nepřesné rozehře Bartejse se píská icing.
18:12'
Zbořil opět naznačil střelu. Místo rány posunul puk na Holíka, který trefil z první beton. Z druhé vlny dobře přihrával Horký Zaťovčovi na hranu brankoviště. Kapitán modrobílých gumu do klece neuklidil.
17:42'
Po další střele Holíka z pravého kruhu. Střílel Horký pouze do betonu. Puk nahazoval vzápětí od modré Zbořil. Kváčovi puk vypadl před bránu. Zaťovič ho dorážel neúspěšně.
17:10'
Holíik zachytil na modré vyhození Vlacha. Zbořil oklamal na modré obránce a předložil puk Holíkovi, který trefil tyč!
16:51'
Zaťovič vyhrál buly. Po kombinaci pálil od modré po příklepu od Horkého Zbořil. Kváča jeho ránu dobře viděl, a tak puk zachytil a přerušil hru.
16:40'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min., sekání).
16:08'
Sedláček dostal puk do pásma a poslal ho na levou stranu, odkud Jenyš trefil beton. Následně mohl ohrozit Kváču Tansey, který ovšem trefil od modré pouze blok.
15:16'
Kolmann poslal puk ze středu hřiště přímo na Čiliaka, který puk odrazil do rohu. Liberec následně pokračoval v pásmu, ale větší možnost si nevytvořil.
14:48'
Bartejs rozehrával od vlastní brány. Jeho pas byl nepřesný, a tak nyní pracují s pukem hosté.
14:35'
Zbořil sice prohrál buly, ale Kometa byla v pásmu s pukem na holi. Ďaloga nahodil za bránu, odkud puk poslal na modrou Kollár. Ďaloga dostal předloženo na pravou stranu. Jeho ránu vyrazil Kváča holí mimo mantinely.
14:05'
Domácí nahodili do lapačky, a získali tak buly před Kváčou, kde bude hra pokračovat po komerční přestávce.
13:49'
Birner hledal z pravé strany najíždějícího Fáška-Rudáše, který by mohl zakončovat do prázdně, kde puk na poslední chvíli nevypíchl Dočekal.
12:48'
Klapka získal další několikátou špatnou přihrávku. Vzal si puk a rychle objel brány. Vzápětí zkusil puk zasunout u bližší tyče. Čiliak se rychle přemístil a zakročil.
12:00'
Rychlovský nahodil puk za bránu, kde se ho zmocnil Bartejs. Ten ho poslal na modrou na Vincoura, který ho při přechodu do pásma ztratil.
11:11'
Ordoš dostal puk na modrou a ujel Tanseymu. Při střele se dostal z úhlu, a tak zkusil puk aspoň posunout bekhendem na Čiliaka, který si s pokusem s přehledem poradil.
10:50'
Domácí rozehráli rychle na útočnou modrou. Zbořil posunul na pravou stranu na Kollára, jehož ránu přizvedl do ochranné sítě blokujícího obránce.
09:33'
Ďaloga udělal rychlou přešlapovačku a pálil na Kváču, který střelu vyrazil´. Holland měl na pravé straně puk, posunul ho na Ďalogu, který Kváču ani protentokrát nepropálil.
09:07'
Liberecký kapitán vyhrál buly a hosté tak můžou vyhodit.
08:49'
Po ráně po ledu od Zbořila puk doputoval na Holíka, který trefil z první Kváčův beton. Z druhé vlny se dostal na puk na levém kruhu Horký, jenž jen o pár centimetrů minul levou tyč!
08:03'
Muellerou pozici, který dnes nehraje, zabral Luboš Horký. Zbořil ihned po buly pálil do mantinelu za bránou. Kometa pokračuje v tlaku.
07:52'
Jakub Rychlovský v souboji podrazil Tomáše Šoustala, za což je odeslán na trestnou lavic.
07:27'
Jenyš se dostal po mantinelu do pásma. Puk byl za bránou. Následně si sjel pro puk Šoustal, který byl sražen k ledu, ovšem vylučovat se nebude.
6'
Holík si vyměnil kotouč s Horkým a pálil do spojnice
06:25'
Holík se protáhl do pásma a z levého kruhu puk poslal nad rameno Kváči. Jeh projektil orazítkoval spojnici!
06:02'
Ďaloga zavezl svým typickým způsobem puk po levé straně do pásma. Luboš Horký hledal Holíka mezi kruhy, který z první zařízení netrefil.
05:18'
Liberec vyhrál buly v obranném pásmu. Jelínek vzal puk ve středním pásmu a nahodil ho do útočné třetiny. Ke kotouči se dostala Kometa, která nepřesně rozehrála. puk má Liberec.
05:10'
Vincour vybojoval puk za bránou Kváči. Následně ho posunul před bránu, kde se od klubka těl odrazil do vzduchu, kde si ho našla Kváčova lapačka.
04:41'
Po menším tlaku Liberce v útoku se dostala do pásma Kometa. Rákos byl s pukem na pravém kruh, odkud bránu netrefil.
03:23'
Holík prošel elegantně do pásma. Zkusil z pravé strany hledat naslepo před kasou adresáta, kterého puk nenašel. Vzápětí nahazoval Kučeřík těsně vedle brány.
02:22'
Brno začlo další akci od vlastní brány. Po přechodu do pásma byl naprosto osamocen na modré Bartejs. Ten dlouho se střelou váhal, a tak nakonec trefil blokujícího obránce, jenž mu stihl do rány vjet.
1'
Bleskový nástup Bílých Tygrů! Po půl minutě propálil Čiliaka Vlach, 0:1
01:54'
Dočekal procpal puk do pásma. Nicméně Liberec se ho za bránou ujal a poslal ho směrem do středního pásma. Domácí obránce chtěl rychle přejít zpět do pásma. Bohužel pro něj už byl mimo útočnou třetinu, a dostal se tak do ofsajdu.
01:01'
Liberec se nastěhoval před Čiliaka. Po série přihrávek přišla rána Dernera od modré. Čiliak obráncův pokus vyrazil do rohu. Nyní se hra pozastavila ve středním pásmu, kde celky svádějí boj o puk u mantinelu.
00:27'
Liberec právě vstřelil branku!
Velká rána pro Kometu. Liberec se dostává do vedení po 27 sekundách. JAROSLAV VLACH dostal puk na vrcholky kruhů, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Asistence: Adam Klapka.
00:18'
Ďaloga nahodil kotouč za bránu. Od zadního mantinelu se puk odrazil na hůl Zbořila, který trefil z blízkosti Kváčův beton.
00:10'
Jelínek vyhrál buly. Liberec má puk na holích a může začít úvodní protiútok zápasu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Po zaznění národní hymny, kterou slavnostně zazpívá herec brněnského městského divadla Adam Slanina. Následně bude vše připraveno k začátku klíčového utkání. V případě výhry Komety se série přestěhuje zpět pod Ještěd. Ale jestliže vyhrají hosté, série skončí a Liberec postoupí do čtvrtfinále.
Celky jsou nastoupeny na ledové ploše. Domácí Kometa se představí v tmavě modré sadě dresů, zatímco hosté nastoupí stejně jako včera v dresech bílých.
Kometa se musí před startem vypořádat s nepříjemnou ztrátou. Tahoun a hlavní útočná opora modrobílých Peter Mueller byl suspendován na jeden soutěžní zápas. Trest od disciplinární komise obdržel kvůli sekyře, kterou Američan poslal ve včerejším utkání mezi nohy libereckého centra Jana Šíra.
Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Vincour, A. Zbořil, Kollár – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, T. Šoustal.
Trenér: Jiří Kalous

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Lederer, Rampír.
Ohlasy trenérů po třetím utkání předkola:

Jiří Kalous (KOM): Nám se povedly vstupy do třetin a myslím si, že to v podstatě rozhodlo dnešní utkání. Jsem rád, že jsme hráli dobře a cením si dnešního výkonu hráčů. Ale my jsme hráli už v Liberci slušně a jak jsem říkal, tam jsme si to nechali proklouznout mezi prsty. Jsem moc rád, že jsme to zvládli.

Patrik Augusta (LIB): Nám se nepovedly vstupy do třetin, a to si myslím, že rozhodlo dnešní utkání.
3. ZÁPAS PŘEDKOLA

Brno – Liberec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Třetí vzájemný souboj, kdy Liberec šel vstříc čtvrtfinále a Kometa bojovala o odvrácení mečbolu, zvítězil domácí celek. V první periodě si modrobílí vybudovali zásluhou tref Kollára a Vincoura dvougólový náskok. Po dvou minutách z druhé třetiny domácí šli po trefě Krištofa do třígólového náskoku. Liberec se nadechl k vyrovnání ještě v prostředním dějství, když Čiliaka propálil v přesilové hře Birner. Tygři se nevzdávali a bojovali vstříc vyrovnání, ovšem Brněnští navýšili náskok díky Krištofově trefě, který přidal druhou trefu v utkání. Kometa si výsledek utkání dobře hlídala a i přesto, že hosté díky Grígerovi snížili, Kometa získala první bod v sérii po výhře 4:2.

Branky a nahrávky:
13. Kollár (P. Holík, P. Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) – 39. Birner (L. Šmíd), 57. Gríger (Ordoš)

Brno:
Čiliak – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Kollár, A. Zbořil, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, Vincour.
Liberec: Kváča – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, A. Najman – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), Klapka – Čederle, J. Šír, A. Dlouhý.
2. ZÁPAS PŘEDKOLA

Liberec – Brno 3:2pr (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Druhý zápas naopak řídila Kometa. Liberec sice po úvodní trefě libereckého křídelníka Jakuba Rychlovského vedl, jenže Kometa se díky gólům Petera Muellera z druhé a třetí třetiny dostala do vedení, které držela dlouhou část zbytku třetí periody. Vypadalo to, že je rozhodnuto a Brno srovná průběžný stav série, když v tom 17 sekund před závěrečnou sirénou propálil všechno včetně gólmana Tomka Jakub Klepiš, čímž zápas poslal do prodloužení. V nastavení rozhodl po třech minutách slovenský útočník Martin Faško-Rudáš, který mužstvo ze severu Čech přiblížil na dostřel čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 7. Rychlovský (A. Najman), 60. Klepiš (L. Šmíd, J. Vlach), 64. Faško-Rudáš (Melancon, L. Šmíd) – 29. P. Mueller (Tansey), 45. P. Mueller (Ďaloga, Šik)

Liberec: Kváča – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.
Brno: Tomek – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Vincour, Krištof (A), L. Horký – Šik, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Kollár, Rákos.
1. ZÁPAS PŘEDKOLA

Liberec – Brno 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

Výsledek úvodní duelu mohl vypadat po první třetině jasně, když Liberec suverénně dominoval hře a vybudoval si vedení 2:0. Jenže do druhé třetiny vjela nová Kometa. Rychlejší, urputnější, ale především více produktivní. Po gólu Muellera a následné trefě Horkého v oslabení bylo skóre srovnáno. Brno šlo dokonce do vedení díky přesilovkové trefě Petra Holíka. Liberec se změnou vývoje nenechal rozhodit. Ještě do konce prostředního dějství převzali Tygři pomyslné kormidlo, když se po gólech Jelínka a Najmana dostali zpět do vedení. Liberec si těsné vedení v závěrečné periodě pohlídal a dotáhl první zápas do zdárného konce.

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (J. Vlach, P. Jelínek), 15. M. Rosandić (Klepiš, Melancon), 31. P. Jelínek (L. Šmíd, Melancon), 38. A. Najman (M. Rosandić, L. Šmíd) – 24. P. Mueller (Kollár), 26. L. Horký, 29. P. Holík (P. Mueller, A. Zbořil)

Liberec: Kváča – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.
Brno: Čiliak – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Fajmon – P. Mueller (A), P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Krištof (A), Vincour – T. Šoustal, A. Zbořil, Šik – Rákos, Kollár, Dočekal.
Srdečně vítám všechny fanoušky českého a především extraligového hokeje. Úterní podvečer nám nabídne souboj mezi týmy HC Kometa Brno a Bílí Tygři Liberec, které svedou souboj v rámci předkola play-off. již čtvrtý duel. Po dvou zápasech na libereckém ledě se série přesunula pod Špilberk. Obě klání pod Ještědem ovládli Liberečtí, kteří mohli celou sérii v pondělí ukončit a zajistit si postup do čtvrtfinále, jenže Kometa pondělní duel ovládla, a prodloužila si tak sezonu minimálně o jeden den. Kometa stále bojuje a odvrácení konce sezony. Liberec má i přes pondělní zaváhání postupový mečbol. Celky tedy mají o motivaci postaráno, což nám slibuje napínavý a vyrovnaný boj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud