Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Olomouc - 12. března 2024   18:00

Ukončeno
Liberec
02:48' Rychlovský  • 04:47' Filippi (Melancon, A. Najman) • 35:26' Zachar (A. Najman, Melancon) • 54:08' Vlach (Filippi)
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Stav série: (3:2)
Olomouc
19:52' Řezníček  (Ondrušek)
Liberec
Sestavy:
Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma.
Rozhodčí
Hribik, Jeřábek – Ondráček, Thuma
Home Credit Arena, Liberec
7286 diváků
Olomouc
Sestavy:
Sedláček (Konrád) – Sirota, Rutar, Ondrušek (C), Řezníček, Škůrek, Rašner, Švrček – Káňa, P. Musil, Orsava – Kunc, Macuh, Navrátil – Kusko, Nahodil (A), Bambula – Anděl, Knotek (A), Chmielewski.
Přenos se aktualizuje automaticky

Nejdelší série letošního předkola je u konce! Liberečtí Bílí Tygři předvedli neskutečný obrat, jenž dokonali domácím vítězstvím a uzavírají tak letošní účastníky čtvrtfinále. Olomoučtí ani napotřetí svůj mečbol neproměnili a sezóna tak pro ně končí. Je nutné podotknout, že oba celky sehrály skvělou sérii.
Konec zápasu.
59:42'
Liberečtí skvěle pracují ve vlastním pásmu a vypadá to, že v této sérii poprvé uvidíme domácí slavit vítězství.
58:51'
A za Hrenákem zvoní tyč! Dalibor Řezníček napřáhl svůj kanón a ke gólu mu chybělo pár centimetrů.
57:53'
Oscar Flynn šikovně dorážel na obránce Rašnera, kterého také připravil o puk. Jeho zadovku na Adama Najmana ale sbírá Jakub Sirota.
56:38'
Jiří Ondrušek skvěle zachránil situaci, která pomalu volala po gólu. Na lob Jayce Hawryluka si totiž skvěle najel Tomáš Filippi, jehož od hracího předmětu odstavil právě olomoucký veterán.
55:03'
Několikrát odražený bekhend Oscara Flynna doplul až na hranu olomouckého brankoviště, kde se jej ujímá hostující brankář. Vhazovat se bude po jeho levici.
54:08'
Liberec právě vstřelil branku!
Šelmy navyšují své vedení v zápase po perfektně sehraném signálu po vhazování. Tomáš Filippi vyhrané buly poslal na připraveného JAROSLAVA VLACHA, který z jedničky prostřelil Jakuba Sedláčka na lapačku. Asistence: Tomáš Filippi.
53:55'
Další závar na olomouckém brankovišti řeší pohotovým zákrokem Jakub Sedláček. Libereckou arénou teď běží poslední reklamní pauza, na střelecké pokusy 41:24.
52:35'
Liberečtí vystavěli ve střední pásmu bobří hráz, přes kterou se soupeři velmi těžko prochází.
51:55'
Michal Ivan míjí v obrovské příležitosti.
50:05'
Rychlý liberecký protiútok nakonec nekončí úspěšně. Jaroslav Vlach totiž nenašel na vzdálenější tyči nenašel svého spoluhráče.
49:49'
Nebezpečně poskakující kotouč raději ukrývá Hrenák do své lapačky. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
48:45'
Hosté na delší dobu uzavřeli svého soupeře u něj v pásmu, žádná vyložená šance z toho ale nevznikla.
46:58'
Jayce Hawryluk po nepřesné zadovce ztrácí hrací předmět a na kotouči pokračují hosté.
45:32'
Ani buly ve středním pásmu Olomouci nevyšlo. Liberečtí se stále drží na kotouči a vyhazují jej.
44:35'
Liberečtí zatím v klidu řeší všechny akce Hanáků. Lukáš Derner teď vyhazuje až k Jakubu Sedláčkovi.
43:52'
Michal Bulíř se teď zlobí na rozhodčí, že je vylučován neprávem. Jeho výlevy ovšem nepřesvědčily sudí a ti ho posílají na dvě minuty za katr.
42:31'
Domácí se už radovali ze čtvrté branky, ta ale nemůže být uznána, neboť Martin Faško-Rudáš dostal hrací předmět za Sedláčkova záda kopnutím. Olomoucký brankář si tak může oddechnout a občerstvit se Hanáckou kyselkou.
41:02'
Dnešní utkání sleduje 7286 diváků.
40:41'
Rutarův nádherný bekhend z levého kruhu pro vhazování mezi tři tyče nezamířil, Dávid Hrenák nemusel zasahovat.
40:01'
Začala třetí třetina.
Máme za sebou čtyřicet minut tohoto vyhrocené klání. Bílí Tygři v něm mohutně bránili svůj náskok a navíc se jim povedlo vsítit třetí branku. Skvělou akci započal T.J. Melancon a kotouč se následně po ose Adam Najman – Marek Zachar dostal mezi tři tyče branky Jakuba Sedláčka.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Michal Birner to s razancí vyhození přehnal a hrací předmět míří na zakázané uvolnění. Neřkuli zbytečné.
38:24'
Michal Bulíř předržel kotouč a svůj následný pas na Iana McCoshena vyslal pozdě. Americký bek byl totiž už vyjetý z útočného pásma.
37:41'
Dalekonosný pas Davida Škůrka byl na Jana Káňu příliš prudký. Hrací předmět tak doklouzal až na zakázané uvolnění.
36:48'
Liberečtí si teď ulehčili výjezd z pásma vyhození, o které se konkrétně postaral Michal Ivan.
35:26'
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři po krásné akci odskakují do dvoubrankového vedení! T.J. Melancon krásnou kličkou poslal domácí do přečíslení tři na dva. Následně vyhledal svým pasem Adama Najmana, který poslal kotouč na druhou stranu na najíždějícího MARKA ZACHARA. Ten nechal hůl pevně na ledě a od ní se kotouč odráží do branky Jakuba Sedláčka. Asistence: Adam Najman, T.J. Melancon.
34:55'
Veledůležité dva bloky Jaroslava Vlacha teď nenechali skórovat Adam Rutara.
33:55'
Ian McCoshen chtěl chtěl Jakuba Sedláčka překvapit z pravé strany kluziště, bez úspěchu.
32:44'
Po rychlé kombinaci to z první zkoušel Martin Faško-Rudáš. Kotouč následně poskakoval po brankovišti, ale mezi tři tyče nezapadl.
31:38'
Sudí byl teď velmi pozorný a zpozoroval hostující hru v šesti. Za tohle si svěřenci Jana Tomajka olomoucké tvarůžky nezaslouží.
31:01'
Vyhození Lukáše Dernera nebylo úspěšné a hra se tak vrací před Dávida Hrenáka.
30:55'
Jan Káňa si po chybném střídání domácích barev šikovně sjížděl po pravé straně kluziště a ze středu pravého kruhu také zakončoval. Dávid Hrenák se vyznamenal zákrokem lapačkou. Po polovině hrací doby to zatím vypadá, že toto klání půjde označit za pan zápas.
29:48'
Oscar Flynn se snažil vysunout Michala Bulíře, ale jeho pas nakonec zastavuje Rašner.
28:50'
Na ofenzivní výlet se vydal Lukáš Derner, jenž byl už po přejezdu modré čáry zastaven hitem.
27:43'
Pro skákavý hrací předmět si na hranici pravého kruhu sjel Ian McCoshen, který okamžitě vracel puk do ohně. Jakub Sedláček proti jeho pokusu nemusel zasahovat.
26:33'
Pomalu letící střelu Oscara Flynna schoval Jakub Sedláček do svého náčiní.
26:12'
Jakub Rychlovský, jenž po faulu Švrčka odstoupil z první třetiny, to zkoušel na pár střídání v rámci prostřední dvacetiminutovky. Liberecký forvard dostal dvě střídání, ale nakonec to vypadá, že utkání opravdu nedohraje.
25:48'
Lukáš Anděl to z pravé strany zkoušel na vzdálenější tyč, Hrenák nemusel zasahovat.
24:39'
T.J. Melancon svým dobrým pohybem najel mezi dva beky soupeře a vyzkoušel Sedláčkovu pozornost na střelou na bližší tyč. Hostující brankář v klidu zakročil.
23:02'
Dobrá šance Kellyho Klímy končí v lapačce Jakuba Sedláčka. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
21:55'
Přejezd útočné modré okořenil Jayce Hawryluk nahozením.
20:48'
Druhá třetina začala velmi svižně. Nejprve to na domácí straně zkoušel Rychlovský, ale neuspěl. Následně na druhé straně selhal také Jakub Orsava.
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou úvodních dvacet minut závěrečného klání těchto dvou rivalů, do kterého domácí skvěle vstoupili a už po třech minutách otevřel skóre Jakub Rychlovský. Následně byl za faul do oblasti hlavy a krku vyloučen Jan Švrček a Liberečtí sehráli pětiminutovou početní výhodu. Té šelmy hned po půl minutě využily, prosadil se Tomáš Filippi. Hosté museli na korekci skóre počkat až do závěrečných vteřin, kdy se od modré prosadil Dalibor Řezníček. Atmosféra v Home Credit Areně je dnes skvělá, oba fanouškovské tábory jsou totiž od úvodních chvil hlasité. Pokud však máte tu smůlu, že nejste na zápase přítomni, nezoufejte. Je tu dnes taková zima, že by vám ani boty s chlupíkem nepomohly.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se přece jen dočkali korekce skóre. Odražená střela vyplavala až na modré čáře před DALIBOREM ŘEZNÍČKEM, který na nic nečekal a z jedničky vyslal pokus na Dávida Hrenáka. Ten kvůli provozu na svém brankovišti nic neviděl a hrací předmět skončil až za jeho zády. Asistence: Jiří Ondrušek.
18:47'
Jakub Sirota se snažil procpat kotouč na brankoviště, čímž chtěl vytvořit šanci pro Roka Macuha. Liberecká obrana ale měla očividně dobré noci na hotelu v Olomouci a pohotově uklidila puk do rohu kluziště.
17:12'
Alex Rašner přebral kotouč na vrchu levého kruhu pro vhazování a okamžitě pálil. Jeho svižná rána jen těsně minula vzdálenější tyč.
16:08'
Nahození Roka Macuha pro jistotu kryje Dávid Hrenáka, jenž schovává hrací předmět ve svém sevření.
15:15'
Svižná střela Jana Šíra z mezikruží se neujala, Jakub Sedláček totiž výborně zakročil lapačkou.
13:48'
Přihrávka Jayce Hawryluka nebyla přesná. Za přesnou se dá ale označit rybička Roka Macuha, který svůj tým osvobozuje z tlaku domácích.
12:33'
Po střele golfákem od T.J. Melancona se hrací předmět odrazil příhodně pro Jakuba Sirotu. Ten očividně v mládí uměl pracovat s buzolou, neboť se rychle zorientoval a vyhodil.
11:52'
Silvestr Kusko si v souboji s Oscarem Flynnem počínal nedovoleně a je tak za hrubost poslán na dvě minuty za katr.
11:23'
Oscar Flynn si najížděl do příliš početné hradby těl olomouckých hráčů. Nakonec zvolil zpátečku a hrací předmět pouze nahodil.
10:30'
Na ofenzivní výlet se vydal Lukáš Derner, který si z hostující obrany udělal tak trochu kohouta na víně. Svůj postup zakončil vytočením před branku Sedláčka a zakončením bekhendem, to však nebylo úspěšné.
09:13'
Hosté jsou z nejhoršího venku a hrají v plném počtu.
08:46'
Jakub Orsava výborně vypíchl kotouč na modré čáře a teď jej svým tělem brání, čímž šetří klíčové vteřinky z trestu Švrčka.
07:55'
Šelmy drží svého soupeře pod zámkem, z jejich početní výhody navíc zbývá ještě necelá minuta.
06:43'
Jakub Sedláček si nebyl jistý svým zákrokem a málem připravil třetí gólovou trefu Tygrů. Jaroslav Vlach ale svůj pokus do sítě neprotlačil.
04:47'
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši rychle využívají početní výhody. Na modré čáře si TOMÁŠ FILIPPI vyměnil hrací předmět s T.J. Melanconem. První jmenovaný si na vzdáleném mezikruží našel dobrý prostor ke střele a zamířil mezi tři tyče. Jeho projektil byl po cestě tečován pravděpodobně hostujícím obráncem a zapadl Jakubu Sedláčkovi mezi betony. Asistence: T.J. Melancon, Adam Najman.
04:13'
Jan Švrček naskočil do svého prvního duelu v play-off a příliš dlouho si nezahrál. Je totiž za nedolovený zásah do oblasti hlavy nebo krku vyloučen do konce utkání.
03:56'
Jakub Rychlovský dostal znovu nabito do parádní pozice. Tentokrát ze slotu těsně míjí vrchní tyč.
02:48'
Liberec právě vstřelil branku!
A máme tu první úpravu skóre. Jiří Ondrušek si nebyl při vývozu kotouče příliš jistý, což vycítil JAKUB RYCHLOVSKÝ. Nejlepší střelec základní části mu na hranici slotu nadzvedl náčiní a uzmul hrací předmět. Svou následnou šikovnou kličkou do bekhendu posílá své barvy do vedení. Bez asistence.
02:06'
Čtvrtá lajna Bílých Tygrů si přichystala první gólovou šanci domácího celku. Kelly Klíma hledal na pravé straně Jana Šíra, který mířil nad rameno Jakuba Sedláčka. Hostující brankář ale v klidu zasahuje.
01:29'
Po nečekané střele Jana Bambuly domácí uklidňují hru. Michal Ivan drží hrací předmět za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
00:54'
Adam Najman si nevšiml signalizovaného ofsajdu a zahrál kotouč. Všímavý sudí ihned píská postavení mimo hru.
00:02'
Úvodní buly klíčového duelu obou celků bylo vhozeno. Vyhráli jej Olomoučtí, kteří se pokusí založit první útok.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Flynn – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma.
Trenér: Filip Pešán

HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Sirota, Rutar, Ondrušek (C), Řezníček, Škůrek, Rašner, Švrček – Káňa, P. Musil, Orsava – Kunc, Macuh, Navrátil – Kusko, Nahodil (A), Bambula – Anděl, Knotek (A), Chmielewski.
Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Ondráček, Thuma.
Podaří se Liberci ojedinělý obrat nebo Hanáci skalpují favorita série? To se dozvíme v úterních 18:00 na ledě liberecké Home Credit Areny!
HC OLOMOUC POHLEDEM STATISTIKPRODUKTIVITA

Jakub Orsava – 4 body (2+2)
Jan Káňa – 3 body (0+3)
Pavel Musil – 3 body (0+3)

BRANKÁŘI

Branislav Konrád – 95,35 %
Jakub Sedláček – 87,30 %

SPECIÁLNÍ TÝMY

Využití přesilových her – 17,65 %
Ubráněná oslabení – 83, 33 %
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC POHLEDEM STATISTIKPRODUKTIVITA

Martin Faško-Rudáš – 3 body (2+1)
Michal Birner (C) – 3 body (1+2)
Tomáš Filippi – 3 body (0+3)

BRANKÁŘI

Daniel Král – 95 %
Dávid Hrenák – 89,29 %

SPECIÁLNÍ TÝMY

Využití přesilových her – 16,67 %
Ubráněná oslabení – 82, 35 %
PRŮBĚH SÉRIE

Severočeši v základní části dlouho bojovali o umístění v první čtyřce, aby se právě předkolu vyhnuli. To se jim nakonec nepovedlo, a tak v osmifinále šli na Olomouc, proti které byli mnohými pasováni do role favorita. Mora však už v prvním duelu ukázala, že může šelmám plnohodnotně konkurovat. Kohouti totiž svého soupeře nejen porazili, ale dokonce jej na jeho domácí půdě přestříleli a díky přesilovkové trefě Jakuba Orsavy v prodloužení uzmuli první bod v sérii.

Také druhé střetnutí na libereckém ledě mělo podobný průběh, ale nabídlo více branek. Domácí do něj mnohem lépe vstoupili a těsně po polovině základní hrací doby vedli 2:0 a zdálo se, že stav na zápasy vyrovnají. Mora ale ještě v závěru druhé části snížila na rozdíl jediné branky a minutu před koncem poslal utkání do prodloužení Jan Bambula. V něm byli kohouti úspěšnější, olomouckým hrdinou se opět stal Jakub Orsava, jenž překonal Daniela Krále.

Hanáci si tak z Podještědí odvezli mečbol, který chtěli před domácím publikem proměnit v postup do čtvrtfinále. Trenérský štáb Liberce si však pro třetí osmifinále připravil několik změn: v brankovišti začal Dávid Hrenák, do sestavy se vrátil Lukáš Derner a na křídlo prvního útoku se posunul Jaroslav Vlach. Nutno podotknout, že všechny tyto změny Filipu Pešánovi vyšly, neboť skóre duelu otevřel již zmíněný Vlach. Kohouti sice skvělou pasáží z druhé třetiny strhli vedení na svou stranu, v té závěrečné jej ale zásluhou právě Lukáše Dernera ztratili a zápas byl najednou opět vyrovnaný. Jeho hrdinou se nakonec stal Marek Zachar, který zužitkoval krásného pasu od Michala Ivana a v oslabení šikovným gólem udržel Bílé Tygry ve hře.

A jak už tomu bylo v této sérii zvykem, ani čtvrté klání nedopadlo pro domácí celek pozitivně. Šelmy totiž skvěle navázaly na výkon ze třetího střetnutí a díky gólovému příspěvku Michala Birnera vedly po čtyřiceti minutách hry 3:2. Úvod klíčového dějství pro podještědský celek výborně načal Michal Bulíř svým gólem na 4:2, ale o pár minut později s odpovědí přispěchal olomoucký David Škůrek. V závěru se domácí hnali za vyrovnáním, což umocnili odvoláním brankáře. Tento herní stav se ale Hanákům vymstil a Liberečtí po brance Martina Faška-Rudáše poslali předkolo zpět na led Home Credit Areny.
Zdravím všechny fanoušky české nejvyšší soutěže. Tři ze čtyř sérií předkola jsou rozhodnuty, neboť Českobudějovičtí, Litvínovští i Hradečtí využili mečbolu a rozhodli o svém postupu v nejkratším možném čase. Jediný zvrat přinesl Liberec, který po vzoru Olomouce vyhrál obě venkovní utkání, čímž srovnal stav série! Rozhodovat tak bude páté utkání, kterému se společně podíváme na zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud