Energie tedy dnes bere všechny body, Slavia se domů vrací s prázdnou. Pro tým Vladimíra Růžičky je to tedy pátá prohra v řadě. Energie potvrzuje, že pod koučem Mlejnkem se jí daří. Ve třetí části přidali domácí dva góly. Byli to David Zucker a Roman Vlach. V poslední minutě se ještě trefil Juraj Valach, a upravil tak na konečných 4:2 pro domácí. To je ode mne pro dnešek z KV Arény vše, na shledanou u dalších utkání.
Nejlepší hráči obou týmů: Z pražského to je David Štích, za domácí je to David Zucker.
60:00
59:09
Slavia právě vstřelila branku!
Hra čtyři na čtyři zřejmě víc svědčí hostů z našeho hlavního města! Na zřejmě konečných 4:2 upravuje JURAJ VALACH. Asistence: Tomáš Micka.
58:56
Jaroslav Bednář (SLA) ale ukončuje početní výhodu svého týmu. Odsedí si dvě minuty za hákování.
58:29
Na trestnou lavici odchází Marek Hovorka (KVA). Vysoká hůl.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání, je zcela jasné, kdo dnes bere tři body.
56:51
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie zvyšuje na rozdíl tří branek! Po přečíslení tři na dva se prosazuje ROMAN VLACH! Stanislav Balán se parádní kličkou směrem na střed uvolnil, a jako na zlatém podnose vybídl svého spoluhráče k brance! Asistence: Stanislav Balán.
56:20
Petr Koblasa v dobré šanci netrefuje bránu.
55:50
Slávisté drží puk, to však energetikům nemusí vadit.
55:06
Vyloučen David Štích (SLA). Dvě minuty za nedovolené bránění.
53:50
Energie chce vyhrát, domácí hráči nedají zadarmo sešívaným ani píď ledu.
Dnešní utkání sleduje 3822 diváků.
52:10
Domácí hrají v plném počtu.
52:00
Zásah ochranné sítě, hra je opět přerušena.
51:17
Kotouč mimo plochu, další vhazování před Závorkou.
50:54
Kadlecovu střelu vyráží Závorka do ochranné sítě.
50:10
Bude se vylučovat. Tentokrát hlavní sudí Lacina posílá na hanbu Jiřího Doležala (KVA). Menší trest nedovolené bránění.
49:30
Slávisté mají deset minut a třicet sekund na vstřelení dvou branek. Jinak do může být jejich pátá prohra v řadě.
48:16
Karlovy Vary přidávají třetí branku! Michal Vachovec hledal co možná nejlepší pozici ke střelbě, a jeho pokus prošel Furchovi mezi betony. Ještě před modrou čarou ale do prázdné klece dorazil touš DAVID ZUCKER. Asistence: Michal Vachovec, Radek Dlouhý.
47:20
Doležal se mohl dostat do šance, zlomila se mu hůl.
47:06
Zakázané uvolnění, komerční přestávka.
46:00
Martin Zaťovič se dostal do výborné pozice pro střelení gólu, Furch ale vyráží!
45:39
Varští na moment usazeni v útočném pásmu.
44:48
Po další střele od modré je hra přerušena, Závorka má kotouč v rukavici.
44:00
Kadlecův pokus z otočky, Závorka pozorný.
43:23
Martin Zaťovič se snažil zatáhnout kotouč do pásma, ale Marek Hovorka neudržel nohy před modrou čarou, postavení mimo hru.
43:02
Vhazování na opačné straně kluziště.
42:20
Závorka teď parádně vychytal střelce úvodní branky hostí Sklenáře! Jeho pokus z mezikruží vytahuje ramenem!
42:00
David Zucker čistě sestřeluje Davida Holuba.
41:20
Michal Gulaši nahazuje.
40:40
Kotouč na holích domácích borců.
40:01
Ve druhé třetině převzali větší iniciativu hosté z hlavního města. Díky gólu Sklenáře je stav skóre 2:1 pro domácí. Šešívaní měli také o dost větší počet střel, Tomáš Závorka je dnes ale velice pozorný. Díky němu domácí neprohrávají. Poslední třetina začne za 15 minut, tedy přesně ve čtvrt na šest.
40:00
39:40
Kadlec si dobře sjel před bránu, ale tvrdou střelou Závorku opět nepřekonal!
38:50
Se střelou Davida Šticha neměl Tomáš Závorka větší problémy.
38:00
Poslední dvě minuty druhé třetiny, domácí stále vedou o jednu branku.
36:43
Domácí kotel píská, pražanů teď bylo víc, než pravidla dovolují. Vše nakonec ale končí pouze zakázaným uvolněním.
35:00
David Zucker je smolař dnešního dne. Po tvrdé střele od Kolaříka kulhá pryč z ledu.
34:45
Lukáš Krenželok se pokoušel Závorku ohrozit opravdu z velikého úhlu, domácí brankář vyráží kotouč do ochranné sítě.
33:45
Sklenář s Bednářem šli dva na jednoho, a první jmenovaný se pokoušel o přihrávku. Ta nakonec přišla, ale parádně do ní vložil hůl Marek Hovorka. Vše doprovodil parádním tygřím skokem!
33:28
Vladimír Růžička hledal Sklenáře, leč nenašel. Akce končí hvizdem čárového sudího Brejchy. Jinými slovy – zakázané uvolnění.
33:15
Klhůfek na ledě, Slavia je kompletní.
32:30
Na konci parádně sehrané přesilovkové akce byl Petr Koblasa, Furch parádně zasáhl betonem!
31:55
Po Hovorkově nahození se hra přesune před Furcha.
31:15
Pavel Klhůfek (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
31:10
Vary mají výhodu, bude se vylučovat!
29:32
Uběhlo téměř deset minut druhé periody, a nutno říci, že domácí zatím nic kloudného nevymysleli. Slavia je aktivnější, a přesněji si nahraje. To je to, co varským ve druhé části chybí.
28:16
Energie zakládá další útok, snad se hráčům tentokrát podaří se dostat do útočného pásma.
27:38
A opět ten samý scénář, nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
27:13
Další vhazování před karlovarským mužem s maskou.
26:50
Michal Poletín teď naprosto čistě sestřelil Romana Vlacha.
26:16
Komerční přestávka.
26:16
Střela těsně nad ledem v podání Jaroslava Bednáře, závorka má kotouč mezi betony.
25:30
Nutno podotknout, že pražané hrají po vstřelené brance lepší hokej. Především jejich aktivita se zlepšila.
25:11
Kotouč je na střídačce, hlavní rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.
24:02
Slavia se dostává do kontaktu! Bednář posunul kotouč na levou stranu, kde najížděl JAKUB SKLENÁŘ! Ten nedal tvrdou a především přesnou ranou k tyči Závorkovi žádnou šanci! Asistence: Jaroslav Bednář.
22:40
Kyle Wharton tvrdě pálí od modré, mimo.
22:37
Nepřesná rozehrávka domácí obrany, zakázané uvolnění.
22:16
Gulašiho střela, Furch kryje.
21:29
Růžička mladší je na ledě, oba týmy kompletní.
20:52
Pokračuje přesilová hra energetiků, Slavia se dobře brání.
20:05
Ihned na začátek třetiny dobrá zpráva pro domácí fanoušky: David Zucker se po ošetření vrací zpět do hry, zřejmě nešlo o nic vážného.
20:01
Byla k vidění první třetinu plnou emocí. Již v první minutě bylo nařízeno trestné střílení, jehož autorem byl faulovaný kapitán domácích Martin Zaťovič. Tomu ale kotouč utekl do rohu. O pár minut později se do samostatného nájezdu dostal Jaroslav Bednář. Obrana domácích se ve vlastní početní výhodě dopustila obrovské hrubky. Ani on ale úvodní branku nevsítil. To až v šesté minutě Petr Koblasa, jehož pokus doslova doskákal do branky. Ve druhé polovině této periody hrála Energie další přesilovou hru, a tu využil už po čtyřech sekundách Michal Vachovec. Ke konci části odešel do kabiny domácí forvard David Zucker, se kterým to nevypadalo úplně nejlépe. Druhá část začne za 13 minut, tedy zhruba v 16:21.
20:00
19:29
Vladimír Růžička (SLA) mladší inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
19:12
David Zucker po souboji, který jsem bohužel neviděl, odchází do kabin. Hodnou chvíli ležel na ledě, měl zřejmě vyražený dech.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
16:39
Dnešní arbitři mají opravdu nezáviděníhodnou pozici. Co srážka pražana s domácím hráčem, to pískot a nadávky od varského fanklubu.
16:00
Energie je nadále aktivnější, Slavii chybí lepší pohyb.
14:38
Karlovy Vary po čtyřech sekundách využívají přesilovou hru! Po vyhrané buly se kotouč od Radima Bičánka dostal až Marku Hovorkovi. Ten pálil z voleje, a jeho střelu lehce tečoval MICHAL VACHOVEC! Asistence: Marek Hovorka, Radim Bičánek.
14:34
Na trestnou lavici usedá Kyle Wharton (SLA). Nedovolené bránění.
13:30
Vary opět v plném počtu.
13:16
Domácí fanoušci jsou dosti nespokojeni s dosavadním výkonem hlavních sudích, a dávají jim to hlasitě najevo.
12:24
Kubka vyhazuje touš až k Furchovi.
11:23
Sudí nyní sporně vylučuje opět Martina Zaťoviče (KVA). Dvě minuty – zdržování hry.
10:45
Střídání na obou stranách, Drtina má kotouč na své holi a snaží se rozehrát.
09:52
Karlovarští se ubránili, oslabení odehráli na výbornou.
09:08
V KV Aréně dnes panuje dobrá atmosféra, diváci jsou slyšet.
08:36
Kadlecova střela, Závorka na svém místě. Radim Bičánek čistí brankoviště, Kyle Wharton se mu jaksi nelíbil.
07:52
Následuje další přesilová hra Růžičkovo výběru. Vyloučen kapitán Martin Zaťovič (KVA). Odsedí si dvě minuty za sekání.
07:14
První komerční přestávka, hra je na chvíli přerušena.
07:00
Bohumil Slavíček a jeho bekhendový pokus, Závorka pozorný.
06:08
Další přerušení hry, zakázané uvolnění hostujícího týmu.
05:14
Energie nakonec přece jen otevírá skóre dnešního utkání! Vlach vybojoval kotouč, přihrál před bránu PETRU KOBLASOVI, a jeho střela doslova doskákala do sítě! Asistence: Roman Vlach, Jiří Doležal.
05:00
Uběhlo pět minut hry, a už byla možnost spatřit dvě vyloučení, a dvě obrovské šance na obou stranách, z nichž ani jedna nebyla využita.
04:39
Oba týmy jsou kompletní.
03:59
Začíná zkrácená přesilovka hostí, Štich je na ledě.
03:15
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
02:39
Menší trest pro domácí hráčskou lavici, trest odpyká Roman Vlach (KVA).
02:25
Jaroslav Bednář se dostal do samostatného úniku, přestřeluje bránu!
01:59
Domácí mají možnost vstřelit branku. Na trestnou lavici usedá David Štich (SLA). Menší trest podražení.
01:09
Střela Petra Koblasy, Furch chytá, vhazování v obranném pásmu hostí.
00:36
Kotouč domácímu kapitánovi ujel do rohu! Stav je tedy dále nerozhodný 0:0!
00:36
Zaťovič byl v jasné šanci faulován, pojede se trestné střílení!
00:05
Úvodní buly získali domácí hráči.
00:01
Na ledě jsou již připraveni rozhodčí, do začátku utkání zbývají dvě minuty a třicet sekund.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Kubka, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser – Hovorka, Hruška, Zaťovič – Koblasa, Vlach, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, Balán, Kytnár

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štích, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Sklenář, Růžička, Bednář – Krenželok, Jelínek, Micka – Poletín, Klhůfek, Stránský, Šenkeřík, Doležal, Slavíček

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Suchánek.
HC Slavia Praha je na tom v poslední době hůř než Karlovy Vary. Z posledních čtyř zápasů získala pouze jeden bod. Navíc poslední zápas, který sešívaní odehráli, bylo pražské derby. V něm Sparta doslova smetla Růžičkův výběr na jeho vlastním ledě 6:0. Jak už ovšem bylo zmíněno, i přes sled neúspěchů v řadě, tým z hlavního města se stále drží na pěkném čtvrtém místě. Dnes si v KV Aréně ale bude dle mého názoru chtít spravit chuť.
Karlovým Varům úvod do sezony nevyšel, což vedlo až k odvolání trenéra, Richarda Žemličku nahradil jeho asistent Karel Mlejnek. Pod ním se energetikům daří o poznání lépe. Z posledních šesti zápasů získali 10 bodů, jejich série skončila až v pátek, na ledě Pardubic. Ve městě proslaveném perníkem tým utrpěl porážku 4:2, a propadl se na svojí aktuální pozici. Dnes proti Slavii mají možnost sdělit divákům, že na hokej má v Karlových Varech cenu chodit. Určitě to ale nebude snadné.
Na programu posledního dne tohoto týdne je souboj karlovarské Energie, která se utká s pražskou Slavií. Oba týmy dělí v tabulce Tipsport Extraligy pouze sedm bodů, což ovšem znamená rozdíl osmi příček. Jinými slovy – pražané jsou čtvrtí, energetici obývají dvanácté místo. Utkání začíná pro příznivce týmu z lázeňského města již v tradičním čase, úvodní buly bude vhozena v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.