Ode mě je to ze slavícího zimního stadionu v Hradci Králové všechno. Ať už jste z Plzně nebo z kteréhokoli jiného koutu republiky, přeju Vám krásný zbytek pátečního večera a ještě krásnější víkend!
Střely na branku ve 3. třetině:

Hradec Králové 17 – Plzeň 8

Celkem:

Hradec Králové 32 – Plzeň 22
Hradec to dneska zvládl na jedničku a zase se osamostatnil na druhém místě tabulky Tipsport extraligy. Hosté musí litovat neproměněných šancí ve druhé třetině, pak už neměli šanci. Ondřej Kacetl se dnes ale v hradecké brance blýskl famózním výkonem a slaví první extraligové čisté konto v kariéře!

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za domácí Ondřej Kacetl a za hosty Jakub Lev.
60:00
59:42
Ještě to Plzeň zkouší, ale Kacetl by dneska nemohl ani do nočního podniku, protože by všechno chytil!
59:10
Teď už si hráči vychutnávají skandovaný potlesk "Hoši, děkujem!" Je tady opravdu neskutečná kulisa.
58:52
Hosté uháněli dopředu, ale skončili u modré čáry.
58:08
Knotek ještě v přečíslení hledal Pospíšila, ten ale puk ztečoval kousek vedle! To je neskutečné, v jakém laufu hrají domácí hokejisté.
57:35
Dlouhý puk domácích icingem nekončí. Teď se celý Hradec soustředí na čisté konto Ondřeje Kacetla.
57:13
Puk pod lapačkou Machovského. Hráči se pak trochu kočkovali, ale žádné tresty z toho nebudou. Pro uklidnění situace by to možná bylo dobré.
56:10
Dnešní utkání sleduje 5117 diváků.
56:09
Ofsajd domácího týmu, hra je hodně rozkouskovaná.
55:34
Ondřej Kacetl si střelu od modré čáry pohlídal a kotouč nepustil.
54:24
Vladimír Škoda pálil z levé strany, Machovský zasahuje. Ten dneska odvedl spoustu těžké práce, ale jeho týmu to stejně nebude stačit.
54:16
Rozhodčí přerušují hru pro sevření kotouče, buly ve středovém kruhu.
53:51
Nevím, co by teď Hradec muselo potkat, aby tenhle zápas ztratil. Hraje v naprosté pohodě.
53:48
Hradeckým stadionem obíhají mexické vlny, panuje tady naprosto fantastická atmosféra. Teď je na řadě poslední komeční přestávka dnešního večera.
52:58
A ještě mohl ze sóla skórovat Lukáš Květoň, ale tentokrát byl brankář bezchybný!
52:03
Mountfield právě vstřelil branku!
Vzhledem k průběhu posledních minut si myslím, že teď už je rozhodnuto, kdo po dnešku bude na druhém místě! Tomáš Pospíšil poslal nahrávku dozadu TOMÁŠI KNOTKOVI, který trochu se štěstím propálil Machovského a skóruje ve třetím zápase v řadě – 3:0! Asistence: Tomáš Pospíšil, Vladimír Škoda.
51:49
Tomáš Knotek vystihl rozehrávku hostů a pak vypálil přes obránce. Střela to byla dobrá a i když ji Machovský utlumil na hrudi, tohle domácím stačí.
51:12
Stále se indiáni marně probíjejí pevnou hradeckou defenzívou, která letos v soutěži straší úplně všechny soupeře.
50:36
Vzápětí ale přichází i práce pro Ondřeje Kacetla, který zatím drží čisté konto. Pokud by ho udržel až do závěrečného hvizdu, bylo by to pro něj v extralize poprvé.
50:06
Kotouč se plzeňským pásmem odrazil zpátky na modrou k Martinu Pláňkovi. Jeho ránu chytá výtečný Machovský!
49:32
Z přetahované v plzeňském rohu nejdříve vytěžil puk Rousek, ale žádná střela z toho nebyla.
48:38
Až je tu ofsajd svěřenců Milana Razýma. Čas hraje silně v jejich neprospěch.
48:27
Plzeň ale ukazuje, že v téhle živé partii nechce zůstat pozadu. Fanoušci se teď mají na co dívat.
47:42
A Jiří Šimánek chvíli nato nedal úplně jasný gól, před prázdnou bránou mu puk sklouzl!
46:59
Bleskové přečíslení domácích! Tomáš Pospíšil pálil ke druhé tyči, Machovský ale výtečně zasáhl vyrážečkou!
46:41
Hradečtí dobře napadali plzeňskou rozehrávku, následné nahození Kacetl vyrazil.
46:00
Hra je hodně rozkouskovaná, navíc je tady komerční přestávka.
45:53
A to bylo z plzeňské přesilovky všechno, Hradec je v plném počtu.
45:47
...odražený puk se snášel k hokejce Radka Dudy, který ho ale ze vzduchu netrefil.
45:36
Až teď hosté kombinují...
45:03
Navíc Jiří Šimánek šetří další cenné vteřinky. Tak tohle oslabení se domácímu publiku moc líbí!
44:22
Už dvakrát se Hradečtí díky obětavé práci zvládli osvobodit a čas běží.
43:51
Hradecká křídla přistřihne oslabení. Tomáš Rousek (HKR) se provinil hákováním, to je pro hosty vítaná možnost.
43:32
A na druhé straně zase přišla šance pro Šimánka. Machovský ale secvakl betony včas!
43:01
Slovák podle všeho ještě hledal spoluhráče před prázdnou bránou, ale nenašel.
42:41
Indrákova rána byla zblokována a ke Kacetlovi neprošla.
42:17
Hradec je dál při chuti, ovšem teď už hosté kontrují.
41:42
František Ptáček zakončil pokračující aktivitu domácích tvrdou ranou, na kterou ale Machovský výtečně viděl a puk musel podržet.
40:59
Ani další zaváhání v rozehrávce Hradečtí nepotrestali, Machovský skvěle vyrazil tečovanou střelu.
40:30
Šimánek vystihl plzeňskou chybu, ale jeho pumelenice šla mimo!
40:01
Střely na branku ve 2. třetině:

Hradec Králové 8 – Plzeň 6
Tak trochu jsem si vzpomněl na první vzájemný zápas, kdy tady Plzeň ve druhé třetině nevyužila své šance a pak zápas ztratila. I tentokrát rozhodně mohla skórovat, v neskutečné minutové pasáži v úvodu třetiny ale domácí podržel brankář Ondřej Kacetl. Pak přišel zase faul a druhý trest v podání hradeckých barev!

Indiánům toho nejde moc vytknout, ale když puk prostě nijak nedotlačí za brankovou čáru, nemohou tady uspět! Každopádně mají ještě dvacet minut, ovšem Hradec teď bude připraven každé jejich zaváhání trestat.

Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
40:00
39:39
A zase mohli hosté chvíli před přestávkou udeřit! V šanci byl Ján Sýkora, jenže Kacetl to ve spolupráci se svými obránci zvládl.
39:25
Domácí brankář každopádně vypadá v pořádku.
39:16
Tečovaná Mozíkova dělovka zamířila těsně vedle! Sudí pak museli přerušit plzeňský nápor, Kacetl zůstal před brankovištěm ležet na ledě a bez masky.
38:44
Pak se ale hostům nepovedl pokus o založení útoku.
38:21
Marhovo nahození si našlo mezi několika hokejisty cestu až k mladíkovi Machovskému.
38:09
Jaroslav Kudrna zkusil Machovského překvapit u první tyče. Nešlo to jednou, zkusil to několikrát, ale místo tam zkrátka nebylo. Pak ho Marcel nekompromisně poslal k ledu.
37:35
Hra pokračuje v temně šedých tónech, diváci se teď musí bavit pouze vlastními popěvky.
36:49
Zakázané uvolnění Hradce Králové. Na ledě teď nesledujeme nic převratného.
36:36
V souboji čtvrtých formací mírně převládala ta západočeská, ale na ohrožení svatyně to zdaleka nestačilo.
35:58
O chvíli později je hra vykázána do středního pásma, puk šel do ochranné sítě.
35:52
Dudova navštívenka ovšem zařídila hostům vhazování po levé ruce Kacetla.
35:38
Tomáš Vlasák se bohužel pro Plzeň zamotal ve vlastních kličkách a puk je zase za modrou.
35:07
Tak to pokračovalo i dál. Oba soupeři se teď o puk přetahují ve středním pásmu.
34:40
A teď je tady světla chvilka v podání Mountfieldu, zatím však bez dalšího střeleckého pokusu.
34:13
Hradci stačili dva hokejisté v pásmu, aby pořádně ohrozili Machovského. Šimánek od hrazení přiťukl Kudrnovi, jenž pálil z první, gólman ale kotouč nepustil.
33:55
Třesk hokejek na hraně plzeňské třetiny vyústil ve vítaný suvenýr pro diváky. Tedy jen pro ty pozorné, jinak to mohlo pěkně bolet.
33:33
Teď už to ovšem zvládnou, Západočeši totiž nahodili puk na Ondřeje Kacetla, který ho samozřejmě podržel. Komerční přestávka.
33:24
Hradec vyhazuje, ne všichni hráči ale stihli vystřídat.
32:50
Až po skončení přesilovky to začalo pro Plzeň vypadat dobře, teď svírá domácí tým v kleštích.
32:28
Kombinace hostům vázla dál, Hradec je kompletní.
31:48
Stále se Škodovce nedaří usadit v útočném pásmu na víc než pár chvil.
31:17
Naopak v oslabení prověřil parádní ranou z velké vzdálenosti Machovského matador Ptáček!
30:59
Ale zatím se hostům nedaří vyzrát na hradeckou čtveřici.
30:24
Tomáš Mertl (HKR) si po buly sebral shozenou helmu z ledu, což se nesmí. Je z toho menší trest za nedovolenou výzbroj a pro Plzeň šance snížit!
30:08
Až teď hosté uvolňují zataženou ruční brzdu. Střela z ostrého úhlu zdaleka nešla mezi tři tyče, přesto ji Kacetl radši vytěsnil do ochranné sítě.
29:44
A nádhernou akci teď předvedl čtvrtý útok domácích, už z toho mohlo být tříbrankové vedení. Michal Švihálek pálil ke druhé tyči, tam ale číhala lapačka Matěje Machovského!
28:51
Jak je ten hokej jednoduchý! Hradec podruhé v zápase využívá přesilovku a svého soupeře dokonale trestá za nevyužité šance. LUKÁŠ KVĚTOŇ si na modré chytře počkal, až jeho parťáci zakryjí Machovskému výhled, a pak propálil všechno před sebou – 2:0! Asistence: František Ptáček, Josef Marha.
28:24
Puk se dostal do ochranné sítě, Hradec má k dispozici další útočné buly.
28:09
Zatím to však domácím hokejistům moc nejde.
27:44
Hosté si pak počínali nedovoleně a je tady třetí přesilovka pro Hradec. Patrik Marcel (PLZ) – 2 minuty za hákování.
27:44
Ale pozor! Pospíšil krásně vybídl Vladimíra Škodu, toho však zastavil skvělý beton Machovského!
27:25
Plzeňské nahození Kacetl okamžitě rozehrál a Hradec se pak po dlouhé době dostal dopředu. Zajímavou ránu Machovský vytěsnil do ochranné sítě.
26:57
Teď už to domácí zvládli a mohou uklidnit hru.
26:43
Hradečtí jsou v plném počtu, ale vyhazují na zakázané uvolnění. Teď jim pomůže komerční pauza, protože nemůžou vystřídat.
26:16
Už to bylo moc složité! Puk před Kacetlem propadl k plzeňským hokejkám, ale nikdo ho nedokázal pořádně dorazit! Dudovu střelu z úhlu si už brankář pohlídal.
25:50
... zatím to však není dobrá kombinace.
25:28
Plzeň znovu spěchá do pásma...
25:08
Jakub Lev sklepl další hradecké vyhození mimo mantinely, buly v neutrální zóně.
24:45
Hradec se osvobozuje, ale indiáni teď určitě budou dál při chuti.
24:27
Z plzeňského náporu rezultuje druhý faul Tomáše Haranta (HKR), znovu za držení protihráče. Přesilovka pro hosty.
24:14
A další díra v hradecké obraně. Bekhendovou kličku Tomáše Vlasáka ale opět hasí skvělý Kacetl!
23:52
Teď už to byla pro Lva tisíciprocentní šance! Za hradeckou obranou zůstal trestuhodně nehlídaný, byl úplně sám, jenže Kacetl se mu vrhnul pod nohy a puk vypíchl! To bylo neskutečné.
23:39
Jakub Lev se povedenou kličkou zbavil hradeckého beka a na pravém kruhu byl v gólové pozici. Ondřej Kacetl ale skvěle zasáhl lapačkou!
23:17
A teď už hosté vytlačili soupeře zpátky do středního pásma.
22:50
Dlouho se o puk bojovalo u mantinelu v hradeckém pásmu. Nakonec domácí prchli dopředu, Červeného střela ale na bránu neprošla.
22:17
Po souboji u plzeňské střídačky kotouč vyskákal mezi diváky, vhazuje se před Ondřejem Kacetlem.
21:34
Rozhodčí neodpískali hostům ofsajd, ale za chvíli už Hradečtí puk dokázali dostat do bezpečí.
21:09
A Josef Marha to nezkoušel vůbec marně. Jednou rukou držel puk na hokejce a obkroužil plzeňskou klec, jenže pak už nic nestihl.
20:38
Oba soupeři už vyslali první navštívenky, teď se v útoku zalíbilo domácím.
20:01
Střely na bránu v 1. třetině:

Hradec Králové 7 – Plzeň 8
Velká bitva o druhé místo začala poměrně mírným tempem, první šance přicházely hodně pozvolna. Plzeň byla o něco aktivnějším týmem, na domácí straně byla možná trochu znát nerozehranost marodů. Pak ale hosté dvěma slepenými fauly nabídli Mountfieldu obrovskou šanci v podobě přesilovky pěti proti třem, kterou domácí s grácií využili. Díky tomu jsou ve vedení.

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:45
Další icing je teď pro domácí osvobozením, hosté tlačí.
19:37
Ještě před odchodem do kabin mohlo být vyrovnáno! Druhá letka indiánů to vykombinovala nádherně, ale Vlasákovi v bekhendové kličce puk sklouzl!
19:16
Zakázané uvolnění vrací hru před Ondřeje Kacetla.
19:01
Michal Švihálek se pokoušel probít mezi trojicí soupeřů, ale nakonec se mu to nepovedlo. Snažil si puk přikopnout do samostatného úniku.
18:32
Na druhé straně to zkusil František Ptáček snad ještě od červené čáry. Matěj Machovský byl přesvědčivý.
18:04
Kdosi z hostů vypálil od levého hrazení a Kacetl vyrazil puk mezi kruhy, kde ho na poslední chvíli jeho spoluhráči sebrali.
17:33
Až teď plzenští hokejisté chvíli vyčkávají a uklidňují průběh.
17:04
Hosté hrají v plném počtu, tohle už zvládli. Hra je ale hodně neurovnaná, asi se ještě něčeho dočkáme.
16:30
Dohrávaná klasická přesilovky se už ale domácím vůbec nedaří, Plzeň je dokonce nebezpečnější.
15:27
Jenom se hradecký kapitán vrátil do hry po zranění, a už zase ukazuje svůj střelecký apetit! Krásná kombinace po ose Frühauf – Kudrna dovedla puk až k JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který ho z úhlu procedil kolem bližší tyče a Hradec využívá přesilovku pěti proti třem – 1:0! Asistence: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.
14:59
Frühaufovu střelu vyráží Machovský betonem a hosté se osvobozují.
14:53
1 minuta a 36 sekund dvojnásobné přesilovky pro Hradec! Pavel Kašpařík (PLZ) – 2 minuty za podražení.
14:29
A také Hradečtí si vyzkouší první hru v početní výhodě. Michal Dvořák (PLZ) – 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
13:58
Teď už se jim to povedlo, a byla z toho nadmíru zajímavá situace! Mertl už se chystal dorážet, ale Machovský vykopl puk betonem a pak se ho ze vzduchu snažil trefit Kudrna. Povedlo se mu to, ale rozhodčí musel odpískat vysokou hůl.
13:40
A po delší době zase přichází snaha Mountfieldu. Vystřelit se ale domácím nedaří.
13:03
Pavel Kašpařík převzal puk na levém křídle a věděl, že vystřelit bude nejlepší. Ondřej Kacetl však zasáhl a dorážku nepovolil.
12:38
Zakázané uvolnění plzeňských barev, po komerční pauze se bude vhazovat před Machovským.
12:12
Jakub Jeřábek posílal do ohně nabídku na teč, jenže ta změnila dráhu kotouče hodně vedle. Tím je plzeňský tlak prozatím přerušen.
11:30
Další puk mířil na brankářovu lapačku, která kotouč pouze vytěsnila do rohu pásma.
11:02
Na druhé straně přerušuje Kacetl hru po tvrdé navštívence Radka Dudy.
10:46
Jaroslav Kudrna přece jen dostihl dlouhý kotouč a neváhal vypálit i z velkého úhlu. Kotouč šel těsně nad druhý růžek, Machovský by ho ale asi měl.
10:06
Čtvrtá formace domácích chvíli svírala soupeře v pásmu, ale Rouskova střela zase byla zblokována.
09:35
Nový muž hradecké sestavy Pospíšil se se Škodou tlačili před Machovského. Kotouč se ale zastavil o chrániče některého ze spousty hráčů, nahození od modré si pak brankář pohlídal.
09:02
Indiání stále kontrolují hru a plánují další útok. Dnešní souboj se rozjíždí velmi pozvolna.
08:33
Hradečtí hokejisté se v posledních minutách dostávají do potíží.
08:03
A znovu druhý útok hostů hrozí. Pletka dostal zpětnou přihrávku mezi kruhy, ale možná ji už tolik nečekal a kotouč byl zase zblokovaný mimo!
07:34
Nebezpečí pro změnu před Kacetlem! Po chybě domácích pílíl kupředu Václav Pletka, v přečíslení střílel sám. Vedle.
06:51
O puk se dlouho bojovalo v rohu hradeckého pásma, ale pro hosty z toho nic dobrého nebylo.
06:17
Šanci založit útok tentokrát dostali Západočeši, ve středním pásmu byl ale puk zblokován mimo mantinely. Následuje první komerční přestávka.
05:37
První vzrušení zápasu. Vladimír Škoda se šikovně zbavil soupeře a z levé strany uháněl kupředu, vyzkoušel pálit sám. Kotouč ale namířil rovnou do ochranné sítě.
05:05
Rastislav Dej kontruje, po jeho průniku do pásma byl Hradec ale zase rychle vytlačen zpátky.
04:13
Krkolomná rozehra teď už indiánům vyšla. Tomáš Vlasák se následně zjevil v dobré pozici, ale jeho rána z první byla zblokována hodně mimo.
03:46
Po dlouhé době je na světě přerušení, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Machovského.
03:35
Ale vydrželo jim to jenom pár sekund.
03:09
Rousek vypíchl rozehrávajícím hostům puk a domácí se poprvé usazují v útočné třetině.
02:44
Viděli jsme hodně rozehřívací početní výhodu Plzně, domácí jsou kompletní.
02:15
Mozíkova střela sice byla tečována, ovšem pro domácího brankáře to neznamenalo nebezpečí.
01:35
Stále se Východočeši brání bez nejmenších potíží, i když Kacetl už si musel na puk sáhnout.
01:12
Znovu se Hradec osvobozuje a střídá.
00:54
Domácí přejeli v oslabení dopředu, ale Marha byl vytlačen za modrou. Ofsajd.
00:44
A je z toho rovnou první přesilovka zápasu. Tomáš Harant (HKR) si odsedí menší trest za držení protihráče.
00:18
Jakub Jeřábek nahodil puk do útočného pásma, Plzeň se ujímá aktivity.
00:01
Borci obou týmů právě vjeli na ledovou plochu, utkání může za pár desítek sekund začít.
Není úplně divu, že městem zavládl v posledních dvou dnech optimismus. Hradecká sestava dnes totiž vítá zpátky obránce Haranta, útočníky Šimánka, Kudrnu, Marhu, Květoně a novou akvizici rovněž do útoku Tomáše Pospíšila! Mountfield sice ještě není v plné síle, přesto už má to nejhorší za sebou a dnes bude připraven uhájit druhou příčku.

Zato indiáni hlásí oproti nedělnímu zápasu oslabení. Týmu chybí dva elitní forvardi Martin Straka s Ondřejem Kratěnou, jejichž pozici v prvním útoku zaujmou Miroslav Holec a Ján Sýkora. Naproti tomu se do hry vrací Tomáš Pitule, který právě v posledním vzájemném souboji s Hradcem obětavě padl do střely Reného Vydareného a se zlomenou čelistí musel na hokej nějakou dobu zapomenout.

A tím ještě symboliky dnešního večera nekončí. Domácí brankoviště totiž bude hájit Ondřej Kacetl, který letos nastoupil od začátku do pouhých dvou soubojů – tím prvním však byl právě vítězný duel s Plzní. Proti němu bude stát Matěj Machovský, Lukáš Mensator tak bude po vychytané výhře nad Chomutovem zase jen zahřívat lavičku.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Knotek, Škoda – Švihálek, Červený, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík "C", Jeřábek, Slovák, Marcel, Mozík, Boháč, Moravčík – Holec, Lev, J. Sýkora – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Schleiss – Dvořák, T. Sýkora, Pitule. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Hejl, Kajínek.
Vzájemné duely? Zatím nerozhodně

Ve vzájemných zápasech letos zatím platí otřepané pravidlo Můj dům – můj hrad. Pod Bílou věží se napoprvé hrál souboj, který klidně mohli vyhrát hosté, ale pohrdli řadou šancí a vedení 1:0 nedotáhli do úspěšného konce. Hradec zápas dokonale otočil do vítězného stavu 4:1.

Pomsta na domácím ledě se však modrobílým povedla skvěle. Už ve druhé minutě zasadili svému sokovi úder, který se nakonec ukázal být vítězným. Mountfield ve třetí třetině nevyužil přesilovku pěti proti třem a poté inkasoval razítko na svou porážku bez vstřelené branky.

13. kolo: Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Mikuš (Červený), 33. Šimánek (Frühauf), 45. Frühauf (Vydarený), 60. Kudrna (Mertl, Mikuš) – 16. Lev (Kratěna, Boháč).

26. kolo: HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Slovák, Duda), 53. Mozík (Duda, Kašpařík).
HC Škoda Plzeň – 3. místo, 69 bodů, skóre 99:88

V případě indiánů se o žádných výsledkových propadech hovořit nedá. V probíhající sezóně nikdy neprohráli víc než dva zápasy v řadě, na druhou stranu také dosud nedokázali zvítězit víckrát než třikrát za sebou. Dnes by ale v případě úspěchu tuto bilanci protáhli na čtyři utkání a už by se dalo bez starostí mluvit o tom, že v Plzni prožívají nejlepší část ročníku.

Západočechům se výtečně vede na domácím kluzišti, venku už to tak slavné není. Jenže! Před týdnem zavítali do Zlína, kde prolomili své trápení a výhra 4:2 jim jistě dodá do dnešní partie velké sebevědomí. Ještě když navíc vědí, že Hradec doma prohrál tři ze čtyř posledních duelů.

A propos – Plzeň před dnešním zápasem zaostává za Mountfieldem o jeden jediný gól. Kdyby Hradečtí v neděli na ledě Liberce nezkorigovali v poslední minutě skóre (porážka 2:5), už by se dnes dívali na svého soka zespoda.
Mountfield HK – 2. místo, 69 bodů, skóre 94:82

Tady se dokonale ukazuje, jak je důležité hrát naplno a bodovat už od úvodních kol. Hradecký "nováček" sbíral výhry už od svého přesunu pod Bílou věž a jeho konstantní formu dlouho nemohlo nic narušit. Až přišel přelom roku, rozsáhlá marodka a čtyři porážky z pěti zápasů – to je na hradecké poměry krize nevídaná.

Co by ale za takovou krizi ostatní týmy daly! Mountfield se stejně pořád drží na druhé příčce, soupeři ho zatím nedokázali ztrestat. A teď už to budou mít zase těžké. Východočeský lazaret se svižným tempem ztenčil a dnes už bude připraveno do zápasu naskočit o pět důležitých hráčů navíc oproti poslední partii, včetně kapitána Jiřího Šimánka.

Pokud by Hradec zase najel do starých kolejí, trvalo by jen pár zápasů, než by si definitivně pojistil vyřazovací boje. Z domácího tábora však stále vycházejí pouze slova pokory, protože všichni dobře vědí, co se v našlapané konkurenci může stát v případě delšího výsledkového propadu.
Krásný den u špičkového ledního hokeje z východočeské metropole! Tipsport extraliga se pomalu blíží ke svému závěru a v neděli odstartuje už její poslední čtvrtina. Ještě předtím se však odehraje dnešní 39. kolo, které nabízí i jeden tabulkově vysoce ožehavý zápas. V přímém souboji o druhou příčku přivítá Mountfield HK soupeře, který za ním zaostává pouze o skóre, tedy HC Škoda Plzeň!