SESTŘIH: 52. kolo extraligy, Pardubice - Litvínov 0:2

Střely: 28 – 26
Střely mimo: 11 – 9
Hity: 12 – 10
Úspěšnost vhazování: 49% – 51%
Utkání je u konce, Litvínov ho ovládl rozdílem dvou branek a zaslouženě si připisuje šesté vítězství v řadě, zato Pardubice prohrály již po osmé v řadě.
60:00
59:48
Lukeš zkazil rozehrávku v útočném pásmu, ale Sýkora toho využít nedokázal.
59:30
Odpískaný ofsajd Litvínova.
58:56
Sýkora srazil přihrávku Hanzla do hlediště, vhazovat se bude ve střením pásmu.
58:27
Jakub Gašparovič (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
58:24
Verva pohledně kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostat do dobré střelecké pozice.
57:31
Pardubicím se nedaří dostat do útočné třetiny.
56:14
Litvínov čtyřminutové oslabení přežil bez obdržené branky a zahajuje svou další útočnou akci.
55:31
Gašparovič jel zcela sám na hostujícího gólmana, kterého ale překonat nedokázal!
55:11
Vyhození Pardubic končí zakázaným uvolněním.
54:57
Nahodilův střelecký pokus vyrazil Soukup do bezpečí.
54:41
Čáslava byl zasažen do ruku, hra je přerušena, ale vylučovat se nebude.
54:26
Trávníček nejdříve vyjel s kotoučem do středního pásma, poté ho nahodil do útočného a odešel střídat.
53:39
Gólman Soukup vyhodil puk přes všechny čáry.
53:30
Oddechový čas pro domácí.
53:30
Odpískaný ofsajd zastavil útok Východočechů.
53:02
Další vyhození hostů, Pardubicím se přesilovka vůbec nedaří.
52:27
Verva se vyhozením přes všechny čáry osvobozuje.
52:14
Ondřej Jurčík (LIT) vyloučen na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.
52:08
Puk je v útočném pásmu Litvínova, který se nikam nežene.
50:12
Hosté se neženou do žádných zbytečných akcí a vyčkávají, s čím Pardubice přijdou.
49:36
Po zákroku Kristana se strhla ještě před pardubickou bránou mela, kterou ale rozhodčí rychle ukončili.
48:57
Domácí pouze vyhodili puk do středního pásma, odkud může Litvínov založil svůj další útok.
48:34
Proti střeleckému pokusu Gašparoviče zakročil Soukup lapačkou.
48:09
Východočechům se pořád nedaří dostat do vážnější šance.
47:08
Sražená rozehrávka Litvínova končí v hledišti, hra je přerušena.
46:54
Tybor vypálil z rychlého protiútoku, ale na Horáka nevyzrál.
46:34
Verva se v útočné třetině dlouho neudržela a následně jí je odpískán ofsajd.
45:20
Litvínov se osvobodil vyhozením, Pardubice musí začít svou akci odznovu.
44:50
Střelecký pokus Pavlíka od modré čáry skončil pouze v rohu kluziště.
43:53
Tyborův pas na Gašparoviče neprošel, ale domácí alespoň udrželi útočné pásmo.
43:05
Tyborův střelecký pokus zneškodnil Soukup vyrážečkou.
42:59
Tentokrát Sýkora při střele promáchl a následně domácí přišli o pásmo.
42:28
Tvrdá rána Sýkory z levého kruhu letěla pouze na zadní plexisklo.
42:15
Radilovu střelu vyrazil Soukup k mantinelu a poté rozhodčí nepochopitelně přerušil hru.
41:55
Za podražení Ščotky si odsedí dvě minuty na trestné lavici Juraj Majdan (LIT).
41:42
Tentokrát je odpískáno zakázané uvolnění na straně Pardubic.
41:30
Po Majdanově teči raději Kristan přerušil hru.
41:04
Litvínovské vyhození končí pouze zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Soukupa.
40:09
Sýkora sice vyhrál buly, ale s pukem se daleko nedostal.
40:01
Přestože Pardubice vyhrály druhou třetiny na střely, tak ani to jim nepomohlo ke vstřelení branky. Dokáží domácí zvrátit nepříznivý vývoj utkání, nebo Verva své vedení udrží? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne zhruba ve 20:03.
40:00
39:47
Vhazovat se bude ve středním pásmu, ve druhé třetině už zřejmě branka nepadne.
39:19
Radil pouze zavezl kotouč do útočné třetiny, kde o něj přišel, Litvínov ho ale následně jen odevzdal domácím zpět.
38:44
Pardubičtí se snaží aktivně napadat v útočném pásmu, ale ani díky tomu nedokázali získat puk.
38:27
Ručinský ještě než stihl vypálit, tak spadl na led, u puku ale zůstává Verva.
37:36
Hosté se ubránili a již hrají v plném počtu.
37:12
Radil přišel o puk na útočné modré čáře a Litvínov může vyhodit.
36:50
Tomáš Marcinko (PCE) dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
36:45
Tybor z bezprostřední blízkosti pálil pouze do připraveného Soukupa.
36:19
Gregorc ještě dokázal udržet pásmo a Pardubice pokračují v kombinaci.
35:51
35:36
Filip Pavlík (LIT) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
35:17
Hanzlovo nahození před bránu se odrazilo k Radilovi, který zakládá rychlý kontr.
35:01
Odpískaný ofsajd zastavil útočné snažení Vervy.
34:37
Východočechům se příliš nedaří rozehrávka a nemohou se dostat do útočného pásma.
33:45
Jurčíkovi se nepovedlo vyhodit puk z obranné třetiny.
33:17
Po nahození Gašparoviče před bránu raději Soukup přikryl kotouč a přerušil hru.
32:54
Po přerušení hry v obranném pásmu Litvínova následuje komerční přestávka.
32:34
Verva si osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a toto oslabení zřejmě přežije bez obdrženého gólu.
32:09
Po zakázaném uvolnění Pardubic se bude vhazovat po pravici Kristana.
31:44
Pardubičtí sice dlouho kombinují v útočné třetině, ale nedaří se jim dostat ke střele.
30:55
Dvě minuty za podražení si na trestné lavici odpyká Ondřej Jurčík (LIT).
30:03
Litvínov vystřídal gólmany, Horáka v brankovišti nahradil Jakub Soukup.
30:03
Součastně za hrubost vyloučeni Tomáš Marcinko (PCE) a Petr Štindl (LIT).
29:25
Piroš podržel kotouč za bránou Pardubic a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.
28:28
Kristan raději podržel puk v lapačce a přerušil hru.
28:14
Tvrdá rána Lukeše byla sražena pouze na zadní mantinel.
27:21
Ščotka svou tvrdou ránou příklepem od modré čáry trefil pouze spoluhráče.
26:42
Po nepřesné rozehrávce hostů se kotouč dostal k Tyborovi, který ho pouze vrátil zpět Litvínovu.
26:20
Po střele Gašparoviče a následném zákroku Horáka následuje komrční přestávka.
26:04
Litvínovsští překombinovali celou akci, ta končí neúspěchem.
25:32
Kubát si najel na střelu do mezikruží, ta mu ale příliš nesedla.
24:51
Benákovi se nepodařilo vyhodit, Verva zůstává v útočné třetině.
24:35
Po vyhraném vhazování se Litvínov usadil v útočném pásmu a nakonec musel zasahovat Kristan.
23:58
Jakub Gašparovič (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
23:43
Východočeši dlouho motali hlavy hostům, nakonec se s kotoučem před Horákem ocitl osamocený Nahodil, ale hostující gólman mu kotouč pohotově vyrazil hokejkou.
23:00
Radil se chystal vypálit z mezikruží, jenže kotouč mu sklouzl z čepele.
22:43
Horák vyjel hodně daleko z brankoviště, čímž se mu podařilo zastavit šanci Venkrbce.
22:19
Čáslavova střela od modré čáry se odrazila od brusle Petružálka k mantinelu.
22:06
Čtvrtá pardubická formace dokázala vybojovat alespoň vhazování před Horákem.
21:34
Protiútok Pardubic zastavil odpískaný ofsajd.
21:16
Piroš si dojel nahozený kotouč a poté ho přenechal Trávníčkovi.
20:42
Ručinský zavezl kotouč do útončého pásma, kde se ale Litvínov dlouho neudržel.
20:17
Sýkorova sražená přihrávka končí u hostující obrany.
20:01
Po řadě nepřesností v úvodu utkání poslal do vedení Litvínov v 5. minutě Trávníček a druhý gól do pardubické svatyně přidal o pět minut později Hübl. Druhá třetina začne zhruba v 19:09.
20:00
19:41
Východočeši se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, tuto třetinu už zřejmě dohrají v poklidu.
18:53
Robert Kristan (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště, trest za něj odpyká Michael Špaček.
18:10
Kubát vystihl přihrávku Pardubic, poslal puk do středního pásma, domácí tak musí vyklidit útočnou třetinu.
17:48
Odpískaný ofsajd Vervy.
17:34
Kristan měl co dělat, aby zmařil solidní Trávníčkovu šanci.
16:56
Nepřesná rozehrávka Pardubic končí u hostující obrany.
16:26
Tečované nahození Pavlíka skončilo jen těsně nad bránou Kristana.
15:45
Odpískaný ofsajd zastavil útočné snažení Litvínova.
15:05
Marcinko nahodil kotouč na Horáka, který betonem vyrazil puk ke svým spoluhráčům, kteří zakládají protiakci.
14:31
Verva dobře napadá a domácím se nedaří rozehrát svou akci.
13:59
Majdan jen lehce nahodil kotouč do útončého pásma a jeho formace odchází střídat.
13:31
Starý se po přihrávce od Benáka zpoza brány ani na dvakrát nedokázal prosadit.
12:57
Pardubičtí se usadili v útočném pásmu, ale Litvínov je nepouští do zakončení.
12:18
Východočechům se dnes zatím příliš nedaří, spíše vyčkávají na chybu hostů.
12:09
Po zásahu Kristana následuje komerční přestávka.
11:39
Tentokrát rychlá kombinace prvnímu litvínovskému útoku nevyšla, ale zůstává nadále u kotouče.
10:52
Další vyhození Litvínova, který už nemusí nikam spěchat.
09:53
Štindl pouze ze středního pásma vrátil kotouč Pardubicím.
09:05
Litvínov právě vstřelil branku!
Po rychlé kombinaci v útočném pásmu poslal Lukeš přihrávku před bránu na VIKTORA HÜBLA, který zakončoval do odkryté klece. Asistence: František Lukeš a Peter Jánský.
08:56
Venkrbec přišel o puk v útočném pásmu a hosté se vydávají do protiakce.
07:46
Gašparovič trefil střelou z levého kruhu tyč hostující brány!
07:28
Nahození Piroše vyrazil Kristan betonem pouze do rohu kluziště.
07:02
Litvínovští dobře přistupují k protihráčům a nepouští je ke střele.
06:47
Před dojíždějícím Nahodilem raději Horák přikryl kotouč, následuje komerční přestávka.
06:41
Nahodil se snažil prodrat mezi dvěmi obránci, ty ho ale mezi sebe nepustili.
06:04
Sýkora posílal do útoku Špačka, jenže ten si špatně zpracoval kotouč a následně o něj přišel.
05:39
Písařík z pravého kruhu pro vhazování vypálil pouze do připraveného Kristana.
04:22
Po nevyužítém protiútoku Havlíka se na druhou stranu kluziště vydali hosté, MICHAL TRÁVNÍČEK dostal dobrou přihrávku do samostatného úniku, který povedeným blafákem zakončil do brány. Asistence: Robin Hanzl.
04:00
Gregorcův útok skončil neúspěšně.
02:56
Lukešova sražená střela končí pouze na zadním mantinelu za bránou Kristana.
02:27
Venkrbec prodložil kotouč do útočného pásma, kde se ale Pardubice dlouho neudržely.
01:58
Po zakázaném uvolnění Vervy se bude vhazovat po pravici Horáka.
01:28
Tentokrát vylétla nepřesná přihrávka od hole Štindla.
00:54
Hra je zatím z obou stran nepřesná tentokrát špatně přihrával Radil.
00:20
Po Sýkorově nepřesné rozehrávce se do svého prvního útoku vydávají také hosté.
00:09
Úvodní vhazování vyhrál Špaček a Pardubice se vydávají do útoku.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Čutta, Korím, Ščotka – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Venkrbec, Kaut – Voženílek.

HC Verva Litvínov: Horák (Soukup) – Gula, Kubát, Pavlík, Baránek, Štindl, Sklenička, Pavelka, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík.

Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.
Litvínovských TOP 5:
Góly: Viktor Hübl – 20
Tresty: Michal Trávníček – 80 (1,82/zápas)
Střely: Viktor Hübl – 253 (5,06/zápas)
Čas na ledě: Karel Kubát – 22:20/zápas
Vhazování: Robin Hanzl – 58,22%
Pardubických TOP 5:
Góly: Petr Sýkora – 26
Tresty: Jiří Cetkovský – 119 (3,22/zápas)
Střely: Petr Sýkora – 223 (4,74/zápas)
Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:24/zápas
Vhazování: Tomáš Kaut – 56,20%
Horké téma – HC Verva Litvínov:

Litvínovští jsou na vítězné vlně a mají v čele kanadského bodování dva své hráče

Verva je v úplně opačné pozici než její dnešní soupeř, letošní ročník extraligy se jí daří, nachází se na druhé pozici, která jí zaručuje play off a ve čtvrfinále se utká s týmem z předkola, kterým by mohly za určitých okolností být i Pardubice. Litvínov navíc v posledních pěti kolech neprohrál, v posledním zápase nasadil od druhé třetiny do brány náhradníka Horáka a i s tím dokázal porazit Spartu 5:3. Pro dnešního soupeře Pardubic zůstává už jen jediný otazník – kdo vyhraje kanadské bodování Tipsport extraligy. Prozatím má Viktor Hübl tříbodový náskok na týmového kolegu Martina Ručinského a shodně sedmibodový na třetího Mertla z Mounfieldu a čtvrtého Hlinku ze Sparty.
Horké téma – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Pardubicím se nedaří, dnes budou bojovat o lepší postavení v předkole

Východočechům se dlouhodobě nedaří, prohráli již sedm zápasů v řadě a naposledy bodovali přesně před měsícem 1.2. v Olomouci po těsné výhře 2:1. Pardubice také sužuje marodka, téměř v každém z posledních zápasů jim chybí alespoň jeden důležitý hráč. Petr Sýkora se již do hokejového kolotoče vrátil, ale naopak z něj vypadl Petr Čáslava a Aleš Píša, což je pro Pardubice citelná ztráta a musely do posledního zápasu povolat teprve šestnáctiletého Ondřeje Válu. Východočeši budou mít dnes poměrně těžký úkol – prolomit sérii sedmi proher a přerušit Litvínovu sérii pěti výher v řadě, díky čemuž by si mohli zajistit lepší pozici v bojích v předkole, jelikož by začínali své první dva zápasy doma.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás provedl utkáním dvaapadesátého kola hokejové Tipsport extraligy, v němž změří síly domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující HC Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.