SESTŘIH: 30. kolo extraligy, Slavia Praha - Plzeň 1:2

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Je konec. Hosté z Plzně dokázali ve třetí třetině zápas otočit a prodloužit tak mizérii červenobílých. Naopak sami pokračují na vítězné vlně. O obrat se postarali Ján Sýkora a Petr Kadlec, jedinou branku Slavie vsítil János Vas.
60:00
59:59
Po velkém závaru před Machovským skončil puk těsně před brankovou čarou, ještě jedno buly!
59:54
Za podražení je ještě potrestán Pulpán (PLZ), uvidíme přesilovku 6 na 3!
59:50
Kotouč ve středním pásmu.
59:43
Na dvě minuty je vyloučen Jeřábek (PLZ), slávisté to ještě zkusí v šesti!
59:30
Vhazování ve středním pásmu.
59:14
Hosté drží kotouč v rohu za Furchovou brankou.
59:04
Po dalším přerušení si berou domácí oddechový čas.
58:59
Doležal ujel obraně hostů, tváří v tvář Machovskému však zamířil jen do jeho vyrážečky!
58:05
Pražané nahazují puky na branku ze všech stran, k úspěchu to zatím ale nevede.
57:10
Beňovič zavezl puk do útočného pásma, záhy o něj ovšem přišel.
56:32
Jakub Lev se rozjel poměrně pomalu, a tak na změnu směru dokázal Furch v pohodě zareagovat a pravým betonem vytěsnit kotouč mimo!
56:32
Za podražení je nařízeno trestně střílení pro Plzeň!
56:00
Nadále se červenobílým příliš nedaří vytvořit konstantní tlak, hraje se ve středním pásmu.
54:52
Dnešní zápas sleduje 3508 diváků.
54:15
Po levém křídle se do šance vřítil Bednář, Machovský však dokázal sklapnout mezírku mezi betony včas!
52:39
Pražané se nyní snaží hrát, hosté však zatím brání velmi precizně a nepouštějí červenobílé do šancí.
52:06
U odraženého kotouče byl nejrychleji Divíšek, ale zamířil jen vysoko nad.
51:40
Sešívaní puk získali a kombinují v útočném pásmu.
50:26
O puk se bojuje za brankou Machovského.
49:09
Plzeň právě vstřelila branku!
Kapitán Plzně a bývalý slávista PETR KADLEC vypálil od modré a puk zastavila až síť v brance Furcha! Asistence: Jan Schleiss, Ján Sýkora.
48:58
Schleissovu ránu srazil Furch do rohu.
48:10
Pražané vyhazují.
47:43
Slávisté se v klasické přesilovce už ubránili, nyní ale jdou opět do čtyř. Na trestnou lavici míří Pavel Klhůfek (SLA).
46:45
Ránu od modré Furch vytěsnil jen před sebe, kde posunul kotouč na JÁNA SÝKORU, jenž využívá dvojnásobnou přesilovou hru a srovnává na 1:1! Asistence: Nicholas Johnson, Vojtěch Mozík.
46:14
Hosté zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu.
45:24
A pozor! Za hákování je potrestán Divíšek (SLA), a hosté tak mají k dispozici 90 vteřin přesilovky pět na tři!
44:54
Kolařík (SLA) podrazil soupeře, takže si zahrají přesilovku i indiáni.
44:07
43:47
Kombinace domácích postrádá na přesnosti, hosté se opět zmocnili puku.
43:03
Slavii se zatím přesilovka nedaří, hraje se ve středu hřiště.
42:07
Beran (PLZ) se provinil krosčekem a inkasuje menší trest.
41:59
Čermák se neúspěšně pokoušel tečovat nahození od modré.
41:12
O kotouč ovšem přišli, takže hrají Plzeňští.
40:22
Sešívaní se dostali do útočného pásma, kde hrají s pukem.
40:01
Sešívaným se ve druhé třetině podařilo otevřít skóre a konkrétně díky Vasově trefě po čtyřiceti minutách vedou nejtěsnějším rozdílem. Třetí třetina začne přibližně ve 20:02.
40:00
39:29
Balej z si z levého kruhu na Furcha nepřišel.
39:00
Puk v Machovského lapačce, buly po jeho levici.
38:35
38:30
Tlak hostů pokračuje.
37:36
Sýkora mohl rozšířit svou gólovou sbírku, ovšem po přihrávce přes celou šíři kluziště se stačil Furch výborně přesunout a útočníkovi Plzně ve skórování zamezit.
36:55
Po dělovce od modré Furchovi vypadl puk z lapačky jen těsně vedle levé tyče.
36:35
Beňovič (SLA) hákoval, takže se indiánům naskýtá možnost přesilové hry.
36:21
Icing Pražanů.
35:46
V posledních minutách Plzeň přidala na tempu, nyní však musí začínat zpoza vlastní svatyně.
35:23
Odražený puk raději Furch skryl pod lapačku.
34:16
Valachovu dělovku od modré ztlumil Machovský na hrudi. Plzeň kompletní.
33:40
Po přesném pasu zpoza Machovského klece zívala na Poletína poloprázdná branka, slávistický forvard ovšem zamířil pouze do betonu plzeňského brankáře.
32:14
Pulpán (PLZ) odsedí dvě minuty za podražení.
31:06
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmů nemá výraznější převahu.
30:01
29:50
Škodovka to sehrála velmi dobře na jeden dotek, avšak opět ztroskotali na Dominiku Furchovi, který si poradil proti nebezpečným střelám z bezprostřední blízkosti.
28:59
Při vlastním oslabení vyvezl kotouč Bednář a po dobrém zásahu Machovský raději přerušuje hru.
28:18
Sklenář posílá kotouč přes všechny čáry.
28:10
Na trestnou lavici usedá Tomáš Divíšek (SLA).
27:18
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté vyhráli buly v útočném pásmu, následné pokusy Michala Poletína a Miroslava Čermáka byly sice zablokovány, u odraženého puku byl ale nejrychleji JÁNOS VAS, jenž zacílil přesně a posílá sešívané do vedení! Asistence: Juraj Valach, Miroslav Čermák.
27:11
Po dalším přerušení hry následuje komerční přestávka.
26:43
26:25
Pražané kombinují před Machovským.
25:43
Vlasákovu ránu z levého kruhu schoval Machovský do náruče.
25:14
Plzeň posílá puk přes celé kluziště.
24:43
Za podražení je vyloučen Jeřábek (PLZ).
24:39
König od modré napálil jen soupeře a sešívaní musí vyklidit útočnou třetinu.
24:09
Klhůfka po dobrém průnikovém pasu zastavil ofsajd.
23:16
Rána Jakuba Lva Furchovi propadla, na pomoc mu však přispěchali včas obránci, kteří odpálili kotouč do bezpečí.
22:43
Nakonec ho však neudržel a hraje Škodovka.
22:08
Poletín hraje s pukem v pásmu hostí.
21:49
Z ostrého úhlu pálil Vlasák, ale Machovského nepřekvapil. Plzeň v plném počtu.
21:23
Hosté dostávají puk do středního pásma.
20:47
Doležal se marně snažil tečovat nahození od modré a puk končí mimo.
20:01
Je za námi úvodní dějství dnešního zápasu. Oba týmy k němu přistoupily velmi opatrně a díky tomu na kostce nadále svítí bezbrankový stav. Blíže gólu byli Plzeňští, Dominik Furch však předvedl několik dobrých zákroků a zatím svůj tým drží. Druhá třetina začne přibližně v 19:10.
20:00
19:44
Za hákování inkasuje dvouminutový trest Boháč (PLZ).
18:38
Plzeňští ukořistili kotouč ve vlastní třetině a chystají se rozehrávat.
17:48
Pražané nachytáni v postavení mimo hru.
17:20
16:52
Vysoký puk skončil až ve Furchově lapačce.
16:27
Slávisté vyhazují.
16:01
Opět to byl Simon, kdo byl velmi blízko k otevření skóre! Ani nadvakrát však Furcha neprostřelil. Další dva skvělé zákroky pro domácího gólmana.
15:20
Za sekání je na trestnou lavici odeslán König (SLA).
15:00
Hned po vhazování lapil odražený kotouč Furch.
14:58
Zakázané uvolnění slávistů.
14:36
Na druhé straně zahrozili plzeňští hokejisté již v plném počtu. Z dorážky však na Furcha nevyzrál Simon.
13:43
Čermákovi z dobré pozice mezi kruhy střela příliš nesedla, Machovský si poradil.
13:16
Plzeňští vyhazují.
12:42
Vlasák střelou z úhlu Machovského nepřekvapil.
12:10
Petr Kadlec (PLZ) dostává menší trest za držení.
12:02
Omlouváme se za technické potíže. O žádný významný okamžik jsme vás však nepřipravili, nadále se hraje za bezbrankového stavu bez větších šancí.
09:38
Ani další závar před Furchem branku nepřinesl!
08:32
Kubalík se chytal ještě vylepšovat pozici na jednoho ze svých spoluhráčů, jeden ze slávistických beků však vložil do přihrávky svou hůl a po nešťastném odrazu měl Dominik Furch co dělat, aby roztáhl své betony na brankově čáře, nakonec ale vše zvládl a svůj tým podržel.
07:30
Icing Slavie.
07:14
V útočné třetině hrají domácí, Machovský ale zatím může zůstat v klidu.
06:28
Odpískána přihrávka rukou a následuje komerční přestávka.
06:15
Hraje se velmi opatrně z obou stran, puk je více na holích domácích, šancí jsme však na obou stranách zatím viděli jako šafránu.
05:44
Slávisté zklidňují hru a rozvážnou kombinací se vrací až do vlastního pásma.
05:18
Ofsajd červenobílých.
04:47
Slávisté nadále u puku, nyní už však ve středním pásmu.
04:13
04:07
A opět Škodovka posílá puk do bezpečí.
03:32
Plzeň se osvobozuje.
03:15
Po ráně z pravého kruhu a přesném zákroku Machovského budeme svědky buly po jeho levici.
02:49
Sešívaní kombinují v útočném pásmu.
02:13
Nebezpečný brejk musel nedovoleným bráněním zastavit Kubka (PLZ), takže budeme sledovat přesilovku domácích.
01:32
Plzeňští nadále hrají v pásmu Slavie.
00:56
Od mantinelu doputoval puk až k Furchovi, ten ho raději podrží.
00:33
Hosté se dostali do útočného pásma, kde však o puk velmi rychle také přišli.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Valach, Beňovič, Novák, König, Kolařík, Knot – Sklenář, Vlasák, Bednář (C) – Doležal, Divíšek, Klhůfek – Poletín, Vas, Čermák – Andres, Krejčí, Veselý

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Mozík, Jeřábek, Kadlec (C), Boháč, Kubka, Marcel – Hollweg, Kašpařík, Balej – Johnson, Lev, Sýkora – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Přikryl, Beran

Rozhodčí: Lacina, Polák – Blümel, Kis.
Dokáží se sešívaní zvednout pod novým trenérem Petrem Novákem? Tak zní hlavní otázka, která se týká tohoto duelu. Slávisté prohráli šestkrát po sobě a změna byla pochopitelným vyústěním opakovaných nezdarů. Na střídačku červenobílých se postavil Petr Novák, jenž po svém boku ponechal dlouholetou ikonu Slavie Josefa Beránka. Cíl této dvojice je jednoznačný, získat body již dnes proti Plzni a odpoutat se od posledního místa v tabulce.

Jak již bylo zmíněno, soupeřem Pražanů v dnešním střetnutí je plzeňská Škodovka. Té se v posledních několika zápasech poměrně daří a v tabulce se pomalu blíží šestému místu, které zajišťuje přímý postup do play-off. Z posledních pěti utkání se museli indiáni sklonit před soupeřem jen jedinkrát a zaznamenali mimo jiné cenné skalpy Sparty a Litvínova, a tak je jasné, že Západočeši pojedou i do Prahy s úmyslem bodovat.

Na závěr samozřejmě přehled letošních extraligových výsledků těchto dvou soupeřů: