SESTŘIH: 52. kolo extraligy, Sparta - Třinec 6:5

Dnešní onlajn přenos končí, děkujeme vám za pozornost a těšíme se na opětovné setkání ve čtvrtfinále!
Sparta otočila vývoj utkání a vítězí nad třineckými Oceláři 6:5 v základní hrací době. Pro Spartu je to třetí vítězství nad Moravany v této sezoně. Třinec dnes sice prohrál, ale status vítěze základní části extraligy už mu nikdo nevezme. Sparta nastřádala v 52. kolech 94 bodů a zůstává na konečném 4. místě. Ve čtvrtfinále narazí na Hradec Králové. Třinec, který v základní části nasbíral 107 bodů, se jméno svého prvního soupeře v play off dozví až po odehrání předkola play off.
Nejlepším hráčem Třince je vyhlášen Antonín Pechanec, za Spartu pak Martin Novák.
60:00
59:49
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění a Třinec si bere oddechový čas.
59:16
Třinec to zkouší bez brankáře se šesti muži v poli!
58:16
Svoboda vyráží Piskáčkovu střelu od modré čáry, která mířila mezi jeho betony.
57:23
Janus chytá do lapačky svižnou střelu Milana Doudery od modré čáry.
56:38
Třinci se krátí čas na vyrovnání. Vhazuje se po levici Januse, který v této třetině neměl zatím moc práce.
55:34
Sparta už hraje v plném počtu, ale zastavil ji ofsajd.
55:05
Po jednom ze střetů u mantinelu odchází z ledu za doprovodu lékaře třinecký Orsava.
54:18
Třinec se zatím nedostal ke střele, naopak musí po vyhození Sparty začínat zpoza vlastní branky.
53:25
Třinec si zahraje přesilovku, před brankou se provinil držením Lukáš Cingel (SPA).
52:49
Další branku Sparty mohl ze samostatného úniku přidat Pech, ale Svoboda jeho kličku do forhendu a následnou střelu vykryl betonem!
52:14
Sparta právě vstřelila branku!
DOMINIK VOLEK dává hodně důležitý gól, protože Sparta se tak necelých osm minut před koncem základní hrací doby dostává do vedení. Sparťanský útočník dostal zpětnou přihrávku od Réwaye a z mezikruží příklepem propálil Svobodu. Asistence: Martin Réway a Dominik Bílek.
51:45
Oba týmy už jsou v plném počtu, vhazuje se po pravici třineckého brankáře.
49:42
Bude se opět vylučovat, ale tentokrát na obou stranách. Za vzájemný konflikt odcházejí na dvě minuty pykat Martin Réway (SPA) a Jurij Repe (TRI).
49:07
Dvořáček nastřelil kotouč do útočného pásma, kde jej raději přikryl Svoboda svou lapačkou.
46:21
Sparta bleskově vyrovnává zásluhou obránce MARKA ĎALOGY, který střelou zápěstím z vnější hranice levého kruhu propílil špatně postaveného Svobodu. Asistence: Martin Réway.
45:48
Třinec právě vstřelil branku!
ARON CHMIELEWSKI přebruslil sparťanského obránce a backhandem překvapil Januse. Puk zapadl pod horní víko. Asistence: Antonín Pechanec a Michal Sztefek.
45:09
Třinci se nedaří usadit v útočném pásmu, Sparta se dobře brání.
43:27
Martin Procházka (SPA) při napadání v útočném pásmu nezkrotil svou hůl a zasáhl jednoho z třineckých hráčů do obličeje, takže dostává 2 minuty za vysokou hůl.
42:04
Pech nevyřešil ideálně přechod do útoku, domácím je odpískán ofsajd.
41:19
Sparta vyhazuje a hosté začínají nanovo.
40:22
Trončinský zavezl kotouč do útočného pásma a Třinec rozestavil přesilovkový deštník.
40:01
V prostřední části jsme viděli celkem pět branek a herní obraz se oproti první části výrazně zlepšil. Hráči obou týmů zvýšili tempo a přibylo také šancí. Sparta nejdříve otočila skóre na 4:3, ale dvě minuty před koncem srovnal gólový stav z dorážky Aron Chmielewski. Třetí část začne cca ve 20:05.
40:00
39:57
Lukáš Cingel (SPA) dostává 2 minuty za krosček. Hosté si přesilovou hru pravděpodobně přenesou do třetí třetiny.
38:09
Dvě minuty před koncem druhé části se Ocelářům podařilo vyrovnat. Pechanec nahodil kotouč na Januse, ten střelu jen vyrazil před sebe a k dorážce se dostal ARON CHMIELEWSKI, který backhandem přehodil sparťanského brankáře. Asistence: Antonín Pechanec.
37:22
Roth se pokouší založit útok z vlastního pásma, ale na modré čáře není žádný jeho volný spoluhráč.
35:46
Domácí otáčejí vývoj zápasu! Na pravý kruh dostal ideálně nabyto ADAM POLÁŠEK a dělovkou do poloodkryté třinecké klece se nemýlil. Svoboda se nestihl včas přemístit, a Sparta tak využívá svou přesilovou hru. Asistence: Martin Réway a Lukáš Pech.
35:04
Lukáš Žejdl (TRI) dostává 2 minuty za sekání. Jeho útočný faul dává Spartě přiležitost k obratu.
34:49
Rákos málem využil zaváhaní sparťanské obrany při rozehrávce, ale puk mu před brankovištěm sjel z hole.
34:12
Eminger pálí od modré čáry, Svoboda chytá do náruče. Vhazuje se po jeho levici.
32:39
Pech se pokoušel ve vzduchu tečovat Kumstátovo nahození na bránu, ale puk v mezikruží netrefil.
30:29
Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení! Do samostatného úniku se dostal Forman, který před Svobodou přibrzdil a přihrál z druhé vlny dojíždějícímu LUKÁŠI CINGELOVI. Ten střelou po ledě do protipohybu překonává potřetí hostujícího brankáře. Asistence: Miroslav Forman.
29:40
Třinec se teď může pokusit utlumit vzrůstající výkon pražské Sparty, protože si zahraje přesilovou hru. Lukáš Pech (SPA) se provinil hákováním.
28:41
Vhazuje se po pravici Svobody.
26:42
Nádherná hokejová akce! Piskáček našel přihrávkou od modré čáry na levém kruhu Réwaye, který puk z první přiťukl mezi kruhy MARTINU NOVÁKOVI, který svým už svým druhým zásahem v tomto zápase snižuje na 2:3. Asistence: Martin Réway a Jan Piskáček.
25:32
Domácí budou hrát přesilovou hru. Jurij Repe (TRI) dostává 2 minuty za hákování.
25:32
Emingerova střela od modré čáry jen těsně minula pravý horní roh Svobodovy klece.
23:39
Janus skvělým zákrokem vyrazil střelu Matyáše, který opět zůstalal úplně sám před sparťanským brankovištěm!
21:29
Třinec jde opět do dvoubrankového vedení. Janus vyrazil střelu od modré čáry, ale dorážky se chopil ANTRONÍN PECHANEC, který puk z bezprostřední blízkosti neomylně posílá nad levý Janusův beton. Asistence: Jakub Matyáš.
20:19
Buchtele se řítil do útočného pásma, tam mu ale vypíchl kotouč dobře postavený Trončinský.
20:01
Úvod dnešního zápasu byl z obou stran celkem vlažný, jako kdyby oba týmy mysleli spíše na to, aby se před začátkem play off nikdo nezranil. Přesto se Třinec dostal z nenápadných akcí do dvoubrankového vedení a zápasu jako takovému to prospělo. Sparta zvýšila rychlost a v závěru se jí podařilo z přesilové hry snížit skóre na 1:2. Druhá část začne cca v 19:15.
20:00
19:31
Domácí využívají přesilovou hru prostřednictvím MARTINA NOVÁKA, který z mezikruží propálil Svobodu střelou k levé tyči. Asistence: Petr Kumstát a Juraj Mikuš.
18:34
Sparta si zahraje v závěru první třetiny ještě jednu přesilovku. Daniel Rákos (TRI) dostává trest za podražení.
18:23
Velký závar v domácím brankovišti. Janus vyrazil tři střely v rychlém sledu druhé třinecké formace.
17:54
Velký prostor u levého mantinelu se pokoušel využít k proniknutí do útočného pásma hostující Orsava, ale po nepřesné přihrávce od obránce puk skončil na zakázaném uvolnění. Teď měla Sparta štěstí.
17:01
Buchtele se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, ale Svoboda si pro puk efektně sáhl lapačkou a přerušuje hru.
15:07
Hosté využívají přesilovou hru zásluhou VLADIMÍRA ROTHA, který napřáhl na modré čáře a dělovkou propálil Januse nad levým betonem. Asistence: Jakub Klepiš a Erik Hrňa.
14:30
Začíná zkrácená přesilovka Třince. Trončinský pálí od modré čáry mimo branku.
13:47
Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože David Dvořáček (SPA) se provinil sekáním.
12:45
Po zásahu jednoho ze sparťanů končí kotouč mimo hrací plochu a domácí jsou vykázáni z útočného pásma.
12:30
Domácí si zahrají první přesilovku v zápase. Na trestnou lavici odchází Marek Trončinský (TRI) za hákování.
11:11
Réway s Pechem ujeli na jediného třineckého obránce, ale druhý jmenovaný netrefil mezeru pod Svobodovou lapačkou.
09:33
RADIM MATUŠ dostal žabičku do jízdy a backhandovým blafákem překonává Januse. Obránci Sparty trestuhodně zaspali na modré čáře, takže třinecký útočník měl hodně prostoru. Asistence: Milan Doudera a Lukáš Doudera.
07:27
Po dalším zakázaném uvolnění ocelářů se vhazuje po levici Svobody.
06:22
Před první komerční přestávkou jsme na ledě neviděli žádný divácky atraktivní moment. Doufejme, že se mužstva pouze rozehřívají.
05:39
Klepiš hledal na modré čáře Orsuvu, ten kotouč jen protečoval do útočného pásma, kde se jej ujímají sparťané.
05:10
Roth se pokoušel o rychlé založení útoku, ale puk končí na zakázaném uvolnění.
03:43
Na modré čáře zůstal nikým nehlídaný Žejdl, ale Janus jeho střelu chytá do náruče a přerušuje hru.
02:28
Od levého mantinelu Svobodu poprvé prověřil Cingel. Třinecký brankář vyráží betonem.
01:37
Do zápasu zatím oba celky vstoupily celkem vlažně. Po ofsajdu Sparty se bude vhazovat u levého mantinelu.
00:42
Polášek se řítí individuálně do útočného pásma, ale přechod přes modrou mu nevyšel.
00:12
Úvodní buly vyhrál Třinec a zakládá první útok.
00:01
Před začátkem utkání přebírá Petr Kumstát cenu hokejových střelců Deníku Sport. Sparťanský útočník nastřilel do dnešního utkání 250 gólů v extralize a národním týmu.

HC Sparta Praha: Janus (Král) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Hrbas, Bílek – Réway, Volek, Buchtele (A) – Kumstát, Pech (C), Novák – Forman, Cingel, Chlapík – Procházka, Černoch, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Šimboch) – Roth (A), Trončinský, Nosek, Foltýn, Matyáš, Repe, Doudera M., Doudera L. – Hrňa, Klepiš, Orsava (C) – Matuš, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Cienciala, Jašek, Kovařčík. Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Jelínek, Pešek.
TŘINEC ZÍSKAL PODRUHÉ PREZIDENTSKÝ POHÁR

Oceláři před začátkem tohoto ročníku znatelně posílili svůj kádr, takže se dalo očekávat, že budou bojovat o pozici lídra soutěže s ambicemi na titul. Třinecký tým zvládl první krok a základní část jednoznačně ovládl. Slezský celek podruhé získal Prezidentský pohár, čímž se dotáhl na Spartu, která ho vybojovala z předešlých šesti sezon dvakrát. Moravský klub má na svém kontě aktuálně 107 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Třince je s 46 body (26+20) útočník Erik Hrňa, kterému se ale poslední zápas příliš nepovedl. Nejen, že nebodoval, ale navíc byl u třech inkasovaných branek. Třinec v pátek podlehl Zlínu 1:4.

„Jdete do zápasu, chcete vyhrát, ale podvědomě víte, že máte náskok a nemusíte hrát nijak extra. To se pak projeví,“ přiznal kapitán Třince Rostislav Klesla, že jistota 1. místa ocelářů mohla mít vliv na porážku se Zlínem.

Nejvíce bodů v obraně nasbíral Vladímír Roth. Ten se sice také v posledním zápase neprosadil, ale přestože zasáhl pouze do 34 zápasů, stihl si připsat 32 bodů za 8 branek a 24 asistencí, což ho řadí na 2. místo v produktivitě beků hned za sparťanského Poláška.

Jasnou jedničkou v třineckém brankovišti je Šimon Hrubec, který je z hlediska úspěšnosti zákroků (92,41 %) na 3. místě ligy za litvínovským Francouzem a karlovarským Závorkou.

Sestava z posledního zápasu:
Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, M. Doudera, Hrabal, Foltýn, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Ružička, Plíhal, Klepiš – Cienciala, Žejdl, Dravecký – Rákos, Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ DUEL OVLÁDL TŘINEC

Sparta se dvěma brankami ve třicáté minutě dostala do vedení 3:0, ale domácím se podařilo do 49. minuty otočit stav zápasu. Spartě se sice podařilo vyrovnat zásluhou Poláška, ale o její porážce 4:5 rozhodl tři minuty před koncem útočník Vladimír Dravecký.

39. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:4

Branky a nahrávky: 35. Adamský (Nosek, Plíhal), 42. Kreps (Orsava, Klesla), 42. Adamský (Dravecký, Hrabal), 49. Orsava (Klesla, Hrabal), 57. Dravecký (Polanský) – 2. Réway (Hlinka), 30. Procházka (Barinka, Volek), 30. Réway (Klimek), 53. Polášek (Réway, Hlinka). Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:13, navíc Dravecký a Polanský (oba TRI) 10 minut. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4. Nejlepší hráči utkání: Adamský – Réway.
SPARTA BOJUJE NA DÁLKU S BRNEM O 3. MÍSTO

Sparta podlehla v pátek Litvínovu na jeho ledě 3:5, a zůstala tak s 91 body na 4. místě extraligové tabulky. Pražané ovšem budou v posledním 52. kole bojovat o třetí příčku na dálku s brněnskou Kometou, která má 92 bodů. Pokud by se Spartě podařilo posunout před Brno, ve čtvrtfinále play off by se postavila buď Zlínu, nebo Plzni. V případě, že setrvá na 4. místě, ve vyřazovacích bojích vyzve aktuálně pátý Hradec Králové.

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je dlouhodobě útočník Jaroslav Hlinka, který v letošní sezoně nasbíral ve 48 zápasech rovných 50 bodů za 17 gólů a 33 asistencí. Sparťanský rekordman je aktuálně na čtvrtém místě extraligové produktivity, ačkoliv se v posledním zápase proti Vervě neprosadil.

V obraných řadách Sparty se nejvýrazněji daří Adamu Poláškovi. Urostlý bek je také nejvytěžovanějším hráčem Sparty, průměrně na ledě stráví 21 minut a 30 sekund. Kromě defenzivních úkolů také pravidelně boduje, s 9 góly a 26 asistencemi je nejproduktivnějším obráncem ligy.

O post brankářské jedničky bojují Filip Novotný (91,19% úspěšnost zákroků) a nedávná slovenská posila Jaroslav Janus (85,56%).

Pražany trápí početná marodka, chybí jim brankář Staňa, obránci Švrček, Pilař, Ďaloga a útočníci Klimek, Přibyl, Vondrka.

Janus – Piskáček, Polášek, Hrbas, Mikuš, Eminger, Barinka – Réway, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Cingel, Sabolič – Novák, Volek, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání posledního kola základní části mezi domácí Spartou a hostujícím Třincem začíná v 18:20.