Sparta Praha - Chomutov: Při závaru Sparty před Králem rozhodčí konzultoval s videem, Řepíkův gól neuznal

Druhé domácí utkání Sparty končí bez toužebného úspěchu. V poslední třetině se neprosadil ani jeden z mančafů a skóre 2:3 zůstalo beze změny. Domácím dost škodily nepřesné přihrávky, protože o šance neměli nouzi. Další příležitost se pro Spartu naskytne za čtyři dny, kdy hostí Zlín. Podaří se jí domácí kletbu zlomit?
Nejlepší hráči utkání

Petr Vrána (SPA)
Ivan Huml (CHM)
59:53
Část chomutovské defenzivy nyní popadala na svého gólmana a hra je okamžitě přerušena.
59:36
Po další nepřesné kombinaci Sparty Chomutov vyhazuje puk ze třetiny ven a žádá o oddechový čas.
58:59
Oddechový čas pro Spartu.
58:44
Hlinka se pokusil vystřelit v prostoru mezikruží z otočky. Z jeho projektilu nic nebylo, puk ale zůstal před Králem. Následující dorážky ale nedopadly o nic lépe.
58:02
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:37
Sparťané kombinují před Králem, jejich nahrávkám však schází přesnost.
56:08
Flemming bojoval o puk u mantinelu spolu s Hlinkou, který boj nakonec prohrál. Pirát rychle vyhodil z třetiny ven a prchl na střídačku.
55:36
Domácí hrají v plném počtu.
55:19
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Kämpf – 2 min., hákování).
55:02
Dnešnímu utkání přihlíží 8 231 diváků.
53:53
Švrček nebojácně vyrazil do středního pásma. Jakmile si ale uvědomil, že proti soupeři míří sám, rychle se na svoji původní pozici zase vrátil.
53:27
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., hákování).
51:17
Nahrávky domácích zatím připomínají přehazování si horké brambory. Veškeré dění se ale odehrává před Králem a snahu tak domácím nelze upřít.
50:27
Vránově slabé střele od modré nastavuje Král hbitě špičku svého betonu.
49:27
Rozhodčí nechávají hru plynout. Ta ale působí poměrně neučesaným dojmem a sparťanští fanoušci se dožadují vyrovnávací branky.
48:09
Boj o puk zpoza mantinelu vyhrávají hosté. Růžička kotouč vyváží a nahrává na jednoho ze svých spoluhráčů, černá pryž ale neočekávaně končí na sparťanských hokejkách.
47:21
Domácí mají opět velký problém s přechodem přes střední pásmo. Jejich snahu završuje další icing Chomutova.
46:24
O dorážku se pokoušel Poletín. Vypadá to ale, že štěstěna nyní nestojí ani na jedné straně.
45:42
Nyní se o to samé pokouší Švrček. Opět bezúspěšně. Domácí se nemohou usadit v útočné třetině.
44:49
Piskáček rozehrával v prostoru mezikruží na Hlinku. Ten ale jeho úmysl špatně přečetl a puk končí až kdesi v rohu kluziště.
44:25
A nyní se dopouští zakázaného uvolnění. Další vhazování proběhne před Králem.
43:50
Hosté hrají v plném počtu.
43:43
Růžička se pokouší vyhodit. Puk se ale z dosahu nebezpečí daleko nedostane.
42:06
Mikuš inkasoval přihrávku bekhendem od Hlinky, puk mu ale z hokejky sklouzl.
41:46
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., podražení).
41:25
První Králův zákrok v závěrečném dějství vypadal dost nejistě. Obrana hostí mu ale dost šetří práci.
40:49
Mikuš posílal dopředu na své spoluhráče dlouhou přihrávku, do směru střely ale hrábl jeden z beků Chomutova čepelí své hole a odklonil ji.
40:01
Sparta byla v dnešním utkání prozatím dvakrát ve vedení. Pokaždé ji ale o výhodu připravili hosté a nyní jsou to oni, kdo je na koni. Jaké rozuzlení přinese poslední třetina?
Prostřední dvacetiminutovka vyzněla při pohledu na signalizační tabuli lépe pro hosty, kteří se dokázali v jejím průběhu prosadit hned dvakrát. Nejprve díky trefě Michala Vondrky, který se ujal volného kotouče a prostřelil Pöpperleho bekhendovým blafákem během oslabení Sparty.

Kapitán vykřesal naději, Brett Skinner pak dodal svému týmu na kuráži, když využil omezeného vidění sparťanského gólmana. Pöpperle tentokrát inkasoval mezi své betony.

39:00
Chomutov jde v závěru prostřední třetiny do oslabení, opakovaně ale vyhazuje a do kabiny tak odchází bez dalšího zásahu.
38:55
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
38:42
Netík krouží s pukem na holi okolo uzamčeného Chomutova. Střela zatím k vidění není.
37:35
Pech v závěru druhé třetiny přenechává puk Kumstátovi, kterému se ale jeho nahrávku nepodařilo dobře zpracovat a projektil nakonec skončil netečován.
36:54
Pöpperle zachytil vyhození hostujícího týmu a jeho spoluhráči rozehrávají z prostoru za klecí Sparty.
36:13
Tomica nahazuje na mantinel a odjíždí střídat.
33:55
Piráti právě vstřelili branku!
Po rychlé akci pálí od modré čáry BRETT SKINNER přímo mezi betony sparťanského gólmana, kterému se do výhledu postavilo hned několik hráčů. Asistence: Jan Rutta, Ivan Huml.
33:37
Nyní se z velkého úhlu pokusil vystřelit Vrána, kotouč se zastavil až v Králově náruči.
33:05
Od modré vypálil Rutta. Jeho střelu ale Pöpperle v klidu podchytil lapačkou.
31:46
Nebezpečnou situaci domácích odstartovala Koblasova střela z úhlu. Puk nakonec skončil až za chomutovskou klecí.
31:26
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brian Ihnačák – 2 + 2 min., vysoká hůl).
30:25
Král a celý jeho tým měl nyní velmi namále, když se uvolněného kotouče zmocnil Piskáček. Ten využil Vondrkovy nepozornosti a jal se zakončit těsně nad beton. Velká akce Sparty ale skončila bez úspěchu.
30:00
U mantinelu bojoval o kotouč Uher. Puk po jeho obětavé práci skončil na hokejkách soupeře.
29:02
Po další komerční přestávce se vhazuje před čerstvě pokořeným Pöpperlem. U puku jsou rychleji domácí.
27:30
Početní výhody se domácím nedaří a vše korunuje inkasovaný gól v oslabení z hokejky velitele pirátské sebranky MICHALA VONDRKY. Ten se okamžitě ujal volného kotouče, najel si do předbrankového prostoru a vymetl pavučiny v levém horním růžku. Asistence: Marek Tomica.
27:16
Sparťané vstupují do chomutovské třetiny několika vzájemnými přihrávkami. Dlapa jejich snahu kazí dalším vyhozením.
26:05
Hosté vstupují do další hry v oslabení chytře. Po vhazování před Králem okamžitě vyhazují přes celou plochu kluziště a necelá čtvrtina jejich nevýhody je pryč.
25:59
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., podražení).
25:57
24:37
Mikuš odjíždí na střídačku a domácí se před jeho návratem dost spoléhali na pohotové Pöpperleho zákroky, sparťanský gólman zažehnal velké nebezpečí z Kämpfovy hole.
23:56
Piráti se pokouší využít ještě dvacet vteřin dvojnásobné přesilovky. Růžička posunul puk z levého kruhu dopředu na Kämpfa. Tomu se ale střelu tečovat nepodařilo.
23:40
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., sekání).
22:30
V plném počtu se nehrálo dlouho. Hosté mají nyní velkou šanci na to, aby dotáhli na Spartu ve skóre a její hráče tak okamžitě zahání před Pöpperleho.
22:14
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., hákování).
21:36
Po vhazování po pravé Králově ruce se z chumlu hráčů jako první osvobozuje chomutovský Kämpf, který puk postupně dostrkal až těsně před Pöpperleho. Jeho projektil se ale zkřížil s vyrážečkou sparťanského gólmana.
21:13
Oba týmy prozatím bojují o lepší pozici ve středním pásmu. Střelu jsme zatím neviděli ani jedné frontě.
20:01
Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu.
Skóre zápasu otevřeli jako první domácí, když Netík pročísl svojí hokejkou chomutovskou obranu a nahrál na již čekajícího Briana Ihnačáka. Jeho střela vypadala poněkud zmatečně a dost možná si k prvnímu inkasovanému gólu dopomohl i sám Král. Celá akce si nakonec vyžádala jeden telefonát hlavního rozhodčího, který gól Sparty nakonec uznal.

Z vedení se sparťané radovali zhruba tři minuty. Úsměv jim na tvářích zmrzl ve chvíli, kdy se k puku dostal kanonýr Ivan Huml. Tomu se podařilo vystřelit do nechráněné mezery mezi pravým betonem a boční tyčkou brankové konstrukce.

Hodnou chvíli se tak hrálo s vyrovnaným výsledkem, kterému učinil přítrž až Petr Vrána. Ten po dobrém tlaku inkasoval ideální přihrávku a dvakrát nezaváhal, když vypálil pod víko Královy klece. Piráti tak tři a půl minuty před koncem první třetiny podruhé inkasovali a do druhé části zápasu vstoupí v mínusu jedné branky.

Sparta právě vstřelila branku!
Po dobrém tlaku se k puku dostává PETR VRÁNA, který v prostoru mezikruží obdržel ideální přihrávku z Kumstátovy hole. Nejproduktivnější střelec Sparty neváhal a rychle vypálil pod víko. Asistence: Petr Kumstát, Jaroslav Hlinka.
17:09
V úvodu další sparťanské power play se pokusil prosadit Pech. Prostřelit Krále se mu ale nepodařilo.
16:34
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., podražení).
16:19
Po komerční přestávce se Piráti vrací na led v plném počtu.
15:28
Ani sparťané si během přesilové hry nevěděli rady. První a poslední významnější střela přišla až z Řepíkovy hole. Byla ale mířená až příliš vysoko a dvě minuty početní výhody jsou pryč.
14:31
I přes početní nevýhodu se ke střele napřahoval Valach. Pozici ještě trochu vyšperkoval, nakonec ale na sparťanskou jedničku přeci jen vypálil. Pöpperle jeho projektil pohotově vyrazil.
13:41
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., hákování).
13:13
Sparta opět vyhazuje puk přes všechny čáry a chomutovská přesilovka se krátí.
12:24
Po Vondrkově nahození puku na mantinel oba týmy střídají. Kumstát nakonec vyhazuje a kupuje cenné vteřiny.
11:43
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Barinka – 2 min., hákování).
11:27
Ihnačák si troufale najel těsně před Krále, jeho střela mladého gólmana trochu zneklidnila, brankoviště ale minula.
10:11
Vondrka se z houfu osvobodil jako první a prchá s kotoučem na hokejce až za druhou modrou čáru, kde jej atakuje jeden ze sparťanů. Pirát tak puk po chvíli opět ztrácí.
09:51
Nyní vyhazovali kotouč hosté, ovšem za cenu zakázaného uvolnění a vhazování probíhá po pravé Králově ruce.
08:26
Hosté chvíli kroužili ve sparťanské třetině, puku se nakonec ujal Piskáček, který jej okamžitě vyhodil. Bohužel ale na hokejky svého soupeře, jenž se stahuje před Krále.
08:02
Netík se před dotěrnou chomutovskou obranou puku raději zbavil a vystřelil jej na Krále ramenem. Ke své smůle minul o hodný kus.
06:29
Domácí se pokoušeli vydolovat puk za prostorem brankoviště, před kterým si o přihrávku říkal netrpělivý Pech. K žádné akci ale nedošlo.
06:02
Na ledě probíhá rychlá úprava ledu. K hokeji se za okamžik vrátíme.
05:04
Vedení domácích vzalo záhy zasvé, když se k puku dostal chomutovský ostrostřelec IVAN HUML. Tomu se po nenadálém dobrém tlaku svého týmu podařilo vystřelit do mezery mezi pravým betonem a boční tyčkou brankové konstrukce. Asistence: Ondřej Dlapa, Marek Tomica.
03:41
Růžička se pokusil vystřelit z pravého kruhu, svatyni domácích ale minul.
02:37
První branka Sparty si vyžádala menší prověření, hlavní sudí ji však k radosti domácích uznal! Netíkovi se podařilo prokroužit dotírajícími Piráty a nahodit před bránu, kde čekal připravený BRIAN IHNAČÁK. Puk po menších zmatcích nakonec skončil v síti chomutovského brankoviště. Asistence: Tomáš Netík.
01:39
Dění se vrací před Pöpperleho, před kterého vyrazil s pukem na holi Kämpf. Jeden z bránících hráčů Sparty mu ale čepelí puk vyrazil.
01:00
Sparta úspěšně prostoupila středním pásmem, hráči v rudých dresech se ale nemohou dostat ke střele.
00:06
Úvodní vhazování vyznělo lépe pro domácí, kteří ihned zaváží puk do vlastní třetiny.
00:01
Hráči obou týmů se pomalu řadí na modré čáry k úvodnímu pozdravu. Utkání 32. kola je na spadnutí.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Eminger, Nedomlel, Gernát, Barinka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Kudrna, Cingel, Uher – Řepík, Pech, Kumstát (A) – Netík, Ihnačák, Černoch – J. Havel.

Piráti Chomutov: Král (J. Laco) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček.

Rozhodčí: Polák, Souček – Komárek, Ondráček.