Tipsport Extraliga - Základní část - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Liberec - 5. ledna 2018   17:30

Jihlava
Jihlava
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Liberec
00:25' Pyrochta  (Lakatoš, P. Jelínek) • 35:32' Derner  (Bakoš)
Jihlava
Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda
Horácký zimní stadion, Jihlava
Liberec

Jihlava - Liberec: Kajínek sejmul Ordoše, ten zamířil na střídačku

Je konec! Liberečtí nakonec vítězí 2:0, což je stejný výsledek, jako když hráli v Jihlavě poprvé. Severočeši byli v utkání jasně lepším týmem, přestože Dukla měla střeleckou převahu, žádné gólové šance jsme na její straně neviděli. Za hosty se prosadil Pyrochta a Derner. hráči z Vysočiny si tak komplikují další boj o předkolo play-off.

Ode mne je to pro dnešek vše, někdy zase napočtenou!
59:36'
Ihned po vhazování se puk dostal ke Zdráhalovi, který měl místo, kam si mohl najet. Will si poradil i s tečí Kubalíka a udržel puk pod svou lapačkou.
59:31'
Liberečtí vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, ale vadit jim to moc nebude. do konce utkání chybí půl minuty a o třech bodech je nejspíše rozhodnuto.
58:56'
Konečně se domácí hokejisté usadili v útočném pásmu, jenže Bryhnisveen opět nezachytil puk na modré a Severočeši mohou vystřídat.
58:29'
Mohlo být rozhodnuto, ale Lakatoš se dostal do velkého úhlu ke střele a jeho pas nikoho ze spoluhráčů nenašel.
58:02'
Bryhnisveen ale nezachytil kotouč na modré a Dukla se musí vystěhovat z útočného pásma.
57:50'
Karel Vejmelka zůstává na střídačce! Jihlavští to tedy zkusí v šesti proti pěti.
57:50'
Tentokrát to byli hráči severočeského Liberce, kteří vyhodili puk až na zakázané uvolnění. V týž moment si domácí hráči vybírají oddechový čas.
57:35'
Tato rozehrávka se Kajínkovi zrovna dvakrát nepovedla. Puk skončil jen na zakázaném uvolnění.
57:19'
Jakub Suchánek vyslal prudkou střelu zápěstím a Will včas zaklapl své betony.
56:58'
Domácí hráči mají poslední tři minuty a je možné, že trenér Vlk sáhne každou chvilku ke hře v šesti.
56:14'
Šidlík nabil Kajínkovi na modrou. Ten se rozhodl vypálit a jeho střela jen prosvištěla okolo hostující branky. Will toho moc neviděl, takže kdyby šla střela na branku, nejspíše by měl problém.
55:59'
Tak tohle domácí hokejisté opravdu nepotřebují. Několik desítek vteřin se hráči Liberce drželi v útočném pásmu. Celou akci zakončil střelou Vlach, ta byla sražena do ochranné sítě.
55:21'
Lakatoš je zpět na ledě.
55:02'
Hostující hokejisté se poprvé v početní nevýhodě osvobozují a bránící čtyřka může vystřídat.
54:28'
Stříteský se dostal ke střele, když před sebou měl volný prostor. Přesto se rozhodl pálit z první a jeho střela poskakovala v brankovišti, posléze se ale odrazila pryč.
53:49'
Kajínek je zpět na ledě a Dukle začíná zkrácená přesilová hra, která bude trvat minutu a půl.
53:43'
Při hře ve čtyřech jsou aktivnější domácí hokejisté. Jenže oni být aktivnější musí, protože stále prohrávají o dvě branky.
53:21'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., držení hole).
52:56'
Severočeši se dobře usadili v útočném pásmu, kde se jim daří kombinovat. Lakatoš nahazoval puk a Vejmelka vyráží puk. Na hostující straně se bude vylučovat.
52:18'
Severočeši už nikam nepospíchají, přesto je tentokrát zastavuje ofsajd. Využije dnes alespoň jeden z týmů přesilovou hru?
51:59'
Dukla začala početní nevýhodu velmi dobře, ihned po vhazování vyhodil přes všechny čáry.
51:49'
Kajínek nepříjemně srazil Ordoše na obranné modré domácích. Liberecký hráč se dostal na střídačku jen za pomoci spoluhráče a lékaře a je otázkou, zda bude pokračovat v utkání.
51:24'
Souboj o puk za brankou Vejmelky vyhráli domácí hráči, kteří se mohli vrhnout do útoku, nicméně o puk velmi rychle přišli.
50:48'
Ševc měl velké problémy v obranné fázi, jelikož na něj dorážel hráč Dukly. Ten nakonec raději jen vyhodil na zakázané uvolnění a máme zde znovu vhazování v obranném pásmu Liberce.
50:20'
Do střely, kterou vyslal Suchánek od modré, se obětavě vrhl Vlach. Jihlavský obránce si dojel znovu pro puk, avšak jeho bekhendový pas před branku byl znovu sražen, tentokrát do ochranné sítě.
49:31'
Pro Liberec je důležitá především obrana, což je na hře vidět. Tygři nepouštějí svého soupeře do útočného pásma, jelikož dobře brání střední pásmo.
48:58'
Stříteský jen nahodil kotouč do rohu útočného pásma, kde odvedl dobrou práci Čachotský, kterému se podařilo získat kotouč. Přesto obrana Severočechů dobře zapracovala a vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.
48:21'
Šmíd si najel po menším tlaku Tygrů v útočné třetině na střelu. Vejmelka jeho střelu viděl a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
47:53'
Lakatoš zůstal sám v útočném pásmu, tak zkusil předvést parádičku, kdy by si poslal puk mezi nohama, nicméně puk mu nakonec ujel.
47:19'
Zeman přebruslil protihráče a dostal se k puku. Přitom se ale dostal z dobré střelecké pozice a jeho střela nakonec nebyla nebezpečná. Will ji vyrazil betonem.
46:44'
Jiránek švihl do kotouče a proti jeho prudké střele musel Will zasáhnout. Puk vyrazil do rohu kluziště.
46:02'
Will nechtěl, aby se vhazovalo v jeho obranném pásmu, a tak rychle vyklepal puk z lapačky. Liberci se sice rozehrávka moc nepovedla, přesto není pískáno zakázané uvolnění.
45:27'
Kotouč mají na svých hokejkách hráči hostujícího týmu a obránci si v klidu přihrávají ve svém obranném pásmu.
44:46'
Přesto by tato neuznaná branka mohla domácí tým nakopnout. Tentokrát ho ale zastavil úmyslný ofsajd.
44:23'
Domácí sice dostali puk do sítě, ovšem branka není uznána! Hamillovi bylo odpískáno postavení v brankovišti.
43:50'
Veliká šance v podání hostujícího týmu! Tam z ničeho nic vzniklo přečíslení dva na jednoho. Derner poslal puk na vzdálenější tyč, kde dorážel jeho spoluhráč, avšak Vejmelka se včas přesunul. Krátce nato další gólovka hostí. Pyrochta pálil z podobné pozice, jako když vstřelil první branku, ale domácí brankář vytáhl rychlý zákrok lapačkou.
43:02'
De la Rose chtěl přejít do útoku, jenže Žálčík se zdržel v útočné třetině po předešlé akci a domácímu týmu je odpískán ofsajd.
42:34'
Hostující hráči jsou velmi aktivní na začátku třetí třetiny a domácí hráče do útoku skoro nepouštějí. Šmíd si připsal několik nahození, ale ani jedno nebylo nebezpečné.
42:18'
U kotouče jsou Severočeši, kteří se snaží rozehrát nějakou zajímavou akci v útočném pásmu. Nakonec přišlo i zakončení, které domácí brankář moc neviděl, přesto puk za svá záda nepustil.
41:31'
Domácí hráči se dostali do rychlého protiútoku a k zakončení se dostal Žálčík, jehož střela mířila těsně vedle!
41:05'
Jenže hra se velmi rychle vrací před Vejmelku, jelikož hráči Vysočiny odehráli puk na zakázané uvolnění.
40:46'
Bílí Tygři vysoko napadají, ovšem domácí hráči si s tím poradili a vyvážejí puk přes modrou čáru.
40:14'
Jihlava má už "jen" dvacet minut na to, aby alespoň srovnala stav utkání, ale u puku jsou hosté.

Přesilové hry: 0/5 – 0/4
Je za námi i druhá perioda, po které vedou stále hostující Tygři, tentokrát již o dvě branky. Domácí hráči konečně zvedli svůj herní projev, ale gólových příležitostí si moc nepřipsali. Naopak nebezpečnější byli Severočeši, kteří se také znovu prosadili. Nádhernou střelou se předvedl Lukáš Derner, který zavěsil pod víko.

Další třetina začne přibližně v 19:24.
40:00'
39:47'
V posledních vteřinách to ještě domácí zkoušejí, ale Will dnes chytá opravdu parádně. S pukem si vyjel Zeman, jenž se snažil dostat svůj pas na některého ze spoluhráčů ke vzdálenější tyči. Jenže tam nikdo nebyl a domácí útočník puk jen odevzdal.
39:05'
Zdráhal vyslal ránu od modré, avšak jeho rána jen zlomila hokejku Dernerovi.
38:27'
Suchánek vypálil ránu od modré, ta jen prosvištěla okolo tyčky libereckého brankáře.
37:51'
Jestli nechce jít Jihlava do kabin s dvoubrankovým mankem, měla by přidat. To se jí zatím moc nedaří.
37:11'
Vejmelka vypomohl svému týmu s rozehrávkou, ale Lakatošovi chyběl jen malý kousek k tomu, aby puk prostrčil do prázdné branky.
36:46'
Skořepa se dostal ke střele z velmi těžké pozice. Střílel v pádu, zády k brance, a Will si s jeho ránou poradil.
36:15'
Hráči z Vysočiny jsou pod tlakem a mají problém se založením jakékoliv útočné akce.
35:32'
Liberec právě vstřelil branku!
A Severočeši střílí z nenápadné akce druhou branku! Jihlavě se sice podařilo vyhodit a vystřídat, nicméně obrana domácích se nestihla zformovat. Bakoš nádherně našel LUKÁŠE DERNERA, jenž se trefil pod horní tyč!
Asistence: Martin Bakoš.
34:50'
Hostující hráči mají tlak v útočném pásmu a Jihlavě se nedaří dostat puk alespoň za modrou čáru. Derner vypálil od modré, ale proti jeho střele Vejmelka zasáhl.
33:57'
Jihlavští se snažili vysoko napadat, ale byl z toho akorát rychlý kontr. Bližňák čekal na přihrávku k tyči, ovšem domácí obrana včas zasáhla.
32:59'
Čachotský byl v souboji rychlejší než Ševc, avšak o puk velmi rychle přišel. Přesto zůstala ještě Dukla v útoku, nicméně střela od modré trefila jen prvního hráče.
32:35'
Hra je přerušena, jelikož kotouč se nacházel pod těly hráčů, kteří neměli šanci se z ledu zvednout.
32:11'
Will pomohl s rozehrávkou, avšak krátce nato se puk dostal do hlediště. Následuje další komerční pauza.
31:58'
Rychlý protiútok předvedli hostující hráči, ale Vejmelka si na zakončení počkal a připsal si další zákrok.
31:20'
Přesto se v těchto momentech odehrává poměrně nepřesný hokej, který sráží časté chyby.
30:32'
Tvrdý souboj v rohu útočné třetiny Dukly jsme mohli vidět. Ten se ani malinko nelíbil domácím fanouškům, kteří to dávají jasně najevo.
30:22'
Liberecké pětka se ocitla trochu pod tlakem, a tak vyhodila puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
29:46'
Čachotský si v pohodě projel přes půlku hřiště a dostal se až k Willovi. Jeho bekhendové zakončení skončilo někde pod brankářem hostí.
29:14'
Kolmann rozehrával nebezpečně přes střed hřiště, ovšem puk nakonec jen projel okolo domácího hráče.
28:55'
Puk se znovu objevuje mimo hrací plochu. Vhazovat se bude na útočné modré Severočechů.
28:32'
Ordoš se ihned po vhazování dostal do rychlého útoku a nikdo z protihráčů mu nestačil. Nakonec i vypálil, ale jeho střelu vyrazil Vejmelka mimo.
28:24'
Jan Zdráhal vypálil a Will si připsal další zákrok. V této třetině má více práce než jeho kolega na druhé straně. Puk skončil v ochranné síti.
27:58'
Hráči hostujícího týmu opět vysoko napadali a Dukla s tím měla problém, přesto se dostala až do útočné třetiny, avšak ne na dlouho.
27:39'
Liberečtí byli trochu pod tlakem po vhazování v jejich obranném pásmu, a tak jen vyhodili do středního pásma, kde se puku ujali domácí.
27:31'
Hostům je odpískán úmyslný ofsajd a po komerční pauze se bude pokračovat v obranném pásmu Tygrů.
26:52'
Skořepa nahrával na zadní tyč Kubalíkovi, nicméně do pasu se vrhnul Derner a hokejkou poslal puk vedle branky Willa.
26:09'
Také Rabbit je ve hře, oba týmy hrají v plném počtu.
25:47'
Početní výhody ale nejsou dnes doménou ani jednoho týmu a Jihlavští bez problémů vyhodili.
25:15'
Vlach a Hamill jsou ve hře, Severočechům pokračuje přesilová hra pět na čtyři.
24:56'
Kvapil se dostal ke dvěma střelám v krátké době, ale ani jedna z nich nedoletěla až ke gólmanovi.
24:30'
To znamená, že Liberec hraje přesilovou hru čtyři na tři! Vejmelka se hodně oháněl v brankovišti.
24:09'
Dnes vidíme opravdu emotivní utkání! Další trest ve hře, tentokrát je to na straně Dukly. Vyloučen je Rabbit za nedovolenou výstroj!
Střelec první branky Pyrochta se dostal ke střele od modré čáry. Ta letěla přesně doprostřed brány.
23:37'
Vejmelka opět před pár vteřinami úmyslně posunul svou branku, ale ani tentokrát si toho rozhodčí nevšimli.
23:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zach Hamill – 2 min., hrubost).
23:04'
Hra domácího týmu se v této třetině rozhodně zvedla, avšak hostující gólman předvádí skvělý výkon!
22:52'
Na druhé straně se dostal do přečíslení Redenbach, kterému sekundoval Maier. Prvně jmenovaný to vzal celé na sebe, ale střela do růžku se mu nepovedla.
22:34'
Také Severočeši hrají v plném počtu. Liberecký brankář se musí hodně ohánět proti střelám Dukly.
21:59'
Žálčík je na ledě a Šidlík se dostal ke střele z ostrého úhlu, i tu hostující brankář vyrazil betonem.
21:31'
Liberečtí hokejisté vysoko napadají rozehrávku domácího týmu. Přesto se do slibné pozice dostal Anděl, které skvěle vychytal Will! To byla asi nejlepší šance domácích.
20:48'
Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách. U puku jsou hostující hráči, kteří se s pukem daleko nedostali.
20:34'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., nedovolené bránění).
20:01'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., faul loktem + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Lukáš Žálčík.

Přesilové hry: 0/4 – 0/2
Je za námi prvních dvacet minut utkání mezi Jihlavou a Libercem, po které vede hostující tým o jednu branku. Tygři se prosadili po dvaceti pěti vteřinách zásluhou Filipa Pyrochty. Začátek třetiny byl kouskován častými tresty na obou stranách. Velkou šanci na srovnání měli domácí v přesilové hře pět na tři, kterou hráli celé dvě minuty. Nicméně tato přesilová hra se Dukle moc nepovedla. Severočeši byli po zbytek třetiny lepším týmem, ovšem další branku vstřelil nedokázali.

Další třetina začne přibližně v 18:28.
Po konci třetiny se nám ještě strhla mela za brankou Willa. Nejspíše se ještě bude na začátku druhé periody vylučovat.
20:00'
19:36'
Kolmann nabil Kvapilovi, který vyslal opravdu dělovou ránu. Ta nakonec skončila těsně vedle branky.
19:25'
V krátké době již několikátý zákrok domácího brankáře. Před ním opět vznikla měla, ovšem stále vedou Severočeši jen o jednu branku.
19:16'
Bakoš našel nádhernou zadovkou Jelínka, který vypálil zápěstím. Jeho střela mířila na zadní tyč, každopádně Vejmelka našel puk v lapačce.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Šidlík znovu vypálil od modré. To je hráč, který zatím posílá nebezpečné střely. Will byl ale znovu připraven a připsal si další úspěšný zákrok.
18:30'
Čachotský bojoval v útočné třetině o puk jako lev, ovšem stála proti němu přesila v bílomodrém.
17:56'
Severočeši jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu, kde probíhá boj o kotouč. Ten nakonec vyhráli domácí.
17:14'
Hráči z Vysočiny sice vyhráli vhazování na obranné modré, ale založit útok nedokázali. Puk skončil jen na zakázaném uvolnění, takže buly bude v útočné třetině Liberce.
16:43'
Hamill poslal puk na Hubáčka, který se s tím nepáral a vypálil. Jeho střelu mezi betony Will dobře viděl a bez problémů puk ukryl.
16:05'
A nakonec tomu moc nechybělo! Čachotský se zjevil sám u gólmana, ovšem musel se s pukem otáčet a obrana hostí ho stihla dojet.
15:28'
U kotouče se nachází druhá pětka domácího týmu. Ten by jistě rád stav alespoň srovnal do konce třetiny.
14:51'
Obrovská chyba Kajínka! Ten poslal puk je na hůl Ordoše a domácí měli štěstí, že z toho nakonec nebyla gólová šance.
14:05'
Na druhé straně to zkoušel také domácí tým, nicméně Will si nakonec nemusel ani připisovat zákrok.
13:22'
Jelínek vyhrál vhazování na hůl Pyrochty, jenž se vydal až ke gólmanovi, ale jeho střela jen projela brankovištěm. Celkem snadno se tento útočník dostal k zakončení.
13:16'
Mikyska se dostal ke střele a jeho střela nenadělala domácímu gólmanovi větší potíže. Následuje komerční pauza.
12:53'
Bližňák zkoušel vypálit od mantinelu, nicméně Vejmelka puk dobře viděl a bez problémů ho vyrazil.
12:25'
Hra je v této chvíli plná nepřesností na obou stranách, kdy se ani jeden z týmů nedostává do útočného pásma.
11:24'
Také Kvapil je na ledě! Ne tato početní výhoda se domácímu týmu opravdu nepovedla.
11:05'
K Jelínkovi se trochu náhodně odrazil kotouč, a ten se rozhodl vypálit. Dukla nejspíše přesilovku nevyužije.
10:39'
Lakatoš je zpět ve hře! Liberec hraje ve čtyřech.
10:07'
Severočeši vyhodili přes všechny čáry a celá čtyřka mohla vyhodit. Přesto se ke střele dostal Suchánek., jehož ránu Will vytěsnil.
09:51'
Tak od modré vypálil Šidlík a s jeho ránou měl Will menší problémy. Hostující brankář ale vše zvládl a následuje další vhazování v obranném pásmu Libereckých.
09:30'
Domácí hráči se dostali do útočné třetiny, kde si konečně vytvořili tlak, avšak Čachotský se vypálit neodvážil.
08:51'
Will si připsal další zákrok v této třetině. Zatím jich moc na svém kontě nemá, ale puk raději podržel a vhazovat se bude po jeho pravici.
08:39'
Jenže Severočeši nezvládli střídání a jdou do tří! Lakatoš odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Dukla bude hrát dvě minuty pět proti třem!
08:32'
Něco málo přes minutu z přesilové hry je pryč a Dukla se zatím k ničemu nedostala. Derner vyhodil přes všechny čáry.
08:02'
Zatím se nedostala ani přes střední pásmo, které Bílí tygři velmi dobře hlídají.
07:34'
Dukla má opravdu skvělou příležitost, mají před sebou dlouho přesilovou hru, kterou ale nezačínají ideálně.
07:24'
Jihlavští budou mít šanci na srovnání, jelikož budou hrát přesilovou hru! Martin Ševc dostane čtyřminutový trest!
07:03'
Tygři jsou zatím lepším týmem a hráči Vysočiny mají problém s přechodem do útoku.
06:38'
Také Liberečtí přestáli první oslabení v utkání.
06:12'
Severočeši ale brání velmi dobře! Nepouštějí domácí tým ani ze svého obranného pásma.
05:45'
Čachotský si vzal puk ve středním pásmu, dostal se přes modrou a vypálil. Will vytáhl rychlý zákrok betonem.
05:04'
Jihlava hraje v pěti. Roman Will nemá ještě ani jeden zákrok, připíše si Dukla první střelu v probíhající přesilovce?
04:38'
Velký závar vznikl před brankou Vejmelka a následovat bude vyloučení! Will měl již puk pod kontrolou, ale Redenbach několikrát píchnul do lapačky gólmana, za což si vysloužil dvouminutový trest za sekání.
04:22'
Kvapil se rozhodl vypálit, i když nebyl v nejlepší pozici. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
04:00'
Liberečtí mají obrovské problémy s přechodem do útočné třetiny. Puk tam dostanou jen nahozením, avšak zde rychleji odpálí puk někdo z domácích hráčů.
03:28'
Tentokrát vyhrál vhazování tým z Vysočiny a jihlavský obránce raději z první vyhazuje přes všechny čáry.
03:20'
Nejspíše nedostane, na ledě je údržba ledu, která dává branku do správného postavení.
03:20'
Tygři vyhráli vhazování v útočné třetině a puk se dostal do ideální pozici ke střele. Kvapil dostal puk do kruhů, ale Vejmelka posunul bránu! Dostane dvouminutový trest?
03:04'
Domácímu týmu hra v pěti moc dlouho nevydržela, jdou znovu do čtyř! Zeman je vyloučen za hrubost.
02:36'
Zdráhal je na ledě!
02:33'
Tři vteřiny před koncem oslabení vyhazuje Liberec jen na zakázané uvolnění a z této přesilové hry nic nebude.
01:48'
Až teď se jim to podařilo. Tygři si vytvořili zámek v útočném pásmu, nicméně puk, který jel po mantinelu, zachytil jeden z Jihlavských a vyhodil ho za Willa.
01:21'
Domácí hráči zatím hrají své oslabení na výbornou. Vyhazují jeden kotouč za druhým a Liberec se nemůže dostat do útočného pásma, natož do tlaku.
00:36'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Zdráhal – 2 min., vysoká hůl).
00:25'
Tak to bylo rychlé, Liberec se po pár vteřinách dostává do vedení! Jihlavští absolutně nezvládli obrannou situaci. Puk se dostal k FILIPU PYROCHTOVI, jenž byl v ideální střelecké pozici a rychlou střelou se nemýlil!
Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Jelínek.
00:06'
Utkání je rozehráno! První buly vyhrál domácí Skořepa, nýbrž Dukla nic nevymyslela a jen zahrála na zakázané uvolnění.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa, T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, R. Hubáček, Rabbit.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek, Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, Jašek.

Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda.
Bílí Tygří Liberec

Loňští vicemistři ELH letos rozhodně nehrají to, co by si představovali. V současné době jim patří až na jedenácté místo, když v dosavadních zápasech získali čtyřicet pět bodů. Výhodu oproti Chomutovu mají v tom, že mají o zápas odehráno méně a že na něj ztrácejí jen dva body.

Jestli se Jihlavě nedaří v útoku, Libereckým nejde obrana. V dosavadních utkáních stihli dostat již 109 branek, což je druhá nejhorší obrana v soutěži. Ani střílení branek nepatří mezi největší zbraně Tygrů, ale jsou na tom o deset branek než jejich dnešní soupeř. Severočeši válí ve využívání přesilových her, zde jim patří třetí místo v celé lize, když jich využili 19,87%. Hra v oslabení už tak dobrá není, zde jsou až na předposledním místě, protože ubránili jen 79,27% početních nevýhod.

V posledních kolech má Liberec střídavou formu. Nejdříve dva zápasy vyhrála, ovšem ihned nato přišly dvě prohry. Pak z toho byla další výhra na domácím ledě, jenže v posledním kole nestačili Tygři na Kometu, která doma vyhrála 3:2.

Nejproduktivnější hráči:
Martin Bakoš – 27 bodů (8+19)
Petr Jelínek – 23 bodů (12+11)
Marek Kvapil – 21 bodů (8+13)

Brankáři:
Roman Will – 29 zápasů, 13 výher, úspěšnost – 89,75%, průměr obdržených branek – 2,82.
Jaroslav Janus – 9 zápasů, 6 výher, úspěšnost – 88,44%; průměr obdržených branek – 3,08.
HC Dukla Jihlava

Dukla, která ještě loni hrála WSM ligu, se krčí na posledním místě Tipsport ELH. V pětatřiceti utkáních získala třicet sedm bodů, když vyhrála za plný počet bodů v sedmi případech. Na desáté místo, jež zajišťuje předkolo play-off ztrácí Jihlavští deset bodů, avšak mají odehráno o zápas méně než Chomutov, jenž je právě desátý.

Co se týče týmových statistik, má Jihlava nejhorší útok ze všech týmů v extralize, jelikož nasázela jen 75 branek. Naopak nejlepší útok má Plzeň, jež nasázela gólů 123. Ani využití přesilových her není to pravé ořechové, protože i zde je Dukla na chvostu tabulky, když jich využila 9,15%. Trošku lepší vizitku má klub z Vysočiny v ubráněných oslabeních. Dokázal jich totiž ubránit 83,47% a řadí se k průměru extraligy.

V posledním kole dokázala Jihlava vyhrát na domácím ledě, když porazila Litvínov 5:4. Tím ale přerušila šňůru proher, která čítala hned šest utkání. Nejprve přišly tři porážky v základní hrací době, kdy Dukla nestačila na Chomutov, Zlín a Pardubice. Poté přišly dvě prohry v prodloužení proti Kometě a Vítkovicím. Šestá porážka přišla na ledě dosavadního lídra tabulky.

Tomáš Čachotský – 19 bodů (6+13)
Josef Skořepa – 13 bodů (7+6)
Erik de la Rose – 13 bodů (4+9)

Brankáři:
Lukas Volden – 15 zápasů, 5 výher, úspěšnost – 90,20%; průměr obdržených branek – 2,63.
Karel Vejmelka – 3 zápasy, 0 výher, úspěšnost – 89,47%; průměr obdržených branek – 2,64.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.