Jihlava - Litvínov | ONLINE | 3.1.2018 17:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Litvínov - 3. ledna 2018   17:30

Ukončeno
Jihlava
Jihlava
01:06' Stříteský  • 11:40' Stříteský (Bryhnisveen, Anděl) • 16:13' Skořepa (Hamill, T. Kubalík) • 33:27' T. Kubalík (Hamill) • 35:49' M. Hlinka (Kajínek, Žálčík)
5:4
(3:2, 2:1, 0:1)
Litvínov
Litvínov
03:12' V. Hübl  (F. Lukeš) • 04:13' Matoušek  (Hunkes, Kubát) • 31:12' Vandas  (Válek) • 51:32' V. Hübl  (F. Lukeš)
Jihlava
Sestavy:
Volden (Vejmelka) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa (A), T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš (A), R. Hubáček, Rabbit.
Rozhodčí
Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík
Horácký zimní stadion, Jihlava
3575 diváků
Litvínov
Sestavy:
Petrásek (38. Kantor) – Kubát (A), Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), M. Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas – Dufek, Jícha, M. Havelka.

Jihlava - Litvínov: Hosté se nevzdávají, gól v přesilovce vstřelil Hübl, 5:4

Přenos se aktualizuje automaticky

Konec neskutečně dramatického utkání, které po první třetině vypadalo nudně, nakonec z toho bylo však zajímavé utkání. Domácí fanoušci poměrně nesmyslně ještě po utkání skandují proti rozhodčím, pokud mám být naprosto upřímný, skandovat by měli především litvínovští fanoušci. To ale na tom nic nezmění, domácí si připsali veledůležité tři body do tabulky. První zápas v roce 2018 má Jihlava za sebou a vyhrála 5:4. Ode mě je to dnes vše, příjemný zbytek dne přeje Tomáš Kalas.
Konec zápasu.
59:59'
Poslední střela Vervy mířila nad a je hotovo!
59:25'
Čachotský skvěle vypíchl kotouč a vyjel s ním z pásma.
59:06'
Kotouč navíc zmizel z dohledu sudích a hra je přerušena.
59:00'
Litvínov v šesti!
58:24'
Sörvikovi uskočil kotouč z hole a Dukla drží kotouč, navíc končí jejich oslabení.
57:35'
Kubát si udělal kličku, pak ale napálil Gerháta. Neskutečně odehraná přesilovka, Verva se ale vyhazuje z pásma sama, kotouč skončil v ochranné síti.
56:48'
Kubát nyní při naznačení promáchl a vyndal tak hosty z pásma. Lukeš bombou od modré protáhl Voldena, který tuto střelu chytl do lapačky.
56:40'
Dukla si ten konec utkání zbytečně komplikuje. Rabbit natáhl na zem Sörvika a je vyloučen za hákování. Litvínov si bere timeout.
54:38'
Těžko říci, zda by za tento hit sudí Hradil vyloučil, ale asi to bylo čisté. Suchánek nechtěně totiž rozhodčího trefil a ten chvíli bolest rozjížděl.
53:22'
Stříteský zůstal ležet ve středním pásmu, oba týmy se vztekají, Jihlava kvůli nepřerušení hry, Verva naopak, právě v přečíslení. Komerční pauza a nyní nikdo nechápe, proč se vhazuje v útočném pásmu Vervy. Rozhodčí nevylučují za hůl v obličeji Stříteského, nikdo z nich to neviděl.
52:30'
Taktická vyčkáváná z obou stran. Chyby se dopustili hostující hráči, kteří vyhodili na icing.
52:03'
Icing hostí, tohle Jihlava pro svůj klid potřebuje.
51:32'
Litvínov právě vstřelil branku!
Bude to ještě velké drama. Litvínov obě přesilovky sehrál skvěle a prakticky dvakrát využil. Gól platí však pouze v jednom případě a to nyní. Lukeš z mezikruží posunul doprava na VIKTORA HÜBLA, který vymetl pravý horní růžek. Asistence: František Lukeš.
50:38'
A bude hůř pro Jihlavu... Hlinka sice nechtěl, ale jasně podrazil Hunkese v útočném pásmu a jde ven ze hřiště.
49:30'
Verva i přesto neskutečně tlačí na pilu a Volden se musí hodně ohánět. Kajínek musel na trestné propotit snad i své vlasy...
49:22'
Teď se může Litvínov cítit poškozeně. Sörvik sice doklepl kotouč do brány po střele Trávníčka, avšak sudí Hradil se upískl, ještě předtím, než puk skončil v síti a gól tak neplatí. Štěstí pro Duklu, zloba na straně Litvínova.
48:19'
V anketě Největší bojovník Dukly by měl být pravidelně vyhrávat Radek Hubáček. Zblokoval střelu i za cenu sebeobětování. Verva neskutečně tlačila v této fázi hry, celou pasáž típl Volden podržením puku.
48:02'
Kajínek v rohu zanechal koleno v jízdě jednomu ze soupeřů a je vyloučen za faul kolenem.
47:09'
Červenožlutí si ale celkem poctivě hlídají modrou čáru, jeden další ofsajd si připsala Verva na své konto. Komerční pauza.
45:59'
Hubáček v poslední chvíli zarazil Havelku, který vytušil špatnou přihrávku domácího obránce a chtěl se vydat sám na branku. Jihlava začíná být až moc pasivní.
44:33'
Verva s postupem času tlačí do útoku, jenže nechává otevřená okna v obraně dokořán a toho chtěl využít Anděl, který vyjel sám na branku, po levé straně měl Hlinku, Anděl se rozhodl řešit situaci střelou a ta mu moc nesedla.
43:39'
Pozadu se zákroky nezůstává ani brankář Vejmelka, který nyní chytil do lapačky puk vylétnuvší z hrací plochy. Současně se vhazováním i hlavní sudí přerušil hru, nezdálo se mu postavení obránců Jihlavy.
43:04'
Vandas přetlačil Kajínka v souboji o kotouč a vypadá to, že se Verva této situaci ubrání. A tak se i stalo, Kantor trochu vyčůraně pustil puk na icing Dukly, ač mu jel tak metr od brankoviště.
41:49'
Zeman ve zmatku nedoklepl kotouč do branky a Litvínov 5 na 3 ubránil. Navíc nyní Kajínek nedokázal kotouč udržet na holi a musí znovu založit útok.
41:22'
38 sekund 5 na 3 pro domácí! Trávníček tvrdě naremploval Zemana u mantinelu a jde za katr.
40:49'
Další útočné tažení zastavuje čárový sudí a ofsajd domácích. Dukla ale buly vyhrála a je zpět v útočném pásmu. Stříteský se pokusil o hattrick palbou od modré, neuspěl.
40:25'
Suchánek svým pasem zahnal Skořepu do rohu a také vyhnal Jihlavu z pásma.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je minulostí, Jihlava je dnes neskutečně ofenzivní a má na svém kontě již pět gólů. Hra zároveň dostala i větší tempo a emoce, oproti první třetině je to úplně jiná dimenze. Třetí část začne cca v 19:18.
40:00'
Druhá třetina skončila.
40:00'
Avizovaný trest odnese Lukeš, je vyloučen za podražení.
39:52'
Jihlava je v signalizované výhodě a bude mít přesilovku do třetí třetiny.
39:31'
Domácí v plném počtu.
38:13'
Hamilla zastavil Trávníček na úrovni modré čáry, opět není tato přesilovka bůhvíjaká.
37:31'
Zároveň dochází ke střídání stráží na litvínovské straně. Petráska, který dnes moc zákroků neměl, vystřídá Kantor.
37:31'
Toto střídání vůbec hosté nezvládli a půjdou do dalšího oslabení, neboť byli v šesti.
35:49'
Dukla právě vstřelila branku!
Druhá využitá přesilovka, pátý gól! Domácí jakoby se probrali z přesilovkové letargie a hrozili jednou šancí za druhou. Nejprve Hlinka z první netrefil bránu, o pár sekund později se už ale radoval. Od modré vystřelil Kajínek a MICHAL HLINKA tečí přidává pátý gól do sítě! Asistence: David Kajínek, Lukáš Žálčík
34:15'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2 min., hákování).
33:27'
Dukla právě vstřelila branku!
Čtvrtý gól Jihlavy muselo posvětit video, ale to pouze oddálilo radost. V přesilovce vyvinula neskutečný tlak, z pravé strany nahazoval kotouč Hamill a kotouč do brány nedostrkal nejaktivnější Jiránek, nýbrž si ho našel TOMÁŠ KUBALÍK a doklepl ho do sítě. Asistence: Zach Hamill.
33:24'
Pozor! Bude se zkoumat video po čtvrtém gólu Dukly, kvůli možnému postavení útočícího hráče v brankovišti!
32:56'
Hübl téměř po buly vyhazuje ven z pásma.
32:52'
Baránek v rohu stáhl k ledu mimo hru Čachotského a trest za držení ho nemine. Dukla zahájí přesilovku až po komerční pauze.
31:12'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hostující Válek upadl na modré čáře a dal možnost Rabbitovi na šanci, nepřesná rozehrávka rezultovala v zisk puku Válkem zpět a pasem na MICHAELA VANDASE, který srovnává stav utkání. Asistence: Lukáš Válek.
30:26'
Domácí v plném počtu.
29:15'
Stříteského tvrdá rána našla Petráskovu výstroj a hosté vyhodili, následné zmatky v zakládaní útoku Dukly přinesly na stadion nervozitu. Zatím je to hodně nepovedená výhoda pro Duklu.
28:26'
I domácí budou mít první přesilovku v utkání. Gula podrazil hráče ve vlastním obranném pásmu a jde ven.
27:28'
Neskutečný tlak vyvinula Jihlava po Skořepově úniku, jehož zakončení šlo těsně mimo! Celá první lajna byla ve hře velmi aktivní, obrana Vervy byla velmi v permanenci.
27:12'
Kubát si z levé strany najížděl k bráně a trefil boční síť, hra byla přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Komerční pauza.
25:59'
Čachotský se obtočil okolo obránce Sörvika a nahrál na Kajínka, kterému cestu zatarasil Sklenička. Následný pokus o střelu Suchánka skončil na holi hostující obrany, domácí pak v nutné obraně vyhodili znovu na icing.
25:15'
Jihlava vsadila na pevnou obranu a zatím se jí to daří, Kubátův pokus o prolomení obrany skončil ofsajdem.
23:55'
Domácí v plném počtu. Suchánek dostal kotouč hned na hůl a vypálil od modré, hostující brankář nezkrotil puk v lapačce a obrana musela být v pozoru. Vše vyřešila a obrací hru.
22:42'
Zeman vyhodil z pásma, bylo to ale až napodruhé a trenér Vlk na to poukazuje na střídačce. Verva se vrátila rychle zpět, ale Hubáček vyhodil znovu z pásma. Radost dělá fanouškům Jiránek, který zkušeně a šikovně šetří čas.
22:30'
Hromadu hráčů v souboji o puk usměrnil sudí píšťalkou a hru přerušil.
21:55'
Domácí jdou jako první do oslabení. Vyloučen je Suchánek za podražení.
21:40'
Šidlík obral ve vlastním pásmu Válka o kotouč a vydal se s ním vpřed, vystřelil a Petrásek měl taktéž snadný zákrok.
20:48'
Stříteský velmi nepřesnou rozehrou předal kotouč Trávníčkovi, hostující kapitán vystřelil, Volden si puk sebral do lapačky a z jeho postoje šlo víceméně o lahůdku.
20:09'
Hned zostra se do toho obula Verva. Lukeš byl dvakrát v hlavní roli, porpvé jeho střelu vyrazil Volden, podruhé dostal puk před branku, kde byl úplně sám, ale přestřelil!
20:01'
Začala druhá třetina.
Konec neskutečné první třetiny. Pravdou je, že nepadat góly, tak je to naprosto nezáživné utkání. Jednak díky nezvykle tiché atmosféře na stadionu, ale také díky hře na ledě. Přesto vede Jihlava 3:2, vyhrála třetinu teprve podruhé v sezoně. Ta další začne zhruba v 18:24.
20:00'
První třetina skončila.
19:16'
Zdráhal Andělovi ustřelil hůl, takovou poslal z modré bombu.
18:49'
Mohlo být srovnáno! Lukeš dostal puk před prázdnou branku z hole Hübla, kotouč do sítě nedotlačil, minul těsně pravou tyč!
18:30'
Vandas působí velmi frustrovaně, dostal se po odpískání do křížku s Hamillem.
17:57'
Hubáček zastavil Havelku při nájezdu do útočného pásma, ani domácí forvard neví jak. Každopádně v krátkém časovém sledu dvakrát vjeli hosté do ofsajdu.
17:44'
Ofsajd zastavuje Vervu v útočném tažení.
16:13'
Dukla právě vstřelila branku!
Tři góly v první třetině Dukla nikdy nedala. Až teď. Paradoxně vše rozpoutala špatná rozehrávka Voldena na Matouška. Jenže hostující forvard o puk přišel a Kubalík poslal do útoku duo Hamill – Skořepa a druhý jmenovaný dostal pas před branku, i trochu se štěstím si poradil a máme zase otočeno skóre. Asistence: Zach Hamill, Tomáš Kubalík.
14:42'
Domácí obránci propadli na středovém kruhu a do přečíslení vyjeli Hübl s Gerhátem, Gerhát dostal puk od Hübla, avšak si ho špatně zpracoval, kotouč tak nepředstavoval žádné nebezpečí pro Voldena.
13:53'
Vandas se s kotoučem dokázal obtočit okolo brány a dokonce vystřelit, kotouč letěl na mantinel a odražený si ho vzal k sobě Čachotský, nasadil k individuální akci, střelu, kterou poslal na Petráska, zabezpečila obrana. Sörvik pak ještě v přerušení vztekle napálil do hole jednoho z domácích hráčů a trochu tak probudil spící diváky na stadionu.
12:47'
Hamill předvedl dobré čtení hry, nenápadným pasem na hranici brankoviště posunul na Kubalíka, ten nebyl na přijmutí kotouče připraven a Verva vyjela do protiútoku kontrovat. Domácí se vrátí opět do útočného pásma, Litvínov vyhodil puk na zakázané uvolnění.
11:40'
Dukla právě vstřelila branku!
A máme srovnáno! Jihlavští zůstali v útočném pásmu v tlaku, podél mantinelu si to dali Anděl s Bryhnisveenem, norský obránce nabil na modrou MATĚJI STŘÍTESKÉMU, jeho střela z první se odrazila od pravé tyče do brány. Asistence: Nicolai Bryhnisveen, Lukáš Anděl.
09:56'
Trávníček se pokoušel vysunout Jánského před Voldenovu kasu, nahození bylo nepřesné, i přesto však se Verva udržela v útočném pásmu a domácí osvobozuje až Kubalík svým vyhozením. Zajímavá situace nastala na ledě, kde Dukla hrála chvíli ve čtyřech, vše trenér Vlk spravil až na základě oznámení diváků. Čachotský se v útočném pásmu dostal ke střele, Petrásek si po delší době připsal zákrok.
08:53'
Čachotský ze své tradiční pozice na pravém křídle nahrával Zdráhalovi na modrou, puk mu ale uskočil na modré čáře a nedostal se ani ke střele.
08:35'
Jícha se probíjel do útočného pásma a pokusil se o střelu, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
07:58'
Jiránkovo zajímavé nahození prolétlo těsně vedle Petráskovy lapačky. Ve středním pásmu došlo ke konfrontaci mezi Jiránkem a Vandasem, Jiránek ještě zbytečně jednu napálil Vandasovi po konci souboje a hned z toho vznikla menší mela.
07:06'
Stříteský podrazil Trávníčka za svojí brankou, bylo to velmi hraniční, pokračuje se v plném počtu na obou stranách. Od modré vypálil Šidlík a jeho pokus založil tlak, který ukončuje opět Šidlík, trefil ochrannou síť.
06:44'
Sklenička se dostal do menších problémů, když byl napadán dvěma hráči, puk zavčas ze své hole odklidil na hůl jinou a Verva si najela do útočného pásma.
05:33'
Události měly rychlý spád a upřímně, až na ty góly to zatím žádná hokejová výhra není. Dukla zakládá útok, jmenovitě Žálčík, ale díky dobrému forčekingu hostí si toto celé zopakuje. Nakonec se domácí dostali k puku a vystřelili, střelu podržel v náruči Petrásek. Po odpískání následovala menší konfrontace Anděla s hostující obranou. Komerční přestávka.
04:13'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tohle snad nikdy v Jihlavě nebylo k vidění. Hunkes dostal přesný pas od Kubáta a z otočky zblízka střílel na Voldena, který vyrazil kotouč před sebe na dojíždějícího TOMÁŠE MATOUŠKA, jeho střela z první pod víko dává hostům vedení! Asistence: Jiří Hunkes, Karel Kubát.
03:12'
Litvínov právě vstřelil branku!
Máme zase rychle srovnáno. Domácí propadli v obraně a vytvořili několik chyb, které Verva nekompromisně potrestala. Lukeš vystřelil od pravého mantinelu na Voldena, ten vyrazil mezi kruhy na VIKTORA HÜBLA a zkušený útočník srovnává stav! Asistence: František Lukeš.
02:51'
Icing hostí, utkání je hráno ve velmi ponuré atmosféře, domácím chybí ta nejaktivnější část příznivců a buben, to samé i u hostujících fanoušků.
02:16'
Domácí vstoupili do utkání opravdu aktivně a vypracovali si několik šancí, ani jedna v bráně neskončila. Litvínov zřejmě zůstal ještě v autobuse po dlouhé cestě.
01:06'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla jde do brzkého vedení! Kubalíkovo nahození do útočného pásma vzal v rohu Zeman a nahrál na modrou MATĚJI STŘÍTESKÉMU, který propálil vše před sebou a domácí jsou ve vedení! Bez asistence
00:01'
Utkání právě začalo.
Do zápasové zátěže se po zranění oka a nucené absenci přes Vánoce vrátí do hry Tomáš Jiránek. A je nasazen do druhé formace, po boku Zemana a Čachotského.
Návštěva dnešního utkání nebude kdovíjaká. Přitom v pozici, jaké Dukla je, by měl být stadion zaplněn a hnát své hráče dopředu. Leč tomu tak není a návštěva se dá odhadovat k čtyřem a půl tisícům. Co je ale sympatické, je skupina zhruba dvacítky fanoušků ze severních Čech. Startujeme za sedm minut!
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Volden (Vejmelka) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa (A), T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš (A), R. Hubáček, Rabbit.
trenér: Petr Vlk

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), M. Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas – Dufek, Jícha, M. Havelka.
trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík.
HC Verva Litvínov
bilance 10-4-5-16, skóre 80:102, 43 bodů, 13. příčka


Verva, zdá se, vybředla z toho nejhoršího a daří se jí bodovat. Solidní vstup do sezony (2 výhry, 1 prohra) pohřbila sérií devíti zápasů bez jediného bodu a následoval nekompromisní pád tabulkou. Týmu ale pomohla následná vzpruha v podobě šesti utkání, ve kterých dokázal Litvínov pětkrát vyhrát. Poslední horší chvíle zažili Severočeši mezi 26. a 29. kolem, kde prohráli všechna utkání, na jejich obranu nutno podotknout, že měli los Kometa (venku) – Plzeň (venku) – Liberec (venku) – Hradec (doma). Od té doby mají výsledky proměnlivého charakteru, stylem prohra za výhru. Benzina se tak nachází o příčku nad Duklou výše, s devítibodovým náskokem na svého středečního soupeře.


Kostra týmu se moc oproti minulé sezoně nezměnila a s nadsázkou se dá říci, že tým stojí na dvojici Hübl – Lukeš. Oba hráči jsou nejvýše v kanadském bodování, co se týče Vervy (7+16, 6+13), gólově je doplňuje František Gerhát s 10 trefami. Obranné fázi velí zkušený Karel Kubát, zároveň i slušně střílí v útoku (5 gólů). Bránu taktéž dokáže zavřít mladý Michael Petrásek, jeho úspěšnost je na 92 procentech.
HC Dukla Jihlava
bilance 6-5-6-17, skóre 70:93, 34 bodů, 14. příčka


Dukla momentálně prožívá špatné období sezony. Po čtyřzápasové sérii, kdy dokázala bodovat. přišel šestizápasový půst bez výhry, Jihlavu může těšit alespoň to, že dokázala na ledě Komety urvat bod a to samé i proti Vítkovicím. Obecně střídají domácí série, v období od 12. do 14. kola vstřelil pouhý jeden gól, logicky utkání tak prohráli. Následovala série tří utkání, dvakrát odcházela Jihlava z ledu se dvěma body, jednou s jedním. Mezi dvaadvacátým kolem a pětadvacátým kolem prohrála všechna utkání, následně však čtyříkrát bodovala. Nyní čeká na vítězství šest zápasů a je na posledním místě tabulky.


Kdo táhne Jihlavu? Stále za tahouna platí velezkušený kapitán Tomáš Čachotský, který je i na tom nejlépe v kanadském bodování svého týmu (6+13). Gólově se mu srovnává další matador Josef Skořepa, nejproduktivnější jsou Lukáš Žálčík a Filip Seman, oba po sedmi trefách. V obraně vládne Švéd Erik de la Rose, se čtyřmi góly a devíti asistencemi je nejlepším obráncem Dukly. V bráně dostává v posledních utkáních prostor Lars Volden, procento úspěšnosti si drží okolo devadesáti procent.
Dobrý chladný podvečer všem příznivcům Tipsport Extraligy ledního hokeje. První kolo, které se sehraje v roce 2018, bude šestatřicáté a jihlavskou Duklu bude čekat boj, ani snad ne o šest, nýbrž o devět bodů s HC Verva Litvínov. Utkání začíná v tradičních 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 37 23 4 1 9 132:91 78
2. Sparta 39 17 11 1 10 133:103 74
3. Plzeň 37 20 2 6 9 123:99 70
4. M. Boleslav 37 17 5 5 10 113:90 66
5. Třinec 36 18 3 4 11 116:93 64
6. Brno 38 17 3 5 13 113:113 62
7. K. Vary 38 14 6 3 15 125:108 57
8. Zlín 38 15 3 3 17 118:111 54
9. Mountfield 37 14 4 4 15 92:90 54
10. Olomouc 39 12 5 5 17 88:105 51
11. Kladno 38 13 3 5 17 97:122 50
12. Vítkovice 38 8 6 4 20 94:138 40
13. Litvínov 37 9 2 5 21 98:131 36
14. Pardubice 39 8 2 8 21 84:132 36
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud