Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Mountfield - 13. října 2017   17:30

Jihlava
Jihlava
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Mountfield
28:26' Jarůšek  (Vydarený) • 57:15' Jarůšek  (Cingel, F. Pavlík)
Jihlava
Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Rys, F. Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Protasenja, R. Hubáček, Macík.
Hejduk, Sýkora – Brejcha, Pešek
Horácký zimní stadion, Jihlava
Mountfield
Rybár (J. Sedláček) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk – Šimánek, Dragoun, Köhler – Cingel, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Vopelka – Látal, Zigo, Jarůšek.

Jihlava - Mountfield HK: Jarůšek dorážel odražený kotouč, Škarek šanci vychytal

Skončil nám zápas na Horáckém stadionu, kdy se z výhry radují hosté. Jihlavě se nepodařilo zopakovat počtvrté v řadě zvítězit. Ve třetí části se snažila o vyrovnávací branku, ale byl to právě opět Hradec, kdo dokázal využít svoji přesilovou hru v závěru utkání, kdy se trefil znovu Richard Jarůšek. Utkání má tak konečný výsledek 0:2.
59:36'
Teď už asi nic Jihlavě nepomůže ani ke vstřelení čestného gólu.
59:15'
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:51'
Jarůšek byl blízko hattricku, ale Škarek byl proti.
57:15'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., nesportovní chování).
57:15'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradci se podařilo nakonec využít přesilovou hru, kdy propálil Škarka RICHARD JARŮŠEK. Asistence: Lukáš Cingel, Filip Pavlík
56:57'
Kubalík teď vypíchnul puk .
56:26'
Hradec opravdu nic nevymýšlí a projíždí se s pukem po celém kluzišti.
Hradec má tedy opět výhodu přesilové hry. Jihlavě se toto momentálně nehodí v závěrečných minutách.
55:31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Šidlík – 2 min., napadení).
55:03'
Pláněk vyslal střelu od modré, ale jihlavský bek mu vložil hůl do střely a puk končí v ochranné síti. Vhazuje se před Škarkem.
54:31'
Suchánek teď nahazoval puk na bránu a Rybár raději kryje.
Rozhodčí vyjel s rozpaženými pažemi a branka tedy neplatí.
54:22'
Puk teď skončil za zády Škarka, ale hlavní rozhodčí rozpažil. Jde se telefonovat.
54:08'
Kotouč mimo hrací plochu.
53:57'
Hradečtí spíše kontrolují puk a nepouštějí se do žádných odvážnějších akcí.
53:23'
Hubáček nenašel Čachotského, ale i přesto Jihlava získává pásmo.
52:50'
Zakázané uvolnění hostů.
52:28'
Když už se domácí dostanou do pásma hostů, nedaří se jim ho dlouho udržet. Jihlava má tempo, ale hostující hráči Hradce jsou vždy připraveni zasáhnout a pokazit rozehrávku Dukly.
51:38'
Skořepa zakládá útok nahozením puku za bránu hostů.
50:53'
Šidlík dokázal zachránit pásmo když zachytil vyhození obránců Mountfieldu.
50:10'
A u puku jsou opět hosté.
49:29'
Skořepa měl na hokejce teď vyrovnávací trefu, ale jeho střela končí nad brankou Rybára,
48:59'
Bryhnisveen pálil od modré, ale jeho střela je sražena do ochranné sítě.
48:10'
Jarůšek našel najíždějícího Cibulskise, který si najel mezi kruhy, ale jeho střela končí nad brankou Škarka.
48:00'
Vhazuje se před Rybárem.
47:56'
Jihlava má dvanáct minut na to, aby se jí podařilo alespoň srovnat, ale na puku je více Hradec Králové.
47:07'
Jiránek nezpracoval přihrávku a puku se ujal Kukumbár a Hradec je pořád na puku,
46:41'
Další postavení mimo hru Dukly.
46:27'
A Hradec opět vyhazuje přes všechny čáry.
46:21'
Postavení mimo hru hráčů Dukly. Domácím se nedaří získat pásmo.
45:49'
Jihlava se dostala do tlaku, ale hostující hráči vyhazují a mohou vystřídat.
45:31'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Petr Koukal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:15'
Úmyslné postavení mimo hru hráčů Dukly. Vhazuje se před Škarkem.
45:01'
Bryhnisveen teď schytal ránu pukem, ale nemůže vystřídat. Zachraňuje ho až postavení mimo hru hostů.
44:20'
Oba celky hrají v plném počtu.
44:03'
Šidlík se teď pokusil překvapit Rybára, ale jeho střela putovala po zemi a Rybár neměl s jeho zakončením větší problém.
43:30'
Hradec se teď usadil ve svém útočném pásmu.
42:50'
Jiránek bojuje za brankou, pokusil se dostat zpoza branky do zakončení, ale hradecký obránce mu jeho únik nedovolil.
42:23'
Hra tedy pokračuje ve čtyřech na obou stranách.
Na ledě se strhla šarvátka mezi Protasenjou a Gregorcem a oba hráči jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
42:17'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Anatolij Protasenja – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Blaž Gregorc – 2 min., hrubost).
41:56'
Vopelka se teď několikrát zjevil úplně sám před Škarkem, ale brankou to nekončí.
41:12'
Jihlava bojuje v rohu. Puk se odrazil k najíždějícímu Zdráhalovi, ale ten puk nestihl zpracovat.
40:40'
Jiránek se srazil s Vydareným a oba hráči odjíždí střídat.
40:06'
Skořepa vyhrál vhazování a Suchánek posílá puk za branku hostů.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Skončila nám druhá třetina ve které byl jasně lepší hostující tým z Hradce. Jihlava měla na úvod několik výhod přesilové hry, ale svoje šance nedokázala zužitkovat. Naopak Hradec Králové se po nepovedených vyhozeních jihlavských obránců dostal do tlaku, který také v 29. minutě zužitkoval Richard Jarůšek a hosté tak vedou na Horáckém zimním stadionu jednobrankovým rozdílem. Jihlava si znovu na závěr třetiny vytvořila nějaké nebezpečné šance, ale chybělo jí to pověstné štěstíčko. Stav tedy po druhé třetině 0:1.
40:00'
39:10'
Macík obkroužil branku a přihrál Suchánkovi, který tahákem střílel na branku. Puk ještě stačil tečovat Kubalík. Jeho pokus však končí mimo tyče hostujícího brankáře Rybára.
38:40'
Zakázané uvolnění Dukly.
38:34'
Koukal chtěl vypálit od modré, ale střela mu nesedla.
38:05'
Jihlavští obránci chybují v rozehrávce a zbytečně se tak připravují o puk. Naopak tím vybízejí Mountfield, který dává Škarkovi pořádně zabrat.
37:22'
Anděl obkroužil branku a vyslal nebezpečnou střelu. Rybár zasáhl ramenem.
36:56'
Vhazuje se po pravici Rybára.
36:39'
Suchánek nahazuje puk na branku a hráči Dukly se snaží zaujmout postavení v útočném pásmu.
35:30'
K Hubáčkovi se odrazil kotouč, který stál přímo před Rybárem, ale hostující brankář včas stihl zasáhnout a překazil tak radost jihlavskému útočníkovi.
34:32'
Čachotského únik zastavil Vydarený a hosté mohou do protiútoku.
34:23'
Úmyslné postavení mimo hru hráčů Jihlavy. Vhazovat se tedy bude před Škarkem.
34:15'
Anděl se snaží napadat rozehrávku hostí a celkem se mu to i daří.
34:02'
Zakázané uvolnění hráčů Mountfieldu.
33:49'
Kubalík pálil na branku, kde se ještě objevil Jiránek, ale střela Jiránka končí mimo branku Rybára.
33:20'
32:30'
Hradecký zámek je opravdu účinný.
31:52'
Gregorc teď nahazoval před Škarka a Škarek puk neviděl a odrazil se před něj. Naštěstí pro Jihlavu včas nestihl zasáhnout puk Bednář.
31:16'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Erik de la Rose – 2 min., posunutí hole).
30:34'
Hradec je při chuti. Jihlavu branka hostí opařila a chybuje ve své rozehrávce.
30:15'
Kukumberg byl úplně sám před Škarkem, ale jeho pokus krásným zásahem vytáhl Jakub škarek.
29:57'
Postavení mimo hru hráčů Hradce.
28:26'
Hosté se ujímají vedení. Jihlava nedokázala dostatečně vyhodit puk z obranného pásma a k puku se dostal Vydarený, který prostřčil puk na RICHARDA JARŮŠKA, který z otočky bekhendovou střelou trefil mezeru mezi betony brankáře Škarka. Asistence: René Vydarený.
28:20'
Tlak hráčů Hradce Králové.
27:04'
Hradeckým se podařilo zavést puk do obranného pásma Jihlavy, ale za brankou puk ztrácejí a Ulrych zakládá nový útok Jihlavy.
26:38'
Postavení mimo hru jihlavských hráčů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
26:31'
26:20'
Šidlík tahákem nahazoval na branku Rybára, ale k puku se dostávají obránci Hradce.
25:50'
Čachotský viděl periferně najíždějícího Semana, ale tomu byla zblokována hokejka.
25:24'
Suchánek také prověřil pozornost Rybára. Ten puk raději drží v lapačce
25:10'
de la Rose pálil od modré, ale jeho střela byla tečována mimo tyče branku hostí..
24:50'
Dragoun zachytil rozehrávku Dukly a míří s pukem do útočného pásma a sbírá vteřiny.
24:30'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min., hákování).
24:16'
Nenápadná střela Zdráhala puk raději Rybár kryje.
23:31'
Čachotský bojuje v rohu kluziště, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajíždí na pomoc.
23:09'
22:49'
Jihlavským hráčům se tato přesilová hra vůbec nepovedla a Hradec může zakládat nové útoky na branku Jihlavy.
22:37'
22:13'
Jiránek se snažil prostrčit puk na Skořepu, ale přihrávku včas obránci stačili vypíchnout.
21:02'
Kubalík pálil tvrdou střelou na brankáře Rybára, ale trefila pouze clonícího Hubáčka.
20:36'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Michal Dragoun – 2 min., sekání).
20:06'
Hradec Králové vyhrál uvodní vhazování a chtěl zaskočit první střelou Škarka, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:24.
V první třetině jsme branku neviděli. Oba celky vstoupili do zápasu opatrně. První, kdo se odvážil prověřit brankáře byl Hradec Králové a v půlce zápasu se dostávala pomalu do tempa. Jihlava se probudila až na závěr třetiny, kde jí dopomohla i přesilová hra a dostávala se pak ona před brankáře Rybára. Střelecké pokusy však končily do připraveného Rybára nebo mimo tyče hostujícího brankáře. Mountfield měl ke konci ale také několik slibných šancí. Stejně jako u Dukly nenašla žádnou skulinku za záda brankáře Škarka. První třetina je tedy bez branek 0:0.
20:00'
19:40'
Rys se ještě dostal do zakončení, ale jeho střela nenalezla správný cíl.
19:09'
Dragou bekhendem nahodil puk před bránu a ten se odrazil před Škarka. Jihlavský brankář raději po kotouči skočil a drží ho pod svým tělem.
19:03'
18:49'
Puk je mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:44'
Macík se dostal ke kotouči. Obkroužil si obránce, ale jeho postavení už bylo z úhlu a Rybár kryje.
17:52'
Seman se dostal do zakončení před Rybára, ten puk v otočce zachytil a vhazuje se před jeho klecí.
17:20'
Čachotského přihrávku nezpracoval Šidlík a Jihlava ztrácí pásmo.
Jihlava si tedy zahraje první přesilovou hru v tomto utkání.
17:03'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (René Vydarený – 2 min., nedovolené bránění).
16:54'
Zdráhal nahazuje puk do útočného pásma.
16:05'
Bednář nahazoval puk na branku a Škarek se štěstím zasáhl betonem.
16:00'
15:15'
Střelu Pavlíka vystihl Kubalík a Jihlava se osvobozuje.
14:47'
Postavení mimo hru hráčů Hradce Králové, kteří tak ztrácejí útočné pásmo.
14:27'
Gregorc zkoušel příklep od modré, ale jeho střela se odrazila za branku a pak následně na vrchní síť branky Škarka.
Hradec má nyní opět výhodu přesilové hry.
14:00'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., vražení na hrazení).
13:52'
Hradecký první útok motá jihlavskou obranu, ale do vážnějšího ohrožení se nedostává.
13:35'
Anděl se dostal do postavení mimo hru.
12:45'
Hra se odehrává momentálně nejvíce ve středním pásmu. Oběma týmům se nedaří rozehrát
11:43'
Ulrych zachytil puk za modrou čárou a nemohl rozehrát. Jeho spoluhráči stále byli v útočném pásmu.
11:00'
Bednář hledal svoji nahrávkou najíždějícího Kukumberga, ale jihlavští obránci přihrávku přečetli.
10:42'
Úmyslné postavení mimo hru Jihlavy a opět se hráči stěhují před Škarka.
10:23'
Puk se opět odráží od hráče Jihlavy do ochranné sítě a vhazuje se před Škarkem.
10:00'
Protasenja přerušil rozehrávku Hradce, ale Mountfield je zpět u puku.
09:36'
Petr Šidlík nahazuje do útočného pásma, ale u puku nikdo není.
08:59'
Skořepa prověřil svoji střelou vyrážečku Rybára.
08:48'
Puk se došoural před Rybára a ten raději puk kryje. Vhazuje se po jeho pravici.
08:38'
Tečovaný puk o jihlavskou střídačku a vhazuje se před Škarkem.
08:14'
Sražený puk do ochranné sítě jihlavským hráčem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:30'
Filip Seman se ujal puku na modré čáře a dojel až před Rybára a svoji nahrávkou se snažil najít volně najíždějícího Čachotského, ale druhý jmenovaný trefil pouze Rybára.
06:40'
Graňák pálil od modré, ale jeho střela byla opět blokována.
06:19'
Červený také prověřil pozornost Škarka.
06:05'
Pláněk našel volného Bednáře a ten se dostal do zakončení , ale Škarek levým betonem puk vyráží.
05:41'
Protasenja nahodil od modré puk na bránu a Rybár raději kryje puk pod lapačku. Vhazuje se po Rybárově pravici.
05:16'
04:55'
Jihlava poctivě brání a hostům se nedaří založit kloudnou akci.
03:49'
Gregorc střílel od modré, ale Jiránek mu skočil do střely a Jihlava se osvobozuje.
03:15'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Ulrych – 2 min., držení protihráče).
02:20'
Hradec si vytváří první nebezpečnou šanci. Naštěstí se puku ujal Petr Šidlík a Jihlava raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
01:31'
Protasenja protečoval do středního pásma a u puku je Hradec.
01:09'
Jaroslav Bednář prověřil lapačku Škarka.
00:48'
Šidlík zachytil rozehrávku ve středním pásmu a vyslal kotouč letmo na bránu. Hradec raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
00:20'
Puk skončil mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.
00:03'
Jihlava vyhrála úvodní vhazování a zakládá první útok.
00:01'
Ještě jednou vítejte u onlajn přenosu mezi celky HC Dukla Jihlava a Mountfield HK. Na ledě probíhá aktuálně rozbruslení obou mužstev. Zápas začne za necelou půlhodinu.
Základní sestavy obou mužstev:

HC Dukla Jihlava

Mountifield HK

MOUNTFIELD HK

Loňský semifinalista se nyní umisťuje na šesté příčce tabulky extraligové soutěže. Jeho vstup do nejvyšší české soutěže byl přitom hodně špatný, během úvodních tří utkání nezískal ani bod a při skóre 2:10 nedokázal dvakrát vstřelit branku. Poté ale tým zpod Bílé věže třikrát za sebou vyhrál a také v posledních třech zápasech neokusil hořkost porážky, kdy nejprve porazil Mladou Boleslav na svém ledě 2:1. Poté Montfield zavítal na půdu Chomutova a i odtud si odvezl cenné vítězství v podobě 3:2. V posledním kole Hradec hostil Vítkovice, které také udolal v domácí prostředí 2:0. Naposledy královehradecký tým klopýtnul v osmém kole na ledě Zlína, se kterým prohrál až v samostatných nájezdech 1:2. K nejproduktivnějším hráčů Mountfieldu patří Bedřich Köhler (6+1) a Jaroslav Bednář (1+6).
HC DUKLA JIHLAVA

Jihlava se naposledy prezentovala v nejvyšší soutěži před týdnem proti Litvínovu, kdy potřetí v řadě dokázala zvítězit v domácím prostředí a soupeře ze severu Čech vyprovodila po atraktivních brankách výsledkem 4:1. Po odloženém venkovním kole s Libercem, který je zatím přeložený na 13. prosince, čeká jihlavskou Duklu další domácí zápas a tentokrát s nevyzpytatelným soupeřem – Mountfield Hradec Králové. Nejproduktivnější hráč Dukly je se sedmi body Lukáš Žálčík (4+3) a nejlepším střelcem je s pěti brankami Filip Seman (5+1)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.