Mountfield - Liberec | ONLINE | 14.1.2018 17:00 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Liberec - 14. ledna 2018   17:00

Ukončeno
Mountfield
Mountfield
17:53' Cibulskis (Graňák, Smoleňák) • 46:43' Smoleňák (Koukal) • 55:03' Berger (Vopelka, R. Pavlík)
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Liberec
Liberec
35:57' M. Kvapil  (Ševc, Pyrochta)
Mountfield
Sestavy:
J. Pavelka (Rybár) – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler (A), Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Džerinš – Smoleňák, Koukal (A), Látal – Vopelka, Berger, R. Pavlík – Šimánek.
Rozhodčí
Hribik, Úlehla – Kis, Rampír
ČPP Aréna
4646 diváků
Liberec
Sestavy:
Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Lakatoš, Bližňák, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.

Mountfield HK - Liberec: Jan Berger zvýšil hradecké vedení na 3:1

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších on-line přenosů z ledního hokeje se těším na shledanou.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 9 (22)
Liberec – 5 (25)
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni liberecký Martin Ševc a hradecký Radek Smoleňák.
A v tuto chvíli už je dobojováno. Domácí Hradec vítězí nad Bílými Tygry 3:1 a po prohraném derby si tak spravuje chuť třemi body. Východočeši se dostali do vedení v první třetině, v prostřední části poté hosté dokázali vyrovnat. Jenomže poslední část patřila gólově domácímu týmu, který se trefil dvakrát a zajistil si tak tříbodové vítězství.
Konec zápasu.
59:44'
Puk skončil na hradecké střídačce. Vhazovat se bude v hradecké obranné třetině, Janus se vrací do brány.
59:17'
Martin Látal sice ve středním pásmu zpracoval nahrávku, o kotouč ho ale obral protihráč a nemohl zamířit do prázdné brány.
59:00'
Martin Pláněk poslal puk z vlastního pásma až za brankovou čáru Liberce, icing.
58:45'
Před dalším vhazováním ale zůstává liberecký gólman na střídačce, Tygři hrají power-play!
58:42'
Ve chvíli, kdy Janus chtěl vyjet z brány na střídačku, se hosté dopustili ofsajdu.
58:27'
Liberečtí si berou oddechový čas!
58:14'
Andris Džerinš nic zbytečně nevymýšlel a poslal obloučkem puk na modrou čáru. Z jeho rozehrávky sice nebyla žádná hradecká střela, Liberec ale vyhodil na icing.
57:26'
Hradečtí jsou na koni, pořád se tlačí do útoku. Pavlík se neprosadil z pravé strany, jeho kolega o několik vteřin později také nevyzrál na Januse.
56:14'
Lukáš Cingel vymýšlel před bránou ještě zadovku na některého ze spoluhráčů, situaci ale překombinoval.
55:03'
Hradec právě vstřelil branku!
Je to 3:1, Východočeši se necelých pět minut před koncem třetí části dostávají do dvoubrankového náskoku! Radovan Pavlík našel kousek za modrou čárou krásným postrčeným startujícího Lukáše Vopelku, jenž dovezl puk téměř před bránu a žabkou nahrál JANU BERGEROVI. Ten kotouč usměrnil po přesném dopadu na hokejku mezi Janusovy betony. Asistence: Lukáš Vopelka, Radovan Pavlík.
54:25'
Ani Látal, ani Smoleňák nedosáhli na puk letící podél levého mantinelu a nemohli tak zamířit do útoku.
54:02'
Po hradeckém ofsajdu následuje komerční pauza.
53:36'
Obranná dvojice Východočechů dobře zapracovala proti Patriku Maierovi a nedovolila libereckému hráči pokračovat na bránu.
53:04'
Liberec sice přešel modrou čáru, nedostal se ale k ostřelení Pavelky.
52:25'
Oskars Cibulskis projel obranným pásmem a nahodil kotouč do útoku, výsledkem byla o pár vteřin později střela Vydareného.
51:25'
Do cesty se kotouči na modré čáře postavil nechtěně čárový sudí a pomohl tak Hradci, jelikož Liberec nemohl pokračovat dále k bráně.
51:03'
Zakázané uvolnění nedovoluje Tygrům vystřídat a stěhuje hru před Jaroslava Januse.
50:43'
Také hosté jsou na ledě v pěti. Na trestné lavici tak zůstávají už jenom hříšníci z pěstní potyčky.
50:35'
Hradečtí jsou v plném počtu a jeli dopředu v přečíslení, zakončující Jan Berger ale narval svou bombu jenom do Jaroslava Januse!
50:12'
Vydarenému se nepovedlo prostrčit puk ven z pásma a Liberec zůstal v pásmu.
49:48'
V útočení přerušil hradecké snahy ofsajd.
48:58'
A znovu se vylučuje, trestné lavice se pořádně zaplňují. Po hradecké střele se do sebe pustili východočeský Petr Zámorský a severočeský Adam Jánošík, oba odešli s čtyřminutovými tresty a osobními desetiminutovými tresty za hrubost. Pokračovat se bude čtyři na čtyři.
48:40'
Nejprve podržel Pavelka Hradec důležitým zákrokem, chvíli nato se počet hráčů na ledě vyrovnává. Petr Jelínek totiž sroloval k ledu Michala Dragouna a vyfasoval 2+10 minut z nedovolené bránění a nesportovní chování.
48:20'
Skvělou příležitost k vyrovnání mají Severočeši nyní. Jan Berger jde totiž pykat za držení a Liberec bude hrát přesilovku.
47:51'
Libereckým se hradecké vedení nelíbí, a tak zamířili hned do útočného pásma. Tam sice krouží, na Pavelku ale zatím nevystřelili.
46:43'
Hradec právě vstřelil branku!
Vrátil se z trestné lavice a o chvíli později vstřelil branku – RADEK SMOLĚŇÁK poslal Hradecké podruhé v zápase do jednobrankového vedení! Smoleňák nejprve přiklépaval do brány nahrávku od Petra Koukala a poté využil svého důrazu k tomu, aby sérií dotěrných dorážek dostrkal kotouč za Janusova záda – 2:1. Asistence: Petr Koukal.
46:27'
Blaž Gregorc si trošku vybruslil do strany a potom vystřelil na bránu, na Januse ale nevyzrál.
45:51'
Radovan Pavlík byl utiskován libereckým bekem, přesto se mu povedlo vystřelit. Jeho pokus po ledě vyrazil Janus pravým betonem.
45:09'
...až nyní přetahovaná u hrazení skončila. Lukáš Vantuch se o chvíli později dostal ke střele od modré čáry, na delší tyč ale nezamířil přesně.
44:38'
Do útoku se teď po delší době dostali také Východočeši, jejich akce ale skončila u mantinelu. Tam se protihráči přetahují o kotouč...
43:59'
Hradec už je v plném počtu, domácí brankář ale zapsal další nelehké zákroky! Nejprve holí v přesunu vytěsnil střelu Ordoše, poté zlikvidoval závar na brankovišti.
43:24'
dlouho už Liberečtí kombinují v pásmu, hradecká čtveřice začíná být unavená! Nejnebezpečnější byl zatím asi pokus Martina Bakoše, který z mezikruží narazil na výborný zákrok Pavelky!
42:42'
Michal Dragoun dostal na hokejku nepřesnou libereckou nahrávku a pohotově ji odpálil na druhou stranu hřiště.
42:04'
Severočeši jsou sice v útočném pásmu, Hradečtí ale dobře napadají a nenechávají svého soupeře vystřelit.
41:53'
Za dvě vteřinky, kdy Bližňák skočí zpět na led, budou hrát hosté přesilovku. Radek Smoleňák se totiž provinil hákováním a jde si odpočinout k trestoměřičům.
41:49'
Andris Džerinš vypálil z pravého kruhu jen mimo tři tyče.
41:17'
Dlouho se Hradečtí nemohli dostat přes modrou čáru, teď se o kotouč bojuje v rohu libereckého pásma.
40:53'
Domácí sice kombinovali, jejich snahy ale k ničemu velkému nevedli. Liberec vyhazuje.
40:12'
S nahozením zprava neměl Janus problém. Sklepl ho k ledu a rozehrál na spoluhráče.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 7 (13)
Liberec – 11 (20)
Poslední střela druhé třetiny mezi tři tyče nemířila, téměř celou přesilovku si tak Hradečtí přenesou do třetí části hry. A pokud by ji využili, znovu by se dostali do jednobrankového náskoku, o které nedlouho před druhou sirénou přišli. Marek Kvapil byl totiž pohotový před bránou a dokázal rychle dorazit za čáru střelu od modré. Poslední dvacetiminutovka začne za stavu 1:1 přibližně v 18:54.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Ještě v poslední možné chvíli vystřelil Petr Zámorský, minul ale bránu.
39:55'
Pět vteřin před sirénou se zaplňuje trestná lavice Liberce. Mário Bližňák je vyloučen za sekání a Mountfield má početní výhodu. Větší část si zřejmě přenese do další třetiny.
39:48'
Lukáš Derner se tak trochu stal obětí lítého boje u mantinelu. Hned čtyři hráči se totiž rvali o kotouč a Derner se marně snažil natřikrát vstát z ledu, aby nebyl atakován hokejkami.
39:30'
Martin Látal místo zpracování nahrávky jenom tečoval touš na střídačku.
38:58'
Na útočné modré přebíral kotouč úplně osamocený Ladislav Šmíd, naštěstí pro domácí ale neměl dostatečnou rychlost k tomu, aby mohl jít do samostatného úniku. Hradečtí beci se stihli vrátit.
38:25'
Lukáš Derner natáhl k pořádné dělovce, ani to ale neodradilo Bedřicha Köhlera, aby se vrhl na led do cesty letícímu puku. Ten o Köhlerovu výstroj pořádně cvakl a zamířil do ochranné sítě.
37:44'
Lukáš Cingel zastavil svým tělem o mantinel letící puk a chvilku zmateně koukal, kde černá pryž je.
37:05'
Martin Pláněk nahazoval na bránu, trefil ale jenom hůl prvního stojícího protihráče. Podobně si vedl také Oskars Cibulskis.
36:39'
V závaru před libereckou bránou se povedlo hradeckým hokejistům dostat kotouč za brankovou čáru, rozhodčí ale někdy v té chvíli pískl a gól tak není uznán!
36:15'
Martin Látal měl dobrou příležitost vrátit Hradci vedení, střelu z levého kruhu ale dokázal Janus svou výstrojí dostat do ochranné sítě.
35:57'
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři ve druhé třetině střelecky nad svým soupeřem dominují a právě nyní se jim dostává odměnu v podobě vyrovnání! Střelu Martina Ševce dokázal Pavelka vyrazit jenom před sebe, kde číhal MAREK KVAPIL. Ten se bleskově ujal kotouče a pohotově ho zasunul do odkryté části klece – 1:1. Asistence: Martin Ševc, Filip Pyrochta.
35:44'
Škoda pro Hradec, že teď nemohl Džerinš hrát. Kdyby totiž nestál v signalizovaném ofsajdu, mohl rychlý protiútok vypadat zajímavě.
35:07'
Michal Dragoun vystřelil křížem z pravého kruhu a Janusův zákrok nebyl příliš jistý, puk ale vyrazil mimo.
34:21'
Jan Berger projel polovinu hřiště, nahodil si u modré čáry puk o zadní mantinel, sám ho dojel a u levé tyčky, zvedal kotouč nad Janusovu ruku. Chytrá akce ale v bráně neskončila.
33:43'
Oskars Cibulskis se z pozice beka dostal až k brankovišti, jeho nahrávka na Petra Koukala ale nebyla využita ve střelu na bránu.
33:10'
Petr Jelínek se otočil kolem osy a pak svižně vypálil k bližší tyči, tam ale stál připravený Jaroslav Pavelka.
32:37'
Krátce po buly vystřelil od modré čáry Martin Ševc, místo mezi tři tyče ale zamířil jenom k zadnímu mantinelu.
32:34'
Další tečovaná střela skončila tentokrát už v ochranné síti, hra bude pokračovat po komerční přestávce.
32:09'
Tečovaný pokus Filipa Pyrochty se přes ochrannou síť překulil až mezi diváky.
31:42'
Janu Bergerovi sjel kotouč z hole a Lukáš Vopelka nedokázal na puk zareagovat rychle. Zamířil tak do středního pásma.
30:44'
Nejprve Oskars Cibulskis a po něm ještě Martin Pláněk pálili od modré. Obě rány pokukovaly po gólu, ani jedna ale do brány nezaplula. Proti druhé si připsal Janus zákrok lapačkou a přerušil hru.
29:38'
Andris Džerinš sebral hostujícím hráčům puk z hole a jel na druhou stranou v situaci jeden na jednoho. Jeho pokus na vzdálenější tyč byl ale nepřesný.
28:51'
Od hokejek se kotouč odrazil mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve střední zóně.
27:59'
René Vydarený natáhl k pořádné bombě, které chybělo pár centimetrů k tomu, aby zaplula k levé tyči.
27:27'
Martinu Látalovi šla nahrávka příliš na nohy, i tak ale dokázal kotouč udržet a podél mantinelu posunout na druhou stranu hřiště. Tam číhal Petr Koukal, jenž černou pryž nahodil na bránu. Trefil Jaroslava Januse.
27:05'
Andris Džerinš si s pukem hrál tak dlouho, až ho ztratil. Do palebné pozice na levém kruhu se tak dostal Petr Jelínek, místo u bližší tyče si ale Pavelka pokryl.
26:21'
Petr Zámorský zkusil nahodit puk od modré na bránu, jeho nahození ale nikdo nevyužil. Skončilo na zadním mantinelu.
26:03'
Michal Dragoun nahodil z otočky puk do libereckého brankoviště, nenacházela se zde ale žádná z hradeckých hokejek. Nejblíže teče byl Bedřich Köhler, i jeho dlouhá hůl ale byla v tomto případě příliš krátká.
25:31'
Několikrát tečovaný pokus Patrika Maiera proskočil těsně vedle hradecké brány a zamířil do ochranné sítě.
25:02'
Radovan Pavlík zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale hradecká akce skončila.
24:26'
Patrik Maier dobře vystřelil z vrcholku pravého kruhu, Jaroslav Pavelka se ale proti jeho ráně vytáhl. A bleskovým máchnutím lapačkou sebral ze vzduchu také následnou dorážku.
23:36'
Nejprve Petr Jelínek pálil nepřesně z levého kruhu, poté se z blízkosti brankáře snažil prosadit jeden z jeho spoluhráčů. Pavelka pozorný.
22:59'
Další pokus z holí hostí, tentokrát ho polapil Jaroslav Pavelka.
22:25'
Jeden z libereckých Tygrů se dral do zakončení a budoval si místo na levém kruhu, Martin Pláněk ale dobře zasáhl a poslal puk pryč.
21:56'
Lukáš Derner projel s pukem na holi celým hřištěm a svou sólo akci zakončil střelou zprava. Tu schoval ve výstroji Pavelka.
21:34'
Radek Smoleňák napřáhl na pravém kruhu a vypálil do protějšího růžku, jeho nepříjemnou střelu ale dokázal Janus vytěsnit ramenem!
21:14'
Roman Kukumberg promáchl vychození Jaroslava Januse, a tak Hradec nemohl střílet.
20:53'
Útok se nepovedlo založit ani domácímu celku, ten se provinil ofsajdovým postavením.
20:24'
Liberečtí se hned v úvodu periody chtěli usadit v pásmu a ohrozit Pavelku, to se jim ale nepovedlo. Východočeši totiž dobře napadali a vyhnali Severočechy z pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 6
Liberec – 9
Čas první třetiny vypršel a teprve nyní se Martin Látal za pomoci spoluhráčů a realizačního týmu zvedl z ledu. Až na tento nepříjemný incident ale budou Hradečtí po úvodní části spokojenější, na tabuli totiž svítí jejich vedení 1:0. To nabyli v početní výhodě dvě minuty před sirénou, když Oskars Cibulskis dorazil za čáru bombu Dominika Graňáka. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 17:53, tak půjdou Liberečtí s jednobrankovým mankem.
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Martin Látal byl v libereckém obranném pásmu tvrdě naražen na mantinel, rozhodčí ale nechávají hru plynout dál, přestože hradecký útočník leží na ledě.
19:16'
Dominik Graňák zvedl puk asi více, než by si přál, naštěstí pro něj se ale ochranné sítě nedotkl.
18:48'
Nejprve zakázané uvolnění Liberce, pak ofsajd. Technické přestupky jsou na pořadu dne.
17:53'
Hradec právě vstřelil branku!
Branka platí! Hradec využívá přesilovku a ujímá se vedení. Dominik Graňák si sjel ke střele na levé kruh a jeho pumelice se odrazila v brankovišti k OSKARSI CIBULSKISOVI. Ten poté sklepl kotouč do liberecké klece a odjel se radovat ke svým spoluhráčům – 1:0. Asistence: Dominik Graňák, Radek Smoleňák.
17:53'
Oskars Cibulskis dostal kotouč za brankovou čáru, situaci přezkoumávají rozhodčí u videa!
17:35'
Oskars Cibulskis vystřelil od pravého mantinelu a po jeho nahození se strhla mela před libereckým gólmanem, naštěstí pro hosty to ale dopadlo dobře!
17:10'
Libereckým se povedlo zavést touš do pásma, kde ušetřili cenné vteřiny.
16:36'
Jaroslav Bednář nahazoval k brankovišti na tečování, kotouč ale jenom vyrazila do rohu hostující hokejka.
16:25'
Dominik Lakatoš si počínal nedovoleně a z důvodu podražení už míří na trestnou lavici. Přesilová hra pro Hradecké.
15:52'
Oskars Cibulskis měl před sebou volnou dráhu, a tak poslal puk na delší tyč. Tam se natáhla lapačka Jaroslava Januse, která vyrazila puk do rohu.
15:10'
Dva důležité zákroky si nyní připsal domácí gólman. Nejprve vyrazil Ševcovo nahození na přední tyč, poté si pohlídal i následnou dorážku.
14:55'
Ze souboje Dragoun – Jelínek vyletěl kotouč do ochranné sítě a vhazovat se bude po pravici Jaroslava Pavelky.
14:42'
Další technický prohřešek Mountfieldu. Rozehrávka totiž mířila až zpoza červené čáry, čímž pádem doletěla na icing.
14:36'
Publiku se sice tento verdikt nelíbí, to mu ale neubírá na platnosti. Ofsajd domácího mužstva.
14:03'
Nejprve Pavelka vyrazil betony střelu od modré v podání Adama Jánošíka, ze které toho moc neviděl, poté se ještě vyrážečkou natáhl po dorážce na jeho brankovišti.
13:29'
Nahrávka Petra Koukala byla nepřesná a Hradec tak nemohl pokračovat v útočném tažení. Místo toho jdou dopředu znovu Liberečtí.
12:23'
Andris Džerinš zastavil před modrou lajnou libereckou rozehrávku, vybruslil do mezikruží a střílel, jeho pokus se ale zřejmě od hostující hokejky odrazil pryč.
12:07'
S nepřehlednou situací na svém brankovišti si poradil Jaroslav Janus a po jeho přikrytí kotouče přichází na řadu komerční přestávka.
11:57'
Petr Zámorský si klepal hokejkou o led, jeho střela ale byla velmi nepřesná.
11:46'
A znovu se píská liberecký prohřešek, tentokrát jde o zakázané uvolnění.
11:32'
Liberec už už rozestavoval útočné postavení, rozhodčí ale hru vykázal do středního pásma. Postavené útočícího hráče v brankovišti.
10:40'
Střela Patrika Maiera mířila od modré čáry mezi tři tyče, místo volného místa ale našla jenom hokejku Jaroslava Pavelky.
09:56'
Na druhé straně zaútočila také šestadvacítka, nebezpečnou střelu mezi betony ale Pavelka dokázal vytěsnit mimo.
09:24'
Pokus Jaroslava Bednáře se odrazil od hokejky jednoho z hostujících hráčů, oblouček si ale lapačkou našel Janus.
09:10'
Po pravé straně se do útočné třetině dostal s pukem na holi Patrik Maier, jeho střelu z většího úhlu si pohlídal Pavelka. Následuje komerční přestávka.
08:26'
Na jedné straně jedovatě vypálil od modré Martin Bakoš, na straně druhé neméně nepříjemným pokusem prověřil Januse Blaž Gregorc.
07:47'
Petr Koukal sebral libereckou nahrávku ve středním pásmu a poslal dopředu své spoluhráče, tato akce ale k žádné střele nevedla.
07:10'
Jenže ani další dva pokusy o usazení v obranném pásmu Východočechů nebyly úspěšné, Hradec brání pozorně.
06:43'
Hradeckým se povedlo dostat puk z pásma, Liberec je ovšem aktivnější. Znovu dotírá na domácí obranu.
06:03'
Nakonec vypálil od modré čáry Filip Pyrochta, jeho nahození ale nebylo příliš nebezpečné.
05:27'
Jenže to samé v bledě modrém se teď odehrálo na druhém konci hřiště. Tentokrát zvítězili Liberečtí, nedaří se jim ale vytvořit střeleckou pozici.
04:32'
Dlouho se o kotouč bojovalo v rohu libereckého obranného pásma, rozhodčí ne a ne hru přerušit. Své si o dlouhém zdržování mysleli i diváci, rozhodčí ale trpělivě vyčkali, než se hráčům povede kotouč vyšťourat.
04:03'
I Liberec je v plném počtu.
03:39'
Nahození od pravého mantinelu v podání Petra Zámorského k ničemu většímu nevedlo, hosté opět vyhazují.
03:20'
Liberec se po hradeckém pokusu ujal vyhození a s rozehrávkou pomáhal svým spoluhráčům Pavelka.
02:54'
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
02:25'
Severočeši zavezli kotouč do pásma a od modré čáry pálil Ladislav Šmíd, netrefil ale bránu.
02:02'
Jan Ordoš si však nyní počínal nedovoleně a počet hráčů na ledě se vyrovná. Liberecký hokejista je vyloučen za nedovolené bránění.
01:35'
Martin Pláněk dobře zapracoval u východočeské brány a Hradci se povedlo podruhé během chvíle vyhodit za modrou lajnu.
01:08'
Liberečtí kombinují v útočné třetině, střely ale zatím vždy pokryli bránící hráči nebo šly mimo.
00:54'
Několik vteřin hráli hosté v ponechané výhodě, nyní už míří Andris Džerinš na trestnou lavici. Jde pykat za podražení.
00:23'
Roman Kukumberg převzal kotouč od Martina Pláňka, jeho zavezení do pásma ale úspěch neslavilo.
00:13'
Pouze třináct vteřin uplynulo ze hry a rozhodčí už musejí přerušit hru. Liberec totiž vyhodil na zakázané uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hradečtí i liberečtí hokejisté se již pozdravili poklepáním hokejek na modrých čarách, utkání během několika chvil začne!
Zajímavé určitě je, že do dnešního duelu oba celky nenasadily svou brankářskou jedničku, nýbrž dvojku. V hradecké bráně se tak představí Jaroslav Pavelka, jenž v letošní sezóně zasáhl do pěti extraligových zápasů s úspěšností 93,66 % a průměrem obdržených branek 2,04.

Na opačné straně, tedy liberecké, se mezi tři tyče postaví Jaroslav Janus. Ten letos naskočil do devíti utkání Tipsport extraligy, v nichž průměrně obdržel 3,08 gólu a jeho úspěšnost zákroků se drží na čísle 88,44 %.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: J. Pavelka (Rybár) – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler (A), Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Džerinš – Smoleňák, Koukal (A), Látal – Vopelka, Berger, R. Pavlík – Šimánek.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Lakatoš, Bližňák, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír.
Brankoviště – jedničkami Rybár a Will

Ačkoliv oba dnešní soupeři využili v ostrých extraligových zápasech služby tří gólmanů, jenom jeden z každého celku dostává největší prostor. Z kádru domácích je to Patrik Rybár – slovenský strážce svatyně, jenž letos kraluje brankářským statistikám extraligy. S úspěšností 93,79 % a průměrem 1,49 branky na utkání mu v obou ohledech patří první místo. A navrch má už 7 vychytaných nul – v této statistice je na tom stejně jenom olomoucký Branislav Konrád.

Oproti tomu Roman Will se nachází v opačných vodách gólmanských tabulek, podobně jako jsou na tom rozdílně celé týmy obou soupeřů. Úspěšnost zákroků má Will 89,91 %, průměrně obdrží 2,78 gólu za zápas.
Co se vzájemných utkání týká, ty zatím vždy patřily domácím celkům. V úplně prvním duelu sezóny si Tygři smlsli na Lvech 3:0, pod Bílou věží pak Mountfield vrátil soupeři porážku poměrem 3:1. Klání z 1. prosince nabídlo velké drama, které za stavu 4:4 dospělo až do samostatných nájezdů, tehdy domácí tým ale opět potvrdil svou dominanci. Liberec totiž zvítězil v dovednostní soutěži 5:4.
Pohled do liberecké kabiny

Nejvíce bodů a zároveň také nahrávek má na svém kontě Martin Bakoš, ve statistikách libereckých hráčů ale nejsou nikterak razantní propady. Někdo má na kontě bodů méně, někdo více, alespoň jeden ale nezískala pouze trojice hráčů, kteří naskočili do minimálně 10 letošních zápasů.

Nejproduktivnější hráč: Martin Bakoš (28 bodů)
Nejlepší střelec: Petr Jelínek (12 gólů)
Nejlepší nahrávač: Martin Bakoš (20 asistencí)
Nejlepší hráč +/-: Milan Bartovič (+4)
Bílí Tygři Liberec – 11. místo, 48 bodů, skóre 90:117

Liberečtí se nenacházejí tam, kde by se nacházet chtěli. Aktuální 11. příčka jim totiž v tuto chvíli nezajišťuje ani předkolo play off, nebylo by však radno předbíhat – do konce základní části ještě zbývá pořádná porce utkání. Co se nového roku týká, Tygři v něm zatím především vítězí. Ve čtyřech extraligových duelech totiž třikrát vyhráli, navrch přidali remízu z Ligy mistrů.

V posledním klání ale Severočeši recept na svého protivníka nenašli. Přestože vítkovické hokejisty přestříleli poměrem 39:24, v domácím zápase museli skousnout porážku 1:4.

Liberec – Vítkovice 1:4
Branky a nahrávky: 34. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 31. Olesz (D. Květoň), 35. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 57. Dej, 60. Květoň (Olesz).
Pohled do hradecké kabiny

Východočeši mají ve svých řadách několik hokejistů, na kterých mohou stavět hru a na něž se mohou v zápasech spolehnout, základním statistikám ale v tuto chvíli vládnou především dvě jména – Jaroslav Bednář a Rudolf Červený.

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář (32 bodů)
Nejlepší střelec: Rudolf Červený (17 gólů)
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář (22 asistencí)
Nejlepší hráč +/-: Rudolf Červený (+20)
Mountfield HK – 3. místo, 71 bodů, skóre 104:72

Zatímco Spengler Cup hradecké hokejisty v loňské sezóně herně nakopl, letos to tak úplně neplatí. Po návratu z prestižního turnaje totiž sehráli čtyři zápasy, přičemž v polovině odešli jako poražený celek. S Chomutovem padli 2:3 na nájezdy, poté přejeli 4:0 Vítkovice a poměrem 3:1 udolali také Jihlavu. Jenže východočeské derby přineslo opět porážku.

Pardubice v něm byly od začátku aktivnějším celkem, a i když se Mountfieldu v závěrečné třetině podařilo srovnat dvougólové manko, na třetí trefu z hole Antonína Duška už nezareagoval. Po velmi dlouhé době tak Dynamo vyhrálo dvě derby za sebou, podruhé shodně 3:2.

Hradec – Pardubice 2:3
Branky a nahrávky: 48. Bednář (Koukal, Pláněk), 49. Bednář (Cingel) – 37. P. Sýkora (Trončinský), 46. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 54. Dušek (Trončinský, Mojžíš).
Krásný nedělní den z východočeské ČPP Arény. Extraliga ledního hokeje dnes nabídne už své 40. kolo, jež mezi sebe svede mimo jiné taky Mountfield HKa Bílé Tygry Liberec – týmy, které od sebe v tabulce dělí osm míst.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 19 10 5 1 3 73:46 41
2. Plzeň 17 11 0 2 4 62:45 35
3. Třinec 19 10 1 2 6 66:48 34
4. Brno 18 9 2 2 5 53:47 33
5. M. Boleslav 18 9 2 1 6 51:39 32
6. Liberec 17 9 2 0 6 62:56 31
7. K. Vary 19 9 1 1 8 64:51 30
8. Mountfield 19 7 2 1 9 49:55 26
9. Vítkovice 19 4 5 3 7 50:61 25
10. Olomouc 18 5 2 3 8 36:53 22
11. Kladno 18 5 2 3 8 50:68 22
12. Zlín 19 6 0 1 12 53:64 19
13. Litvínov 18 4 1 3 10 43:59 17
14. Pardubice 18 5 0 2 11 38:58 17
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud