Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 24. října 2017   17:00

Třinec
04:22' M. Doudera  • 10:21' Dravecký (Marcinko, Martin Růžička) • 20:52' M. Doudera (Krajíček)
3:4
(2:2, 1:1, 0:1)
Vítkovice
03:05' O. Roman  (Klok) • 11:32' Trška  (Kolouch, Tybor) • 35:31' D. Květoň  (O. Roman) • 52:09' Výtisk  (Trška, Tybor)
Třinec
Hrubec (53. Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski.
Peter Staňo, Daniel Konc – Vít Lederer, Jozef Tvrdoň
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200)
Vítkovice

Třinec - Vítkovice: Jan Výtisk povalil rozhodčího na led

Odveta je na programu již v pátek, kdy si to oba soupeři rozdají ve vítkovické Ostravar aréně v rámci sedmnáctého kola. Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek úterního večera. Na shledanou.
Nejlepší hráči zápasu:

Milan Doudera (2+0) – Ondřej Roman (1+1).
Hráči s drakem na hrudi ještě v posledních vteřinách dvakrát ohrozili Bartošáka, Růžička ani Marcinko ale kotouč do sítě nedostali. Z tříbodové výhry se tak radují Vítkovice. Hosté rozhodli vyrovnanou bitvu v třiapadesáté minutě, kdy se dělovkou od modré prosadil Jan Výtisk.
59:45'
Oceláři stále nejsou v útočném pásmu, derby vyhrají hosté.
59:32'
Oddechový čas pro domácí.
59:32'
Třinecké zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
59:24'
Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, Slezanům utíká čas.
58:55'
Cienciala s Chmieleským chtěli rozehrát na Krajíčka, hosté ale tento úmysl vystihli a Zdráhalem mohli zaútočit. Strmeň vyrazil puk betonem.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny, Oceláři jsou ve středním pásmu. Hráči s drakem na hrudi jsou lepším týmem, zatím se ale nemohou dostat do střelecké pozice.
57:16'
Polanský se Svačinou připravili střeleckou pozici pro Douderu, třinecký bek ale trefil jen před brankovištěm stojícího Polanského. Hosté poslali puk na třineckou stranu kluziště.
56:46'
Adamského rána od modré trefila Bartošákův beton, hosté potom vyhodili kotouč do středního pásma.
56:31'
Jeden z hlavních rozhodčích se připletl do cesty Jana Výtiska, hostující obránce proto sudího poslal na led. Vhazování v pásmu Vítkovic.
55:58'
Jankovi se nepovedla střela od modré, Ciencialovi pak souboj v rohu kluziště. Hosté poslali kotouč do třinecké třetiny.
55:34'
Oddechový čas pro hosty.
55:34'
Doudera se dostal za červenou čáru a napálil kotouč na Bartošáka. Hostující brankář jej kryje, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
55:10'
Rothova rána od modré netrefila branku, Marcinko pak nedosáhl na Růžičkův pas. Hosté poslali puk do středního pásma.
54:46'
Martin Růžička dostal pas mezi dvojici bránících hráčů, v samostatné akci ale trefil jen Bartošáka.
54:27'
Dravecký objel celé útočné pásmo, pak chtěl přihrát Rákosovi. Pas se mu ale nepovedl a hosté mohli jít do protiútoku. Ten ztroskotal na ofsajdovém postavení.
54:07'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.
53:06'
Oceláři se ale velmi rychle vrátili do útočné třetiny. Bartošáka nejprve neúspěšně ohrožoval Martin Růžička, tentýž hráč pak z mezikruží trefil místo, kde stál hostující brankář.
52:39'
Chmielewski pálil do Bartošákovy vyrážečky, Kovařčík pak zpoza branky marně hledal Ciencialu. Hra se přesunula do třineckého pásma.
52:19'
Oceláři střídají brankáře, Šimona Hrubce nahrazuje Jan Strmeň.
52:09'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté zastavili třineckou rozehrávku a vydali se do protiakce. Domácím se sice povedlo zamezit první střele Petera Tršky, kotouč se ale odrazil k JANU VÝTISKOVI, který od modré poslal kotouč přesně do horního rohu Hrubcovy branky! Asistence: Peter Trška, Radoslav Tybor.
51:33'
Draveckému utekl kotouč, z toho mohl těžit Szturc. Hostující útočník si nabruslil do střelecké pozice, pak ale trefil jen připraveného Hrubce. Po přerušení se u třinecké branky strhla menší potyčka, do které se zapojili i vítkovičtí obránci. Vhazovat se proto bude ve středním pásmu.
51:03'
Rákosův nepřesný pas na Musila vyhnal Oceláře do jejich třetiny. Tam navíc budou muset domácí svést souboj o kotouč, hra je totiž po Hrubcově zákroku přerušena.
50:39'
Přechod do útočné třetiny se nepovedl ani Adamskému, do akce proto mohl jít Tybor. Slovenský útočník ve vítkovických službách zavezl puk do útočné třetiny, pak ale nechal vyniknout pouze Hrubcovu lapačku.
50:15'
Ani akce Vítkovice ale úspěch nepřinesla. Na druhé straně ak na útočné modré ztroskotal Chmielewski.
49:46'
Oceláři získali kotouč po buly, Musilovo nahození ale nebylo přesné. Hosté mají kotouč na svých holích.
49:19'
Hráči s drakem na hrudi ale zůstanou ve svém útočném pásmu, hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění.
49:03'
Ocelářům se nejprve nepovedla rozehrávka na Růžičku, v další akci pak neuspěl Dravecký.
48:20'
Tyborovo nahození ze středního pásma končí v Hrubcově náručí, buly po levé ruce třineckého brankáře.
47:58'
Protiakci Ocelářů zastavuje ofsajd.
47:45'
Hosté vystihli Adamského zpětnou přihrávku, na druhé straně pak Hrubce mohli ohrozit Zdráhal s Hudečkem. Domácí brankář ale nemusel zasahovat, Hudeček tečoval puk vedle branky.
47:00'
Douderova střela od modré byla sražena před hostující brankou, kotouč pak chtěli dorážet Rákos s Krajíčkem. Ani jednomu se to ale nepovedlo.
46:22'
Růžička chtěl z levé strany najít najíždějícího Rotha, přihrávka ale byla sražena. Na druhé straně pak Hrubec kryje střelu Stránského.
45:53'
Hra se ve čtyřech kouskuje. Hosté se nejprve dopustili ofsajdu, poté odpálili kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Bartošákem.
44:39'
Oba borci si odpočinou na trestné lavici. Kurovský obdržel 2+2, Linhart 2+2+10, oba za hrubost.
44:39'
U třinecké střídačky se do sebe pustili Tomáš Linhart s Davidem Kurovským. Domácí obránce měl v souboji od začátku výhodu, Linhartovi se nakonec povedlo složit Stránského na led.
43:59'
Na druhé straně zase řádil Patrik Bartošák! Hostující brankář čelil několika střelám čtvrté třinecké formace, gólman Vítkovic, ač v leže, dokázal pokaždé vytěsnit kotouč mimo tři tyče!
43:21'
Neskutečné, co teď neproměnil Jakub Lev! Hrubec pouze vyrazil střelu Stránského, Lev mohl dorážet do odkryté části branky! Třinecký brankář se ale famózně přesunul a ztečoval kotouč mimo svou branku!
42:57'
Marcinko si za vlastní brankou nerozuměl s Jankem, těžit z toho mohl Klok. Hostující bek poslal pas na volného Květoně, jeho rána z první ale trefila jen místo, kde stál připraven Hrubec.
42:02'
Irgl dostal pas do jízdy, útočník Ocelářů však proti sobě měl Výtiska. Irgl zkusil s kotoučem zamíchat a poté vystřelit, trefil však jen Výtiskovu nohu.
41:47'
Hosté ze střední třetiny nahodili kotouč na Hrubce, domácí brankář jej raději ukryl v lapačce. Buly po pravé ruce třineckého gólmana.
41:41'
Hosté se na chvíli podívali do třinecké třetiny, nic kloudného zde ale nevymysleli. Na druhé straně mohl po akci Kovařčíka s Ciencialou pálit Jank, třinecký bek ale trefil jen ochrannou síť.
41:03'
Polanský vybojoval kotouč za hostující brankou, po jeho přihrávce mohl z mezikruží pálit Adamský. Ten ale trefil jen nejblíže stojícího bránícího hráče.
40:28'
Závěrečnou třetinu lépe zahájili Oceláři, Marcinkův ani Douderův pokus ale do sítě nedoletěl.
40:01'
Statistiky druhé třetiny (zápasu):

Střely na branku: 10:7 (25:13),
zblokované střely: 5:4 (9:11),
střely mimo: 4:5 (11:7).
Druhá třetina je za námi, WERK ARENA viděla další dvě branky. V oslabení tří proti pěti si nejdřív s hostující obranou pohrál Milan Doudera, který v samostatné akci propálil Bartošáka mezi betony. Čtyři minuty před druhou sirénou pak David Květoň střelou do horního rohu zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu. Sledujeme velmi atraktivní bitvu okořeněnou krásnými góly, tvrdými zákroky i soubojem v hledišti, třetí třetina zcela jistě nabídne zajímavé rozuzlení!

Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 18:58.
40:00'
39:31'
Doudera nedokázal zastavit Romana, ten proto mohl pálit od modré čáry. Hrubec pouze vyrazil puk před sebe, do bezpečí jej tak musel odpálit Krajíček. Icing.
39:05'
Poslední minuta druhé třetiny. Dravecký nahazoval kotouč na Bartošáka, hostující brankář jej odrazil do rohu kluziště. Do gólmana Vítkovic pak najeli Marcinko s Klokem, sudí vykazují hru do střední třetiny.
38:38'
Svačina s Adamským nedokázali získat kotouč proti dvojici Hrbas – Baranka, Koloucha na druhé straně zastavil ofsajd.
38:09'
Hra se proto přenesla na druhou stranu a Hrubec raději ukryl puk před dotírajícím Szturcem.
37:52'
Čtvrtá formace domácích kombinovala v útočné třetině, Jank ale poté nedokázal zpracoval Ciencialův pas.
37:18'
Marcinko chtěl u útočné modré čáry zachytit hostující vyhození, kotouč se ale od jeho rukavice odrazil mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
36:40'
Na druhé straně mohl vedení na hostující stranu převážit Tomi, který dostal zpoza branky přihrávku od Hudečka. Hostující útočník ale byl příliš blízko Hrubcovi a nedokázal zvednout kotouč nad beton třineckého brankáře.
36:10'
Hosté hrají v plném počtu. Oceláři se ještě v závěru přesilovky pokoušeli o vstřelení branky, Bartošák ale ucpal všechny své mezírky.
35:31'
Hosté také skórují v oslabení a srovnávají skóre zápasu! Ondřej Roman vedl kotouč do útočné třetiny, z druhé vlny pak viděl najíždějícího DAVIDA KVĚTONĚ! Hostující útočník dostal přesný pas, střelou do horního rohu branky pak nedal Hrubcovi žádnou šanci! Asistence: Ondřej Roman.
35:12'
Martin Růžička se s Martinem Adamským dostali do přečíslení, druhý jmenovaný mohl zakončovat do prázdné branky! Adamský ale trefil jen boční síť Bartošákovy branky!
34:44'
Růžičkovi se nepovedla kombinace s Marcinkem, hosté tak mohli odpálit kotouč do třineckého pásma.
34:27'
Hostům se povedlo odpálit kotouč do třineckého pásma, Ocelářům se pak nepovedla rychlá rozehrávka. Hrňa nedosáhl na prudký pas, hra se po icingu přesouvá k Hrubcovi.
34:13'
Dvakrát pálil Růžička, dvakrát zasáhl Bartošák. Oceláři jsou v pěti, Vítkovice ve čtyřech.
33:56'
Vladimír Roth pak zůstal ležet na ledě, k ledu jej nedovoleným způsobem poslal Ivan Baranka. Početní výhoda čtyř proti třem pro Oceláře.
33:49'
V další akci se ocitli Růžička s Rothem, druhé jmenovaný nedokázal tečoval Růžičkovu pobídku.
32:53'
Milan Doudera naskočil ze střídačky do třinecké kombinace, po jeho pasu mohl z vrcholu brankoviště skórovat Svačina. Třinecký útočník ale poslal kotouč mimo branku.
32:08'
Oceláři kombinovali v útočné třetině, jejich akci ale přerušil hlavní rozhodčí, který po vzájemném souboji na trestnou lavici posílá třineckého Tomáše Marcinka a vítkovického Lukáše Kloka. Komerční přestávka.
31:41'
Oceláři jsou kompletní, čeká je navíc buly v útočném pásmu. Tam se hra přesouvá po zakázaném uvolnění Vítkovic.
31:20'
Šimon Hrubec nic neviděl skrz pětici clonících hráčů, na modré přitom měl nabito Karol Sloboda. Rána hostujícího beka mířila k levé tyči Hrubcovy branky, třinecký gólman ale dokázal na poslední chvíli lapačkou zastavit kotouč.
31:10'
Kotouč se po Hrubcově nejistém zákroku snesl za branku, Vítkovice pokračují v tlaku.
30:42'
Irgl s Adamským dostali kotouč za Bartošákovu branku, třinečtí útočníci pak dobře forčekovali a umožnili hru Douderovi. Oceláři ušetřili cenné vteřiny.
30:14'
Adamský vyhrál buly pro Douderu, vyhození třineckého beka se od jednoho z hostujících útočníků odrazilo do hlediště. Buly ve středním pásmu
30:10'
Z velmi ostrého úhlu to zkoušel Olesz, hostující kapitán ale trefil jen Hrubcovu lapačku.
29:53'
Květoňova rána od modré zůstala ve skrumáži před Hrubcovou brankou, Tyborova dorážka ale netrefila branku.
29:39'
Vítkovičtí ubránili oslabení, teď je čeká přesilovka. Hákováním se provinil Lukáš Krajíček.
29:19'
Hosté hrají v plném počtu, Oceláři se v závěru přesilovky k další střele nedostali.
29:09'
Až teď se do puku opřel Roth, jeho pumelice ale byla sražena do ochranné sítě.
28:57'
Oceláři stále drží kotouč na svých holích, na Bartošáka ale zatím nešla žádná střela.
28:33'
Roth jen tak tak zachytil kotouč na modré čáře, hostující čtveřice již je viditelně unavená.
28:11'
Růžička to opět zkoušel z hrany brankoviště, Bartošák byl připraven. Oceláři jsou pořád u kotouče.
27:50'
Slezané drží kotouč v útočném pásmu, Rákosovi ani Růžičkovi se ale zakončení nepovedlo.
27:21'
Oceláři zahájili přesilovku dělovkou Rotha, Bartošák byl připraven.
27:18'
Na ledové ploše zůstal po tvrdém ataku Rostislava Olesze ležet Michal Kovařčík. Třineckému mladíkovi museli na střídačku pomoci kluboví lékaři, vypadá to, že si Kovařčík narazil levou ruku. Hostující kapitán za svůj čin obdržel menší trest. Oceláře po komerční přestávce čeká početní výhoda.
27:00'
Douderova střela nebyla přesná, u pravé tyče hostující branky pak neuspěli Cienciala s Chmielewským.
26:40'
Nepřesná rozehrávka Stránského končí za Hrubcovou brankou, hra se po icingu stěhuje před Bartošáka.
26:09'
Kolouch chtěl sebrat kotouč za třineckou brankou a vymotat se do střelecké pozice. Před brankovištěm ale dobře zapracovali Roth s Musilem, Hrubec nemusel zasahovat.
25:43'
Marcinko s Draveckým se marně pokoušeli o průnik do útočné třetiny, Ocelářům je pískán icing.
25:15'
A znovu, postavení před Hrubcovou brankou si tentokráte nepohlídal Květoň. Hra je opět vykázána do středního pásma.
24:56'
Další akce Vítkovic končí hvizdem sudího pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Buly ve středním pásmu.
24:35'
Jank se před Bartošákem marně tlačil k zakončení, na druhé straně pak Hrubcovy betony vyprášil Olesz.
24:10'
Přesilovka domácích je u konce, Ocelářům se příliš nepovedla.
23:55'
Svačina kombinoval s Polanským, druhý jmenovaný pak pálil z mezikruží. Bartošák má puk v lapačce.
23:30'
Ocelářům se nepovedla rozehrávka za hostující brankou, Vítkovičtí odpálili kotouč za Hrubcovu klec.
23:17'
Dravecký dostal Oceláře do útočné třetiny, po jeho střele, a Bartošákově zákroku, se bude vhazovat v pásmu Vítkovic.
22:59'
Krajíček se nedohodl s Rákosem, to umožnilo Oleszovi protiakci. Hostující kapitán si nabruslil do útočné třetiny, svou střelou pak ale pouze protáhl brankáře Hrubce. Kotouč netrefil branku.
22:33'
Oceláři jsou kompletní, začíná jejich početní výhoda.
22:10'
Marek Hrbas ale další situaci nezvládl. Hostující obránce nedovoleně srazil jednoho z domácích hráčů a musí usednout na trestnou lavici. Dvacet tři vteřin hry ve čtyřech na obou stranách.
21:49'
Růžička je na ledě, třinecký útočník se hned mohl dostat do samostatného úniku! Růžičkovi ale chyběla rychlost a Hrbas jej bez problémů odstavil od kotouče.
21:17'
Irgl s Adamským úspěšně napadali hostující rozehrávku, Adamský pak odpálil Barankův pas do pásma hostujícího celku.
20:52'
Třinec právě vstřelil branku!
Neskutečné, Oceláři skórují při hře tří proti pěti! MILAN DOUDERA zavezl kotouč za hostující branku, hosté si pak vzali kotouč a mysleli si, že je všechno v pořádku. Doudera ale obral hosty o kotouč a tváří v tvář brankář Bartošákovi zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře! Asistence: Lukáš Krajíček.
20:33'
Komplikace pro domácí celek! Radoslav Tybor se dostal za třinecké beky, Bohumilu Jankovi nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za ruční brzdu. Šedesát pět vteřin dvojnásobné výhody pro Vítkovice.
20:15'
Oceláři hned po buly poslali kotouč do vítkovické třetiny, hostům se pak nepovedla rozehrávka, kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
20:01'
Vítkovičtí začnou druhou třetinu v početní výhodě, do konce trestu Martina Růžičky zbývá ještě minuta a třicet osm vteřin.

trestné minuty: 4:4.
Skončila úvodní třetina 104. největšího extraligového derby, třinecká WERK ARENA viděla již čtyři branky! Oceláři nedokázali využít svůj úvodní tlak, ve čtvrté minutě tak mohl trestat Ondřej Roma. Vítkovicím ale vedení vydrželo jen minutu, Bartošáka po individuální akci prostřelil Milan Doudera. V jedenácté minutě pak bylo v táboře domácích ještě veseleji, Vladimír Dravecký poslal své barvy do vedení. To ale znovu trvalo jen minutu, na druhé straně Hrubce prostřelil Peter Trška.

Druhá třetina začne přibližně v 17:59.
20:00'
19:46'
Oceláři ihned po buly odpálil kotouč na Bartošákovu branku, skákající puk přidělal hostujícímu brankáři nemalé problémy. Bartošák nakonec kryje puk v lapačce.
19:39'
Přesilová hra pro hosty, na trestnou lavici usedá Martin Růžička, který u své branky krosčekoval jednoho z hostujících útočníků.
19:19'
Marek Hrbas u modré čáry zachytil rozehrávku domácích, hostující bek ale svou střelu trochu pozdržel, což umožnilo Milanu Douderovi úspěšný blok.
18:41'
Irgl s Rákosem nezvládli přechod středního pásma a u útočné modré čáry jen přenechali kotouč hostujícím obráncům. Na druhé straně se pak nepovedla kombinace Stránskému se Lvem.
17:31'
Snahu hostí o rychlý protiútok zastavuje hvizd sudího, Vítkovičtí si nepohlídali postavení na modré čáře.
17:18'
Z dalšího úspěchu na buly mohl těžit Roth, jeho dělovka od modré ale letěla příliš vysoko. Oceláři poté vybojovali kotouč u hrazení, Polanského pas zpoza branky našel volného Adamského. Také on ale přestřelil.
17:04'
Oceláři zvládli buly ve vlastním pásmu a velmi rychle přesunuli hru na druhou stranu kluziště. Bartošák raději kryje kotouč před dojíždějícím Adamským.
16:56'
Daniel Kurovský nahodil kotouč na Hrubce, třinecký brankář jej raději ukryl v lapačce. Kurovský poté Hrubce trochu obsypal ledem, což se nelíbilo Jankovi, které poté důrazně domlouval hostujícímu útočníkovi.
16:12'
Martin Růžička se u hostující modré čáry dostal do svízelné situace, tu nakonec musel vyřešit vyjetím až do vlastní třetiny. Následná akce první třinecké formace skončila ofsajdem.
15:30'
Irgl držel kotouč ve vlastním pásmu, v souboji s Oleszem ale třinecký útočník neuspěl. Z toho mohl těžit Lev, který se dostal ke střele z kruhu pro vhazování. Hrubec kryje.
14:52'
Na druhé straně se průnikem podél levého hrazení chtěl prosadit Jakub Lev, hostující útočník ale po objetí branky trefil jen Hrubcovu výstroj.
14:20'
Oceláři jsou zpět v hostujícím pásmu, Douderovu pobídku od modré čáry před Bartošákem tečoval Kovařčík, kotouč ale mířil vedle branky.
13:46'
Růžička si prodloužil pobyt na ledě, s Ciencialou se ale nedokázal dostat do útočné třetiny. Hosté ale také neuspěli, Tybor jen odevzdal puk třineckým obráncům.
12:56'
Marcinko vyhrál buly ve vlastním pásmu, s Draveckým pak rozjel další akci Ocelářů. Na jejím konci byla střela Marcinka a Bartošákův zákrok. Následný pokus Růžičky z levé strany letěl nad branku.
12:38'
Adamskému se nepovedl přechod přes střední pásmo, na druhé straně pak Lva vychytal Hrubec. Komerční přestávka.
11:32'
Máme opět srovnáno, Vítkovice využívají svůj tlak v útočném pásmu! Hrubec nejprve zlikvidoval Barankův pokus, Tyborova střela pak byla sražena za branku. Kotouč se dostal zpátky na modrou, odkud pálil PETER TRŠKA! Kotouč si mezi Hrubcovou rukou a tělem našel cestu do sítě! Asistence: Petr Kolouch, Radoslav Tybor.
10:54'
Rákos mohl v protiakci vyzvat ke střele Irgla, přihrávka ale zůstala na Hrbasových bruslích. Hosté otáčejí hru.
10:21'
Další akce domácích již končí v síti, Oceláři otáčejí skóre! Martin Růžička poslal kotouč do útočné třetiny, tam se k němu dostal Tomáš Marcinko. Slovenský forvard z otočky přihrál VLADIMÍRU DRAVECKÉMU, který z voleje propálil přesunujícího se Bartošáka! Asistence: Tomáš Marcinko, Martin Růžička.
10:00'
Oceláři rychle přenesli hru před Bartošáka, Cienciala ale se svým pokusem neuspěl.
09:14'
Linhart se chtěl podél levého hrazení prodrat do útočné třetiny, kousek za modrou čárou ovšem ztratil kotouč. Třinecký bek pak musel upalovat zpět, aby hostům nedovolil přečíslení. Akce Vítkovic skončila po nepřesné přihrávce v rohu kluziště.
08:21'
Hosté hrají v plném počtu. V samotném závěru početní výhody ještě Bartošáka ohrozil Svačina, hostující brankář si poradil.
07:54'
Ocelářům se druhá část přesilovky nedaří, Adamského nepřesný pas vyhnal domácí z útočné zóny.
07:27'
Hrňa dostal přihrávku na osu kluziště, svůj pokus ale poslal vedle branky. Rozhodčí ale předtím pískal Marcinkovo postavení v brankovišti, buly ve středním pásmu.
07:17'
Rothovo nahození se zastavilo u clonících hráčů, z toho mohl těžit Tybor, který vyvezl kotouč do třineckého pásma.
06:59'
Oceláři museli začít početní výhodu od vlastní branky, Slezané se ale velmi rychle vrátili do útočné třetiny a již zapsali první střelecký pokus. Od modré pálil Růžička, Bartošák byl připraven.
06:20'
Prvním vyloučeným je hostující Jakub Lev, který za Hrubcovou brankou fauloval Janka. Z potyčky pak na trestnou lavici usedli Daniel Rákos (TRI) a Roman Szturc (VIT), oba za hrubost. Přesilovka pro Třinec.
06:20'
Martin Růžička si vzal kotouč ve vlastním pásmu, projel do útočné zóny a nepříjemně vystřelil. Batošák kryje puk, po přerušení se u jeho branky strhla další potyčka. Rozhodčí budou vylučovat.
05:54'
Jank byl faulován za třineckou brankou, Oceláři hrají v signalizované výhodě.
05:14'
Adamský se snažil dojet kotouč mířící na hostující branku, třinecký útočník ale v souboji s Výtiskem podklouzl a spadl přímo na Bartošáka. To se nelíbí hostujícím obráncům, kteří Adamského okamžitě odstrčili k zadnímu mantinelu. Menší potyčka u hostující klece je rychle rozehnána rozhodčími, buly ve středním pásmu.
05:08'
Dravecký s Růžičkou neuspěli v další akci, na druhé straně se pak z otočky neprosadil Květoň.
04:22'
Oceláři srovnávají, domácí odpovídají na chlup stejnou brankou! MILAN DOUDERA u modré čáry zachytil vyhození Baranky, třinecký obránce si nabruslil do kruhu pro vhazování a střelou pod lapačku propálil brankáře Bartošáka! Bez asistence.
04:08'
Nevedlo se ani Danielu Rákosovi, který pálil z velmi ostrého úhlu. Rákos ale svou střelu zvedl tak, že kotouč skončil v ochranné síti.
03:49'
Oceláři se pokusili o rychlou odpověď, Hrňa ani Irgl ale Bartošáka překonat nedokázali.
03:05'
Vítkovice využívají svůj tlak v útočném pásmu a dávají první branku dnešního zápasu! Musil s Polanským nedokázali poslat kotouč do středního pásma, z toho mohl těžit ONDŘEJ ROMAN, který se v mezikruží dostal k odraženému kotouči a střelou ze zápěstí propálil brankáře Hrubce! Asistence: Lukáš Klok.
02:47'
Další střela na třineckou branku mířila hned po buly, Hrubec si poradil s pokusem Tybora.
02:41'
Utkání se od úvodních vteřin hraje ve vysokém tempu. Krajíček mohl těžit z dobré práce Kovařčíka na buly, střela třineckého kapitána ale minula branku. Hosté poté vyvezli kotouč do útočného pásma, na Hrubce nahazoval Kurovský. Třinecký brankář drží puk v lapačce.
02:23'
Marcinko s Růžičkou dost krkolomně přešli přes modrou čáru, druhý jmenovaný se ale nakonec dostal do velké šance. Růžička se ocitl sám před Bartošákem, po bekhendové kličce ale nedokázal skórovat.
02:05'
Oceláři pokračovali v aktivní hře před hostující brankou, Irglovi ale další pokus nevyšel. Hosté poslali kotouč do střední třetiny.
01:35'
Hosté se probojovali do útočného pásma, Zdráhal ale nedokázal obejít bránícího Janka. Na druhé straně pak z pravé strany pálil Irgl, Bartošák vyrazil kotouč do rohu kluziště.
01:00'
Oceláři svou úvodní aktivitu mohli korunovat vedoucí brankou! Adamský se Svačinou zamkli hosty v jejich pásmu, od modré pak do prázdné branky střílel Roth! Sudí ale píská postavení Svačiny v brankovišti, gól tedy není uznán! Buly ve středním pásmu.
00:36'
Hostující brankář si připisuje další zákrok, střelou od levého mantinelu jej otestoval Svačina. Kotouč skončil v Bartošákově lapačce.
00:27'
Marcinko versus Bartošák podruhé. Třinecké útočník dostal kotouč do mezikruží, střelou ze zápěstí ale trefil jen připraveného brankáře Vítkovic.
00:15'
Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma, Douderovu střelu od modré před Bartošákem tečoval Marcinko. Kotouč netrefil branku.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, ocelářské derby s pořadovým číslem 104 začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška, Puzič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Š. Stránský – Szturc, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Tomi.

Rozhodčí: Peter Staňo, Daniel Konc – Vít Lederer, Jozef Tvrdoň.
Poslední vzájemný zápas

První derby nové sezóny vyhráli Oceláři. Výborný zápas nabídl celkem pět branek, třikrát se prosadil ve výtečné formě hrající Tomáš Marcinko. Slezský soubor vyhrál rozdílem jediné branky, Vítkovice v Třinci byly těžkým soupeřem. Utkání nabídlo vše, co by fanoušek od krajského derby očekával.

15. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zvládli minulý týden na výbornou. Hráči s drakem na hrudi absolvovali tři domácí zápasy, WERK ARENA po závěrečném hvizdu pokaždé viděla radost slezského celku. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny si poradili se silnými soupeři z Brna, Plzně a Jihlavy, osm získaných bodů posunulo Oceláře na druhou příčku tabulky. Za vedoucí Kometou přitom tým kolem kapitána Lukáše Krajíčka zaostává jen z důvodu horšího skóre.

”Chtěl bych hráčům poděkovat. Zápas zvládli, hráli výborně. Bylo to velmi těžké utkání, Jihlava hrála velmi dobře. Je to houževnatý soupeř, kluci hodně bruslí a jsou nepříjemní. To potvrdili doma se Spartou, kterou porazili 4:2. Vítězství se nerodilo jednoduše, proto jsme za tři body velmi rádi. Panuje spokojenost,“ hodnotil Marek Zadina poslední konfrontaci.

Oceláře v následujícím týdnu čekají další velice těžké zápasy. Hráči s drakem na hrudi nejprve v úterý na svém ledě předehrají duel třicátého kola, WERK ARENA bude hostit 104. největší extraligové derby s Vítkovicemi. Stejní soupeři si to rozdají také v pátek, tentokráte na ledě Ostravar arény. V neděli pak Slezané přivítají hradecký Mountfield. Kolik bodů se podaří Ocelářům urvat?

Poslední zápas Ocelářů

22. října 2017: HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, Rákos, Hrňa – Kvasnica, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí zahájili sezónu velmi dobře, v úvodních sedmi zápasech zvítězili hned pětkrát. Poté ale přišla série pěti proher a Ostravané se začali propadat tabulkou. Poslední kola byla v podání Vítkovic jako na houpačce, výhra se střídala s prohrou. V tabulce svěřencům trenéra Jakuba Petra momentálně patří desátá příčka, když Vítkovičtí získali dvacet jedna bodů.

V posledním zápase, který Ostravané odehráli 17. října, se Vítkovicím povedlo dobýt led Zimního stadionu Luďka Čajky. Družina kolem kapitána Rostislava Olesze zvítězili vysoko 7:3. Třemi góly se na výhře podílel Jakub Lev, Vítkovice ale v daném zápase ztratily Rastislava Deje. Toho sestřelil Ondřej Veselý, který poté od disciplinárky vyfasoval stopku na tři zápasy. Dej bude chybět tři měsíce.

”Samozřejmě my jsme teď museli řešit komplikace s ohledem na zranění klíčových hráčů, ale máme v zádech dvě vítězství ze tří utkání a do derby tak můžeme jít pozitivně naladěni. Je to derby, a to hovoří za vše,“ řekl trenér Jakub Petr na klubovém webu.

Poslední zápas Vítkovic

17. října 2017: Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 3:7 (0:1, 1:3, 2:3).

Branky a nahrávky: 33. Kubiš (Valenta, Fryšara), 41. Honejsek (Freibergs), 42. Šťastný (Roberts Bukarts, Honejsek) – 10. Lev (Baranka), 30. P. Zdráhal (Kolouch, Hrbas), 34. Lev (Tybor, Sloboda), 35. Dej (Trška), 53. Lev (Sloboda), 54. D. Květoň (Trška), 56. Olesz (Kolouch).

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Szturc, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Tomi.

Hezký úterní podvečer z třinecké WERK ARENY! Tipsport extraligu v tomto týdnu čeká dvojitá porce největšího extraligového derby, Oceláři Třinec a Vítkovice Ridera se utkají v úterý i pátek! Úterní duel na ledě třineckého stadionu startuje v sedmnáct hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.