Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Plzeň - 21. prosince 2018   18:00

Brno
03:26' Mueller (Zaťovič) • 08:23' R. Zohorna (M. Erat) • 28:53' Dočekal
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Plzeň
10:58' Jones  (Stach, Kratěna) • 32:27' D. Kindl  (V. Němec, J. Kindl)
Brno
Hodek, Šír – Ondráček, Špůr
DRFG arena
7700 diváků
Plzeň

Brno - Plzeň: Indiáni se dostávají opět na dostřel! Přesně k levé tyči se trefuje Denis Kindl, 3:2

Ode mne je to z jihomoravské metropole již vše. Za probíhající děkovačky domácích borců se s vámi loučím a přeji poklidný zbytek dne.
Napínavé utkání mezi Kometou a Plzní je u konce! Brňané ve třetí třetině udrželi svého soupeře na uzdě a nepustili jej k vyrovnávací brance. Šance hostů na bodový zisk držel na konci třetí třetiny skvěle chytající brankář Dominik Frodl, ale ani on porážce svého týmu nezabránil. Kometa napravila zaváhání ze zápasu v Chomutově a vrací se mezi nejlepší extraligovou šestici.
Hráči utkání:
HC Kometa Brno: Peter Mueller
HC Škoda Plzeň: Dominik Frodl
59:56'
Martin Erat zvedá puk až do ochranné sítě.
59:23'
Michal Gulaši posouvá puk do středního pásma.
59:08'
Ondřej Němec vyhazuje po zákroku Karla Vejmelky na icing. Plzeň už znovu bez brankáře.
58:42'
Po zakázaném uvolnění se však Frodl musí vrátit zpět do své brány.
58:24'
Hosté v šesti!
57:57'
Hosté přežili dvouminutové oslabení 5 na 3 a můžou chystat vyrovnávací úder.
57:54'
Leoš Čermák míjí bránu.
57:22'
Dominik Frodl drží naděje hostů! Tentokrát se natáhl proti střele Tomáše Plekance k pravé tyči.
56:49'
Po dlouhém kombinování domácích přerušuje hru zákrokem lapačkou proti střele Hrušky Dominik Frodl.
55:57'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roman Vráblík – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká Matyáš Kantner. Navíc do konce zápasu vyloučen asistent Jaroslav Špaček.
54:59'
Vojtěch Němec zkusil prostřelit hradbu těl před bránou, ale nepovedlo se mu to.
54:21'
53:54'
Plzeňští po nahození Plekance vyhazují až k Vejmelkovi.
53:15'
Rána Ondřeje Němce od modré byla zblokována, Hruškova následná dorážka nepřesná.
52:33'
Hosté vyhazují alespoň do střední třetiny.
52:21'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., hákování).
52:16'
Parádní zákrok Dominika Frodla! Dočekal s Vondráčkem na něj najížděli vlastně sami, jenže střelu Vondráčka z první hostující brankář skvělým přesunem vyrazil!
51:42'
Bedřich Köhler střelou od pravého mantinelu míjí Frodlovu bránu.
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků (vyprodáno).
50:35'
Po nastřelení Ondřeje Němce ještě před červenou čárou se píská icing.
49:59'
Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.
49:18'
Stachovu střelu z bezprostřední blízkosti brány vyrazil domácí brankář pravým betonem.
48:37'
Skvělá souhra Holíka s Muellerem, druhému jmenovanému však zakončení příliš nesedlo.
47:47'
Hruška rychlou střelou od mantinelu rozvlnil boční síť brány Plzně.
46:57'
Dočekal se jako tank protáhl kolem obránce a přízemní bekhendovou střelou prověřil hostujícího gólmana.
46:28'
46:05'
Martin Erat osvobozuje svůj tým.
45:34'
Plekanec skvěle zachytil Gulašovu přihrávku a ušetřil cenné sekundy.
44:58'
Gulašovu ránu po Kodýtkově přihrávce vyráží Vejmelka mimo tři tyče.
44:32'
Brňané rychle po buly posílají kotouč až k soupeřově bráně.
44:28'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Dočekal – 2 min., podrážení).
44:05'
Leoš Čermák se vrhl mezi dva obránce Plzně, ti mu však kotouč dokázali vypíchnout.
43:53'
Brňané ukončují krátký tlak Plzně vyhozením na zakázané uvolnění.
43:25'
Plekancova přihrávka na Erata byla odražena pryč z útočné třetiny Komety.
42:28'
Petr Holík se od pravého mantinelu dostal k zakončení, jeho přízemní pokus Frodl vyrazil betonem.
41:54'
41:48'
Domácí se dvakrát osvobozují vyhozením kotouče až k Frodlovi.
41:11'
Karel Vejmelka přesným zákrokem přerušuje hru, následně se vhazuje po jeho pravé ruce.
40:27'
Peter Mueller vyzval do úniku v oslabení Martina Zaťoviče, tomu kotouč trochu ujel a poté se trefil jen do betonů Frodla.
40:01'
Druhá třetina dnešního duelu je minulostí. Skóre se na obou stranách posunulo o jeden gól. Za domácí se ve 28. minutě po chybě obrany prosadil Martin Dočekal. Na rozdíl jediného gólu snížil o necelé čtyři minuty později hostující Denis Kindl. Plzeň bude třetí část rozehrávat s téměř dvouminutovou přesilovkou po vyloučení Jana Hrušky. Uvidíme, jaké rozuzlení na nás čeká.
Další třetina začne přibližně v 19:47.
40:00'
39:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Hruška – 2 min., podrážení).
39:51'
Kindl zkusil nastřelit kotouč na Vejmelku, ten jej vyrazil betonem do rohu.
39:02'
Kovář se po návratu z trestné lavice vydal do protiútoku, skvěle jej však zastavil Nick Schaus.
38:54'
37:49'
Holík posílal kotouč po zemi na teč, ten proletěl kolem levé tyče brány.
37:30'
Skvělý zákrok Dominika Frodla, který se rychle přesunul a zastavil Hruškovu dorážku bekhendem.
36:54'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min., nedovolené bránění).
36:20'
36:08'
Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.
35:36'
Úmyslný ofsajd domácích hokejistů.
35:04'
Po Němcově vyražené ráně od modré se hosté osvobozují a odcházejí střídat.
34:20'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min., držení).
32:27'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hostující celek se opět dostává na dostřel. Vojtěch Němec přenechal kotouč DENISI KINDLOVI do dobré pozice pro střelu. Plzeňský útočník se poté trefil k levé tyči mimo dosah Vejmelky. Asistence: Vojtěch Němec, Jakub Kindl.
30:44'
Ondřej Němec nastřeloval puk od červené čáry, ten se odrazil k Plekancovi, jenž jej prodloužil na Hrušku. Brněnský útočník však puk jen tečoval do betonu Frodla.
30:08'
Po krátké strkanici se vhazuje před domácí bránou.
28:53'
Kometa právě vstřelila branku!
Po hrubé chybě plzeňského obránce se do jasné gólové pozice před Frodla dostal MARTIN DOČEKAL, který svou příležitostí nepohrdl a poslal kotouč přesně nad beton gólmana hostů. Bez asistence.
28:23'
Radim Zohorna zavezl puk do útočné třetiny, jeho pas po mantinelu na Plekance však zachytil obránce Plzně.
27:42'
Peter Mueller to zkusil bekhendem, jeho střelu zvedl holí obránce Jones.
27:29'
27:12'
Po tvrdé střele Jonese domácí vyhazují.
26:56'
Rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
26:42'
Karel Vejmelka ukryl kotouč do své lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.
26:16'
Gulaš hledal Pulpána na modré, přihrávka však byla příliš prudká.
25:44'
Kodýtkova rána z první minula domácí svatyni.
25:29'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., krosček).
24:28'
Petr Kodýtek klame výškou, před chvíli totiž drobný plzeňský útočník tvrdě sestřelil Schause na mantinel.
23:31'
Tomáš Plekanec z protiútoku jen do ramene Frodla.
23:18'
Vojtěch Němec se s kotoučem cpal před bránu, Vejmelka zůstal pozorný a puk do své sítě nepustil.
22:43'
Bartejs nahazoval od modré čáry, touš skončil nad horní tyčí plzeňské brány.
21:58'
Po nahození hostů, které skončilo v ochranné síti, se vhazuje ve středním pásmu.
20:56'
Mueller zkusil z otočky najít Zaťoviče před bránou, Frodl však do přihrávky strčil hůl a vychýlil její trajektorii.
20:24'
20:01'
První perioda atraktivního zápasu mezi Kometou a plzeňskými indiány je u konce. Brňané se díky gólu Petera Muellera ujali vedení, který v 9. minutě navýšil svým prvním letošním gólem Radim Zohorna. Za hosty se v 11. minutě prosadil povedeným nahozením od modré čáry obránce Nick Jones. V dalším průběhu třetiny měli více ze hry plzeňští, jenže srovnat skóre se jim před prvním sirénou nepodařilo.
Další třetina začne přibližně v 18:54 .
20:00'
19:59'
Střela Petra Holíka byla zvednuta holí do ochranné sítě.
19:05'
Hosté se rychle osvobodili a drží soupeře ve středním pásmu.
18:24'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Kindl – 2 min., držení).
18:13'
Gulaš hledal hůl Kováře, ale puk jen proletěl brankovištěm.
17:21'
Plzeň branka nabudila a od jejího vstřelení je lepším týmem na ledě, brněnská obrana však náporu Gulaše a spol. zatím odolává.
16:48'
Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru před Vejmelku.
16:25'
Po ofsajdu hostujících hokejistů následuje komerční přestávka.
15:24'
Další střelecký pokus na Vejmelku od modré, brněnský gólman kotouč vyrazil.
14:28'
Domácí v plném počtu. Plzeň se většinu přesilové hry držela v tlaku, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.
13:42'
Hosté hrají po tvrdém zákroku Malleta na Jonese přesilovou hru. Po rvačce s Presingerem dostal Mallet ještě vyšší trest navíc.
12:28'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2+10 min, vražení na hrazení + 2+2+10 min, bitka). Trest odpyká Radim Zohorna.
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2+2+10 min, bitka).
11'
Hosté snižují! Naprosto přesně do pravého horního rohu se trefuje Jones, 2:1
11:35'
Vojtěch Němec se zjevil sám před bránou, ale bohužel pro hosty minul zařízení.
10:58'
Hosté po oddechovém času snižují na 2:1. NICK JONES nahazoval kotouč od modré čáry směrem na Vejmelku a trefil se přesně k pravé tyči brněnské brány. Asistence: David Stach, Ondřej Kratěna.
08:23'
Oddechový čas pro hosty.
08:23'
Brňané zásluhou druhé útočné formace navyšují svůj náskok. Martin Erat posílal kotouč před hostující bránu na Plekance, od obránce se však puk odrazil k RADIMU ZOHORNOVI, který jej doklepl do odkryté klece. Pro nejmladšího z bratří Zohornů je to první branka v letošní extraligové sezóně. Asistence: Martin Erat.
07:57'
Petr Straka rychle přejel útočnou modrou čáru a střílel z levého kruhu, domácí brankář byl připravený a kotouč přidržel na své hrudi. Následuje komerční přestávka.
06:49'
Gulašovi, který byl pod nátlakem Gulašiho, střela nesedla a skončila vedle brány.
05:53'
05:49'
Leoš Čermák střílel z mezikruží jen do připraveného brankáře hostů.
4'
Domácí jdou do vedení! Úvodní branku si připisuje Mueller, 1:0
04:50'
Postavení mimo hru zhatilo útočnou akci Komety.
04:30'
A další vyhození hostujícího celku. Ondřej Němec musí až k Vejmelkovi.
04:03'
Plzeňští se rychle osvobozují.
03:53'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., podrážení).
03:26'
Domácí celek z protiútoku otevírá skóre utkání. PETER MUELLER si vyměnil kotouč s Martinem Zaťovičem a následně jej poslal za bezmocného Frodla. Asistence: Martin Zaťovič.
03:19'
Gulaš přejel modrou čáru a vyprášil Vejmelkovu lapačku.
02:30'
Hruška jen nahazoval na Frodla z velkého úhlu, následně se puku ujali hostující hokejisté.
01:20'
Martin Erat dorážel zblokovanou střelu Michala Gulašiho, Frodl byl na správném v místě včas a kotouč vyrazil.
00:46'
David Stach zpracoval přihrávku Kováře a ze skvělé pozice na levém kruhu pálil na Vejmelku, ten kotouč udržel ve své výstroji.
00:01'
Hráči obou celků již nastupují na ledovou plochu. Utkání zanedlouho začíná.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Hruška, Mallet.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Jones, J. Kindl (A), L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán – Gulaš (C), Jan Kovář, Indrák (A) – Kratěna, Kracík, Stach – D. Kindl, Preisinger, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Kantner.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr.
HC Škoda Plzeň

Plzeňští indiáni se po nepříliš povedeném vstupu do extraligové sezóny vzchopili a postupně stoupají tabulkou. V minulém utkání s těžkým soupeřem z Liberce se Plzeň prosadila sedmkrát a po výhře 7:3 slavila cenné vítězství, díky kterému se dostala mezi nejlepší ligovou šestici. Do zápasu s Kometou nebudou plzeňští vstupovat pouze s titulem semifinalisty CHL, ale také s vědomím, že hvězdný Jan Kovář s nimi zůstane do konce sezóny. Uvidíme, zda se indiánům podaří Kometě vrátit porážky z prvních dvou letošních střetnutí.

Nejproduktivnější hráči Plzně:

Milan Gulaš (9+14)
Vojtěch Němec (12+5)
Petr Straka (5+9)
HC Kometa Brno

Dnešní domácí celek je v letošní sezóně nevyzpytatelným soupeřem. Dokáže se vyšvihnout ke skvělému výkonu jako třeba v CHL proti Tampere nebo právě během zápasu v Plzni. Na druhou stranu se však umí předvést i ve špatném hokejovém světle. Jako příklad druhé varianty může sloužit poslední odehrané utkání Brňanů na ledě Chomutova, kde dvě třetiny vlastně nic nezahráli a v posledních deseti minutách se už velký náskok soupeře těžko dotahuje. Za Kometu pravděpodobně nastoupí staronová posila v podobě Tomáše Vondráčka, který přišel do Brna na hostování do konce sezóny. Opačným směrem do Pardubic zamířil mladý Luboš Horký.

Nejproduktivnější hráči Komety:

Petr Holík (5+23)
Peter Mueller (13+9)
Martin Zaťovič (13+9)
Hezký hokejový den z jihomoravské metropole. Česká nejvyšší soutěž se nedávno přehoupla do druhé poloviny a dnes pokračuje 28. kolem. My se společně zaměříme na zajímavý souboj celků HC Kometa Brno a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.