Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 30. listopadu 2018   18:00

Vítkovice

Kometa Brno - Vítkovice: Krásná individuální akce. Roman se trefil v oslabení, 3:2

Ani přesto, že hosté téměř celé dvě poslední minuty dokázali držet pásmo, se už skóre nemění a tři body tak zůstávají na jihu Moravy. Ve třetí třetině byli fanoušci svědky jedné branky na každé straně. Nejprve zvyšoval Jan Hruška na 3:1, když vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, v oslabení se ale podařilo snížit Ondřeji Romanovi, který tak dal výsledku definitivní podobu, jelikož drtivý tlak v závěru už hosté nezužitkovali. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Patrik Zdráhal a Michal Gulaši. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera.

Střely na branku

Kometa: 34
Vítkovice: 20
59:40'
Hosté i po buly drž pásmo!
59:33'
Tentokrát střílel Gregorc od modré čáry, Vejmelka vyráží puk do ochranné sítě.
59:12'
Gregorce ve velké šanci vychytal Vejmelka! Hostující obránce střílel z levého kruhu, brněnský gólman ale pokryl prostor u tyče.
58:40'
Vítkovice kombinují před Vejmelkou!
58:09'
Hosté nezachytili puk na modré čáře a Kometa vyhazuje!
57:35'
Bartošák na střídačce, hosté hrají v šesti!
57:20'
Za pukem spěchá do útočného pásma Zdráhal.
57:04'
Další nahození od modré čáry chytá Bartošák a přerušuje hru.
56:47'
Vítkovice si berou oddechový čas.
56:43'
Köhler hledal Dočekala na brankovišti, odkud mohl domácí útočník střílet do poloodkryté brány, Dočekal ale promáchl puk!
56:07'
Mallet dostal pas před branku, minul však Bartošákovu bránu.
55:40'
Zaťovič důrazem u mantinelu znepříjemňuje Vítkovicím rozehrávku.
55:22'
Zakázané uvolnění domácího celku.
55:00'
Hosté nahazují puky do útočného pásma a snaží se následně něco vymyslet.
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).
54:47'
Střelu z mezikruží si Vejmelka pohlídal a Zdráhal už se k dorážce nedostal.
54:07'
Domácí si posílají puk po mantinelu v útočném pásmu.
53:01'
Bartošák teď hodně vyjel z brány, aby zabránil samostatnému úniku a poslal vysoký oblouček až do pásma Brňanů.
52'
Krásná individuální akce. Roman se trefil v oslabení, 3:2
52:37'
Hosté se okamžitě tlačí na brněnské území, domácí ale odpalují puk.
52:31'
Přihrávka rukou v podání domácích hokejistů a hra je přerušena.
52:15'
Hosté už jsou v plném počtu a ženou se za vyrovnáním.
51:32'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Nádherná trefa ONDŘEJE ROMANA. Hostující snajpr se vydal v oslabení na výlet, obešel bránícího Malleta a trefil se přesně do růžku Vejmelkovy brány. Bez asistence.
51:02'
Domácí se teď museli chvíli bránit a tak Němec raději uklidňuje hru.
50:44'
Hosté podruhé vyhazují.
50:09'
Mueller těsně minul horní růžek brány.
49:51'
Teprve třetí přesilová hra v utkání a zahrají si ji domácí. Radoslav Tybor hákoval ve středním pásmu Leoše Čermáka a inkasuje dvě minuty.
49:25'
Tybor teď netrefil pěkný pas od spoluhráče, který kdyby trefil hned z první, puk by nejspíš směřoval do odkryté brány.
48:27'
Zaťovič se už natahoval po zmatcích před bránou k bekhendové dorážce do prázdné, na poslední chvíli mu v tom ale zabránili vítkovičtí obránci!
47:37'
Domácí kombinují v rohu útočného pásma, konkrétně první formace.
47:14'
Gregorc nahazoval směrem na Vejmelku, ten si plachtící kotouč pohlídal a podržel ho na hrudi.
46:33'
Hruška se dostal ke střele z mezikruží, tentokrát se ale puk odrazil od clonícího hráče a střelec třetího gólu odjíždí střídat.
46:16'
Holík chtěl překvapit Bartošáka střelou z velkého úhlu, vítkovický gólman si mezeru u tyčky znovu skvěle pohlídal.
45:55'
Vejmelka sbírá puk za vlastní bránou a rozehrává po mantinelu.
45:00'
Krenželok byl důrazný před Vejmelkou, brněnský brankář ale v nepřehledné situaci zvládl přikrýt puk lapačkou.
44:42'
Šikovná teč Dočekala a reflexivní zákrok Bartošáka, který vykopl puk, mířící k tyčce. Pěkné momenty na obou stranách.
44:20'
Gulaši tvrdou ránou ze středního pásma získal prostor pro domácí, kteří s pukem operují před Bartošákem.
43:35'
Dočekal se prodral až před Bartošáka, ale další náročnou situaci reprezentační gólman ve službách Vítkovic ustál.
43:07'
Schauss měl nyní hodně prostoru ke střele, Bartošák ale jeho pokus kryje.
42'
Obrovská chyba v rozehrávce, Hruška přidal další gól domácích, 3:1
42:45'
Zaťovič se střelou od mantinelu snažil najít mezeru u tyčky Bartošákovy brány, neúspěšně.
41:10'
Kometa právě vstřelila branku!
Obrovskou chybu v hostující rozehrávce potrestal nekompromisně JAN HRUŠKA. Poslední vítkovický obránce hledal žabkou spoluhráče ve středním pásmu, puk ale doputoval pouze k brněnskému útočníkovi, který se řítil sám na Bartošáka a následně našel skulinku mezi betony hostujícího gólmana. Bez asistence.
40:47'
Schaussova rána končí mimo.
40:41'
Holík se šikovně prokličkoval mezi obránci a vybídl Muellera ke skórování, ten ale z těžké pozice neprocpal puk za Bartošáka.
40:15'
Vejmelka sbírá puk za vlastní bránou.
40:05'
Hosté úspěšnější na vhazování.
40:01'
Ve druhé části se prosadili pouze domácí, konkrétně to byl Alexandre Mallet, který využil excelentní přihrávku Radima Zohorny a uklidil puk do odkryté brány. Velkou šanci k navýšení náskoku měl pak Martin Zaťovič, který tváří v tvář Patriku Bartošákovi neuspěl. Na druhé straně se zaskvěl o pár chvil později Karel Vejmelka, který zneškodnil přečíslení dvou na jednoho v podání Lva se Schleissem a Kometa tak odchází do kabin s jednobrankovým vedením v zádech. Další třetina začne přibližně v 19:47.

Střely na bránu
Kometa: 23
Vítkovice: 10
40:00'
39'
Birner blafákem zakončil do prázdné brány, 5:2
39:54'
Lev hned nabruslil do pásma a vystřelil, Vejmelka jeho pokus likviduje lapačkou.
39:50'
Puk končí na střídačce hostujícího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:34'
Mrázek zkusil vystřelit zpoza obránce, Vejmelka si jeho pokus pohlídal a přerušuje hru.
38:52'
Mueller znepříjemňuje hostům rozehrávku z vlastního pásma.
38:01'
Lev se Schleissem se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Vejmelka ale, stejně jako před chvílí na druhé straně Bartošák, skvěle podržel svůj tým.
37:05'
Němec pouze nahazuje puk do útočného pásma a odjíždí na střídačku, hosté zakládají akci.
36:29'
Zaťovič šikovně nadzvedl hokejku poslednímu hráči Vítkovic a ocitl se s pukem sám před Bartošákem, svižnou střelou do horních pater brány se ale neprosadil.
35:33'
Mueller zkusil překvapit Bartošáka bekhendem, hostující gólman udržel beton u tyčky.
35:12'
Zakázané uvolnění domácích hokejistů.
34:55'
Němec objel vlastní bránu a pokusí se založit další útočnou akci.
34:15'
Přetahovaná o puk ve středním pásmu, ani jednomu týmu se teď nedaří zakombinovat a projít do útoku.
33:50'
Hráči bojují o puk v rohu kluziště za Vejmelkou.
33:38'
Domácí nyní nechali puk při přechodu do útočného pásma za sebou, čárový sudí tak píská ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:29'
Mueller dělovkou z levého kruhu neprostřelil Bartošáka.
32:18'
Kometa opět na puku v útočném pásmu.
32:11'
Němec pálil z osy hřiště, jeho ránu kryje Bartošák, který má puk ve výstroji.
31:48'
Vítkovice těsně před polovinou oslabení vyhazují puk.
31:27'
Domácí se stále drží v pásmu.
31:00'
Kometa zvládla lépe vhazování a kombinuje před Bartošákem.
30:51'
Po skončení přesilové hry Vítkovic si vyzkouší početní převahu také domácí. Roman Szturc podrazil ve vlastním pásmu Muellera a putuje na trestnou lavici.
29:54'
Také teď se daří Kometě poslat puk daleko od vlastní brány.
29:20'
Schleiss neudržel puk v pásmu, domácí opět vyhazují.
28:37'
Teď už se domácím daří poslat puk do středního pásma.
28:20'
Domácím se nepodařilo vyhodit, Ostravané kombinují před Vejmelkou.
28:07'
První přesilovou hru utkání si zahrají hosté. Leoš Čermák je vyloučen na dvě minuty za hákování.
28:00'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, Mueller vybídl ke skórování Schause, jeho bombu ale Bartošák vyráží.
27:02'
Po zásahu Romana končí puk mezi diváky, kteří se dožadují vyloučení hostujícího kanonýra, sudí ale ukazují, že puk byl tečován a vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:54'
Znovu Zaťovič, tentokrát jeho ránu srazili obránci do ochranné sítě nad Bartošákem.
26:50'
Zaťovič to opět zkoušel hned po buly, Bartošáka ale nenachytal, vhazování v útočném pásmu Komety se tak bude opakovat.
26:47'
Série šancí na ledě, nejprve byl v palebné pozici Mallet, který ale minul Bartošákovu bránu, následně hosté ujížděli hned dva sami na Vejmelku, domácí gólman si ale poradil a Brňané tak nadále drží jednobrankové vedení.
26:00'
Střelu Lva od levého mantinelu vyrazil Vejmelka jen před sebe, domácí obránci ale nepustili hráče v červených dresech k dorážce a brněnský gólman si následně puk pohlídal.
24:32'
Domácí útočníci nyní zrychlili ve středním pásmu, Zohorna přebruslil beky Vítkovic a poslal puk před branku, kde si najel zcela nehlídaný ALEXANDRE MALLET, který jen uklidil kotouč do odkryté brány. Asistence: Radim Zohorna, Nicholas Schaus.
24:10'
Bartošák teď vůbec nerozehrál dobře, Mueller hledal následně Holíka před odkrytou bránou, toho ale zblokovali hostující obránci.
23:35'
Muellerovi v útočném pásmu vypíchl puk Lev, z protiútoku se ale hosté neprosadili.
22:57'
Köhler dostal puk z vlastního pásma a Kometa se po kratší odmlce opět vrhá do útoku.
22:17'
Ondřej Roman se řítil sám na Vejmelku z pravé strany, zkusil kličku do forhendu, Vejmelka výborně zasáhl!
21:58'
Plášek přenechával puk spoluhráči na mantinelu v útočném pásmu, toho se ale ujímají hosté.
20:54'
Hruška se prokličkoval před branku, odkud ale bekhendem minul prostor mezi třemi tyčemi.
20:28'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
20:15'
Zaťovič dostal puk mezi kruhy, odkud vyprášil Bartošákovi beton.
20:10'
Mueller vyslal střelu zápěstím, která mířila těsně nad bránu.
20:01'
Je za námi úvodních dvacet minut utkání, ve kterých jsme na každé straně hřiště viděli jednu branku. Skóre otevřel Michal Barinka, který nahozením od modré čáry trefil přesně šibenici. O tři minuty později měl důvod k radosti také početný kotel hostujících fanoušků. Patrik Zdráhal se totiž prosadil po přečíslení střelou z levé strany. Další třetina začne přibližně v 18:54.

Kometa: 11
Vítkovice: 3
20:00'
19:42'
Domácí se snaží napadat rozehrávku soupeře, hosté mají před koncem třetiny velké problémy dostat puk z pásma.
18:49'
Plášek se snažil dorážet před bránou, ale také netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
18:22'
Holík zcela sám před Bartošákem! Domácí útočník zkusil zakončovat forhendem, ale minul!
18:00'
Holík nyní vyslal tvrdou ránu od mantinelu, která vylekala Bartošáka.
16:50'
Dej střílel od modré čáry, jeho rána ale trefila prvního clonícího hráče a domácí získávají puk.
15:40'
Dočekal zavezl puk do útočné třetiny, kde si ho ale vzal Gregorc a posílá spoluhráče do útoku.
14:52'
Holík vybídl ke skórování Muellera, který dělovkou z pravého kruhu trefil pouze Bartošáka a následně se puk odrazil mimo tři tyče.
14:20'
Střela od modré čáry těsně minula Bartošákovu bránu.
13:40'
Čtvrtá formace domácích drží puk v útočném pásmu, dobrou práci odvádí Köhler, který doluje kotouč od mantinelu.
12:52'
Lev vyslal jedovatou střelu z pravého kruhu, která trefila Vejmelku do masky. Hraje se dál.
12:15'
Štencel dobře pracuje u mantinelu a snaží se najít dobře postavené spoluhráče.
12:03'
Barinka zachytil puk až za modrou čárou a rychle se s ním vrátil do pásma, ofsajd.
11:18'
Květoň úplně sám před brankou promáchl přihrávku od zadního mantinelu! Teď měli Brňané velké štěstí.
10:47'
Zaťovič střílel hned po buly a mířil mezi betony, ty ale Bartošák včas srazil k sobě a podržel kotouč.
10:40'
Zakázané uvolnění Ostravanů hned po buly, rozhodčí posílají všechny hráče před Bartošáka, kde se nyní bude vhazovat.
10:20'
Hruška dostal nabito na levý kruh, střela mu ale nesedla a puk končí na zadním mantinelu.
09:58'
Němec podrží kotouč za Vejmelkou a nechává spoluhráče prostřídat.
09:31'
Mueller vybojoval puk v útočném pásmu, z čehož teď domácí těží.
09:11'
Vysoký oblouček ze středu hřiště si Bartošák pohlídal a schoval puk do lapačky.
09:02'
Od Gregorce se puk odráží na střídačku Vítkovic, hra je přerušena.
08:41'
Dočekalovi se teď nepodařilo zachytit přihrávku ve středním pásmu a hosté po delší době zakládají další útok.
07:37'
Mallet to nyní vzal na sebe a zkusil z levé strany prostřelit Bartošáka přízemní ranou, která mířila mezi betony. Hostující gólman si kryje prostor.
07:07'
Brňané se drží v útočném pásmu, zatím však posunují puk po mantinelu.
07:00'
Mueller si potáhl puk na osu hřiště, jeho střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě.
05:50'
Hosté se prosazují z první akce! Vítkovičtí na malém prostoru přečíslili brněnské beky a PATRIK ZDRÁHAL se z levé strany trefil přesně. Asistence: Petr Šidlík, Šimon Stránský.
05:31'
Kometa opět v pásmu soupeře, Bartošák nyní jen šťouchl do kotouče, který se doklouzal do rohu kluziště.
05:02'
Gulaši nyní u mantinelu sroloval Davida Květoně, ten se ale rychle zvedá, vše proběhlo podle pravidel a hra pokračuje.
04:18'
Domácí se drží hodně na kotouči, Ostravané se převážně brání ve vlastní třetině.
3'
První gól zápasu vstřelil Barinka, 1:0
03:55'
Hruška zkoušel prostřelit Bartošáka bekhendem z mezikruží, puk ale končí mimo tři tyče.
02:41'
Brňané se dostávají do vedení! Čtvrtá formace Komety si vytvořila tlak v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru k MICHALU BARINKOVI, který nahazoval puk směrem na bránu, k překvapení všech domácích fanoušků ale zapadl přímo do šibenice Bartošákovy brány.
01:52'
Čermák s Pláškem se tlačili před Bartošáka, obránci Vítkovic byli důrazní a nepustili domácí útočníky do šance.
01:22'
Zakázané uvolnění hostujícího mančaftu. Sudí hru vracejí zpět před Bartošáka.
01:05'
Zohorna se dostal ke střele z mezikruží, puk jen těsně minul levou tyč Bartošákovy brány.
00:30'
Mueller v první větší šanci utkání. Domácí snajpr se zjevil sám před Bartošákem, toho ale nepřekonal.
00:20'
Mueller nechal puk Zaťovičovi, který jej nedostal před branku.
00:03'
Hosté získávají kotouč.
00:01'
Na úvodní buly se staví Jakub Lev a Petr Holík, tedy centři prvních formací.
Pod stropem DRFG areny visí další tři dresy tří legendárních hokejistů, kteří spojili svůj život s brněnským hokejem. Tři jména, na které nyní upírají diváci v místní hale zrak, jsou Václav Pantůček, Ladislav Olejník a Rudolf Scheuer. Zahalené dresy jsou tedy odtajněny a utkání za malou chvíli začne.
Josef Řezníček právě přichází s Egbertem Zündorfem na ledovou plochu. Ředitel extraligy předává domácímu celku plaketu, jakožto gratulaci k 65 rokům brněnského hokeje.
Na led právě vjíždějí hokejisté obou celků.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Plášek ml. – L. Horký, Střondala, Köhler.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Černý – Dej (A), Lev, Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Szturc, Pytlík, Baláž – Toman.

Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Gebauer, Lederer..
HC Vítkovice Ridera

Vítkovice již druhou sezónu v řadě potvrzují své kvality a znovu chtějí proniknout přímo do šestky. To se jim povedlo už v loňském roce, ale stopku jim nakonec ve čtvrtfinále po velmi hladkém průběhu a výsledku 4:0 na zápasy vystavila právě Kometa. V současné době patří ostravskému týmu, jak již bylo řečeno, v tabulce třetí místo, a to se ziskem 40 bodů a tříbodovou ztrátou na rivala a lídra tabulky z Třince.

Vítkovičtí si drží od konce října více než slušnou formu, když prohráli pouze dva z devíti duelů. V obou případech prohráli shodně 0:3, a to ve Zlíně a v Třinci. Vůbec poslední duel sehráli Ostravané minulou neděli na ledě Karlových Varů, odkud si nakonec odvezli výhru 3:2. Tým bodově táhne útočník Ondřej Roman, kterému mu v bodování extraligy patří pátá příčka s 20 kanadskými body (7+13). Nejlepším střelcem celku z východu republiky je slovenský forvard Radoslav Tybor s devíti zásahy a Vítkovice se také mohou již tradičně spolehnout na výkony brankáře Patrika Bartošáka.
HC Kometa Brno

Kometa pokračuje v náročném programu, kdy hraje obden a během následujících sedmi dní odehraje další čtyři náročné duely. Jako první je ale na řadě duel proti Vítkovicím, v němž bude chtít celek z jihu Moravy odčinit středeční zaváhání z moravského derby proti Olomouci, kdy Brňané po tuhém boji padli těsně 2:3.

„Měli jsme špatný vstup do utkání. Táhlo se to s námi celou první třetinu. Díky přesilovce, kterou jsme využili před koncem první třetiny jsme se vrátili do zápasu. Trochu přísnější měřítko snese druhá třetina, kdy jsme srovnali a hráli jsme aktivně. Soupeř ale ujel do dvou brejků a jeden z toho proměnil. To nás srazilo zpátky dolů a ve třetí třetině jsme se nemohli prokousat důkladnou obranou Olomouce,“ komentoval duel trenér Kamil Pokorný. Kometě patří v tabulce extraligy momentálně 7. místo se ziskem 35 bodů a jednobodovou ztrátou na šestou Olomouc, respektive pátou Spartu.
Příjemný páteční večer z brněnské DRFG areny. Dnes do jihomoravského svatostánku přijedou poprvé od loňského čtvrtfinále Vítkovice, které se pokusí přerušit dlouhou šňůru proher, kdy se jim nedaří pokořit modrobílou družinu. Domácí naopak chtějí dát zapomenout na středeční prohru s Olomoucí a dá se tak předpokládat, že Ostravané budou od úvodního tlaku čelit brněnským nájezdníkům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.