Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Třinec - 21. září 2018   17:30

0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Třinec
28:16' Chmielewski  (Roberts Bukarts, Krajíček) • 41:19' O. Kovařčík  (Krajíček)
K. Vary
Pražák, Sýkora – Malý, Pešek
KV Arena, Karlovy Vary
3365 diváků
Třinec

Karlovy Vary - Třinec: Kovařčík získal volný puk a z úhlu prostřelil Novotného, 0:2

Poslední část hry znovu přinesla radost jen do Třince. V 42. minutě se do gólové šance dostal Ondřej Kovařčík, ten dosáhl na odraženou Hamanovu střelu a dorazil ji za Novotného záda. Dnešní utkání tak končí vítězně pro Oceláře za stavu 2:0. To je již pro dnešek ode mne vše, děkuji že jste sledovali tento přenos a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Nejlepší hráči zápasu:

: Aron Chmielewski
: Filip Novotný
59:55'
Po vhazování u modré odjíždí puk do obranné třetiny domácích a s ním končí i toto utkání.
58:48'
Po vyskočení puku na střídačku se bude před tou třineckou vhazovat.
57:58'
Oddechový čas pro hosty.
57:56'
Šenkeřík se po šanci dostal ke kotouči a pálil z modré, třineckou bránou ale minul.
56:28'
Hraje se ze strany na stranu a ani jeden z celků nedokáže vymyslet větší útočnou akci. po odpískaném icingu se bude vhazovat v karlovarském obranném pásmu.
55:50'
Karlovy Vary se snaží obsadit útočnou třetinu, bez puku a neúspěšně.
54:59'
Kovařčík při rychlé akci zpracoval puk a pálil od levého kruhu, Novotný tuto akci zastavuje.
53:57'
Energetici se pokoušeli o průnik do útočné třetiny, na poslední chvíli byli ale zastaveni.
Dnešní utkání sleduje 3365 diváků.
52:52'
Lapšanský zachytil rozehrávku Třince a poslal puk na branku ocelářů, bohužel pro domácí se netrefil.
51:27'
Balán střílel přímo na Hrubce s jeho klecí, třinecký gólman gólu zabránil.
50:14'
Krajíček poslal rychlý kotouč od mantinelu, Novotný přesně zasáhl.
49:48'
Rachůnek po zákroku jednoho z třineckých hráčů zůstal ležet na ledě, v předklonu odjel na střídačku. Diváci tento zákrok viděli jako nedovolený a tak hlasitě pískají a bučí.
48:45'
Oceláři drží energetiky v jejich vlastním pásmu a snaží se o kombinaci.
47:46'
Domácího kapitána Václava Skuhravého rozohnil odpískaný ofsajd a tak neudržel svůj jazyk na uzdě. Rozhodčí ho tak posílají vychladnout s desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování na trestnou lavici.
46:50'
Gríger se snažil tečovat Kohoutovu dělovku, jeho pokus ale skončil na mantinelu za bránou.
45:27'
Cienciala z bezprostřední blízkosti vypálil na domácího gólmana, ten ale úspěšně vyrazil.
44:59'
Adamský si najel a zpoza pravého kruhu vystřelil, Novotný ale kotouč chytil do náruče a zastavil tak hrozící nebezpečí.
43:52'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniel Krejčí – 2 min., hákování).
42'
Kovařčík získal volný puk a z úhlu prostřelil Novotného, 0:2
42:32'
Po přihrávce od Beránka dostal šanci Gorčík, ten ale třineckou branku minul a karlovarští hráči jsou tak stále na nule.
41:19'
Třinec právě vstřelil branku!
Haman vystřelil z kruhu na Novotného, s odraženým pukem si sjel na druhou stranu ONDŘEJ KOVAŘČÍK a jako druhý Ocelář se prosadil trefou do odkrytého prostoru za Novotným. Asistence: Lukáš Krajíček.
41:11'
Viedenský prokličkoval obranou a dostal se k zakončení, jeho pokus ale minul karlovarskou klec.
40:14'
Flek se rozjel s kotoučem ze středního pásma, pálil od mantinelu, nepřesně.
40:01'
Dalších dvacet minut hry přineslo první a zatím poslední změnu skóre, poprvé v tomto utkání se radoval Třinec. V 29. minutě se při přesilovce trefil svou dorážkou Aron Chmielewski. Energetici se snažili zabojovat a dotáhnout se zpět na vyrovnané skóre, to jim ale nešlo dle plánů a větší část druhé poloviny této třetiny odehráli ve vlastní třetině. Poslední třetina začne v 19:12.
40:00'
39:12'
Flek se dostal s pukem až do mezikruží, tam byl však zastaven obranou hostů.
38:12'
Marcinko zvedl puk při boji o doražení, kotouč ale klec domácích přeletěl.
37:31'
Tentokrát střílel od modré Gernát, ten byl však proti domácímu brankáři také neúspěšný.
36:40'
Adamský vyslal puk od modré zleva, Novotný vyrazil za bránu betonem.
35:57'
Domácí se nedostanou ani za střední pásmo, Třinec kvalitně hlídá všechny pozice a znemožňuje tak Energii útočné výjezdy.
34:53'
Energetikům se nedaří osvobozovat a uvolnit z ocelářského sevření.
33:49'
Po ubráněném oslabení se Třinec zase tlačí před Novotného a vymýšlí recept na další branku.
32:20'
Rachůnek to zkoušel z pravého kruhu, ani tato šance ale skóre nesrovnala.
31:09'
Další přesilovka pro západočeský celek, zatím se zelenobílým nedaří držet pásmo a kombinovat.
30:46'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Roberts Bukarts – 2 min., sekání).
29'
Bukarts pálil a osamocený Aron Chmielewski dorážel, 0:1
29:52'
Flek zasáhl do třinecké kombinace a sám se dostal až k Hrubcovi, zakončit však nestihl.
28:16'
Krajíček nahrával Bukartsovi napravo k mantinelu na modrou, ten napálil kotouč přesně na Novotného, odražený puk pak doklepl za domácího gólmana ARON CHMIELEWSKI. Asistence: Roberts Bukarts, Lukáš Krajíček.
27:05'
Dravecký pálil od mantinelu, Novotný jeho pokus vykryl.
26:41'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., podrážení).
26:15'
Kohout pálil z nápřahu, třinecký gólman ale na střelu domácího útočníka viděl a zlikvidoval ji.
25:01'
Šenkeřík podklouzl, z kleče se mu ale i tak podařilo vystřelit, Hrubec vyrážel ramenem.
24:19'
Po přečíslení se dostala Energie do útočné třetiny, Třinec však vyhazuje do zakázaného uvolnění.
23:28'
Kovařčík se dostal sám až za modrou, o kotouč ale přišel v mezikruží.
22:53'
Krejčí si najel za modrou a vystřelil, Hrubcovu klec ale minul.
21:58'
Energetici se uvolňují, bohužel pro ně však ne na dlouho.
20:51'
Marcinko vjel do útočné třetiny s kotoučem, Třinec následně kombinuje.
20:01'
První dvacetiminutovka nepřinesla radost ani jednomu z mužstev. První větší šanci si vytvořil Kohout po svém průjezdu přes obranu Třince, při zakončení byl však neúspěšný. Na druhé straně zavařil Novotnému v sedmé minutě Musil, ten naskočil z trestné do hry a rovnou zachytil jedoucí puk ve střední třetině, před karlovarským brankářem ale nic nevymyslel a tím tak skončila jeho šance na otevření skóre dnešního utkání. V 10. minutě se málem radoval Gríger, ten prokličkoval obranou hostí a s kotoučem stál před samotným Hrubcem, ten však jeho střelu chytil a zamezil tak další šanci domácích. Druhá perioda začne v 18:21.
20:00'
19:44'
Svačina napálil kotouč zpoza kruhu, Novotný však stál na svém místě a i tuto šanci zastavil.
19:06'
Po dalších kombinacích se daří energetikům znovu vyhodit puk do bezpečí.
18:32'
Šenkeřík parádně zachránil karlovarskou nulu svým odpálením puku mimo brankoviště.
17:39'
Po vyhození domácích a naskočení Rachůnka zpět do hry se hostům nedaří projít přes modrou čáru.
16:45'
I přes dva třinecké hráče na ledě navíc se trojice energetiků brání zuby nehty a ruší většinu šancí hostí.
16:02'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Kohout – 2+2 min, vysoká hůl).
16:02'
Kohout vystřelil z velkého úhlu zleva, letící pryž však trefila boční síť třinecké klece.
15'
Klepiš schytal tečovanou ránu Pláňka a musel být ošetřen
15:07'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., vysoká hůl).
14:42'
Třinec to zkouší i nadále a snaží se kombinovat v drženém pásmu.
13:50'
Adámek to zkoušel zpoza pravého kruhu, kotouč se dostal až na Novotného, který jej zachytil.
12:46'
Šenkeřík poslal kotouč na bránu od modré, Kohout byl připraven dorážet, rychlý puk ale do prázdného prostoru za třineckým brankářem nedostal.
12:05'
Domácí publikum je značně rozhořčeno odpískaným ofsajdem a dává to najevo pískotem.
11'
Zmatky v třinecké obraně vedly k šanci Grígera, kterého vychytal Hrubec
11:34'
Krejčí střílel od modré přímo na Hrubce, jeho branku ale minul.
11:14'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Filip Haman – 2 min., sekání).
10:29'
Gernát na druhé straně dvakrát minul od modré, Třinec si však i nadále drží pásmo.
10:02'
Nejspíše i s trochou štěstí se dostal Gríger s kotoučem přes obranu hostí až před Hrubce, třinecký gólman ale nezaváhal a i tuto šanci zneškodnil.
09:01'
Domácí fanoušci hlasitě tleskají po několika obrovských šancích Energie, ani jedna z nich ale zatím neprošla za Hrubce.
8'
Přesilovka Karlových Varů vyústila jen v samostatný únik Musila
08:16'
Sičák pálil od mantinelu, Stloukal se snažil dorazit, bohužel pro domácí neúspěšně.
07:16'
David Musil vyskočil z trestné lavice a zachytil jedoucí puk ve středním pásmu, sám před Novotným ale nic nezmohl.
06:33'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Adamský – 2 min., držení).
06:19'
Domácí obsadili útočnou třetinu, z nátlaku ale osvobodil Třinec Marcinko.
05:05'
Karlovy Vary měly v útočném pásmu obrovskou šanci, dostali se i k dorážce, v tu chvíli však již zaznělo písknutí hlásící trest za krosček pro Davida Musila (TRI).
03:33'
Kohout si najížděl před Hrubce a pálil v mezikruží, třineckou klec ale těsně minul.
02:49'
Energetici se tlačí do útočné třetiny, nedaří se jim ji však udržet a nestíhají kombinovat.
01:12'
Po nepovedené rozehrávce hostí v útočné třetině se dostal do pozice v levém kruhu, přihrávku ale po nápřahu minul.
00:08'
Balán dostal puk na hůl těsně před Hrubce, třinecká obrana si na něj ale počíhala a karlovarský útočník neměl možnost zakončit.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, Šafář, M. Rohan, L. Vágner, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, Stloukal – T. Havránek.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Adámek, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Dravecký (A), Hrňa, Hladonik – M. Kovařčík, O. Kovařčík, Viedenský – R. Vlach.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Malý, Pešek.
HC Oceláři Třinec Třinec oproti dnešnímu domácímu celku do ostré sezóny nevstoupil vůbec dobře, ze dvou odehraných utkání dvakrát prohrál. Naposledy padl Třinec před vlastním publikem proti Olomouci, i přes dvoubrankové vedení z první třetiny ale nakonec nedokázal zvítězit a Olomouc vyhrála těsně 2:3. Zatím tak Oceláři marně čekají na první body. V tabulce Tipsport Extraligy jsou nyní na jedenáctém místě.
HC Energie Karlovy Vary Energie si po návratu do nejvyšší soutěže nevede špatně, zatím vyhrála jeden ze dvou zápasů. Poslední utkání si zahráli karlovarští hráči na vlastním ledě v neděli 16. září proti Mladé Boleslavi, doma se tak předvedli v nejlepším světle. Po čtyřech brankách vstřelených a ani jedné inkasované si zaslouženě připsali plný počet bodů a zatím jsou v celkové tabulce na osmé příčce.
Pěkný podvečer z Karlových Varů, dnes nám třetí kolo Tipsport Extraligy přinese utkání mezi Karlovými Vary a Třincem. Pojďme si oba týmy představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.