Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Litvínov - 21. září 2018   18:15

Pardubice
50:08' Trončinský (Treille) • 53:17' Treille (Marosz)
2:6
(0:3, 0:1, 2:2)
Litvínov
10:29' Myšák  (F. Lukeš, V. Hübl) • 11:59' Ščotka   • 15:37' Ščotka  (Trávníček, L. Doudera) • 26:04' F. Lukeš  (Kubát, V. Hübl) • 46:55' J. Mikúš  (Petružálek) • 49:40' Gerhát  (Hunkes, V. Hübl)
Pardubice
Kacetl (16. Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala.
Jeřábek, Hribik – Barvíř, Blümel
ČSOB Pojišťovna ARENA
7305 diváků
Litvínov

Pardubice - Litvínov: Sacha Treille uklidil puk do odkryté brány, 2:6

Dnešní utkání sledovalo v ČSOB Pojišťovna ARENĚ 7305 diváků.
Litvínov zůstává i po 3. kole neporažen. O své výhře rozhodl v první a následně i druhé třetině, nezastavil ho ani pozdní příjezd na stadion. Dvěma góly se blýskl expardubický obránce Jan Ščotka, první gól v extralize vstřelil šestnáctiletý Jan Myšák.
Nejlepší hráči utkání:

Pardubice – Sacha Treille
Litvínov – Jan Ščotka
59:25'
Perretovo zakončení z levé strany vyrazil Janus do ochranné sítě.
59:04'
Bubela se uvolnil stahovačkou, jenže jeho následná střela zápěstím šla nad branku.
58:43'
Po dlouhé době se přerušuje. Matoušek si na levé straně obhodil obránce, objel s pukem branku a snažil se ho zasunout k tyči, což si Klouček pohlídal.
58:14'
Sýkora se neprosadil mezi čtyřmi protihráči, Litvínov poslal puk za bránu Kloučka.
57:44'
Vondráčkův bekhendový pokus z pravé strany byl sražený, Dynamo se alespoň udrželo v pásmu.
56:49'
Litvínov se soustředí jen na obranu vlastní modré čáry, což se mu nyní daří.
56:26'
Doudra jel do čtyř protihráčů, tak se rozhodl jen nastřelit kotouč na zadní mantinel.
55:37'
Treille nahrál zpoza branky do dobré střelecké pozice na pravou stranu Bubelovi, ten příklepem těsně minul bránu.
54'
Sacha Treille uklidil puk do odkryté brány, 2:6
54:52'
Další vyhození v podání Vervy, Pardubicím se nedaří dostat se do tlaku.
54:31'
Litvínovu se povedlo vyhodit, puk je za bránou Kloučka.
54:08'
Rolinek vyhrál vhazování pro Pardubice, které už kombinují v útočné třetině.
53:56'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sevření puku rukou).
53:17'
Oddechový čas pro hosty.
53:17'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubicím se aktivita vyplatila a po několika šancích snižují na rozdíl čtyř branek. Treille nahrál na střed do dobré střelecké pozice Maroszovi, který trefil SACHU TREILLEHO, pro kterého už nebyl větší problém uklidit puk do prázdné branky. Asistence: Rostislav Marosz.
52:27'
Doudera jen nahodil puk po pravém mantinelu za bránu Kloučka a celá pětice hostujících hráčů odjela střídat.
51'
Marek Trončinský přesnou střelou zmírnil debakl, 1:6
51:42'
Vondráčkova střela z pravé strany byla zblokovaná, Rolinek nebyl úspěšný s dorážkou.
51:13'
Wishart dokázal udržet útočné pásmo, jenže jeho následná přihrávka nenašla žádného jeho spoluhráče.
50'
Střelu Hunkese dorazil za Kloučka Gerhát, 0:6
50:54'
Východočeši se ještě nevzdávají a pokračují ve své aktivitě.
50:08'
Pardubice mírní debakl. Treille nahrál na pravé straně MARKU TRONČINSKÉMU, který překonal Januse střelou na bližší tyč. Asistence: Sacha Treille.
49:40'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru, Hunkesovu střelu Klouček pouze vyrazil a FRANTIŠEK GERHÁT byl se svou dorážkou u pravé tyče úspěšný. Asistence: Jiří Hunkes a Viktor Hübl.
49:08'
Litvínov kombinoval v útočné třetině, střelu Ščotky od modré přes clonící hráče si Klouček pohlídal.
48:27'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., podrážení).
48:23'
Holland vystřelil od modré, před brankou ještě stínil Treille, Janus ale zvládl puk betony vyrazit před sebe.
46:55'
Hosté byli chvíli aktivnější a dostávají se do pětibrankového vedení. Petružálek nahrával z levé strany před branku, tam stál mimo jiné JURAJ MIKÚŠ, který s první poslal kotouč pod horní tyč. Asistence: Jakub Petružálek.
46:39'
K odraženému puku se dostal před brankou Mikúš, ten nastřelil pouze brankáře Kloučka.
46:28'
Litvínov se dlouho držel v útočném pásmu, Dynamo vyhodilo pouze na zakázané uvolnění.
45:58'
Hanzl nahodil puk do předbrankového prostoru, Jurčík se sice k zakončení nedostal, alespoň ale drží kotouč v útočné třetině.
45:14'
Machala táhl rychlý útok po levé straně, jeho zakončení ale bylo nepřesné a kotouče se ujal Litvínov.
43:57'
Kubát vystřelil od modré čáry, Klouček jeho střelu mírně přizvedl maskou a kotouč se odrazil od horní tyče do zadního plexiskla!
43:03'
Hosté se po delší době dostali do útočné třetiny soupeře, ohrožení Kloučkovy branky z toho ale nebylo.
42:20'
Verva se zatím je brání, nyní opět vyhodila na zakázané uvolnění.
41:21'
Myšák dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou, zpracoval puk u obránce Dynama, který ho o něj připravil.
40:46'
Pardubice nastoupily do třetí třetiny aktivně, Litvínov pouze odevzdal puk ve středním pásmu a střídá.
40:01'
I ze druhé třetiny odchází vítězně Litvínov, kterému přidal na jistotě na začátku 27. minuty přesilovkovou trefou František Lukeš. Následně už se Verva začala soustředit více na defenzivu, Dynamo bylo aktivnější, ale k žádným závažnějším šancím to nevedlo.
40:00'
39:21'
Litvínovští aktivním napadáním získali kotouč v útočné třetině. Petružálek ho nahrál před branku si najíždějícímu Mikúšovi, kterého v gólové šanci vychytal Klouček!
38:25'
Hanzlovi ujel puk od hokejky do středního pásma, kam si pro něj rychle dojel, Litvínov se rychle dostal zpět do útočné třetiny.
37:46'
Dynamo je stále aktivnější, jenže Litvínov dobře zvládá práci v defenzivě.
37:06'
Lukeš vysvobozuje hosty z tlaku soupeře vyhozením po pravém mantinelu na zakázané uvolnění.
36:38'
Petružálek zkusil poslat puk na branku z pravé strany z téměř nulového úhlu a nadělal Kloučkovi problémy, jelikož puku ještě změnil směr bránící hráč.
36:10'
Hollandova nepřesná rozehrávka po pravé straně končí zakázaným uvolněním.
35:31'
Poulíčkovu střelu dokázal srazit hokejkou bránící hráč a Janus už měl lehkou práci.
34:57'
Litvínovští mírně chybovali v rozehrávce a puk se dostal k Janusovi, který celou situaci vyřešil, když poslal kotouč do středního pásma.
34:44'
Po střele Budíka vyprovokoval menší potyčku před brankou Januse dorážející Rolinek.
34:20'
V rohu kluziště se střetl Svoboda s Mikúšem, oba po chvíli odjeli na střídačku a budou moci pokračovat v utkání.
33:41'
Dušek vyhrál vhazování na obránce Hollanda, ten puk rychlé nahrál Trončinskému, jehož dělovka z první mířila příliš vysoko.
33:34'
Po dalším úspěšném zákroku litvínovského brankáře Januse následuje komerční přestávka.
33:03'
Poulíček pálil z první z vrcholu levého kruhu, jeho pokus ještě mírně tečoval Sýkora, Janus dal ale včas k sobě své betony.
32:32'
Dynamo se dostalo do rychlého protiútoku, Marosz se svým bekhendovým pokusem z levé strany neuspěl.
31:29'
Pardubičtí hokejisté jsou sice aktivnější, Litvínov však nemá kam spěchat a soustředí se převážně na dobrou obranu.
30:40'
Janus přikryl odražený puk od zadního mantinelu před dojíždějícími protihráči.
29:41'
Budík střílel z první od modré, do jeho rány se položil Jurčík a dokázal ji zblokovat.
29:02'
Dynamu se nedaří usadit v útočné třetině a diváci pískají.
28:04'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., nedovolené bránění).
27'
Pěknou kombinaci hostů zakončil František Lukeš, 0:4
27:53'
Treille si pro sebe svým napadáním vybojoval kotouč a následnou střelou protáhl Januse.
26:04'
Hosté po necelé minutě využívají početní výhodu a dostávají se do čtyřbrankového trháku. Litvínov se usadil v útočné třetině, kde kombinoval. Kubát místo střely z levé strany zvolil nástřel na zadní tyč po ledě, v předbrankovém prostoru byl připravený FRANTIŠEK LUKEŠ, tomu už jen stačilo nastavit hokejku. Asistence: Karel Kubát a Viktor Hübl.
25:07'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Josef Hrabal – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
24:26'
Velká šance Dynama! Nejprve nedokázal po Wishartově střele z předbrankového prostoru zakončit Sýkora, následně netrefil odkrytou část branky Poulíček.
23:39'
Marosz nahrál na pravou stranu Miromanovovi, tomu sjel puk z čepele, Dynamo ale ještě pokračuje v útočení.
22:29'
Pardubičtí se dostali do rychlém přečíslení, Rolinek nedokázal nahrát z levé strany před bránu na Machalu, na čemž celá akce ztroskotala.
22:16'
Petružálek se prodral s pukem až před bránu, přes obránce se ho snažil dostat na najíždějícího si Černého, to se mu ale nepovedlo.
22:02'
Útočnou akci Litvínova zastavil odpískaný ofsajd.
21:09'
Sýkora vystihl rozehrávku Litvínova a poslal puk k Poulíčkovi, jeho zakončení ze středu hřiště vykopl Janus pravým betonem.
20:53'
Lukeš střílel z pravého kruhu, Klouček zastavil puk hrudníkem a následně přerušil hru.
20:18'
Pardubice vyhrály vhazování ve vlastním pásmu po zakázaném uvolnění, ani druhý pokus o útok jim však nevyšel.
20:01'
První třetina byla sice vyrovnaná, ale gólově vyzněla jasně pro Litvínov. Skóre otevřel zakončením mezi betony a svou první brankou v nejvyšší soutěži Jan Myšák, o další dvě branky se postaral obránce Jan Ščotka, jenž ještě v minulé sezoně oblékal dres Dynama.
20:00'
19:43'
Litvínov uklidňuje hru, Sörvik drží puk za vlastní brankou.
19:13'
Rolinek se dostal ke střele přes obránce na středu hřiště, puk prolétl těsně vedle levé tyče!
18:42'
Po krátkém tlaku pokračuje Dynamo ve své aktivitě, ale nedaří se mu dostat se do pásma.
17:51'
Wishartovu střelu od modré tečoval těsně před gólmanem velice nebezpečně Mandát, Janus puk reflexivně vyrazil.
17:27'
Pardubickou útočnou akci zastavil na levé straně odpískaný ofsajd.
16'
Ščotka střelou k levé tyči vyhnal Kacetla z brány, 0:3
16:43'
Svoboda zakončoval z prvné z vrcholu pravého kruhu, Janus byl připraven.
15:37'
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Ondřej Kacetl, přichází Milan Klouček.
15:37'
Tak to je návrat na pardubický led jako hrom! Pardubičtí propadli ve středním pásmu, Trávníček nahrál do jízdy JANU ŠČOTKOVI, který měl dost času na zakončení a poslal kotouč přesně k levé tyči. Asistence: Michal Trávníček a Lukáš Doudera.
14:46'
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se dostal k rychlé střele zápěstím Vondráček, jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.
14:39'
Petružálek si špatně přebral přihrávku na útočné modré, píská se ofsajd.
13:48'
Ščotka zachytil vyhození Svobody, napodruhé už se Pardubice dostaly ven z vlastního pásma.
13:29'
Po Hanzlově střele z pravé strany zkoušel před brankou dorážet Matoušek, Kacetl však dokázal puk včas přikrýt. Následuje komerční přestávka.
11'
Jan Myšák nastartoval brusle a vstřelil svůj první extraligový gól, 0-1
11:59'
Pardubice mohly srovnat, z levé strany však nastřelily pouze tyč. Na druhé straně rozehrál Kacetl zpoza branky po mantinelu, domácí nezvládli rozehrávku, čehož využil jejich bývalý obránce JAN ŠČOTKA, jenž střelou z mezikruží poslal kotouč k levé tyči.
10:29'
Hosté rozjeli rychlou útočnou akcí, Lukeš nahrál přes modrou do jízdy JANU MYŠÁKOVI, který předjel Čáslavu a zakončil mezi betony Kacetla. Pro šestnáctiletého útočníka se jedná o první trefu v Tipsport extralize. Asistence: František Lukeš a Viktor Hübl.
09:31'
Miromanov ještě udržel puk v pásmu a následně nebezpečně střílel od modré, jeho pokus tečoval Perret těsně vedle branky.
08:36'
Pardubičtí aktivně napadali za brankou soupeře a na chvíli se jim povedlo vybojovat puk.
08:01'
Litvínov nahodil kotouč do pásma po mantinelu, Kacetl ho zastavil za svou brankou a útočnou akci zakládá Dynamo.
07:54'
Vervě byla odpískána hra vysokou holí, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:25'
Po odpískaném ofsajdu Litvínova vyhrál vhazování ve středním pásmu Bubela a následně Pardubice poslaly kotouč až za Januse.
07:05'
Dynamo se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
06:49'
Lukeš našel křižnou přihrávkou na levé straně Kubáta, jehož zblokovanou střelu schoval Kacetl do své lapačky.
06:19'
Litvínov vyhrál vhazování a usadil se v útočném pásmu, kde zatím jen kombinuje.
05:48'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Vondráček – 2 min., krosček).
05:39'
Petružálek se rychle rozjel po levé straně, ale obránce ho rychle stíhal a on nedokázal nahrát.
04:52'
Čáslava nahodil kotouč na bránu od levého mantinelu, Perret ho tečoval mimo.
04:26'
Bubela nahrával na střed hřiště Hrabalovi, na toho však přihrávka neprošla a hosté se osvobozují.
03:52'
Matoušek se ve vlastním obranném pásmu střetl s Treillem, po střetu se chytil za zadní část hlavy a rozhodčí raději přerušili hru.
03:36'
Dynamo poslal na led druhou útočnou formaci, ani té se zatím nedaří usadit v pásmu.
02:54'
Marosz byl v levém kruhu pro vhazování mezi třemi protihráči, nepodařilo se mu dostat puk na svého spoluhráče, kotouč skončil ve středním pásmu.
02:34'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Hunkes – 2 min., podrážení).
01:53'
Tůma pouze nahodil puk na zadní mantinel a odjíždí střídat za svými spoluhráči.
01:14'
Myšákovu přihrávku zastavil Miromanov, ani na druhý pokus se Litvínov nedostal do útočného pásma.
00:37'
Pardubičtí vstoupili do utkání aktivně a napadají soupeře, což se jim vyplácí.
00:12'
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se usadili v útočném pásmu po nahození puku na zadní mantinel, který dojel Marosz.
00:01'
Ještě před začátkem utkání proběhne ocenění rozloučení s čarovými rozhodčími Stanislavem Barvířem a Petrem Blümelem, kteří dnes odpískají své poslední utkání.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Hunkes, Baránek, Sörvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Rozhodčí: Jeřábek, Hribik – Barvíř, Blümel.
Začátek zápasu se posouvá, úvodní buly bude vhozeno v 18:15.
HC VERVA Litvínov

Litvínovští zatím drží stoprocentní bilanci, v prvním kole v Mladé Boleslavi zvítězili těsně 4:3, na domácí půdě už byl jejich zisk tří bodů jistější, Zlín porazili 5:2. Verva patří do pětičlenné skupinky týmů, které mají na svém kontě šest bodů, na první pozici se drží díky nejlepšímu skóre.
HC Dynamo Pardubice

Dynamo začalo extraligu minulý pátek na domácím ledě proti Vítkovicím, přestože se rychle prosadilo, nakonec prohrálo těsně 2:1. Ani ve druhém duelu Pardubic napadalo mnoho branek, svěřenci trenéra Miloše Holaně vybojovali své první tři body na ledě Liberce výhrou 2:0. Východočeši drží proti Litvínovu sérii pěti vyhraných utkání v řadě.
Příjemný hokejový podvečer, Tipsport extraliga dnes pokračuje svým 3. kolem, v rámci které Dynamo Pardubice přivítá na svém ledě od 18:00 Litvínov. Do Pardubic přijede oproti minulé sezoně úplně jiný Litvínov, Verva po úspěšné baráži obměnila kádr a nyní se po dvou výhrách nachází v tabulce na první pozici. Ještě před zahájením utkání se chystá slavnostní moment, čároví rozhodčí Stanislav Barvíř a Petr Blümel se oficiálně rozloučí se svou kariérou.