Sparta - Zlín | ONLINE | 7.10.2018 15:00 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Zlín - 7. října 2018   15:00

Ukončeno
Sparta
Sparta
23:17' Beran (P. Vrána)
1:5
(0:1, 1:2, 0:2)
Zlín
Zlín
19:52' Fryšara  (E. Kulda) • 22:46' Popelka   • 39:48' Poletín  (Fryšara, Valenta) • 45:25' J. Ondráček  (Šlahař, Freibergs) • 49:59' Herman  (Fryšara, Freibergs)
Sparta
Sestavy:
Machovský (51. Honzík) – Gregorc, Košťálek, Blain, Tomáš Dvořák, Kalina, Delisle – Říčka, P. Vrána (C), Kudrna – Buchtele, Klimek, Jarůšek – Kumstát, Pech (A), Forman – Smejkal, Sill, Černoch – Beran.
Rozhodčí
Lacina, Pražák – Brejcha, Klouček.
O2 arena, Praha 9 (Libeň)
6 778 diváků
Zlín
Sestavy:
J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Gazda, Nosek (A), Valenta, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.

Sparta - Zlín: Černoch dal K.O. Gazdovi. Pražanům bouchly saze. Těsně před koncem utkání se strhla bitka

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, s přáním příjemného zbytku večera se s vámi loučím. Na počtenou!
V O2 areně je dobojováno, Zlínu se povedlo zaskočit domácí Spartu a připisuje si tak na své konto velmi cenné tři body. Většina utkání byla vyrovnaná, Berani však lépe využívali své šance a právě díky tomu se dnes z Prahy vrací s vítězstvím.
Nejvyšší ice-time
SPA: Petr Kalina – 22:52
ZLN: Jakub Herman – 21:11
Statistiky utkání
Střely na branku: 32 – 39
Zblokované střely: 2 – 8
Vhazování: 62% (46/74) – 38% (28/74)
Trestné minuty: 51 – 8
Využití přesilovek: 0/1 – 2/6
Hráči utkání
SPA: Matěj Beran
ZLN: Štěpán Fryšara
Konec zápasu.
59:58'
Sudí tresty rozdali následovně: Michal Poletín (ZLN) dostává 2+2 minuty za hrubost, stejný trest si odnáší i Zach Sill (SPA). Jiří Černoch pak za stejný prohřešek dostává 5 minut a osobní trest do konce utkání.
59:58'
Nosítka nakonec nebyly potřeba, hráč opustil led v doprovodu dvou spoluhráčů. Pravděpodobně se jedná o Daniela Gazdu, jistý si ale nejsem.
59:58'
Emoce tečou proudem! Dvě sekundy před koncem se před zlínskou brankou odehrála bitka mezi Černochem a jedním z hostů, pro kterého přijeli na led zdravotníci s nosítky.
59:07'
Petr Vrána zůstal po souboji ležet před hostující klecí, po chvilce se sám zvedl a v předklonu odjel na střídačku. Snad bude v pořádku.
58:58'
Říčkova prudká rána skončila na hrudníku Sedláčka, který na dnešním vítězství svého celku nese nemalý podíl. Zneškodnil bez jedné rovných třicet střel.
58:19'
A další. Berani si berou oddechový čas, do konce základní hrací doby zbývá přibližně minuta a půl.
57:59'
Další zakázané uvolnění, tentokrát zlínské. Dvě minuty před koncem utkání se tak bude vhazovat po levé ruce Jakuba Sedláčka.
56:49'
Kubiš se pokusil poslat kotouč mezi betony připraveného Honzíka, který si na své konto připsal další úspěšný zákrok.
Dnešní utkání sleduje 6 778 diváků.
55:47'
Ondráček projel do pásma a nahodil kotouč za domácí svatyni, zlínští odjeli střídat. Pryž si tak pro sebe přivlastnili Pražané, kteří zamířili dopředu.
54:13'
Sparťané stále nic nevzdávají a snaží se protlačit před Sedláčka, jenže pevná obrana hostujícího celku je nechce pustit moc daleko za modrou.
52:40'
Obrovskou šanci snížit měl teď Říčka, který ale přestřelil obrovský prázdný prostor ve zlínské svatyni! Velká škoda pro domácí.
52:03'
Sparta toho zatím v její první přesilovce v dnešním utkání moc nepřevedla, Beranům se už podařilo jednou vyhodit. Uvidíme, co přinesou následující chvíle.
51:10'
Hostující kapitán Tomáš Žižka (ZLN) dostává menší trest za vysokou hůl a nejdéle dvě minuty si tak teď nezahraje.
50'
Herman poslal kotouč za bezmocného Machovského a vyhnal ho z brány, 1:5
50:10'
Matěj Machovský odstupuje ze zápasu! Vůbec poprvé v letošní sezóně tak bude domácí brankoviště hájit David Honzík, který zatím letos nastoupil jen za Slavii.
49:59'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci bleskově využívají přesilovku, tentokrát jim stačilo jen pětadvacet sekund! U levé tyčky se uvolnil JAKUB HERMAN, který bez váhání poslal pryž za bezmocného Machovského. Spartu by už spasil asi jen zázrak. Asistence: Štěpán Fryšara, Ralfs Freibergs.
49:34'
Další vyloučení, opět pro domácí. Ze hry na dvě minuty putuje Miroslav Forman (SPA), jenž od sudích dostal menší trest za krosček.
49:34'
Z prostoru za kruhem zkusil své štěstí Kumstát, ani on ale na výborně chytajícího Sedláčka nevyzrál. Zlínský gólman se následně rozhodl kotouč podržet.
48:31'
Projektil Zacha Silla z prostoru pro vhazování se od hokejky jednoho z bránících Beranů odrazil za hostující branku, kde si kotouč přivlastňují hosté.
47:48'
Kulda chtěl nahrát do mezikruží Fořtovi, který ovšem jeho nabídku nezvládl zpracovat. Zlínští se však si přes to stále drží v pásmu soupeře.
46'
Neuvěřitelné! Hosté odskočili na rozdíl tří gólů, Ondráček se trefil na 1:4
46:38'
Početný kotel hostujících fanoušků se dožaduje pátého gólu, nicméně na ledě jsou momentálně aktivnější sparťané. Těm se však nedaří usadit před Sedláčkem.
45:25'
Zlín právě vstřelil branku!
Berani přetavují početní výhodu ve čtvrtou branku a s nadějemi domácích už to začíná vypadat hodně bledě. Na konci dlouhé kombinace hostů stál JIŘÍ ONDRÁČEK, který střelou ze zadní hranice kruhu poslal svůj celek do tříbrankového vedení. Asistence: Jakub Šlahař, Ralfs Freibergs.
44:57'
Zlín se musel pro kotouč vrátit na vlastní polovinu, Sparta se zvládla osvobodit. Nyní se už opět usazuje před svatyní Matěje Machovského.
43:53'
Odraženou střelu Edgarse Kuldy chtěl z mezikruží za Machovského doklepnout Fořt, do cesty jeho zakončení se ale postavil jeden z bránících hráčů.
43:38'
Jiří Černoch (SPA) sice protestuje, moc mu to ale nepomůže. Za napadení míří na dvě minuty za katr, Spartu čeká další oslabení. Dnes už čtvrté.
42:46'
Berani se dopouští zakázaného uvolnění, po krátké pauze se bude vhazovat před jejich klecí. Úvod třetí části úplně záživnou podívanou nepřináší.
41:42'
Fryšara se drží s kotoučem u mantinelu, dva protihráči jej nechtějí od něj pustit. Hostující borec se ohlíží po někom, komu by mohl pryž předat.
40'
Fryšara krásně našel Poletína, ten přidal třetí gól hostů, 1:3
40:30'
Reflexy zlínského gólmana proklepl z modré čáry Košťálek, Sedláček na jeho projektil reagoval zákrokem vyrážečkou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:51.
Po dvou třetinách je blíže k bodovému zisku Zlín, který v O2 areně vede o dvě branky. Hned v úvodu periody se prosadil hostující Michal Popelka, na jehož zásah rychle odpověděl Matěj Beran. Dvanáct sekund před koncem pak Matěje Machovského prostřelil přesnou ranou z voleje Michal Poletín a zařídil tak aktuální stav, který zní 1:3.
Nejvyšší ice-time
SPA: Petr Kalina – 16:20
ZLN: Jakub Herman – 14:49
Statistické okénko
Střely na branku: 21 – 27
Zblokované střely: 2 – 7
Vhazování: 67% (35/52) – 33% (17/52)
Trestné minuty: 18 – 2
Využití přesilovek: 0/0 – 0/3
40'
Fryšara krásně našel Poletína, ten přidal třetí gól hostů, 1:3
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:48'
Zlín právě vstřelil branku!
Berani využívají fatálního kolapsu domácí obrany a jdou do dvoubrankového vedení! Defenzíva si teď vůbec nepohlídala MICHALA POLETÍNA, který vyjel do pásma, zachytil Fryšarovu nabídku a střelou z voleje překonal Machovského – 1:3! Asistence: Štěpán Fryšara, Tomáš Valenta.
38:53'
Do konce třetiny zbývá něco málo přes minutu, Matěj Machovský si teď na své konto připsal další úspěšný zákrok. Za chvilku se bude vhazovat před jeho klecí.
37:56'
Slabší nahození Košťálka se s úspěchem nepotkalo, zlínský brankář si následně poradil i s podstatně nebezpečnější střelou Kaliny z pravého kruhu.
37:33'
Už poněkolikáté na sebe upoutal pozornost Forman, který tentokrát obkroužil klec a pokusil se pryž uklidit mezi pravou tyč a beton hbitého Sedláčka.
36:53'
Hraje se v pásmu Beranů, kteří se snaží protlačit ven z vlastní obranné třetiny. Dravý útok Sparty jim teď ale pořádně znepříjemňuje život.
35:44'
Blain chtěl soupeřova gólmana zaskočit střelou od modré čáry, letící pryž však nakonec zblokoval jeden z bránících protihráčů a Sedláček nemusel zasahovat.
34:46'
Řezníček jen tak tak pronesl pryž za modrou a byl nucen rychle přihrát, jeho nabídku pak u kruhu pro vhazování zachytil Beran a rozbil tak zlínské tažení.
33'
To snad nejde nedat! Pech pohrdl luxusní šancí na vyrovnaní
33:08'
Postavení mimo hru zastavuje tažení sparťanů do útočného pásma, po krátké pauze se tak bude vhazovat u domácí modré lajny.
32:38'
Obrovského kiksu defenzívy Beranů mohli využít Pech s Formanem, zakončení prvního jmenovaného ale výborný Sedláček vyrazil do ochranné sítě!
31'
Říčka dopravil kotouč do sítě, gól nemůže být uznán
31:43'
Z kvalitní pozice pálil Jiří Černoch, jehož projektil zalétl přímo do nastavené rukavice hbitého strážce hostující svatyně. Zlín je tak stále ve vedení.
30:40'
Pražanům se podařilo dostat kotouč do sítě, rozhodčí jej však neuznávají! Košťálek totiž puk smetl ze vzduchu rukou.
29:51'
Lukáš Pech zachytil přihrávku soupeře a obratem nabil na mezikruží Formanovi, jehož střela zasáhla Jakuba Sedláčka do hrudníku.
28:48'
Nějakou dobu uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na trestnou lavici putují Matěj Beran (SPA) za napadení a Michal Popelka (ZLN) za nesportovní chování.
28:41'
Z vysokého úhlu se zkusil prosadit Žižka, Machovský zakročil betonem. Kudrnovo vyloučení už dávno vypršelo, oba týmy jsou v pěti.
27:49'
Domácí se zatím v oslabení brání s přehledem, svého soupeře drží na uzdě a už dvakrát se jim povedlo zmocnit se pryže a vyhodit jí přes všechny čáry.
26:24'
Pražané jdou do čtyř. Dvouminutový trest za zdržování hry dostává po vystřelení kotouče mimo hrací plochu útočník první formace Andrej Kudrna (SPA).
25:25'
Po střele Gazdy z rohu kluziště se rozhodl Machovský raději schovat kotouč pod rukavici a na malou chvíli tak přerušit hru. Buly proběhne po jeho levici.
24'
Beran zblízka překonal Sedláčka a snížil stav utkání, 1:2
24:41'
Sparta je momentálně aktivnějším celkem a snaží se se usadit před Sedláčkem, obrana Zlína jí ale pořádně znepříjemňuje život a vůbec jí nepouští do střel.
23'
Za bezmocného ležícího Machovského procpal puk Popelka, 0:2
23:17'
Sparta právě vstřelila branku!
Oplátky se pečou! Velmi podobným způsobem jako pár sekund před nimi hosté se nyní prosazují i domácí, Sedláček nedosáhl na šťouchnutí MATĚJE BERANA z bezprostřední blízkosti brankoviště. Sparta tak opět prohrává pouze o jediný gól. Asistence: Petr Vrána.
22:46'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení, halou se nese celkem pochopitelný pískot. Před Machovského se nastěhovali snad všichni hráči na ledě a za bezmocného ležícího strážce svatyně puk asi na padesátý pokus konečně protlačil MICHAL POPELKA. Bez asistence.
21:51'
Častěji jsou na pryži hokejisté Zlína, kterým se nedaří prorazit za modrou. Obrana Sparty všechny jejich pokusy zastavuje velmi rychle.
20'
Fryšara ranou z první otevřel skóre, 0:1
20:40'
Hra se v úvodních sekundách druhé třetiny přelévá ze jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek si nezvládá na delší dobu zkrotit kotouč.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 15:53.
Máme za sebou první dvacetiminutovku, zhruba z poloviny zaplněná O2 arena sledovala poměrně vyrovnanou podívanou. O něco více ze hry však přeci jen měli hokejisté Zlína, kterým se povedlo aktivitu v závěru třetiny přetavit v úvodní zásah utkání, pod nějž se podepsal Štěpán Fryšara.
Nejvyšší ice-time
SPA: Petr Kalina – 7:49
ZLN: Ralfs Freibergs – 7:52
Statistické okénko
Střely na branku: 9 – 13
Zblokované střely: 1 – 4
Vhazování: 81% (21/26) – 19% (5/26)
Trestné minuty: 14 – 0
Využití přesilovek: 0/0 – 0/2
20'
Fryšara ranou z první otevřel skóre, 0:1
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté jdou po parádní souhře osm sekund před koncem do vedení! Edgars Kulda se zmocnil kotouče a téměř okamžitě nahrál volnému ŠTĚPÁNU FRYŠAROVI, který prudkou ranou z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a vyprovodil tak Spartu do šaten hodně hořkým gólem. Asistence: Edgars Kulda.
19:37'
Ferencovu dlouhou přihrávku zachytil Kulda, čímž se ovšem dopustil ofsajdu. Ten je posouzen jako úmyslný, vhazovat se bude před Sedláčkem.
18'
Vynikající Machovský! Parádním zákrokem zabránil Ondráčkovi ve skórování
18:32'
Sparta vyhazuje a může si tak aspoň na chvilku odpočinout. Berani si berou kotouč na své hole a z vlastního pásma opět vyráží dopředu.
17'
Osobní trest pro Košťálka, zbytečně narazil protihráče na hrazení
17:46'
Ondráček se dostal do obrovské šance před brankou, Matěj Machovský ale opět prokázal, že zvládne chytat i nechytatelné! Úžasný zákrok!
16:51'
Košťálkovi (SPA) se na trestné lavici očividně líbí, okamžitě se na ní totiž vrací zpět. Na vražení na hrazení dostává 2+10 minut, menší trest odpyká Matěj Beran.
15:36'
Hosté se znovu rozestavují před Machovským a kují pikle, sparťané se je snaží od kotouče co nejrychleji odstavit. Zatím bezúspěšně.
14'
Obrovská šance hostů! Zblízka zakončoval Fořt, Machovský ho vychytal
14:56'
Na konci dlouhé kombinace stál Jiří Karafiát, jehož slibné zakončení z bezprostřední blízkosti svatyně jen těsně minulo bližší tyč.
14:05'
Hosté aktivitou nutí domácí k faulu. Nejproduktivnější bek extraligy Jan Košťálek (SPA) dostává dvouminutový trest za krosček, Zlín čeká přesilovka.
13:49'
Více ze hry mají momentálně hosté z Moravy, kterým se ovšem nedaří na delší dobu usadit před brankářem Sparty.
13:28'
Z bezprostřední blízkosti svatyně zakončoval Fořt, kotouč se nyní zahřívá v rukavici strážce domácí klece. Následuje komerční přestávka.
12:10'
Z vysokého úhlu se nyní snažil otevřít skóre Nicolas Werbik, jehož střela se od betonu hbitého Machovského odrazila do rohu kluziště.
11:22'
Pokus Davida Noska od modré čáry se od hokejky položeného Buchteleho odrazil do plexiskla za brankou, Matěj Machovský tak mohl zůstat v klidu.
10:04'
Dalším pánem na holení byl Lukáš Pech, jehož slabší projektil z kruhu strážce zlínské klece vykryl lapačkou. Následně se rozhodl pryž přikrýt.
09:11'
Buchtele se dostal ke střele z prostoru pro vhazování, Sedláček se ale nenechal nachytat ani tentokrát a pokus domácího forvarda zastavit včas.
08:26'
Zlínští teď byli chvilku pod tlakem, nakonec se jim však podařilo zmocnit se kotouče a vyhodit jej ven z pásma. Domácí musí ven za modrou.
07:20'
Lotyšský tahoun ševců Edgars Kulda se málem dostal do úniku, domácí obrana však stihla celou situaci uhasit včas. Na první gól tak stále čekáme.
06:45'
Zlínský průchod do útočného pásma brzdí ofsajd, jeden z hráčů se při přejíždění modré čáry poněkud unáhlil. Hra je přerušena, v O2 areně zatím panuje skvělá atmosféra.
06:27'
Gregorc sbírá kotouč za vlastní klecí a obratem jej rozehrává dopředu. Uvidíme, jak si Pražané v dalším výpadu vpřed povedou.
05:46'
Vrána si zpracoval Říčkovu přihrávku, povyjel si za modrou čáru a vypálil. Zlínský brankář byl i tentokrát ve střehu a pokus bez větších obtíží zneškodnil.
04:45'
Hokej zatím v O2 areně rozhodně nenudí, k vidění je jeden střelecký pokus za druhým. Chvilku je v útoku domácí Sparta, chvilku zase soupeř.
04:09'
Lapačka maskovaného muže v domácím brankovišti dostává v úvodu utkání zabrat, nyní jí Machovský vytasil proti prudkému projektilu Jakuba Šlahaře.
03:51'
Odpískáno první zakázané uvolnění dnešního utkání, dopouštějí se ho hráči hostujícího celku. Za chvilku tedy uvidíme vhazování před jejich klecí.
03:00'
Z modré čáry teď své štěstí zkusil Gazda, ani on ale na Machovského nevyzrál. Ke kotouči se následně dostávají domácí a snaží se probít zpět před Sedláčka.
02:26'
Černoch se dostal do slibné střelecké pozice, zkušený Sedláček jeho zakončení postavil do cesty pravý beton. Oba gólmani jsou zatím stoprocentní.
01:36'
Lukáš Pech hledal přihrávkou rozjetého Petra Kumstáta, nabídku však zachytil jeden z připravených ševců a útočná akce Pražanů tak končí.
01:06'
Machovský už podruhé přerušuje hru, Zlín je zatím aktivnějším celkem. Po krátké pauze se bude vhazovat po levé ruce strážce domácí svatyně.
00:32'
První střelu utkání měl na svědomí Dalibor Řezníček. Zlínský bek se pokusil Machovského překvapit ranou z kruhu, gólman Sparty byl ale ve střehu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sudí už svolává první pětky do středového kruhu, jdeme na to! Na vhazování se proti sobě postaví kapitán Sparty Petr Vrána a zlínský Tomáš Fořt.
Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne, oba celky už vyjíždějí na ledovou plochu. Od úvodního buly nás dělí necelé čtyři minuty.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Gregorc, Košťálek, Blain, Tomáš Dvořák, Kalina, Delisle – Říčka, P. Vrána (C), Kudrna – Buchtele, Klimek, Jarůšek – Kumstát, Pech (A), Forman – Smejkal, Sill, Černoch – Beran.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Gazda, Nosek (A), Valenta, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Brejcha, Klouček.
VEDĚLI JSTE, ŽE...

...zápas Zlín – Sparta z 31. ledna 2010 stále drží rekord pro nejvyšší počet udělených trestných minut? Sudí jich tehdy rozdali celkem 439, včetně hned šestnácti vyšších trestů. Z dnešních soupisek tento zápas pamatují pouze zlínští Jakub Sedláček, Pavel Kubiš a Jiří Ondráček.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři se naposledy střetli v únoru, přičemž z duelu vyšla vítězně domácí Sparta. Celkově proti sobě oba celky v loňské sezóně sehrály čtyři duely – dvakrát se radovali Pražané, dvakrát Zlínští.

28. února 2018 – O2 arena, Praha
HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín 3:2
(2:0, 0:0, 1:2)
--------------------------------------------------------------------
Branky: 2. Jarůšek, 15. Buchtele, 56. Mikuš – 46. Fryšara, 54. Šťastný.
Střely na branku: 41:22
Vhazování: 26:29
Vyloučení: 7:6
Využití: 2:0
--------------------------------------------------------------------
Sparta: Aittokallio – Michálek, Pavelka, Kalina, Mikuš, Kulda A., Voráček, Piskáček – Hlinka, Vrána, Řepík – Buchtele, Pech, Forman – Kudrna, Klimek, Jarůšek – Pšenička, Černoch, Uher.

Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka, Matějíček – Ondráček, Fořt, Okál – Bukarts, Honejsek, Šťastný – Sedláček P., Popelka, Kubiš – Illo, Fryšara, Klhůfek.
POSLEDNÍ KOLO

Sparta se v pátek večer vydala na led Olomouce, kde před zaplněnými tribunami zvládla vybojovat tři body. Skóre ve druhé třetině otevřel Irgl, přičemž hosté později odpověděli zásahy Pecha a Pavelky. Po druhé trefě domácího forvarda bylo sice v čase 51:01 znovu vyrovnáno, nicméně soupeř si velmi rychle vzal vedení zpět a do konce zápasu si jej už zvládl udržet.

5. října – Zimní stadión Olomouc
HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:4
(0:0, 1:1, 1:3)
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) – 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. Beran (Pech, Říčka), 60. Vrána (Kalina).
Střely na branku: 42:19
Vhazování: 43:38
Vyloučení: 7:6, navíc Švrček (OLO) 10 min. OT.
Využití: 0:2
--------------------------------------------------------------------
Sparta: Machovský – Blain, Pavelka, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle – Říčka, Vrána, Kudrna – Buchtele, Klimek, Jarůšek – Kumstát, Pech, Forman – Smejkal, Sill, Černoch – Beran.

Zlín pak hostil plzeňskou Škodu. Ta po Preisingerově gólu šla ve dvanácté minutě do vedení, Berani však do konce třetiny udeřili dvakrát a zvrátili tak misky vah na svou stranu. Hosté ale nehodlali složit zbraně a svému sokovi uštědřili tři rány v řadě, pod které se podepsali Vráblík, Gulaš a Nedorost. Domácí pak už jen korigovali skóre brankou Fořta, přičemž konečnou tečku za utkáním udělal trefou prázdné klece Beranů Gulaš.

5. řijna – Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (Kulda), 50. Fořt (Freibergs, Herman) – 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (Kaňák, Nedorost), 41. Nedorost (Gulaš, Kracík), 60. Gulaš (Kaňák, Straka).
Střely na branku: 32:33
Vhazování: 33:34
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:2
--------------------------------------------------------------------
Zlín: Sedláček J. – Freibergs, Ferenc, Žižka, Nosek, Řezníček, Valenta, Gazda – Kubiš, Fořt, Kulda – Šlahař, Herman, Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, Sedláček P., Popelka.
PSG BERANI ZLÍN
12. místo v tabulce
7 Z, 2-0-0-5, 6 b. (skóre 16:26)

Berani v letošní sezóně slaví devadesát let existence, přičemž zatím moc důvodu k radosti nemají – ze sedmi odehraných zápasů zvládli s výhrou odejít pouze ze dvou. Aktuálně jim v tabulce patří až dvanácté místo, na poslední Chomutov mají šestibodový náskok.

Na ledech soupeřů se zatím hokejisté Zlína představili třikrát. Ve druhém kole neuspěli v Litvínově, ve čtvrtém porazili Karlovy Vary a v úterý zajeli do Ostravy, kde se jim nepodařilo najít recept na Patrika Bartošáka a po prohře 0:3 odjížděli domů na jihovýchod Moravy s prázdnou. Vyrovnají dnes svěřenci Roberta Svobody svou bilanci?

V čele týmového bodování najdeme dva hráče, a to forvardy Tomáše Fořta a lotyšského reprezentanta Edgarse Kuldu. Oba zatím v ročníku nasbírali šest bodů, přičemž první jmenovaný je se čtyřmi brankami zároveň nejlepším střelcem klubu. Brankovišti kraluje zkušený Jakub Sedláček, který dosud odchytal všechna utkání svého celku.

Nejproduktivnější hráči
Tomáš FOŘT – 7 Z, 6 b. (4+2)
Edgars KULDA – 7 Z, 6 b. (2+4)
Jakub HERMAN – 5 Z, 4 b. (2+2)
Jakub ŠLAHAŘ – 6 Z, 4 b. (2+2)

Brankářské statistiky
Jakub SEDLÁČEK
– 419 min. | 88,0% úsp. | prům. 3,44
HC SPARTA PRAHA
5. místo v tabulce
8 Z, 4-1-1-2, 15 b. (skóre 23:14)

Hokejisté pražské Sparty prožívají relativně slušný vstup do ročníku, pod vedením renomovaného německého lodivoda Kruppa zatím z osmi utkání vytěžili celkem patnáct bodů. To jim stačí na páté místo v tabulce, přičemž na vedoucí Hradec ztrácí bodů pět.

Pražanům se daří zejména na domácím ledě. Jen jeden jediný tým zatím opustil libeňskou O2 arenu s bodovým ziskem, a to právě Mountfield. Tomu se zde podařilo zvítězit skoro před dvěma týdny v rámci předehrávky sedmadvacátého kola, která skončila výsledkem 1:2 po prodloužení. Uspěl však až na druhý pokus – v tom prvním si Východočeši na domácích vylámali zuby, podobně jako později Pardubice a Chomutov.

Nejzářivější hvězda Kruppova kádru? Jednoznačně Matěj Machovský! Pětadvacetiletý gólman, který v loňské sezóně působil v severoamerických nižších soutěžích, zatím mezi třemi tyčemi čaruje a řadí se mezi brankářskou smetánku ligy. Dobře si také vede jiná posila ze zámoří, a to bek Jan Košťálek – s osmi kanadskými body na kontě je vůbec nejproduktivnějším zadákem celé extraligy.

Nejproduktivnější hráči
Jan KOŠŤÁLEK – 8 Z, 8 b. (3+5)
Petr VRÁNA – 8 Z, 6 b. (2+4)
Petr KALINA – 8 Z, 6 b. (0+6)

Brankářské statistiky
Matěj MACHOVSKÝ
– 486 min. | 95,4% úsp. | prům. 1,60
Krásné nedělní odpoledne! Zápasový kolotoč letošního ročníku Tipsport extraligy se roztočil na plné obrátky, před námi je kolo s pořadovým číslem osm. V jeho rámci do pražské O2 areny přicestují zlínští Berani, které čeká souboj s domácí Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 36 22 4 1 9 125:88 75
2. Sparta 39 17 11 1 10 133:103 74
3. Plzeň 37 20 2 6 9 123:99 70
4. M. Boleslav 37 17 5 5 10 113:90 66
5. Třinec 36 18 3 4 11 116:93 64
6. Brno 38 17 3 5 13 113:113 62
7. K. Vary 38 14 6 3 15 125:108 57
8. Zlín 38 15 3 3 17 118:111 54
9. Mountfield 37 14 4 4 15 92:90 54
10. Olomouc 39 12 5 5 17 88:105 51
11. Kladno 38 13 3 5 17 97:122 50
12. Vítkovice 37 8 6 4 19 91:131 40
13. Litvínov 37 9 2 5 21 98:131 36
14. Pardubice 39 8 2 8 21 84:132 36
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud