Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Sparta - 4. října 2019   17:30

K. Vary
14:07' Stříteský (Flek, T. Rachůnek) • 54:56' O. Beránek (Šenkeřík)
2:5
(1:1, 0:4, 1:0)
Sparta
12:05' Pech  (Řepík, Forman) • 25:06' Kalina  (Sukeľ, Buchtele) • 32:59' Košťálek  (Blain, Forman) • 34:46' Řepík  (Kalina, V. Růžička) • 39:03' Rousek
K. Vary
Pražák, Kika – Frodl, Jelínek
KV Arena, Karlovy Vary
3945 diváků
Sparta

Karlovy Vary - Sparta: Ondřej Beránek snížil na 2:5

Ačkoli vstup do utkání neměli domácí špatný, druhá perioda byla v zápase naprosto zlomová. V ní Energie inkasovala čtyři góly. Ve třetím dějství se energetikům podařilo snížit a rozhodnout o konečném skóre 2:5.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Lukáš Pech (SPA) a Matěj Stříteský (SPA).
59:30'
Domácí ještě dostávají puk do třetiny hostů.
58:45'
Do konce utkání zbývá jedna minuta.
57:40'
Karlovy Vary sice nahodí kotouč k Machovskému, ke střele se už nedostanou. Povětšinou se Spartě podaří ihned vyhodit, případně se domácí o pásmo připraví vlastní nepozorností.
56:41'
Po chybě Šenkeříka pálil Sukeľ.
56:15'
Na krátkou dobu získala Energie pásmo hostů.
55'
Ondřej Beránek snížil na 2:5
55:30'
Sparta znovu získává útočnou třetinu, ke střele se dostal Rousek, brankář energetiků střelu pokryl.
54:56'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Šenkeřík bravurně nabil před bránu obsazenému ONDŘEJI BERÁNKOVI, který přesto, že bylo omezený v pohybu, dokázal kotouč zasunout za přemisťujícího Machovského. Asistence: Petr Šenkeřík.
54:30'
Hostům zřejmě pět vstřelených gólů nestačilo. Říčkova formace se marně snažila zatopit pod kotlem, Bednáře ale nerozhodila.
53:59'
Sparta vyhazuje až na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 3945 diváků.
53:51'
Mikúšův pokus skončil v připravené náruči sparťanského brankáře.
53:27'
Sparta si hráče v zeleném bedlivě hlídá a domácí tak mají problém se založením útoku.
53:09'
Energie se těžko osvobozuje.
52:30'
Vondráček si vybojoval šanci, když ujížděl po levé straně ledové plochy, dostal se k zakončení, které zastavil Machovský.
52:06'
Pokusy na obou stranách míří mimo bránu, brankáři tak nemusí zasahovat.
51:36'
Hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý. Ani jeden týmů si dlouho nevytvořil řádnou šanci.
50:45'
Do obrovské šance se dostal Jiří Černoch, karlovarského brankáře ale nepřekonal.
49:58'
Karlovarští konečně vybojovali útočnou třetinu, ale sražená přihrávka Rachůnka na Fleka skončila v ochranné síti.
49:30'
Sparta dlouho hledala šestý recept na Bednáře. Konečná střela Dvořáka skončila v ochranné síti.
48:45'
Polovina přesilové hry je už za Spartou.
48:13'
Beránek napadá sparťanskou rozehrávku. Hosté se přesto dostávají do útočné třetiny, Energii se vzápětí daří kotouč vyhodit.
47:58'
Po mantinelu vyhodil Kubka.
47:42'
Karlovarští posouvají kotouč až k Machovskému.
47:32'
Komerční přestávka.
47:32'
Martin Kohout (KVA) opouští svůj tým na dvě minuty, provinil se podrážením.
47:14'
O další pokus se zasloužil Knotek, jehož střelu sparťanský gólman vyrazil před sebe znovu na hůl Tomáše Knotka, ani na druhý pokus se neprosadil.
46:45'
Energie nahodila na Machovského, než stačil zastavit puk, o dorážku si řekl Mikúš, ani ten ale puk za záda hostujícího brankáře nedostal.
46:13'
Zakázané uvolnění hostů.
45:35'
Karlovy Vary potíže s udržením se před Machovským. Nepřesné přihrávky, ale také vkládajícího hole soupeře do přihrávek, je to, co je tíží.
45:10'
Rozjetého Jakuba Fleka zastavuje ofsajd.
44:36'
Velice snadno hosté získávají obranné pásmo energetiků.
43:58'
Sparta se přemisťuje před Bednáře. Ke střele měl blízko Rousek, kotouč mu utekl z hokejky.
43:36'
Zakázané uvolnění na druhé straně.
43:18'
Hostující se neustále drží na kotouči, ve vlastní třetině se pokoušeli zbavit oxidujících energetiků, místo toho ale vyhodili na zakázané uvolnění.
43:06'
Při přechodu do útočné třetiny se Sparta dopustila ofsajdu.
42:46'
Graňák chtěl pálit z první, puk mu ale utekl ze střelecké pozice.
42:44'
Koblasův pokus od modré skončil v rukavici sparťanského brankáře.
42:15'
Když už se energetikům podařilo projít k Machovskému, ihned třetinu zase opouští.
41:40'
Zpět do útoku se vrací Sparta. Ta ale na Bednáře recept nenašla.
41:13'
Energie je ve své třetině, pokoušel se projít skrze pražskou obranu, ale marně.
40'
Vlastní gól jak z učebnice! Gríger srazil puk do vlastní brány, 1:5
40:35'
Hra se vrací před Bednáře. Smejkal se snažil vypálit z mezikruží, rána byla zblokována.
40:26'
Na konci přesilové hry se z levého kruhu téměř prosadil Rachůnek, Machovský mezírku vytěsni ramenem.
40:10'
Po vhazování se Karlovarští přesouvají do pásma hostů.
40:01'
Velice nepovedená druhá třetina. Energie inkasovala ihned čtyři branky. Nejprve se prosadil Kalina, ve 33. minutě Košťálek o dvě minuty později Řepík a nakonec si, minutu před koncem dějství, srazili kotouč do brankoviště. Za autora gólu byl označen Lukáš Rousek. Třetí třetina začne v 19:18.
40'
40:00'
39:03'
Sparta právě vstřelila branku!
Neuvěřitelná smůla pro Energii. Bednář zastavil kotouč po střele LUKÁŠE ROUSKA, ovšem puk karlovarskému brankáři vypadl. Dávid Gríger se jej snažil zastavit, jelikož kotouč mířil do branky, ale tím ho srazil do vlastní brány. Bez asistence.
38:54'
Rachůnek pálil, Machovský vyrazil ránu betonem.
38:43'
Kotouče se však zmocňuje Sparta, která vyhazuje.
38:30'
Po špatné rozehrávce Energie přichází o pásmo a musí o něj znovu bojovat.
38:25'
Košťálek (SPA) poslal nedovoleně k zemi Václava Skuhravého a od sudích si vysloužil dvě minuty na trestné lavici.
38:18'
Naopak před Machovského míří Energie. Skuhravý pálil zblízka, brankář hostů zakročil.
37:50'
Znovu naprosto jednoduchý přechod Sparty do útoku. Hosté se v obranném pásmu Karlových Varů ale neudrželi.
37:36'
Kubkova rána od modré zmizela v lavině bránících hráčů před Machovským.
37:16'
O šanci si říkal na dvakrát Kohout, k jeho smůle se neprosadil.
36:28'
Stříteský nahazuje z vlastní třetiny až k Machovskému, ten puk zastavuje.
36:13'
Hosté se znovu a snadno dostávají k Bednářovi.
35'
Michal Řepík propálil Bednáře, 1:4
35:30'
Premiéra nadějného gólmana to není zrovna snová.
34:46'
Od vlastní střídačky propálil Bednáře MICHAL ŘEPÍK a Sparta využívá druhou přesilovou hru. Asistence: Petr Kalina, Vladimír Růžička.
34:15'
Pražané vybojovali pásmo poměrně snadno, ale Stříteský se dostává ke kotouči a rychle vyhazuje.
33'
Jan Košťálek se trefil z první a využil přesilovou hru, 1:3
33:35'
Po vhazování posílá Energie puk daleko od své brány, Sparta musí získávat třetinu.
33:30'
Po komerční přestávce usedá na trestnou lavici Michal Plutnar (KVA).
32:59'
Hosté využívají přesilovou hru. Z vrcholu kruhu se ránou z první trefuje JAN KOŠŤÁLEK a posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Jerémie Blain a Miroslav Forman.
32:21'
Ouellet-Blain pálil od modré čáry, Bednář zasáhl lapačkou, kotouč mu ale vypadl z rukavice, o dorážku se pokoušel Forman, Kohout ale získal puk a poslal jej do bezpečné vzdálenosti.
31:59'
Vysokou holí se provinil Václav Skuhravý (KVA), který za prohřešek míří na lavici hříchů zpytovat svědomí.
31:53'
Sparta si zahraje přesilovou hru.
31:41'
V mžiku se hra přesouvá do obranného pásma Karlových Varů.
31:16'
Koblasovi se povedlo zavést puk do útočného pásma. Před Machovský se Energie ke střele nedostala.
31:09'
Za hlubokého nesouhlasu fanoušků je pískáno zakázané uvolnění Karlových Varů.
30:48'
Karlovarští se po delší době osvobozují, na kotouči se držela výhradně Sparta, která puk ze své hole nepustila.
30:35'
Sparta opět v útočném pásmu.
29:30'
Michal Řepík vypálil, puk sotva doputoval k Bednářově bráně.
29:19'
Sparta poslala puk do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
28:34'
Raška našel Mikúše, ten pálil z první, ale orazítkoval jen mantinel za Machovským.
27:52'
Sparta se zabydlela v útočné třetině, snažila se pálit. Brankář Karlových Varů si s dělovkami poradil. Eminger přišel o hokejku, nakonec Grígerovi podařilo vyhodit, až na zakázané uvolnění.
27:17'
Karlovarští dostali nový dech a všechny způsoby se snaží projít do útočného pásma a vystřelit.
26'
Kalina trefil pravý horní roh Bednářovy branky, 1:2
26:03'
Energie zbombardovala Machovského. Pálila celá třetí lajna, ale na brankáře Sparty nikdo nevyzrál.
25:06'
Karlovarští nechali příliš snadno hosty zajet do své třetiny. U mezikruží zastavil kotouč PETR KALINA a trefil pravý horní roh Bednářovy branky. Asistence: Matůš Sukeľ a Jan Buchtele.
24:46'
Na ráně byl Kalina, ale také mimo branku.
24:20'
Energetikům se daří vyhodit, ale Sparta se bleskově vrací před Bednáře.
24:02'
Řepík se dostal k ráně z pravého kruhu, kotouč proletěl nad domácí bránou.
23:50'
Další icing na straně energetiků.
23:34'
Fanoušci za hostující brankou se již radovali, mysleli si, že puk překročil brankovou čáru. Kotouč se tam snažil propasírovat Jakub Flek.
23:15'
Energie má neuvěřitelné problémy s vyjetím z vlastní třetiny.
22:55'
Domácí nechtěně vyhazují na zakázané uvolnění.
22:00'
Hosté se drží v útočné třetině. O střelu se zasloužil Košťálek, brankář Energie byl připravený.
21:50'
Rousek nabil před bránu na Buchteleho, který se vší silou snažil protlačil puk za Bednáře.
21:30'
Střelou z mezikruží se marně pokoušel prosadil Michnáč.
20:55'
Karlovarští se na okamžik zdrželi v útočném třetina, na sparťanského brankáře si energetiky ale nepočíhali.
20:37'
Od modré vypálil Stříteský, Machovský zasáhl.
20:15'
Kotouč se po vhazování ukazuje před Bednářem. V obranném pásmu si domácí puk přebrali a zamířili do útoku.
20:01'
Vzápětí se na led vrací také Energie.
Sparta se na ledě připravuje na druhou třetinu.
Zápas začal v pomalejším tempu po obou stranách. Střelecky se dříve prosadil Lukáš Pech, který otevřel skóre zápasu. Energie se snažila odpověď. To se jí nakonec podařilo. O gól se zasloužil nejaktivnější obránce Karlových Varů, Matěj Stříteský. Dalších branek jsme se nedočkali. Atmosféra je poněkud ponurá. Celé utkání doprovází hity mistra Karla Gotta. Druhá třetina začne v 18:25.
20:00'
19:55'
Před Machovským se pokoušel puk dotlačil do brány Skuhravý.
19:40'
Vondráček se dostal do menší rozepře s jedním sparťanským hráčem. Vše se obešlo bez vyloučení.
18:40'
Šenkeřík pálil od modré, před brankou se pokoušel dorazil puk do Martin Kohout, o milimetry rána minula svatyni Sparty.
18:16'
Mikúš se dostal ke střele u kruhu, rána šla vysoko nad brankoviště hostů.
17'
Martin Dočekal s krvavým šrámem v obličeji odešel do kabiny
17:55'
Energie se snaží založit nový útok. Sparta si energetiky ale dobře hlídá a Karlovarští mají problém s přechodem do útočné třetiny.
17:33'
Hra pokračuje. Střelu si vybojoval Růžička, ta mířila mimo domácí bránu.
17:00'
Sudí už chtěli vylučovat Tomáše Rachůnka za sekání, když v tu přišel Ďaloga, který přiznal, že faulovaný vůbec nebyl! Krasné gesto fair-play!
16:50'
Rachůnek nahodil puk na maskovaného muže v brankovišti Sparty, ten kotouč zastavil.
16:35'
Energie se drží v útočné třetině a hledá cestu k pražskému brankáři.
16:02'
S krvavým šrámem v obličeji odjíždí Martin Dočekal a mizí v útrobách KV Areny, zamířil rovnou do kabiny.
14:07'
Přesnou přihrávku od Fleka získal MATĚJ STŘÍTESKÝ, který z mezikruží propálil všechno, včetně Machovského. Asistence: Jakub Flek, Tomáš Rachůnek.
13'
Pech poslal hosty do vedení, 0:1
13:25'
Po reklamní pauze zavítala Energie alespoň na okamžik k Machovskému. Ke střele se znovu nedostala.
13:15'
Hostující přidali po vstřeleném gólu na aktivitě. Přerušuje je komerční přestávka.
12:05'
Sparťané předvedli krásnou souhru. Spěchající Forman nabil na přijíždějícího Řepíka, ovšem na konci celé akce stojí LUKÁŠ PECH, který dostal přihrávku přímo před bránu a trefil se do horního rohu Bednářovy brány. Asistence: Michal Řepík, Miroslav Forman.
11:58'
Puku se drží zejména tým z hlavního města.
11:00'
Skuhravý se snažil prosadit z mizerného úhlu, kotouč zavítal do ochranné sítě.
10:46'
Opět šance Sparty. Pokus Buchteleho si Bednář ukryl do svých betonů.
10:35'
Od modré čáry poslal dělovou ránu Stříteský, Machovský ránu schoval pod svá křídla.
10:02'
Na druhé straně ujížděl s kotoučem Knotek, ke střele příležitost nedostal.
09:11'
Miroslav Forman dostal výtečně nabito přímo před bránu, Bednář již ležel na ledě, díky předchozímu zákroku, Formanovi se ale nepodařilo zvednout kotouč nad beton bezmocného karlovarského gólmana.
08:38'
V první přesilové hře se domácí příliš nepředvedl. Energie se těžko dostávala do útočné třetiny.
08:01'
Ke střele se dostal Rachůnek, jehož ránu se před bránou ještě pokoušel dorazit Gríger, ale Machovský zakročil včas.
07:25'
Energetici se v obranném pásmu Sparty dlouho neohřáli. Všechny kotouče posílá hostující mužstvo daleko od vlastní brány.
06:58'
Po vhazování se Sparta dvakrát po sobě osvobozuje a domácí znovu získávají útočné pásmo.
06:37'
Za podrážení Martina Rohana si Matůš Sukel' vysloužil dvě minuty odpočinku na trestné lavici.
06:10'
Přicházející tlak Energie zastavuje komerční přestávka.
05:35'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.
05:05'
Vondráček zavezl kotouč do útočné třetiny, Energie se před maskovaným sparťanským mužem ale nepředvedla.
04:10'
Košťálek hledal na druhé straně Rouska, nahrávka ovšem k druhému jmenovanému nedorazila.
03:36'
Bednář předvedl své betony v akci proti dělovce z Růžičkovy hole.
03:15'
Na druhé straně si velkou šanci vybojoval Dávid Gríger, ale Machovský byl přesný jako švýcarské hodinky.
02:58'
Sparta se drží v útočné třetině, od modré čáry pálil Kalina, střela ale nedoputovala ke brance Karlových Varů.
02:31'
Černoch si převzal puk ve střední třetině, předjel karlovarskou obranu, ale na karlovarského brankáře nevyzrál.
02:15'
Karlovy Vary pouze nahodily kotouč před Machovského. Tam si puk vzala Sparta, která bleskově míří do útoku.
01:35'
Knotek se pokoušel vystřelit z kruhu, puk mu ale utekl z hole.
00:30'
Sparta se zabydlela v pásmu energetiků. Bednář pokus sparťana zlikvidoval.
00:10'
Energie se po vhazování zmocňuje kotouče a přesouvá do se třetiny hostů. Tam se Karlovarští ke střele nedostali.
00:01'
Během celého utkání budou hrát písně zesnulého mistra zpěvu Karla Gotta.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, O. Beránek, Raška I – Michnáč, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Polášek (A), Kalina, Blain, Ďaloga, T. Pavelka, Tomáš Dvořák – Forman, Pech (A), Řepík (C) – Smejkal, V. Růžička, Říčka – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Dočekal, Černoch, Kudrna.

Rozhodčí: Pražák, Kika – Frodl, Jelínek.
HC Energie Karlovy Vary
Energetici ukončují domácí trojboj se Spartou. S devíti body na účtě patří energetikům deváté místo tabulky. V předcházejících dvou kolech se Karlovy Vary setkaly s Plzní a Kometou, v obou duelech Energie padla. Ačkoliv utkání s Brnem začalo pro domácí velmi dobře, v závěru se Kometě podařilo dostat do vedení, které si udržela do závěrečné sirény. Do utkání se Spartou si Energie navíc bere sérii tří proher, i když vstup do sezony měli Karlovarští velmi povedený. Naváží energetici na výsledky ze začátku ligy?
HC Sparta Praha
Hokejisté z hlavního města se po svých pěti odehraných zápasech drží na desátém místě se šesti body na svém kontě. Sparťanům se podařilo pouze jednou vyhrát za plný počet bodů, když porazili Oceláře 4:2. Spartě se obzvlášť nedaří v oslabení, ve které má úspěšnost pouhých 64,29%. Největší posila, Marek Kvapil, je navíc na dlouho vyřazena mimo hru. Ten byl zraněn ihned první kole po zákroku Houdka z Plzně. Do Karlových Varů přijedou svěřenci Uweho Kruppa se dvěma porážky v řadě v zádech. V pátek se Sparta utkala s Hradcem Králové a padla 2:4. Pražany může těšit bilance s karlovarskou Energií z loňského roku. Karlovarským nechala Sparta pouze jeden jediný bod, zbytek urvala pro sebe. Podaří se sparťanům navázat na výbornou bilanci z minulého ročníku? Nebo si Energie připíše tři body?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.