Liberec - Kladno | ONLINE | 22.11.2019 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Kladno - 22. listopadu 2019   18:00

Ukončeno
Liberec
24:13' Filippi (Marosz) • 44:06' L. Hudáček (Derner)
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Kladno
59:25' J. Strnad  (O'Donnell, Machač)
Liberec
Sestavy:
Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Ordoš.
Rozhodčí
Hladil, Kika – Kajínek, Špringl
Home Credit Arena, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Kladno
Sestavy:
Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Barinka (A), Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – J. Strnad (C), Machač, Redlich – Bílek, Stach, Réway – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný – Š. Bláha.

SESTŘIH: Liberec - Kladno 2:1. Vyprodaná aréna viděla šestou výhru Tygrů v řadě

Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost, užijte si víkend!
Liberečtí vítězí pošesté v řadě! Ve vyprodané Home Credit Areně porazili Rytíře 2:1

Třetí část se odehrávala výrazně podle tygřích not. Domácí tuto třetinu ovládli na střely 17:7 a po několika nevyužitých šancích zvýšil jejich náskok chytrou střelou Libor Hudáček. Denis Godla udržel Středočechy ve hře až do posledních minut a v čase 59:25 připravili Dominika Hrachovinu o čisté konto, když dorazil puk do sítě Jakub Strnad. Víc už ale hosté nestihli a vracejí se s nepořízenou.

Bílí Tygři tak slaví už pošesté v řadě, zatímco Kladenští padli teprve podruhé za posledních šest utkání.

Střely na branku – 38:23.
60'
Strnad zdramatizoval závěr a Hrachovina přišel o čisté konto, 2:1
60:00'
Konec zápasu.
59:29'
Kladenští si vůbec nepomohli. Vyhodili totiž na zakázané uvolnění, takže se Denis Godla musí vrátit zpátky do svého brankoviště...
59:25'
Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši se ještě dostávají na dostřel! Brendan O'Donnell vystřelil krátce po buly po ledě. Dominik Hrachovina jeho pokus vyrazil, avšak proti JAKUBU STRNADOVI už neměl žádnou šanci! Rytíři si navíc berou oddechový čas a dále kují pikle. Asistence: Brendan O'Donnell, Patrik Machač.
59:00'
Tomáš Filippi vyhodil puk do bezpečí. Rytíři stále hrají v šesti, avšak už jim pomalu ale jistě začíná chybět tolik potřebný čas. Vhazovat se bude po levé ruce Dominika Hrachoviny.
58:23'
Hosté to ještě zkouší bez gólmana. Pozornost na sebe ale vzal Lukáš Derner, který nádherným hitem poslal na led Jaromíra Jágra!
57:53'
Petr Kolmann dělovkou od modré potrápil Godlu. Ten nejprve vyrazil touš nad sebe, a skryl jej v lapačce až na druhý pokus. Hra je přerušena.
57:18'
Antonín Melka se chopil puku v rohu kluziště a chtěl křížem nabít Brendanu O'Donnellovi. Ke smůle Rytířů do přihrávky skvěle sáhl Dominik Hrachovina.
56:40'
Ronald Knot dobře vystihl kladenskou kombinaci a vrátil kotouč až k zadnímu mantinelu. Nedlouho poté se šelmy usazují v pásmu.
56:27'
Jaroslav Vlach přihrál z prostoru před kladenskou střídačkou Janu Ordošovi, jenž si najel mezi kruhy a ze skvělé pozice jen vyprášil výstroj skvělého Denise Godly.
56:07'
Severočechům se nevydařil přechod přes modrou čáru. Rozhodčí odhalili postavení mimo hru, hráči obou celků se tedy sjíždějí na buly do středního pásma.
55:36'
Liberečtí se až do konce přesilové hry drží v ofenzivní zóně. Rostislav Marosz hezkou žabičkou posadil kotouč na čepel Lencovy hole, útočník Bílých Tygrů ale z první vysoko přestřelil.
54:55'
Radan Lenc už mohl střílet. Ještě přihrál u tyčky Krenželokovi. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal od modré Knot, jenž zamířil mimo.
54:20'
Tomáš Filippi se opakovaně snažil vystřelit z pravého kruhu, avšak Rytíři si ve spolupráci s Godlou poradili, načež vyhazují.
53:47'
Jan Ordoš na sebe získal další faul! Ladislav Romančík (KLA) jej totiž v Godlově blízkosti podrazil.
53:18'
Roman Graborenko se pořádně napřáhl na modré čáře. Kotouč ovšem nedokázal pořádně trefit, čímž zadělal na kladenský brejk. Právě on však zastavil Austinovu přihrávku, načež se puk dostal až ke Hrachovinovi.
52:43'
Kotouč se ztratil kdesi pod změtí bruslí za libereckou brankou. Rozhodčí nepřerušují hru a čekají, jak se zapeklitá situace vyvine.
Střely na branku – 31:20.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků, Home Credit Arena je vyprodána!
52:23'
Ronald Knot vypustil pořádnou jedovku od modré čáry. Denis Godla ji vyrazil před sebe, kde se ještě snažil zorientovat Radan Lenc. V nouzi však pouze nahrnul touš zpět do gólmanova držení. Na pořadu dne je poslední komerční přestávka.
51:38'
Tomáš Filippi vedl akci po levé straně. Ještě hledal na středu Lence, který, i díky tomu, že do přihrávky sáhl jeden z obránců, kotouč netrefil.
51:16'
Skákavý puk proskotačil Zelingrovi mezi bruslemi. Lukáš Krenželok se toho snažil využít, ke střele ale připuštěn nebyl.
50:33'
Jaromír Jágr zažívá velmi aktivní střídání. Nejprve odváděl dobrou práci za Hrachovinovou klecí, načež vrátil kotouč do třetiny a může si jít odpočinout.
49:54'
Dominik Hrachovina stále drží čisté konto. Střelu Strnada z vrcholu kruhů čapl do rukavice a udržel ji, za což si vysloužil poděkování od domácích příznivců.
49:19'
Michal Barinka si byl dobře vědom provozu před brankou. Proto nahodil od modré lajny a jen smutně sledoval, jak černá guma plachtí mimo cíl.
48:49'
Liboru Hudáčkovi sjel při snaze o zakončení kotouč z hole, Denis Godla tentokrát mohl zůstat naprosto v klidu.
Střely na branku – 29:19.
48:29'
Roman Graborenko dnes už poněkolikáté hledal recept na Denise Godlu. Slovenský gólman nahození libereckého obránce od modré čáry poměrně v klidu skryl ve výstroji, následuje komerční pauza.
47:58'
Tomáš Filippi neměl komu nahrát. Zpoza Nashe tedy vystřelil, zámořský obránce Rytířů jeho pokus srazil bruslí do bezpečí.
46:57'
Petr Jelínek exkluzivní žabičkou přes šíři pásma našel Zachara, jemuž se nepovedlo zakončit. Z pravé strany ještě pálil Ronald Knot, jehož střelu vyrazil Godla.
46:17'
Jaromír Jágr mohl zkorigovat kladenské manko. Mezi kruhy vystřelil bez přípravy, avšak Dominik Hrachovina jeho dělovku vykopl betonem!
45'
Libor Hudáček navýšil vedení střelou od modré čáry, 2:0
45:40'
Jaroslav Vlach se snažil sám proniknout až do útočného pásma. Snaha o obhození Martina Kehara ale vyzněla do ztracena, obránce Kladna si dokázal poradit.
44:43'
Radan Lenc se ukázkově vrátil s Melkou a klepl mu do hokejky zrovna ve chvíli, kdy se pokoušel o střelu. Rytíři tedy ani teď nezahrozili.
44:06'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se přece jenom dočkali druhého gólu! LIBOR HUDÁČEK to udělal skvěle. V útočném pásmu si nabruslil široký oblouk, vrátil se až na modrou čáru a zpoza kruhů zápěstím prostřelil Denise Godlu, který toho navíc moc neviděl. Asistence: Lukáš Derner.
43:29'
Michal Bulíř obral hosty o kotouč na obranné modré čáře. Poté si ho v přečíslení vyměnil s Liborem Hudáčkem, načež sám před Godlou netrefil bránu!
42:44'
Jan Ordoš využil zaváhání Rytířů a z levého kruhu pálil zpoza beka. Denis Godla předvedl důležitý zákrok a střelu nasměroval vyrážečkou mimo tři tyče!
42:08'
Křižnou přihrávku Tomáše Filippiho hosté vytečovali do neutrální zóny. Liberečtí se znovu chopili puku a vracejí se před Godlu.
41:14'
Denis Godla předvedl parádní semafor, kterým zkrotil dělovku Petra Jelínka z levé strany. Efektivní a zároveň efektní zákrok!
40:46'
Ladislav Šmíd si z levé strany najel až k tyčce a vystřelil z velice ostrého úhlu. Kotouč prolétl okolo klece a o mantinel vyjel ven ze třetiny.
40:20'
Bílí Tygři pokračují v přesilové hře. Středočeši nicméně poměrně rychle vyhodili černou gumu ze svého obranného pásma.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:47.
Ve druhé periodě už byli Liberečtí lepší. Denise Godly zasypali patnácti střelami, přes výborně chytajícího gólmana se nicméně ujala pouze jedna! Tomáš Filippi v pětadvacáté minutě uspěl z mezikruží po Maroszově přihrávce. Rytíři byli chvílemi také nebezpeční, herně však spíše mírně zaostávali. Uvidíme, co nabídne zbytek duelu.

Střely na branku – 20:16.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:36'
Libor Hudáček měl z levé strany otevřenou cestu až před brankoviště. Najel si tedy do blízkosti Godly, ten ovšem svého krajana vychytal betonem! Další důležitý zákrok kladenské opory.
39:27'
Tomáš Filippi trošku překvapivě vystřelil zpoza pravého kruhu, maskovaného muže se mu nicméně zaskočit nepodařilo.
39:05'
Ladislav Šmíd dnes nejde pro střelu daleko. Libereckou přesilovku otevřel zajímavou dělovkou od modré, touš se zastavil v rukavici spolehlivého Denise Godly.
38:54'
Za tento faul Bradymu Austinovi (KLA) nikdo nevynadá. Hákováním totiž zabránil Ordošovi v dorážce do z části odkryté pokladnice!
38:37'
Střelu Jana Ordoše z pravé strany vykopl Denis Godla betonem, tlak Tygrů tím ale vůbec nekončí. Spíš naopak!
38:28'
Podruhé v krátkém časovém sledu se vhazuje po levé ruce hostujícího gólmana.
38:14'
Lukáš Krenželok si výborně poradil u hrazení a přihrál za levý kruh najíždějícímu Adamu Musilovi, který hned prověřil lapačkou zasahujícího Denise Godlu.
37:32'
Roman Graborenko nakopl kupředu Zachara. Ten pláchl po levé straně a chtěl spoluhráči kotouč vrátit, avšak nevyšlo to.
36:51'
Michal Birner nádhernou přihrávkou do uličky našel od mantinelu Hudáčka, jenž si najížděl před branku. Slovenský útočník ale nezvládl zpracování.
35:59'
Ladislav Šmíd ukončil trošku rozpačitou pasáž Liberce a postaral se o to, aby se kotouč dostal co nejdále od domácí svatyně.
35:10'
Rostislav Marosz prodloužil přihrávku do ofenzivní třetiny. Liberečtí nedlouho poté chybovali ve středním pásmu a Dominik Hrachovina předvedl výborný reflex proti skryté střele Brendana O'Donnella z mezikruží!
Střely na branku – 14:14.
34:49'
Jakub Strnad udržel kotouč v rohu kluziště. Jeho akci nicméně přerušila píšťalka rozhodčího, na programu je další komerční pauza. Těžko říct, proč přesně se hvizd ozval.
33:51'
Brady Austin měl na holi nadějnou příležitost. Díky jednomu z domácích nemohl zakončit úplně naplno, přesto musel Dominik Hrachovina, který si zkušeně povyjel, vytáhnout proti střele z mezikruží kvalitní zákrok betonem.
33:32'
Po přihrávce Jaromíra Jágra, která projela brankovištěm bez povšimnutí, se v oslabení vydali kupředu Tygři a Jaroslav Vlach tečoval Musilovu pobídku jen těsně vedle!
32:43'
Marek Zachar nastartoval motory a táhl zajímavý protiútok. Kotouč trochu předržel a chtěl jej poslat před bránu, skvěle mu v tom ovšem zabránil Brady Austin.
32:30'
Síly na ledě se na sedmnáct sekund vyrovnávají. Rostislav Marosz (LIB) ve snaze o získání kotouče podrazil obránce a jde si odpočinout.
32:00'
Ladislav Šmíd znovu tvrdě pálil od modré. Touš se od zadního hrazení odrazil k Filippimu, jemuž střela sedla a hosté se osvobozují.
31:20'
Michal Bulíř obdržel po bleskové akci přihrávku do předbrankového prostoru, zblízka ovšem ztroskotal na betonu Denise Godly!
30:47'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Romančík – 2 min., držení hole).
Střely na branku – 10:13.
30:33'
Ladislav Šmíd se s tím nepáral a vyslal parádní ránu od modré. Denis Godla reagoval na poslední chvíli a kotouč stihl lapačkou jen tak tak vyškrábnout nad břevno!
30:16'
David Stach znovu chyboval ve vlastní třetině. Liberečtí tedy znovu utahují šrouby, Godla musí být pozorný.
29:36'
Adam Musil za bránou skvěle atakoval rozehrávku Davida Stacha. Šelmy tedy byly na kotouči a Roman Graborenko to zkusil od modré. Denis Godla jeho střelu viděl a vyrazil ji.
28:53'
Libor Hudáček lišáčky číhal za obrannou linií, přihrávka nicméně byla trošku nepřesná a samostatný únik se nekonal. Středočeši posléze vyhazují na icing.
28:20'
Jaromír Jágr si v útočném pásmu zkušeně zpomalil a počkal, až na opačný kruh přijede Ladislav Zikmund. Pak mu adresoval hezkou přihrávku, kterou Zikmund netrefil.
27:27'
Po smělém průniku Libora Hudáčka si pryž vzal Tomáš Kaut, který ji poslal až k Hrachovinovi. Přesilovka domácích je téměř minulostí.
26:57'
Do přihrávky Ronalda Knota sáhl na modré lajně Jakub Strnad. Stejný hráč o chvíli později znovu osvobozuje svůj celek.
26:25'
Bílí Tygři vyhráli buly a utahovali šrouby. Otáleli ale se střelbou a nebýt pohotové reakce Šmída, mohlo dokonce Kladno vyrazit do brejku. Vše skončilo nepovedenou střelou Hudáčka z levého kruhu, po které Denis Godla nechává přerušit hru.
25'
Filippi otevřel skóre, 1:0
25:42'
Jan Ordoš se vydal na neohrožený průjezd útočným pásmem. Brendan O'Donnell (KLA) jej zastavil, avšak pouze za cenu hákování.
25:31'
Dominik Hrachovina spolehlivě zachytil střelu Ladislava Zikmunda z levého kruhu a vysloužil si potlesk na otevřené scéně. Čeká se na buly po jeho pravé ruce.
24:53'
Střela Ronadla Knota byla jemně tečována jedním z hráčů Kladna. Puk prolétl okolo bližší tyčky až za branku, kde si jej přivlastnili Středočeši.
24:44'
Severočeši jsou při chuti a znovu zavítali do ofenzivní zóny. Petr Kolmann napřáhl na modré čáře, hostům se jeho dělovku povedlo ztečovat mimo mantinely. Následuje zakázané uvolnění Rytířů.
24:13'
Liberec právě vstřelil branku!
Narvaná Home Credit Arena dnes poprvé burácí! TOMÁŠ FILIPPI velice dobře podpořil domácí akci a najel si mezi kruhy. Rostislav Marosz jej parádně našel z levého kruhu a člen reprezentačního kádru pálil bez přípravy neomylně! Asistence: Rostislav Marosz.
23:25'
Libor Hudáček se snažil křižnou přihrávkou najít Bulíře. Do dráhy kotouče dobře vložil hůl Brendon Nash a nenechal Bulíře zakončovat.
22:46'
Jan Ordoš se mrštně protáhl po levé straně. Svůj průjezd zakončil přihrávkou do brankoviště, kde se po puku bez úspěchu natahoval Adam Musil.
21:59'
Tomáš Redlich vystřelil z nulového úhlu, Dominik Hrachovina si prostor u bližší tyčky dobře hlídal a nepropustil touš za své záda.
21:52'
Tomáš Hanousek rozehrával naslepo a nikoho nenašel. Zakázané uvolnění se tedy zrodilo také na druhé straně, hra míří před Hrachovinu.
21:28'
Petr Kolmann měl v rychlostním souboji s Martinem Réwayem náskok a rozhodčí zapískali zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce Denise Godly.
20:38'
Kotouč se trošku šťastně dostal na hůl Jaromíra Jágra, jemuž do snahy o střelu sáhl jeden z domácích obránců.
20:18'
V úvodu nové třetiny to zkusil od modré lajny Brendon Nash. Jeho střela zápěstím mířila příliš vysoko, Dominik Hrachovina následně skryl odražený puk.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Úvodní dvacetiminutovka přinesla v hokej s opravdu vysokým nasazením. Možná na úkor toho zatím není k vidění příliš vyložených šancí. Oba celky si doposud vypracovaly pouze jednu a skóre zůstává bezbrankové.

Střely na branku – 5:9.
20:00'
První třetina skončila.
19:47'
Zdá se, že už hosté Tygrům puk ani nepůjčí. Drží ho totiž za vlastní brankou a časomíra se pomalu ale jistě chýlí ke konci.
19:20'
Kladenští se v závěru třetiny drží v pásmu. Puk se zatím zdržuje hlavně u mantinelu, Tygři nechtějí připustit žádné zbytečné komplikace.
18:43'
Patrik Machač adresoval v útočné zóně Brendanu O'Donnellovi hodně těžkou přihrávku. Středočeši tedy přišli o kotouč, kterého se s chutí chopily šelmy.
17:48'
Libor Hudáček měl před sebou prostor, který už s výjimkou Godly vyplňoval pouze Michal Barinka. Snaha o drzou kličku však úspěch neslavila.
17:16'
Michal Bulíř se hnal za soupeřovu defenzivu. Při snaze o blafák do něj vrazil Martin Kehar, to bylo hodně na hraně! Bulíř se v důsledku toho ještě srazil s Godlou, maskovaný muž nicméně bude v pořádku.
16:57'
Liberec už hraje v plném počtu. Vystřelit mohl přesto Ladislav Romančík, kterému nicméně proklouzl kotouč ven z útočného pásma Rytířů.
16:13'
Severočeši byli chvíli pod lehčím tlakem. Už se z něj ovšem vysvobodili a znovu dělají soupeři velké problémy vysokým napadáním.
15:38'
Strnad unikal po levém křídle. Při zakončení jej trošku rozhodil Roman Graborenko a se slabou střelou si Hrachovina věděl rady.
15:06'
Lukáš Krenželok odvedl úžasnou práci při oslabení. S pukem projel až za branku hostů a předal jej zpět spoluhráčům. Tygři navíc šetří čas i nadále.
14:43'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., faul kolenem).
14:31'
Jaromír Jágr pěknou přihrávkou přes šíři pásma našel Matyáše Zelingra. Ten spadl po souboji s Vlachem, zákrok mu ale prošel.
Střely na branku – 4:5.
13:50'
Poslední vyhození Rytířů, kteří své první oslabení večera zvládli poměrně dobře. Nejenže neinkasovali, ale soupeři nedovolili ani vytvoření žádné výraznější příležitosti.
13:19'
Ronald Knot dostal nabito na modrou lajnu. Hned to zkusil z první, Denis Godla musel vytáhnout kvalitní zákrok betonem.
13:00'
Kladno se už nyní brání lépe a dokonce šetří cenné vteřinky v blízkosti domácí branky. Tygři se snaží vrátit zpět do třetiny.
12:30'
Liberečtí se usadili v pásmu. Michal Bulíř se snažil zakončit po rychlé otočce mezi kruhy, těžká střela mu ale úplně nesedla a zamířila výrazně mimo.
11:53'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
11:41'
Michal Birner po hezké samostatné akci nabízel puk před bránu Michalu Bulířovi, jemuž se ve změti těl nepovedlo zaměstnat Godlu.
11:29'
Severočeši si také v tomto oslabení poradil. Dominik Hrachovina už nyní přerušuje hru a Tygři si mohou definitivně vydechnout.
10:55'
Brady Austin tvrdě vypálil od modré. Dominik Hrachovina vyrazil touš do strany a Ladislav Šmíd na poslední chvíli zabránil v dorážce Brendanu O'Donnellovi!
10:14'
Ronald Knot vyhodil kotouč až k Denisu Godlovi a odchází střídat. Rytíři to mezitím zkoušejí znovu, zase ale neúspěšně.
09:56'
Nyní se dokonce Kladenští zásluhou špatné Machačovy přihrávky připravili o pásmo sami.
09:32'
Bílí Tygři vstoupili do dalšího oslabení velmi dobře a hned dvakrát v krátkém časovém sledu poslali puk do bezpečných míst.
09:21'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., vysoká hůl).
08:46'
Roman Graborenko měl na holi úvodní gól! Tomáš Filippi mu připravil skvělou šanci, Bělorus ovšem z mezikruží nechal vyniknout Godlu. Aktivní byl ještě na brankovišti Radan Lenc, ani jemu se však nepovedlo procpat kotouč za čáru!
Střely na branku – 3:2.
08:31'
Ronald Knot nic nevymýšlel a zpoza pravého kruhu prověřil Godlovu pozornost. Zkušený gólman si vyhlédl zpoza Hudáčka a zákrokem dal prostor první komerční přestávce.
07:50'
Michalu Birnerovi sjel puk a nahození ze středního pásma klouzalo jen po ledě. Dominik Hrachovina následně svému týmu pomohl s rozehrávkou a šelmy míří znovu vpřed.
07:18'
Liberečtí oslabení, navzdory menším zmatkům v jeho závěru, přečkali bez úhony.
06:47'
Rytíři jsou usazeni ve třetině, kombinace zatím nevede ke střeleckým koncům. Tomáš Kaut zabránil Tygrům ve vyhození, tlak pokračuje.
05:59'
Denis Godla si vyjel za bránu, přičemž ztratil rovnováhu. Nablízku byl ale spoluhráč, takže vše pro Kladno dobře dopadlo.
05:24'
Jaroslav Vlach se v oslabení podíval do útočného pásma. Jeho střelu Godla vyrazil, načež byl Vlach zasažen, znovu se ale na straně hostů nevylučuje.
05:12'
Prvním vyloučeným hráčem je Roman Graborenko (LIB). Sednout si jde na dvě minuty za faul kolenem.
04:38'
Dominik Hrachovina vytřepal nahození Hajného z rukavice a rychle rozehrál. Tygrům to trošku zaskřípalo ve středním pásmu, musejí se tedy vracet až ke své brance.
03:44'
Matyáš Zelingr trefil Jelínka. Trošku to zavánělo libereckým protiútokem, Rytíři však dobře ubránili modrou čáru.
03:20'
David Stach vyhrál vhazování za sebe pro Ladislava Romančíka. Ten okamžitě střílel, Dominik Hrachovina jeho pokus pohotově vyrazil do ochranné sítě.
02:54'
Michal Bulíř obdržel přihrávku od Birnera. Přes obránce se nedostal a hosté se hned poté vykombinovali ze své defenzivní třetiny. Šelmy následně zahrály na zakázané uvolnění.
02:15'
Zdálo se, že Jakub Hajný půjde za drsné dohrání Šmída na trestnou lavici. Vrátka už byla otevřena, avšak nakonec se k velké nevoli libereckých fanoušků vylučovat nabude.
01:46'
Dělovka Petra Kolmanna nadělala před Godlou pořádnou paseku. Puk zůstal stát v brankovišti, Rytíři jej včas odpálili na icing.
01:05'
Vítězslav Bílek se ochomýtal před Hrachovinou a dokázal tečovat nahození od modré lajny do protipohybu brankáře. Touš však proletěl vysoko nad břevnem.
00:31'
Ladislav Zikmund prodloužil kladenskou rozehrávku k zadnímu mantinelu. Rozhodčí pískli zakázané uvolnění, nicméně hned uznali, že to byla chyba. Vhazuje se tedy znovu ve středovém kruhu.
00:08'
Na úvodním buly získali kotouč Liberečtí. Daleko se ale nedostali, hosté ho totiž ztečovali mezi diváky.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů už vjíždějí na ledovou plochu zaplněné Home Credit Areny. Domácí oblékli své tradiční bílé dresy, Rytíři se představí v modré barvě. Za pár chvil jdeme na to!
Ani v jedné brance se dnes nedočkáme žádného překvapení. Libereckou bude hájit Dominik Hrachovina, kladenskou Denis Godla. V sestavě Rytířů nechybí ani Jaromír Jágr, a i kvůli němu jsou tribuny slušně zaplněné už při rozbruslení.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Ordoš.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Barinka (A), Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – J. Strnad (C), Machač, Redlich – Bílek, Stach, Réway – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný – Š. Bláha.

Rozhodčí: Hladil, Kika – Kajínek, Špringl.
Kladnu se už letos podařilo jednu tygří sérii ukončit. Stalo se tak v sedmém kole. Liberec jel na led Rytířů v pozici dosud neporaženého týmu, po nezvládnutém závěru tam nicméně padl 3:5.
RYTÍŘI KLADNO

Rytíři se po mnoha neúspěšných pokusech konečně vrátili mezi českou elitu. Výsledkově nepovedené přípravné období v kombinaci s rozpačitým vstupem do extraligy způsobilo, že je mnoho lidí pasovalo na adepta pro boje o udržení. Středočeši nicméně ukazují, že to rozhodně nemusí být pravda! V tabulce se už vyšvihli na desáté místo, které by znamenalo postup do předkola play-off.

Kladno se navíc může opřít o velice solidní fazónu, vždyť z poledních pěti zápasů prohrálo jediný, když podlehlo lídrovi ze Sparty. Nadstandardní výkony podává mezi tyčemi Denis Godla. Zkušený slovenský brankář minulý víkend nejprve udržel čisté konto proti Zlínu (1:0) a posléze na ledě Olomouce inkasoval jedinkrát (3:1).

Nejproduktivnějším Rytířem je obránce Brady Austin, za kterým se v závěsu drží legendární a nestárnoucí Jaromír Jágr! Ten v dosavadním průběhu sezóny zaznamenal čtrnáct bodů za osm tref a šest gólových přihrávek. Není překvapením, že drží pozici nejlepšího střelce týmu. I on má podíl na tom, že je liberecká Home Credit Arena beznadějně vyprodána.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Liberečtí si v období mezi devátým a čtrnáctým kolem prošli lehčí krizí a pětkrát v řadě nezískali ani bod. Nyní však otočili kormidlem o 180 stupňů a posledních pět duelů ovládli bez ztráty kytičky! V tabulce tedy stoupají vzhůru. Momentálně jim náleží páté místo, přičemž na týmy před sebou mají, s výjimkou Plzně, více či méně zápasů k dobru.

Tygři nezaháleli ani o reprezentační přestávce a do brankoviště přivedli zvučnou posilu v podobě Dominika Hrachoviny, který tvoří silný pár s Justinem Petersem. Gólman s reprezentačními zkušenostmi si získal fanoušky už při své premiéře, v níž velmi jistým výkonem pomohl vysoko porazit Litvínov.

Poté ho na ledě Zlína čekala o poznání těžší fuška. Severočeši vedli v průběhu utkání už 4:1, jenže domácí se vrátili zpět do hry. Berani, i vinou skvělého výkonu Hrachoviny, pouze korigovali na 3:4. Vítěznou jízdu modrobílých tedy nenarušila ani reprezentační pauza. Ve Zlíně svůj první extraligový gól vstřelil Adam Musil.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Tipsport extraliga pokračuje už svým dvacátým kolem. V souboji týmů s velice dobrou aktuální formou na sebe narazí Bílí Tygři Liberec a HC Rytíři Kladno. Potvrdí domácí roli favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud