Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Kladno - 6. března 2020   18:00

Ukončeno
Litvínov
14:52' Moravčík (Pospíšil, Kudla) • 25:51' V. Hübl (Pospíšil) • 39:56' V. Hübl (Pospíšil, Moravčík) • 45:40' Pospíšil (F. Lukeš) • 53:00' Pospíšil (Gerhát, V. Hübl) • 54:37' F. Lukeš (V. Hübl)
6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Kladno
19:59' Austin  (Stach) • 30:02' O'Donnell  (Austin, Vampola)
Litvínov
Sestavy:
Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Štich, Kudla, Baránek, L. Doudera – Petružálek, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Válek, Gerhát, Hedberg – Helt, Jurčík, Trávníček (A).
Rozhodčí
Hodek, Jeřábek – Lhotský, Svoboda
ZS I.Hlinky, Litvínov
6 011 diváků
Kladno
Sestavy:
Brízgala (Stahl) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – Zikmund, Machač, Jágr – Melka, Vampola, J. Strnad (C) – Hovorka, Stach, Š. Bláha – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.

Video se připravuje ...

Litvínov - Kladno: Emoce po závěrečné siréně. Na jedné straně radost a úleva, na druhé smutek a zmar

Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Nejlepším hráčem na straně Kladna byl vyhlášen Brady Austin, na té domácí pak Tomáš Pospíšil.
Dnešní utkání sledovalo 6 011 diváků.
Střely na branku: 36 – 26
Je dobojováno. Na ledě Litvínova propukla obrovská radost domácích, kteří poráží Kladno ve veledůležitém utkání 6:2 a rozhodli o tom, že si i v následujícím ročníku zahrají extraligu. Na druhé straně panuje velký smutek, kladenští Rytíři už ví, že po roce se vrátí zase do Chance ligy. Adam Brízgala podal v brance hostů velmi dobrý výkon, mnohdy držel svůj tým fantastickými zákroky, ale ve třetí třetině už nedokázal zastavit domácí hráče.
Konec zápasu.
59:45'
Posledních patnáct vteřin, troufám si napsat, zápasu, puk mají hosté a ještě se derou před litvínovskou branku.
58:58'
Zakázané uvolnění Litvínova přestěhovalo hru před Jaroslava Januse, po vhazování před jeho brankou se po nepřesné kladenské střele dostal na puk Jurčík a Verva jde útočit.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:22'
Brady Austin vyslal od modré čáry nebezpečnou střelu, která končí na betonech Januse. Následně pak jdou do akce zase hráči Litvínova.
56:39'
Richard Jarůšek postrčil puk na Jakuba Petružálka na pravou stranu, druhý jmenovaný se však ke střele nedostal.
55'
Lukeš dělovkou prostřelil Brízgalu a zatloukl šestý hřebíček do rakve Rytířů, 6:2
55:57'
Hosté se snaží se zápasem něco udělat, nyní se uhnízdili v pásmu soupeře, ale jejich akce nakonec byla nepřesná.
54:37'
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínovská dvojčata a jejich další pěkná souhra. Hübl poslal puk na FRANTIŠKA LUKEŠE, který z vrcholu pravého kruhu švihl do kotouče a prostřelil překvapeného Brízgalu – 5:2. Asistence: Viktor Hübl.
54:00'
Lakosovu střelu od modré čáry zastavil Jarůšek a dostal kotouč do středního pásma.
53'
Velkolepé představení domácího Pospíšila! Druhým gólem a pátým bodem zvýšil na 5:2
53:00'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak nyní už jsou na tom domácí mnohem lépe a od záchrany extraligy je dělí sedm minut. TOMÁŠ POSPÍŠIL mezi kruhy vystřelil, ač jeho pokus chtěl zastavit Machač, nakonec kotouč zapadl za Brízgalova záda – 5:2. Asistence: František Gerhát a Viktor Hübl.
52:32'
Gerhát dostal přihrávku do blízkosti Brízgaly, ale nakonec jeho pokus končí u Brízgaly. Hra je pozastavena a vhazovat se bude před jeho klecí.
52:08'
Kaut sekl Mahboda a dostává dvě minuty. Tentokráte si přesilovou hru zahraje domácí celek, ale to až po další komerční pauze, která nyní následuje.
52:08'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., sekání).
51'
Moravčík naskočil z trestné lavice do nájezdu, Brízgala udržel hostům naději
51:33'
Jakub Petružálek u modré čáry dostal kotouč na svoji hůl a šikovně ho vyhodil do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:50'
Michal Moravčík se vracel z trestné lavice a uháněl úplně sám na Adama Brízgalu. Poté po jeho zakončení zazvonila tyč jeho branky!
50:39'
Litvínov je v plném počtu.
49:56'
Austinovu střelu zachytil obránce domácích a okamžitě odpálil puk zase až před branku Adama Brízgaly.
49:34'
O'Donnell pálil z pravého kruhu na odkrytou část domácí branky, Janus se však stihl přesunout a kotouč dostal do bezpečí. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo.
48:59'
Hosté už se dostávali do kombinace, ale obětavě strčil do jejich souhry hůl David Štich a dostal ho do středního pásma.
48:39'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Moravčík – 2 min., sekání).
Utkání v Brně je u konce. Pardubice vyhrály 2:0 a definitivně tak pečetí záchranu extraligové příslušnosti. Na litvínovském stadionu k tomu mají blíže domácí, ale ještě zdaleka nemají nic jistého.
48:28'
Jágr hned po návratu z trestné lavice ohrozil Janusovu branku, ale domácí brankář dokázal zakročit.
48:10'
Kladno je v plném počtu.
46'
Pospíšil přiblížil domácí k uhájení extraligové příslušnosti, 4:2
46:57'
Hosté své oslabení zatím zvládají velmi dobře a domácí hráče prakticky k ničemu nepustili. Ti nyní od svého brankáře zakládají další akci.
46:16'
Nash hned po vhazování v obranném pásmu posílá puk až před Januse a šetří vteřiny z oslabení Kladna.
46:10'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hrubost).
45:40'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak to byla pěkná akce domácích. TOMÁŠ POSPÍŠIL si sklepl vysoký kotouč u modré čáry, poté si sjel do prostoru mezi kruhy a poté svižnou ranou nedal Brízgalovi sebemenší šanci – 4:2. Verva tak poprvé v utkání jde do vyššího náskoku. Asistence: František Lukeš.
44:46'
Samson Mahbod si šikovně sjel až před Brízgalu a zakončoval. Hostující brankář poté kotouč zalehl a dostal ho pod kontrolu. Mladý kladenský brankář se tak mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí a opět drží svůj tým.
43:47'
Jágr se zjevil před Janusem a zblízka na něho vystřelil, ale tentokráte byl pozorný Jaroslav Janus, jenž si po delší době připsal zákrok, což je pro něho jen dobře.
43:10'
Střela Viktora Hübla protáhla Adama Brízdalu, jenž nakonec zakročil efektním semaforem a zabránila kapitánovi Litvínova dosáhnout hattricku.
42:37'
Nebezpečná střela Richarda Jarůška z pravého kruhu končí na vyrážečce Brízgaly, další pokus prvně jmenovaného pak už ukrývá hostující gólman a zase zastavuje hru.
42:24'
Jurčíkova rána doskákala k Adamu Brízgalovi a ten nakonec kotouč zkrotil a ukryl do lapačky. Hra je pozastavena a vhazovat se bude po levici brankáře Kladna.
41:14'
Hostující branka byla vychýlena a následuje krátká pauza, aby mohla být usazena zpět do svého postavení.
40'
Také Verva dala gól do šatny! Podruhé skóroval Hübl, 3:2
40:30'
Samson Mahbod udržel puk v pásmu hostů, zpětnou přihrávkou ho poslal do prostoru mezi kruhy, kde však střelou z první Richard Jarůšek neuspěl.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 21 – 14
Také druhá třetina je minulostí. V ní se opět do vedení dostali domácí hráči, když se prosadil Viktor Hübl. Jenže Kladno poté hrálo přesilovou hru a v ní srovnalo Brendanem O'Donnellem. V závěru pak měli k dispozici přesilovku hráči Vervy a tu čtyři vteřiny před druhou sirénou přetavil druhým přesným zásahem ve vedoucí gól Viktor Hübl. Nic není rozhodnuto, napínavá bitva bude pokračovat dále. Třetí třetina začne přibližně ve 20:00.
40'
Také Verva dala gól do šatny! Podruhé skóroval Hübl, 3:2
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:56'
Litvínov právě vstřelil branku!
Nyní se úplný závěr třetiny povedl zase domácím a ti v přesilové hře strhávají vedení na svou stranu. Tomáš Pospíšil podržel puk a čekal, až bude mít VIKTOR HÜBL dobrou pozici pro střelu na pravém kruhu. Poté mu poslal kotouč a domácí kapitán střelou z první vymetl pavučiny v kladenské síti a má tak zaděláno na hattrick – 3:2. Asistence: Tomáš Pospíšil a Michal Moravčík.
39:26'
Po nebezpečné dorážce Viktora Hübla se puk odrazil na hůl jednoho z hostujících beků a Rytíři se osvobozují!
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Po ráně domácích dostali puk na svou stranu hosté a hned ho poslali až před branku Litvínova. Domácí tak zakládají kombinaci znovu od začátku.
38:30'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brady Austin – 2 min., vysoká hůl).
38:30'
Tu ale zastavil zákrok vysokou holí Bradyho Austina a Litvínov má k dispozici přesilovou hru.
38:22'
Brízgala si sáhl znovu na kotouč a ten se dostal k Nashovi. Hosté tak půjdou do další akce.
37:40'
Brízgala a jeho další zákrok! Ondřej Jurčík dostal zpětnou přihrávku od Helta a nikým neatakován švihl těsně před bližší tyčí do puku a hostující brankář zapsal další důležitý zákrok!
36:48'
Petr Vampola se protáhl kolem pravého mantinelu a rozhodl se okamžitě pálit. Puk poté zamířil jen vedle Janusovy tyče.
35:51'
Mela před hostující brankou, nadvakrát však domácí hráči nedokázali Brízgalu prostřelit. Na opačné straně pak střílel Jakub Hajný, Janus sklapl betony a jeho nebezpečnou střelu zastavil.
35:29'
Filip Helt svižnou střelou nechal vyniknout Brízgalu, který znovu kryje puk. Před dotěrnými domácími hráči pak raději hru zastavuje.
34:29'
Jan Ščotka pálil z vrcholu pravého kruhu a orazítkoval zadní mantinel.
33:57'
Petr Vampola pomohl obraně a další domácí šanci obětavě zastavil. Kladno se pak dostalo na druhou stranu, ale před Janusem nic nevymyslelo.
33:17'
O'Donnell to zkusil z levé strany na přední tyč, kotouč však byl sražen mimo. Na druhé straně se po chybě Zelingra střílel nebezpečně Tomáš Pospíšil, Brízgala však vše uhasil a pokus zneškodnil.
32:44'
Následuje další komerční pauza.
32:44'
Richard Jarůšek vyslal nebezpečnou střelu na Brízgalu, ten zkrotil neposedný kotouč a u levé tyče ho dostal pod lapačku. Následně hru přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
31'
Rytíři srovnali! V přesilovce se z první trefil O'Donnell, 2:2
31:40'
Čas rychle plyne a druhé dějství je dávno za polovinou. Na ukazateli svítí stav 2:2, stále tak mají oba celky k záchraně stejně blízko, jako i daleko.
30:40'
František Lukeš štiplavou střelou ke vzdálenější tyče ohrozil Brízgalu, ten si ale poradil a zastavuje další jeho nebezpečný pokus.
30:02'
Kladno právě vstřelilo branku!
Rytíři využívají přesilovou hru a opět srovnávají stav. BRENDAN O'DONNELL dostal na pravou stranu nabito od Bradyho Austina a poté pohotovou střelou prostřelil Januse kolem jeho levého betonu – 2:2. Asistence: Brady Austin a Petr Vampola.
29:31'
Hned na začátku oslabení získal puk Říha a hned ho poslal až před hostující branku. Pošetřil tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
29:19'
Následuje další komerční přestávka a po ní si Kladno zahraje další přesilovou hru.
29:19'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Jarůšek – 2 min., sekání).
28:09'
Litvínov je v plném počtu.
27:51'
Michal Trávníček se ve vlastním oslabení do samostatné akce, ale dojel ho obránce Kladna, který mu zakončení znemožnil.
27:14'
Hosté se po zisku puku dostali zpět do útočné třetiny, kde nahození před brankou Litvínova nebezpečně tečoval Jakub Strnad, ale Janus dostal puk do rohu.
26'
Pospíšil obehrál Nashe a připravil gólovou pozici pro Hübla, 2:1
26:49'
Samson Mahbod si ve vlastním oslabení sjel až před Brízgalu, před ním sice nezakončil, ale donutil ho přikrýt puk. Pošetřil tak cenné vteřiny a vybojoval útočné pásmo. Vhazuje se po levé ruce hostujícího brankáře.
26:23'
Teď ale budou prožívat domácí hráči krušné chvilky. Hosté mají první přesilovou hru a už se tlačí před Jaroslava Januse.
26:09'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., vysoká hůl).
25:51'
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva si bere své vedení zase zpátky. Po pěkně sehrané kombinaci našel Pospíšil před brankou volného VIKTORA HÜBLA, který si sjel ještě blíže a svižnou střelou pak poslal puk k přední tyči – 2:1. Asistence: Tomáš Pospíšil.
25:05'
Opět byl Brízgala pod tlakem, který ustál. Proti jedovce domácího hráče zakročil a okamžitě poslal puk svým spoluhráčům.
24:45'
Špatná rozehrávka domácích v obranném pásmu. Kotouč zaletěl až k brance hostů a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Jaroslava Januse.
24:33'
Jakub Petružálek si najel do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus se neujal. Následovala akce hostů, která taktéž neměla gólové parametry.
23:08'
Jaromír Jágr byl osamocený u útočné modré čáry, poté si sjel před branku domácích, ale nezakončil. Napodruhé už si našel kotouč a sklepl ho, zakročila ale obrana Litvínova.
22:10'
Patrick Kudla pálil z pravého kruhu na bližší tyč, ale Brízgala si vše pohlídal. Následovala další souhra Litvínova a ta už hrozila vedoucí brankou. Odkrytou branku hostů však Viktor Hübl netrefil!
21:06'
Jakub Strnad nabral rychlost a sjel si až před Januse, jeho pokus po zemi však mezi třemi tyčemi neskončil. Kladno se ale stále drží v domácím teritoriu.
20'
Rytíři srovnali, Austin překonal rekord v počtu gólů obráncem v sezoně, 1:1
20:32'
Petr Vampola po vhazování před Janusem střílel z levého kruhu, Janus rychle zakročil a hned pak se domácí dostávají zase před Brízgalovu branku.
20:15'
Hned na začátku druhé třetiny se hosté dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Adama Brízgalu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 7 – 9
První třetina je minulostí. V ní byli aktivnější domácí hráči, kteří se dostali do vedení zásluhou Michala Moravčíka. Poté následovala další aktivita Litvínova, ale hosty několika zákroky podržel Adam Brízgala. Když už to v závěru vypadalo, že do kabin se půjde za stavu 1:0, opak byl pravdou. Pouhou vteřinu před vypršením první části hry se trefil Brady Austin a srovnal s domácími krok. Gól ještě zkoumal videorozhodčí pro případný vypršený čas, ale nic takového se nepotvrdilo a branka Kladna byla jen potvrzena. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 19:02.
20'
Rytíři srovnali, Austin překonal rekord v počtu gólů obráncem v sezoně, 1:1
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Tak to bylo rychlé. Gól skutečně padl ještě v době, kdy časomíra běžela. V Litvínově je tak vyrovnáno!
19:59'
Hosté se prosadili a vyrovnali. Sudí okamžitě naznačuje, že se bude volat. Video bude zkoumat časomíru, zda puk nepřešel čáru už po vypršení času.
19:59'
Kladno právě vstřelilo branku!
Nyní vypukla velká radost na hostující straně. Je totiž vyrovnáno! Pouhou vteřinu před vypršením první části hry se na pravé straně napřáhl ke střele BRADY AUSTIN a pokusem k bližší tyči překonal Jaroslava Januse – 1:1. Asistence: David Stach.
19:31'
Tomáš Kaut neudržel u modré čáry puk a do akce na druhé straně šli zase Litvínovští. Viktor Hübl střelou proti Brízgalovi neuspěl a brankář Kladna jistí puk.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:24'
Ladislav Zikmund podél pravého mantinelu dostal kotouč do pásma domácích, nakonec se však ke střele nedostal. Zatím se Litvínov velmi dobře brání a kryje náznaky hostujících šancí.
17:37'
Štich bránil Jágrovi, který se nedostal do blízkosti Januse. Následně pak si domácí pohlídali další hráče hostů a postupně dostali puk do středního pásma.
17:29'
Na druhé straně kryl betonem střelu Štěpána Bláhy Jaroslav Janus a po delší době si sáhl na puk.
16:35'
Moravčíkova střela byla ztečována mimo, poté se ještě pokusil Brízgalu ohrozit Jiří Říha, ale hostující brankář si vše pohlídal a nedovolil, aby domácí více odskočili.
15'
Skóre záchranářské bitvy otevřel při hře 4 na 4 Moravčík, 1:0
15:46'
Patrick Kudla napřáhl ke střele a jen těsně minul Brízgalovu tyč! Hosté se tak jen ohlíželi za pukem a museli si oddychnout.
15:23'
Domácí úvodní branka nakopla a dostali se znovu před Brízgalu, tentokráte mu ale pomohla pozorná obrana.
14'
Hostující Melka vrazil do brankáře Januse, následovala šarvátka
14:52'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí se na konci patnácté minuty ujímají vedení. Naplněná hala v Litvínově tak jásá. MICHAL MORAVČÍK nejprve napoprvé neuspěl, napodruhé už se dostal na kotouč znovu, nabruslil si blíže Brízgalovi a poté ho svižnou střelou překonal – 1:0. Asistence: Tomáš Pospíšil a Patrick Kudla.
14:05'
Litvínovští se dostali před Adama Brízgalu a vyzkoušeli jeho pozornost dalším pokusem. Brankář Kladna uspěl a vytasil další zákrok.
13:41'
Od vlastního brankáře zakládají domácí hráči další akci, Říha puk špatně rozehrál a málem se dostal k hostům, nakonec to obránce Vervy zvládl a hned začíná rozehra od začátku.
13:18'
Po vyloučení hráčů na obou stranách uvidíme hru ve čtyřech hráčích.
13:06'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (David Štich – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hrubost).
13:06'
Následuje další komerční pauza.
12:45'
Střela Samsona Mahboda pořádně protáhla lapačku Adama Brízgaly a poté se hosté dostali do šance na druhé straně. V těsné blízkosti pak střílel z bekhendu před Janusem a ten musel do zákroku!
11:50'
Michal Moravčík se dostal skrze obránce hostů před Brízgalu, ale byl tísněn. Jeho pokus tak mezi tři tyče vůbec nemířil.
10:57'
Kladenští Rytíři se na chvíli nastěhovali do pásma Litvínova, kde ale obrana dokázala kotouč dostat na svou stranu a okamžitě ho posílá do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
10:39'
Richard Jarůšek si sjel do levého kruhu a štiplavou střelou okamžitě pálil na Adama Brízgalu. Ten sklapl své betony a znovu notně svůj tým podržel!
10:19'
Hra byla zase přerušena, vhazovalo se před Brízgalou, ale domácí se před ním neprosadili.
09:59'
Jsme v polovině první třetiny, stále je stav bezbrankový. Domácí se nyní dostali do pásma hostů, kde kombinují a snaží se o střelu, která by mohla vést ke změně skóre.
09:41'
Jaromír Jágr se zbavil obránce Vervy a poté z levé strany vyslal nebezpečnou střelu, kterou poslal jen do betonu Jaroslava Januse. Hned na to přebírá puk obrana Vervy.
09:03'
Hedberg dostal puk na Lukáše Válka, jenž vyslal střelu z pravého kruhu, ale Adam Brízgala byl na svém místě a připraven.
08:57'
Brízgala na druhé straně kryl prostor u své levé tyče a poté okamžitě přikryl touš. Znovu je hra přerušena a buly proběhne po jeho levé ruce.
08:41'
Hosty nyní v rozletu zastavilo postavení mimo hru, které ji stěhuje do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
08:05'
Petr Vampola protečoval puk do útočného pásma, nakonec se dostal ke střele jeho spoluhráč a vystrašil tak Jaroslava Januse, který musel krýt pokus Kladna.
07:49'
Kudla vyvezl puk ze středního pásma a poté vystřelil před Brízgalou, který raději podržel puk a ukryl ho v lapačce. Hra je přerušena.
08:05'
Následuje první komerční přestávka.
05:46'
Strnad nebezpečně nahodil puk před branku Litvínova, tam se ho snažil sklepnout Barinka. Ale jeden z domácích obránců získal puk a hned na to ho vyváží do neutrální zóny.
05:19'
Jaromír Jágr byl obrán o kotouč v útočném pásmu a hostující osmašedesátka se tak nedostala zblízka do zakončení. Na druhé straně spěchal za pukem Michal Trávníček, ale nestihl to. Zakázané uvolnění Litvínova.
Utkání sleduje 6 011 diváků. V Litvínově je vyprodáno!
4'
Verva byla blízko vedoucímu gólu, Lukeš trefil v přesilovce tyčku
04:45'
Kladno své první oslabení zvládlo bez úhony a je už v plném počtu.
04:09'
Znovu hosté zastavili rozehrávku soupeře a okamžitě odpalují puk daleko od Brízgalovy branky.
03:40'
Kladno se dostalo na kotouč a okamžitě ho vyhazuje až před domácí branku. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
03:08'
Nechybělo mnoho a Verva mohla vést. František Lukeš pálil na Brízgalovu svatyni, po jeho střele zazvonila tyč kladenské svatyně!
02:47'
Jako první mají k dispozici přesilovou hru domácí hráči a už se usadili v teritoriu hosů.
02:45'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Stach – 2 min., podrážení).
02:16'
Od vlastního brankáře zakládají další akci hosté, jsou ale napadáni beky Vervy. Až po chvilce se Kladno skutečně dostalo před Jaroslava Januse, ten však nemusel vůbec zasahovat.
02:03'
Verva se do svého soupeře doslova zakousla a je od úvodních minut mnohem aktivnější. Znovu se Litvínovští natlačili před Adama Brízgalu, jenž kryje puk pod svou lapačku.
01:20'
Nyní se zjevili před Janusem hosté, ale před jeho klecí si počínali nepřesně. Obrana Vervy sbírá kotouč a hned na to spěchá do útoku.
00:34'
Richard Jarůšek si zamíchal kotoučem a vyslal střelu z levého kruhu, tu Brízgala vyrazil a hned na to stejný hráč střílel ještě z prostoru mezi kruhy, ale bylo to spíše nahození.
00:29'
Filip Helt si špatně přehodil puk na hokejku a pokus mu nesedl. Přesto Adam Brízgala kotouč podržel a zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:10'
Veledůležité utkání mezi oběma celky právě začalo, jdeme na to. U puku jsou domácí hokejisté a snaží se projít do první akce zápasu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Štich, Kudla, Baránek, L. Doudera – Petružálek, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Válek, Gerhát, Hedberg – Helt, Jurčík, Trávníček (A).

Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – Zikmund, Machač, Jágr – Melka, Vampola, J. Strnad (C) – Hovorka, Stach, Š. Bláha – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lhotský, Svoboda.
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát a pokaždé se z výhry radoval Litvínov. Kladenští se svým dnešním soupeřem urvali zatím jen jeden bod. Dnes tak budou mít co vracet a pokusí se poprvé svého soka porazit v nejdůležitějším utkání celé sezóny.

Kladno – Litvínov 2:3pp
Litvínov – Kladno 4:1
Kladno – Litvínov 3:5
Sestupová matematika, na koho padne Černý Petr?

U obou soupeřů je to jasné, jakákoli výhra je posouvá k záchraně v nejvyšší tuzemské soutěži. Ovšem, existuje tu i varianta, že se zachrání jak Kladno, tak i Litvínov a spadnou Pardubice. Takový okamžik by musel nastat, pokud by pardubičtí hokejisté na ledě Komety Brno vůbec nebodovali a duel v Litvínově by skončil výhrou Kladna po prodloužení či nájezdech. Pak by do Chance ligy spadly právě Pardubice. Více zamotané to už být nemůže, a tak se musíme nechat napínat až do poslední chvíle a jak to dopadne, se rozuzlí o pozdějším pátečním večeru stejně tak, jako se rozhodne o sestupujícím týmu do nižší soutěže.
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři jsou na tom úplně stejně, jako jejich dnešní soupeř. Jsou sice na poslední příčce, ale mají shodný počet bodů, tedy šedesát a i oni mají šanci se zachránit. Důležité kroky k tomu, aby do posledního kola měli ještě možnost hrát o záchranu elitní soutěže, udělali v posledních třech duelech, ve kterých naplno bodovali. Naposledy se tak stalo s Mladou Boleslaví, kterou doma udolali 3:2. Dnes je tak čeká nejdůležitější zápas celé sezóny a rádi by si i v další sezóně zahráli mezi elitou a do Chance ligy se po roce vrátit nechtějí. Uvidíme, který z týmů se bude radovat z výhry a udělá ten poslední krok k možnosti se udržet.

Nejproduktivnější hráči

Brady Austin – 41 bodů (17+24)
Ladislav Zikmund – 30 bodů (15+15)
Jaromír Jágr – 29 bodů (15+14)
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté se nacházejí na třináctém místě extraligové tabulky se šedesáti body. Naposledy se utkali s Olomoucí, a sice na jejím ledě. Tam po první třetině vedli 1:0 a vypadalo to nadějně. Avšak Kohouti v prostředním dějství srovnali a v tom třetím pak strhli vedení na svou stranu, které v závěru pečetili střelou do prázdné branky a zvítězili 3:1. Díky tomu tak Litvínovští stále nemají jistotu udržení se v nejvyšší tuzemské soutěži. Vše tak mají na domácím ledě ve svých rukách, stačí jim jakákoli výhra. Ale na to se spoléhat nesmějí, budou se snažit, aby poslední Kladno porazili za plný počet bodů a nepřipustili žádné drama. Dá se tak očekávat velmi tuhá bitva o veledůležité body na obou stranách. Zápas na litvínovském zimním stadionu tak bude pro diváky zajímavou podívanou, pro příznivce obou týmů spíše pořádnou zkouškou nervového systému.

Nejproduktivnější hráči

Richard Jarůšek – 38 bodů (22+16)
Viktor Hübl – 33 bodů (17+16)
Jakub Petružálek – 32 bodů (9+23)
Hezký páteční večer u hokejové Tipsport extraligy. Dnes je na programu její poslední dvaapadesáté kolo, které zejména pro tři týmy bude velmi důležité. Půjde totiž o záchranu extraligové příslušnosti. Tři týmy nemají vůbec nic jistého a závěrečný program tak nemohl být už napínavější. Hned jeden duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a Rytíři Kladno bude přímým soubojem o záchranu, na dálku se bude ovšem sledovat i zápas v Brně, kde Kometa hraje s Pardubicemi, které jsou taktéž namočené v sestupových vodách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud