M. Boleslav - Kladno | ONLINE | 19.1.2020 17:20 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Kladno - 19. ledna 2020   17:20

Ukončeno
M. Boleslav
16:52' J. Stránský (Lunter) • 18:56' Jeglič (Šťastný, Skalický) • 20:40' Šťastný (Jeglič, Ševc) • 48:25' Skalický (Zbořil, Klepiš) • 57:43' Skalický 
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Kladno
37:36' Austin  (Stach, Zikmund) • 50:53' Jágr  (Austin)
M. Boleslav
Sestavy:
Peters (Haas) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.
Rozhodčí
Mrkva, Kis – Špůr, Axman
ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
Kladno
Sestavy:
Godla (Stahl) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A) – Melka, Zikmund, Jágr – Redlich, Machač, J. Strnad (C) – Šmerha, T. Kaut (A), O'Donnell – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha.

Mladá Boleslav - Kladno: Skalický potvrdil vítězství Bruslařů druhou trefou do prázdné, 5:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a budu se těšit opět u mladoboleslavských hokejových onlajnů na počtenou.
Je dobojováno. Boleslavští v závěrečné periodě rozhodli o tom, že tři body zůstanou v Mladé Boleslavi. Kladno ale mělo ještě dostatek šancí, aby zápas minimálně zdramatizovalo, ale nakonec se tak nestalo.
Nejlepšími hráči tohoto zápasu jsou vyhlášeni – na straně Kladna JAROMÍR JÁGR, a na straně Mladé Boleslavi PAVOL SKALICKÝ.
Konec zápasu.
59:53'
Kladenští podrží puk na svých hokejkách, už není kam by se hnali.
59:12'
Utkání se za potlesku domácích tribun dohrává. Ačkoli nyní do útoku startuje Kaut sekundovaný Melkou, ale prvně jmenovaný minul boleslavskou klec.
58'
Skalický potvrdil vítězství Bruslařů druhou trefou do prázdné, 5:2
58:33'
Můžeme tedy konstatovat, že o vítězi tohoto duelu je již rozhodnuto a boleslavský kotel startuje mexickou vlnu, která začíná obíhat ŠKOENERGO Arénou.
57:43'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Risk Kladenským nevyšel, inkasují po půlminutě, kdy skvěle chytající Godla opustil svou svatyni. Odražený kotouč zachytil PAVOL SKALICKÝ, který ho posílá do opuštěné kladenské klece a pojišťuje tak domácí výhru.
Bez asistence.
57:40'
Austin na modré vystřelil, puk z Peterse vypadl, kde se ho ujal Pavol Skalický, který vyhazuje a ….. puk letí na opuštěnou kladenskou bránu!
57:10'
Godla je pryč z brány! Kladno to zkouší v šesti hráčích v poli!
56:18'
Flynn ze čtvrté formace dokázal vystřídat a spolu s Lunterem, který ještě nedostřídal, vytvořili zajímavou dvojici. Oba boleslavští rychlíci zaměstnali soupeře natolik, že je rázem další minuta ze hry pryč, aniž by se Kladenští dostali před Peterse.
55:27'
Jágrova formace teď sice přešla do útočného pásma, ale postupně se o všechny části kladenské letky postarali domácí hráči, kteří obrací hru. Jeglič se snažil šetřit čas v útočném pásmu, když jeho formace střídala. Boleslav se teď zaměřila spíše na dobré bránění, než na nějaké bláznivé výpady do útoku.
Dnešní utkání sleduje 4 082 diváků.
54:05'
Skalický mířil do horního růžku Godlovy brány, ale kladenský gólman vytěsnil jeho ránu ramenem.
53:24'
Kladenští hráči teď po ledě doslova létají a už to není žádné úporné snažení. Je až s překvapením s jakou lehkostí se dostávají do útoku a do zakončení. V případě dalšího snížení může být konec zápasu ještě hodně zajímavý.
50:53'
Kladno právě vstřelilo branku!

Rytíři neskládají meče a dál bojují. Jágrova formace pořádně zamotala hlavy domácímu celku. Nejprve se zkoušel prosadit Jágr, poté Zikmund, ale vypadnuvší kotouč si vzal na hůl JAROMÍR JÁGR, který procedil kotouč Perersovi za záda.
Asistence: Brady Austin.
50:12'
Hrbas ve středním pásmu nabral pořádnou rychlost, ale Strnad jej dostal na mantinel, kde ho odstavil od kotouče.
48:25'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Boleslav však těží z protiútoku. Po střele Adama Zbořila puk z Godly doslova vylétl, a to přesně do jízdy PAVOLU SKALICKÉMU, který poslal puk pod víko kladenské branky.
Asistence: Adam Zbořil, Jakub Klepiš.
48:05'
Zikmund dobře našel Jágra, který se obtáhl kolem tyče a zkoušel překonat Peterse.
46:25'
Na druhé straně se blýskli Lunter s Bičevskisem, ale ani jeden kotouč za Godlova záda nedostal.
46:14'
Zikmund se dostal až před Peterse, vypálil. Ale střela Petersovi vypadla, na to kladenský útočník zareagoval bleskovou přihrávkou přes brankoviště, ale jeho parťák trestuhodně minul, a nezasunul puk za Petersovy záda.
46:01'
Nashova rána, kterou Peters vytěsnil špičkou betonu.
45:31'
Rytíři ale dvouminutovou přesilovku ustáli, a dál budou bojovat o dotažení skóre.
45:00'
Boleslavská přesilovka teď stojí na obráncích. Hrbas s Ševcem se činí a zaměstnávají Peterse a kladenské obránce tvrdými ranami.
44:28'
Ševc dlouho váhal se střelou, ale neměl kudy pálit, do rány mu lehl Machač.
43:55'
Domácí jsou sice v pásmu, ale Kladenští je drží zkrátka.
43:22'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., držení).
43:02'
Rytíři se teď usadili v útočném pásmu, na modré rozdává přihrávky Nash.
42:28'
Stránský nevyzrál na Barinku, který se nenechal vyšachovat a nepustil domácího útočníka do akce.
42:02'
Domácí teď jen nahodili kotouč na Godlu, kladenský gólman musel zasahovat, takže domácí získali pásmo, vhazuje se po Godlově pravici.
41:07'
Redlich teď otočil hru a střílel z první. Po jeho ráně za Petersem zazvonila tyč!
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina přinesla další změny ve skóre. Nejprve se trefili domácí, když Godlu prostřelil Šťastný. Vypadalo to, že to bude jednoznačný zápas, ale Kladenští v závěru třetiny pořádně přidali a rázem jich bylo všude plno, což vyústilo také ve snižující branku, kterou dvě a půl minuty před koncem třetiny zařídil Austin. Závěrečná perioda tak možná přinese ještě zajímavé chvilky.

Střely ve 2.třetině (celkem)
13:9 (28:14)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Jágr spolu s Nashem a Zikmundem zavezl kotouč do útočné třetiny. Domácí s nimi měli plné ruce práce, ale své území uhájili.
38'
Peters bez šance, Austin ho čistě propálil, 3:1
38:44'
Stránského dnes zdobí jeho kličky. Nyní zamotal hlavu kladenským hráčům, dokázal se dostat až do mezikruží a prověřil Godlu.
37:36'
Kladno právě vstřelilo branku!

Kladenští teď o něco víc přidali pod kotel, a je z toho první branka. BRADY AUSTIN zaznamenal čistý průstřel. Peters měl zakrytý výhled a viděl velmi málo, pokud vůbec.
Asistence: David Stach, Ladislav Zikmund.
37:24'
Zikmund se dokázal protlačit až před Peterse a zakončil. Hosté přitvrzují.
36:41'
Skalický s Klepišem v pěkné šanci. Klepišovi však kotouč zůstal pod nohami, a nemohl zakončovat.
35:30'
Keharova střela z kruhu nadělala Petersovi problémy, při zákroku mu dokonce spadla helma.
35:15'
Machač vybojoval kotouč a zabil Lakosovi. Jeho střelu stačil někdo tečovat, ale i nepříjemně plachtící kotouč Peters zachytil.
33:50'
Šmerha s Bláhou jeli do útoku ve dvou, ale Hrbas čistě odstavil jednoho z nich, takže se hosté před Peterse ani nedostali.
31:50'
Hrbas přes celé dvě třetiny hřiště uvolnil do úniku Davida Šťastného, který šikovnou kličkou položil Godlu na zem, ale nezvedl dostatečně svou střelu a na břiše ležící Godla svými pokrčenými nohami i tak zabránil kotouči, aby přešel brankovou čáru!
30:00'
Pláněk teď pěkným hitem zastavil Bílka, který se už tlačil do pásma. Kladenští ale i tak zůstali na kotouči, O´Donnell však střílel přes obránce, a jeho střela byla ztečována.
28:10'
Zikmund s Jágrem teď předvedli v pásmu pěknou kombinaci. Jágra pak od kotouče odstavil Hrbas. Mírně otřesený Jágr pak podruhé za tento zápas skončil na ledě.
27:41'
Skalický si na brankovišti počínal tak důrazně, až vychýlil branku ze své osy, hra je přerušena.
27:31'
Redlich pasem nenašel Šmerhu, kotouč zachytil Zbořil a obrací hru.
26:40'
Domácí už jsou v plném počtu. V závěru přesilovky se do šance dostali domácí. Skalický na křídle vybídl Klepiše, jehož střela skončila na tyči kladenské branky.
26:13'
Rytíři se teď nepřesnou přihrávkou na Nashe sami vyhnali z pásma.
25:30'
Jágr zavezl kotouč a vybídl Zikmunda, který pálil z mezikruží, Peters je ale pozorný.
24:54'
Hosté teď dobře stáhli mladoboleslavskou čtyřku. Melka přes pásmo nabil Jágrovi, s jehož střelou měl Peters jisté problémy, ale nakonec ji udržel ve výstroji.
24:35'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 2 min., hákování).
24:13'
Šance hostí jsou hodně upracované, Rytíři se na každý náznak šance obrovsky nadřou, Peters teď nemá mnoho práce.
22:56'
Úžasný zákrok Denise Godly teď zachránil hosty od čtvrté inkasované branky. Zbořilova střela z Godly vypadla, a odrazila se přesně na hůl Skalického, který mířil do odkryté brány, ale kladenský gólman skvěle zasáhl betonem!
21'
Šťastný bleskově zvýšil vedení domácích ve druhé třetině, 3:0
21:57'
Kladenští se teď trochu stáhli. Předpokládám, že měli úplně jiné instrukce, jak s nepříznivým skóre něco udělat. Před nimi je ale ještě poměrně dost času.
20:40'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Tak to je vstup do třetiny, jak se patří. Nenápadná akce domácích končí gólem DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který proti Godlovi zaznamenal čistý průstřel.
Asistence: Žiga Jeglič, Martin Ševc.
20:01'
Začala druhá třetina.
Za potlesku domácích tribun odcházejí hráči do kabin. Domácí tým může být určitě spokojenější, dokázal vsítit dva góly. Jako první se v signalizované výhodě trefil Stránský, aby ho dvě minuty poté následoval Jeglič, který po parádní kombinaci domácích využil domácí přesilovku. Hosté se však nemusí nijak stydět, jsou určitě vyrovnaným soupeřem, ale těch vyložených šancí prozatím neměli tolik.

Střely na branku
15:5

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00'
První třetina skončila.
19'
Jeglič úspěšně překonal Godlu v přesilovce, 2:0
19:25'
Kladenští dva přesilovkové góly srazily mírně na kolena. Třetinu spíše dohrávají, v kabině zřejmě proběhne bouřlivá debata.
18:56'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Tak tohle byla v podání domácích velká paráda. Vše začalo na modré, kde rozehrával Martin Ševc a kotouč pak na jeden dotek putoval po ose Šťastný – Skalický – ŽIGA JEGLIČ rovnou Godlovi za jeho záda.
Asistence: David Šťastný, Pavol Skalický.
18:21'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hákování).
18:12'
Jágr fauloval Bernada, a domácí tak hrají podruhé v signalizované výhodě!
16:52'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Boleslav se v signalizované výhodě ujímá vedení! Lunter vybojoval za brankou puk, a poté jej pasem naservíroval JANU STRÁNSKÉMU, který už měl lehký úkol, a dával do prázdné.
Asistence: Mario Lunter, Maris Bičevskis.
15:15'
No, tak tohle mohla být parádička. Skalický nejprve zavezl kotouč a poté přenechal přijíždějícímu Klepišovi, který se prokličkoval až před Godlu, ale trefil jen připravený beton.
14:50'
Nash s Austinem teď zabojovali a vyvezli kotouč alespoň do středního pásma.
14:34'
Také Ševc teď vypálil, ale jeho střela šla těsně vedle. Boleslavští teď svého soka drží poměrně zkrátka a Kladenští musí hodně spoléhat na um svého maskovaného muže.
13:58'
Tak tohle byla hodně jedovatá rána v podání Marka Hrbase. Godla se po ní jen otočil.
13:35'
Pavol Skalický se ihned po opuštění trestné lavice zapojil do hry a hned to byla pěkná šance. Godla si ale prostor u tyče pohlídal.
13:18'
Na chvíli se usadili v pásmu, ale domácí se dokázali osvobodit vyhozením.
12:59'
Kladenští už jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.
11:59'
Pláňkova střela na teč byla myšlena dobře, ale nenašla svého adresáta.
11:43'
Ve hře čtyři na čtyři se do šance dostal domácí Zbořil, který vyčkal se střelou až na hranici spodního kruhu, Godla proti němu nechal vyniknout svou lapačku.
11:26'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavol Skalický – 2 min., podrážení).
10:59'
Velká chyba domácích ihned po vhazování, po které se Jakub Strnad dostal do samostatného úniku. Domácí beci jej naštěstí dostihli včas a zabránili tak nejhoršímu.
10:50'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., podrážení).
10:44'
Na druhé straně domácí vybojovali kotouč za brankou, ale Jeglič proti Godlovi neuspěl.
10:21'
Hosté vybojovali kotouč a natahoval se po něm Redlich, ale promáchl.
09:06'
Závar na brankovišti Bruslařů. Z Peterse po jedné střele vypadl kotouč, který se snažil dorážet Jaromír Jágr. Jeho počínání se však nelíbilo boleslavskému kapitánovi Martinovi Ševcovi, který kladenského forvarda odstrčil. Následně vznikla na brankovišti menší strkanice, po které oba borci skončili na ledové ploše. Rozhodčí tuto menší rozmíšku nebudou nijak trestat, utkání bude pokračovat dál.
08:36'
Stránský se svými umnými kličkami sice zbavil kladenského obránce, ale ke střele se dostal až v příliš ostrém úhlu, takže měl Godla snazší práci.
08:09'
Šťastný vlétl do útočného pásma a poté našel zadovkou zajíždějícího Dlapu, který vypálil. Godla však nenechal nikoho na pochybách a kotouč schoval.
07:39'
Utkání se nám slušně rozjelo. Hraje se nahoru dolů a diváky zde v Mladé Boleslavi musí předváděný hokej velice bavit. Nyní jsme byli svědky nejprve šance Martina Ševce, který trefil Godlovu výstroj. Z něj ale kotouč vypadl, a k šanci se dostali domácí. Peters se pak vytáhl proti střele Davida Stacha. Následuje komerční pauza, po které se bude začínat před bránou Mladé Boleslavi.
07:05'
Redlich posílal na teč Machačovi, ale ten byl daleko za přihrávkou. Býval by z toho byl jasný gól, jelikož by se Peters nestihl přemístit.
06:21'
Kousal s Flynnem si teď nerozuměli, a tak se ke kotouči dostal Zikmund, který viděl skulinku u pravé tyče Petersovy brány, ale netrefil toto místo optimálně.
05:32'
Hrbas teď předvedl skvělý obraný zákrok, když přebruslil jednoho z kladenských útočníků a znemožnil mu zakončit.
04:57'
Hosté v obrovské šanci. Kladenští vyhráli vhazování v útočném pásmu a ke střele a k dorážce se poté dostal Redlich, ale ani v jednom případě neuspěl.
03:10'
Skalického šance, po níž to v hale jen zahučelo. Godla na chvíli ztratil přehled, kde má kotouč, ale domácí toho nedokázali využít.
02:54'
První vážnější šance domácích. Ševc se na modré dostal ke střele a poslal na Godlu tvrdou ránu, tu ale ještě stihl někdo ztečovat. K dorážce se pak propracoval Flynn, ale ani ten proti Godlovi neuspěl.
01:59'
Romančíkovi utekl kotouč a ztratil nad ním kontrolu. Domácí toho nedokázali využít, Kladenští se i tak dostali zpět na puk a dokázali na Peterse vyslat alespoň propagační střelu.
01:11'
Zatím je k vidění spíše takové oťukávání z obou stran. Oba týmy začaly celkem opatrně.
00:18'
Kladenští se ujali kotouče a Antonín Melka si s ním namířil až před Peterse. Na druhé straně po Zbořilově ráně zachraňuje situaci Godla.
00:08'
Bruslaři vyhráli vhazování, ale kotouč nahodili do pásma hodně divoce. Tečovaný kotouč skončil v lapačce Denisa Godly, takže se vhazuje po jeho levé ruce.
00:01'
Utkání právě začalo.
Bruslaři už nastupují na ledovou plochu. Mladoboleslavský kotel mezitím vytasil transparent s Hulkem a nápisem "zelenobílá síla". Proti tomu už na ledovou plochu vjíždějí i hosté z Kladna.
Úvodní sestavy:

BK Mladá Boleslav: Peters (Haas) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rytíři Kladno: Godla (Stahl) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A) – Melka, Zikmund, Jágr – Redlich, Machač, J. Strnad (C) – Šmerha, T. Kaut (A), O'Donnell – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha.

Rozhodčí: Mrkva, Kis – Špůr, Axman.
Statistické okénko

RYTÍŘI KLADNO
Umístění v tabulce
10. místo, 50 bodů, skóre 95:117
Využití přesilovek
17,27 %

Nejproduktivnější hráči
Brady Austin, 26 bodů (10+16)
Jaromír Jágr, 19 bodů (10+9)
David Stach, 19 bodů (9+10)
Nejlepším střelcem je Jakub Strnad, 12 gólů

BK MLADÁ BOLESLAV
Umístění v tabulce
4.místo, 63 bodů, skóre 108:88
Využití přesilovek
15,87 %

Nejproduktivnější hráči
Pavol Skalický, 35 bodů (14+21)
Adam Zbořil, 22 bodů (9+13)
Jakub Klepiš, 22 bodů (7+15)
BK Mladá Boleslav
Bruslařům patří po 36 odehraných duelech 4. příčka a na svém kontě mají 63 bodů. Dva body za nimi jsou třinečtí Oceláři, se kterými je však ve středu čeká dohrávka 31. kola.

Bruslaři v prosinci zaznamenali výsledkovou krizi, v deseti po sobě jdoucích zápasech zaznamenali jen tři výhry, z toho ale jen jednu za plné tři body, dvakrát vyhráli v prodloužení. Přesto se jim však podařilo zůstat v elitní šestce. Vypadá to ale, že se vše vrací do těch správných kolejí. Vše nastartoval obrat zápasu v Hradci (výhra 3:2 v prodloužení) a následovaly dvě vítězství za plný počet bodů, nejprve s Vítkovicemi (6:3) a v pátek s Karlovými Vary (4:2).
Rytíři Kladno
Nedělní soupeř Bruslařů měl dlouho problémy zachytit extraligové tempo a se držel na spodních příčkách. Někteří mu dokonce hned na začátku sezóny předvídali jasný sestup zpátky do 1. ligy. Ale omyl! Kladenští zabojovali a ukázali, že se s nimi musí počítat. Aktuálně Rytířům patří 10. příčka a na kontě mají 50 bodů. Jak již bylo napsáno, forma Rytířů roste. Z posledních deseti zápasů zaznamenali šest výher a z konce tabulky a starostí týkajících se případného sestupu, mají teď rázem příjemnější starosti – setrvání na pozicích znamenající play-off.

Nedávno si Kladenští dokonce vyšlápli na pražskou Spartu, které naložili osmigólový nášup (8:4). Dvěma góly a dvěmi asistencemi se ve svém prvním zápase po zranění blýskl i Jaromír Jágr, a čtyři kanadské body si připsal nejproduktivnější hráč Rytířů Brady Austin. V pátek se Rytíři vyznamenali skalpem brněnské Komety, kterou porazili vysoko 5:1.
Mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna bude v neděli večer svědkem bitvy, ve které budou chtít Kladenští minimálně udržet svou 10. příčku znamenající předkolo play-off, Bruslaři si zase budou chtít pojistit mírný náskok před Třincem a Kometou. Pojďme si teď oba soupeře přiblížit.
V neděli večer se v rámci 38. kola přivítají domácí BK Mladá Boleslav své středočeské rivaly, tým Rytíři Kladno. Duel, který současně budou přenášet kamery České televize, startuje v 17:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 2 2 0 0 0 11:2 6
2. Mountfield 2 2 0 0 0 9:3 6
3. Plzeň 2 1 0 1 0 7:6 4
4. Třinec 1 1 0 0 0 5:2 3
5. M. Boleslav 2 1 0 0 1 7:5 3
6. Sparta 2 1 0 0 1 6:5 3
7. Olomouc 2 1 0 0 1 5:5 3
8. K. Vary 2 1 0 0 1 5:7 3
9. Pardubice 2 0 1 0 1 4:9 2
10. Brno 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Litvínov 1 0 0 0 1 2:4 0
13. Zlín 2 0 0 0 2 1:7 0
14. Č. Budějovice 2 0 0 0 2 3:10 0
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud