Tipsport Extraliga - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Pardubice - 28. prosince 2019   17:00

Olomouc
10:03' Klimek (P. Musil)
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Pardubice
21:30' Harju  (Poulíček) • 42:02' Tybor  (Mandát)
Olomouc
Petr Lacina, Pavel Obadal – Ladislav Lučan, Milan Kis
Zimní stadion Olomouc
Pardubice

Olomouc - Pardubice: Tybor pozorně sledoval odražený puk a o brankáře jej dostal do branky, 1:2

To je ode mě pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek soboty.
Přestože Olomouc otevřela skóre utkání, nakonec se z vítězství radují hosté. Rozhodující branku vstřelil ve třetí třetině Radoslav Tybor.
59:49'
Ale nyní musí slovenský brankář zpět do brány. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:40'
Konrád jde opět z brány.
59:20'
Konrád musí zpátky do brány. Ondrušek podle rozhodčích nedovoleně zastavil protihráče, který se řítil za pukem mířícím na opuštěnou bránu domácích.
58:48'
Jaroměřský trefil jen soupeře naštěstí pro něj se kotouč odrazil na hokejku spoluhráče.
58:22'
Konrád je na střídačce, domácí hrají v šesti.
58:18'
Burian se před Kacetlem nedostal ke střele.
58:05'
Dopředu mohl jít Olesz, ale Harju mu vypíchl kotouč.
57:09'
Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se vhazuje v pardubické třetině.
56:50'
Valenta nahazuje na Kacetla, od něhož se kotouč odrazil a hokejku pardubického beka.
56:35'
Jaroměřský si kotouč přebírá na modré čáře, Olomouc musí vyklidit útočné pozice.
56:09'
Pardubice vyhazují jen na zakázané uvolnění.
56:05'
Vyrůbalík mířil mimo bránu.
55:11'
Pardubicím se po olomouckém tlaku podařilo vyhodit kotouč ke Konrádovi a mohou střídat.
53:51'
Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.
53:14'
Přihrávka na Musila do středního pásma byla příliš prudká.
52:17'
Po komerční přestávce se bude vhazovat před Kacetlem.
51:26'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
51:00'
Už to vypadalo, že Kacetl si kotouč nechá a přeruší hru, nakonec se však rozhodl k nevoli divák rozehrát.
50:03'
Vhazuje se před Kacetlem.
49:40'
Irgl zkoušel plácnout do odraženého puku v mezikruží.
49:27'
Švrčkova dělovka od modré zaplula do rohu kluziště.
49:00'
Mandát přenechal kotouč Svačinovi, ten však před Konrádem nedokázal nic vymyslet.
48:20'
Káňa Kacetla nepřelstil ani tentokrát.
47:21'
Dujsík si u Konráda přebírá kotouč, domácí zkusí založit nový útok.
46:52'
Hráči v červených dresech opět vyhodili kotouč přes všechny čáry.
46:03'
Hráči bojují o kotouč u mantinelu. Z rohu pardubické třetiny se už posunuli k modré čáře.
45:14'
Zakázané uvolnění Pardubic.
45:07'
Kacetl raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
44:40'
Přihrávka na Pavla Musila přijíždějícího k bráně byla příliš prudká.
44:12'
Ale to už je černá pryž na hokejkách Pardubic. Eklundovu střelu vyrazil Konrád do ochranné sítě.
43'
Tybor pozorně sledoval odražený puk a o brankáře jej dostal do branky, 1:2
43:50'
Strapáč si převzal puk v obraném pásmu.
43:07'
Před Kacetlem číhal Laš, ale kotouč se k němu nedostal.
42:37'
Obrovskou šanci měl na hokejce Jan Káňa, ale z bezprostřední blízkosti minul bránu!
42:02'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Mandátovu střelu dorazil do brány RADOSLAV TYBOR. Asistence: Jan Mandát.
41:33'
Zakázané uvolnění domácích.
41:08'
Dynamo je kompletní.
40:50'
Kolouch posílá kotouč po mantinelu Irglovi.
40:20'
Kotouč má Irgl, který ho za vlastní bránou nahrál Dujsíkovi a Olomouc může jít dopředu.
40:01'
Dnešní utkání rozhodně není žádnou reklamou na hokej. Ve druhém dějství jsme viděli opět jen jednu branku, tentokrát na straně Pardubic. V čase 21:30 vyrovnal Johan Harju. V závěru druhé třetiny si domácí vypracovali několik zajímavých šancí, všechny však zlikvidoval Ondřej Kacetl. Třetí třetina začne přibližně 18:47.
40:00'
39:33'
Dynamo se osvobozuje.
39:20'
Irgl se střelou počkal možná o vteřinku déle, projektil z jeho hole chytil pardubický brankář do své náruči.
39:05'
Dujsíkova rána ke Kacetlovi neprošla.
38:56'
Pardubický kapitán si odsedí 2 minuty za podrážení.
38:56'
Konrád spěchá na trestnou lavici, Hanáci mají výhodu.
38:29'
Nahodil vjel do středního pásma a postrčil kotouč na Klimka, ten se před bránou pokoušel najít volného spoluhráče, ale kotouč odskočil až k modré čáře – tam stál Jan Švrček, jehož střelu Kacetl lapil lapačkou.
37:55'
Zakázané uvolnění hostů.
37:21'
Ovšem nepodařilo se jim přejít střední pásmo.
35:50'
Jaroměřský se střelou příliš otálel, kotouč mu zblokoval jeden z obránců Dynama.
35:14'
Klimek zkoušel z bezprostřední blízkosti pozornost brankáře Dynama, ten však jeho střelu vyrazil.
34:41'
Dvouminutovým trestem za nedovolené byl odměněn brankář Dynama Ondřej Kacetl.
34:28'
Domácí teď zastavili útok Pardubic jen za cenu faulu. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kolouch.
34:14'
Ve středním pásmu získali kotouč hosté.
32:30'
Kotouče se ujal Mikuš a obkzoužil s ním bránu. Dynamu se ale nepodařilo dostat se z vlastní třetiny.
32:11'
Vilém Burian se vřítil do útočného pásma a vyslal tvrdou ránu na pardubickou bránu. Kacetl ji tak tak udržel ve svém náručí. Vhazovat se bude po pravici gólmana Dynama.
31:37'
Denis Kusý zkusil střelu z otočky, Konrád ji vytěsnil ramenem.
31:14'
31:13'
Hosté jsou v pěti.
30:57'
Irglova střela skončila na betonech brankáře Dynama.
30:40'
Irgl hledá, komu by nahrál. Vybral si Musila, který si sjížděl k bráně, ale protlačit kotouč mezi betony Kacetla nedokázal.
29:53'
Odndrušek rozehrává zpoza vlastní brány.
29:14'
Kacetl povolal do akce svou vyrážečku.
29:04'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min.).
29:04'
Jan Káňa se těžce zvedá z ledu a Rhett Holland neochotně odjíždí na trestnou lavici.
28:46'
Na křídle ujížděl Klimek, který přenechal kotouč Nahodilovi.
28:12'
Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění,
27:35'
Až nyní se černá pryž dostala zpod bruslí a odklouzala se do rohu pardubické třetiny. Zde si ji přebrali hosté a ti mohou založit nový útok.
27:15'
Hráči bojují o kotouč u mantinelu.
26:40'
Hosté jsou kompletní.
26:25'
Pardubice vyhazují kotouč na druhou stranu ledu a jejich čtverka odjíždí na střídačku.
25:23'
Dujsíkovu ránu kryje Kacetl lapačkou.
25:00'
Dujsík spadl v útočném pásmu, ještě ale stihl posunout kotouč na svého spoluhráče.
24:41'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martin Látal – 2 min., podrážení).
24:00'
Olomouc se vydala do protiútoku do střely jednoho z jejich útočníků ale padl domácí bek.
23:50'
Zdráhalovu střelu Konrád vyrazil betonem.
22'
Johan Harju to vzal na sebe a vyrovnal parádní střelou pod horní tyč, 1:1
22:35'
Hraje se v obranné třetině Olomouce, domácím se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.
22:24'
Konrád kryje další střelu soupeře.
22:10'
Zakázané uvolnění Olomouce.
21:30'
JOHAN HARJU střelou z vrcholku levého kruhu srovnává stav utkání. Asistence: Petr Poulíček.
20:55'
Ofsajd Pardubic.
20:48'
Domácí jsou kompletní.
20:40'
Petr Strapáč poslal dopředu Pavla Musila, který prohrál souboj v rohu útočné třetiny.
20:16'
Kotouč mají Pardubice.
20:01'
První třetina přinesla jen jednu jedinou branku, a to na straně Olomouce, která se zásluhou Lukáše Klimka prosadila ve vlastním oslabení. Pardubice si ovšem do druhé třetiny přenesou 45 vteřin dlouhou přesilovku. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.
20:00'
19:47'
Ondrušek dostává kotouč až ke Kacetlovi.
19:05'
Olesz zbrzdil pardubickou dělovku od modré.
18:45'
K velké nevoli domácích fanoušků posílají rozhodčí na trestnou lavici Jana Bambulu za podrážení.
18:01'
Zakázané uvolnění pro změnu na straně Dynama.
17:38'
17:38'
Konrádovy vypadl kotouč a proskočil brankovištěm, naštěstí pro domácí jen na hokejku Jaroměřského.
17:00'
Nahodil zkoušel objet bránu soupeře, ale byl zastaven soupeřem.
16:15'
Kacetlovi propadl kotouč, ale Burian stojící vedle něj ho za brankovou čáru dopravit nedokázal.
15:34'
Kacetl se tygřím skokem vrhl po kotouči, aby ho odpálil co nejdál od své brány.
14:40'
Konrád chtěl poslat kotouč po mantinelu, ale přihrál přímo protihráči.
14:00'
Vlach zkoušel křižnou přihrávku před brankovištěm, jeho úmysl ale vystihl domácí bek.
13:17'
Burian přešel modrou čáru a přenechal kotouč Strapáčovi, ten ho ale zpracovat nedokázal.
12:30'
Vyrůbalík nahazuje kotouč na bránu, kde ho zpracifikoval Kacetl.
12:12'
Vhazuje se ve středním pásmu.
12:12'
Pochobradský získal kotouč ve středním pásmu, jeho tým toho ale nedokázal využít.
11'
10:17'
Na druhé straně si Konrád připisuje zákrok a poté dojde před bránou domácích k menšímu pošťuchování, obejde se to nicméně bez vyloučení.
10:03'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se prosazují v oslabení! Hlavní rozhodčí měl ještě dlouhý telefonát s videorozhodčím, ale gól je nakonec uznán a domácí se dostávají do jednobrankového vedení. Autorem gólu je LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Pavel Musil.
09:54'
Tyborovu střelu zbrzdil Dujsík.
09:27'
Zdráhal zkusil poslat kotouč do chumlu před sebe v naději, že střelu do brány doklepne některý z jeho spoluhráčů. Nebylo k tomu daleko, ale pardubický hráč nakonec na kotouč nedosáhl.
08:56'
Vlach nahazuje za Konrádovu bránu.
08:46'
Kotouč je u Kacetla.
08:28'
Jaroměřskému se rozhodnutí rozhodčích vůbec nelíbí, ale půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici.
08:22'
Pardubice jsou kompletní.
08:00'
Káňa našel volného Koloucha, ale ten mířil jen do mantinelu.
07:21'
Mikuš zachytil přihrávku soupeře a odpálil kotouč na druhou stranu ledové plochy. Jeho tým tak může vystřídat.
06:40'
A kotouč je opět u Konráda.
06:13'
Olomoučtí musí rozehrávat zpoza své brány.
06:13'
Lukáš Nahodil je na buly napomínán rozhodčími.
06:13'
Zdráhal fauloval za vlastní bránou a půjde si sednout na trestnou lavici.
04:50'
Kolářovo nahození od modré se odrazilo od hokejky Jaroměřského.
04:28'
Pardubičtí teď vystihli přihrávku domácích a zastavili tak jejich útočnou akci.
03:46'
Burian znepříjemňoval rozehrávku jednomu z hráčů Pardubic, kotouč poté skončil na střídačce hostů a vhazovat se bude před pardubickou modrou čárou.
03:27'
Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
03:09'
Ofsajd domácích.
02:27'
Olomouc rozehrává zpoza své brány.
02:00'
Musil vyhodil jen na na pardubického hráče na modré čáře. Olomouci se ale podařilo získat kotouč a na brankáře jel Klimek, nedokázal ale však najít skulinku mezi tyčí pardubické brány a betonem brankáře Kacetla.
00:56'
Mandátovi nesedla střela, jeho čepel kotouč jen lízla a černá pryž doklouzala do rohu olomoucké třetiny, kde se ji přebrali domácí beci.
00:04'
Úvodní buly vyhráli hosté a mohou jít dopředu, přechod přes modrou čáru se jim však nepodařil, a tak musí rozehrávat z vlastního pásma.
00:01'

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta (C), Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – J. Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Skladaný, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), T. Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Svačina, Mandát (A), Tybor – Harju, Poulíček (A), Látal – Kusý, R. Vlach, D. Kindl – Pochobradský, Matýs, M. Beran.

Rozhodčí: Petr Lacina, Pavel Obadal – Ladislav Lučan, Milan Kis.
HC Dynamo Pardubice
Pardubickému Dynamu se zatím nepodařilo odlepit se od spodku tabulky. Z dosavadních 30 zápasů se Východočechům podařilo získat jen 29 bodů. Poslední čtyři zápasy v řadě navíc svěřenci trenéra Razýma prohráli, ačkoli je pravda, že proti karlovarské Energii padli až v prodloužení a v Litvínově o jejich porážce rozhodly samostatné nájezdy. Pardubice mají zároveň nejhorší skóre z celé ligy, letos vsítily jen 68 branek a inkasovali jich 102 (Olomouc je v této statistice jen o příčku výš se skóre 69:85).

Nejlepším střelcem Pardubic je s velkým náskokem Radoslav Tybor, jenž zaznamenal 14 branek (druhý Robert Kousal jich má na svém kontě 8). Tybor je také nejproduktivnějším hráčem Dynama, ke 14 gólům přidal 8 asistencí. Jedničkou Východočechů je v letošní sezóně Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků 91,84 %. Dvojkou je po odchodu Jakuba Štěpánka Pavel Kantor (87,18 %).
HC Olomouc
Hanáci v posledním domácím utkání porazili Karlovy Vary 4:2 a připsali si do tabulky důležité 3 body. Aktuálně jsou se ziskem 39 bodů na 10. příčce extraligové tabulky. Před Vánoci Kohouti odehráli dramatický zápas ve Zlíně, kde sice nastříleli 6 branek, přesto to však k bodovému zisku nevedlo – Berani se dokázali prosadit celkem 8krát. V posledních zápasech se tak Hanákům daří spíše doma než venku. Od té doby, co se jim podařilo protnout černou sérii 8 porážek na domácím ledě v řadě už v plecharéně jen vítězí, aktuálně mají na svém kontě 4 domácí výhry v řadě.

Produktivitu Olomouce vede veterán Zbyněk Irgl (10+12) o pomyslnou korunu pro krále střelců se momentálně dělí hned tři hráči. Vedle Irgla je to Lukáš Nahodil a Petr Kolouch – všichni tři mají 10 zářezů na pažbě. V brankovišti Mory dostal v posledních zápasech šanci Branislav Konrád (90,87 %), který předtím kryl záda Janu Lukášovi (91,14 %).
Naposledy v roce 2019 se HC Olomouc představí před vlastními diváky na ledě plrcharény. Jejich vyzyvatelem pak bude pardubické Dynamo. V letošní sezóně se tito soupeři už dvakrát potkali a v obou případech zvítězili Kohouti – nejprve poměrem 3:1 doma a poté Pardubice přetlačili na jejich vlastním ledě 1:2 v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.