Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Kladno - 3. listopadu 2019   16:00

Vítkovice
09:10' Mallet (P. Zdráhal, Trška) • 10:00' Roberts Bukarts (Schleiss, Mi. Svoboda) • 23:58' O. Roman (Roberts Bukarts, Schleiss)
3:4
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Kladno
19:02' Stach  (Austin, Nash) • 39:07' J. Strnad  (Melka, T. Kaut) • 56:19' Melka  (J. Strnad) • 63:29' J. Strnad
Vítkovice
Holm, Kika – Hlavatý, Tošenovjan
Ostravar aréna
9 833 - vyprodáno diváků
Kladno
Godla (Brízgala) – Nash, Austin (A), Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Romančík – Stach, Zikmund (A), Jágr – Š. Bláha, Machač, Valský (C) – J. Strnad, Melka, Redlich – O'Donnell, T. Kaut, Hajný.

SESTŘIH: Vítkovice - Kladno 3:4pr. Rytíři zvládli obrat, rozhodl Strnad

Poslední utkání před reprezentační pauzou je za námi a vyprodaná vítkovická hala nemůže dnes oslavit výhru. Vítkovičtí ze zápasu vytěžili jen jeden bod, přestože dvakrát v zápase vedli o dvě branky, a těsné vedení drželi ještě necelé čtyři minuty před třetí sirénou. Kladenským se ale podařilo srovnat a vynutili si tak prodloužení, ve kterém se jim podařilo přidat prémiový bod kapitánem Strnadem. Domácí mají tedy v pauze na čem pracovat.

Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit znovu brzy na počtenou.

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladenským se jejich snaha vyplatila, závar před Svobodou využil kapitán JAKUB STRNAD, když trefil odkrytou vítkovickou branku – 3:4. Bez asistence.
63:20'
Svoboda je v pohotovosti, hosté krouží kolem jeho klece.
63:01'
Austin si přebírá puk a sprintuje do pásma.
62:44'
Gregorc hledá v pásmu co nejlepší pozici.
62:37'
Vhazování u hostující klece vyhrávají domácí.
62:23'
Bukarts vystartoval do pásma, jeho zpětná přihrávka na Romana nebyla přesná.
62:01'
O'Donnell se rychle přesunul k domácí brance, Svoboda si z branky povyjel a chytá puk.
61:41'
Zdráhal vjel k brance ze středního pásma, ale Godla byl ve střehu.
61:20'
Trška po levém křídle v pásmu, ale jeho spoluhráči se nedostavili.
60:56'
Lakatoš se Schleissem míří do pásma, ale ke střele se nedostali.
60:34'
Kladenští mají puk pod kontrolou a snaží se usadit v pásmu.
60:01'
Třetí třetinu vyhrávají hosté, kteří si vyrovnávací brankou tři minuty před třetí sirénou vynucují prodloužení.
1/3 – 13:12
2/3 – 7:8
3/3 – 2:7
60:00'
59:55'
Po vhazování zalehl Zikmund domácího Schleisse, kterému se to rozhodně nelíbí a pouští se do křížku se svým soupeřem.
59:52'
Kladno jen nahazuje puky do pásma.
59:25'
Puk kontrolují domácí, hraje se ve středním pásmu.
59:01'
Hosté uklidňují hru a rozehrávají zeširoka.
58:50'
Vhazování po levici kladenského gólmana.
58:46'
Šdilík ve středním pásmu dosprintoval puk, ale nahazuje jej na branku a odjíždí střídat.
58:07'
Domácí se vymanili od své klece, ale Bukartsova sólojízda končí v rohu díky bránícím hráčům.
57'
Antonín Melka procpal puk za Svobodu a vyrovnal na 3:3
57:24'
Do útoku se dostal Němec, nastřelil ale jen Godlu, hosté si poté pohlídali hráče, kteří by mohli dorážet.
56:49'
Na opačné straně se do šance dostal O'Donnell, ale Svobodu nepřekvapil.
56:34'
Vítkovice v pásmu, ale hráči si nejsou nápomocni.
56:19'
Přezkoumáním situace předcházející poslední brance Kladna je potvrzeno, že k žádnému porušení pravidel nedošlo a branka tak zůstává v platnosti.
56:19'
Domácí kouč Petr uplatňuje své právo ke trenérské výzvě k posouzení situace při kladenské brance.
56:19'
Je vyrovnáno!!! Kladenští se natlačili před Svobodu, ten vyrazil jednu ze střel, číhající ANTONÍN MELKA ale reagoval rychle a dostal puk nad gólmana – 3:3. Asistence: Jakub Strnad.
56:02'
56:00'
Kladenští znovu atakují vítkovickou klec.
55:32'
Vyprodaná vítkovická aréna se bouří, Dej se dostal s pukem ke kruhům, ale byl sražen.
54:58'
Schleiss bojuje za hostujíc brankou o čas.
54:47'
Šidlík zavezl kotouč do pásma a odjíždí střídat.
54:18'
Vítkovičtí posílají puk až za Godlu.
54:02'
Domácí Trška se hodně zlobí, ale musí usednou na trestnou lavici za podrážení.
53:18'
Kladno se drží u domácí branky a snaží se překonat Svobodovu.
53:03'
Bukarts se dostával do útoku, hostující hráči jej ale dobře bránili, takže mu nezbylo, než s pukem znovu vklouznout do středního pásma.
52:36'
Hned po vhazování se puk dostal na modrou k Nashovi, jeho dělovka ale míjí vítkovickou branku.
52:31'
U domácí branky bylo živo, Svoboda lapá puk a emoce trochu zchladí komerční přestávka.
52:13'
Zikmund krouží za domácí brankou, ale nemá prostor na pořádnou rozehrávku na spoluhráče.
51:48'
Vhazování u vítkovické klece vyhrávají hosté, kteří se snaží usadit v pásmu.
51:35'
Stránský si najel do kruhu, ale ihned jej kontrolují tři hráči soupeře, sám nic moc nezmůže.
51:08'
Svoboda vykryl dvě dobré střely Rytířů, vítkovičtí se dostávají k puku.
50:37'
50:18'
50:06'
Kladenští mají puk pod kontrolou, vítkovičtí se brání dobře.
49:42'
Dej je v útočném pásmu, ale proti čtyřem hráčům v modrých dresech nemá šanci.
49:25'
Kladenští přesunuli útok, Svoboda je ve střehu.
48:58'
Vítkovice se drží u hostující branky, ale jejich přihrávky jsou velmi nepřesné.
48:37'
Síly na ledě srovnává Roman, který se provinil držením hole. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
48:18'
Za sekání bude potrestán hostující Zelingr.
47:39'
Vítkovice jsou znovu v útočném pásmu, Bodák dostal rychlou přihrávku, ale Godla ji ukryl ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
47:30'
Zdráhal v pásmu nahrál přímo na hůl, Lakose, ale ten posouvá kotouč jen do středního pásma.
46:59'
Kladenští bojují u domácí branky, vítkovickým se nedaří dostat puk pod kontrolu.
46:11'
Dnešní utkání sleduje 9 833 diváků a je vyprodáno!!
45:38'
Zelingr se protáhl až ke Svobodovi, ale skóre se nemění.
45:12'
Svoboda v pohotovosti, kladenští se drží těsně u jeho klece.
44:32'
Lakatoš se rozjel do pásma, spoluhráči mu ale na pomoc přišli příliš pozdě.
42:50'
Kladenští jsou vykázáni z pásma pro útočícího hráče v brankovišti.
42:34'
Mallet našel u modré Deje, ten mu nahrál k brance, ale domácí útočník puk nezpracoval podle představ.
42:12'
Vítkovice rozehrály na zakázané uvolnění, vhazuje se u Svobody.
41:58'
Kladenští rozjíždějí útok od Godly.
41:27'
Od modré střílel Lakos, nastřelil ale jen brusle bránícího hráče.
41:09'
Útok Kladna je přerušen ofsajdem.
40'
Strnad v závěru druhé třetiny vstřelil kontaktní gól, 3:2
40:44'
Hosté v pásmu, Zikmund našel od branky u kruhu Nashe, ale ten mířil mimo.
40:25'
Roman z otočky od kruhu pálil nad.
40:15'
Vítkovičtí se přesouvali do pásma, lehkou střelu z dálky sevřel Godla v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
40:01'
Druhá třetina skončila nerozhodně, domácí se po jejím začátku sice dostali znovu do dvougólového vedení, ale o to znovu necelou minutu před druhou sirénou přišli, když přesilovku využil kapitán Strnad. Stále není nic rozhodnuto, třetí třetina bude určitě ještě hodně zajímavá, zůstaňte i nadále s mámi.
1/3 – 13:12
2!3 – 7:8
Další třetina začne přibližně v 17:53.
40'
40:00'
39:25'
Vítkovičtí se i s pukem usazují před Godlou, ale ten je pozorný.
39:07'
Hosté využívají přesilovku, Svoboda byl připraven na střelu Melky u levé tyče, ten ale přihrál k opačné tyči na
JAKUBA STRNADA, který využil odkryté části branky – 3:2. Asistence: Antonín Melka, Tomáš Kaut.
38:48'
Po boji o kotouč za domácí brankou vítkovičtí znovu vyhazují puk do bezpečí.
38:15'
Znovu mohl pálit Jágr, ale domácím se podařilo tečovat puk a poslat jej rychle do středního pásma.
38:01'
Jágr se prosmýkl z rohu před branku, ale puk nedostal.
37:44'
Domácí vyhazují puk až za Godlu.
37:28'
Stránský bude pykat za sekání, Kladno může snížit svou ztrátu.
37:22'
Hosté bojují za domácí brankou o puk-
36:50'
Melka si najel k vítkovické kleci zprava, ale nemířil přesně.
35:38'
O'Donnell ve spolupráci s Hajným, ale Svoboda měl dobrý výhled a skóre se tak nemění.
35:01'
Od modré pálil hostující Nash, ale puk se dostal jen ke Svobodovým betonům.
34:39'
Domácí mají puk na svých hokejkách, ale limituje je nepřesnost.
34:15'
34:08'
Vítkovičtí v pásmu dlouho nepobyli, puk znovu míří za Svobodovu klec.
33:43'
Hosté zavážejí puk do pásma a střídají.
33:27'
Domácí ostřelují kladenskou klec, ale zatím marně. Po odpískání se do křížku dostává Schleiss s Austinem, ale vše se vyřeší jen domluvou.
33:06'
Vítkovičtí se doslova derou do branky, ale Godla je v pohotovosti.
32:15'
Na trestnou lavici usedá hostující Zikmund, který odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Po komerční přestávce budou hosté hrát v oslabení.
31:49'
Oba týmy hrají v plném počtu.
31:38'
Zelingr si našel cestu přímo k vítkovické kleci, ale domácí mu nakonec nepovolili vystřelit.
31:24'
Vítkovice se dostaly do situace tři na jednoho, Trška ale vystřelil přímo do Godly, který odpaluje puk do bezpečí.
30:56'
Schleiss zaváží kotouč do útočného pásma, ale tam se domácím příliš nedaří.
30:43'
Hosté jsou vykázáni z pásma pro útočícího hráče v brankovišti.
30:14'
Kladenští se tlačí do branky, ale Svoboda chytá pozorně.
29:49'
Hosté se dostali do dobré šance, ale Svoboda puk přidržel pod lapačkou. Poté došlo k menšímu pošťuchování, a tak sudí současně vylučují domácího Šidlíka a hostujícího Hajného, oba za sekání.
29:26'
Strnad mířil sám do pásma, Schleiss ho chvíli bránil, poté jej přišpendlil k mantinelu a puk poslal do bezpečí.
28:29'
Němec nahodil ve středním pásmu pásmu puk směrem na Deje, ten mu přihrávku u branky vrátil, ale Němec neumístil puk ideálně, skóre se nemění.
28:06'
Hra se trochu kouskuje, je pískán další ofsajd pro hostující Rytíře.
27:58'
Kladno zbrkle rozehrává na zakázané uvolnění.
27:39'
Vítkovičtí zahajují od Svobody.
27:23'
Zikmundovi se podařilo protáhnout se do pásma, ale je odpískán ofsajd.
26:59'
Domácí se zmocnili kotouče a dostali se až ke kladenské kleci, je ale odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
26:32'
Kladenští bojují znovu ve svém útočném pásmu, ale domácím se daří držet je mimo střelecké úhly.
26:00'
Hosté i s pukem za domácí brankou, chybí jim více prostoru.
25:08'
Kladenští mají puk pod kontrolou a snaží se najít skulinu v klecí Vítkovic.
24'
Ondřej Roman vrátil domácím dvoubrankové vedení, 3:1
24:26'
Vítkovičtí v dalším útoku, Lakatoš si sjel až ke Godlovi, ale dlouho váhal se střelou až se dostal mimo střelecký úhel.
23:58'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají rychlého protiútoku, Bukarts využil volné uličky a poslal puk napravo na ONDŘEJE ROMANA, Godla se v brance nestihl přesunout . 3:1. Asistence: Roberts Bukarts, Jan Schleiss.
23:23'
Jágr byl u opačné tyče volný, ale Stach jej neviděl a vystřelil přímo do Svobody.
23:05'
Jágr ve spolupráci s Austinem a Stachem, ale puk míří do ochranné sítě za brankou Vítkovic.
22:18'
Werbik se protáhl do pásma, ale puk na hokejce neudržel.
22:06'
Hosté posílají puk ke Svobodovi, tam je ale jako první Werbik.
21:46'
Domácí v pásmu neuspěli, znovu rozehrává Trška.
21:18'
Trška v poklidu rozehrává od své branky.
20'
Střelu Austina tečoval Stach, gól musel potvrdit viderozhodčí, 2:1
20:52'
Velká šance domácích, Lakatoš se dostal do přečíslení se Zdráhalem, Zdráhal měl před sebou odkrytou klece, ale těsně míjí Godlovu branku!
20:28'
Ofsajd odpískán hráčům v bílém dresu.
20:10'
Vítkovičtí po vhazování na skok v pásmu, ale kladenští si přebírají kotouč.
20:01'
Po první třetině vedou domácí těsně o jednu branku, necelou minutu před koncem první části přišli o dvoubrankové vedení gólem z hole Stacha, který ale nejdříve musel posoudit a potvrdit videorozhodčí. Vítkovičtí si během této části připravili více šancí než Rytíři z Kladna, ale nedokázali toho využít. Hned po přestávce uvidíme, zda hostům kontaktní branka pomohla a hru srovnají.
1/3 – 13:12
Další třetina začne přibližně v 17:01.
20'
20:00'
19:35'
Kladenští využívají gólu a znovu útočí na domácí branku, Svoboda je ale velmi pozorný.
19:02'
Videorozhodčí rozhodl, že gólu nebylo dosaženo vysokou holí a gól platí, přesto při opakování gólu na kostce začínají domácí diváci projevovat svou nespokojenost. Po nahrávce Austina se ale trefuje DAVID STACH – 2:1. Asistence: Brady Austin, Brendon Nash.
19:02'
Hosté se radují z gólu, ale prohlíží se videozáznam.
18:57'
Vhazovat se bude u domácí branky.
18:38'
Hosté drží hru ve svém útočném pásmu, ale domácí jim nenechávají příliš prostoru.
17:50'
Valský byl příliš rychlý a je pískán ofsajd.
17:24'
Šidlík z otočky vystřelil na branku, ale Godla si dokázal poradit.
17:02'
Strnad střílenou přihrávkou spoluhráče u modré nenašel, naopak se puku ujal Šidlík.
16:24'
Hajný s Kautem se dostali rychle do pásma, ale tam si nerozuměli.
16:03'
Jágr poslal přihrávku na Stacha, ten mířil do připraveného gólmana.
15:45'
Kladenští operují v pásmu před Svobodovou.
15:19'
Vítkovičtí si připravili další dobrou útočnou akci, ale Godla včas přikryl kotouč před dotírajícím Romanem, Barinka si sjednává u své branky respekt.
14:43'
14:28'
O'Donnell prověřil pozornost Svobody, ten uspěl.
14:01'
Další útok domácích, ale Godla je ve střehu.
13:14'
Vítkovičtí se vydali s pukem na výlet, ale Lakatoš se přihrávky nedočkal, hosté si ve svém obranném pásmu vzali puk zpět.
13:08'
Hosté se drží u domácí branky.
12:43'
Za podrážení je vyloučen domácí Krenželok, hosté mají k dispozici přesilovku.
12:15'
Bukarts z otočky posílá puk do útočného pásma, čehož domácí využívají ke střídání.
12:06'
O'Donnell se rychle protáhl do pásma, najížděl mu Barinka, hostující útočník ale vystřelil sám, přesně do Svobody. Následuje komerční přestávka.
11:55'
Guman dostal puk za hostující klec, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl nablízku.
11:12'
Lakos ani Kehar nedokázali poslat puk do bezpečí, stále se tedy hraje v pásmu před Godlou.
10'
Bukarts přesnou střelou zvýšil na 2:0
10'
Mallet poslal puk do odkryté části Godlovy branky, 1:0
10:49'
Vítkovičtí bojují u mantinelu ve svém útočném pásmu.
10:25'
Kladno se dostalo do ofsajdu, hra je přesušena.
10:00'
Vítkovičtí navyšují své vedení, Schleiss našel najetého ROBERTSE BUKARTSE, který ujel po levém křídle a poslal puk nad Godlovu lapačku – 2:0. Asistence: Jan Schleiss., Miroslav Svoboda.
09:10'
Domácí otevírají skóre dnešního utkání, těsně po skončené přesilovce pálil od modré Trška, puk se dostal před branku, kde se nejrychleji v chumlu zorientoval ALEXANDRE MALLET a poslal puk do odkryté části branky – 1:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Peter Trška.
09:08'
08:55'
Stránský teď pálil jen do Godly.
08:36'
Kladnu se daří držet hru poměrně daleko od své klece.
08:02'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Roman po delší době vystřelil, ale trefuje tyč!!
07:31'
Bukarts skončil i s pukem v rohu, ale stihl jej poslat do opačného rohu.
07:13'
Barinka hned po vhazování posílá puk do bezpečí.
07:08'
Po komerční přestávce sehrají Vítkovice přesilovku, Machač se provinil držením.
06:49'
Vítkovice musejí znovu rozehrát od své branky, kladenští svou klec hájí dobře.
06:20'
Jágr přišel ve středním pásmu o hůl, domácí se vřítili do útočného pásma.
05:53'
Hosté se chtěli rychle přesunout zpět ke Svobodovi, ale posílají puk na zakázané uvolnění.
05:07'
Nahozený puk zadržuje za svou brankou Svoboda, Kladno se ale přesunuje rychle k němu a tak se domácí gólman spěšně vrací na svou pozici.
04:29'
Mallet se pokusil o přesun do útoku, ale hostující beci si jej pohlídali.
04:12'
Domácí pokus o útok nevyšel, puk je na zakázaném uvolnění a bude se vhazovat u Svobody.
04:05'
Redlich se ujímá kotouče a míří k vítkovickému Svobodovi.
03:36'
Lakatoš s Trškou si najížděli na Godlovu klec, ale puk zamířil těsně vedle.
03:14'
Barinka rozehrává útočnou akci, kladenští se drží v pásmu.
02:54'
Štěpán Bláha uháněl za nahozeným kotoučem, je to ale zakázané uvolnění.
02:39'
Vítkovičtí rozehráli útočnou akci, Roman se dostal až do kruhu, odtud ale branku těsně přestřelil.
02:15'
Svoboda musel zadržet kotouč na své výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.
01:52'
Vopelka se dostal do pásma lehce, ale tam už na něj měli kladenští políčeno.
01:37'
Kladenský útok končí ofsajdem.
01:26'
Závar u kladenské branky, Dej, Němec ani Trška ale puk za ležícího Godlu neprotlačili.
01:15'
Šidlík si sjel mezi kruhy pro kotouč, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
00:40'
Schleiss ohrozil prostor u kladenské klece, ale Godla zasahovat nemusel.
00:32'
Vítkovická rozehrávka neprošla, puk končí na zakázaném uvolnění.
00:03'
Hosté vyhráli vhazování a Jágr se hned tlačil kupředu, Kladno je ale v ofsajdu.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák – Roberts Bukarts, O. Roman (C), Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej (A), E. Němec, Mallet – Vopelka, Werbik, Guman – Baláž.

Rytíři Kladno: Godla (Brízgala) – Nash, Austin, Kehar (A), Lakos, Barinka, Zelingr, Romančík – Stach, Zikmund, Jágr (A) – Š. Bláha, Machač, Valský – J. Strnad (C), Melka, Redlich – O'Donnell, T. Kaut, Hajný.

Rozhodčí: Holm, Kika – Hlavatý, Tošenovjan.
V minulém vzájemném utkání sice na ledě Kladna zvítězili vítkovičtí, ale až po prodloužení výsledkem 3:2. Pro Kladno byl bod získaný v tomto utkání prvním bodem po návratu do naší nejvyšší soutěže. Uvidíme, jak se oběma týmům bude v tomto posledním utkání před reprezentační přestávkou dařit.
Domácímu týmu se před svými fanoušky daří více než na ledech soupeřů, z posledních pěti zápasů na ledě Ostravar arény bodovali celkem třikrát, dva zápasy dospěly až k samostatným nájezdům a oba byly pro vítkovické barvy vítězné. Kladno z posledních pěti venkovních zápasů bodovalo dvakrát, z toho si jednou připsalo prohru po prodloužení.
Kanadské bodování Kladna vedou s dvanácti body hned tři hráči, útočníci Jaromír Jágr (8+4), David Stach (5+7) a současně nejlepší bek týmu Brady Austin (5+7). Průměrně nejvíce času na zápas (25:16) tráví na ledě obránce Brendon Nash, který má navíc dvaačtyřicet bodů ve statistice Radegast indexu. Čtyřiadvacet trestných minut má na svém kontě útočník Ladislav Zikmund. Rytíři vystřídali v brankovišti už tři gólmany, nejlepším z nich je dle statistik Denis Godla s průměrem 3,34 a úspěšností 89,97 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s patnácti kanadskými body útočník Roberts Bukarts (5+10) a s průměrným časem 20:46 na zápas patří mezi nejvytíženější hráče týmu. Nejlepším střelcem je pak se šesti přesnými zásahy útočník Šimon Stránský (6+3). Nejlepším obráncem je se šesti body Peter Trška (0+6). Statistiku Radegast indexu má pod palcem i nadále obránce Jan Výtisk se sedmašedesáti body. Nejvíce trestných minut zatím nasbíral útočník Dominik Lakatoš, jemuž sudí nařídili už 24 trestných minut. Miroslav Svoboda je z dvojice gólmanů vytíženějším, s průměrem 2,71, úspěšností 92,67 % a jednou vychytanou nulou si připsal v posledním domácím utkání také jednu asistenci.
Domácí momentálně okupují v neúplné tabulce 9. místo, s bilancí 4-4-2-7 a pasivním skóre 43:54 jim patří 22 bodů. V posledním kole se představili na ledě Liberce, a přestože si vypracovali dvougólový náskok, nakonec odjížděli po prohře 2:3 s prázdnou. Rytířům se v posledním utkání naopak vedlo, na svém ledě porazili Karlovy Vary 4:2. Hosté mají odehráno o dva zápasy méně než vítkovičtí, patří jim 11. místo a s bilancí 4-1-3-7 a pasivním skóre 43:59 mají 17 bodů, stejně jako Litvínov i Olomouc.
Zdá se, že Ostravar aréna bude poprvé v této sezóně téměř nacpaná k prasknutí, na led domácích Vítkovic přijíždějí Rytíři z Kladna a fanoušci jsou zvědaví nejen na to, jak se bude dařit domácím, ale také na hostujícího útočníka Jaromíra Jágra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.