Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Třinec - 17. září 2019   17:30

Vítkovice
28:31' Lakatoš (Roberts Bukarts, Šidlík) • 55:33' Kurovský (Schleiss, Vopelka) • 57:59' Roberts Bukarts  • 59:51' Dej (Roberts Bukarts)
4:3
(0:1, 1:0, 3:2)
Třinec
13:38' Marcinko  (Hrňa, Gernát) • 40:24' P. Vrána  (Chmielewski, Stránský) • 52:13' Marcinko  (Gernát, Hrňa)
Vítkovice
Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.
Pešina, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan
Ostravar aréna
5 699 diváků
Třinec
Bartošák (Kváča) – Galvinš, D. Musil, Dravecký (A), M. Doudera, Gernát, Haman, Hrachovský – Chmielewski, P. Vrána, Stránský (A) – Novotný, Marcinko (C), Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

Vítkovice - Třinec: Famózní obrat domácích! Devět vteřin před koncem rozhodl Dej, 4:3

Z Ostravy je to nyní už opravdu vše, fandíte-li vítkovickým, užijte si oslavy a já se budu těšit už v pátek na počtenou.
Dnešní předehrávané kolo už zná svého vítěze. Přestože by si do poloviny zápasu nikdo na domácí hráče nevsadil, dokázali ve třetí třetině zabojovat, utkání otočit a získat důležité body se soupeřem aspirujícím na mistrovský titul. Vítkovičtí nevstoupili do utkání nejlépe, Oceláři vsítili první branku a vysoce je přestříleli. Domácím se podařilo srovnat ve druhé části Lakatošem a zároveň srovnat počet střel na branku. Do třetí části vstoupili hosté výborně, už po čtyřiadvaceti vteřinách hry strhl vedení na svou stranu Vrána. Osm minut před třetí sirénou překonal Svobodu znovu Marcinko a zdálo se, že je dobojováno. Po dalších třech minutách ale snižoval Kurovský na rozdíl jediné branky, domácí trenéři sáhli ke hře bez gólmana a Bukartsovi se podařilo srovnat stav. Ve chvíli, kdy se fanoušci pomalu připravovali na prodloužení se faulu dopustil Gernát, vítkovičtí devět vteřin před koncem třetí třetiny využili přesilovku Dejem a Ostravar aréna vybuchla obrovitánským nadšením.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice strhávají vedení na svou stranu, když využívají přesilovku. Bukarts dokázal vybojovat vhazování, puk pak poslal k RASTISLAVU DEJOVI, který čistě propálil Bartošáka – 4:3. Asistence. Roberts Bukarts.
59:39'
Za hru vysokou holí odjíždí za katr hostující Gernát.
58'
Je vyrovnáno! Prosadil se Bukarts, 3:3
58:14'
Vítkovice znovu před Bartošákem, Mallet poslal puk přes brankoviště.
57:59'
Neuvěřitelné!! Vítkovičtí srovnávají, ROBERTS BUKARTS si najel před kruhy, napálil puk do zadního mantinelu, ten se odrazil znovu k němu a vítkovický útočník jej umisťuje do branky . 3:3. Bez asistence.
57:46'
Oceláři vyhazují puk do bezpečí.
57:36'
Svoboda zůstává na střídačce!!
57:36'
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, domácí trenéři si vybírají oddechový čas.
57:13'
Vítkovice v pásmu, Schleissovu střelu vytěsnil Bartošák vyrážečkou.
56'
Puk za Bartošáká poslal Kurovský, 2:3
56:44'
Puk míří do útočného pásma Třince, Krenželok má ale dost času pro něj dojet.
56:22'
Hra na opačné straně, puk končí na Svobodovi, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
56:00'
Domácí znovu utočí, ale Bartošák je ve střehu.
55:33'
Vítkovice snižují, Vopelka dostal dobrou přihrávku, ale zakončil jen do Bartošákových betonů, třinecký gólman vyjel z branky, kotouč si našel DANIEL KUROVSKÝ, objel branku a zasunul puk zpět mezi tyče – 2:3. Asistence: Jan Schleiss, Lukáš Vopelka.
54:41'
Třetí vítkovická formace se protáhla do pásma, ale k zakončení se nedostala.
54:20'
Zakázané uvolnění pro hosty, bude se vhazovat u Bartošáka.
53'
To je forma! Marcinko se trefil podruhé v zápase, 1:3
53:58'
Domácím se znovu podařilo dostat do pásma, ale teď už to budou mít těžké, Třinec nemá kam spěchat.
53:24'
Vítkovičtí se drží v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
52:13'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí zvyšují svůj náskok, TOMÁŠ MARCINKO zavezl puk do pásma, jeho střela proletěla mezi koleny bránícího Gregorce a zapadla do branky – 1:2. Asistence: Martin Gernát, Erik Hrňa.
51:59'
Třinečtí brání střední pásmo.
51:32'
Schleiss nahazuje kotouč za třineckou branku, ale jako první jsou u puku hosté.
51:06'
Puk je zašlápnut u mantinelu.
50:40'
Na opačné straně to zkouší Chmielewski, ale postrádal větší důraz.
50:20'
Vítkovičtí se snaží dostat v pásmu puk pod kontrolu.
49:50'
Mohlo být srovnáno, Dej dostal puk do zcela volného prostoru mezi kruhy, najel si k brance, ale puk poslal jen do Bartošákovy lapačky.
49:18'
Hosté krouží pásmem, ale střely zatím domácího gólmana neobtěžují.
48:57'
Trškova přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.
48:32'
Hostujíc Hrňa se dostal do pásma, ale kotouč mu vyklouzl.
48:11'
Schleiss poslal kotouč do pásma, Šidlík si pro něj sjížděl, Bartošák raději přikrývá kotouč pod lapačku.
47:51'
Po komerční přestávce se bude vhazovat u domácí klece.
47:41'
Stránského kličky jsou u konce, třinečtí posílají kotouč do bezpečí.
47:27'
Vítkovičtí se stále drží v pásmu a snaží se srovnat.
46:53'
46:49'
Domácí se drží u branky, ale nemají už moc času.
46:19'
Lakatošova střela se dorazila jen od Bartošáka, vítkovický útočník si sjel pro puk, objel si branku a připravil šanci Malletovi, ale třinecký gólman byl úspěšný.
46:02'
Další úspěšné vyhození třineckých.
45:34'
Vítkovickým se nedaří usadit se v pásmu, hosté se brání na jedničku.
45:16'
Třinecký bek vyhazuje kotouč znovu do bezpečí.
44:58'
Hosté vyhazují kotouč, domácí budou rozehrávat od Svobody.
44:53'
Za nedovolené bránění Lakatoše bude potrestán Matěj Stránský.
44:43'
Vítkovičtí v pásmu, od modré pálí Výtisk, Bukarts připraven na dorážku ale šanci nedostal.
44:24'
Rychlý a prudký puk do pásma, Dej na něj ale nedosáhl.
44:00'
Mallet s Dejem bojují o pásmo, ale Kovařčíkové je připravili o puk.
43:51'
Krenželokovo nahození ze středního pásma končí u Bartošáka.
43:15'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, snaží se dostat do pásma.
43:10'
Vítkovická kombinace končí na zakázaném uvolnění.
42:51'
Třinečtí rozehrávají od Bartošáka.
42:10'
Domácí znovu kombinují do pásma, třinecký gólman ale dobře čte hru.
41'
Rychlý gól hostu! Vrána nedal Svobodovi šanci, 1:2
41:44'
Vítkovičtí v pásmu, Němec se ocitl sám před brankou, ale přihrávku nečekal.
41:02'
Na opačné straně si dobře počínal Vopelka, ale Bartošák byl připraven.
40:24'
Po rychlé kombinaci s Chmielewskim se trefuje PETR VRÁNA – 1:2. Asistence: Aron Chmielewski, Matěj Stránský.
40:04'
Třinečtí se ujímají po vhazování puku.
40:01'
Vítkovickým se v této třetině podařilo srovnat stav, když Lakatoš využil třineckého střídání a nikým nehlídán si vyšlápl na Bartošáka. Od této chvíle se domácím zvýšilo sebevědomí a začali více ohrožovat třineckou klec. Počet střel v této části byl vyrovnaný, uvidíme, který z týmů po přestávce bude aktivnější a dovede zápas do vítězného konce. Nechme se překvapit.
1/3 – 8:21
2/3 – 11:10
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:55'
Němec posouvá puk do bezpečí střední části.
39:44'
Třinečtí dobře cloní Svobodovi výhled, ale puk do branky zatím nezapadl.
38:56'
Vítkovický Kurovský se rozjel na branku hostů, v rychlosti vystřelil z pozice klečícího střelce, ale Bartošák byl ve střehu.
38:19'
Valná hromada v domácím brankovišti, Svoboda neměl vůbec prostor pro pohyb, Novotný těsně před brankou neuspěl.
37:48'
Vítkovická čtvrtá formace je stále na ledě, Gumanova rána od modré ale Bartošáka nevystrašila.
37:14'
Hrehorčák poslal dobrou přihrávku zpoza branky, ale nikdo ze spoluhráčů na ni nezareagoval.
36:44'
Guman se u mantinelu zdržel s Galvinšem.
36:18'
Výtisk rozehrává do středního pásma na Werbika.
35:32'
Třinečtí se přesunují do pásma, ale Svoboda jejich hru kontroluje.
34:48'
Hosté uklidňují hru a posílají puk na zakázané uvolnění.
34:33'
Schleiss byl v dobré pozici u Bartošáka, ale Vopelkovu nahrávku poslal jen do gólmana.
34:01'
Další Lakatošova prudká střela, Bartošák jen vyráží, Kurovského dorážku ale hostující gólman krotí.
33:56'
Lakatoš si v pásmu rozuměl se Šimonem Stránským, ale Bartošák nakonec lovit puk ze sítě nemusel.
33:16'
Baláž bojuje na zadním mantinelu s Musilem, výšková převaha třineckého beka ale slaví úspěch.
32:58'
32:42'
Kotouč je usazen na síťce třinecké klece, ale zvenku.
32:36'
Vítkovičtí krouží pásmem, Šimon Stránský nahrál na Vopelku, ten posílá puk na branku.
-32:10'
Oceláři dostali puk do bezpečí, domácím se nedaří kombinace do pásma.
31:46'
Domácí se usazují v pásmu, Bartošák je ve střehu.
30:58'
Přesilovka pro vítkovické, Adamský je vyloučen za podrážení.
30:49'
Svoboda musí být v maximální pohotovosti, třinečtí se snaží prosadit a strhnout vedení na svou stranu.
30:27'
Závar před svou brankou řeší Vítkovice zakázaným uvolněním.
30:00'
Vítkovičtí rozestavěni v pásmu, Gregorc ale nevystřelil podle představ.
29'
Chyba v rozehrávce! Lakatoš překonal Bartošáka, 1:1
29:38'
Třinečtí vyhazují v nouzi na zakázané uvolnění.
28:31'
Je vyrovnáno!! DOMINIK LAKATOŠ využil třineckého střídání, dostal přihrávku na modrou a sám ujížděl na branku, jeho střela na betony prošla za Bartošáka – 1:1. Asistence: Roberts Bukarts, Petr Šidlík.
28:14'
Mallet si sjížděl pro kotouč, ale Adamský byl rychlejší.
27:49'
Domácí znovu u puku, ale nedaří se jim rozehrát.
27:08'
Schleiss se prodíral podél mantinelu, ale kolem Musila se neprotáhl.
26:42'
Vítkovičtí rozehrávají, Gregorcovo nahození lapá Bartošák.
26:26'
Další zákrok pro Svobodu, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
26:16'
Chmilewski byl v dobrém postavení, ale přihrávka mu šla mezi brusle.
25:52'
Hosté kombinují v pásmu, Balážovi se povedlo trochu jejich kombinaci narušit.
25:26'
Domácí se snaží vymanit z prostoru před Svobodou.
24:49'
Šidlík za svou brankou uklouzl, nikdo z třineckých toho ale nevyužil.
24:42'
Trška rozehrál na Bukartse a rychle se přesunul před branku, Bukartsova střela ale končí na Bartošákovi.
23:51'
Svoboda chytá vysoký puk do lapačky, Ondřej Kovařčík neměl šanci.
23:12'
Douderova střela na branku se odrazila od klubka hráčů, Svoboda v domácí brance puk raději přikrývá.
23:04'
Oceláři se lehce protáhli do pásma, u branky ale nebyli dost důrazní.
22:35'
Proti Svobodovi se pokusil prosadit Chmielewski, ale neuspěl.
22:18'
Gregorc přišel o hůl, ale puk mají pod kontrolou domácí hráči.
21:56'
Musil rozehrává od své branky.
21:40'
Bukarts se dostal do dvou slušných šancí, ale Bartošák byl na místě.
21:02'
20:49'
Po kombinaci před Svobodou vystřelil Vrána, ale jen do ramene domácího gólmana.
20:07'
Hosté na své útočné polovině, snaží se dostat do pásma a využít přesilovku.
20:01'
Po první třetině vedou Oceláři, když svou jedinou nabídnutou přesilovku dokázali využít Marcinkem. Vítkovické v této části přestříleli rozdílem třídy a vedou tak zaslouženě. Domácí přidali na větší aktivitě až po inkasovaném gólu, uvidíme, jestli se jejich snaha přetaví ve vyrovnávací branku. Zkraje druhé části se ale budou muset ještě bránit, něco málo přes minutu budou ještě hrát v oslabení.
1/3 – 8:21
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00'
19:49'
Třinečtí se usazují v pásmu, ale ne na dlouho, puk se dostává na vítkovické hokejky.
19:13'
Gernátova dělovka končí na Lakatošovi, ten musí jet vystřídat.
19:01'
Na trestnou lavici usedá Šidlík, domácí se budou muset do konce této třetiny bránit,.
18:35'
Puk míří za domácí branku, Svoboda má dost času pro něj sjet a rozehrát na spoluhráče.
18:05'
Dravecký bojuje v útočném pásmu u mantinelu o kotouč.
17:45'
Vítkovičtí se prodrali do pásma, Bartošák svírá Bukartsův pokus v náručí.
16:59'
U domácí branky je znovu živo, Musil se vydal na výlet, ale Svoboda si jej pohlídal.
16:35'
Trška rozjíždí vítkovický útok.
16:01'
Svobodovi v domácí brance se povedl výborný zákrok, Adamský tak skóre hostů nenavyšuje.
15:32'
Třinečtí kontrolují kotouč.
14'
Puk za Svobodu dostal Marcinko, 0:1
14:46'
Domácí mohli srovnat, dobrou gólovou šanci ale Bukarts nevyužil.
13:38'
Hosté využívají přesilovku, po střele Hrni do prostoru branky stačilo TOMÁŠI MARCINKOVI jen nastavit hůl a Svoboda neměl šanci. Asistence: Erik Hrňa, Martin Gernát.
13:16'
Schleiss vyhazuje kotouč do bezpečí, hosté musejí rozehrát od Bartošáka.
12:46'
Další přesilovka, tentokrát pro hosty, na trestnou lavici odjíždí Trška, který se provinil držením hole.
12:36'
Na opačné straně si dobře počínal Bukarts, ale Bartošák byl ve střehu.
12:02'
Michal Kovařčík si najel ke Svobodovi, ale mezi betony kotouč neprodral.
11:37'
Hladoník krouží kolem domácí branky, vítkovičtí se jej snaží obrat o puk.
11:02'
Vítkovický Werbik si nahodil puk na zadní mantinel, ale Baláž se k němu nedostal včas.
10:18'
Chmielewski si našel prostor v pravém kruhu, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl na místě.
09:52'
Trška našel v pásmu Malleta, tomu ale přihrávka nesedla.
09:20'
Trška drží puk za brankou, čeká na spoluhráče.
08:49'
Galvinš si najel mezi kruhy, ale jeho střela míjí vítkovickou klec.
08:20'
Adamský posílá puk do pásma, domácí musejí být rychlejší.
08:00'
Doudera viděl najíždějícího Hrňu, ten ale v pozici klečícího střelce odkrytou branku minul!!
07:48'
Třinečtí se drží v pásmu.
07:12'
Vhazovat se bude u domácí branky, ale až po komerční přestávce.
06:47'
06:34'
Bartošák musel zasahovat proti pokusu Deje, bude se vhazovat po jeho levici.
06:03'
Dej v dobré pozici u Bartošáka, ještě stihl přihrát na Schleisse, ale ten měl hůl na opačné straně.
05:33'
Domácí se snaží znovu dostat do útočného pásma, hosté brání modrou velmi dobře.
04:47'
První přesilovka pro domácí, za podražení bude pykat Gernát.
04:41'
Vítkovičtí se rychle přesunuli do pásma, jejich kombinace ale končí na Bartošákovi.
04:12'
Gregorc nepřesně rozehrál na Schleisse, Svoboda likviduje střelu třineckého útočníka.
03:41'
Oceláři mají puk pod kontrolou, rozehrávat však budou ze svého obranného pásma.
03:24'
Hosté se stále drží v pásmu, vítkovičtí musejí hrát u své branky velmi pozorně.
02:50'
Další zákrok pro Svobodu, Chmielewski vyzkoušel jeho pozornost.
02:11'
Třinečtí se řítí do pásma, bratři Kovařčíkové ujíždějí ke Svobodovi, Ondřej Kovařčík zamířil jen do gólmana, dorážet chtěl ještě Adamský, ale skóre se nemění.
01:59'
Malletova střela minula třineckou klec.
01:38'
Šidlíkova rána mířila na branku, tečovaný puk končí na gólmanově výstroji.
01:17'
Vítkovičtí v pásmu, Bartošák monitoruje kotouč.
00:49'
Třinečtí se znovu dostávají do pásma, Marcinko hledal Novotného, ale puk jej minul.
00:28'
Galvinš pálí od modré, ale nepřesně.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
00:01'
I dnes si diváci v Ostravar aréně poslechnou na úvod dnešního duelu českou státní hymnu.
Vítkovičtí mají po dvou odehraných kolech na svém kontě prohru v prodloužení a výhru, aktuálně jim patří šesté místo se ziskem čtyř bodů a skóre 4:4. Oceláři si v prvním kole poradili s Kladnem vysoko 6:2, ve druhém kole ale prohráli s Kometou 1:2 po samostatných nájezdech. Na svém kontě mají také 4 body, se skóre 7:4 jim ale patří čtvrté místo.
Vítkovickou fanouškovskou obcí už před koncem minulé sezóny hýbala "kauza Bartošák", kde se spekulace o jeho odchodu právě do Třince propírali na každém rohu. Nakonec se to ale stalo skutečností. Následně některé výroky gólmana Bartošáka pořádně hnuly žlučí částí fanoušků, můžeme se tedy jen domnívat, zda už uteklo dostatek času, aby na ně příznivci ostravského klubu zapomněli.
Předehrávka třiatřicátého kola čeká vítkovické fanoušky právě nyní, kdy v teprve druhém domácím utkání budou přihlížet moravskoslezskému derby. Vítkovičtí se postaví svému rivalovi z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.