Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Brno - 21. prosince 2020   17:30

Litvínov
07:43' Balinskis (F. Lukeš) • 12:35' Fronk (Gerhát, P. Svoboda) • 16:31' V. Hübl (F. Lukeš) • 23:54' P. Zdráhal (M. Hanzl) • 30:54' Irving (P. Zdráhal, M. Hanzl) • 42:06' F. Lukeš (V. Hübl, Pospíšil)
6:7
(3:3, 2:2, 1:1 - 0:0)

1:3 (SN)

Brno
11:10' F. Král  (P. Holík, Zaťovič) • 11:50' Zaťovič  (P. Holík, F. Král) • 15:46' Kusko  (Gulaši) • 24:34' Valský  (Schneider, Klepiš) • 26:58' L. Horký  (Plášek ml., Klepiš) • 43:29' Mueller  (F. Král) • 65:00' F. Král
Litvínov
Pešina, Šír – Lučan, Kis
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
Brno

Litvínov - Kometa Brno: Bonusový bod míří na jih Moravy. V nájezdech rozhodl Král, 6:7

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Zápas se odehrál bez účasti diváků.
Střely na branku: 52 – 30
Je dobojováno. Divoký zápas po všech stránkách nakonec došel až do samostatných nájezdů, ve kterých uspěli hosté a berou o bod navíc. Už v úterý je čeká další společný duel a uvidíme, zda bude podobný tomu dnešnímu, nebo bude hra spíše opatrnější.
65'
Bonusový bod míří na jih Moravy. V nájezdech rozhodl Král, 6:7sn
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je FILIP KRÁL.
Ani Tomáš Pospíšil nepřekonal Klimeše, ten se roztáhl a kotouč za svá záda nepustil. Je to jasné, bonusový bod navíc si připíší hosté.
Navíc Kometa už vede na nájezdy 3:1, když Schneider vymíchal Godlu a skóruje.
Viktor HÜBL neprostřelil Lukáše Klimeše a s domácími to už dobře nevypadá.
Filip KRÁL z bekhendu pověsil puk pod víko Godlovy klece a hosté opět vedou.
Ale Patrik Zdráhal prostřelil Klimeše mezi jeho betony a je vyrovnáno.
Na druhé straně Klepiš z bekhendu trefuje klec Litvínova a hosté na nájezdy vedou.
Přemysl Svoboda zacílil na pravý beton Klimeše, ale hostující brankář chytá.
Samostatné nájezdy začínají.
Tak ani nastavená hrací doba nerozhodla o vítězi tohoto zápasu a na řadu přijdou samostatné nájezdy.
65'
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
František Gerhát střílel nebezpečně na branku Komety a i tuhle střelu Klimeš kryje. Tři vteřiny před vypršením nastavené hrací doby se ještě vhazuje před jeho brankou.
64:19'
Viktor Hübl střílel z levé strany a trefil jen připravený beton Klimeše, který byl přilepen k ledu a drží svůj tým.
64:01'
Velká skrumáž před hostující brankou, ve které dorážel Richard Jarůšek, ale nakonec ani z téhle situace nic není!
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:32'
Jarůšek nasměroval puk na branku Klimeše, ale ten se ve svém brankovišti opět vyznamenal a zakročil včas. Hra je zastavena a vhazuje se po jeho levé ruce.
62:51'
Filip Král nedostal puk za záda Denise Godly a po zisku kotouče pak Verva pádí do další akce před branku Lukáše Klimeše.
62:32'
Přemysl Svoboda to nyní zkusil střelou z levého kruhu a následnou teč Aarona Irvinga pak vykryl pozorný Lukáš Klimeš.
61:14'
Viktor Hübl převzal puk ve středním pásmu a poté střelou z mezikruží ohrozil Lukáše Klimeše, ale jeho střelu právě hostující brankář pokryl.
60:20'
Richard Jarůšek se snažil prodrat mezi obranou hostů, ale nakonec to nevyšlo, na druhé straně pak Luboš Horký nepřesně střílel na Denise Godlu.
60:01'
Šedesát minut hry nepřineslo rozuzlení a na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Pokus ani v něm nikdo nerozhodne, budeme svědky samostatných nájezdů.
60:00'
59:55'
Hosté to ještě zkoušejí před brankou Litvínova, už to ale opravdu vypadá, že základní hrací doba vítěze neurčí.
59:02'
Pawel Zygmunt se proháčkoval obranou Komety a chtěl přihrávat puk na pravou stranu, ale naopak ho získali hráči Brna a rychle tak přenášejí dění na ledě před Denise Godlu.
58:43'
Filip Helt se zjevil na levém kruhu a pohotově vystřelil. Pohotově ale také zakročil Lukáš Klimeš, jenž má kotouč bezpečně ve své lapačce a přerušuje hru.
58:24'
Jan Ščotka se snažil udržet útočné pásmo, ale nepovedlo se mu to. Hosté tak ještě vyrážejí do útočné akce.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42'
Hra je zastavena a vhazuje se před Klimešem.
57:12'
Ani jeden tým nechce udělat chybu a nyní je k vidění spíše urputné bránění a pomoci obránců svým brankářům. Zatím to vypadá, že divoké utkání směřuje k nastavené hrací době.
56:32'
Sražený kotouč se nedostal k Josefu Jíchovi a puk berou opět hosté. Ondřej Němec od svého brankáře postupně zakládá další útok Komety.
55:44'
Muellerova dělovka končí u Godly a ten si připisuje další důležitý zákrok. Po něm hru nechal plynout a do akce tak jdou zase jeho spoluhráči.
54:34'
Hosté se však dokázali ubránit a nyní jsou to oni, kdo jde před branku soupeře. Obrana Vervy se tak vrací zase zpátky do vlastního teritoria.
54:09'
Za vlastní branku si udělal výlet Denis Godla, pomohl rozehrát puk a hned na to jdou do akce zase hráči Litvínova.
53:02'
Tomáš Pospíšil pálil z první z prostoru mezi kruhy, po jeho dělovce ale jen zaduněl beton Lukáše Klimeše.
52:56'
Zakázané uvolnění Komety stěhuje hru před Lukáše Klimeše.
52:09'
Na druhé straně se musel mít na pozoru Denis Godla, na kterého si chtěl vyšlápnout Peter Schneider. Ale jeho pokus nakonec končí na domácím brankáři.
51:33'
Oskars Cibulskis napřáhl na modré čáře a jeho pokus končí znovu na pozorném Lukáši Klimešovi. Hra je zastavena a buly bude po jeho pravé ruce.
51:24'
Hosté jsou v plném počtu.
51:09'
Vhazuje se po pravé ruce Klimeše, Litvínovští tedy stále drží útočné pásmo a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
50:38'
Demelova rána skončila mimo, ale domácí neustále atakují Lukáše Klimeše.
49:24'
Divoký zápas pokračuje, sudí nejprve ukázali, že gól platí a ukazovali na středový kruh, hosté se tedy radovali. Ale není tomu tak, stále tedy na ukazateli svítí 6:6 a trest Zaťoviče.
49:24'
Všechno je tedy úplně jinak, branka nakonec platí!
49:24'
Ovšem kouč Brna Libor Zábranský si bere trenérskou výzvu a bude se ještě celá situace zkoumat na videu!
49:24'
Hosté sice dostali puk do branky Litvínova, ale pro atak Denise Godly okamžitě sudí rozpažují a gól neuznávají. Naopak Martin Zaťovič dostal dvě minuty za nedovolené bránění na Godlu.
49:24'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
49:15'
Nyní už Peter Mueller pálil mnohem nebezpečněji, ale znovu se před Denisem Godlou neprosadili.
48:40'
Peter Mueller nabil Královi, ten vrátil puk zpět Muellerovi, ale tahle akce byla hosty až příliš překombinována a končí zmarem.
47:43'
Hosté rozehrávají svou přesilovou hru, kterou by rádi využili. Nyní pálil jeden z hostů a kotouč trefil Davida Šticha, který se skolil k zemi. I když to s ním nevypadalo dobře, nakonec hlásí, že bude v pořádku.
47:32'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 2 min., krosček).
47:00'
Následuje další komerční přestávka.
46:53'
Icing Komety a teď se tedy bude vhazovat před Lukášem Klimešem, konkrétně po jeho levé ruce.
46:27'
Ondřej Němec nepustil soupeře na kotouč a vytáhl ho do středního pásma. Poté jde Kometa znovu před branku domácí Vervy.
46:04'
Richard Jarůšek poslal puk na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Denise Godlu. Vhazuje se po jeho levé ruce.
44'
Mueller v úniku bekhendem přelstil Godlu, 6:6
44:58'
Balinskis pálil z bekhendové pozice, kotouč končí jen vedle hostující brány. Po té to zkusil Fillip Helt, ale i jeho pokus skončil neúspěšně.
44:16'
Od modré čáry to zkusil Jan Ščotka, jeho pokus byl ale sražen mimo tři tyče. Nicméně nadále pokračuje litvínovská akce a obrana Brna je v pohotovosti.
43'
Lukeš bruslí zařídil domácím další vedení, 6:5
43:29'
Kometa právě vstřelila branku!
Stále se dějí neuvěřitelné věci. Je znovu srovnáno. PETER MUELLER těsně u modré čáry převzal puk o Filipa Krále a poté se dostal do samostatného úniku, který přetavuje bekhendovou střelou umístěnou k levé tyči Denise Godly – 6:6. Asistence: Filip Král.
42:57'
A další nebezpečné nahození domácích, které kryje Lukáš Klimeš. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.
42:06'
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesilovka využita a domácí strhávají vedení na svou stranu. Viktor Hübl střílel z pravého kruhu a těsně před Klimešem clonil FRANTIŠEK LUKEŠ, od jehož brusle se kotouč odrazil a skončil v brance hostů. Poté přišlo na řadu rychlé video, které neodhalilo pohyb brusle domácího útočníka – 6:5. Asistence: Viktor Hübl a Tomáš Pospíšil.
41:31'
Jan Ščotka naservíroval přihrávku ke vzdálenější tyči pro Viktora Hübla, ale bylo to příliš prudké a kapitán Vervy nemohl zakončit.
41:10'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Schneider – 2 min., hákování).
41:01'
Lukáš Klimeš zasahoval po dalším domácím pokusu a jeho klec se opět vychýlila. Tentokráte ale vše zvládli usadit zpět sudí.
40:23'
Jan Ščotka napřáhl na levém kruhu a jeho tvrdá rána se zastavila na Lukáši Klimešovi. Následně pak hosté otáčejí hru před Denise Godlu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Střely na branku: 25 – 25
Také druhé dějství je u konce. A znovu přineslo hodně branek. Tentokráte padly čtyři přesné trefy. Patrik Zdráhal strhl vedení na stranu Vervy, ale hosté brzy srovnali krok, když se mezi tři tyče trefil Jakub Valský. Na svou stranu pak strhla vedení Kometa Brno díky Luboši Horkému. Ale znovu se hosté neradovali dlouho. Na 5:5 srovnal Aaron Irving, který nakonec stanovil výsledek prostřední části hry, která také skončila remízou.
40:00'
39:50'
Ještě nebezpečná střela Davida Šticha od modré čáry a kotouč má znovu ve své moci Klimeš, který ještě nechává hru zastavit. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
39:35'
Tam střílel Josef Jícha, s jeho pokusem si však brankář hostů poradil. A stále Litvínovští atakují klec Lukáše Klimeše.
39:10'
Zaťovič poslal puk na najíždějícího Petera Muellera, ale druhý jmenovaný pak před Godlou nezakončil moc přesně. Rázem pak domácí celek otáčí hru před Klimeše.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Denis Godla zapsal další zákrok a po něm okamžitě nechal hru zastavit.
37:42'
Ralfs Freibergs pálil tvrdě od modré čáry, rána byla sražena mimo tři tyče a nadále tak pokračuje hostující akce v litvínovském teritoriu. Verva se tak musí znovu bránit.
37:30'
Brněnská Kometa se dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje v krátkém sledu po sobě zase před branku Lukáše Klimeše.
37:18'
A znovu kapitán Vervy atakoval hostující branku, proti jeho pokusu zakročil Lukáš Klimeš a podržel Kometu.
36:50'
Viktor Hübl dostal nabito na pravý kruh, ještě si srovnal kotouč a až pak vystřelil z menšího úhlu, puk ale jen těsně minul protější tyč.
36:04'
Jiří Fronk pálil na Klimeše, jeho pokus však byl sražen mimo. Následně pak to zkusil znovu a jeho pokus nepřesně tečoval David Štich.
35:51'
Peter Mueller znovu ohrozil branku domácích, jeho pokus ale bezpečně pokryl Denis Godla, který se stihl přemístit k pravé tyči. Hra je pozastavena a vhazuje se po pravici Denise Godly.
35:14'
Patrik Zdráhal nabral rychlost a rýsovala se slibná akce Vervy. Ovšem nakonec před obranou hostů neproskočil blíže Klimešovi a nezakončil.
34:29'
Denis Godla hasil další nebezpečí před svojí brankou, to nakonec ustál, ale nadále čelí ataku hostující pětky, která se na dlouhou dobu usídlila v teritoriu Litvínova.
33:58'
Následuje další komerční pauza.
33:58'
Martin Zaťovič to zkusil po zemi, ovšem trefil jen beton Denise Godly. Na opačné straně pak střela Uvise Janise Balinskise skončila jen na ochranné síti. Hra je tedy přerušena.
32:52'
Verva nahodila puk do útočné třetiny a jde rychle střídat. Na led tedy naskakují čerstvé síly a ty jdou před Lukáše Klimeše.
31'
Irving zápěstím trefil horní růžek. Jede se na novo, 5:5
31:50'
František Lukeš byl odzbrojen a u puku byli chvíli hosté. Patrik Demel ho však záhy získal zpět a domácí celek se pokouší z obranné třetiny dostat touš do útočné akce.
30:54'
Richarda Jarůška předchozí neúspěšná akce nemusí tolik mrzet, protože záhy Litvínov vyrovnal. Patrik Zdráhal přihrál kotouč AARONU IRVINGOVI, ten poté z prostoru mezi kruhy nechytatelnou střelou vymetl v síti Klimeše snad všechny pavučiny – 5:5. Asistence: Patrik Zdráhal a Martin Hanzl.
30:35'
Patrik Zdráhal nahodil puk před Klimeše, kde se snažil dorazit kotouč za jeho záda Richard Jarůšek, ale i tohle se mu nepovedlo.
30:00'
Jsme přesně v polovině základní hrací doby a hosté stále vedou rozdílem jedné branky. Domácí se snaží o vyrovnání, ale marně dobývají klec Lukáše Klimeše.
29:03'
28:42'
Jan Ščotka dostal nabito od Františka Lukeše a ten okamžitě střílel z pravého kruhu. Pokud litvínovského obránce pak zachytil do lapačky Lukáš Klimeš.
27'
Přestřelka pokračuje! Skákavý kotouč Pláška skončil v brance, 4:5
27:45'
Verva vytáhla hru do středního pásma, kde ale nepokračovala dále do útoku. Hosté sebrali puk a vrátili ho před branku domácích. Jejich pokus byl ale z kategorie těch hodně nepřesných.
26:58'
V momentě, kdy se vracel z trestné lavice Patrik Demel a Litvínov tak byl kompletní, udeřili hosté a znovu vedou. LUBOŠ HORKÝ procpal puk do branky Denise Godly a nyní jsou to zase hosté, kdo je ve vedení – 4:5. Asistence: Karel Plášek a Jakub Klepiš.
26:58'
26:36'
Brněnští chybovali ve středním pásmu a puk se dostal k Patriku Zdráhalovi, ale ten se nakonec nedostal do samostatné akce.
25'
Bleskový přechod hry zužitkoval Valský, 4:4
25:56'
Obrana Litvínova nyní zachytila puk a okamžitě bez čekání ho poslala až před Lukáše Klimeše. Domácí tým tak šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
25:22'
Hosté mají nyní šanci strhnout vedení na svou stranu, když při vyloučení Patrika Demela mají k dispozici další přesilovou hru.
24'
Domácí krásně vykombinovali do prázdné branky, 4:3
24:58'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Patrik Demel – 2 min., hákování).
24:34'
Tak to jsou věci na litvínovském zimním stadionu. Po chvilce je zase srovnáno. JAKUB VALSKÝ si sjel do těsné blízkosti Denise Godly a poté procedil kotouč za jeho záda – 4:4. Bláznivá přestřelka tak zatím pokračuje i ve druhém dějství. Asistence: Peter Schneider a Jakub Klepiš.
23:54'
Tak tohle byla nádherná akce v podání domácích. Martin Hanzl vrátil přihrávku od PATRIKA ZDRÁHALA zpět právě druhému jmenovanému, který tuto biliárovou souhru zakončil nekompromisní střelou do zcela odkryté hostující branky – 4:3. Asistence: Martin Hanzl.
23:10'
Peter Mueller nyní nebezpečně atakoval branku Denise Godly, ale jeho střelecký pokus nepropadl do Godlovy klece. Následně pak jdou znovu do akce domácí.
22:13'
David Štich přenechal puk Demelovi, ten akci Litvínova chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou na Filipa Helta, ale tuhle rozehrávku napadli hosté a zamířili před Godlu, jenž musel krýt další pokus soupeře.
21:44'
Už je vše v pořádku, u puku jsou po vhazování před brankou Komety hosté a vytahují dění na ledě do pásma litvínovské Vervy.
21:39'
Tak nakonec se musí vrtat, na ledě už je ledař a probíhá úprava hostující branky. Hráči obou celků tak pomalu krouží v pásmu Brna.
21:39'
Klec Lukáše Klimeše je vychýlena a nyní ji bude potřeba vrátit zpět do svého postavení. Malou chvilku se tedy teď hrát nebude.
21:05'
No a nyní zle dotíral před Godlou Jakub Klepiš, který po chvilce nakonec střílel z levého kruhu a brankář litvínovské Vervy tak zapsal další pohotový zákrok a drží svůj tým.
20:29'
Aaron Irving se dostal ke střele před Lukášem Klimešem, jeho zakončení přesné nebylo. Na druhé straně proti nebezpečné střele Holíka zapsal další důležitý zákrok Denis Godla.
20:01'
Oba celky se vrátily na hrací plochu a co nevidět začne druhá třetina duelu mezi Litvínovem a Kometou Brno.
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Střely na branku: 15 – 15
První třetina prvního duelu mezi Litvínovem a Kometou je minulostí. A bylo na co se koukat. Však padlo rovnou šest branek. Nejprve poslal domácí tým do vedení Uvis Janis Balinskis, jenž využil přesilovou hru. Také hosté měli možnost početní výhody a tu zase využil Filip Král. Brno pak strhlo vedení na svou stranu díky Martinu Zaťovičovi, ale brzy srovnal Jiří Fronk. Kometa se opět utrhla a vedla 3:2 zásluhou Silvestera Kuska. Litvínov však našel znovu bleskovou odpověď, když na 3:3 srovnal kapitán Vervy Viktor Hübl. Pořádná přestřelka tedy byla k vidění v Litvínově a uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která bude znovu zajímavá.
20:00'
19:47'
Verva má puk a z vlastního obranného pásma se snaží ho dostat ještě před brněnskou klec, ale spíše to vypadá, že se už nic nestane.
19:08'
Jakub Klepiš na pravé straně vyslal na Denise Godlu hodně nebezpečnou střelu, kterou ale litvínovský brankář vykryl a raději pak nechal hru zastavit.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:47'
Hosté po zisku puku vytáhli hru před branku Litvínova, ale nic tam nepředvedli a naopak Verva velmi rychle otočila hru a míří před Lukáše Klimeše, který se ve svém brankovišti už chystá.
18:36'
Vhazuje se v pásmu Komety Brno, po levé ruce Lukáše Klimeše.
18:01'
Blíží se závěr první třetiny, u puku jsou domácí hráči a ještě to zkoušejí před brankou hostů.
16'
Kusko tečí v kruhu poslal hosty opět do vedení, 2:3
16:31'
Už to ale neplatí a začíná se opět znovu od začátku. Předčasná vánoční nadílka, ještě ani není konec první části hry a padlo už šest gólů. VIKTOR HÜBL dostal přihrávku od svého hokejového dvojčete Františka Lukeše a svižnou ranou z levého kruhu propálil Klimeše u bližší tyče – 3:3. Asistence: František Lukeš.
15:46'
Přestřelka pokračuje, do vedení jdou znovu hosté. Michal Gulaši vyslal od modré čáry střelu, kterou těsně před Denisem Godlou tečoval SILVESTER KUSKO – 2:3. Asistence: Michal Gulaši.
15:40'
Od svého brankáře zakládali domácí další akci, ale dopustili se zakázaného uvolnění. Brněnští hráči tak získali zadarmo útočné pásmo. Vhazuje se po pravici Denise Godly.
14:53'
Richard Jarůšek střílel na bližší tyč, ale skulinku u své tyče pokryl Lukáš Klimeš a nedovolil tak útočníkovi Litvínova přesněji zakončit.
14:35'
Na řadě je další komerční přestávka.
13'
Opět srovnáno! Porpvé se v dresu Vervy prosadil Fronk, 2:2
13:46'
Pawel Zygmunt se prokličkoval skrze obranu soupeře, ale nakonec se nedostal do zakončení před Lukášem Klimešem. Nicméně nadále Verva obléhá jeho branku.
12'
Hosté otáčí vývoj utkání! Odražený puk zandal Zaťovič, 1:2
12'
Král využil dost prostoru v přesilovce ke srovnání, 1:1
12:35'
S góly se doslova roztrhl pytel a je opět vyrovnáno. Po přihrávce od Františka Gerháta dostal v blízkosti Klimeše kotouč JIŘÍ FRONK, jenž poté obelstil obránce Komety a zakončil z pravé strany do částečně odkryté klece – 2:2. Novic v dresu Litvínova tak zařídil Severočechům vyrovnání a začíná se znovu od začátku. Asistence: František Gerhát a Přemysl Svoboda.
11:50'
Už při klasickém počtu hráčů na ledě zaskočili hosté svého soupeře a po krátké době otáčejí stav zápasu na svou stranu. MARTIN ZAŤOVIČ ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele a kotouč končí za Denisem Godlou – 1:2. Asistence: Petr Holík a Filip Král.
11:10'
Také hosté využívají přesilovou hru a je vyrovnáno. Petr Holík poslal kotouč do mezikruží, kde měl volno FILIP KRÁL a ten svižnou ranou nedal Godlovi vůbec žádnou šanci – 1:1. Asistence: Petr Holík a Martin Zaťovič.
10:48'
Domácí obrana však zachytila puk a poslala ho až před branku Lukáše Klimeše. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
10:32'
Velká šance pro Kometu, která může srovnat v přesilovce čtyři na tři.
10:26'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 2 min., podrážení).
09:50'
František Lukeš ukořistil puk na svou stranu, sjel si blíže brance Lukáše Klimeše, ale nakonec se mu nepovedlo přesněji vystřelit.
09:14'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Gerhát – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Šoustal – 2 min., hrubost).
09:14'
A domácí brankář musel hned po nebezpečném zakončení Silvestera Kuska zasahovat a má puk ve své moci. Po potyčce mezi oběma tábory se také bude vylučovat na obou stranách.
09:08'
Z mezikruží to zkusil František Gerhát, jeho pokus ale pokryl Lukáš Klimeš, který tak připisuje další velmi důležitý zákrok a hned posílá své spoluhráče před Denise Godlu.
8'
Balinskis si v přesilovce počkal na přesnou trefu k tyči, 1:0
08:45'
Přihrávka na Josefa Jíchu byla hodně nepřesná a kotouč končí na zakázaném uvolnění. Hra se tedy stěhuje před Denise Godlu a vhazuje se před jeho brankou.
07:43'
Bleskově využitá přesilová hra Vervy a ta se ujímá vedení. UVIS JANIS BALINSKIS dlouho přešlapoval u modré čáry, poté se před ním otevřel prostor k zakončení. Udělal pár kroků a z hrany levého kruhu vyslal technickou střelu, která pak zapadla za záda Lukáše Klimeše – 1:0. Asistence: František Lukeš.
06:58'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., podrážení).
06:58'
Irvingovu střelu znovu velmi dobře pokryl Lukáš Klimeš a po zákroku hru přerušil. Navíc se bude vylučovat, jako první si přesilovou hru zahrají hráči Litvínova.
06:25'
Litvínovští hned po buly v útočném pásmu obléhali brněnskou branku, ale Lukáš Klimeš nemusel do zákroku, pomohla mu obrana. Nadále ale pokračuje akce Litvínova.
06:15'
Následuje první komerční přestávka.
06:15'
Karel Plášek o sobě opět dal vědět a proti jeho dalšímu střeleckému pokusu zakročil Denis Godla. Puk má ve své moci a zastavuje hru.
05:46'
Od vlastní branky rozjížděli další akci po vystřídání domácí hráči. Na Jarůška mířila přihrávka od Demela z vlastního obranného pásma. Vytáhlý domácí útočník to nestihl a je z toho jen zakázané uvolnění.
05:08'
Ovšem Vervu zastavilo postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma. Vhazovat se bude ve střední třetině blíže Klimešově brance.
04:48'
Irving napravil předchozí zaváhání a překazil brněnskou akci. Nyní už František Lukeš směřuje s toušem na své holi do útočného pásma před Klimešovu klec.
03:53'
Daniel Kolář, další hráč Jihlavy, který je nově na hostování v Litvínově, udržel na modré čáře puk a akce domácích tak pokračovala. Nakonec ho získali hosté a otáčejí hru.
03:30'
A znovu Karel Plášek v akci. Tentokráte jeho pokus už Denis Godla kryje lapačkou a přerušuje hru. Buly bude vhozeno po jeho levé ruce.
03:12'
Nyní si musel dávat pozor Denis Godla, Karel Plášek na něho vyslal nepříjemnou střelu, se kterou si však litvínovský brankář poradil.
02:43'
Brňané vyhodili puk až před branku Godly, který si na něho sáhl holí a okamžitě ho rozehrál mezi své spoluhráče, kteří pádí znovu do další útočné akce.
02:11'
František Gerhát nedosáhl na kotouč u pravého hrazení, povedlo se to ale nové akvizici v dresu Litvínova, jihlavskému Jiřímu Fronkovi. Jenže z akce Vervy nakonec nebylo nic.
01:36'
Litvínovští jsou tedy zatím o něco aktivnější, i nyní se snažili před brankou Komety uspět, ale tentokráte Klimešovi pomohla obrana, která kotouč srazila do bezpečí.
01:22'
A další zákrok hostujícího brankáře, jenž kryje další střelu Litvínova. Tentokráte hru raději zastavil a vhazuje se po jeho levé ruce.
00:55'
Na druhé straně chytil Lukáš Klimeš puk po dorážce domácího hráče a zapsal tak první zákrok hned v úvodní minutě hry.
00:06'
U kotouče jsou domácí hokejisté a poprvé se tak vydávali do útočné akce. Jenže ve vlastním pásmu chybovali a toho málem využil Peter Mueler, který ale z prostor mezi kruhy Godlu neprostřelil.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Štich (A), Demel, D. Kolář – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Svoboda, Gerhát, Fronk – Helt, Jícha, Zygmunt.

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – F. Král, Pyrochta (A), Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Freibergs, Bartejs – Plášek ml., P. Holík, Mueller – Zaťovič (C), Klepiš, Schneider – Valský, Brabenec, L. Horký – Kusko, F. Dvořák, Šoustal.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Lučan, Kis.
Vzájemná utkání

V letošní sezóně se už oba celky utkaly. V listopadu přivítala Kometa Brno Litvínov na svém ledě a ten zvítězil 4:2. Hosté tak mají svému soupeři dnes určitě co vracet.
HC Kometa Brno

V letošní sezóně se brněnské Kometě, která poslední roky platila za celky, které se pravidelně umisťovaly v horních patrech tabulky, příliš nedaří. Zatím se její hokejisté nacházejí na desátém místě se třiadvaceti body. Mají tak jen o bod více než jejich dnešní soupeř z Litvínova. Brňané naposledy zvítězili na začátku prosince nad Olomoucí. Poté přišly čtyři prohry za sebou, kdy postupně nestačili na Spartu, se kterou padli vysoko 1:6, následovala prohra 1:2 s Libercem. Na Kometu si vyšláply i Pardubice, jenž zvítězily 3:0 a 1:3 pak Kometa padla i s Třincem. Neúspěšnou sérii přetrhli hráči Komety až v posledním odehraném kole, kdy vyhráli 4:1 na půdě Olomouce. Nyní čekají hosty dva zápasy za sebou ve dvou dnech a na Severu Čech se pokusí z obou získat nějaké body.

Nejproduktivnější hráči

Peter Schneider 15+3
Petr Holík 2+12
Peter Mueller 7+6
HC VERVA Litvínov

Hokejisté litvínovské Vervy měli za sebou úspěšnou sérii tří výher v řadě za sebou a po pátečním kole se nacházeli na osmé pozici. Po domácí výhře 3:2 nad Pardubicemi pak přivítali znovu na svém ledě Vítkovice. V tomto duelu skončila základní hrací doba bez branek a prodloužení pak velmi brzy rozhodl Patrik Zdráhal. Litvínov tak bral dva body. Poté vyhrál na ledě Zlína 2:0. Severočechům se nedařilo ve Vítkovicích, kde prohráli 2:6 a naposledy pak padli 1:2 doma s Pardubicemi. V současné době je najdeme na dvanácté pozici s dvaadvaceti body a dnes by rádi pod dvou prohrách v řadě přidali zase výhru.

Richard Jarůšek 6+4
Patrik Zdráhal 5+5
Martin Hanzl 5+3
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Tipsport extraliga má dnes na programu další zápasy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Kometa Brno v rámci dohrávaného druhého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.