Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Vítkovice - 22. listopadu 2020   16:00

M. Boleslav
34:32' Flynn  • 40:53' Šťastný (Lunter)
2:4
(0:2, 1:1, 1:1)
Vítkovice
00:28' Lakatoš  (Štencel) • 14:37' Polášek   • 20:17' Schleiss  (Štencel) • 59:45' Lakatoš  (Štencel)
M. Boleslav
Krošelj (21. J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek
ŠKOENERGO Aréna
hráno bez diváků diváků
Vítkovice

Mladá Boleslav - Vítkovice: Lakatoš stvrdil výhru hostů trefou do prázdné branky, 2:4

Nejlepší hráči zápasu v současnosti nejsou oceňováni. Aktéři utkání jsou tak již v kabinách. Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát vše, přeji dobrý večer.
Od samého začátku zápasu dominovali ostravští hokejisté, kterým se povedly první dvě třetiny. V té závěrečné sice Bruslařský klub zabral a dokázal se dostat na dostřel jedné branky, nicméně Vítkovice své vítězství ubránily a v samotném závěru zpečetily trefou do prázdné mladoboleslavské branky.
59:45'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Puk se příhodně odrazil a přes celé kluziště doputoval do prázdné mladoboleslavské branky. Gól je připsán DOMINIKU LAKATOŠOVI. Ostrava si tak z Mladé Boleslavi odveze vítězství. Asistence: Jan Štencel.
59:42'
Ševcova střela trefila protihráče.
59:29'
Stránský zavezl puk do rohu, tam se o něj nechal připravit protihráčem. Je z toho icing Vítkovic.
59:01'
Domácí vyhráli vhazování, na modré vystřelil Martin Ševc, puk však trefil plexisklo.
58:57'
Miroslav Svoboda znovu přerušil hru, mužstva vystřídala.
58:45'
Bruslaři hrají šest na pět, Jan Růžička je na střídačce.
58:29'
Rastislav Dej zachytil puk na obranné čáře, zavezl jej ještě daleko od gólmana.
58:11'
Oba týmy střídají, puk je znovu za brankou domácích.
57:48'
Hostům se po dalším vhazování podařilo zavézt puk daleko od vlastní branky, Jan Růžička tak stále zůstává v bráně.
57:01'
Čárový sudí ohlásil ofsajd. Je tedy znovu přerušená hra, Bruslaři si navíc již nemohou vybrat oddechový čas. Gólman v brance zůstává.
56:27'
Po Flynnově střele skončil puk v ochranné síti, což znamenalo přerušení hry.
56:02'
Mitchell Fillman na útočné modré nezachytil kotouč, Středočeši se pro něj musel vracet směrem k Janu Růžičkovi.
55:12'
Z tohoto zápasu zbývá skutečně už jen několik minut, Mladé Boleslavi se zatím stále nedaří vyrovnat. Vítkovičtí si poměrně dobře hlídají pásmo a snaží se obsazovat klíčové Bruslaře.
55:10'
54:43'
Týmy vystřídaly a domácí se snaží ještě něco vymyslet. Jenže Oscar Flynn v mezikruží promáchl.
54:25'
Na střelu však nedošlo, Vítkovičtí naopak po jedné z domácích přihrávek Martina Ševce i s pukem vyhnali s pásma.
54:11'
Mário Lunter se zmocnil puku a přihrál Martinu Ševcovi.
53:51'
V oslabení mají zatím většinu času puk na hokejkách hosté a Bruslaře nepouštějí do šancí.
53:32'
Domácí se museli pro puk vracet za vlastního brankáře, a to hned dvakrát během několika málo sekund.
53:10'
Přesilovka pro Mladou Boleslav. Dvouminutový trest za hákování obdržel Adam Polášek (VIT).
52:59'
Hned po buly putoval kotouč opět přes všechny čáry na icing.
52:54'
Opět zakázané uvolnění ze strany Mladé Boleslavi. Kapitán domácích Martin Ševc se mezitím rozohnil před vlastní střídačkou, následně pokračuje ve hře.
52:00'
Jakubu Strnadovi se nepodařilo puk přímo před brankářem rychle zpracovat a vystřelit. Toho vítkovický hráč využil a zavezl kotouč pryč. Následuje icing Mladé Boleslavi.
51:33'
Je tu další zakázané uvolnění z vítkovické strany.
51:23'
Nahození až ze středního pásma brankáři Vítkovic nečinilo problém a přerušil hru. Třetí třetina už se blíží pomalu do svého závěru. 3:2 prozatím nadále vedou hráči Ostravy.
50:23'
Puk do útočného pásma Vítkovic zavezl Jan Schleiss, ke střele se nicméně hosté nedopracovali.
50:05'
Zakázané uvolnění na straně Vítkovic.
50:00'
Mário Lunter chtěl přímo před brankářem podstrčit puk pod jeho betony, úspěšnější byl však Miroslav Svoboda.
49:31'
Souboj o puk poblíž mantinelu zvládli lépe ostravští hokejisté, těm se této skutečnosti ale nepodařilo využít a posléze jim Středočeši odebrali puk.
49:01'
Domácí po střídání rozehrávají zpoza vlastní branky. To se jim však nepovedlo, čárový rozhodčí jim odpískal icing.
46:59'
V mezičase lze poznamenat, že v první části třetí třetiny má zatím jednoznačně více ze hry Mladá Boleslav. Měla několik gólových šancí a dokonce prakticky vyrovnala Vítkovice ve statistice střel na branku. Jejich aktuální skóre je 25:26.
46:59'
Po delší době zasahoval i Jan Růžička. Po jeho přerušení vyhlásil hlasatel komerční přestávku.
46:29'
Jakub Strnad vystřelil z pravého kruhu, Miroslav Svoboda vyrazil puk betonem. Domácí mají v posledních minutách velký tlak.
46:04'
Ondřej Dlapa od modré čáry těsně minul. Hra pokračuje bez přerušení dál.
45:02'
Série nepovedených přihrávek domácí již nadvakrát připravila o pásmo.
44:27'
Po Klikorkově střele z levého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru. Jeden z Bruslařů si ještě sjížděl k přihrávce, možná případné dorážce, na to ale díky pohotovému brankářově zásahu nedošlo.
43:30'
Na modré čáře se do puku pořádně opřel Martin Pláněk, Miroslav Svoboda jej vyrazil betonem.
42:50'
Domácí měli znovu tlak, následně se však od brankoviště vzdálili. Posléze je odpískán ofsajd.
41'
Šťastný vystřelil naději pro domácí, ti jsou v kontaktu, 2:3
41:31'
Středočeši znovu zahrozili u Svobody branky, ale Vítkovice brzy dostaly puk do pro ně bezpečného prostoru.
40:53'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí nejprve nahodili puk do pásma, tam se jim podařilo dobře rozmístit kolem mezikruží. Nejprve vystřelil Mário Lunter, ale neúspěšně, a tak ještě odražený puk nasměroval na hokejku DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který se již nemohl mýlit. Asistence: Mário Lunter.
40:01'
Také ve druhé třetině měli více ze hry ostravští hokejisté, kteří nejprve hned v jejím úvodu navýšili vedení na 3:0, další góly již ale nepřidali. Domácím se z jednoho z brejků podařilo snížit na dvougólový rozdíl. Za několik minut bude utkání pokračovat svou poslední třetinou.
Další třetina začne přibližně v 17:44.
40:00'
39:28'
Branka je zpět na svém místě, hraje se dál. Na vhazování byli o něco úspěšnější domácí, ti se však v pásmu neudrželi.
39:27'
Znovu výborný Ondřej Najman, který je v tomto utkání na ledě viditelný. Domácí útočník se snažil z mezikruží překvapit Miroslava Svobodu, ale ten na puk dobře viděl a chytil ho. Brána následně skončila mimo své úchyty, na místo byl povolán ledař. Zhruba za dvě minuty bude hra znovu pokračovat.
38:42'
O puk se bojovalo v rohu u boleslavské branky, úspěšnější byl tým z moravskoslezské metropole.
37:33'
Před Miroslavem Svobodou nicméně nic nevymysleli a již po několika sekundách musel na druhé straně znovu zakročit Jan Růžička. Brankář přerušil hru.
37:09'
Obě mužstva vystřídala, do útočného pásma se dostaly Vítkovice, ale po Polákově střele zachytili kotouč domácí, kteří obracejí hru.
36:52'
Fillmanova střela od modré čáry do branky nezamířila, puk zůstává ve hře.
35'
Flynn střelou zápěstím snížil náskok Beranů, 1:3
35:52'
K brankáři si sjížděl Martin Dočekal, Jan Růžička ale včas puk chytil a přikryl jej. Vhazuje se po gólmanově levé ruce.
35:13'
Puk jeden z vítkovických hráčů nasměroval do brankoviště, kde chtěl zakončit další hráč, ale to Ostravanům tentokrát nevyšlo. Hra plynula dál a posléze ji přerušil odpískaný ofsajd.
34:32'
Poprvé v zápase se prosadili hokejisté Bruslařského klubu. Z levého kruhu přehodil brankářovu hůl OSCAR FLYNN a snižuje na 1:3. Bez asistence.
34:16'
Do mezikruží přijel i s pukem Maris Bičevskis a střelou zaměstnal Miroslava Svobodu. Ten se rozhodl přerušit hru.
33:34'
Výborná střela ze strany hostů. Nicolas Werbik si do pravého puku sjel pohotově k puku a vystřelil, Jan Růžička dokázal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
33:24'
Zakázané uvolnění na straně domácích. Bruslaři nemohou vystřídat.
33:04'
32:54'
Vítkovičtí vyhodili puk a domácím zbytek přesilovky nejde, to Ostrava zvládne.
32:20'
Jäaskäläinen těsně před brankou zakončil mimo.
32:14'
Hosté hrají ve čtyřech.
31:56'
Jedna ze střel mířila mimo, domácí však nadále drží pásmo. Málo ale střílejí.
31:10'
Přihrávku na modré útočné čáře kapitán Martin Ševc nezachytil, Bruslaři se tak připravili o útočné pásmo.
31:04'
Za malou chvíli začíná klíčová přesilovka, hokejisté jsou už připraveni po levé ruce vítkovického gólmana.
31:04'
Oddechový čas pro domácí.
31:04'
Další faul. Domácí budou hrát 5 na 3. Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán Alexandre Mallet (VIT). Dvojnásobná přesilovka by měla trvat 70 sekund.
30:36'
Martin Ševc na útočné modré přihrál soupeři, a tak si hosté najeli do pásma a Nicolas Werbik vystřelil na Jana Růžičku.
30:14'
Trest je za držení, na dvě minuty odjel na lavici hříšníků Peter Trška (VIT).
30:01'
Bruslařský klub má výhodu, Vítkovice budou poprvé v zápase vyloučeny.
29:45'
Po jednom z přečíslení Bruslařů zasáhl Miroslav Svoboda a přerušil hru.
29:24'
Pavel Kousal v útočném pásmu nahrál soupeři, Vítkovice se tak přesunuly do útočného pásma. Od modré čáry vystřelil přes stínící hráče Adam Polášek, puk však viděl Jan Růžička a zasáhl lapačkou. Na Poláškovi bylo následně znát zklamání, že mu tato šance nevyšla.
28:59'
Karel Klikorka si najel mezi kruhy, odkud vystřelil. Miroslav Svoboda předvedl parádní zákrok lapačkou.
28:36'
Blíží se polovina zápasu. I nadále má více ze hry Ostrava, jejíž hokejisté dokonce nebyli ještě ani jednou vyloučeni. Na střely Vítkovice vedou 21:10.
28:29'
Hru přerušil ofsajd, po kterém následuje vhazování ve středním pásmu.
28:09'
Hra se v posledních chvílích přelévá z jedné strany na druhou, k vidění nejsou žádné větší šance. Po vystřídání na obou stranách se Středočeši pokoušejí dostat do pásma.
27:31'
Vyhlášena je komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v útočném pásmu Bruslařského klubu.
26:55'
Mladá Boleslav vyhodila puk na zakázané uvolnění.
26:30'
Z levého kruhu vystřelil Oscar Flynn, trefil ale jen bránícího hráče.
26:10'
Ondřej Najman u pravé tyče nezakončil přesně. Následně vystřelil Dlapa, ale nepřesně.
25:43'
Bruslaři však tentokrát soupeře z jeho obranného pásma nepustili, puk je poblíž Miroslava Svobody.
25:26'
Adama Zbořila v kruhu hosté ke střele nepustili. Obrali ho o puk a snaží se obrátit hru.
24:38'
Vítkovičtí byli na buly úspěšnější, domácí se tak musejí opět bránit jejich náporu.
24:31'
Brána skončila mimo svou pozici, na ledě tak úchyty opravuje ledař. Za moment se bude pokračovat.
24:23'
Josef Mikyska vystřelil od pravého mantinelu přímo mezi útočící a bránící hráče, puk si však i přes nadějně vypadající situaci cestu za Růžičkova záda nenašel.
23:54'
Po další střele a následné Malletově dorážce musel gólman domácích přerušit hru.
23:27'
Ostravané se přesunuli před Jana Růžičku a po střele z levého kruhu, kterou vyprodukoval Alexandre Mallet, přerušil gólman domácích hru.
22:58'
Další namazání přímo na hokejku soupeře. Jeden z mladoboleslavských soupeřů při přesunu do útočného pásma nahrál naprosto přesně protihráči.
21'
Další šok pro domácí! Schleiss v úniku zvyšuje, 0:3
21:54'
Hosté vyslali puk na zakázané uvolnění.
21:35'
Znovu je puk za boleslavskou brankou, Bruslaři se snaží proniknout před Miroslava Svobodu.
20:56'
Střídání brankářů. Gašpera Krošelje nahradil Jan Růžička.
20:47'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, dostali se do útoku a po jedné ze střel přerušil gólman hru.
20:17'
Jak Ostravané do zápasu vstoupili, tak dobře začali i druhou třetinu Po rychlém přemístění se z mezikruží ke vzdálenější tyči trefil JAN SCHLEISS. Asistence: Jan Štencel.
20:01'
První dějství patřilo jednoznačně Vítkovicím. Domácí často faulovali a většinu třetiny se bránili. Ostravané vstřelili zatím jen dvě branky, pohledem na počet střel a množství jejich šancí však mohli vést ještě větším rozdílem. Na střely hosté vedou 14:6.
Další třetina začne přibližně v 16:48.
20:00'
19:28'
Po střele Davida Šťastného z pravého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru.
19:18'
Třetina se dohrává v obranném pásmu hostů, ti se snaží soupeře napadat.
19:03'
Vítkovice se skvěle ubránily a znovu obracejí hru.
18:41'
Mladá Boleslav zpoza vlastní branky rozehrává.
18:05'
Jan Stránský do pásma neprošel, na modré jej totiž parádním zákrokem obral o kotouč Robert Černý. Puku se tak znovu ujímají Vítkovičtí.
17:44'
Dva boleslavští hráči nechali téměř projít až ke Krošeljovi Jana Schleisse, ten však v závěru díky snahám Bruslařů vystřelil nepřesně.
17:09'
Od modré vystřelil jeden z domácích beků, kotouč však někdo tečoval mimo brankoviště.
16:33'
Puk zamířil k Miroslavu Svobodovi, oba celky střídají, Ostrava začíná zpoza vlastní branky další útok.
16:19'
Ridera má znovu tlak v pásmu, domácí se brání.
15'
Zaskočený Krošelj! Střelu Poláška viděl až v brance
15:54'
Krátce po buly Vítkovice vystřelily, puk však nezamířil na branku, Středočeši se však krátce poté osvobodili.
15:45'
Poté co Vítkovice puk vyhodily, udělali toto i domácí, jenže s tím rozdílem, že nedovoleně. Je tak pískán icing.
15:20'
Po delší době je v útočném pásmu znovu Mladá Boleslav, Vítkovice však dobře napadají rozehrávku hráčů v zelených dresech, ti se tak ke střele nedostali.
14:37'
To ale už neplatí. Hosté se rychle usadili v pásmu, od modré čáry vystřelil ADAM POLÁŠEK a zamířil tak přesně, že puk skončil přímo pod břevnem. Bez asistence.
14:20'
Ani tato přesilovka Ostravě vůbec nejde, Vítkovice se nedostávají do velkých šancí.
13:50'
Středočeši vyhodili puk přes všechny čáry.
13:27'
Hostům se nedaří usazení se v pásmu, Bruslaři zatím dobře napadají jejich rozehrávku.
12:58'
Je tu další faul Bruslařů. Za držení dostal dvouminutový trest Jakub Strnad (MBL).
12:45'
Martin Pláněk vystřelil z mezikruží do chumlu hráčů, Miroslav Svoboda dokázal kotouč vykopnout betonem.
12:23'
Domácí se konečně dostali ke střele. Jan Stránský donutil brankáře zasáhnout betonem střelou z mezikruží.
12:11'
Po druhé komerční přestávce se připravuje další buly před brankou hostů.
11:56'
O kotouč se bojuje za vítkovickou brankou.
11:21'
Ostravané jsou velice aktivní střelecky. Gašper Krošelj musel u pravé tyče krotit další zakončení jednoho z hokejistů v bílomodrém dresu. Podle oficiálních statistik je to na střely 0:11.
11:00'
Rozehrávka po vhazování Středočechům nevyšla, musejí se tak bránit soupeři.
10:50'
Po pravé straně ujel Petr Šišovský, ale Gašper Krošelj jeho střelu vyrazil betonem. Posléze vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění. Bruslaři tedy nesmějí vystřídat.
10:34'
Obě mužstva vystřídala, Středočeši se pokoušejí usadit před Miroslavem Svobodou.
10:14'
09:58'
Od modré vystřelil skrz několik stínících hráčů Adam Polášek, puk však těsně minul branku. Následně se domácí osvobodili a toto oslabení již přečkají.
09:40'
Kotouč je znovu daleko od boleslavského brankáře, tato přesilovka Vítkovic je zatím mnohem horší než ta úvodní.
09:22'
Po několika střelách ale Středočeši znovu vyhodili puk.
08:59'
To se Martinu Pláňkovi nepovedlo – na obranné modré čáře totiž nahrál soupeři. Vítkovice se usadily v pásmu a mají tlak.
08:43'
Znovu Mladá Boleslav nahodila kotouč až k brankáři Vítkovic.
08:18'
Středočeští uspěli na vhazování, podařilo se jim tak vyhodit puk.
08:14'
Za podrážení byl na dvě minuty potrestán kapitán Boleslavských Martin Ševc.
08:11'
Hosté jsou však znovu ve výhodě, budou hrát přesilovku.
08:05'
07:38'
K odraženému puku si v pravém kruhu najel exboleslavský Peter Trška a pohotově vystřelil, trefil však Gašpera Krošelje.
07:09'
Bruslaři vyhráli buly a vyhodili kotouč až k Miroslavu Svobodovi.
07:06'
Ostravané byli v ofsajdu, proto je zastavil při přesunu do pásma hvizd sudího. Vhazuje se ve středním pásmu.
06:34'
Hostům se nepovedla přihrávka, domácí tak vyrážejí do útočného pásma.
06:26'
Gašper Krošelj přerušil hru, domácí tak mohou vystřídat.
06:11'
Vítkovičtí vyhráli vhazování a hned od začátku vysílají jednu střelu za druhou. Viditelný je v tomto ohledu znovu hlavně obránce Jan Štencel.
06:05'
Vítkovice si zahrají přesilovku. Po faulu kolenem byl menším trestem potrestán Martin Pláněk (MBL). Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
05:32'
Najman svou střelou v mezikruží způsobil rozruch, Svoboda si z brány navíc dost povyjel. Toho chtěl využít domácí kapitán Ševc, jehož střela však trefila jednoho z hráčů, který před bránou byl.
05:04'
Vítkovice byly na buly úspěšné a znovu se dostávají do pásma.
04:56'
Sudí přerušil hru, následuje vhazování před Miroslavem Svobodou.
04:29'
Buly před Gašperem Krošeljem vyznělo lépe pro domácí, kteří se snaží vymanit z obranné třetiny.
04:15'
Další slušná šance hostů. Jan Štencel ujel soupeři po pravé straně a z kruhu zakončil, z dalšího gólu se ale Vítkovičtí tentokrát neradovali.
03:52'
Mário Lunter v mezikruží promáchl, Vítkovice tak mohou do útočného pásma.
Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní branky, Středočeši však posléze jejich útok vystihli a obracejí hru.
02:55'
V posledních chvílích je k vidění na ledě mnoho nepřesností na obou stranách, více si však s pukem vědí rady Ostravané.
02:16'
Z levého kruhu vystřelil Pavel Kousal, puk však na bránu nezamířil.
1'
Luxusní pas Štencela zužitkoval Lakatoš, 0:1
01:45'
David Cienciala na obranné modré přihrál soupeři, domácím se tak nepodařilo vymanit z vítkovického tlaku.
01:14'
O puk se bojovalo u střídaček, úspěšnější byli hokejisté Ridery.
00:28'
Výborný start ostravských hokejistů. K brance si najel Jan Hruška, který na nic nečekal a hned vystřelil. Domácí nechali puk ve hře a u pravé tyče byl připravený DOMINIK LAKATOŠ. Ten už jen nasměroval puk do odkryté branky. Asistence: Jan Štencel.
00:09'
Buly ve středním pásmu se opakuje, čárový rozhodčí ještě něco říká jednomu z vítkovických hráčů.
00:01'
Hokejisté jsou na ledě, duel za malou chvíli začne.
Rozbruslení už skončilo, hokejisté odešli do svých kabin. Led upravuje rolba a za několik minut utkání začne.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Marosz, Mallet – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek.
Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v neděli odpoledne odehraje zajímavý zápas. Střetnou se totiž dva tabulkoví sousedi. A pokud Vítkovice vyhrají, přiblíží se sedmé Mladé Boleslavi na dvoubodový rozdíl. Naopak – vyhrají-li domácí, bude rozdíl mezi oběma celky už sedmibodový.

Klání je také zajímavé aktuálním rozpoložením mužstev. V obou posledních zápasech těchto soupeřů totiž padlo mnoho gólů. Zatímco se Mladá Boleslav v pátek rozstřílela na ledě Zlína, kde zvítězila 7:3, Vítkovice utrpěly zdrcující debakl 0:7 od nováčka z Českých Budějovic, jenž dosud střádal spíše prohry než vítězství.

Mladá Boleslav a Vítkovice spolu sehrají první vzájemný zápas v současně probíhající sezóně. Jeho favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.