Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Litvínov - 23. února 2021   17:00

Olomouc
07:27' Kolouch
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Litvínov
12:13' Irving  (Demel) • 44:17' F. Lukeš  (V. Hübl, Pospíšil)
Olomouc
Oldřich Hejduk, Tomáš Micka – Jakub Frodl, Vít Komárek
Zimní stadion Olomouc
Litvínov

Olomouc - Litvínov: Lukáš holí famózně zlikvidoval střelu Zdráhala do prázdné brány

To je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Zatímco minulý týden jsme v zápase mezi Olomoucí a Litvínovem viděli hned 7 branek, dnešní zápas byl na góly mnohem skromnější. Zajímavostí také je, že všechny góly padly v přesilových hrách – nejprve se v 8. minutě prosadil Petr Kolouch, ještě do konce první periody však vyrovnal Aaron Irving. Rozhodující gól potom padl ve 45. minutě, kdy se z mezikruží prosadil osamocený František Lukeš. Cenné tři body v boji o 11. příčku si tak zapisuje Verva.

Střely na bránu: 27:38
59:46'
Gerhát vyhrál vhazování.
59:43'
Irving poslal kotouč po mantinelu na svou střídačku.
59:25'
Ondruškova ani Knotkova střela na bránu Litvínova neprošla.
59:08'
Ondrušek chtěl přihrát Oleszovi, ten ale v předchozím souboji zlomil hůl. Hosté při snaze skórovat do prázdné brány vyhazují na zakázané uvolnění.
58:50'
Ondrušek trefil Gehráta, kotouč se odrazil do střední třetiny.
58:43'
Olomouc vyhrála buly v útočné třetině.
58:40'
Olomouc si bere oddechový čas a Jan Lukáš zůstává na střídačce.
58:40'
Vyrůbalíkova střela Godlovy vypadla, ke kotouči se pak dostal také Olesz stojící na mezikruží, litvínovský brankář ale kotouč za svá záda nepustil.
58:15'
Olomouc rozehrává zpoza své brány.
57:46'
Klimek objel soupeřovu bránu, neměl ale prostor k zakončení.
57:20'
Hanzl zachytil chybnou přihrávku Klimka.
56:38'
Ostřížkova přihrávka na najíždějícího Tomečka nebyla přesná.
56:26'
Zygmuntovu střelu Jan Lukáš vyrazil do ochranné sítě za sebou.
54:43'
Jarůšek se napřahoval před bránou a už už mířil do odkryté klece, trefil ale jen brusle jednoho z olomouckých hokejistů.
54:21'
Demel neudržel kotouč před modrou čáru, Verva je tak vykázána do středního pásma.
54:00'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., sekání).
53:12'
Jan Lukáš zastavil Zygmuntovu střelu, na druhé straně se ve velké rychlosti řítil na bránu Káňa, ale jeho zakončení jednou rukou bekhendem si Godla pohlídal.
52:28'
Zakázané uvolnění Litvínova.
52:17'
Burian zkoušel přihrát zadovkou Petru Kolouchovi
51:12'
Olomouci se nedaří vyhnat Litvínov ze své obranné třetiny.
50:35'
Helt obral o kotouč Michala Kunce v mezikruží pře olomouckou bránou, z tuto šanci však zachránil Rutar, který padl do střely.
49:43'
Dopředu se dral Gerhát, byl ovšem zastaven Adamem Rutarem.
48:41'
Jan Káňa v rychlosti vletěl do útočné třetiny, Cibulskis mu ale vypíchl kotouč z hole.
48:19'
Balinskisovu střelu zastavil Kolouch.
47:36'
Strapáč prošel přes modrou čáru, hned za ní ho ale zpacifikovali hráči Litvínova.
47:09'
Strapáč zkoušel nadvakrát propasírovat kotouč po ledě u levé tyčky Godlovy brány – neúspěšně.
46'
Lukáš holí famózně zlikvidoval střelu Zdráhala do prázdné brány
46:16'
Ondrušek nastřelil jen mantinel.
44:57'
Jan Lukáš předvedl famózní zákrok hokejkou, kterou zastavil kotouč z hole Zdráhala střílejícího do odkryté brány domácích!
44:40'
Zakázané uvolnění Olomouce.
44:17'
Litvínov právě vstřelil branku!
FRANTIŠEK LUKEŠ zůstal nikým nehlídaný před olomouckou bránou a poslal kotouč mezi rukou a tělem Jana Lukáše. Verva tedy využívá druhou přesilovku v tomto utkání. Asistence: Viktor Hübl a Tomáš Pospíšil.
43:26'
Olomouc vyhazuje kotouč až ke Godlovi.
42:55'
Do Demelovy střely od modré vložil hokejku Jarůšek, Lukáš kotouč vyrazil nad bránu a kotouč chvíli plachtil vzduchem.
42:42'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., podrážení).
42:26'
Olomouc teď měla pěknou pasáž v útočné třetině, nyní se hra přesunula na druhou stranu.
41:20'
Valenta nahodil kotouč do útočné třetiny, Godla zastavil kotouč, ale hostům se nepodařilo rozehrát.
40:53'
Vyrůbalík poslal dlouhou přihrávku na Jana Káňu, ten ještě hledal spoluhráče, jeho přihrávka ale nebyla přesná. O chvíli později pak Švrček poslal kotouč do boční síťky.
40:40'
Kotouč odražený od Martina Hanzla skončil v lapačce olomouckého brankáře.
40:20'
Jeden z hlavních rozhodčí má drobné zranění v obličeji, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:02'
Jan Knotek vyhrál buly.
40:01'
Druhá třetina je minulostí, změnu stavu ale na Zimním stadionu v Olomouci nepřinesla. Dobrou šanci měl Lukáš Klimek, který se snažil protlačit kotouč pod lapačkou Denise Godly, hodně zajímavě vypadala také akce Tomečka s Ostřížkem, druhému jmenovanému ale padl do střely jeden z litvínovských hráčů. Na druhé straně měl v přesilovce dobrou šanci na hokejce Irving, střela mu ale nesedla ideálně. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Hanzl se Zdráhalem, mladému litvínovskému útočníkovi ale přeskočil kotouč čepel hole.

38:53'
Demel posílá kotouč na druhou stranu ledové plochy.
38:17'
Látal srazil svou hokejkou střelu Ondruška od modré čáry, poté litvínovský hráč zjistil, že je jeho hokejka zlomená, takže musí hrát bez hole.
37:54'
Další střelecký pokus Jana Káni zastavil beton brankáře hostů.
37:34'
Káňův pokus byl sražen do ochranné sítě za Godlou.
37:24'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Oskars Cibulskis – 2 min., hákování).
37:08'
Bude se vylučovat na straně Litvínova, Olomouc hraje ve výhodě.
36:30'
Proti Pospíšilově střele byl Lukáš pozorný. O chvíli později pálil litvínovský útočník z druhé strany, Lukáš opět kryje.
36:08'
Na druhé straně byli v přečíslení Hanzl se Zdráhalem ani ani tato akce neskončila gólem.
35:24'
Vilém Burian stál před odkrytou klecí Litvínova, Tomeček ale neměl moc prostoru pro přihrávku.
35:16'
35:10'
Na útočný výlet se vydal Martin Látal.
34:46'
Do konce přesilovky Olomouce zbývá 30 vteřin, Olomouc rozehrává zpoza své brány.
34:24'
Knotek tečoval střelu Jana Švrčka z vrcholku kruhu, puk lízl lapačku Denise Godly.
33:56'
Ondrušek zavezl kotouč do útočné třetiny.
33:39'
Litvínovským se podařilo vyvézt kotouč a Olomoucké při návratu na útočné pozice zastavil ofsajd.
33:16'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., nedovolené bránění).
32:55'
Litvínovský útok zabrzdil ofsajd.
32:40'
Švrček poslal kotouč po mantinelu, k puku se nejprve dostal Demel, ten ale nedokázal dostat kotouč přes protihráče.
32:30'
Švrčkova střela mířila mimo tři tyče.
31:55'
Ondrušek rozbíhá útok svého týmu.
31:44'
31:12'
Litvínov se opět musí vracet až ke svému brankáři.
31:00'
Jan Bambula vyhazuje kotouč.
30:44'
Irvingovi přeskočil kotouč čepel, tak raději místo střely poslal kotouč za bránu, kde si pro něj sjel Jarůšek.
30:22'
Kotouč je ve středním pásmu.
30:02'
Irving si sjížděl před bránu, nedokázal ale Jarůškovu přihrávku trefil ideálně.
29:44'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., nedovolené bránění).
28:08'
Rutar střílel od modré čáry, jeho střelecký pokus však byl sražen, a tak k soupeřově bráně ani nedoletěl.
27:30'
Lukešova rána trefila jen Tomáše Valentu, Olomouc poté vyhodila kotouč ze své obranné třetiny.
27:09'
Lukáš musel do akce povolat nejprve svůj pravý beton a o chvíli později také lapačku. Vhazovat se bude po levici olomouckého gólmana.
26:20'
Komerční přestávka.
26:12'
25:55'
Až nyní se Olomouci podařilo vymanit se z tlaku Vervy.
25:27'
Irvingovi nesedla střela od modré a kotouč skončil jen v rohu útočné třetiny Litvínova.
24:56'
Litvínovský kapitán střílel k levé tyči, tentokrát zakročil Lukáš.
24:30'
Hübl střílel z bezprostřední blízkosti, potřeboval by si ale srovnat mířidla.
24:10'
Michal Kunc na poslední chvíli hasil nebezpečí před domácí bránou, pomohl si ale nedovoleným způsobem, a tak půjde jeho tým do čtyř.
24:00'
Hanzl trefil jen před bránou stojícího Ondruška.
23'
Další ukázka čestnosti. Kladným hrdinou tentokrát domácí Ondrušek
23:23'
Helt zkoušel zastrčit kotouč kolem levé tyčky brány Olomouce, Lukáš ale tento prostor utěsnil.
22:51'
Už to vypadalo, že se bude vylučovat na straně Litvínova, Jiří Ondrušek ale podobně jako Martin Látal v první třetině trest odvolal.
22:45'
Tomeček poslal zadovku na Ostřížka, kterému do střely padl Irving.
22:27'
Strapáč nahodil kotouč do útočné třetiny, dřív ale byli u kotouče hosté.
22:11'
František Lukeš vjel do ofsajdu.
20:54'
S Káňovou střelou z vrcholku kruhu neměl Godla větší problém.
20:50'
Káňa hledal před bránou Lukáše Klimka, který se snažil protlačit kotouč pod Godlou, Litvínovský gólman měl ale situaci pod kontrolou.
20:31'
Godla vyrazil střelu lapačkou, jeho spoluhráčům ale chvíli trvalo, než se jim podařilo rozehrát. Litvínov ovšem pouze vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
20:17'
Kunc zavezl kotouč do útočné třetiny.
20:10'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.
20:01'
Hráči už krouží po ledové ploše, druhá třetina začne za pár chvil!
Po první dvacetiminutovce je stav zápasu mezi Olomoucí a Litvínovem nerozhodný. Obě branky padly v přesilových hrách, ačkoli ani jeden z celků v této herní situaci nevyniká. Nejprve se v 8. minutě prosadil Petr Kolouch, o pět minut později ale vyrovnal tvrdou střelou od modré čáry Aaron Irving.

Střely na bránu po první třetině: 8:9
20:00'
19:09'
Vyrůbalík střílel od modré čáry, ke kotouči se ještě snažil dostat Olesz, ale nepodařilo se mu to.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:44'
Cibulskisův střelecký pokus Lukáš vyrazil do ochranné sítě.
17'
Gesto fair play na Hané. Hostující Látal odvolal trest pro Knotka
17:50'
Viktor Hübl vyslal na Lukáše tvrdou ránu, olomoucký brankář kryje.
17:17'
Valenta rozehrává zpoza vlastní brány.
16:07'
Přihrávka z rohu kluziště mířila na Petra Koloucha na mezikruží, Cibulskis do ní ale vložil svou hůl.
15:49'
15:22'
Vhazovat se bude před Godlou.
15:18'
Na útočné modré se teď srazil Látal se Zygmuntem a dopředu může jít Olomouc.
14:23'
Ofsajd Litvínova.
14:07'
Lukešovo vyhození zachytili domácí ve středním pásmu.
13'
Irving také využívá přesnou ranou z první přesilovku hostů, 1:1
13:33'
Olomouc vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
13:05'
Cikulskisova střela od modré trefila jen jednoho z olomouckých hráčů.
12:55'
Verva operuje v útočném pásmu.
12:34'
Ondrušek poslal kotouč po mantinelu Burianovi, který sice měl problémy s rozehrávkou, nakonec se mu to však podařilo. Hanáci byli ale při přechodu útočné modré příliš horliví a rozhodčí pískají ofsajd.
12:13'
A je vyrovnáno! AARON IRVING využívá přesilovou hru dělovkou od modré čáry. Asistence: Patrik Demel.
12:03'
Pospíšil se pěkně prosmýkl útočným pásmem, jeho střelu Lukáš pokryl.
11:43'
Kotouč je za Godlovou bránou.
11:27'
Hübl vyhrál vhazování.
11:26'
Vhazovat se bude v olomoucké třetině, jeden z domácích hráčů tečoval kotouč na střídačku.
11:18'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., podrážení).
10:56'
10:08'
Dopředu může jít pro změnu Litvínov.
09:40'
Valentovu přihrávku hosté srazili, Káňa byl ale u kotouče dříve než Litvínovští.
09:13'
Vyrůbalík střílel z vrcholku kruhu, Havelka však do jeho střely klekl.
8'
Kolouch na brankovišti přetlačil čtyři soupeře. Hanáci vedou, 1:0
08:23'
Balinskis nahodil kotouč do útočné třetiny, kde si k němu sjel Jarůšek, který ještě přihrával na Hanzla stojícího před bránou, litvínovský útočník ale nedokázal zakončit přesně.
07:46'
Zakázané uvolnění Vervy.
07:27'
Olomouc právě vstřelila branku!
PETR KOLOUCH byl dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru a dorazil za Godlova záda odražený kotouč. Bez asistence.
06:59'
Litvínov se opět osvobozuje.
06:47'
Irving vyhazuje kotouč k Lukášově bráně.
06:20'
06:00'
Ondruškova střela proletěla kolem pravé tyče litvínovské brány.
05:26'
Litvínovští teď na domácí bránu vyslali hned několik střel, žádná z nich ale neprošla až k Lukášovi.
04:52'
Ostřížek u mantinelu vybojoval kotouč, Hanáci však z této situace nevybojovali žádnou větší šanci.
04:10'
Vyrůbalík zachytil kotouč ve středním pásmu, přechod do útoku se ale domácím nepodařil.
03:39'
Martin Látal odvolal trest pro Jana Knotka, oba celky tedy hrají v pěti.
03:28'
Látal nahodil kotouč do útočné třetiny, puk ale zachytil brankář Lukáš, který hned rozehrál.
03:10'
Ondruškovu ránu skryl Godla ve svém náručí, uvidíme další vhazování v litvínovské třetině.
03:04'
Godla uklidil nahození Olomouckých do své lapačky, vhazovat se tedy bude před litvínovským brankářem.
02:44'
Hanzl ani Zdráhal nebyli při zakončení přesní.
02:10'
Tomeček netrefil Godlovu bránu, v rohu litvínovské třetiny pak kotouč vybojoval Ščotka, který čeká na střídání obou celků.
01:58'
Jiří Ondrušek zakládá útok svého týmu.
01:20'
Kotouč už je na druhé straně ledové plochy, kde si ho přebírá Cibulskis a Litvínov může jít zase dopředu.
00:59'
Kotouč stále v obranné tetině domácích, Janu Káňovi se nepodařilo vyhodit.
00:29'
Litvínov se usadil v útočné třetině, hosté se sice ke střele nedostali, nicméně kotouč se odrazil od hole domácího hráče na olomouckou střídačku. Na led se tedy vydají čerstvé síly a vhazovat se bude před Lukášem.
00:20'
Zakázané uvolnění Hanáků.
00:01'

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), A. Rutar, Vyrůbalík (C), Dujsík, Švrček, Valenta – Kunc, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, J. Káňa – Ostřížek, Strapáč, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Olesz – Handl.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving, Štich (A) – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, L. Stehlík – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Tomáš Micka – Jakub Frodl, Vít Komárek.
HC Verva Litvínov
Litvínovským se v neděli podařilo ukončit sérii proher, která začala už před reprezentační pauzou. Předtím vyhrál Litvínov naposledy 7. 2. v prodloužení proti karlovarské Energii. Poté následovala série porážek s Mladou Boleslaví (3:2sn), Libercem (1:2p), Olomoucí (4:3) a Mountfieldem (2:3). Pro oba celky je dnešní utkání velmi důležité, Verva si v něm bude chtít pojistit svou 11. příčku. Na 10. Vítkovice pak svěřenci trenéra Vladimíra Orságha ztrácí 5 bodů.

V útoku se Litvínov může spolehnout na góly Richarda Jarůška. Jako velmi povedená akvizice se jeví letní posila v podobě Patrika Zdráhala, který nejenže vede klubovou statistiku kanadských bodů, ale také se ukázal jako specialista na góly v prodloužení.
HC Olomouc
V pátek zažila Olomouc báječný večer na ledě pražské Sparty, odkud si vlakem odvezla výhru 0:3. Nedělní představení v plecharéně už tak úspěšné nebylo – Hanáci s Bruslaři dlouho hráli vyrovnanou partii, ve třetí třetině ale hosté rozhodli o svém vítězství poměrem 1:4. Nyní čeká svěřence trenérů Tomajka a Motáka Litvínov, který je zároveň soupeřem Moravanů v boji o 11. příčku tabulky. Momentálně mají Chemici náskok 4 bodů. Za zmínku stojí fakt, že Verva dokázala v Olomouci vyhrát naposledy před dvěma lety, v únoru 2019 si odvezla dva body za výhru v prodloužení.

Nejlepším střelcem Hanáků je nadále útočník Jan Káňa, který se letos trefil 12x. V produktivitě se pak dělí o první příčku s parťákem z útoku Janem Knotkem a obráncem Jiřím Ondruškem, jenž letos zažívá parádní sezóny a řadí se mezi TOP 10 nejproduktivnějších beků celé soutěže.
Dohrávka 19. kola zavede Litvínov opět do Olomouce – minulý týden si Verva z plecharény odvezla porážku 4:3, uvidíme, jak si Chemici povedou v odvetě. První dva vzájemné zápasy sezóny vyzněly lépe pro Litvínov, poprvé se žlutočerní radovali po samostatných nájezdech, podruhé trefil výhru v prodloužení Patrik Zdráhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.