Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Pardubice - 25. září 2020   18:00

Olomouc
01:10' J. Káňa (Kucsera, Kolouch) • 34:03' J. Knotek (Handl) • 43:49' J. Knotek (Škůrek, J. Káňa)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Pardubice
17:24' Tybor  (R. Kousal, Blümel) • 53:31' Zeman  (Holland)
Olomouc
Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát
Zimní stadion Olomouc
Pardubice

Olomouc - Pardubice: Hosté dramatizují závěr zápasu po teči Zemana, 3:2

Ve třetí třetině se Hanáci gólem Jana Knotka dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice ještě zdramatizovaly konec zápasu, když stáhli náskok soupeře na jeden jediný gól. V závěru zápasu zkusily power play, ta však k vyrovnání nevedla, a tak z Olomouce odjíždějí bez bodu.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice: Radoslav Tybor
HC Olomouc: Jan Knotek
Kolouch ještě zkusil v posledních vteřinách vystřelit z dálky, ale mířil mimmo.
59:48'
Konrád rozehrál jen na hokejku soupeře, hráči se přetahují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.
59:10'
Babula si před opuštěnou klecí soupeře hlasitě říkal o přihrávku, ta ale nepřišla.
58:43'
Kantor vyjíždí z brány, Pardubice hrají v šesti.
58:22'
Handl tečoval Knotkovu střelu do Kantorovy lapačky.
58:00'
Zacharčukovu střelu Konrád vyrazil betonem, druhý střelecký pokus ruského beka zachytil jeden z hráčů Olomouce.
57:35'
Vhazování před Kantorem vyhrály Pardubice.
57:20'
Dopředu šel Bambula, který ale neměl rychlost, a tak nahrál Burianovi, který obkroužil bránu a zajel zpátky do své třetiny, aby ubral trochu času z časomíry.
56:57'
Pardubice jsou v útočné třetině.
55:54'
Ondrušek při souboji s jedním z Pardubických před brankovištěm upadl, Konrád naštěstí kotouč pokryl.
55:43'
Konrád musel do akce povolat svou lapačku.
54'
Hosté dramatizují závěr zápasu po teči Zemana, 3:2
54:00'
Olesz trefil jen protihráče, Pardubice tak přebírají kotouč a mohou jít dopředu.
53:31'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Z gólu se naopak radují hosté, kontaktní branku utkání vstřelil TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Rhett Holland.
52:57'
Hosté jsou kompletní. Hanákům se podařilo vyvinout na soupeře v přesilovce solidní tlak, další gól ale nepřidali.
52:36'
Kolouchova střel k soupeřově bráně nedošla.
51:31'
Pardubice vyhazují kotouč ke Konrádovi.
51:21'
Káňa se snažil dobruslit k odraženému kotouči na mezikruží, ale bez úspěchu.
51:15'
Kantor teď vyrazil kotouč přímo na Nahodila, ten ale neměl prostor k zakončení.
50:56'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).
50:56'
Gřeš zkoušel najít mezírku mezi kantorovým betonem a tyčí jeho brány, leč neúspěšně.
50:15'
Zakázané uvolnění Pardubic.
49:14'
Kautova střela cinkla o brankovou konstrukci.
48:31'
Gřeš s Nakládalem stíhali kotouč do pardubického pásma, kapitán Dynama byl rychlejší.
46:21'
Kantor teď kotouč poskakující před brankovištěm vzhledem k množství hráčů v červených dresech před sebou raději vyrazil hokejkou.
45:40'
Kotouč mají Pardubice a snaží se pošetřit cenné vteřiny z oslabení.
45:17'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., faul kolenem).
45:15'
Mikušova střela mířila jen do protihráče. Poté se faulem provinil Holland a Kohouty čeká další přesilovka.
44'
Přesilovkový tlak využil bekhendem Knotek, 3:1
44:53'
Kantor si teď nebyl vůbec jistý, jestli má kotouč po další olomoucké střele pod svou výstrojí. Nakonec se ukázalo, že ano, a tak se bude vhazovat před pardubickou bránou.
44:29'
Pavel Kantor nemá chvíli klidu, tentokrát se proti němu řítil Jan Bambula. Olomoucký forvard ale kotouč uklidil jen do lapačky svého soupeře.
43:49'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení. Autorem gólu je JAN KNOTEK.: Asistence: David Škůrek a Jan Káňa.
42:59'
Střelecký pokus Hanáků musel Kantor skrýt ve svém náručí.
42:50'
Pardubice posílají kotouč ke Konrádovi a mohou vystřídat.
42:27'
Přesilovou hru si pro změnu zahrají zase domácí.
42:11'
Hráči bojují o kotouč u mantinelu v olomoucké třetině.
41:11'
Tomečkův střelecký pokus Kantor zneškodnil, kotouč skončil v rohu pardubického pásma, kam si pro něj sjel hráč hostů a hra se přesunula před Konráda.
40:14'
40:04'
Kotouč je za bránou hostů.
40:01'
Do začátku třetího dějství zbývá 20 vteřin!
Druhé dějství přineslo jen jeden gól, a to na straně domácího celku. Jan Knotek se dostal k teči odraženého kotouče a poslal svůj tým do vedení. Domácím se v závěru utkání podařilo ustát soupeřovu přesilovou hru, takže se do kabin odchází za stavu 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.
40:00'
39:58'
Válova střela od modré se teď odrazila od Káňovy nohy.
39:26'
Valentovi přeskočil kotouč na čepeli, Hanáci se ještě chvíli udrželi v útočné třetině, ale teď už se zase hraje před Konrádem.
38:58'
Pardubicím se teď podařilo zatlačit na svého soupeře, Olomouce se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.
38:20'
Nahodil objel bránu a poslal přihrávku na mezikruží stojícího Ondruška, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.
37:49'
Konrád přerušuje hru.
36:55'
Domácí jsou kompletní.
36:31'
Kucsera se na útočné modré dostal ke kotouči, přejel ji a vystřelil, jeho střela sice jen orazítkovala mantinel, Olomouci se ovšem podařilo odkrojit cenné vteřiny z oslabení.
35'
Švrček hákoval soupeře, poté se ještě nechal vyloučit do konce utkání
35'
Knotek šikovně tečoval střelu Ondruška nad lapačku Kantora, 2:1
35:45'
Hanáci se opět osvobozují.
35:34'
Pardubice operují v útočné třetině.
35:25'
Mikuš nahodil do útočné třetiny, Kotouč si za bránou přebral Konrád a Ondrušek následně černou pryž odpálil až na druhou stranu kluziště.
34:54'
Fanoušci dávají hlasitě najevo nesouhlas s vyloučením Jana Švrčka (OLO).
34:50'
Před bránou Konráda stáli dva hráči, přesto slovenský gólman dokázal střelecký pokus od modré vytěsnit.
34:03'
JAN KNOTEK se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do odkryté klece – 2:1. Asistence: Tobiáš Handl.
33:40'
Konrád kryje další střelecký pokus Dynama, vhazovat se bude před brankářem Olomouce.
32:30'
Nakládal přihrával Válovi, ten však byl tou dobou bez hokejky, tak mohl jen rozhodit rukama a kotouč odkopnout zpátky.
31:10'
Dujsík je dnes střelecky aktivní, tentokrát si dokonce najel až před Kantora. Na druhé straně pak ujel Zeman, ten jeho střela mířila vysoko nad.
30:26'
Blümelova střela Konrádovi vypadla, slovenský gólman ale kotouč ihned přikryl lapačkou.
30:02'
Nakonec se Hanákům podařilo kotouč získat a mohlo jít dopředu, při jejich útočné akci byl ale sražen brankář Dynama a chvíli se těžce zvedal z ledu.
29:55'
Konrád poslal kotouč po mantinelu na Káňu, ten má ale trochu problémy se dvěma pardubickým hráči.
28:40'
Vyrůbalík dokázal na poslední chvíli vypíchnout kotouč, který mířil na osamoceného hráče Dynama před olomouckou bránou.
28:07'
Ze stejného místa jako Vála to zkoušel i Mikuš, tentokrát se střela k bráně dostala, Konrád ale neměl sebemenší problém s jejím skrytím v lapačce.
27:20'
Válova rána neprošla až k bráně, kotouč zachytil Knotek, ale při přechodu útočné modré spadl.
26:41'
Olesz na nic nečekal, vjel do útočné třetiny a jeho dělovka lízla Kantorovo levé rameno!
26:05'
Káňa rukavicí sklepl Hollandovu přihrávku a dopředu tak může jít Olomouc.
24:50'
Nakládalova rána měla razanci, s přesností už to však bylo horší.
24:13'
Burian nezachytil Švrčkovu přihrávku, hra se přesouvá na druhou stranu ledové plochy.
24:13'
Kousal vjel do útočné třetiny, rozhodčí ale pískají ofsajd a vykazuje Dynamo do středního pásma.
23:49'
Tomečkova rána byla vytěsněna do ochranné sítě.
23:26'
A domácí fanoušci teď jasně vyjadřují nelibost s tím, že nebyl odpískán zákrok na Olesze.
23:11'
Kucsera poslal dopředu Navrátila, ten měl ale plné ruce s Válou.
22:15'
Kucserova rána mířila jen na mantinel, dopředu tak mohou jít hosté.
21:26'
Káňa nabil Dujsíkovi na modrou, ten vypálil dělovku, kterou ještě chtěl autor prvního gólu domácích tečovat, k tomu se ale nedostal.
21:10'
21:05'
Hanáci se s osvobozují.
20:17'
Kotouče se však za bránou zmocnilo Dynamo a mohlo jít do útoku, nakonec se však muselo vrátit zpátky do svého pásma.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.
20:01'
Hráči už se rozbruslují a usedají na střídačky, druhá třetina začne za pár okamžiků!
Už ve druhé minutě zápasu se Hanáci dostali do vedení díky gólu Jana Káni. Šance poté byly na obou stranách, o něco blíže gólu byli domácí, žádnou ze svých šancí už však proměnit nedokázali. Z gólového úspěchu se naopak radovali hosté. Vyrovnávací gól utkání v 18. minutě vstřelil Radoslav Tybor. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00'
19:50'
Kaut dostal přihrávku před bránu, ale nedokázal ji zpracovat.
19:19'
Hanáci vyhazují kotouč do středního pásma.
19:08'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vojtěch Tomeček – 2 min., podrážení).
19:06'
Tomeček podrazil jednoho z pardubických a půjde na trestnou lavici.
18'
Rychlý brejk hostů zakončil s ledovým klidem Tybor, 1:1
18:50'
Dynamo rozjíždí nový útok.
18:18'
Ondrušek se vydal na útočný výlet, před bránou ale trefil jen beka před sebou. O pár vteřin později musel Kantor proti střele soupeře povolat do akce svou lapačku, což vyvolalo potlesk v ochozech.
17:24'
A z následného protiútoku se hosté poprvé v zápase prosazují. Autorem gólu je RADOSLAV TYBOR. Asistence: Robert Kousal a Matěj Blümel.
17:18'
Vyrůbalíkova dělovka zaduněla o mantinel.
17:08'
Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Kantora.
16:58'
Skákavý kotouč Kantor skryl pod svou lapačkou.
14:50'
Rutarova přihrávka na Bambulu byla příliš prudká.
14:30'
Kousal se ocitl sám v útočném pásmu, jeho střela však nebyla dostatečně razantní a Konrád ji bez problému vyrazil betonem.
13:38'
Konrád se blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Claireauxe.
13:01'
Vála tak tak stihl zastavit kotouč než přešel modrou čáru, zpracování mu ale znepříjemnil Tomeček, hraje se tedy ve střední třetině.
12:31'
Zakázané uvolnění Olomouce.
11:53'
Na druhé straně kryje Konrád ránu Blümela.
11:42'
Kantor měl trochu problémy se Švrčkovou ránou od modré, nakonec kotouč zkrotil a vhazovat se bude po jeho levici.
11:32'
Ondrušek nahodil kotouč do útočné třetiny a Hanáci odjíždějí střídat.
10:53'
Kucsera poslal kotouč do jízdy Káňovi, ten vjel do útočné třetiny a vrátil puk svému spoluhráči. Kucsera chvíli vyčkal, než si Káňa najel před bránu, a poté mu zkusil přihrát, kotouč ovšem svého adresáta minul.
10:05'
Kolářova přihrávka na volného Zacharčuka byla moc prudká, o chvíli později pak ruský bek poslal pozdrav Konrádovým betonům.
08:40'
Anděl trefil boční síťku Konrádovy brány.
08:20'
Burian zkoušel vyslat dopředu Gřeše, kotouč však měl v trajektorii čepel jednoho z pardubických hráčů a přihrávka tak nebyla přesná.
07:24'
Dynamo hraje v pěti.
07:09'
Kantor si příliš vyjel z brány a kotouč osamoceně klouzal před odkrytou klecí, nikdo z domácích ale nebyl poblíž.
06:32'
Na ledě je druhá přesilovková formace Hanáků.
06:29'
Burian dostal přihrávku na mezikruží, neposedný kotouč však nezvládl zkrotit a černé pryže se ujali hosté, kteří se následně vydali na krátký útočný výlet.
05:40'
Kolouch nabil na modrou čáru Dujsíkovi, ten mířil sice razantně, ale vedle.
05:24'
Uvidíme první přesilovou hru dnešního zápasu, na trestnou lavici odjíždí Holland (PCE) za pozdní dohrání.
05:17'
Nahodil se vyřítil do útočného pásma a posunul kotouč na Navrátila, ten by si ovšem potřeboval srovnat mířidla, jeho střela skončila jen na plexiskle. O chvíli později Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v jejich třetině.
04:10'
Konrád měl zakrytý výhled, Válova střela ale mířila přímo do jeho náručí.
03:52'
Nakonec je z toho ale jen zakázané uvolnění.
03:52'
Oba celky střídají, Dynamo bude rozehrávat zpoza své brány.
03:20'
Tomečkova rána orazítkovala mantinel za bránou hostů.
03:11'
Vhazovat se bude před bránou Dynama.
2'
Rychlá akce Hanáků končí gólem Káni mezi betony, 1:0
02:56'
Vilém Burian nahodil kotouč do útočné třetiny, kde si k němu sjel Kantor, ten byl ovšem obtěžován dojíždějícím hráčem Hanáků, a tak se puk dostal zpátky na hůl Buriana.
02:11'
02:00'
Pardubice se však ke střele nedostaly a hra se přesunula na druhou stranu.
01:48'
Anděl vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho na spoluhráče před brankou.
01:28'
Vhazovat se bude před Konrádem.
01:10'
Hanákům se podařil parádní vstup do zápasu, nenápadná střela JANA KÁNI z hole zajela do pardubické brány. Asistence: Lukáš Kucsera a Petr Kolouch.
01:06'
Na druhé straně se na mezikruží dostal ke střele Svačina, trefil však jen obránce před sebou.
00:28'
Tobiáš Handl se před brankářem hostů dostal k dorážce, Kantor jeho střelu skryl v náručí.
00:07'
Hanáci po vítězném buly nahazují do útočné třetiny, kde kotouč odchytil Kantor.
00:01'
A z druhé strany už z tunelu přichází Branislav Konrád a za ním ostatní Kohouti.
Pavel Kantor právě přivedl na led Pardubice.
Na ledové ploše už se rozbrusluje čtveřice rozhodčích Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

HC Dynamo Pardubice:

Ambiciózní Pardubice v létě hodně posilovaly a obstojně si vedly také v Generali Česká Cupu, v němž prohráli až ve finále s Třincem (nutno však připomenout zrušené semifinále vinou koronavirové nákazy v družstvu soupeře), přesto je však na začátku extraligy čekala studená sprcha. V úvodním zápase sezóny je Liberec smetl poměrem 7:1. V druhém klání už Východočeši svou reputaci napravili, na domácím ledě zdolaly Plzeň v prodloužení 3:2.

Bodování týmu momentálně vede Radoslav Tybor, jenž zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Dynamo už do sezóny nasadilo obra brankáře. Milan Klouček úvodní duel v Liberci neodchytal, v závěrečném dějství ho nahradil Pavel Kantor, jenž tým podržel proti Plzni a aktuálně si drží solidní úspěšnost zákroků 93,1 %.

HC Olomouc:

Hanákům se náramně povedl vstup do nového ročníku – z ledu Zlína si odvezl cennou porážku 1:4. Poté hostili Kohouti na domácím ledě Liberec a ačkoli to byli práv červenobílí, kdo otevřel skóre zápasu, ze tří bodů se tentokrát po výsledku 1:4 radovali Severočeši.

V létě se Hanáci museli rozloučit s některými svými oporami (Z. Irgl, J. Jaroměřský) a při hledání nových posil vsadili na dravé mládí. Při pohledu na Generali Česká Cup i začátek sezóny se zatím zdá, že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí. Ostatně útočníci Jakub Navrátil a Jan Bambula momentálně vedou se dvěma body kanadské bodování Hanáků. Navrátil se v úvodním zápase na ledě Zlína blýskl svým prvním gólem v nejvyšší soutěži a na svůj výkon navázal asistencí proti Liberci. Bambula má pak ve statistikách zapsány 2 asistence. V obou úvodních zápase hájil brankoviště Olomouce zkušený slovenský gólman Branislav Konrád (92,65 %).
Vzájemné zápasy v sezóně 2019/2020:

Vzájemné zápasy 2019/2020

27. 9. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 3:1

15. 11. 2019: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2p

28. 12. 2019: HC Olomouc vs HC Dynamo Pardubice – 1:2

14. 1. 2020: HC Dynamo Pardubice vs HC Olomouc – 1:2

Přeji pěkný podvečer z plecharény. Odpoledne se olomouckém kluzišti proháněli junioři a nyní se před domácím publikem představí také A-tým Hanáků. Los nového ročníku extraligy do Olomouce dnes zavál Pardubice.

Oba týmy na sebe narazily v rámci skupiny C Generali Česká Cupu, oba zápasy tehdy skončili ve prospěch Východočechů. Ti nejprve na domácím ledě zvítězili 5:2, poté si z Hané odvezli výhru 1:5.