Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Zlín - 22. prosince 2020   17:00

Sparta
04:08' Zikmund (Dvořáček, M. Jandus) • 05:48' Horák (Sobotka, Dvořáček) • 11:24' Buchtele  • 32:38' M. Jandus (Horák) • 37:34' Sobotka (Horák, Řepík) • 38:04' Říčka (Pech, Šmerha) • 41:55' Pech (Šmerha, M. Jandus) • 46:59' Řepík (Horák, Sobotka) • 47:40' Říčka (Pech, Buchtele) • 52:06' Horák (Řepík, Sobotka)
10:0
(3:0, 3:0, 4:0)
Sparta
Machovský (41. Cichoň) – Němeček, Piskáček (A), Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina, Kulhánek – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.
Pešina, Lacina – Zíka, Šimánek.
O2 arena, Praha 9 (Libeň)
Zlín
Kašík (41. Huf) – Řezníček, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Hamrlík, Dluhoš – J. Ondráček, Karafiát, Köhler (C) – Vopelka, Honejsek, Okál (A) – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Václavek, Poletín, Kubiš (A).

To je ode mne pro dnešek vše, z O2 areny se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou!
Po dvou gólech si v utkání připsali Robert Říčka a Michal Řepík, pod zbývající trefy se podepsali Vladimír Sobotka, Roman Horák, Jan Buchtele, Lukáš Pech, Ladislav Zikmund a Martin Jandus. O výhru se v brankovišti podělili Matěj Machovský a Oldřich Cichoň, přičemž druhý jmenovaný si ve svém debutu v extralize v průběhu třetí dvacetiminutovky připsal šest zákroků.
Zlínští hokejisté opouští led pražské O2 areny se štědrou vánoční nadílkou, kterou si určitě nepřáli. Den po vybojovaném vítězství nad Mladou Boleslaví v hlavním městě prohráli vysoko 0:10 a nutno říct, že naprosto zaslouženě. Papírový favorit nedal soupeři žádnou šanci a po celých šedesát minut ho nepustil ke slovu.
59:53'
Sparta drží kotouč před vlastní brankou, jednostranný duel se pomalu ale jistě chýlí ke konci.
59:10'
Jeden ze Zlínských se ve vlastním oslabení dostal do úniku, Cichoň ale jeho zakončení zastavil!
58:54'
Domácí utkání uzavřou početní výhodou, Jan Dluhoš (ZLN) míří na trestnou za vysokou hůl.
58:34'
Hosté moc dlouho před Cichoněm nepobyli, sparťané je rychle vyštípali zpět za modrou čáru.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:47'
Dvořáčkovi vypíchl kotouč z hole Poletín, hosté se po delší době následně dostali do útočného pásma.
57:13'
Dluhoš poslal puk podél mantinelu spoluhráči, následný výpad Zlína byl zastaven ještě ve středním pásmu.
56:19'
Ani Buchtele z hranice pásma neuspěl, jeho střela byla pro změnu zblokována hostujícím borcem.
55:52'
Horák z modré čáry přestřelil zlínskou klec o dobrých pár metrů, kvůli dotěrnému protihráči nezvládl zamířit.
55:16'
Kubiš odevzdaně vyhodil kotouč za Cichoně, zlínská čtvrtá pětka mizí z ledu. Sparta střídá též.
54:16'
Zlín se navzdory deseti inkasovaným brankám stále nevzdává a snaží se domácím dát aspoň jeden gól.
53'
Kalvachova přízemní standardka zamířila těsně vedle
53:48'
Cichoň si poradil s nepříjemnou situací před brankovištěm, vykryl hned dvě dorážky!
52:06'
Sparta právě vstřelila branku!
Ale domácí nakonec přeci jen dávají Beranům další gól, na kostce nad ledem se rozsvítilo obrovské číslo 10! Pod kulatou trefu se po souhře se Sobotkou a Řepíkem podepsal lídr bodování domácího celku ROMAN HORÁK, pro kterého je to už druhá trefa v dnešním zápase – 10:0! Asistence: Michal Řepík, Vladimír Sobotka.
51:45'
Druhá polovina třetí části přiliš zajímavou podívanou nepřináší, utkání se už více méně jen dohrává.
51:12'
Další výpad domácího celku skončil postavením mimo hru, vhazovat se tak bude u hostující modré.
50:50'
Sparta kontroluje hru a nepouští soupeře ke kotouči, který do útoku nyní zaváží Lukáš Pech.
50:23'
Zakázané uvolnění po krátké pauze aspoň na pár sekund vrátí hru před Cichoňovu branku.
49:54'
Ferenc se po přerušení za Cihoněm postrkoval s jedním z protihráčů, vylučovat se ovšem nebude.
49:18'
Tomášek se na poslední chvíli zbavil kotouče, ve středním pásmu se na něj nepříjemně nalepil protihráč.
48'
Říčka přiblížil domácí k desítce po krásné kombinaci, 9:0
48:41'
V rohu za Cichoňovou svatyní se odehrává další tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik borců.
47'
Gólové hody pokračují. Řepík přidal osmou trefu domácích, 8:0
47:40'
Daniel Huf inkasuje potřetí, Berani jsou zralí na ručník. Sparta i tentokrát přetavuje přesilovku v přesný zásah, Pech našel přihrávkou od mantinelu před levou tyčí volného ROBERTA ŘÍČKU a ten jednoduše doklepl puk do branky! Asistence: Lukáš Pech, Jan Buchtele.
47:09'
A další šance pro Spartu. Jen pár sekund po osmém gólu je za držení vykázán Lukáš Vopelka (ZLN).
46:59'
Tentokrát už ale strážce zlínské klece tak rychlý nebyl, Šlahař se vrací na led předčasně! Střelecký účet domácích využitou přesilovkou rozšiřuje jejich kapitán MICHAL ŘEPÍK, na jehož střelu z prostoru pro vhazování Huf nedosáhl – 8:0! Asistence: Roman Horák, Vladimír Sobotka.
46:46'
Horák se pokoušel kotouč za Hufa slova protlačit, mladý gólman si ale pryž pohlídal.
45:57'
Početní výhodu nyní bude mít zase Sparta, Zlín dostává trest za příliš mnoho hráčů. Na lavici hanby se na dvě minuty odebírá Jakub Šlahař (ZLN).
45:39'
Polášek vyslal krátkou přihrávkou dopředu Pecha, jehož následné zakončení položený Huf vykryl.
44:56'
Jedovatá střela Roberta Říčky do pravého rohu končí v Hufově lapačce, skvělý zákrok!
44:11'
Domácí z mírného náporu Zlína vysvobozuje Tomáš Dvořák, hostům se dnes nedaří skoro nic.
43:41'
Sparta vyhazuje a odjíždí střídat, hosté musí vylovit kotouč až zpoza vlastního brankoviště.
43:15'
Z modré čáry se pokusil Cichoně překvapit Gazda, jehož střele ale chyběla notná dávka přesnosti.
42'
Zdecimovanou obranu hostů dorazil Pech, 7:0
42:45'
Ani s vyloučeními není ještě konec, menší trest za hákování si jede opykat Matúš Sukeľ (SPA).
41:55'
Čisté konto Daniela Hufa mělo jepičí život, Pražané stále nemají dost a rozšiřují svůj náskok na sedm branek! Chaosu před klecí po střele z modré čáry bravurně využil LUKÁŠ PECH, který doklepl kotouč za položeného gólmana – 7:0! Asistence: Tomáš Šmerha, Martin Jandus.
40:55'
Úvodní sekundy třetí části přináší vyrovnanou podívanou, na kotouči jsou hlavně hráči Sparty.
40:01'
Střídá se i na straně hostů, Libora Kašíka ve zlínské brance nahradí mladý Daniel Huf.
40:01'
Je to tak! Matěj Machovský skutečně přenechal své místo v brankovišti debutujícímu Oldřichu Cichoňovi!
40:01'
Domácí trenérský štáb si pro nás možná na třetí třetinu přichystá malé překvapení. Před sparťanskou střídačkou se po konci druhé části rozcvičoval Oldřich Cichoň, který by si, pokud by v brankovšti opravdu po pauze nahradil Machovského, dnes v osmnácti letech připsal svůj debut v nejvyšší české hokejové soutěži.
Skóre po dvou třetinách mluví za vše. Sparta dnes potvrzuje předzápasová očekávání a Beranům v O2 areně nedává žádnou šanci, přičemž po dvou třetinách vede nad bezzubým soupeřem o šest gólů. Zlín si vyjma jedné nastřelené tyčky za celé utkání nevypracoval žádnou větší gólovou příležitost, zatímco Pražané se v útočném pásmu chovají jako doma. Uvidíme, jestli se hosté chytnou aspoň ve třetí části a zkorigují trochu stav utkání, nebo jestli jim to domácí nedovolí.
40:00'
39'
Říčka hbitě dokončil Pechovu akci, 6:0
39:51'
Domácí pár sekund před sirénou drží kotouč u mantinelu, prostřední perioda se chýlí ke konci.
39:18'
Sparta znovu zamířila do útočného pásma, střelu z mezikruží Kašík tentokrát vyrazil betonem.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38'
Jako Jágr! Sobotka z vrcholu kruhu přidal pátý gól, 5:0
38:04'
Tohle už zavání pořádným debaklem, ROBERT ŘÍČKA dvě minuty před koncem druhé třetiny zvyšuje náskok domácích na šest branek! Sparťanský forvard za zlínského gólmana doklepl odraženou střelu Lukáše Pecha – 6:0! Asistence: Lukáš Pech, Tomáš Šmerha.
37:34'
Tenhle ovšem letěl naprosto přesně mezi tři tyče, prázdnou O2 arenou zní "Pátá" z muzikálu Rebelové! Roman Horák přenechal v přesilovce kotouč VLADIMÍRU SOBOTKOVI, na jehož následné zakončení ze slotu Kašík nedosáhl – 5:0! Asistence: Roman Horák, Michal Řepík.
37:12'
Sparta tlačí a snaží se co možná nejčastěji ostřelovat hostující klec. Většina projektilů ale míjí.
36:53'
Horák z modré čáry nastřelil Kašíkův beton, od kterého se kotouč odrazil za brankoviště.
36:23'
Vyloučeným hráčem je Daniel Gazda (ZLN), který si do statistik zapisuje dvě minuty za nedovolené bránění.
36:08'
Bude se opět vylučovat, paže jednoho z hlavních vyletěla nahoru po zákroku hostujícího borce ve středním pásmu. Sparta má ponechanou výhodu.
35:29'
Dluhoš poslal puk podél mantinelu ven z pásma, Zlín využívá příležitosti a po delší době střídá.
34:56'
Karafiát se okamžitě připojil ke svým spoluhráčům, sparťanský tlak po konci přesilovky graduje.
34:17'
Jandus chtěl posunout pryž za branku na Říčku, jenže do přihrávky vložil hůl jeden z hostujících hráčů.
33'
Jandus si zmrazil Kašíka, následně ho překonal, 4:0
33:42'
Poletín se ve vlastním oslabení dostal do úniku, z hranice brankoviště ale trefil jen brankovou konstrukci sparťanské svatyně!
32:53'
Sparta dostává šanci udeřit popáté. Na trestnou se odebírá Jiří Karafiát (ZLN), a to za držení.
32:38'
Domácí využívají ponechanou výhodu a těsně po polovině utkání zvyšují svůj náskok na čtyři branky! MARTIN JANDUS se dostal ke kotouči u mantinelu, posunul se na kruh a následně z této pozice propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:0!
Asistence: Roman Horák.
31:55'
Zikmund hledal před brankou volného Sukeľa, který ale ve slotu tentokrát jen promáchl.
31:21'
Pavel Kubiš chtěl zkusit štěstí od mantinelu, jeho projektil byl ale také zblokován jedním z protihráčů.
30:28'
Bedřich Köhler vybojoval pryž za brankou, vyjel na kruh a vypálil. Zakončení se pak od bránícího Martina Janduse odrazilo do ochranné sítě.
30:03'
Střela z modré čáry přeletěla Kašikovu klec, jeden z domácích hráčů nyní nemířil vůbec přesně.
29:36'
Oba celky hrají v plném počtu, přesilovka se ani tentokrát Beranům vůbec nepovedla.
28:56'
Polášek našel u levé tyčky volného Sukeľa, který ale v ideální šanci minul odkrytou svatyni.
28:30'
Machovský si hravě poradil se zakončením z hranice brankoviště, hra je znovu na malou chvíli přerušena.
28:18'
Domácí se opět vysvobodili, Zlín bude muset přesilovky po utkání se Spartou ještě potrénovat.
27:45'
Honejsek přenechal kotouč Šlahařovi a odjel střídat, následné tažení končí postavením mimo hru.
27:19'
Pražané poprvé vyhodili, kotouč se pomalu dokutálel až před brankoviště Libora Kašíka.
26:58'
Po konci komerční přestávky vidíme vyloučení, Sparta hrála v šesti. Menší trest za příliš mnoho hráčů odpyká útočník čtvrté lajny David Dvořáček (SPA).
26:58'
Sparta byla chvilku pod mírným tlakem, který řeší vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
26:27'
Karafiát se dostal do kvalitní střelecké pozice, z mezikruží ale přestřelil domácí branku!
25:39'
Nyní toho ale dosáhli, dokonce se jim i podařilo vystřelit. Machovský byl znovu připraven.
25:02'
Dění na ledě připomíná domácí přesilovku, Beranům se vůbec nedaří proniknout za neutrální zónu.
24:30'
Střela z pravého kruhu sjela po Kašíkově betonu za klec, kde se puku zmocnil jeden z domácích.
24:02'
Už delší dobu se hraje bez přerušení, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou bez větších šancí.
23:26'
Polášek se vrátil pro vyhozený kotouč až do rohu vlastního pásma, domácí znovu míří dopředu.
22:58'
Sparta se znovu usadila vepředu, Zlín ale zahustil obranné pásmo a nepouští soupeře do zakončení.
22:30'
Ferenc se blýskl zakončením od mantinelu, které našlo cestu do Machovského nastražené rukavice.
21:29'
Pecha u mantinelu nepříjemně pronásleduje Sedláček, domácí forvard se snaží se zbavit kotouče.
21:11'
Sledujeme bitvu o kotouč za domácí klecí, do které je zapojeno hned několik hráčů.
20:31'
Zkušený zlínský gólman si nyní poradil i se střelou z kruhu, Sparta vstupuje do druhého dějiství aktivně.
20:25'
Horákovo bekhendové nahození z modré Kašík chytil do lapačky, hra je opět na malou chvíli přerušena.
20:01'
První dvacetiminutovka je v Libni minulostí, Sparta se do kabiny vrací s tříbrankovým náskokem! Už v páté minutě otevřel skóre Ladislav Zikmund, na jehož zásah později navázali Roman Horák a Jan Buchtele. Zlín se pořádně začal chytat až v závěru třetiny, ani tehdy se mu však nedařilo Machovského vážněji ohrozit. Uvidíme, co přinese perioda s pořadovým číslem dvě.
19:47'
Polášek drží kotouč za vlastní brankou a do útoku se nežene, před první pauzou toho už moc neuvidíme.
19:20'
Okál se vrací pro vyhozený kotouč před Kašíka, Zlín má čas vyrazit do posledního brejku.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:39'
Sparťanská obrana pracuje na plné obrátky a odráží jeden výpad zlínského celku za druhým.
18:03'
Hosté mají v závěru periody na ledě mírnou převahu, kterou se jim ale nedaří přetavit ve střely.
17:41'
Z domácího konce ledové plochy se ozvalo dunění betonu, gólman si střelu z pravé strany pohlídal.
17:13'
Berani se rozestavili kolem pražské branky a kombinují, ke střeleckému pokusu se ještě neodhodlali.
16:32'
Sparta už je ve čtyřech, Machovský musel v dvojnásobném oslabení zasahovat jen jednou.
15:54'
Pozor, domácí jdou na chvilku do tří! Říčkovi bude za hrubost dělat společnost David Němeček (SPA).
15:47'
Kašík poslal vyhozený kotouč dopředu Vopelkovi, čímž usadnil návrat hostů do útočného pásma.
15:23'
Novotný opouští trestnou lavici, začíná zkrácená početní výhoda zlínských Beranů.
15:03'
Dvořák vyrazil do přečíslení se Sukeľem, přičemž druhý jmenovaný zakončil pouze do betonu maskovaného muže ve zlínské kleci!
14:29'
Nepovedená přesilovka Sparty končí předčasně, pro Roberta Říčku (SPA) je první třetina hodně smolná. Na trestnou míří už potřetí, znovu za nedovolené bránění.
14:01'
Pech pronikl po pravém křídle do útoku a z kruhu zakončil, kotouč jen proletěl kolem hostující klece.
13:34'
Tohle nevidíme rádi. Ondráček odjíždí z ledové plochy v mírném předklonu a s bolestivou grimasou v obličeji. Doufejme, že hostující forvard bude v pořádku.
13:19'
Rozhodčí opět přerušil hru a ukázal na jednoho z hostujících borců, tentokrát na Martina Novotného (ZLN). Ten si odsedí menší trest za hrubost.
13:08'
Kotouč se nyní zatoulal až před Machovského, který se jej pro jistotu rozhodl schovat pod svou rukavici.
12'
Pražané zvyšují! Buchtele si v úniku roztáhl Kašíka, 3:0
12:11'
Svěřenci trenérského dua Hořava-Jandač se dostali do ofsajdu, po kterém následuje další komerční přestávka.
11:24'
Domácí se pouhou jednu sekundu po konci oslabení prosazují potřetí! Ve středním pásmu se kotouče ujal JAN BUCHTELE, který se následně vypravil před Kašíka a svůj výlet završil přesným zakončením z hranice zlínského brankoviště!
Bez asistence.
11:02'
Po souhře s Vopelkou z mezikruží zakončoval Karafiát, Machovský odpověděl rychlým pohybem betonem.
10'
Říčka ihned po opuštění trestné lavice znovu fauloval
10:27'
Berani i v této přesilovce působí poněkud bezzubě, většina jejich výpadů končí už ve střední třetině.
09:45'
Ani Šlahařova střela nebyla přesná, jeden ze sparťanů následně vymrštil puk ven z pásma.
09:23'
Robert Říčka (SPA) si svobodu dlouho neužil, jen pár sekund po svém vysvobození se vrací na trestnou lavici. Tentokrát za nedovolené bránění.
08:49'
Domácím se opět podařilo vyhodit puk až za Kašíka, Berani se tak musí stáhnout ven z útočného pásma.
08:27'
Sparta drží svého soupeře daleko od své branky, Machovský zatím v oslabení nemusel zasahovat.
08:03'
Zdeněk Okál z prostoru pro vhazování přestřelil, kotouč jen orazítkoval plexisklo za Machovským.
07:18'
Stejně jako Okál je nyní za podrážení trestán Robert Říčka (SPA), Zlín má šanci snížit.
6'
Rychle využitá přesilovka. Do prázdné brány zakončil Horák, 2:0
06:43'
Berani nahodili kotouč za Machovského, který poté vyjel ze svého brankoviště a poslal jej k modré čáře.
06:30'
Nepřesná rozehrávka vedla k dalšímu icingu, tentokrát si jej ale do statistik zapisuje Sparta. Komerční pauza.
5'
Zikmund bleskově dorazil střelu Dvořáčka, 1:0
05:48'
Okál opouští trestnou lavici po pouhých osmi sekundách, Pražané ukázkovou rychlou kombinací zvyšují svůj náskok na dvě branky! Dvořáček od mantinelu vyslal přihrávku na vzdálenější kruh Sobotkovi, který obratem našel u tyče volného ROMANA HORÁKA. Domácí kanonýr měl pak práci hodně jednoduchou – 2:0! Asistence: Vladimír Sobotka, David Dvořáček.
05:40'
Hru v početní výhodě si znovu vyzkouší domácí, Zdeněk Okál (ZLN) je trestán za podrážení.
05:32'
Němeček vyhrál souboj s Vopelkou v mezikruží, sudí jen krátce poté přerušil hru. Bude se vylučovat.
05:00'
Zlín vyhodil na zakázané uvolnění, po krátké pauze tak uvidíme vhazování po Kašíkově pravici.
04:08'
A domácím se daří aktivitu přetavit v první trefu, Sparta jde na začátku páté minuty do vedení! Dvořáček se uvolnil na pravém kruhu a vypálil, přičemž Kašík jeho projektil vyrazil přesně na hokejku volného LADISLAVA ZIKMUNDA. Ten následně zamířil přesně pod víko – 1:0! Asistence: David Dvořáček, Martin Jandus.
03:53'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, aktivnějším celkem je stále Sparta.
03:23'
Poprvé šel nyní do akce zase Machovský, který vyrazil Vopelkovo zakončení ze slotu betonem do rohu.
02:57'
Zlínští jsou v plném počtu, Ferenc se vrátil na led. Další sparťanské tažení vpřed končí ofsajdem.
02:23'
Sparta se drží v útočném pásmu, vyjma krátkého náporu po Poláškově střele ale klec příliš neohrozila.
01:56'
Poláškova tečovaná střela z modré vedla ke skrumáži před brankovištěm, se kterou si nakonec Kašík poradil.
01:29'
Domácím se nedaří se usadit před Kašíkem, Berani si pečlivě hlídají modrou čáru a nepouští je do pásma.
01:03'
Sukeľ vyjel z vlastního pásma a rozehrál puk dopředu, následný výpad Sparty ale k ničemu nevedl.
00:41'
Tak to bylo rychlé, už v první minutě se vylučuje. Jakub Ferenc (ZLN) putuje na trestnou za hákování.
00:24'
Sparta je ale rychle obrala o kotouč a sama se nyní přesouvá před Kašíka. Uvidíme, co vymyslí.
00:03'
Úvodní buly vyhráli zlínští hokejisté, kteří se následně okamžitě přesunuli před domácí klec.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky se seřadily na modrých čarách a po výměně pozdravů se sjely k brankovištím na poslední poradu.
Sparťany vede na ledovou plochu Matěj Machovský, duel s Berany začne za pouhých pár desítek sekund.
Čtveřice sudích vyjela na led, utkání budou řídit Vladimír Pešina a Petr Lacina. Na čarách jim dnes budou pomáhat Michal Zika a Petr Šimánek.
Gólman Jakub Neužil, který obvykle kryje záda Matěji Machovskému, se v minulém utkání s Motorem zranil a ledovou plochu opustil po necelých šestačtyřiceti minutách hry. Dvojku tak dnes domácím dělá osmnáctiletý Oldřich Cichoň, který zatím za pražské áčko naskočil jen jednou, a to v letním Generali Česká Cupu.
Do utkání proti Spartě naskočí i obránce Daniel Gazda, který si o víkendu odbyl reprezentační premiéru na turnaji v Moskvě. Z druhé strany barikády pak dres se lvem na prsou v Rusku oblékli Košťálek s Rouskem, ani jeden z nich ale do dnešního střentutí nezasáhne.

HC Sparta Praha: Machovský (Cichoň) – Němeček, Piskáček (A), Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina, Kulhánek – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Řezníček, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Hamrlík, Dluhoš – J. Ondráček, Karafiát, Köhler (C) – Vopelka, Honejsek, Okál (A) – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Václavek, Poletín, Kubiš (A).

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zíka, Šimánek.
Příjemné odpoledne z O2 areny, kde právě probíhá rozbruslení! Za malou chvilku pro vás budeme mít připraveny dnešní zahajovací sestavy obou celků.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Spartu dnes čeká třetí střetnutí se Zlínem v aktuální sezóně, přičemž z těch prvních dvou vyšla bez ztráty jediného body. V polovině září vyhrála doma 3:0 a v následné odvetě, která se na Zimním stadionu Luďka Čajky sehrála 9. listopadu, uspěla 6:4. Dvakrát se tehdy trefili Tomášek s Rouskem, zatímco zbývající dva góly přidali Rousek a Kudrna. Za domácí zase po dvou brankách zaznamenal Köhler, jednou Machovského překonali Honejsek a Šlahař.

9. 11. | PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:6
Třetiny: 1:0, 3:4, 0:2

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Herman, Řezníček), 22. Honejsek (Šlahař, Novotný), 25. Köhler (Ferenc), 34. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 23. Kudrna (Pech), 24. Rousek (Horák), 36. Tomášek (Sukeľ), 37. Rousek (Košťálek), 58. Řepík (Pavelka, Tomášek), 60. Tomášek.
Střely na branku: 31 – 34.
Zblokované střely: 14 – 16.
Hity: 13 – 11.
Trestné minuty: 8 – 18.
Využití přesilovek: 2/3 – 1/3 (v oslabení: 0 – 1).

Zlín: Kašík (Huf) – Řezníček, Gazda, Ferenc, Nosek (A), Žižka (C), Novotný, Suhrada – Herman, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), Sedláček, Karafiát.

Sparta: Machovský (Neužil) – Němeček, Košťálek, Pavelka, Piskáček (A), Dvořák, Jandus – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek.

První zápas sezóny
20. 9. | HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín 3:0
Branky a nahrávky:
28. Horák (Řepík, Rousek), 52. Kudrna (Pech, Jurčina), 59. Jurčina.
POSLEDNÍ ODEHRANÉ UTKÁNÍ

Jak už bylo níže zmíněno, Sparta před týdnem přivítala v O2 areně českobudějovický Motor. Na první trefu se v bitvě Davida s Goliášem čekalo až do poloviny druhé třetiny, kdy skóre otevřel domácí Jan Buchtele. Na jeho zásah nedlouho poté navázal David Tomášek a ač se Motoru podařilo v poslední periodě snížit, odpověď na druhý gól už nenašel. Jihočeši, kterým mimochodem vypomohl i kmenový hráč Pražanů Miroslav Forman, si tak z hlavního města odvezli porážku 1:2.

15. 12. | HC Sparta Praha – Madeta Motor ČB 2:1
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Buchtele (Němeček, Tomášek), 31. Tomášek (Buchtele) – 42. Plášil (Suchánek, Forman).
Střely na branku: 36 – 28.
Zblokované střely: 21 – 13.
Hity: 5 – 12.
Trestné minuty: 8 – 14.
Využití přesilovek: 0/2 – 0/4.

Sparta: Neužil (46. Machovský) – Němeček, Piskáček (A), Polášek, Jandus, Dvořák, Kalina – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.

Motor: Patera (Čiliak) – Vydarený (A), Slováček, Suchánek, Plášil, Lytvynov, Roth – Forman, Venkrbec (C), Doležal – Michnáč, Gilbert, Karabáček – Christov, Jonák, Voženílek – Prokeš.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ondráček, Špůr.

Zlín zase včera vyrazil do nedaleké Mladé Boleslavi, přičemž ani tam si hokejoví bozi pro fanoušky nepřichystali velkou přestřelku. Berani v prvních sedmi minutách odskočili do dvoubrankového vedení zásahy Jiřího Karafiáta a Dalibora Řezníčka, před přestávkou pak jejich náskok snížil domácí Kotala. Bruslaři po bezbrankové prostřední třetině v závěrečném dějství srovnali gólem Oscara Flynna, v následném prodloužení ale bod navíc hostům vystřelil Lukáš Vopelka.

21. 12. | BK Ml. Boleslav – PSG Berani Zlín 2:3pp.
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 16. Kotala (Pláněk, Jääskeläinen), 48. Flynn (Kousal) – 1. Karafiát (Köhler), 7. Řezníček (Šlahař, Sedláček), 64. Vopelka (Honejsek).
Střely na branku: 48 – 23.
Zblokované střely: 13 – 6.
Hity: 20 – 15.
Trestné minuty: 6 – 8.
Využití přesilovek: 0/4 – 0/3.

Ml. Boleslav: Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík, Allen, Hrbas – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääsekäinen, Zbořil (A), Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bicevskis, Stránský.

Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc, Řezníček, Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Gazda, Hamrlík – Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, Sedláček, Sebera – Václavík, Poletín, Kubiš (A).

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, Svoboda.
STATISTICKÉ SROVNÁNÍ

Sparta má vůbec nejnižší průměr inkasovaných gólů v celé lize! Pražský celek se rovněž nachází i na čele statistiky počtu vstřelených branek v oslabení, první místo však sdílí s plzeňskou škodovkou.

Prům. gólů na zápas: 3,52 – 2,36.
Prům. ink. gólů na zápas: 2,22 – 3,05.
Prům. hitů na zápas: 8,96 – 8,64.
Prům. zblok. střel na zápas: 8,91 – 12,0.

Aktuální forma: Vp–V–P–P–P

Dolní polovina extraligové tabulky je letos velmi vyrovnaná, devátou Kometu od třináctých Vítkovic dělí těsně před polovinou základní části pouhopouhé dva body. Právě v těchto místech najdeme i zlínské Berany – až do včerejška okupovali předposlední pozici nad Motorem, díky dvoubodové výhře v Mladé Boleslavi se ale vyhoupli o dvě místa výše. Na ledě Středočechů mimochodem navázali na překvapivou výhru z minulého týdne, kdy uspěli v základní hrací době nad třetí Plzní. Zaskočí dnes jednoho ze svých hlavních rivalů?

Aktuální forma: V–V–V–V–V

Sparťané jsou ve varu. Svěřenci trenérského dua Hořava-Jandač se vezou na vítězné vlně, kterou před týdnem úspěchem proti Motoru rozšířili už na pět utkání. Daří se jak obraně, tak útoku – Pražané ani v jedné z výher neinkasovali více než dvě branky, zatímco do sítí soupeřů nasázeli pět nebo šest gólů. Hravě si takhle poradili s Budějovicemi, Kometou, Vítkovicemi nebo Plzní. Ofenzivní mašina se zadrhla pouze minulé úterý v odvetě s Jihočechy, kterým na druhý pokus vstřelila jen dva góly. Nicméně i to stačilo na tříbodový úspěch.