Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Olomouc - 9. ledna 2022   17:00

Ukončeno
Kladno
10:33' M. Indrák (Hlava, K. Wood) • 59:33' Hlava (K. Wood)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Kladno
Sestavy:
Bow (Stahl) – Veber, Kehar, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Babka, Funk – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Kristo, M. Indrák, Ondřej Bláha – O. Procházka, Filip, Martin Procházka.
Rozhodčí
Hejduk, Pilný – Gerát, Hynek
Rocknet Aréna, Chomutov
1000 diváků
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), J. Káňa – Klimek, J. Knotek (A), Kusko – Bambula, Navrátil, Olesz – Michal Kunc, Nahodil, Burian.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Kladno - Olomouc 2:0. Rytíři bez Jágra zabrali, Bow má první nulu v extralize

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a stále ještě přeji správný vstup do roku 2022 při mnoho sportovních přenosech. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 18:26
Střely mimo branku: 8:10
Zblokované střely: 17:13
Vyloučení: 1:0
Využití početních výhod: 0/0, 0/1
Vyhraná buly: 26:28

Nejlepší hráči utkání:

David Krejčí (OLO)
Landon Bow (KLA)
Dnešní utkání je u konce! Ve velmi vyrovnaném utkání byli nakonec úspěšnější hráči Kladna. V první periodě jsme viděli velmi svižnou partii, ve které ale byli přeci jen trochu lepší domácí, jenž se po zásluze dostali do vedení. V jedenácté minutě se totiž po pěkné střele prosadili zásluhou Miroslava Indráka. Následně se hosté nedokázali vůbec dostat do žádné šance, a proto tedy byla pro výběr Davida Čermáka škoda, že z nějaké další příležitosti nedokázali vydolovat vedení alespoň od dvě branky. Ve druhé periodě jsme dlouho čekali vůbec na nějakou vážnější příležitost, kterých jsme se ale dočkali opravdu až se závěrem této části. Nejprve se dostal do samostatného úniku Antonín Melka, ten ale trefil pouze lapačku Branislava Konráda. Na druhé straně to stejné okusil po parádní nahrávce Davida Krejčího odchovanec Karlových Varů Vojtěch Tomeček, ovšem skončil pouze na hokejce Landona Bowa. V poslední části tohoto souboje si oba týmy šáhli na absolutní dno, i tak jsem ale neviděli příliš mnoho šancí. K jedné z těch ojedinělých se dostal bostonský David Krejčí, jenž ale trefil pouze betony kanadského brankáře. V závěru hosté vyrovnat nedokázali a naopak domácí se ještě mohli radovat díky brance Nicolase Hlavy do prázdné branky. Konečný stav utkání 2:0.

V dalším programu se Rytíři představí v pátek na půdě Pardubic a Hanáci až za týden na domácí půdě proti Třinci.
Dnešní utkání sledovalo 1000 diváků.
Konec zápasu.
59:58'
Dnešní utkání je již u svého konce, což znamená, že skóre se nijak měnit nebude. Domácí hráči jsou oceněni bujarým potleskem mnoha příznivců.
59:41'
Hosté se ještě dostávají do útočné třetiny, zde se jim ale stále nedaří založit jakoukoliv zajímavější šanci.
59:33'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté po chybě v rozehrávce definitivně ztrácí dnešní utkání, jelikož inkasovali branku při hře bez brankáře. Po zmíněné špatné nahrávce od Jiřího Ondruška se dostal k zakončení NICOLAS HLAVA, jenž ze středního pásma trefil přesně střed olomoucké svatyně 2-0! Asistence: Kyle Wood.
59:22'
V dobré šanci byl Jan Bambula, ovšem z hranice mezikruží trefil pouze připravené betony Landona Bowa.
58:56'
Hostím se vůbec nedaří přechod do útočného pásma, a proto se tedy zatím nedostali do žádné šance.
58:29'
Branislav Konrád je na střídačce. Hosté hrají v šesti!
58:14'
Domácí se teď dokázali osvobodit do středního pásma, z čehož plyne, že hosté stále hrají s brankářem.
57:58'
Rostislav Olesz mohl pohotově srovnat skóre, ovšem Martin Kehar zabránil svou holí zakončení do úplně odkryté branky! Hosté tak pohrdali obrovskou šancí na vyrovnání.
57:39'
David Krejčí aktuálně objel celé útočné pásmo a následně přihrál do brankoviště pro Jana Káňu, jeho úmysl ale vystihl Martin Kehar, který puk dostal do středního pásma.
57:09'
Antonín Melka sice dostal od Adama Rutara vysokou holí, ovšem jednalo se o rozšvih, což podle je podle nových regulí v souladu s pravidly. Vylučovat se tedy nebude.
56:54'
Rychlý průnik do útočného pásma od Jana Knotka zakončil střelou Lukáš Klimek, který ale svůj tvrdý pokus namířil pouze nad svatyni hostí.
56:29'
Domácí se již osvobodili z obrovské zámku, což jim umožňuje po delší době vystřídat, tohoto využívají i hosté.
55:56'
Hosté se stále drží v útočném pásmu, ovšem proti dobré obraně hostí nedokáží nic vymyslet.
55:13'
Domácí v plném počtu.
55:04'
Nahození od Davida Krejčího dokázal připravený Landon Bow opět vyrazit s velkým přehledem.
54:35'
Střela Jana Káňy skončila na betonu Landona Bowa, který tak vyrazil puk velmi důležitým zákrokem.
54:12'
Hostům se zatím početní výhoda vůbec nedaří, jelikož samotný přechod do útočného pásma se jeví jako velký problém.
53:50'
Branislav Konrád již podruhé nepůsobil při rozehrávce nejjistějším způsobem, ovšem vše nakonec vyřešil bez jakýchkoliv problémů.
53:36'
Po střele Jakuba Navrátila, kterou zachytil Landon Bow ve své výstroji, následuje poslední komerční přestávka utkání, po které proběhne buly v útočném pásmu hostí.
53:13'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kyle Wood – 2 min., podrážení).
52:56'
Vyhození od Jakuba Babky končí až na zakázaném uvolnění, a proto se těžiště hry přesune před branku domácích.
52:27'
Prudké nahození Davida Škůrka ze středního pásma skončilo pouze na lapačce Landona Bowa, jenž dokázal ještě puk rozehrát před dojíždějícím Lukášem Nahodilem.
51:58'
Jan Knotek se činil dalším poněkud zajímavým zákrokem, který i přes nelibost domácí příznivců, není potrestán vyloučením.
51:18'
David Krejčí teď měl na hokejce vyrovnání! Po nahrávce od Jana Káňy, ale nedotáhl bekhendový blafák, který nakonec skončil někde v betonech Landona Bowa.
50:57'
Martin Procházka vyslal velmi dobrý pokus, ten ale zamířil pouze do výstroje Branislava Konráda.
50:13'
Kotouč je teď opět zašlápnut pod bruslí Jana Bambuly, který se nemůže vymanit z tlaku několika hráčů soupeře.
49:55'
Ondřej Bláha teď předvedl velmi troufalé a nečekané sólo, na jejímž konci zakončil pouze nad branku hostí, čímž prováhal zajímavou příležitost.
49:22'
Přihrávka Davida Krejčího na Janu Káňu byla sice velmi přesná, ovšem druhému zmíněnému přeskočil puk na poslední chvíli hůl, a proto se k touši dostávají domácí.
48:52'
Dělovka Ladislava Zikmunda zpoza mezikruží nabrala zajímavou trajektorii, a především proto skončila pouze na výstroji připraveného Branislava Konráda.
48:13'
Pokus Lukáše Klimka skončil na betonech Landona Bowa, jenž si tak po delší době připisuje klíčový zákrok.
47:56'
Miroslav Indrák se činil nepřesnou přihrávkou, která skončila až v obranném pásmu domácích, odkud se pokusí Jan Švrček zahájit další postupný útok jeho týmu.
47:25'
Po nahrávce od Kyla Wooda, jenž skončila až v hledišti můžeme konstatovat, že uvidíme komerční pauzu a vhazování ve středním pásmu. Zároveň taky to, že někdo z příznivců si domů odnese cenný suvenýr.
46:59'
Adam Rutar teď vyslal dobrou střelu, kterou se pokoušel tečovat Silvetser Kusko, ovšem neúspěšně, a proto puk skončil na holích Rytířů.
46:09'
Pokus z nulového úhlu od Jana Káňy skončil jen na zadním tvrzeném skle, odkud si puk sebrali domácí.
45:47'
Po zákroku na Lukáše Nahodila u mantinelu se strhla menší šarvátka mezi dnešními soupeři. Rozhodčí ale vylučovat nebudou, a proto se bude na ledové ploše pokračovat ve stejném počtu hráčů.
45:17'
Matyáš Filip nedokázal zpracovat nahrávku od Jiřího Ticháčka do zajímavé šance, což je tedy obrovská škoda pro domácí.
44:58'
David Krejčí založil dobrou akci, na jejímž konci byla střela Davida Škůrka, kterou ale pohotově skryl Landon Bow ve svých betonech.
44:21'
Jan Káňa se teď prezentoval zajímavou ranou z pravého kruhu, ale trefil jen clonícího Jakuba Babku, který tak zažehnal jakékoliv nebezpečí.
43:45'
Rychlá střela od Michala Kunce zadělal Landonu Bowovi na pořádných problémech, které ale nakonec vyřešil spíše rutinním zákrokem.
43:15'
Matyáš Filip poslal zajímavou pobídku před hostující svatyni, ovšem zde nebyl žádný z jeho spoluhráčů, a tak se puku zmocňují Kohouti.
42:50'
Martin Kehar teď poslal velmi nepřesnou nahrávku z obranného pásma, která skončila až na zakázaném uvolnění. Buly se tak uskuteční v útočném pásmu hostí.
42:23'
Jan Knotek se probíjel do útočné třetiny, ovšem za pět minut dvanáct ho zastavil obranným hitem Kyle Wood.
41:47'
Jaromír Pytlík vyslal střelu z pravého kruhu, ovšem těsně před Branislavem Konrádem ji tečoval Adam Rutar do ochranné sítě. Následuje vhazování v útočném pásmu domácích.
41:20'
Jiří Ticháček raději odevzdal puk do středního pásma, za účelem vystřídaní celé formace, což velmi pomohlo jeho celku.
40:56'
Vyhození od Václava Vebera nebude posouzeno jako icing, jelikož puk tečoval ve středním pásmu Jiří Ondrušek.
40:28'
Hosté si ihned vypracovali tlak, ovšem zatím si své šance pouze chystají.
40:01'
Začala třetí třetina.
Oba celky nastupují na ledovou plochu i ke třetí třetině, která začíná za okamžik.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
Ve druhé periodě jsme dlouho čekali vůbec na nějakou vážnější příležitost, kterých jsme se ale dočkali opravdu až se závěrem této části. Nejprve se dostal do samostatného úniku Antonín Melka, ten ale trefil pouze lapačku Branislava Konráda. Na druhé straně to stejné okusil po parádní nahrávce Davida Krejčího odchovanec Karlových Varů Vojtěch Tomeček, ovšem skončil pouze na hokejce Landona Bowa. Zatím tedy můžeme pouze polemizovat, zda-li se skóre bude měnit v poslední třetině.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Tomáš Černý se ještě v závěru dostal ke střele na Landona Bowa, ovšem ten dokázal pokus pohotově vyrazit. Skóre se tak nijak měnit nebude.
39:39'
Po nepřesné nahrávce Adama Rutara se bude vhazovat ve středním pásmu, protože puk skončil až za mantinely.
39:22'
Vojtěch Tomeček se objevil po nahrávce od Davida Krejčího ve výborné šanci, ovšem v plné jízdě narazil na hokejku Landona Bowa, který tak zneškodnil jasnou šanci hostí.
38:50'
Jan Káňa spadl po jednom ze soubojů na ledovou plochu, po čemž ale ve hře pokračuje.
38:24'
Nahrávka na Michaela Kunce byla nepřesná, a proto se tedy puku zmocňují ve vlastním pásmu domácí.
37:48'
Branislav Konrád si teď nepočínal při rozehrávce puku dvakrát jistě a nakonec nabídl domácím i šanci, kteří ji ale po nepřesné nahrávce od Ladislava Zikmunda zbytečně pohrdali.
37:12'
Antonín Melka se řítil tváří v tvář olomoucké brance, ovšem na Branislava Konráda nevyzrál, jelikož puk trefil pouze do lapačky slovenského brankáře.
36:51'
Přihrávku od Nicolase Hlavy zachytil Jan Švrček, jenž zároveň založil další postupný útok Kohoutů.
36:11'
Adam Rutar po nahrávce od Jana Káňy nedokázal trefit svatyni Landona Bowa. Puk se následně od zadního mantinelu odrazil zpět do brankoviště, ale kanadský brankář pohotově zakročil.
35:50'
Jiří Ticháček zamířil svou střelu na zadní tyč a nechybělo mnoho, aby se mohl mladý obránce radovat z velmi pěkné branky.
35:21'
K zajímavé ráně se teď odhodlal Kyle Wood, ovšem trefil pouze brusli Viléma Buriana, který puk rozehrál do středního pásma.
34:53'
Střela Jana Bambuly skončila po teči Jakuba Suchánka až v ochranné síti. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu hostí.
34:16'
Po dobrém napadání hostů se dostal ke střele David Škůrek, ovšem zamířil pouze do clonícího Ondřeje Bláhy, který tak zažehnal jakékoliv nebezpečí.
33:58'
Martin Procházka vyslal z hranice mezikruží zajímavý pokus, který ale opět zamířil pouze do výstroje Branislava Konráda, jenž tak kryje další dobrou střelu. Následuje krátká úprava ledu.
33:28'
Hosté se po delší době usadili v útočné třetině, ovšem díky dobré obraně hostů drží puk pouze u mantinelu.
32:48'
Adam Kubík vyslal dobrou střelu, kterou vyrazil Branislav Konrád pouze na dorážejícího Tomáše Plekance, jenž ale podobně trefil jen výstroj slovenského brankáře.
32:20'
Dalibor Řezníček vyslal velmi dobrou ránu, jenž se ale nakonec pouze svezla po betonu Landona Bowa.
31:53'
Do dobré pozice se teď tlačil Ladislav Zikmund, ten ale tvrdě narazil na Tomáše Černého, který ho o puk odebral.
31:13'
Jan Bambula teď vyslal nahrávku, která jednoduše neměla adresáta, a proto se jedná o zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Rytířů.
30:47'
Jiří Ticháček zkoušel vypálit nápřahem od modré čáry, ovšem mířil jen do zadního mantinelu.
30:14'
Ihned po vhazování v útočném pásmu domácích se dostal ke střele Jaromír Pytlík, ten ale trefil pouze kolena clonícího Viléma Buriana.
29:54'
Za brankou hostí se teď zastavil puk, kde o něj oba týmy pochopitelně bojují. Posléze hlavní arbitr přerušuje hru, jelikož nikdo v této chvíli neměl reálný zájem o nějaké další plynutí hry. Následuje komerční pauza.
29:24'
Jan Knotek teď tvrdě složil k ledu Jakuba Babku, který se zvedá jen ztěžka. Rozhodčí tento zákrok, ale neposoudí vyloučením, jelikož dle jejich názoru vše bylo v souladu s pravidly.
28:56'
Domácí se sice drží v útočném pásmu, ovšem hosté brání velmi těsně, a proto svého soka nepouští do žádné šance.
28:09'
Po nedorozumění v obraně hostí vyhodil Václav Veber puk až za branku domácích, což znamená icing. Vhazování se tak uskuteční v útočném pásmu hostí.
27:48'
Po ztrátě Jiřího Ticháčka se do obrany vrátil Nicolas Hlava, který puk pohotově sebral Vojtěchu Tomečkovi.
27:21'
Rostislav Olesz zkusil střelu, která skoro od modré čáry zamířila do masky Landona Bowa, jenž puk nakonec dostal mimo nebezpečí.
26:50'
Na druhé straně se chystal ke střele Ondřej Procházka, tomu ale chuť k pokusu zkazil Lukáš Nahodil svým pohotovým vypíchnutím.
26:20'
Zajímavě prezentovaný pokus Lukáše Klimka skončila pouze na výstroji Landona Bowa, který si i přes menší škobrtnutí s pukem poradil.
25:59'
Po nahrávce od Jiřího Ticháčka, kterou zhatil Jan Káňa, se bude vhazovat ve středovém kruhu, jelikož touš se dostal až na střídačku hostí.
25:19'
Dalibor Řezníček se natahoval k zajímavému pokusu z pravého kruhu, ovšem puk mu na poslední chvíli přeskočil hůl.
24:58'
Pokus Jana Švrčka skončila mimo branku domácích, jelikož puk skončil až na zadním tvrzeném skle.
24:18'
Hosté se teď výrazně osmělili, což se projevuje na aktuálním průběhu, kdy jsou jednoznačně lepší.
23:55'
Lukáš Nahodil po rychlém sprintu vyslal tvrdý pokus, ale trefil opět jen clonícího Martina Kehara.
23:25'
Rostislav Olesz měl na hokejce vynikající šanci, ovšem při odkryté brance trefil pouze clonícího Jakuba Suchánka, jenž tedy uhasil velké nebezpečí.
22:52'
Jaromír Pytlík se tentokrát probojoval do velmi zajímavé příležitosti, ovšem zpoza mezikruží trefil puk pouze do výstroje Branislava Konráda.
22:16'
Antonín Melka vystřelil zajímavě skrytou ránu, ale ta trefila pouze vyrážečku Branislava Konráda, který puk dostal mimo nebezpečí.
21:45'
Prudká rána Václava Vebera proletěla jen těsně nad svatyní hostí, které tak opět podržela štěstěna.
21:12'
Po puku se teď pouze natahoval David Krejčí, který se mohl dostat do zajímavé příležitosti, ale to se mu nepovedlo.
20:54'
Bekhendové zakončení zkoušel Adam Kubík, ovšem trefil pouze beton nachystaného Branislava Konráda.
20:26'
Domácí zatím drží puk ve své pomoci a nikam se neženou, jelikož tento stav jim bohatě stačí.
20:01'
Začala druhá třetina.
Mužstva společně s rozhodčími již jsou na ledové ploše, což samozřejmě znamená, že druhá část započne za malý moment.
Další třetina začne přibližně v 17:52 .
V první periodě jsme viděli velmi svižnou partii, ve které ale byli přeci jen trochu lepší domácí, jenž jsou po zásluze ve vedení. V jedenácté minutě se totiž po pěkné střele prosadili zásluhou Miroslava Indráka. Následně se hosté nedokázali vůbec dostat do žádné šance, a proto je tedy pro výběr Davida Čermáka škoda, že z nějaké další příležitosti nedokázali vydolovat vedení alespoň od dvě branky. Uvidíme tedy, s čím celky vyrukují do druhé části tohoto klání.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
V první třetině se již nic nestane, jelikož David Krejčí drží bezpečně puk ve středním pásmu.
19:37'
Hosté sice udělali chybu v rozehrávce, ovšem střela Martina Procházky nijak nebezpečná nebyla, jelikož zamířila do betonů Branislava Konráda.
19:22'
Adam Rutar teď zajel trochu zbytečně až za modrou čáru a následně zpět, čímž se dostal do ofsajdu. Buly tedy proběhne ve středním pásmu.
18:48'
Jan Knotek se snažil uvolnit v útočném pásmu, ovšem tvrdě narazil na Jakuba Suchánka, který si tak připsal úspěšný hit.
18:10'
Nahození na brankáře Landona Bowa od Davida Škůrka bylo nepřesné, jelikož zapadlo až do ochranné sítě za brankou Kanaďana.
17:50'
Jan Knotek se snažil obtočit kolem branky hostí, ovšem nedokázal se dostat přes připraveného Jiřího Ticháčka.
17:40'
Vyhození od Václava Vebera skončilo až na zakázaném uvolnění a vhazovat se tedy bude po pravém rameni Landona Bowa.
17:17'
První formace se hostí se dokázala dostat do zámku v útočném pásmu, ovšem díky dobré obraně hostí se k žádnému zakončení nedostali.
16'
Po Zikmundově nahrávce pálil Melka pouze do tyče
16:57'
Jan Káňa teď mohl poslat Davida Krejčího do samostatného úniku, ovšem nahrávku nedokázal správně adresovat.
16:23'
Po přečíslení na druhé straně. se dostal ke střele Vilém Burian, ale trefil pouze připravenou lapačku Landona Bowa.
15:49'
Střela Antonína Melky zazvonila na horní tyči! Hosté tak měli obrovské štěstí, jelikož další branka by znamenala opravdu neštěstí.
15:15'
Po rychlém kontru se dostal ke střele z levého kruhu Antonín Melka, ten ale trefil pouze výstroj připraveného Branislava Konráda.
14:58'
Pokus Adama Rutara nezamířil na branku domácích, jelikož puk se ocitl až na zadním tvrzeném skle.
14:06'
Silvester Kusko teď pomohl svému týmu díky důležitému bloku v obranném pásmu a následně puk podržel u vlastní branky.
13:52'
David Krejčí se po kombinaci s Vojtěchem Tomečkem vystavil do ofsajdového postavení, čímž zapříčiňuje vhazování ve středním pásmu.
13:20'
Vojtěch Tomeček se snažil prosadit do zakončení, ovšem puk mu dokázal odebrat Nicolas Hlava čistým zákrokem.
12:50'
Přihrávka od Viléma Buriana před branku domácích byla nepřesná, a proto se hosté tedy zbytečně dostali od moci.
12:12'
Střela Michala Kunce skončila pouze na lapačce Landona Bowa, jenž si tak po delší době připisuje klíčový zákrok. Následuje komerční přestávka.
11'
Domácí Indrák si zasekl puk a přesně vypálil na zadní tyčku, 1:0
11:47'
Protiútok, který vedl Jan Bambula nebyl nebezpečný, jelikož mladíček v barvách hostů se příliš zamotal do kliček s pukem.
11:22'
Jaromír Pytlík se po pěkném uvolnění dostával do dobré šance, ale na poslední chvíli mu puk odebral Tomáš Černý svým čistým zákrokem.
10:57'
Hosté se ihned dostali do útočné třetiny, ovšem do žádného zakončení se nedokázali dostat.
10:33'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí se po své zvýšené aktivitě zaslouženě prosazují! MIROSLAV INDRÁK zavezl kotouč do útočného pásma, kde s ním krátce zamíchal a následně ho poslal bezpečně pod lapačku Branislava Konráda 1-0! Asistence: Nicolas Hlava, Kyle Wood.
09:51'
Postupný útok hostí skončil velmi rychle, jelikož nahrávka od Dalibora Řezníčka skončila pouze na holi Jakuba Suchánka, který dostává svou pětku na střídačku.
09:11'
Hra teď plyne velmi rychle, jelikož se přesouvá z jedné strany na druhou, ovšem bez větších šancí.
08:56'
Rostislav Olesz teď pomohl k zažehnání nebezpečí, když zblokoval prudkou ránu od Jiřího Ticháčka.
08:25'
Danny Kristo vypálil velmi dobrý pokus z pravého kruhu, ovšem trefil pouze masku Branislava Konráda, který tak zneškodnil jakékoliv nebezpečí.
07:56'
Po nahrávce Tomáše Černého skončil puk na střídačce hostí, což znamená vhazování ve středovém kruhu.
07:36'
Přihrávku rukou teď předvedl David Krejčí. Po tomto incidentu následuje vhazování ve středním pásmu.
07:16'
Jan Káňa pouze nahodil puk do útočného třetiny a následně se za ním nevydal, a proto se k moci dostávají domácí.
06:42'
Nahození od Jakuba Suchánka skončilo pouze na připravené lapačce Branislava Konráda, který tak přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
06:19'
Ondřej Procházka vyhodil puk přes všechny čáry, ovšem Branislav Konrád se dostal k touši jako první, a tak se icing nepíská.
05:46'
Jaromír Pytlík se činil pěknou nahrávkou před branku, ovšem zde byl připraven Jan Švrček, který puk uklidil do středního pásma.
05:15'
Napadání hostů zatím dělá domácím velké problémy, což se začíná potvrzovat na kostrbaté kombinaci.
04:54'
Hosté se dostali v krátkém časovém k úseku do pár zajímavých pozic, ovšem všechny střely úplně minuly branku domácích.
04:26'
Po nahrávce Adama Rutara se vystavil do ofsajdového postavení Lukáš Klimek, což tedy znamená vhazování ve středním pásmu.
03:53'
Martin Indrák svou prudkou střelou trefil pouze Tomáše Černého, který velmi pomalu odkulhává na vlastní střídačku.
03:13'
Střela Jiřího Ondruška se odrazila k Vilémovi Burianovi, jenž ale trefil pouze beton Landona Bowa.
02:59'
David Škůrek teď pouze nahodil puk do útočného pásma, čímž pomohl svému týmu k vystřídání.
02:19'
V dobré šanci se objevil Ladislav Zikmund, ale bohužel pro domácí vůbec netrefil hostující svatyni.
01:48'
Domácí jsou stále v moci puku, a proto tedy nikam nespěchají a v klidu si chystají postupný útok.
01:20'
Domácí jsou usazeni v útočné třetině, kde zatím kombinují s pukem podél mantinelů.
00:58'
Na druhé straně mířil k brance Adam Kubík, ovšem vystavil se do ofsajdu, hra je tedy přerušena.
00:28'
Hosté se ihned dostali do útočného pásma, ovšem zatím se nedokázali protlačit do žádné nebezpečné příležitosti.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Samotné utkání tedy započne za pár minut.
Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Veber, Kehar, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Babka, Funk – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Kristo, M. Indrák, Ondřej Bláha – O. Procházka, Filip, Martin Procházka.
Trenér: David Čermák

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), J. Káňa – Klimek, J. Knotek (A), Kusko – Bambula, Navrátil, Olesz – Michal Kunc, Nahodil, Burian.
Trenér: Zdeněk Moták a Jan Tomajko

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Gerát, Hynek.
Poslední vzájemné utkání:

Celky se spolu naposledy střetly v rámci 25. kola Tipsport Extraligy. Tehdy se jednalo se o poslední klání před otevřenými tribunami, čehož příznivci využili a v olomoucké plecharéně tedy bylo vyprodáno. Hráči Kohoutů se dokázali svým fanouškům odvděčit výhrou 4:3. Vítěznou brankou se činil bostonský expres David Krejčí.

HC Olomouc 4:3 Rytíři Kladno I 21.11. 2021

Branky a nahrávky: 4. V. Tomeček (David Krejčí, J. Káňa), 19. Ondrušek (J. Káňa), 26. Kunc (Dujsík, Řezníček), 36. David Krejčí (Ondrušek, V. Tomeček) – 22. M. Beran (K. Wood), 34. Zikmund (Plekanec), 45. M. Beran (K. Wood, Hlava)
Rytíři Kladno

Domácí se i přes menší herní progres prožívají zatím své nejhorší období. Především výsledková nepohoda je hlavním problémem, jelikož mužstvo je z ničeho nic už jen pouhé tři body od sestupové pozice, což leccos naznačuje. V posledním střetnutí padli na domácí půdě právě proti poslednímu Zlínu a to v poměru 1:3, kdy za hostující Berany rozhodl čtyři minuty před koncem odchovanec přerovského hokeje Jakub Ferenc. Poslední bodový příděl získali Rytíři velmi nečekaně na půdě Třince, odkud si nakonec odvezli prohru v prodloužení, kdy se trefil Miloš Roman.

Králem produktivity je legendární útočník Tomáš Plekanec (8+26), čímž tedy potvrzuje, že i ve svém věku stále patří ke klíčovým hráčům svého týmu. Jako druhý v pořadí je snajpr Nicolas Hlava (8+12), jenž paradoxně začínal s ledním hokejem právě v Rocknet Aréně a je tedy odchovancem místních Pirátů. Mezi třemi tyčemi úřaduje zkušený Landon Bow s úspěšností zákroků 89,56%, záda mu kryje juniorský brankář Maxmilian Burda, jenž se do brankoviště v lize ještě nedostal.

Mužstvo Davida Čermáka bude pochopitelně spíše outsiderem, ovšem oproti svému sokovi nemají co ztratit, což bude jejich výhodou.

Zajímavost:
Po poslední prohře Rytířů se začalo velmi ostře spekulovat o šarvátce mezi hráči, kterou ale klub vyvrací. Stále se sice jedná o nepodloženou informaci, i tak tato zpráva jednoznačně vzbudila v mnoha příznivcích velmi zvláštní dojem.

Poslední tři utkání:


Rytíři Kladno 1:3 PSG Berani Zlín
HC Oceláři Třinec 3:2pp Rytíři Kladno
HC Energie Karlovy Vary 6:4 Rytíři Kladno
HC Olomouc

Hosté přijíždí do chomutovské haly v jednoznačně velmi dobrém rozpoložení. Týmová pohoda jde v roce 2022 mohutně cítit, což se mimo jiné potvrdilo na posledních utkáních. Nejprve si v úterý Kohouti vyšlápli na Liberec, když dokázali zvítězit v poměru 3:4pp, a to díky rozhodující brance Davida Krejčího po efektivní souhře s Janem Káňou. Posléze si v pátek poradili výsledkem 4:0 s již zmíněným Zlínem, což rozhodně přineslo velkou úlevu, protože poslední tým tabulky bezpodmínečně umí v poslední době překvapit. Poslední prohru zažili červenobílí při souboji z 30. prosince, kdy i přes výborný výkon padli doma 0:1 s Hradcem.

Vévodou kanadského bodování je objev letošního ročníku Jan Káňa (13+23), kterému prostě a jednoduše neuvěřitelně sedí souhra v první lajně s Davidem Krejčím (17+17), jenž se drží pouhé dvě pozice za svým spoluhráčem z první lajny. V brankovišti zatím můžeme vídat duo Jan Lukáš a Branislav Konrád. Druhý zmíněný utrpěl před počátkem sezóny těžké zranění, ale po třech měsících se vrátil a prozatím předvádí fantastické výkony, jelikož si stále drží statistiku pouze 1,37 inkasovaných branek na zápas.

Tým vedený Zdeňkem Motákem a Janem Tomajkem bude favoritem, ale lehký souboj je rozhodně nečeká.

Zajímavost:


David Krejčí v nedávném rozhovoru prohlásil, že by se rád ukázal na olympijských hrách v Pekingu s Janem Káňou, tak uvidíme, jestli se mu toto přání vyplní.

Poslední tři utkání:

HC Olomouc 4:0 PSG Berani Zlín
Bílí Tygři Liberec 3:4pp HC Olomouc
HC Olomouc 0:1 Mounfield Hradec Králové
Hezký nedělní podvečer při sledování textového přenosu z e40. kola Tipsport extraligy. Hokejisté Kladna dnes na aktuálně svém domácím ledě v Chomutově přivítají Olomouc. Začínáme již v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud