Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Kladno - 1. února 2022   18:00

Mountfield
08:36' F. Pavlík (Jergl) • 46:24' Nedomlel (Orsava, Koukal) • 52:55' Jergl (Kevin Klíma, Kelly Klíma)
3:4
(1:4, 0:0, 2:0)
Kladno
03:58' K. Wood  (Zikmund) • 06:53' M. Beran  (K. Wood) • 16:01' Filip   • 16:54' A. Kubík
Mountfield
Kika, Sýkora – Špůr, Klouček
ČPP Aréna, Hradec Králové
1000 diváků
Kladno
Bow (Janus) – Dotchin (A), Kehar, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Baránek, Arzamascev – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, Filip, M. Indrák – O. Bláha, Kuťák, Babka.

Mountfield HK - Kladno: Jergl snížením přichystal drama v závěru zápasu, 3:4

A nyní je to z mé strany už opravdu vše. Přeji vám úspěšný zbytek pracovního týdne a u dalších přenosů z ledního hokeje se těším na počtenou!
Cenu pro nejlepšího hráče v kladenském dresu si dnes zaslouženě převzal gólman Landon Bow, z týmu Hradce byl stejným oceněním obdařen bek Richard Nedomlel.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 28 (70)
Kladno – 5 (22)
A ještě zajímavost na závěr – v novém tisíciletí se Hradec utkal s Kladnem v extralize už dvanáctkrát, teprve podruhé se ovšem z výhry radovali Rytíři.
Je to tak, šedesát minut uplynulo a známe vítěze! Přestože před zápasem bychom čekali opačný výsledek, tři body dnes berou kladenští Rytíři! Ti maximálně využili hradecké chybky v první třetině, kdy si vypracovali náskok 4:1, a dá se říct, že celých zbylých čtyřicet minut odbránili. Za druhou a třetí třetinu totiž Kladno vystřelilo na hradeckou bránu jen devětkrát, Lvi oproti tomu vyslali za stejný čas neuvěřitelných 54 pokusů! A právě neefektivita byla východočeským kamenem úrazu. Domácímu týmu nechyběl tlak, střely ani šance, dlouho ale nedokázal znovu překonat výborně chytajícího Landona Bowa. Ten nakonec sice ještě dva góly pustil, srovnání ale nedovolil, a i přes hradeckou převahu tak slaví výhru 4:3 Středočeši!
59:55'
A teď letí kotouč přes celé kluziště, zdá se, že je rozhodnuto!
59:37'
Kotouč se drží v rohu, kde se o něj bojuje, Rytíři se vehementně snaží ho tam udržet co nejdéle.
59:27'
Třiatřicet vteřin do sirény, Kladno vyhodilo na icing a vhazovat se bude v jeho obranném pásmu!
59:00'
Mezitím jsou Rytíři v plném počtu a Bow vyrazil další ránu z levé strany.
58:50'
Už je ale hradecký brankář zpátky na střídačce!
58:30'
A protože se bude vhazovat ve středním pásmu, vrací se Kiviaho do brány.
58:30'
Nahození Jeremieho Blaina se snažila tečovat a dorážet hned trojice hráčů v červeném, vše utnul Landon Bow.
57:50'
Ahti Oksanen napálil z pravého kruhu jenom bránícího hráče, hosté se chvíli nato osvobodili.
57:36'
Henri Kiviaho zůstává na střídačce a Východočeši to jdou zkusit v šesti proti čtyřem!
57:36'
Hradečtí trenéři využívají možnost oddechového času, aby naplánovali závěrečný nápor!
57:16'
Filip Pavlík přišel o svou hokejku a jel si vyzvednout na střídačku novou, mezitím Rytíři vyhodili.
57:01'
Dlouho se bojovalo o puk za kladenskou brankou, nakonec celá situace končí vyloučením. Jake Dotchin vyfasoval dvě minuty za podrážení a necelé tři minuty před třetí sirénou jde Kladno do čtyř!
56:16'
Dva Hradečtí se srazili ve středním pásmu a Tomáš Plekanec se díky tomu dostal po chvíli ke střele, trefil ale jen brusle bránícího Bohumila Janka.
56:02'
McCormack se nyní ocitl až u branky a snažil se docpat puk za čáru od levé tyče, Landon Bow se ale dokázal roztáhnout.
55:35'
Obraz hry je teď jednoznačný – zatímco Hradec se snaží všechno otáčet do útoku a cpát na bránu, Kladno se zuby nehty drží, aby ubránilo hubený náskok.
54:28'
Tomáš Plekanec dost důrazně špendlil k ledu Aleše Jergla, což se nelíbilo domácím fanouškům, rozhodčí ale nic nedovoleného neviděli.
54:00'
Martin Kehar nabral Kellyho Klímu, který v tu chvíli neměl puk, dvojice záhy skončila na ledě. Zatímco hradecký hráč se hned zvedl, ten kladenský opustil ledovou plochu a zamířil do kabiny.
53'
Jergl snížením přichystal drama v závěru zápasu, 3:4
53:39'
Kladenští poslali kotouč jenom na icing, nemůžou tak střídat a vhazovat se bude před jejich maskovaným mužem.
53:06'
Krátce po kontaktní brance je tu poslední pauza určená komerčním účelům.
52:55'
Hradec právě vstřelil branku!
Východočeši jsou zpět ve hře, na Rytíře už ztrácí jedinou branku! Kevin Klíma našel zpoza brankové lajny krásnou nahrávkou ALEŠE JERGLA, který využil toho, že mu soupeř nechal v mezikruží velký prostor, a poslal puk k levé tyčce – 3:4. Asistence: Kevin Klíma, Kelly Klíma.
52:35'
Richard Nedomlel chtěl schovat svůj pokus za několik hokejistů vyrovnaných před Bowem, ten si ale výhled našel.
52:19'
Tvrdá střela Filipa Pavlíka se vznesla od výstroje Bowa na plexisklo, Kladno poté vyhodilo na zakázané uvolnění.
51:40'
Matyáš Filip se dostal k dobré střele mezi kruhy, jenže se mu nepovedlo trefit prostor mezi třemi tyčemi.
51:17'
Christophe Lalancette nahodil kotouč z poměrně velkého úhlu, Landon Bow odklonil puk do rohu svou holí.
50:40'
Kelly Klíma stál za brankovou lajnou, zajímavým odrazem se ale od jeho hole vznesl puk směrem k brankovišti a Bow musel rychle reagovat.
49:53'
Petr Koukal se nedokázal protáhnout mezi dvojicí protihráčů, Mountfield ale i tak udržel pásmo. A Richard Nedomlel pak vystřelil zleva, Bow ránu vykryl.
48:49'
Jakub Lev prokličkoval do útočné třetiny a předal touš k pravému mantinelu, zanedlouho se do akce vložili Rytíři. Ti vypíchli puk do středního pásma a odjeli střídat.
48:16'
Nahození zleva si Landon Bow pokryl, vhazovat se bude po jeho ruce s vyrážečkou.
47'
Nedomlel oživil naděje domácích na bodový zisk, 2:4
47:43'
Graeme McCormack si vybruslil doprostřed modré čáry a mířil do pravého horního rohu, tam zasáhl okraj Bowovy lapačky. Následná mela a pokusy o dorážky skončily neúspěchem.
47:08'
Kevin Klíma si rovnal na pravém kruhu střelu švihem, na poslední chvíli mu ale sklouzl kotouč z hokejky a z dobré pozice tak nebylo nic.
46:55'
Ale Kladno si mohlo vzít třígólový náskok hned zpět, Adam Kubík si totiž prorážel cestu dvojicí Východočechů a moc nechybělo k tomu, aby jel sám na Kiviaha.
46:24'
Tak přeci jen se povedlo Hradci přetavit střeleckou převahu v gól! Jakub Orsava narýsoval na levý kruh křižnou nahrávku RICHARDU NEDOMLELOVI, který se do rány opřel a nechytatelně zavěsil pod bližší víko – 2:4. Asistence: Jakub Orsava, Petr Koukal.
45:54'
Rytíři kroužili dlouho kolem Kiviahovy klece, nakonec se zblízka ujal zakončení Jaromír Pytlík. Po menší potyčce následuje komerční přestávka.
45:07'
Adam Kubík se prosmýkl po pravé straně kluziště a z kruhu střílel, Kiviaho vykryl střelecký úhel.
44:23'
Jakub Lev se natahoval na hraně brankoviště po letícím puku, ale nedosáhl na něj a dorážka se nekonala.
43:57'
Boj o puk vyhráli v rohu svého obranného pásma domácí, Bohumil Jank pak na druhé straně prověřil nahozením od modré hostujícího gólmana.
42:51'
A další práce pro kladenského gólmana, nyní schoval v náruči nahození Filipa Pavlíka.
42:39'
Lukáš Cingel si přiťukl kotouč s Radkem Smoleňákem a otevřela se mu volná cesta k bráně, pokus do pravé části klece ovšem vykryl Bow!
41:58'
Od levého mantinelu nahazoval do brankoviště Graeme McCormack, Landon Bow nastavil do dráhy letu puku lapačku.
41:26'
Na pozoru se musel mít Henri Kiviaho, který svými betony utěsnil zády k brankové konstrukci místo u pravé tyče, aby nemohl propadnout puk vyslaný Matějem Beranem.
40:58'
Tempo se zatím nese v poklidném duchu, u kotouče jsou častěji domácí, ale Bowa zatím neprověřili.
40:25'
Kladno začalo s dobrou obranou středního pásma, přes které se Hradec nejprve nemohl dostat a pak se vystavil do ofsajdu.
40:01'
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 25 (41)
Kladno – 4 (17)
Prostřední dvacetiminutovka nabídla úplně jiný pohled než ta první. Zatímco v úvodní třetině byly týmy střelecky vyrovnané a padaly branky, v té druhé jasně dominoval Hradec. Ten Rytíře šestinásobně přestřílel, jenže z toho nedokázal vytěžit jedinou trefu! K vidění byly i přesilovky na obou stranách a přestože Mountfield byl většinu času v útočném pásmu, kombinoval a vyslal na Bowa řadu nebezpečných střel, kladenský muž v masce nepovolil. Po čtyřiceti minutách hry tak Kladno stále vede 4:1 a od třech bodů ho dělí jedna třetina! To ale Lvi nebudou chtít dopustit a uvidíme, zda se jim povede prolomit střeleckou smůlu.
Další třetina začne přibližně v 19:59.
40:00'
39:50'
Graeme McCormack trefil z levého kruhu Bowovu hruď, Hradec může jen otáčet hlavu ke stropu, co všechno tuto třetinu neproměnil!
39:25'
Východočeši se ocitli v signalizovaném ofsajdu, místo vymýšlení další akce tak museli vyklidit pásmo.
38:16'
Už to vypadalo, že bude Kladnu odpískán icing, Nicolas Hlava byl ale přeci jen rychlejší, a tak se přerušení hry nekonalo.
38:09'
Radek Smoleňák se natahoval po puku na dlouhou hokejku, vysoký oblouček pak Landon Bow bez problémů shrábl.
37:39'
Lukáš Cingel nastavoval na hraně brankoviště hokejku na teč, nepovedlo se mu ale trefit letící hrací předmět.
37:05'
Kelly Klíma se pokoušel pálit hned po vhazování, kotouč mu ale na hůl nesedl tak, jak by si představoval, a neletěl natolik rychle, aby ho Bow nedokázal zneškodnit.
37:00'
Po přihrávce rukou a střídání na obou stranách se bude vhazovat po levé ruce Landona Bowa.
36:26'
Tomáš Plekanec sice nemířil mezi tři tyče a spíše nahrával, i tak ale Kiviaho raději pro puk lapačku natáhl.
36:16'
Zakázané uvolnění Rytířů vrací hru do jejich obranného pásma.
35:30'
Zpětná nahrávka byla příliš prudká a Hradec se sám připravil o pásmo. Mimochodem, v této třetině vyslali domácí na soupeřovu svatyni už 20 střel, oproti tomu Kladno vypálilo jen třikrát!
34:53'
Do rychlého protiútoku se postupně zapojila čtveřice hradeckých hokejistů a pod nadskakujícím spoluhráčem zakončoval Jeremie Blain, Landon Bow ale dnes chytá výborně!
34:16'
Rytíři jsou v plném počtu a myslím, že mohou být tentokrát opravdu rádi, že oslabení přečkali bez obdrženého gólu!
33:53'
McCormackova rána se odrazila od betonu a puk zůstal volně ležet na brankovišti, nikdo v červeném se k němu ovšem se svou hokejkou nedostal.
33:29'
Velký tlak domácích podtrhl Ahti Oksanen střelou z pravého kruhu, kterou musel Landon Bow likvidovat netradičním napůl skokem a napůl brankářským zákrokem. Kladno následně vyhodilo!
32:50'
Filip Pavlík nejdřív protáhl Bowův levý beton, chvíli poté netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
32:25'
Jeremie Blain chtěl využít clony před gólmanem, jeho přízemní střela se ale do brány nepodívala.
32:12'
Na hřišti bylo vidět během chvíle více zákroků, za které by se dal udělit trest, což hlasitě vyjádřili také fanoušci. Na trestnou lavici nakonec putuje za podrážení Jiří Ticháček a po komerční přestávce Hradec zahájí přesilovku.
31:18'
Třetí útok Hradce si teď přichystal na své protihráče sérii nepříjemných pokusů, všechny ale hostující obrana pokryla.
30:38'
Lukáš Cingel přišpendlil Jakuba Suchánka na mantinel tak důrazně, až se od něj sám odrazil a skončil na ledě.
29:49'
Ahti Oksanen zkoušel tečovat nahození od modré na hraně brankoviště, ale nepovedlo se mu zasáhnout letící pryž.
29:27'
V té se ale nic mimořádného neudálo a také Hradec už je na ledě s pěti bruslaři.
28:55'
Rytíři jsou v plném počtu a mají před sebou krátkou přesilovku.
28:47'
Jakub Orsava měl u pravé tyče nastavenou hůl a křižná nahrávka na ni přesně dopadla, Orsava ale nedokázal zvednout puk nahoru a trefil jen beton!
28:24'
Pohledná akce Východočechů na jeden dotek zakončená Lukášem Cingelem byla následovaná rovněž pohledným a hlavně pohotovým zákrokem Landona Bowa! Následně se strhla ještě menší potyčka, byla ale brzy ukončena.
27:40'
Emoce pracují na ledě i v hledišti, v krátkém časovém sledu jsou tu další dvě vyloučení! Zatímco hradecký Aleš Jergl vyfasoval trest za nedovolené bránění, kladenský Ladislav Zikmund za nafilmovaný pád.
27:24'
Mountfield o svou přesilovku přichází, Ahti Oksanen totiž nyní podrážel a rovněž si odpočine u trestoměřičů.
27:18'
Ahti Oksanen napálil z pravého kruhu z voleje bližší tyč!
26:50'
Matyáš Filip si odpyká dvě minuty na kladenské trestné lavici a Hradec bude mít přesilovku, provinil se totiž hákováním.
26:38'
Čtvrtá lajna v čele s Kellym Klímou nyní navezla kotouč do brankoviště skoro i s vlastním tělem, Landon Bow se ale roztáhl na brankovišti.
26:20'
Ahti Oksanen zavezl puk do útoku a sám svou rozjetou akci také zakončil, když se z poměrně velkého úhlu snažil překvapit brankáře z levé strany. Na řadu přichází po jeho pokusu komerční přestávka.
26:00'
Suchánek nakonec opustil led po svých a teď je na střídačce opečováván, ledová plocha se zkontrolovala, jestli někde není krev. A budeme pokračovat dál.
26:00'
Po souboji v rohu kladenského obranného pásma zůstal na ledě ležet Jakub Suchánek, který se drží za hlavu.
25:38'
Jeremie Blain nejdříve poslal oblouček pro Aleše Jergla, ten ho před bránou ale nestihl zpracovat. Chvíli nato byl Blain u puku znovu a tentokrát pálil od modré a Bow měl co dělat, aby mu touš nepropadl výstrojí.
24:38'
Miroslav Indrák se snažil procpat puk kolem pravé tyče, Henri Kiviaho byl připraven.
24:19'
Graeme McCormack vyslal dělovku od modré, kterou vyrazil Bow před sebe a o dorážku se pokoušela rovnou dvojice Východočechů. Ani jeden ale úspěch neslavil.
23:08'
Radek Smoleňák byl v útočném pásmu dřív než kotouč letící vysokým obloučkem, a tak je z toho hradecké postavení mimo hru.
22:23'
To byly šance! Petr Koukal se natáhl v mezikruží po volném puku a snažil se ho uklidit zblízka za Bowa, z následných dorážek pak vyslal tvrdou ránu z pravého kruhu Bohumil Jank. I tu ale Landon Bow lapil.
21:34'
Nikita Ščerbak číhal na ránu z pravého kruhu, nahrávka od modré mu ale na hůl nepřišla. Naopak Kladno se zmocnilo puku a zamířilo na druhou stranu, byl z toho jen ofsajd.
20:50'
Na druhé straně pálil po přejetí modré Martin Kehar, proti kotouči vykopl Bow levý beton.
20:20'
Hradečtí se snaží od začátku vyvinout tlak na bránu, ale nedaří se jim na delší dobu usadit v pásmu.
20:01'
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 15
Kladno – 14
Zajímavá třetina! Přestože favorizovaným týmem je dnes rozhodně Hradec, je to Kladno, kdo po dvaceti minutách vede o tři góly. Střelecky jsou na tom oba soupeři podobně, jenže Středočechům se povedlo lépe vyžít soupeřovy chyby – podklouznutí na obranné modré čáře, špatnou rozehrávku i seknutí zezadu, z čehož plynulo trestné střílení. V součtu s otevírací brankou už jsou z toho čtyři trefy v hradecké síti oproti jediné v té kladenské a uvidíme, co se stavem 1:4 předvedou Východočeši před svými fanoušky v další části hry.
Další třetina začne přibližně v 18:58.
20:00'
19:45'
Mountfield je na ledě v plném počtu, oslabení tedy ubránil.
19:39'
Radek Pilař vybojoval za bránou kotouč a poslal ho na opačnou stranu kluziště.
18:59'
Rytíři sice vstřelili už čtyři góly, co jim ale dnes i tak moc nejde, to jsou přechody modré čáry ve více hráčích. Byl jim odpískán další ofsajd.
18:28'
Kladno je na ledě v plném počtu a jeho zkrácená přesilová hra právě začíná.
17'
Kubík proměněným nájezdem vyhnal Kiviaha z branky, 1:4
17'
Filip v brejku prostřelil Kiviaha, 1:3
17:52'
Po ráně od modré se kotouč nebezpečně zvedl do vzduchu kolem Kiviahovy brány, naštěstí pro domácí ale skončil vedle ní.
17:42'
A nyní se poměr sil na ledě vyrovná, protože hradecký Jeremie Blain odchází na trestnou lavici z důvodu podrážení.
16:54'
Kladno právě vstřelilo branku!
ADAM KUBÍK naznačil kličku do bekhendu a následně vrátil kotouč zpátky a jednoruč zakončil za přesouvajícího se brankáře. Pohledným nájezdem posílá Kladno do vedení už 4:1!
16:54'
Jenže tahle přesilovka se zatím Hradci vůbec nedaří! Do úniku totiž ujel Adam Kubík, který byl lehce zezadu přiseknut Graemem McCormackem a je nařízeno trestné střílení!
16:21'
Hned nato ale Hradec získává možnost hrát v početní převaze, za nedovolené bránění jde pykat Tomáš Plekanec.
16:01'
Nedáš, dostaneš! Blain nezvolil dobrou rozehrávku, čehož využil MATYÁŠ FILIP, který ujel do samostatného úniku. Nic složitého nevymýšlel a uklidil touš do prostoru mezi betony – 1:3. Bez asistence.
15:53'
Vyražená střela Blaina se odrazila na hůl Jakuba Lva, ten ale z mezikruží netrefil bránu!
15:01'
Ahti Oksanen měl před sebou na levé kruhu volnou cestu k bráně, jeho ránu ale Landon Bow přečetl. A podobně si poradil také s pokusem Richarda Nedvěda, který byl vyslaný z vrcholu téhož kruhu.
14:18'
V krátkém sledu jsme teď byli svědky několika nepřesností na obou stranách, začínající útoky tak většinou velmi rychle skončily ve střední třetině.
13:26'
Christophe Lalancette vycítil šanci, sebral v obranném pásmu puk a zamířil na druhou stranu. Střelu v situaci jeden na jednoho vyslal k levému betonu Bowa, toto místo si kladenský muž v masce pokryl.
12:46'
Hradečtí nechali vzadu mezeru a Kladno se rozjelo dopředu v protiútoku dva, možná tři na jednoho! Nahrávku ale zbývající bek znemožnil, konečná střela Jakea Dotchina skončila nad bránou.
12:27'
Další ofsajd hostujícího celku znamená druhou komerční přestávku dnešního utkání.
11:54'
Jaromír Pytlík při svém průniku středním pásmem nejprve zakopl o spoluhráče a hned nato o protihráče, což už mu sebralo nejen rychlost, ale rovněž puk.
11:26'
Aleš Jergl přebral mezi kruhy kotouč od Kevina Klímy, a i když byl k bráně zády, jeho pokus mířil nebezpečně blízko mezery mezi gólmanovými betony.
11:01'
O útočný výpad se pokusili pro změnu Středočeši, jenže se jim nepovedlo přejít modrou čáru dle pravidel.
10:19'
Jakub Lev střílel z mezikruží, Landon Bow byl připraven a střelu vyrazil.
10:00'
Hradečtí se vstřelenou brankou nabudili, teď se musela mít před domácími kombinacemi hostující obrana na pozoru.
08:36'
Východočeši se nenechali dvoubrankovou ztrátou rozhodit a už je na světě kontaktní gól! Aleš Jergl zavezl puk za branku, odkud poslal zadovku FILIPU PAVLÍKOVI. A ten přesně z úrovně brankové čáry zvedl puk pod víko – 1:2. Asistence: Aleš Jergl.
08:29'
Kevin Klíma rýsoval nahrávku přes osu hřiště, netrefil se ale přesně, a tak spoluhráč nemohl pálit z první.
08:09'
Jankovu tvrdou ránu se snažil ještě před bránou dorážet jeden z jeho kolegů útočníků, Landon Bow ale situaci kontroloval.
06:53'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Jeden z hradeckých beků při obranné činnosti neudržel rovnováhu a skončil na ledě, čehož využili hosté. Ti šli dopředu rázem v přečíslení, MATĚJ BERAN ovšem žádnou nahrávku nevymýšlel a prostě a jednoduše zavěsil do bližšího vinglu – 0:2. Asistence: Kyle Wood.
06:19'
Pokus po ledě doputoval středem hřiště až ke Kiviahovi, který musel použít svou hokejku, aby puk odklonil do bezpečí.
06:08'
A střela z podobného místa i na druhé straně. Tentokrát se po ni vrhl Henri Kiviaho, jenž odstartoval komerční přestávku.
05:40'
Bohumil Jank ucítil šanci a narýsoval od modré čáry křižnou střelu těsně nad ledovou plochou. Landon Bow si ovšem našel výhled a kotouč lapil do lapačky.
05:18'
Kladenští dlouho drželi domácí celek před Kiviahem, dál než ke kombinaci kolem mantinelů se ale nedostali.
4'
Nahození Wooda zaskočilo Kiviaha. Rytíři vedou, 0:1
04:53'
Východočeši nemohou na led poslat čerstvé síly, jejich rozehrávka totiž doletěla jenom na icing.
03:58'
Ale nyní už Kiviaho kotouč ze své sítě lovit musel a Rytíři tak vedou! Bohumil Jank ztratil v souboji helmu a dle pravidel tak okamžitě zamířil na střídačku, možná i to domácí lehce rozhodilo. A přesně v ten okamžik vypálil křižnou ránu od modré KYLE WOOD, kotouč zapadl ke vzdálenější tyči a překonal brankovou lajnu – 0:1. Asistence: Ladislav Zikmund.
03:40'
Ladislav Zikmund se snažil překvapit Kiviaha zakončením z blízkosti pravé tyče, domácí strážce svatyně se nachytat nenechal.
03:16'
Rytíři rozehráli nepřesně a kotouče se ujali domácí, Ahti Oksanen pak rozehrál okamžitě k Bowovi. Ten pro jistotu kotouč přikryl.
02:33'
Na druhé straně se protáhl proti svižné střele i Bow, na rozdíl od svého hradeckého protihráče hru přerušil.
01:40'
Teď ovšem šlo Kladno dopředu v přečíslení dvou na jednoho a zleva zakončoval Miroslav Indrák! Henri Kiviaho však u tyče prostor nenechal a vytěsnil pokus na zadní mantinel.
01:24'
Rytíři hned zamířili na druhou stranu, jenže ani jim se nezadařilo – rozehráli na zakázané uvolnění.
01:05'
Christophe Lalancette zavezl kotouč do útoku, nedokázal ale nahrát nikomu na druhou stranu a Kladenští jej v přesile v rohu hřiště od puku odstavili.
00:38'
Krátce po buly se do střely opřel Jakub Lev, netrefil však bránu a kotouč dokonce vypadl mimo kluziště, rozhodčí tak u časoměřičů museli vyzvednout nový.
00:31'
Se střelou z velké dálky neměl Landon Bow problémy a v pohodě ji skryl v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.
00:13'
První útočné akce se chopili hosté, nevypočítali ovšem přechod modré lajny a je z toho jenom postavení mimo hru.
00:01'
Oba týmy už naskočily na led, pozdravily se na modrých čarách a od začátku duelu už nás dělí jen tradiční pozdrav s gólmany.
Rozbruslení je minulostí, pojďme se ale ještě před startem podívat na změny v sestavách. Rytíři udělali jedinou výměnu oproti minulému mači – místo Jaromíra Jágra naskočí ve čtvrté lajně Ondřej Bláha. Hradec postaví mezi tři tyče Henriho Kiviaha, mimo hru zůstal Martin Štohanzl a také došlo k promíchání útoků číslo dva, tři a čtyři.

Mountfield HK: Kiviaho (Sajdl) – Blain, Jank, F. Pavlík (A), R. Pilař, McCormack, Nedomlel – Oksanen, Cingel, Smoleňák (C) – Lev (A), Lalancette, Ščerbak – Jergl, Kevin Klíma, Orsava – Kelly Klíma, Koukal, Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Kehar, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Baránek, Arzamascev – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, Filip, M. Indrák – Ondřej Bláha, Kuťák, Babka.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Kika, Sýkora – Špůr, Klouček.
Konec přestupového období

Spolu s koncem ledna došlo k uzávěrce přestupového období, pojďme se tedy podívat, co se v obou klubech v posledních dnech změnilo. Hradec Udělal v kádru v sezóně minimum změn, právě minulý měsíc přišel pod Bílou věž útočník se zkušenostmi z ANHL, NHL i KHL Nikita Ščerbak, naopak tým opustil Patrik Lamper. A poslední změna se týkala gólmanského postu – v rámci trejdu putoval do Karlových Varů Štěpán Lukeš, opačným směrem se stěhoval Filip Novotný. Ten ale na dnešní soupisce není.

Také Rytíři přivedli novou osobnost do brankoviště, konkrétně Jaroslava Januse, jenž však za Kladno ještě nechytal a také dnes je zapsán jako gólman číslo dva. Středočeši během sezóny obměnili kádr více než Východočeši, z těch nejčerstvějších změn ale ještě zmiňme odchod forvarda Dannyho Krista a z KHL příchod beka Zachara Arzamasceva, jenž dnes figuruje na postu sedmého obránce.
Letošní vzájemné zápasy

Tři utkání, tři hradecké výhry. Dvakrát to byla z východočeského pohledu vcelku jasná záležitost, jednou se ale Rytířům povedlo získat alespoň bod, protože duel rozhodlo až prodloužení. Naposledy se oba celky setkaly před Vánoci, kdy Lvi nadělili Středočechům pod stromeček devět tref.

14.9.2021, 3. kolo, Kladno vs. Hradec 0:3
26.10.2021, 18. kolo, Hradec vs. Kladno 4:3p
21.12.2021, 33. kolo, Kladno vs. Hradec 2:9
Pohled do týmových statistik

Pokud si prohlédneme statistiky vedené celým týmům, zjistíme, že v něčem Kladenští přeci jen vynikají. Mají třeba druhou nejlepší úspěšnost na vhazování (52,34 %), tvrdou hrou udělili soupeřům také druhý nejvyšší počet hitů (353).

Ne tak lichotivě ovšem působí prvenství v tabulce udělených trestů, jelikož Rytíři vyfasovali už 515 trestných minut, což je o 64 víc než druhá nejtrestanější Ridera. Ani Mountfield ovšem nepatří k té slušnější polovině mančaftů, rozhodčí mu letos nadělili již 424 minut nedobrovolného odpočinku.

Jak již bylo zmíněno, Východočeši inkasovali v extralize druhý nejnižší počet gólů, s čímž jistě souvicí i fakt, že na svého brankáře příliš střílet nenechají – propustí na něj každý zápas průměrně méně než 27 střel a v tomto ohledu je lepší už jen vedoucí Třinec (necelých 24 střel za zápas). A za zmínku také stojí hradecká téměř 85% úspěšnost na oslabení.
Nejproduktivnější hráči Rytířů Kladno

1. Tomáš Plekanec – 43 bodů (12+31)
2. Nicolas Hlava – 26 bodů (11+15)
3. Adam Kubík – 21 bodů (16+5)

Nejlepší střelec: Adam Kubík (16 gólů)
Nejlepší asistent: Tomáš Plekanec (31 nahrávek)
RYTÍŘI KLADNO
14. místo, 43 bodů, 43 zápasů, skóre 109:151

To u Rytířů se řeší jiné problémy než v Hradci. Napovídá tomu aktuální čtrnáctá pozice, která Kladenským „přislibuje“ baráž. Ta ale ovšem stále není jistá, pokud by Kladno zabralo, mohlo by se ještě dotáhnout na týmy před sebou – na třináctý Litvínov ztrácí 9 bodů a na jedenáctou Olomouc 12. Velkým problémem Středočechů je počet inkasovaných branek, který je nyní na čísle 151 a znamená nejhorší bilanci v soutěži; Kladno obdrželo o osm gólů víc než poslední Zlín a dokonce o 26 víc než již zmiňovaná třináctá Verva.

Právě proti té si ale Rytíři v posledním mači připsali v minisouboji na spodním konci tabulky cenné body, když ji v neděli porazili poměrem 5:2. A pokud se podíváme ještě dál, zjistíme, že před mačem s Litvínovem sice z šesti klání Kladno čtyři prohrálo, ovšem tři z toho až v nastaveném čase a dokonce pět z těchto utkání skončilo rozdílem jediné branky. Že by se ve středních Čechách přeci jen blýskalo na lepší časy?
Nejproduktivnější hráči Mountfieldu HK

1. Ahti Oksanen – 40 bodů (20+20)
2. Radek Smoleňák – 29 bodů (12+17)
3. Aleš Jergl – 29 bodů (11+18)

Nejlepší střelec: Ahti Oksanen (20 gólů)
Nejlepší asistenti: Ahti Oksanen a Graeme McCormack (oba 20 nahrávek)
MOUNTFIELD HK
2. místo, 88 bodů, 43 zápasů, skóre 140:94

Hradec na druhé příčce? To se pod Bílou věží před sezónou nečekalo, o to příjemnější to ale nyní pro Lvy i jejich fanoušky je. Hradečtí okupují špičku tabulky právem, na kontě mají 30 výher a 13 porážek, spolu s Třincem drží jako jediní počet inkasovaných branek pořád pod stovkou a také vstřelili po Spartě druhý nejvyšší počet gólů.

Parta kolem trenéra Tomáše Martince a kapitána Radka Smoleňáka se pyšní třeba osmizápasovou vítěznou šňůrou, od nového roku jsou ale výsledky o něco víc na houpačce – z osmi duelů odešli Východočeši poraženi čtyřikrát, nutno ale podotknout, že se v průběhu potýkali s rozsáhlejší marodkou. Nyní mají ale v zádech dvě výhry (s Libercem 6:2, s Vítkovicemi 3:0) a proti Kladnu je poženou dopředu domácí příznivci.
Dámy a pánové, ze soutoku Labe a Orlice vám přeji příjemný den! Pracovní týden už je v plném proudu i pro extraligové hokejisty, které v úterý čekají zápasy 48. kola soutěže. Nás ale bude v tomto on-line přenosu zajímat především jeden – souboj mezi Mountfieldem HK a kladenskými Rytíři odstartuje v 18 hodin!