Tipsport Extraliga - Základní část - 59. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Zlín - 6. března 2022   17:00

Sparta
14:53' Tomášek (Chlapík) • 22:08' Chlapík (M. Forman) • 29:20' Z. Doležal (R. Horák, M. Jandus) • 54:35' Chlapík
Zlín

SESTŘIH: Sparta Praha - Zlín 4:1. Chlapík třemi body poslal svůj tým do čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Máme hotovo, Sparta hravě porazila poslední Zlín a bez sebemenších komplikací si zajistila konečné třetí místo po základní části! Berani se snažili svým soupeřům vzdorovat, na více než jeden gól se ale nevzchopili.
59:50'
Jeden z hostujících hráčů drží puk za Hufem, běží závěrečné sekundy základní hrací doby.
59:11'
Němeček zpoza branky rozehrál puk dopředu, Pražané ovládají závěr zápasu.
58:46'
Doležal se vrátil zpět na hrací plochu, Sparta je v plném počtu. Pomalu ale jistě jdeme do finále.
58:21'
Utkání se v O2 areně v klidu dohrává. Ochozy putuje mexická vlna, do které se zapojují oba fanouškovské tábory.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:46'
Zlínští se vlastním nedorozuměním dostali do ofsajdu, tahle kombinace jim úplně nevyšla.
57:13'
Kubiš z kruhu trefil Hudáčkův beton, domácí následně kotouč vyhodili ven ze své třetiny.
56:41'
Zdeněk Doležal (SPA) se podruhé v dnešním zápase přesouvá na trestnou lavici, kam byl i tentokrát poslán za vysokou hůl.
56:18'
Sparta se znovu usadila před Hufem a snaží se na něj poslat jednu střelu za druhou, defenzíva Zlína ale situaci zatím zvládá.
55'
Suhrada nabídl šanci pro Chlapíka
55:40'
Moravčík poslal puk podél modré Dvořákovi, jehož následná střela byla zblokována protihráčem.
54:58'
Hudáček zvládl nevýrazný zlínský útok, domácí se dostávají ke kotouči a míří zpět do útočné třetiny.
54:35'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle si Suhrada za rámeček rozhodně nedá, Sparta po jeho obrovské chybě zvyšuje na rozdíl tří branek! Hostující zadák se pokusil puk rozehrát ven z pásma, místo toho jej ale naservíroval přesně na hokejku FILIPA CHLAPÍKA. Ten z modré čáry popojel blíže k brankovišti a překonal Hufa střelou k tyči – 4:1! Bez asistence.
53:32'
Berani vyhodili puk až za Hudáčka, dle rozhodčího o icing nešlo. Hra tak plyne dál.
52:54'
Do konce základní hrací doby zbývá ještě sedm minut, o vítězi je ale více méně rozhodnuto už nyní. Sparťané nadále soustavně ostřelují Hufovu branku.
Střely na branku: 36 – 17.
52:17'
Na druhém konci hrací plochy pálil Němeček, jehož střela se ale od protihráče odrazila do ochranné sítě, a Hufa tudíž nijak neohrozila.
51:31'
Němec otestoval Hudáčkovu pozornost nahozením ze středního pásma, které sparťanský gólman hravě vytěsnil za své brankoviště.
51:14'
Dění nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, Zlín si na své konto připisuje další icing.
50:49'
Po souboji u pražské modré čáry byl odpískán ofsajd, další buly proběhne ve středním pásmu.
50:16'
Kotouč po střele jednoho z domácích skončil v ochranné síti. Sparta mírně tlačí na Hufovu klec, její nápor ale na intenzitě nenabírá a hosté se zvládají bránit.
49:37'
Maskovaný Beran si na své konto připsal další zákrok a rozhodl se na malou chvíli zastavit hru.
48:46'
Zlínský gólman sice musí být ve střehu, sparťané jsou v útoku, ale nedaří se jim branku soupeře ohrozit.
48:11'
Chlapík zkusil štěstí lehkým nahozením z hranice pásma, které končí v Hufově rukavici.
Střely na branku: 31 – 17.
47:58'
Domácí přežili další oslabení a jsou v pěti, hra se takřka okamžitě po konci Horákova trestu přesouvá před brankoviště Daniela Hufa.
47:18'
Před pravou tyčí byl v dobré pozici Sedláček, který ale neudržel neposednou pryž na své holi, a nedokázal tak Hudáčka ohrozit.
46:43'
Novotného střela proskákala kolem branky, jeden z domácích puk následně vyhodil ven ze třetiny.
46:01'
Strnad se po chybě dvou hráčů Zlína ve vlastním oslabení dostal do úniku, Huf ale zachoval chladnou hlavu a jeho zakončení do horní části branky vytěsnil mimo nebezpečí!
45:35'
Roman Horák (SPA) na kruhu hodně okatě podrazil napadajícího Chudila, za což dostává menší trest.
45:08'
Matuškinovo nahození bylo rozhodčím vyhodnoceno jako icing, dění se vrací k Hudáčkově svatyni.
44:45'
Už pár desítek sekund se hraje před Hufem, hosté jsou pod tlakem. Zatím mu zvládají čelit.
44:12'
Závar před Hufem končí vychýlenou brankou, kterou z předepsané pozice nejspíš vykopl sám gólman. Samozřejmě nedopatřením.
43'
Köhler dorazil puk z hranice brankoviště
43:29'
Zlín po vstřelené brance na ledě trochu ožil, sledujeme o poznání vyrovnanější podívanou než v uplynulých dvou periodách.
42:50'
Sparta se pokusila o rychlou odpověď, jeden z jejích borců ale z úniku nezakončil úplně ideálně a bekhendem minul tři tyče!
42:06'
Zlín právě vstřelil branku!
Hostům se v přesilovce pět na tři nakonec přeci jen podařilo na Hudáčka zatlačit a hned je z toho gól! O čisté konto slovenského gólmana připravil BEDŘICH KÖHLER, který z hranice brankoviště do branky doklepl Suhradovu odraženou střelu – 3:1! Asistence: Jiří Suhrada, Pavel Kubiš.
41:38'
Sparťané hned dvakrát v rozmezí pár sekund vyhodili pryž ven ze svého pásma, Beranům dvojnásobná početní výhoda vůbec nevychází dle plánu.
41:14'
Honejskova střela z mezikruží po kontaktu s Hudáčkem rozvlnila ochrannou síť, přerušuje se.
40:56'
Tak to je hodně nepříjemný start periody pro Spartu, která jde na minutu a půl do tří! Formanovi bude dělat společnost Michal Moravčík (SPA), který byl vyloučen za podrážení.
40:20'
Už dvacet sekund po začátku poslední části se vylučuje, za hákování jde ven Miroslav Forman (SPA).
40:01'
Sparta bez nejmenších komplikací kráčí k tříbodovému vítězství, které by pravděpodobně znamenalo definitivní pojištění přímého postupu do extraligového čtvrtfinále. Pražané mladou zlínskou soupisku nepouští ke slovu a za celé dvě třetiny jim dovolili jen jedenáct střel, přičemž ani jedna z nich Hudáčka nepřekvapila.
39:52'
Moravčík zavezl puk za Hudáčka, sparťané mají poslední sekundy prostřední části pod kontrolou.
39:23'
Němec operuje s kotoučem na kruhu před svou brankou a vyhlíží někoho, na koho by jej mohl rozehrát.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:54'
Slovenská opora domácích předvedla další zákrok, vhazovat se bude po levé straně sparťanské branky.
38:29'
Hudáček je snad vůbec poprvé v zápase pod mírným tlakem, všechny dosavadní projektily Zlína ale šly mimo tři tyče. Trefily jen hrazení.
37:56'
Do konce prostřední části zbývá jen něco málo přes dvě minuty, častěji jsou nyní na puku hosté.
37:18'
Okál zachytil přihrávku protihráče a s pukem vyrazil do útoku, z kruhu nastřelil Hudáčkův beton.
36:38'
Němeček nahodil puk na Hufa zpoza kruhu, ten odpověděl jednoduchým pohybem lapačkou.
35:58'
Utkání se nyní nese v poměrně klidném tempu, domácí mají puk takřka přilepený na svých hokejkách a soupeře k němu vůbec nepouští.
35:21'
Na konci krátké série domácích přihrávek byl Chlapík, jehož projektil zmizel ve výstroji připraveného zlínského gólmana. Okál se vrací zpět na led.
34:43'
Sparta v přesilovce kontroluje hru, na Hufovo brankoviště ale tentokrát nijak výrazně netlačí.
34:14'
Moravčíkův pokus z modré tečoval Řepík, Huf ale puk bez větších obtíží vytěsnil vyrážečkou.
33:34'
Huf si v probíhajícím oslabení připsal už dva zákroky, po zneškodnění Řepíkovy rány z prostoru pro vhazování se rozhodl puk do hry nevracet.
33:22'
Domácí mohou znovu navýšit svůj náskok, Zdeněk Okál (ZLN) je trestán za vysokou hůl.
Střely na branku: 23 – 5.
32:42'
Berani se pokusili po dlouhé době proniknout do útočného pásma, zastavil je ale čárový sudí – ofsajd.
31:58'
Nahození z modré čáry před hostující brankoviště neprošlo, zastavilo se kdesi v chumlu v mezikruží.
31:43'
V parádní šanci se ocitl Šmerha, jenž z levého kruhu rychlou střelou orazítkoval Hufův beton.
30'
Doležal prošel přes defenzívu soupeře a navýšil vedení
30:55'
Sparta stále obléhá zlínské brankoviště. Pokud se už nyní znatelně unavená hostující obrana rozpadne, mohl by z toho dnes být ještě pořádný debakl.
29:55'
Forman chtěl do zakončení poslat Sobotku, jenže ten na jeho přihrávku před brankoviště vůbec nezareagoval. Puk kolem něj jen projel.
29:20'
Pražané hravě kontrolují hru a přidávají další gól! Horák z pravé strany posunul puk na střed na hokejku ZDEŇKA DOLEŽALA, který hravě pronikl za hostující obranu, položil si Hufa a zakončil mezi jeho beton a pravou tyč – 3:0! Asistence: Roman Horák, Martin Jandus.
28:45'
Riedl se obětavě položil do rány z modré čáry, kterou zblokoval vlastním břichem. Na chvíli padl k ledu, ale rychle se z něj zvedl a zapojil se zpět do dění.
28:11'
Tomášek pálil jen těsně mimo, kotouč letěl tak dvacet centimetrů vedle pravé tyče zlínské klece.
27:52'
Hudáček byl po dlouhé době nucen zasahovat, Zabusovs se rychle vkradl na pravý kruh a bekhendem nastřelil hrudník domácího brankáře.
Střely na branku: 19 – 2.
27:41'
Oba kluby jsou po dvou minutách znovu v plném počtu, Sparta se dostala do ofsajdu.
26'
Po trefené horní tyčce se strhla větší mela
26:55'
Sobotka se po zachycení dlouhé přihrávky dostal do úniku, z mezikruží ale trefil jen mantinel za Hufovou svatyní!
26:16'
Talafa chvíli držel puk za svou klecí a následně jej rozehrál dopředu, Zlínští hráči byli ale domácí obranou zastaveni už v neutrální zóně.
25:25'
Filip Chlapík (SPA) a Pavel Kubiš (ZLN) jsou trestáni shodně za hrubost, uvidíme hru čtyři a čtyři.
25:25'
Atmosféra rychle houstne! Jeden ze sparťanů trefil horní tyč a Huf odraženou pryž zalehl, přičemž po přerušení byla k vidění agresivní strkanice mezi snad všemi hráči na ledě! Tohle se bez trestů neobejde...
25:02'
Hufova svatyně je pod čím dál tím větším tlakem, Zabusovs se na led vrátí za pár sekund.
24:28'
Na Formana zívala prázdná branka, domácí útočník ale v ideální pozici jen promáchl! Obrovská škoda pro Spartu, ke třetímu gólu moc nechybělo!
24:17'
Teď se Sobotka pro změnu rozhodl vzít věci do vlastních rukou, Huf byl ve střehu a projektil lapil.
23'
Chlapík se přesně trefil z prostoru pro vhazování
23:44'
Do Sobotkovi přihrávky na Němečka vložil hůl Köhler, puk se ale i tak dostal k zamýšlenému adresátovi.
23:09'
Berani půjdou znovu do čtyř, tentokrát za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Patriks Zabusovs (ZLN).
22:08'
Na druhý pokus se FILIP CHLAPÍK už nemýlil, Riedl předčasně opouští trestnou lavici a Sparta odskakuje do dvoubrankového náskoku! Huf tentokrát nezvládl střelu z prostoru pro vhazování zastavit, kotouč letěl přesně k bližší tyči – 2:0! Asistence: Miroslav Forman.
21:58'
Chlapíkovi zakončení z pravého kruhu nevyšlo, puk se k němu ale rychle vrátil zpět a může to zkusit znovu.
21:21'
Vojtěch Riedl (ZLN) byl vykázán za hákování, domácí čeká další dvouminutová přesilovka.
20:46'
Bude se opět vylučovat, znovu na straně Beranů. Hudáček už opustil své brankoviště.
20:25'
Dvořák poslal puk za sebe Sobotkovi, jehož následná střela proletěla kolem pravé tyče hostující branky.
20:01'
Statistiky první třetiny mluví asi za vše – Sparta zatím v O2 areně hravě potvrzuje roli favorita a nebýt kvalitního výkonu Hufa v brance Beranů, byl by její náskok výrazně vyšší. Zlín si dosud připsal jen jednu jedinou přesnou střelu na klec, a pokud chce pomýšlet na zdramatizování bitvy, bude muset výrazně přidat.
19:44'
První třetina pomalu ale jistě končí, Sparta má na hrací ploše stále vše plně pod kontrolou.
19:05'
Sobotka u pravé tyče číhal na přihrávku zpoza branky a když jí dostal, okamžitě se pokusil puk uklidit do úzké škvíry vedle betonu zlínského gólmana! Huf jí ale zacpal včas!
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:41'
Minutu a devatenáct sekund před koncem úvodní části uvidíme vhazování před hostující modrou.
17:58'
Sparta kombinuje v útočném pásmu a nepouští soky ke kotouči, zároveň se ale nežene do koncovky.
17:28'
Na trestnou lavici se na dvě minuty odebírá Matyáš Hamrlík (ZLN), a to za držení.
16:50'
Ruka jednoho z hlavních rozhodčích vystřelila nahoru, domácí mají ponechanou výhodu.
16:17'
Berani se v rohu neúspěšně pokusili odzbrojit Strnada, který puk posunul na modrou na Dvořáčka. Následná střela byla zblokována, zastavila jí až ochranná síť.
15'
Tomášek dorazil odraženou střelu Chlapíka
15:43'
Sparťanům jedna vstřelená branka nestačí, Huf stále čelí velkému náporu a drží svůj tým nad vodou.
14:53'
Aktivita domácích přeci jen nese ovoce, domácí na konci patnácté minuty odskakují do vedení! Sparta po nepřesné střele jednoho z protihráčů vyrazila do protiútoku. Puk po pravé straně do útočného pásma zavezl Chlapík a z kruhu nastřelil Hufův beton, přičemž odraženou pryž do klece doklepl nedostatečně pokrytý DAVID TOMÁŠEK – 1:0! Asistence: Filip Chlapík.
Střely na branku: 10 – 1.
14:18'
Po dalším zákroku Daniela Hufa, který si stále drží neprůstřelnost, jdeme do reklamní přestávky.
13:56'
Matuškin operuje s pryží na hokejce na pravé straně a snaží se najít někoho, komu by jí mohl předat.
13:19'
Řepíka u mantinelu odzbrojili dva protihráči, Zlín se nyní snaží puk vyvézt ven ze své zóny.
12:49'
Krátkou sérii přihrávek Beranů z modré čáry zakončil Riedl, který ale trefil jen hrazení za Hudáčkem.
11:48'
Rozdíl v kvalitě obou týmů je evidentní. Huf musí být konstantě ve střehu, Hudáček má zase klid.
11:10'
Šmerha v přečíslení dva na jednoho naservíroval puk ke vzdálenější tyči na volného spoluhráče, který následně minul obrovský prázdný prostor v hostující kleci! To byla přímo tutovka!
10:38'
Doležal je zpět na hrací ploše, Sparta početní nevýhodu zvládla na jedničku a už je v plném počtu.
09:58'
Hra se na pár sekund vrátila zpět před Hudáčka, který ale díky dobré práci jeho obrany znovu nemusel zasahovat.
09:33'
Domácí zatím oslabení zvládají bravurně, nyní se dokonce i dostali do útočné zóny a donutili Hufa vytáhnout z rukávu další zákrok.
08:56'
Vitouch od mantinelu vyhodil puk do středního pásma, Sparta může poprvé v oslabení prostřídat.
08:34'
Hosté mají šanci s domácími srovnat krok, Zdeněk Doležal (SPA) je trestán za vysokou hůl.
07:49'
Pražané se dostali do postavení mimo hru, tentokrát jim přechod do ofenzívy nevyšel.
Střely na branku: 4 – 1.
07:16'
Sobotka chtěl z prostoru pro vhazování posunout puk na volného spoluhráče před brankovištěm, kotouči do cesty ale vložil hůl jeden z hostů.
06:40'
Zničehonic se nyní ve středním pásmu kotouče chopil Zabusovs a projel s ním až na kruh, odkud razantní střelou minul sparťanskou klec.
06:10'
Pražanům ale nyní akce úplně nevyšla dle představ a výsledkem je další zakázané uvolnění.
05:20'
Sparta je aktivnějším celkem na ledě, omlazený zlínský kádr tráví drtivou většinu času bráněním.
04:56'
Moravčík zkusil štěstí z modré čáry, jeho slabé nahození ale jen projelo kolem vzdálenější tyče.
04:37'
Přihrávka rukou je důvodem dalšího přerušení, tentokrát uvidíme buly v neutrální zóně.
03:56'
Nahozením z prostoru za kruhem Hufovy reflexy proklepl Matuškin, zlínský brankář odpověděl rutinním zákrokem lapačkou a na malou chvíli zastavil dění.
02:58'
Zatím je to z obou stran hodně opatrné, na hrací ploše vynikají spíše defenzívy.
02:41'
Sledujeme bitvu o kotouč za zlínskou klecí, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou celků.
01:58'
Sparta drží hru v útočném pásmu, v koncovce to ale zatím vázne. Huf dosud nečelil snad ani jedné střele.
01:37'
Nepovedená rozehrávka jednoho z domácích vede k prvnímu icingu utkání, další vhazování proběhne po pravé ruce Júlia Hudáčka.
00:44'
Pražanům se na první pokus nepodařilo ohrozit Hufovu klec, svěřenci Josefa Jandače se však před zlínské brankoviště rychle vrací.
00:29'
Utkání v libeňské hale odstartovalo! Jako první se do útoku vrhají hokejisté domácí Sparty.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!
Hráči obou celků se vrací zpět na ledovou plochu, úvodní vhazování se pomalu ale jistě blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám klidný podvečer, tentokrát už přímo z O2 areny! Startujeme za 20 minut, níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, Tomáš Dvořák, David Němeček, M. Jandus, Moravčík, Jurčina, T. Pavelka – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Šmerha, Chlapík (A), Tomášek – Buchtele, R. Horák, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač.

PSG Berani Zlín: Huf (Synek) – M. Novotný, Riedl, Talafa, O. Němec (A), Suhrada, Hamrlík – Kubiš (C), Honejsek, Zabusovs – Okál, Hejcman, Köhler – P. Sedláček (A), Makarenko, Chludil – D. Luža, R. Veselý, Fryšara – Čechmánek.
Trenér: Luboš Jenáček.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Gebauer, Hlavatý.
PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Ve vzájemných střetnutích Sparty a Zlína letos zatím platilo zajímavé pravidlo – všechny tři souboje vyhrál hostující tým, doma nezůstal ani bod. Bude tomu tak i dnes, nebo Pražané potvrdí roli favorita?

15. 10. 2021 (14. kolo): Zlín – Sparta Praha 1:4
3. 12. 2021 (29. kolo): Sparta Praha – Zlín 4:6
1. 3. 2022 (44. kolo): Zlín – Sparta Praha 2:3
6. 3. 2022 (59. kolo): Sparta Praha – Zlín -:-
 PSG BERANI ZLÍN (15. místo)
54 Z, 9–6–5–34, 107:180 (-73), 44 bodů

Beranům už dnes o nic nejde, sestup do Chance ligy mají od minulého týdne jistý. Zlínští se tak akorát snaží se s nejvyšší soutěží důstojně rozloučit, a to navzdory velkému hráčskému exodu, který potvrzení pádu do nižší soutěže doprovázel. Uvidíme, jestli se jim dnes podaří navázat na páteční překvapivé nájezdové vítězství nad Plzní a obrat favorita o body.