Tipsport Extraliga - Základní část - 58. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Č. Budějovice - 4. března 2022   17:30

Vítkovice
10:18' Fridrich (Marosz, Illéš) • 34:51' Lakatoš (Plášil, Illéš) • 38:14' Marosz (Flick, A. Solovjov) • 61:13' L. Krenželok (Marosz)
4:3
(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Č. Budějovice
19:29' Vráblík  (Štencel, M. Beránek) • 22:50' Valský  (J. Novotný) • 48:18' Gulaš  (M. Hanzl, Valský)
Vítkovice
O. Hejduk, J. Kika – V. Lederer, D. Klouček
Ostravar aréna
4 109 diváků

SESTŘIH: Vítkovice - České Budějovice 4:3p. Domácí slaví triumf v prodloužení

Vítkovice v dnešním zápase získávají dva cenné body do tabulky a ještě o něco vylepšují svou letošní kladnou vzájemnou bilanci s Motorem. Skóre dnešního zápasu otevřel Fridrich, ale hosté těsně před první sirénou dokázali srovnat Vráblíkem. Ve druhé třetině se Jihočeši dostali do vedení, ale Vítkovice zápas otočily ve svůj prospěch. Po přísném vyloučení domácího Solovjova využili hosté přesilovku a dovedli zápas do prodloužení. A to i přesto, že se oběma soupeřům dařilo vymýšlet šance. V prodloužení se vítkovičtí o puk nehodlali dělit, vyráželi do útoků až jeden z nich po krásné akci využil Krenželok.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Další pokus už domácím vyšel, Marosz předložil puk před branku LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který nastavil hůl a poslal puk do odkrytého místa Hrachovinovy klece – 4:3. Asistence: Rostislav Marosz.
60:40'
Domácí znovu v útoku, Hruška s Krenželokem ale zápas neukončují.
60:15'
Vítkovice postupují do útoku, Lakatošova střela minula hostující klec.
60:01'
Ve třetí třetino se podařilo Motoru srovnat a dostat se tak znovu do hry, přes veškerou další snahu obou týmů ale diváci další branku neviděli, a tak se jde do prodloužení.
1/3 – 10:7
2/3 – 14:16
3/3 – 7:7
60:00'
59:39'
Domácí mají kotouč pod kontrolou a snaží se o rychlé výpady.
58:49'
Puk se znovu ocitá v útočném pásmu Vítkovic.
58:15'
Vítkovice v přečíslení tři na dva, Fridrichova střela ale za Hrachovinu nezapadla.
57:14'
Lakatoš zachytil rozehrávku Motoru ve středním pásmu, ale pro Hrachovinu z toho nevyplynulo žádné ohrožení.
56:55'
Hraje se ve středním pásmu.
56:21'
Puk je u Dolejše, ten zasahovat nemusel, ale jeho spoluhráči se budou muset znovu propracovat do útoku.
55:46'
Vítkovice v pásmu, v pásmu, Illéš se nenápadně protáhl do kruhu, ale puk těsně míjí hostující klec.
55:09'
Zakázané uvolnění pro hráče Motoru.
55:00'
Hosté vycouvali s pukem ke svému gólmanovi a pomalu rozehrávají.
54:18'
Puk je znovu zašlápnut u mantinelu, tentokrát po pravici hostujícího gólmana.
53:54'
Útočné choutky hostů zastavuje ofsajd.
53:46'
Hruška s Krenželokem se dostávali k brance, Krenželok zvolil střelu, ale Hrachovina byl na místě.
53:33'
Oba týmy bojují o puk, útočící strany se rychle mění.
53:00'
Šenkeříkova střela nebyla přesná.
52:36'
Vítkovice přišly o útočné pásmo, Hanzl se probojoval k puku.
52:12'
Od mantinelu si vybruslil Šenkeřík, ale Dolejš byl rychlejší. Následuje komerční přestávka.
51:33'
Motor drží puk na své útočné polovině, ale vítkovičtí si branku hlídají.
50:27'
Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Flick měl před sebou jen branku, ale Hrachovina jeho úmysl přečetl.
49'
Přesilovku Motoru využil volejem z levého kruhu Gulaš, 3:3
49:00'
Vítkovičtí spěchají do útoku, ale hosté se stačili vrátit.
48:18'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!!! Hosté využívají přesilovku, Hanzl našel nalevo volného MILANA GULAŠE, který poslal puk přesně mezi betony přesouvajícího se Dolejše – 3:3. Asistence: Martin Hanzl, Jakub Valský.
47:57'
Vítkovičtí odesílají kotouč do bezpečí.
47:30'
Za sporný faul je vyloučen domácí Solovjov za podrážení.
47:01'
Vhazování u hostující branky vyhrávají Jihočeši a sprintují do pásma.
46:50'
Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Hrachoviny.
46:41'
Bernovský si zajel za branku hostů ke Štenclovi, který zpracovával puk a zcela drze mu jej vypíchl, v rychlosti ale nemířil přesně.
46:28'
Špatnou kombinací posílají domácí puk na zakázané uvolnění.
45:43'
Hanzl si dobře najel do volného prostoru mezi kruhy, ale švihem trefuje jen tyč vítkovické klece.
45:30'
Zakázané uvolnění pro domácí.
45:02'
Hosté jsou nažhaveni na vyrovnávací gól, ale Dolejš jim ho nechce povolit.
44:07'
Flick se může zapojit do hry.
43:40'
Dolejšova lapačky byla na místě, hrstka hostujících fanoušků se tentokrát radovat nemůže.
43:29'
Hrachovina si vyjel až mezi kruhy jen aby rychle rozehrál kotouč mířící k jeho kleci.
43:02'
Českobudějovičtí se usazují v pásmu.
42:45'
Domácí znovu vyhazují puk až za branku Motoru.
42:33'
Hruška vystartoval za pukem, ale gólman v čele se třemi spoluhráči branku uhájili.
42:23'
Puk se prudce dostává za Hrachovinovu klec.
42:19'
Od kruhu pálil Šenkeřík, ale Dolejš byl na místě.
42:07'
Domácí Flick se znovu dostává mezi trestoměřiče, tentokrát bude pykat za zdržování hry, vstřelení puku mimo hrací plochu.
41:42'
Do útoku se rozjel Novotný s Beránkem, ale vítkovičtí byli ve střehu.
41:15'
Domácí poslali puk na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Dolejše.
40:58'
40:28'
Lakatoš vystartoval ve svém oslabení do útočného pásma, ale Hrachovina měl dost času se na jeho střelu připravit.
40:15'
Vítkovice se dostaly k puku.
40:01'
Ve druhé třetině byly k vidění tři branky, k radosti domácích fanoušků lovil dvě z nich ze sítě budějický Hrachovina. Českobudějovičtí se po vedoucím gólu dostali do větší herní pohody, ale hra domácích je varovala, že nic není rozhodnuto. Třetí část bude určitě také napínavá, proto se k nám po přestávce vraťte. Hosté budou mít k dispozici ještě necelou minutu hry v přesilovce.
1/3 – 10:7
2/3 – 14:16
Další třetina začne přibližně v 19:19.
40:00'
39'
Při signalizované výhodě doklepl puk do sítě Marosz, 3:2
39:56'
Hráči Motoru jsou zpět na svých pozicích, ale už nemají moc času.
39:45'
Puk znovu míří k českobudějovické brance.
39:25'
Hosté v pásmu, ale domácí se brání úspěšně.
39:10'
Vítkovičtí poslali puk do bezpečí, vydal se za ním Lakatoš, ale Hrachovina jeho úmysl přečetl.
38:58'
Přesilovka pro hosty, Flick si vypomohl podrážením v útočném pásmu a je potrestán.
38:14'
Domácí se dostávají do vedení v početní výhodě, po nahrávce Flicka překonává Hrachovinu ROSTISLAV MAROSZ – 3:2. Asistence: Robert Flick, Alexej Solovjov.
38:04'
Fridrich putoval útočným pásmem, ale je faulován. Dolejš chvátá na střídačku.
37:32'
Hrachovina ukrýval puk pod lapačku, Lakatoš se ho snažil mermomocí vypíchnout. Hra je přerušena.
37:18'
Kotouč je na útočné polovině Vítkovic.
36:38'
Chlán si bez puku najížděl k hostující brance, z nenápadné akce za ním Bernovský ale minul.
36:11'
Hosté z protiútoku vyzkoušeli Dolejše, ten uspěl.
35'
Plášilovo nahození pohotově tečoval Lakatoš, 2:2
35:49'
Vítkovičtí zle zatápí brankáři Motoru, po vstřelené brance přišli k chuti navýšit skóre.
34:51'
Je vyrovnáno!!! Vítkovice se snadno protáhly do pásma, Illéš poslal puk po modré k Plášilovi, jeho střelu tečoval do branky DOMINIK LAKATOŠ, který zdatně zastínil Hrachovinovi výhled – 2:2. Asistence: Karel Plášil, Jakub Illéš.
34:16'
Vráblík to myslel dobře, z rohu nahrál puk před branku, ale v tom momentě se tam nikdo z hráčů nenacházel.
33:43'
Motor se drží v útoku, Bindulisova střela je tečovaná Dolejšem do rohu.
33:24'
Hru přerušuje domácí Dolejš, když skrývá střelu Vondrky.
32:54'
Další dlouhé zašlápnutí kotouče, sudí přece jen přerušují hru a následuje komerční přestávka.
32:17'
Další zakázané uvolnění hráčů v modrých dresech.
32:08'
Holec bojoval o puk s Maroszem, nakonec se dostal až k brance.
31:41'
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácího celku.
31:12'
Pokus Gulaše vytěsnil Dolejš mimo svou branku.
30:50'
Motor v pásmu, ale vítkovičtí jim nedávají příliš prostoru.
30:14'
Domácí se bleskově přesunuli k hostující kleci, rána Solovjova v síti ale nekončí.
30:02'
Štencelovu střelu tečoval před brankou Beránek, ale nad branku.
29:38'
Budějičtí se protáhli do pásma, k brance si sjel Štencel, ale Dolejš byl připraven.
29:03'
28:52'
Puk se po vhazování dostal do středního pásma, vítkovičtí musí zrychlit.
28:49'
Plášilova dobrá střela od modré končí na gólmanovi.
28:15'
Vítkovice pokračují v ataku jihočeské branky, ale její gólman je v pohotovosti.
27:38'
Závar před Hrachovinou, ale ani Marosz ani Krenželok jej nepřekonali, na druhý pokus Krenželoka zakročil gólman špičkou hole.
27:14'
Domácí musejí rozehrát od vlastní branky, Novotný jim práci ztěžuje.
27:03'
Na trestnou lavici po komerční přestávce usedne hostující Holec, který bude pykat za hákování.
27:00'
Bondra byl v dobrém postavení, ale hostující beci udělali svou práci na výbornou.
26:29'
Pedan rozehrál s Bondrou, ale hosté je k brance nepustili.
25:59'
Domácí brankář má puk pod kontrolou, zastavuje tak na chvilku útočné řádění soupeře.
25:23'
Motor okupuje svou útočnou polovinu, Dolejš má plné ruce práce.
24:36'
Karabáček se Štenclem rozehrávali do pásma, ale nebyli úspěšní.
24:19'
Domácí mají puk pod kontrolou a postupují do pásma.
23'
Valský se trefil hned po buly, 1:2
23:40'
Gulaš se do sóla nedostal, puk odehrál přímo na hůl vítkovického hráče.
23:30'
Ofsajd odpískán hostujícímu týmu, vhazuje se u Hrachoviny.
22:50'
Hned po vhazování u domácí branky se puk dostal k volnému JAKUBOVI VALSKÉMU, který propálil Dolejše – 1:2. Asistence: Jiří Novotný.
22:48'
Vítkovice vydolovaly puk, při přesunu do pásma se ale dostaly do ofsajdu.
22:21'
Puk zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu hostů, sudí už dlouho vyčkává, snad více než půl minuty.
21:30'
Plášilovo nahození od modré Hrachovina lapil a ihned rozehrává.
21:08'
Kotouč končí mezi diváky. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
20'
Těsně před přestávkou srovnal bombou od modré Vráblík, 1:1
20:50'
Chybu domácích před vlastní brankou málem trestal osamocený Pech, ale Dolejš byl přesně tam, kde bylo potřeba.
20:21'
Vítkovičtí začali lépe, natlačili se do pásma, ale hosté se brání.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný, jako první se radovali domácí, když se trefil Fridrich, hosté ale hráli dál a odměnou jim bylo vyrovnání v poslední minutě z hole Vráblíka. Ani jeden z týmů nechce ještě úplně otevřít hru, uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet po přestávce.
1/3 – 10:7
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20'
20:00'
19:50'
Hosté se drží u domácí branky, Dolejš je připraven.
19:29'
Je vyrovnáno!!! Hosté se zdrželi v pásmu, Štencel poslal po modré puk na ROMANA VRÁBLÍKA, který se napřáhl a využil otevřený prostor, když poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:1. Asistence: Jan Štencel, Martin Beránek.
19:15'
Jihočeši v pásmu, vítkovický gólman vyhlíží puk.
18:42'
Hráči Motoru přišli o kotouč, domácí rozehrávají od Dolejše.
18:08'
Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
17:24'
Hosté se propracovali do pásma, Bindulis si sjel až těsně k Dolejšovi, ale nedokázal puk umístit za jeho záda.
16:55'
Menší závar u domácí klece Dolejš ustál, Štencel u mantinelu krotí emoce.
16:43'
Zleva si do kruhu najel Fridrich, ale nastřelil jen Hrachovinu.
16:16'
Hruška našel dlouhým pasem Krenželoka, ale toho hostující beci nepustili od mantinelu.
15:53'
Domácí rozehráli od vlastní branky, Krenželokovu lehkou střelu chytil gólman Jihočechů do lapačky.
15:20'
Kotouč je pro změnu zašlápnutý v rohu u Hrachovinovy branky.
14:47'
Při dolování puku u hostující střídačky přišel domácí Kovář o hůl, a tak rychle střídá.
14:21'
Vítkovice v pásmu, Hruškův pokus končí na zadním plexiskle.
13:44'
Oba týmy chybují v rozehrávce, útočící strany se rychle střídají, ale gólmani v ohrožení nejsou.
13:08'
Českobudějovickým rozehrávka příliš nevycházela, ale i tak se dostali do útočného pásma, je jim však odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:21'
Lakatoš s Hruškou se řítili do pásma, ale první z útočníků se nedokázal protáhnout mezi dvěma beky soupeře.
11'
Fridrich se trefil mezi betony, 1:0
11:39'
Za hostující brankou se hráči přetahují o kotouč.
11:26'
Ofsajd pro vítkovické barvy.
11:11'
Od kruhu pálil Percy, Dolejš měl ale dobrý výhled a tlumí puk v náručí.
10:18'
Domácí jako první otevírají skóre, po nahrávce Marosze zamířil PETR FRIDRICH kotouč mezi Hrachovinovy betony a byl úspěšný – 1:0. Asistence: Rostislav Marosz, Jakub Illéš.
10:04'
Zprava si k brance najel Lakatoš, ale nastřelil jen Hrachovinu.
09:51'
Krenželok tečoval puk do útočného pásma.
09:29'
Motor rozehrává ze středního pásma.
09:00'
Dej se ocitl těsně před hostující klecí, ale puk se k němu nedostal.
08:43'
Dostálek bojoval v pásmu o puk hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
08:26'
Koch odehrál puk před Valským.
07:58'
Motor má puk ve své moci, vítkovičtí se musejí snažit znovu.
07:03'
Ondráček dostal velmi rychlou přihrávku na modrou, nabral rychlost, ale Stehlík jej stačil dohnat včas, a tak hostující útočník neměl dost času na přesnější zakončení.
06:46'
Útočná akce domácích je zastavena ofsajdem, následuje komerční přestávka.
06:09'
Domácí v pásmu, zpoza branky se puk dostal na modrou k Solovjovovi, ale ten nastřelil brusli hráče před sebou.
05:03'
Budějovičtí u domácí branky nic nevymysleli, k puku se dostal Bondra, dojel do útočného pásma, které si objel, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl nablízku.
04:17'
Motor bojuje v rohu u vítkovické branky o puk a má navrch.
03:40'
Hned po vhazování se puk dostal k Fridrichovi, Hrachovina ale reagoval bleskově, dorážka Marosze o pár vteřin později se také neujala.
03:34'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Jihočechů.
03:07'
Vítkovickým nevyšel postup do pásma, Gulaš s Pechem rychle mění směr útoku.
2'
Valský rozezvučel tyčku. Rozhodčí si vše raději zkontrolovali u videa
02:56'
Domácí odesílají kotouč na zakázané uvolnění.
02:46'
Do rychlého brejku se mohl dostat hostující Pech, ale Hruška jej vykolejil.
02:34'
Vítkovice zaútočily na Hrachovinu, Bernovského pokus je ale tečovaný do ochranné sítě.
02:19'
Motor nahazuje kotouč do pásma, ale tam jsou připraveni domácí.
01:46'
Na základě rozhodnutí brankového rozhodčího byla přezkoumávaná situace u vítkovické branky, ale je rychle rozhodnuto, že to byla opravdu jen tyč.
01:41'
Po jedné ze střel zazvonila kovová konstrukce vítkovické klece.
01:30'
Hosté okupují prostor kolem vítkovické klece.
00:43'
Fridrich zavezl puk do pásma, najížděl mu Marosz, ale první vítkovický útočník nedokázal přes přesilu dostat puk od mantinelu.
00:19'
Motoru se ani napodruhé nepodařilo prosadit až před Dolejše.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – A. Solovjov, R. Pedan, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Illéš, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, Dostálek – Dej, Chlán, Bernovský – Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Percy, Šenkeřík, Bučko, Štencel, Vráblík, Bindulis – J. Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Koláček, Holec – D. Voženílek, J. Novotný, Valský.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: O. Hejduk, J. Kika – V. Lederer, D. Klouček.
Domácím trenérům budou stále chybět útočníci Bukarts, Kalus, Lindberg a obránce Gewiese, proto jsou do hry připraveni odchovanec Jakub Illéš, který ukončil smlouvu v Jihlavě a minimálně do konce letošní sezóny bude působit ve Vítkovicích a Vlastimil Dostálek z Havířova, který v minulosti oblékal také dres Českých Budějovic. Oba hráči už za vítkovické nastoupili v předešlých zápasech.
V letošní sezóně se dnešní soupeři potkali třikrát, oba bodovali dvakrát, oba vyhráli zápas na svém ledě, ale o bod více posbíraly Vítkovice za výhru v prodloužení (2:1 pp; 4:2; 2:3). Hosté mají formu, mohli by na vítkovickém ledě bodovat, ale domácí mají motivaci předvést se v nejlepším světle před svými fanoušky a tak se máme jistě na co těšit.
Kanadské bodování Motoru vede s šestapadesáti body útočník Lukáš Pech (21+35), který je zároveň s průměrným časem 21:19 stráveným na ledě nejvytíženějším hráčem. Nejvíce střeleckých pokusů má na svém kontě útočník Milan Gulaš, který vyzkoušel soupeřovy gólmany už 156 krát. Nejlepším bekem je s šestadvaceti body Petr Šenkeřík (5+21). Jednaosmdesát trestných minut si na své konto připsal obránce David Štich. Bodování Radegast indexu vede se 109 body obránce Jan Piskáček. Nejvíce zápasů odchytal gólman Dominik Hrachovina, který si připsal jednu vychytanou nulu, dvě asistence a jehož průměr je 2,67 a úspěšnost 90,79 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s dvaatřiceti kanadskými body útočník Rostislav Marosz (10+22), nejlepšími střelci jsou se čtrnácti přesnými střelami útočníci Dominik Lakatoš (14+17), který vyslal na branky soupeřů už 127 střel, dále Jan Hruška (14+14) a Lukáš Krenželok (14+10). Mezi obránci je i nadále nejúspěšnější s šestadvaceti body Alexej Solovjov (10+16). Průměrně nejvíce času na ledě tráví obránce Roman Polák s časem 20:57. S třiaosmdesáti trestnými minutami je nejtrestanějším hráčem obránce Patrik Koch. Ten také vede se 176 body statistiku Radegast indexu. Z dvojice gólmanů je vytíženějším Aleš Stezka s jedním čistým kontem, jednou asistencí, průměrem 2,58 a úspěšností 90,96 %.
Vítkovicím se v posledních kolech nedařilo podle představ, na ledě Litvínova prohrály 2:4 a proti Kladnu vybojovali body za prohru 3:4 v prodloužení. V tabulce se momentálně nacházejí na 8. místě, s bilancí 21-7-5-20 a pasivním skóre 134:139 nasbíraly 82 bodů. Poslední dva zápasy odehrál Motor na svém ledě, Karlovy Vary porazil 3:1 a s Pardubicemi si pohrál, když jej ze svého ledu vyprovodil výsledkem 7:1. Také proto je tedy v tabulce o dvě místa výše a má o šest bodů více. Za bilanci 25-5-3-20 a aktivní skóre 157:142 mají Jihočeši 88 bodů a to jim zajišťuje 6. místo.
Vítkovické hokejisty čekají poslední dva zápasy základní části na domácím ledě, k tomu předposlednímu si pozvali tým Českých Budějovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.