Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 3. prosince 2021   17:30

Vítkovice
43:10' Lednický (Chlán)
1:2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Mountfield
48:47' Smoleňák  (McCormack, Kevin Klíma) • 63:06' Jergl  (Kevin Klíma, Lalancette)
Vítkovice
Svoboda, Obadal – Frodl, Komárek
Ostravar aréna
Mountfield

SESTŘIH: Vítkovice - Mountfield HK 1:2p. Branky padaly až ve třetí třetině, v prodloužení rozhodl Jergl

V Ostravě už je dobojováno. Dnes tedy doslova. Dvě třetiny se hrálo bez branek, gólmani obou týmů kralovali. Během zápasu nebyl na ledě lepší a horší tým, hra byla hodně vyrovnaná až na přesilovky, ve kterých se přece jen lépe vedlo Mountfieldu. Ve třetí třetině otevřeli domácí skóre, ale hosté srovnali právě v přesilovce. Přetahovaná o led i o puk pokračovala i nadále, gólmani byli v permanentní pohotovosti a zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm se necelé dvě minuty před koncem dostal do šance Kevin Klíma, který se neunáhlil, počkal si na spoluhráče, kterým byl Jergl a který urval pro svůj tým prémiový bod.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou.

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu a tím si zajišťují prémiový bod! Lalancette poslal puk na rychlíka Kevina Klímu, ten se v kruhu zastavil, počkal si na najíždějícího ALEŠE JERGLA, který z mezikruží propálil Stezku – 1:2. Asistence: Kevin Klíma, Christophe Lalancette.
62:01'
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale hosté hrají pozorně.
61:20'
Lindbergova střela končí na Kevinu Klímovi, který padl na led.
60:50'
Rozehrávka hostů končí na Kochovi, který okamžitě posílá puk do útočného pásma.
60:22'
Hruška se dostal do kruhu, měl prostor, ale nemířil přesně.
60:06'
Vítkovice vyhrály vhazování a putují k hostující kleci.
60:01'
Začalo prodloužení.
Vítkovičtí ve třetí části otevřeli skóre, hosté se ale nevzdali a srovnali po pěti minutách hry. Ta se i nadále přelévala ze strany na stranu, ale oba gólmani už znovu zamkli své branky a tak se body budou rozdělovat. V jakém poměru, uvidíme už za pár minut.
1/3 – 11:7
2/3 – 15:9
3/3 – 7:8
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Nahození Janka nebude pro Stezku nijak rušivé.
59:47'
Královehradečtí posílají puk do pásma, Galvinš se ho ujímá.
59:38'
59:17'
Rozehrávka od Stezky, hosté jsou semknuti u své branky.
58:59'
Domácí v pásmu, ale nedaří se jim najít dost prostoru.
58:31'
Hosté posílají puk do bezpečí.
58:13'
Vítkovičtí kombinují u hostující klece, ale spolupráce Hrušky s Krenželokem ani jednou nevyšla.
57:38'
Kochovi se nedařilo připravit Orsavu kroužícího za brankou Stezky o puk, hostující útočník si nakonec pomohl faulem, a je potrestán za hru vysokou holí.
57:23'
Hra je přerušena, puk se ocitl mimo hrací plochu.
57:05'
Nahození Poláka chtěl tečovat Lakatoš, ale Kiviaho vše viděl.
56:51'
Nahození Hrušky na branku odpaluje vyrážečkou Kiviaho.
56:32'
Hruška vyhrává vhazování, domácí mohou do útoku.
56:25'
Také na opačné straně rozehrává puk za svou brankou Stezka.
56:04'
Dej dostal puk do pásma, ale za branku si pro něj sjel Kiviaho a rozehrává.
55:53'
Kotouč končí bez problémů ve Stezkově lapačce, následuje komerční přestávka.
55:48'
Nahození Vítkovic končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Stezky.
55:23'
Kovář dobruslil puk rychleji než Smoleňák.
54:52'
Domácí ve středním pásmu přebírají puk.
54:13'
Jank se dostal rychle mezi kruhy, ale puk mu nesedl, na opačné straně hledal Lednický u branky spoluhráče, ale marně.
53:50'
Polák se dostal až do rohu ke Kiviahovi, ale puk mu odskočil.
53:33'
Hraje se od branky k brance ve velmi rychlém tempu.
52:47'
Marosz si objel hostující branku, ale královehradečtí měli svoje hokejky připravené.
52:24'
Vítkovice v pásmu, ale Koch neměl dost prostoru.
51:50'
Kevin Klíma se protahoval k brance, ale nakonec mu ve střele zabránili domácí beci.
51:34'
Hosté se rozjeli do pásma, ale zastavuje je ofsajd.
51:20'
Domácí rozehrávají od své klece.
50:38'
Nečekaně se před vítkovickou klecí zjevil Oksanen, ale Stezka branku dokázal uhájit.
50:16'
Čtvrtá vítkovická formace motá hlavy hostujícím hráčům docela zdatně.
50:00'
Vítkovičtí touží strhnout vedení na svou stranu, ale Kiviaho je v pozoru.
48:47'
Je vyrovnáno!!! Tak to byla rychlovka, po vhazování se puk dostal na modrou k McCormackovi, který střílel na branku, puk za Stezku tečoval RADEK SMOLEŇÁK – 1:1. Asistence: Graeme McCormack, Kevin Klíma.
48:41'
Vítkovický Dej putuje na trestnou lavici, sudí mu udělili trest za vražení na mantinel.
48:37'
Nepřesnosti v pásmu posílají hosty zpět do středu kluziště.
48:04'
Kotouč ve středním pásmu, domácí mohou na pár vteřin vydechnout.
47:46'
Východočeši se drží u domácí branky, Stezka je v pohotovosti.
47:18'
Kovář si u tyče poradil s Orsavou, kterému vypíchl kotouč.
46:52'
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
46:30'
Nedomlel s Oksanenem postupovali k vítkovické kleci, Lev dostal puk dozadu, ale nemířil přesně.
46:05'
Hosté kombinovali do pásma, Jergl poslal puk Kevinu Klímovi, ale Stezkova lapačka byla rychlejší. Následuje komerční přestávka.
45:05'
Smoleňákův pokus končí u Stezky.
44:26'
U hostující branky se našli Bukarts s Dejem, ale Kiviaho byl na místě.
44:00'
Mountfield přidává na tempu i důrazu, ale vítkovičtí jsou připraveni.
43:10'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí otevírají skóre dnešního utkání!! Fridrich poslal puk směrem k VOJTĚCHOVI LEDNICKÉMU, který dostal puk za Kiviaha – 1:0. Asistence: Petr Chlán.
42:56'
Hruška se protáhl k hostující kleci, ale Kiviaho zblokoval puk do rohu.
42:44'
42:17'
McCormack posílá kotouč ke Stezkovi.
42:00'
Kiviaho v brance stále ještě neměl co do činění s pukem.
41:40'
Puk v bezpečí z pohledu hostů, domácí musejí znovu rozehrát.
41:12'
Domácí zpět v pásmu, rozehrávají přihrávkový kolotoč.
40:50'
40:44'
Sekáním se provinil hostující Blain a putuje za katr.
40:37'
Vítkovičtí se propracovali do pásma.
40:22'
Oksanen operuje za domácí brankou, ale nikdo se mu nenabízí.
40:03'
Hradec vyhrává vhazování a míří do pásma.
40:01'
Ani po druhé třetině není jasnější, kam dnes budou putovat body, oba gólmani jsou stoprocentní. Vítkovice sehrály jednu celou přesilovku a jednu zkrácenou, ale ani tentokrát ji nedokázaly využít. Hra se zrychlila, ale oba týmy tempo zvládají a hra je vyrovnaná. Budeme si muset počkat na další třetinu, která by mohla rozhodnout.
1/3 – 11:7
2/3 – 15:9
Další třetina začne přibližně v 19:10.
40:00'
39:57'
Velká šance pro domácí, Kalus poslal puk na branku, projíždějící Lindberg ho ale nemohl poslat do volného prostoru.
39:35'
Kalusova nahrávka o mantinel našla Kocha, ale ten nebyl v dobré pozici.
39:17'
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
38:54'
Boj o puk u mantinelu v útočném pásmu Královehradeckých.
38:05'
Jank poslal puk na vzdálenější tyč, kde se nacházel Kevin Klíma, kterému se otevřel prostor ve vítkovické kleci, ale skákavý puk a dotírající Bukarts byli proti.
37:33'
Galvinš odpálil puk na své obranné modré proti Smoleňákovi.
37:19'
Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.
36:52'
Lindberg bojoval za hostující brankou, puk poslal na Kocha, ale jeho střela k brance neprošla.
36:49'
Lindberg na vhazování proti Lvovi, puk zamířil k Oksanenovi, který pálil z první, ale Stezka byl připraven.
36:10'
Jank si sjel do rohu pro puk, při vyhození se k puku ale dostal Lakatoš, který místo střely zvolil zpětnou přihrávku na Poláka, jeho nápřah ale končí v Kiviahově lapačce.
35:46'
Útočící strany se pravidelně střídají.
35:32'
Mountfield se udržel v pásmu, z mezikruží vypálil McCormack, ale Stezkova náruč byla připravena.
35:00'
Lamper vlétl do pásma jako velká voda, ale posílá puk mimo branku.
34:43'
Vítkovičtí posílají puk do pásma, ale první u něj budou hosté.
34:32'
Oksanen znovu nastřeluje puk na Stezku, ale jeho spoluhráči nejsou na blízku, aby mohli dorážet.
34:04'
Pavlík nastřeluje puk ze středního pásma do Stezky a střídá.
33:52'
Kalus s Bondrou u branky, ale Kiviaho měl dobrý výhled.
33:35'
Kochova střela od modré se podrazila od zadního mantinelu k brance, Kiviaho si ho ale pohlídal, aby mu nezapadl díky betonům k tyči.
33:28'
Fridrichova prudká střela končí na Kiviahově výstroji, následuje komerční přestávka.
33:03'
Východočeši jen odevzdali puk do pásma, Vítkovice budou rozehrávat zpoza své branky.
32:22'
Hosté změnili směr hry, Jergl se projel kolem branky domácích, ale neuspěl.
32:07'
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale Hruška se nedokáže dostat z rohu k brance.
31:40'
Puk mizí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.
31:24'
Vítkovice hodně chtějí uspět, ale Marosz ani Dej puk do branky nedostali.
30:49'
Východočeši se dostali k puku a přenášejí hru do středu kluziště.
30:20'
Vítkovičtí se i nadále drží v pásmu a ostřelují klec Mountfieldu.
30:05'
29:47'
Lakatoš našel u branky Krenželoka, ale Kiviaho byl přesně tam, kde měl být.
29:38'
Gewiese pálil od modré, Lakatoš ale puk netrefil přesně.
29:07'
Domácí v plném počtu, zahrají si zkrácenou přesilovku.
28:44'
Hosté se dostávají do rychlých brejků, ale Stezka je má přehled a hasí nebezpečné situace.
28:05'
Lakatoš se dostával k hostující brance, stačil i vystřelit, ale byl faulován Blainem, který teď srovnává stav hráčů na ledě, když je vyloučen za sekání. Oba týmy hrají ve čtyřech.
27:58'
Hosté ostřelují domácí branku, Oksanen měl dvě velké šance, ale Stezka byl vždy na místě.
27:38'
Domácí vyhazují puk do bezpečnějších vod.
27:14'
Oksanen v pozici klečícího střelce, ale Stezka je pozorný.
27:07'
Za napadení je vyloučen domácí Koch, hosté mají další přesilovku.
27:00'
Kelly Klíma bojuje v rohu útočného pásma o kotouč.
26:42'
Smoleňák se ocitl tváří v tvář Stezkovi, ale i tentokrát byl úspěšnější vítkovický gólman.
26:21'
Mountfield vyráží do útoku, Oksanen krouží u domácí branky.
26:00'
Polákova rána končí u Kiviaha.
25:22'
Vítkovice se znovu usazují kolem hostující branky.
24:57'
24:33'
Od modré vypálil Gewiese, ale je to tyč!!
24:15'
Bukartsova střela zleva do branky neprošla.
24:02'
Lakatoš vyzval ke střele Krenželoka, ale Kiviaho měl dobrý výhled.
23:43'
Hosté posílají puk do středního pásma.
23:30'
Domácí stále v pásmu, ale spíše si jen přihrávají.
23:06'
Lakatoš to zkusil zprava, ale skulinku nenašel.
22:57'
Za držení je potrestán hostující Gaspar.
22:57'
Domácí měli dlouze ponechánu výhodu, Dej to myslel dobře, ale Kiviaho byl na místě, snažil se i Marosz, ale ani Gewiese od modré neuspěl.
22:17'
Vítkovický Kalus sebral puk ve středním pásmu a domácí mohou zpět ke Kiviahovi.
21:54'
Vítkovice kombinovaly v pásmu, ale Kiviaho jen sledoval kotouč očima.
21:22'
Hostům se nepodařilo udržet pásmo, Bondra sprintuje do pásma.
20:57'
Lev pálil z prostoru mezi kruhy, ale nastřelil jen zadní mantinel.
20:29'
Kovář je zpět ve hře, Mountfield se u Stezky usadit nedokázal.
20:04'
Vítkovičtí vyhrávají vhazování.
20:01'
Východočeši dohrávají přesilovku z předchozí třetiny.
20:01'
V první třetině byl k vidění hokej na obě strany, oba týmy prověřili gólmany, ale přesto je stav na interaktivní kostce nad ledem bez branek. Vítkovice měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jedna se jim nějak zvlášť nevyvedla. Mountfield získal přesilovku před koncem první části a ta v porovnání s tou domácí vypadá úplně jinak. Stezka je ale pozorný, uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet nadále.
1/3 – 11:7
Další třetina začne přibližně v 18:17.
20:00'
19:54'
Hosté se usadili u domácí branky, Kevin Klíma ale skulinku v brance nenašel.
19:41'
Domácí přece jen vyhazují puk do bezpečí a rychle střídají.
19:33'
Znovu to od kruhu zkouší Oksanen, ale Stezka je pozorný.
19:10'
Vítkovickým se nepodařilo vyhodit puk, Mountfield pokračuje v tlaku.
18:58'
Oksanen pálil prudce na domácí klec, ale minul.
18:42'
Pavlík si vybruslil blíž k brance, ale jen nahrává spoluhráčům.
18:29'
Hákováním se provinil domácí Kovář a odjíždí na trestnou lavici.
18:29'
Lvova střela Stezku nevyděsila, hra je přerušena.
17:45'
Hostující gólman rozehrává zpoza své klece, Mountfield se tlačí do pásma.
17:15'
Pavlík tentokrát nahazuje od modré, Stezka puk vyboxoval do rohu.
16:50'
Pavlík kroužil pásmem, ale jeho přihrávku nikdo nezachytil.
16:05'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat před útočnou modrou Mountfieldu.
15:12'
Na opačné straně zkusil pozornost Stezky Nedomlel, ale vítkovičtí si zpracovávají puk a mění směr hry.
14:55'
Kovář nahazoval puk od modré, ten se odrazil od zadního mantinelu, ale nikdo z domácích nebyl na blízku.
14:22'
Dej s Maroszem u hostující klece, ale Kiviaho puk rychle přikrývá.
14:10'
Marosz zabránil dorážce královehradeckého útočníka, který chtěl umístit za Stezku střelu McCormecka.
13:44'
Blainova střela končí na pozorném Stezkovi.
13:24'
Hosté se protáhli do pásma, Kelly Klíma ale pálil vedle.
13:03'
Kovář si sjel do kruhu pro opuštěný puk, ale nemá kam nahrát.
12:46'
Puk se ocitl ve výstroji hostujícího Orsavy, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
12:41'
Mountfield kombinoval na zakázané uvolnění.
12:34'
Hosté byli proti, naopak střelu na Stezku vyslal Smoleňák, ale neuspěl.
11:59'
Galvinš si bere puk pod svá křídla a pokouší se dostat puk blíž Kiviahově brance.
11:21'
Domácí se dostali rychle do pásma, Fridrich měl u mantinelu problém s dotírajícím McCormackem.
10:48'
10:43'
Koch nahrával na modrou, ale puk míjí spoluhráčovu hůl.
10:00'
Vítkovicím se přesilovka příliš nedaří, naopak hosté vyhazují jeden kotouč za druhým.
08:48'
Další přesilovka pro domácí, tentokrát bude vyloučen Kevin Klíma za nedovolené bránění.
08:39'
Hosté v pásmu, Stezka měl zakrytý výhled, ale Pilař toho nedokázal využít.
08:12'
Domácí znovu v pásmu, Bukarts ale neprošel kolem Nedomlela.
07:37'
Bondra si nabruslil do pásma, vystřelil od kruhu, ale lapačka Kiviaha byla na místě.
07:14'
Gewiese dostal puk do pásma, ale u mantinelu dál neprošel.
07:03'
Hradečtí vyrážejí do pásma, Jan poslal puk ke Stezkovi, ale ten nedal případným dorážkám šanci, schovává puk pod lapačku. Následuje komerční přestávka.
06:21'
Fridrich nahrával do prostoru Lednickému, ale Nedomlel byl proti.
06:09'
Chlán poslal puk na Fridricha, ale skóre se nemění.
05:44'
Domácí se znovu dostali do pásma a zkoušejí Kiviahovu pozornost.
05:20'
Marosz našel najíždějícího Lindberga, ale ten hostující branku netrefuje.
05:00'
04:51'
Marosz pálil zleva, ale Kiviaho si tyč pohlídal.
04:26'
Ofsajd pro vítkovické.
04:05'
Perret dobře narušuje další domácí rozehrávku.
03:52'
Domácí musejí zahájit útočnou akci od své branky.
03:23'
Kovář napálil puk do gólmana, domácím se nepodařilo puk dorazit do branky.
03:00'
Za držení bude pykat hostující Kelly Klíma.
02:50'
Dej, Kovář, ani Bukarts na hostujícího gólmana recept nenašli.
02:20'
Vítkovičtí hrají v šesti, je signalizováno vyloučení hostů.
01:51'
Mountfield se chtěl usadit v pásmu, ale Koukal ani Pilař puk neudrželi.
01:27'
Domácí v pásmu, ale Kiviaho zatím nemusel zasahovat.
01:00'
Perret v pásmu ztratil hůl. vítkovičtí mohou kupředu.
00:40'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
00:34'
Smoleňák mířil k puku, ale domácí u něj budou jako první.
00:18'
Hosté vytlačili puk do středního pásma.
00:04'
Úvodní bully pro domácí.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Jank, McCormack – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Orsava, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Lamper – Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Frodl, Komárek.
V prvním vzájemném utkání v letošní sezóně vyhrál Mountfield na svém ledě 4:2. Vítkovičtí sice po první třetině vedli góly Bernovského a Kaluse, ale Východočeši obrátili ve druhé části utkání ve svůj prospěch dvěma góly Oksanena a jedním gólem Smoleňáka, ve třetí části pečetil výsledek Jergl.
Kanadské bodování Mountfieldu vede s jednadvaceti body útočník Ahti Oksanen (12+9), který je také s 87 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem, nejlepším nahrávačem je pak s patnácti přesnými příhrami obránce Graeme McCormack (3+15). Nejproduktivnějším bekem je s devatenácti body Jeremie Blain (7+12), který je zároveň s průměrným časem 21:40 nejvytíženějším hráčem týmu. Statistiku Radegast indexu vede s 93 body obránce Richard Nedomlel. Šestadvacet trestných minut si od sudích v dosavadním průběhu sezóny vykoledoval útočník Jakub Lev. Čtyři poslední zápasy odchytal gólman Henri Kiviaho, který si letos připsal jednu asistenci, jedno čisté konto a jehož průměr je 1,99 a úspěšnost 92,55 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s patnácti kanadskými body útočník Robert Bukarts společně s útočníkem Rostislavem Maroszem(oba 4+11). Nejlepšími střelci jsou se sedmi góly útočníci Lukáš Krenželok (7+4) a Dominik Lakatoš (7+2), který po svém návratu potvrzuje roli střelce. Mezi obránci nasbíral osm bodů Alexej Solovjov (3+8). Nejčastěji střílejícím hráčem je s 64 pokusy útočník Roberts Bukarts. Nejvytíženějším hráčem je obránce Roman Polák s průměrným časem 22:15 stráveným na ledě. který také vede s 90 body týmovou statistiku Radegast indexu. Nejvíce času na trestné lavici prozatím strávil obránce Patrik Koch, který si vykoledoval 53 trestných minut. Gólman Aleš Stezka si v letošní sezóně připsal jednu vychytanou nulu, jeho průměr je 2,16 a úspěšnost 92,74 %.
Vítkovickým se v posledních kolech daří, mají za sebou šest kol, ve kterých bodovali, a to je posunulo na 6. místo v neúplné tabulce, za bilanci 11-3-1-11 a pasivní skóre 56:64 nasbírali 40 bodů. Východočeši jsou na tom v tabulce o poznání lépe, Mountfieldu HK patří aktuálně 2. místo v tabulce, s bilancí 6-4-1-5 a aktivním skóre 86:56 jim patří 57 bodů. Z posledních šesti zápasech bodovali pětkrát, vysokou prohru (3:8) jim na domácím ledě uštědřila Sparta.
V devětadvacátém kole Tipsport extraligy se Vítkovice znovu představí na svém ledě, prodloužit čtyřzápasovou šňůru domácích výher budou chtít proti Mountfieldu HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1. Třinec 38 23 4 4 7 122:80 81
2. Mountfield 40 22 6 3 9 129:89 81
3. Pardubice 39 18 9 4 8 130:100 76
4. Plzeň 40 17 4 6 13 125:114 65
5. Vítkovice 39 17 4 4 14 97:101 63
6. Liberec 40 17 2 7 14 101:108 62
7. Č. Budějovice 37 18 1 3 15 110:101 59