Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Liberec - 2. listopadu 2021   17:00

Zlín
46:20' Trška (O. Flynn)
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
Liberec
20:48' Gríger  (A. Najman, M. Ivan) • 34:05' Klepiš  (M. Ivan, Birner)
Zlín
Hejduk, Obadal – Kajínek, Axman
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
2903 diváků
Liberec

SESTŘIH: Zlín - Liberec 1:2. Poslední Berani opět padli, jejich situace je vážná

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
Třetí třetina nám nabídla oproti prvním dvěma dvacetiminutovkám neuvěřitelné množství akce. Byli jsme svědky nádherného hokeje, jedné branky, které nám poskytla závěrečné, velice napínavé drama, ve kterém se ukázal i smysl pro fair-play a dokonce i malé dávky kontroverze. Právě ten jediný gól, o který se postaral Peter Trška , snížil na rozdíl jednobrankový. To domácí hlavně v závěru nakoplo natolik, že podávali velice dobré výkony. Pomohlo jim k tomu i pozdní vyloučení Petra Kolmanna. Po půl minutě ho mohl následovat Jaroslav Vlach, Zdeněk Okál ukázal ale ukázal svůj smysl fair-play, kdy odvolal vyloučení, které mohlo rozhodnout a ovlivnit konec utkání.
59:09'
Tak toto byla nádherná ukázka fair-play od jednoho z hráčů ševců. Právě jeden z hráčů soupeře byl potrestán za vysoko hůl. Tento faul byl ale nakonec odvolán.
58:56'
Toto je závěr utkání jako hrom! Domácí hrají v posledních dvou minutách přesilovku a to rovnou v šesti. Základy celého stadionu se otřásají v základech pod náporem fanoušků. A hned je z toho závar před Kváčou. Nakonec právě on uklízí po několika sekundách kotouč do bezpečí pod svou lapačku.
58:24'
Oddechový čas pro domácí.
58:24'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Kolmann – 2 min., hákování).
57:28'
Žlutomodří jedou nyní na plné obrátky a snaží se si držet pásmo. Kazí jim to ale vlastní chyby a taky dobrý pohyb obrany soupeře.
56:29'
Blíží se poslední tři minuty základní hrací doby a Beranům začíná poměrně dost téct do bruslí. Ti sice ztrácí jenom jednu branku, stále jsou ale dále k výhře, než jejich soupeř.
55:30'
Na vhazování u modré lajny získávají kotouč i na druhý pokus hosté. Ti se ale nepřesnou přihrávkou o něj připravili tak rychle, jak ho získali.
54:31'
Peter Trška měl na holi šanci zápasu! S jedním z jeho spoluhráčů se dostal do situace dva na dva. Nakonec se jim podařila taková kombinace, že jmenovaný hráč mohl zakončovat do prázdné. Ke štěstí všech fanoušků Liberce ale kotouč jenom projel brankovištěm na druhou stranu.
53:32'
A pozor, možná se nám karty obrátí! Jeden z útočníků velice škaredě najel do Hufa, který se tak svalil k zemi. Nakonec sudí vyhodnotil situaci pouze jako postavení hráče v brankovišti. S poměrně dost hlasitým nesouhlasem se ozývají jak fanoušci, tak střídačka ševců.
53:21'
Ani střela od modré, kterou vyslal Jakub Klepiš nepřekvapila Daniela Hufa. Nutno ale uznat, že s ní měl co dělat. Po tomto zákroku se však hra přerušuje, jelikož je posunutá brána.
52:22'
Tak toto bylo poměrně dosti přísné posouzení faulu od sudího, což by mohlo domácí stát drahocenný čas na vyrovnání. Ti se ale nevzdávají a nedávají svému soupeří příliš příležitostí na to se usadit na jejich území.
51:23'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Suhrada – 2 min., nedovolené bránění).
50:16'
Berani se pokusili o založení akce, ani v tomto případě se jim to moc nepodařilo. Přihrávka od jednoho z hráčů končí zakázaným uvolněním.
49:17'
Výkony obou mančaftů jsou poměrně dost vyrovnané a to i svědčí o počtu střel v posledních minutách. Ty bychom určitě mohli spočítat na prstech jedné ruky.
48:18'
Po buly před Hufem se dostávají k puku domácí, kteří se bleskurychle přesunují na opačnou stranu kluziště. Tady se ale moc dlouho nezahřáli, jelikož se po nahození dostává k puku soupeř. Ten na druhé straně nepředvedl ale o nic lepší výkon.
47:19'
Mančaft Bílých Tygrů se po první obdržené brance nenechal rozhodit a hraje pořád stejně, ne-li líp. Naopak domácí začínají vypadat krapet zataženě.
46:20'
Zlín právě vstřelil branku!
Dámy a pánové začíná nám to tady zavánět pořádným dramatem! Po dlouhém tlaku Beranů se střelou od modré prosazuje PETER TRŠKA. Ten tak snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Oscar Flynn.
45:21'
Po vyhození se Berani opět vrací do útočného pásma, kde se jim podařilo usadit. Tentokrát má tato akce ale mnohem kratšího trvání, jelikož se po nepřesné střele Suhrady dostávají k puku hosté.
44:22'
Toto je ze strany ševců zatím jednoznačně nejpovedenější přesilovka. Jedinou jejich překážkou je momentálně Kváča, který předvádí neuvěřitelný výkon v posledních minutách.
43:23'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (T.J. Melancon – 2 min., nedovolené bránění).
43:17'
Radek Veselý se mohl dostat do úniku jeden na nikoho. Nakonec ale padá po kontaktu s jedním z obránců. S tímto hraničním zákrokem nesouhlasí téměř celá hala a dává to o sobě vědět.
42:18'
Liberec se velice rychle usadil v útočném pásmu a doslova jedna střela střídá druhou. Berani měli už dvakrát velice blízko k vyhození, vždycky je ale zastavili soupeřovy hráči na modré.
41:19'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Oscar Flynn – 2 min., hákování).
40:44'
První vhazování poslední dvacetiminutovky dopadlo lépe pro celek ze severu Čech. K první střele se ale dostávají domácí, kteří po zmatku před brankovištěm kropí svatyni Kváčy.
40:01'
Ve druhé třetině jsme byli svědky prvních branek. V obou případech skončil kotouč ve svatyni Hufa. Poprvé lovil kotouč po méně než minutě. Postaral se o to Dávid Gríger po fatální chybě soupeřovy obrany. Na druhý gól jsme museli čekat téměř patnáct minut. Tentokrát se do statistik úspěšných střelců zapsal Jakub Klepiš svou střelou od modré. Hlavně díky těmto dvěma hráčům budou vstupovat hosté ze severu Čech do poslední dvacetiminutovky s pohodlným dvoubrankovým náskokem.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00'
39:00'
Začíná poslední minuta druhé části a Beranům se podařilo se usadit před Kváčou. I přes pár zakončení tato akce končí neúspěchem, jelikož se domácí sami vyhnali do středního pásma.
38:01'
Tak toto byla ideální příležitost pro vstřelení snižujícího gólu do kabiny. K odraženému puku se dostal Zdeněk Okál. Ten ani přes několik pokusů nedokázal propašovat kotouč za záda soupeřova brankáře.
37:02'
Po vyhraném vhazování před vlastní svatyní se ševci vrhají do útoku. Opět je ale brzdí ten stejný problém a to přechod přes střední pásmo. Po pár pokusech tuto překážku řeší prostým nahozením, po kterém ale přichází tento mančaft o puk.
36:03'
O slovo se hlásí i útok z Liberce. Ten ale není tak nebezpečný, jak ten soupeřův před pár chvílemi. Nahození Hufa příliš nepřekvapilo a ten si tak připisuje další zákrok.
35:04'
Ani přes druhou obdrženou branku se ševci nevzdávají a útočí dál. Důkazem je toho jedovatá střela z hole Daniela Gazdy. Ten svým pokusem od modré, překvapil Kváču natolik, že měl co dělat, aby odražený kotouč dostal pod svou moc.
34:05'
Liberec právě vstřelil branku!
A máme tady druhou branku! Z poměrně nenápadné akce se náhle vyklubala střela od modré JAKUBA KLEPIŠE, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Ivan a Michal Birner.
32:29'
Domácí už hrají v plném počtu, takže je čeká ještě zhruba minuta přesilovky. Na ledě se to ale zatím moc neprojevuje. Berani se snaží seč jim síly stačí se udržet v útoku, zatím je to ale marné.
31:30'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., napadení).
31:30'
Tak toto byl velice nebezpečný nájezd do brankáře od Jaroslava Vlacha. Hra se okamžitě přerušuje a ne jeden ze zlínských hráčů si to s ním jede vyříkat. Právoplatně přijde trest.
30:50'
Do zatím největší šance přesilovky se zatím dostal překvapivě Zdeněk Okál, který se ještě s jedním ze svých spoluhráčů dostal do úniku dva na dva.
29:51'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., hákování).
28:42'
Závěr početní výhody je za dveřmi a vypadá to, že ani druhou přesilovku ševci nepotrestají, může za to hlavně až nekonečný souboj u mantinelů, který má už téměř půl minuty.
27:43'
Tak toto je velká příležitost pro Berany na vyrovnání. Zatím se jim ale nepodařilo se usadit v útoku, natož vystřelit na bránu. Až nyní se dostává do zakončení Veselý.
26:44'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Dlouhý – 2 min., držení hole).
25:43'
Domácí mančaft se pokouší usadit v útočném pásmu, přes nahození se mu to ale dneska zatím příliš nedaří. Kvůli tomu jsou u puku opět hosté.
24:44'
Beranům se nedaří už nějakou dobu nedaří osvobodit. Obrana ševců ale hraje dostatečně dobře na to, aby měl Huf minimum práce. Nakonec se domácí osvobozují a rovnou se i vrhají vstříc svatyni soupeře.
23:45'
Radek Veselý se pokusil o založení akce proti soupeři. Opět ho ale zradil přechod přes střední pásmo, který skončil pukem na hokejkách hostů.
22:46'
Beranům se podařilo osvobodit a díky nahození přímo na Kváču je z toho vhazování v útočném pásmu. Tady ale získávají puk pro sebe Bílí Tygři, kteří se tak můžou vrátit na svoji oblíbenější půlku hřiště.
21:47'
Na Berany očividně dost působí tlak první obdržené branky. Ti momentálně hrají jako vyměnění, akorát v negativním slova smyslu. Naopak hráči ze severu Liberce mají práci nyní o to jednoduší a moc se jim od brány Hufa nechce.
20:48'
Tak toto je velká chyba zlínské obrany! Ta si ale vůbec nepohlídala hráče soupeře, kteří se tak dostali do úniku dva na jednoho. Po přihrávce Najmana na DÁVIDA GRÍGERA měl Huf minimální šanci na úspěšný zákrok. Asistence: Adam Najman a Michal Ivan.
20:01'
První dvacetiminutovka nám nepřinesla zatím žádnou branku. Naopak jsme ale byli svědky poměrně dost vyrovnaného průběhu utkání, což může být pro poslední tým tabulky úctyhodný výkon. Ani na trestné lavici se moc hráčů nezahřálo. Za celou třetinu se trestalo jenom jednou a to na účet Adama Klapky za napadení.
Další třetina začne přibližně v 17:51.
20:00'
19:24'
Vlach je v dnešním utkání opravdu hodně aktivní. I tentokrát je to právě on kdo se dostal k zakončení. Jeho pokus z poměrně velkého úhlu ale nenašel nic jiného než lapačku soupeřova brankáře.
18:25'
Blíží se nám poslední minuta první třetiny a do akce se dostávají hosté. Konkrétně Jaroslav Vlach, který střelou z první roztáhl Hufa. Ten ale i tentokrát vytahuje zákrok lapačkou.
17:26'
Karafiát po prohraném buly velice dobře napadá hráče soupeře, kteří tak rovnou dvakrát přichází o puk. Z toho těží rovnou celý mančaft domácích, kteří se tak můžou usadit před bránou Kváčy.
16:27'
A opět tady máme nepovedený průchod ševců přes střední pásmo. Tentokrát si za to ale můžou sami ofsajdem. Toto je něco z čeho by mohl do budoucna soupeř určitě těžit.
15:28'
Na druhé straně předvádí obdobný tlak i hosté. Jejich snažení ale končí schovaným pukem pod tělem brankáře domácích. Po vhazování se dostává ke kotouči Liberec.
14:29'
Tak toto byla šance jako hrom do které se dostal Peter Trška. Ten už mohl zakončovat do zcela prázdné brány. Moc času na přemýšlení ale neměl a pravděpodobně kvůli tomu končí jeho střela těsně vedle.
13:30'
Jan Ordoš se dostal k povedené střele od levého kruhu. Jeho zakončení rozeznělo betony Hufa. Toho nepřekvapil ani dorážející hráč a tak posílá kotouč daleko od své svatyně.
12:31'
Berani jsou na ledě v posledních minutách stále více a více aktivní. Často se jim ale nedaří přejít přes střední pásmo, kde na ně čeká mnoho hráčů soupeře.
11:32'
Liberec se opět pokusil dostat do útoku. Tentokrát je v tom ale zastavila vlastní chyba a hvizd sudího, který si všiml ofsajdu. To je ale nemusí moc mrzet, jelikož po vhazování jsou opět u kotouče hosté.
10:33'
Tak toto bylo velké pochybení od Šíra. Ten se ve vlastním oslabení dostal do úniku jeden na jednoho. Na jednoho z hráčů Zlína ale nevyzrál. Ten mu tak poměrně dost znepříjemnil zakončení. I tak ale měl Huf práce až nad hlavu.
09:34'
Tak toto je velká příležitost pro Berany, kteří až doposud předváděli poměrně překvapivě dobrý výkon. Po dlouhé kombinaci se dostal ke střele od levého kruhu Němec. Ani on ale nepřekonal soupeřova muže s maskou.
08:35'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Klapka – 2 min., napadení).
07:37'
Od levého kruhu vyslal metelici Vlach. Ten ale trefil jenom jednoho ze clonících spoluhráčů. Na druhé straně se ale utváří silný tlak domácích, což soupeř zatím zvládá úspěšně ubránit.
06:38'
Po vhazování před svatyní Kváčy se dostali k puku jeho spoluhráči. Z toho vzešlo rovnou zakončení Filippiho. Huf si ho ale dobře pokryl a ve spolupráci s jedním z obránců mu nedali příliš možností jak vystřelit.
05:39'
Ševci předvádí bojovný výkon a jedna střela střídá druhou. Do akce dva na jednoho se nyní dostal dokonce Žižka s Ferencem. Druhý jmenovaný ale špatně zpracoval a Kváča tak předvedl opravdu bravurní zákrok.
04:40'
Hejcmanovi se povedlo sólo až ze středu kluziště. Chyběla mu ale povedená koncovka. Jeho zakončení skončilo pouze na boční síti.
03:41'
Bleskurychlé zakončení po vhazování předvedl Vlach. Ten ale brankáře Zlína nepřekvapil a ten tak předvádí pohotový zákrok svými betony.
02:42'
Ševcům se po téměř celé minutě nakonec podařilo uvolnit a to rovnou tak, že zakládají tažení vstříc bráně Kváčy. Hned první střela je ale nepovedená a puk končí na holích soupeře.
01:43'
Po zakázaném uvolnění Beranů se dostává do akce jejich soupeř, který se usadil před svatyní domácích. Ke střele od modré se dostal Dlouhý, který ale míří vysoko nad.
00:44'
Na úvodním buly dnešního utkání byli úspěšnější Bílí Tygři, kteří se tak ihned vrhají do útoku. Po souboji za Hufem ale jeden z útočníků přichází o kotouč.
00:01'

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Mamčics, Gazda, Žižka, O. Němec (A), Trška, Ferenc, Suhrada – Kubiš (C), P. Sedláček, O. Flynn – Köhler (A), Honejsek, T. Mikúš – Okál, Hejcman, Vopelka – A. Zbořil, R. Veselý, Karafiát.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), Klepiš, Ordoš – A. Najman, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Faško-Rudáš.

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Kajínek, Axman.
PSG Berani Zlín
Pro domácí Berany se sezóna zatím vyvíjí přímo až hrůzostrašně. Po celých devatenácti utkáních mají na kontě pouhých osm bodů, ke kterým jim pomohli jejich jediné dvě výhry. Na výkonech se zatím neprojevil jak výměna trenéra, tak ani příchod hvězdné posily z KHL Robertse Mamčicse. Na hráčích Zlína jde jasně poznat jejich psychické zdrcení z dosavadních výsledků, které by určitě chtěli napravit. Na předposlední místo, ze kterého by zatím neměli jistý sestup, navíc ševci ztrácí sedm bodů, což je pro takovýto mančaft až propastná ztráta. I kvůli tomu by potřebovali vyhrát za tři body a to ideálně už v dnešním utkání.

Poslední tři utkání:
Mountfield HK vs. Zlín – 4:1
Vítkovice vs. Zlín – 2:1
České Budějovice vs. Zlín – 4:2
Bílí Tygři Liberec
Oproti jejich soupeři jsou na tom Bílí Tygři značně lépe. Sezóna se jim sice taky nevyvíjí podle jejich představ, prostředek tabulky a zaručující místo pro čtvrtfinále zní určitě lépe, něž osm bodů po téměř dvaceti zápasech. Za zmínku určitě stojí taky výkony Liberce z posledních utkání. Tomu se podařilo bodovat v posledních čtyřech zápasech, z toho dokonce třikrát vyhrát. Jejich krátkou vítěznou šňůru však nakonec zakončil až smolný gól v poslední vteřině prodloužení v minulém utkání. Ani to ale pravděpodobně borce ze severu Čech nezastaví v honbě za pátým utkáním se ziskem bodů v řadě.

Liberec vs. Mladá Boleslav – 2:3 pp
Kladno vs. Liberec – 2:4
Liberec vs. Karlovy Vary – 3:2
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Vítám Vás při sledování 21. kola Tipsport Extraligy, ve kterém se dnes mimo jiné odehraje utkání zlínských Beranů proti libereckým Bílým Tygrům, které dnes, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.