Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 20. ledna 2023   17:30

Č. Budějovice
15:10' Valský (Hanzl, Dzierkals) • 21:05' Percy  • 39:59' Vondrka (Vráblík, Štencel)
3:4
(1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Plzeň
05:46' Blomstrand  (Jiříček, Kvasnička) • 42:58' Schleiss  (Baránek, Zámorský) • 57:36' Kodýtek   • 61:29' Zámorský
Šír, Jaroš – Lhotský, Hnát
Budvar aréna, České Budějovice
5 592 diváků
Plzeň

SESTŘIH: České Budějovice - Plzeň 3:4p. Hostující obrat završil v prodloužení Zámorský

Motor s Plzní prohrál 3:4 po prodloužení. V prodloužení se strhla menší mela před Svobodou, ze které vzešla přesilovka pro Plzeň, která ji využila. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji a hezký večer.
61:29'
Plzeň právě vstřelila branku! V prodloužení rozhoduje PETR ZÁMORSKÝ. Bez asistence.
61:10'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Jakub Valský – 5 min., bitka + 2 min., sekání, odpyká Michal Vondrka.

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Pour – 5 min., bitka.
60:31'
Zatím vidíme klidný průběh nastavení ve třech.
60:01'
Uplynulo šedesát minut a body se budou dělit. Plzeňští dokázali smazat dvougólové manko, když se necelé dvě minuty před třetí třetinou prosadil Petr Kodýtek. Před ním snižoval Jan Schleiss. Prodloužení začne za malou chvíli.
60:00'
59:19'
Dzierkals mohl vyslat Valského do útoku, ale na poslední chvíli mu to plzeňská obrana nedovolila.
58'
Kodýtek využil námazu protihráče a poslal utkání do prodloužení
58:24'
Pech to zkusil po pasu Gulaše těsně před Svobodou, ale nebyl úspěšný.
57:36'
Plzeň právě vstřelila branku! Obrovské zmatky po vhazování v budějovickém pásmu přinášejí gól na 3:3. Kotouč se dostal k PETRU KODÝTKOVI, který nedal Strmeňovi z otočky šanci. Bez asistence.
57:26'
Tým Plzně si vyžádal oddechový čas!
57:07'
Doležal si z levého úhlu povyjel doprostřed pásma, jenže před Svobodou nikdo nestál, a tak v pořádku lapil jeho střelu.
56:18'
Valského pokus golfovým úderem zašpinil černou šmouhou pouze beton plzeňského gólmana.
Na dnešní utkání do Budvar arény dorazilo 5 592 diváků!
55:40'
Štencel nahodil puk po hrazení, ale pouze na plzeňské hokejky.
54:41'
Pech se dostal také do šance s novou holí, ale orazítkoval mantinel za Svobodou.
53:43'
Houdek trefil pumelicí Bindulise, následná rána zlomila Pechovi hokejku.
52:50'
Po dvou pokusech plzeňských svůj tým osvobozuje Vopelka.
52:33'
Michal Vondrka – 2 min., podrážení.
51:40'
Plzeňští zajeli rychle na k soupeři do třetiny, ale tam jej o puk připravil Doležal.
51:02'
Po veliké příležitosti šanci teď hrozili Plzeňští. Švéd Blomstrand musel zkousnout blok střely Kanaďanem Percym.
50:27'
Ještě větší šance pro domácí! Přečíslení dva na jednoho v podání Pecha Gulaše mohlo skončit gólem. Kapitán Budějovic ale na poslední chvíli zamířil nad.
48:10'
Příležitost pro Motor! Pech hezky kombinoval v útočné třetině, kotouč se ocitl u Pecha, který z úhlu netrefil prázdnou bránu.
47:21'
Budějovičtí na poslední chvílí zhatili šanci Schleissovi, který už byl těsně přede zakončením.
46:32'
Bindulis chtěl otočit hru směrem na bránu Plzně, ale po chvilce se kulatého zázraku ujali hosté.
45:30'
Vondrkovo zaváhání mohlo skončit špatně pro domácí. Puku se zmocnil Holešinský, který se k pořádné střele odhodlal, ale na poslední chvíli mu ji překazila hokejka budějovického obránce Vráblíka.
44:19'
Dzierkals sice procpal kotouč do pásma, ale tam nebyl nikdo s logem "M" na dresu, kdo by si ho přebral.
43'
Schleissova střela propadla až za záda Strmeně
43:42'
Plzeň mířila opět do útoku, ale teď už budějovická defenzíva zapracovala na výbornou.
42:58'
Plzeň právě vstřelila branku! Hosté snižují! Budějovičtí propadli ve středním pásmu a JAN SCHLEISS se ukázal jako pravý kapitán. Rozpohyboval protihráče a střelou přes obránce překvapil Strmeně. Tomu puk propadl pod rukou. Marek Baránek a Petr Zámorský.
42:27'
Škodovka se usadila na území Jihočechů, ale nepochodila. Všechny její střelecké pokusy byly zblokovány.
41:28'
Dzierkals obkroužil velice rychle bránu, ale zasunout puk k tyči se mu nepodařilo.
40'
Gól do šatny! Vondrka trefil v poslední sekundě druhé třetiny odkrytou klec
40:58'
Kaňákův pokus zápěstím skončil v lapačce Strmeně. Vhazovat se bude po jeho pravici.
40:18'
Domácí ihned pelášili dopředu, v pásmu soupeře ale o kotouč přišli.
40:01'
Druhá třetina se již stala minulostí. Byly v ní k vidění dvě branky českobudějovického Motoru. Domácí byli střelecky aktivnější. Za svoji aktivitu byli odměněni ve 22. minutě, když se se štěstím prosadil Stuart Percy, a sekundu před koncem třetiny se do gólových statistik zapsal jako střelec Michal Vondrka. Třetí třetina začne přibližně v 19:28.
40'
40:00'
39:59'
České Budějovice právě vstřelily branku! Motor pouhou sekundu před druhou sirénou zvyšuje na 3:1! Po závaru před plzeňským brankářem se puk ocitl na modré čáře, a to na holi Romana Vráblíka, který trefil tyč. Od ní se kotouč odrazil do pravého úhlu, kde bleskurychle z ne úplně velké blízkosti zakončoval MICHAL VONDRKA a zaznamenal tak svůj první úspěch v letošní sezoně. Asistence: Roman Vráblík a Jan Štencel.
39:24'
Vráblíkovy dva pokusy se do brány nedostaly. Po něm střílel Gulaš, ale rovněž neuspěl.
38:32'
Jihočeši nezvládli udržet kotouč v pásmu, Plzeň se osvobozuje.
38:00'
Sebastíán Malát – 2 min., nedovolené bránění.
36:59'
Plzeň dlouho operovala v pásmu Motoru, ale žádné výrazné ohrožení Strmeně se neudálo.
36:03'
Pech vyhrál v obranném pásmu Motoru souboj o kotouč s Kodýtkem. Po vymanění poslal pas na Hovorku, jenž ho nezachytil a následuje icing.
35:29'
Mladičký Jiříček se nyní odhodlal k zakončení, které mířilo těsně nad branku Českých Budějovic.
34:03'
Obrovskou šanci měl Hrabík, který z otočky vyslal svižnou střelu švihem, proti které zapracoval betonem Strmeň. K dorážce se chtěl prodrat Pour, ale neúspěšně.
33:05'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Ani jednomu z celků se nedaří dotáhnout akci do zdárného konce.
31:49'
Plzeň rozpačitě zacházela s pukem ve svém pásmu. Po pár vteřinách z její strany následovalo zakázané uvolnění.
31:21'
Pech nahodil puk do pásma, ale tam se ho nikdo z jeho kolegů neujal.
30:02'
Schleiss se ocitl sám s Vráblíkem při přechodu do útočného pásma. Kapitán hostů ale nevyslal čistou střelu. Vráblík mu ji zblokoval.
29:01'
Gulaš si chtěl najít střeleckou pozici, kterou našel, ale jeho následná rychlá rána zápěstím za plzeňským strážcem branky neskončila.
28:14'
Vráblík si povyjel více do pravé strany na modré čáry, ale Svobodu nepřekonal.
27:14'
Domácí byli v přečíslení tři na jednoho, když se z trestné lavice vracel Percy. Kanadský zadák adresoval kotouč napříč pásmem na Hanzla. Ten mu ho vrátil a Percy hned střílel. Svobodův beton byl skvěle přitisknutý k tyči.
26:41'
Motor své oslabení hraje skvěle. Již třikrát vyhodil puk z pásma.
25:31'
Plzeňskou souhru v jejím finále znemožnil Strnad a donutil hráče Plzně opustit pásmo Jihočechů.
24:56'
Stuart Percy – 2 min., podrážení.
24:22'
Malát po levé straně mířil na Strmeně, kterého se snažil zablokovat Vráblík. Oba hráči se začali po odpískání postrkávat.
21:57'
Budvar aréna je znovu opět více slyšet. Domácí houževnatě brání a zastavují plzeňské hráče ve středním pásmu.
21:05'
České Budějovice právě vstřelily branku! Motor ihned z kraje druhé třetiny jde do vedení! Po levé straně nabral rychlost STUART PERCY, jehož přihrávku směřující do předbrankového prostoru si do branky srazil jeden z plzeňských hráčů. Bez asistence.
20:53'
Na druhé straně pokoušel štěstí Rekonen, leč Strmeň vytáhl skvělý zákrok.
20:37'
Pohledná Pechova rána si nakonec cestu do brány nenašla.
20:01'
Prvních dvacet minut uplynulo. Oba týmy se radovaly jednou. Nejprve se prosadil Ludwig Blomstrand, což se událo v šesté minutě, a o deset minut později za domácí vyrovnával Jakub Valský. Na ledě se trochu přiostřilo. Uvidíme, jak se ve všech směrech bude utkání vyvíjet. Druhá třetina začne přibližně v 18:31.
20:00'
19:23'
Gulaš přes dva beky Plzně chtěl překvapit Svobodu, ale těsně minul.
18:57'
Lukáš Vopelka – 2 min., hrubost.

Filip Suchý – 2 min., hrubost.
18:13'
To samé se teď povedlo Hovorkovi. Hra se tak opět vrací před Strmeně.
17:50'
Strnadova přihrávka byla moc prudká a jeho spoluhráči po ní nestačili včas sáhnout, a proto následuje zakázané uvolnění.
17:06'
Vyrovnávací gól roztleskal Budvar arénu. Nyní ale hrozili hosté, když těsně za modrou čárou vyslal ránu Pour.
15:10'
České Budějovice právě vstřelily branku! Perfektní kombinaci nyní předvedl druhá útočná formace! Lotyšský útočník Martinš Dzierkals zavezl puk do pásma, věděl o Martinu Hanzlovi, kterému kotouč následně přenechal. Budějovický centr hledal spoluhráče ve slotu, a našel tam JAKUBA VALSKÉHO, jenž střelou z první propálil Svobodu. Asistence: Martin Hanzl a Martinš Dzierkals.
14:38'
Budějovičtí se marně teď dvakrát pokusili o útočnou akci.
13:38'
Toman ujížděl po levé straně a plzeňský gólman znovu po následném zakončení českobudějovického útočníka zasáhl.
13:10'
Hosté špatně střídali, čehož chtěl využít Dzierkals. Proti Svobodovi nevyzrál.
12:02'
Hanzl se hezky uvolnil, postrčil puk na Gulaše, který ho následně posílal do slotu, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal.
10:57'
Gulaš si v útočné třetině neporozuměl s pukem, a tak plzeňští přebírají kotouč.
10:41'
Martin Lang – 2 min., podrážení.
10:33'
Západočeši předvádějí důraz do brány. Strmeň teď po menší skrumáži musel puk přikrýt a uklidnit situaci.
10:00'
Budějovičtí chtěli zúročit tlak brankou, kterou se jim nepodařilo vstřelit. Střelou švihem se prezentoval Šenkeřík, ale Svobodova lapačka byla rychlejší.
09:25'
Tentokráte nevyšla rozehrávka Plzeňským, píská se icing.
08:54'
Pech poslal puk do pásma na Gulaše, který se ho neujal, a puk tak přebírá obránce Jiříček.
07:39'
Velmi slibnou akci domácích teď přerušila píšťalka čárového arbitra, který ukázal na modrou čáru, což znamená ofsajd.
6'
Blomstrand dostal prostor na levém křídle a zavěsil
06:48'
Po vyhraném vhazování zkoušel štěstí od modré čáry Houdek. Strmeňovi kotouč přistál na hrudi.
06:18'
Pourovo zakončení bylo hokejkou jednoho z hráčů Motoru zablokováno.
05:46'
Plzeň právě vstřelila branku! Hosté jsou do vedení. Po chybě budějovické obrany v pásmu soupeře obránci zapomněli na LUDWIGA BLOMSTRANDA, kterého vyslal na zteč Adam Jiříček. Švédský útočník prostřelil Strmeně ke vzdálenější tyči z levé strany. Asistence: Adam Jiříček a David Kvasnička.
05:06'
Vráblík si šikovně povyjel přímo na osu těsně za modrou čárou a jeho projektil skončil v lapačce brankáře západočeského celku.
04:23'
Dzierkals se chtěl probít s pukem do útočného pásma, v tom mu ale nevědomky zabránil čárový rozhodčí. Puk mají hosté.
03:55'
Valský s Vondrkou se nedomluvili při přechodu přes modrou čárou a je z toho postavení mimo hru.
02:45'
Blomstrand střílel v domnění, že jeho zakončení bude Strmeňovi skryto, když proti němu stál Vráblík. Právě on jeho pokus zblokoval.
01:57'
Doležal udržel kotouč v útočné zóně Motoru, k puku se na modré dostal Bindulis. Jeho nahození skončilo v lapačce plzeňského Svobody.
01:19'
Kodýtek si potáhl kotouč z pravé strany na osu a mířil mimo.
00:48'
Jihočeši ve snaze o založení akce rozehráli kotouč nepřesně, píská se zakázané uvolnění.
00:40'
Strmeň nyní zasáhl proti ráně Zámorského, která jej trefila do masky.
00:08'
Gulaš se snažil Vráblíkův dlouhý pas protečovat do útočného pásma, což se mu ale nepodařilo.
00:01'

Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.
Trenér: David Čermák

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Houdek, Kaňák, Kvasnička, Jiříček – Schleiss (C), Kodýtek, Holešinský – Malát, Mertl (A), Rekonen – Hrabík, Suchý, Pour – Blomstrand, Bitten, Lang.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočechy čekají dva zápasy v Budvar aréně v řadě. V pátek přijede Plzeň, v neděli Třinec. Motoru aktuálně náleží dvanácté místo se 44 body. Horšími týmy jsou třinácté Karlovy Vary a poslední Kladno. Právě kladenské Rytíře dokázaly České Budějovice porazit v neděli na svém ledě 6:2. V úterý však nestačili na výborně hrající pražskou Spartu a v libeňské O2 aréně padli 0:5.

Stejně jako minulou sezonu táhne kádr Budějovických devětatřicetiletý Lukáš Pech, který s 29 asistencemi ovládá tabulku nahrávačů, k tomu přidal 7 branek. Nejlepším střelcem týmu je jeho kapitán Milan Gulaš, který k šestnácti úspěšným zásahům přidal třináct přihrávek. Právě on je bývalým hráčem a kapitánem Plzně, a tak tento duel bude pro něj velmi pikantním, byť proti Západočechům už odehrál mnoho utkání od příchodu na jih.

Nejproduktivnější hráči:
Lukáš Pech – 36b. (7+29)
Milan Gulaš – 29b. (16+13)
Martin Hanzl – 27b. (9+18)
HC ŠKODA PLZEŇ
Západočeský celek se může na konci třetí čtvrtiny základní části chlubit šestou příčkou v tabulce s celkovým počtem 60 bodů. Vyhoupla je tam šestizápasová série výher, která začala 25. listopadu v utkání na ledě Hradce Králové v poměru 4:1. K jejímu konci došlo 11. prosince, když Škodovka nestačila na Vítkovice, kterým podlehla 2:3 po nájezdech. Poslední dvě střetnutí Plzeň zvládla. Nejdříve brala tři body za domácí vítězství 4:1 nad Litvínovem, na stejném místě o dva dny později udolala Mladou Boleslav 3:2 po prodloužení.

Plzeňští hokejisté se v produktivitě mohou nejvíce spolehnout na nejmenšího hráče celé ligy – útočníka Petra Kodýtka. Hráč, který měří 168 centimetrů, nasbíral celkem 29 bodů (13+16).