Tipsport Extraliga - Základní část - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Sparta - 24. února 2023   18:00

Kladno
17:38' Cibulskis (Klepiš) • 36:23' Dotchin (Plekanec, Kubík) • 54:12' Plekanec (Kubík, Jágr)
3:4
(1:2, 1:2, 1:0)
Sparta
10:08' Kaše  (E. Thorell, Jandus) • 17:22' E. Thorell  (Tomášek, Kempný) • 25:45' Polášek  (Tomášek, E. Thorell) • 35:14' Vauhkonen  (G. Thorell)
Kladno
Bow (27. Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.
Hradil, Kika – Frodl, Lhotský
ČEZ stadion, Kladno
5200 diváků
Sparta

SESTŘIH: Kladno - Sparta Praha 3:4. Rytíři dotahovali proti rivalovi marně

Přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Erik Thorell (SPA).
Kladno kvůli prohře zůstává na posledním 14. místě a na České Budějovice ztrácí 1 bod. Sparta také dál zůstává na svém 3. místě.
Na začátku poslední dvacetiminutovky se rozhodčí radili o gólu Sparty, ale před tím byl odpískán faul Spartě a tak gól nemohl být uznán. Kladno se tlačilo do snížení nebo srovnání a jejich píle byla odměněna gólem Plekance. Navíc v čase 58:37 zkusili domácí hru bez gólmana, ale přes to si Sparta své vedení uhájila a veze si z Kladna všechny tři body. Sparta tak vyhrála všechny čtyři společné zápasy v této sezoně.
59:49'
Kotouč je v pásmu Kladna, ale vhazovat se bude opět před Kořenářem.
58:07'
Gustaf Thorell v obrovské možnosti však zaváhal a Kladno se dál tlačí za srovnáním.
56:45'
Cibulskis pálil tvrdě z mezikruží, ale Kořenář kotouč vyráží betonem.
55'
Jágr rozjel zadovkou akci, která skončila kontaktním gólem Plekance, 3:4
55:33'
Zikmund obkroužil Kořenářovu klec a zkusil zasunout puk až do branky. Sparťanský hráč si však mezeru pohlídal.
54:12'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno přeci jen snižuje. Jágr vybojoval puk na modré čáře a přihrál na Kubíka. Ten si kotouč nenechal pro sebe a poslal ho na TOMÁŠ PLEKANEC, který se trefil přesně k bližší tyčce. Asistence: Adam Kubík, Jaromír Jágr.
54:03'
Slováček od modré nastřelil pouze bránícího hráče před sebou.
53:45'
Kladnu je odpískaný ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu. Jágr se po vhazování dobře uvolnil, ale trefil Kořenáře pouze do masky.
Dnešní utkání sleduje 5200 diváků a kladenský stadion hlásí vyprodáno.
51:45'
Slováček od modré zastrašil Kořenáře, který však svůj tým stále drží.
49:48'
Brankář vyhodil puk jen do ochranné sítě a vhazovat se bude v pásmu hostů. Ti jsou však hned u kotouče.
48:30'
Do konce oslabení si hosté udrželi kotouč u sebe a s klidem se ubránili.
47:00'
Kladnu se v přesilových hrách vůbec nedaří.
46:38'
I když Kladno vhazování vyhrálo, puk je opět až u Brízgaly.
46:28'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Erik Thorell – 2 min., hákování.
46:05'
Klepiš se ještě v důležité šanci rozhodl přihrát na Zikmunda, který kotouč tečoval jen vedle branky.
45:39'
Až teď se Kladno dostává do pásma, ale hned je puk u kladenského gólmana. Ten však posílá kotouč zpět do hry.
44:33'
Zatím Sparta oslabení dobře zvládá a Kladno do pásma nepouští.
44:10'
Michal Řepík – 2 min., vražení na hrazení.
43:37'
Klepiš trefil pouze bránícího hráče před sebou, od kterého ještě puk ke Kořenáři doletěl, nicméně ten s ním měl lehkou práci.
42:45'
V obrovské možnosti byl Kubík, který pálil od pravého kruhu z první, ale jeho tvrdou střelu Kořenář chytá.
42:35'
Na začátku kladenské přesilovky si domácí drží pásmo.
41:48'
Řepík zůstal ležet na ledové ploše po střetnutí s Indrákem. Rozhodčí však nevylučuje a hra bude pokračovat čtyři na čtyři.
40:48'
David Kaše – 2 min., sekání.
40:48'
Rozhodčí jdou podruhé v zápase koukat a rozhodovat, zda padl gól. Tentokrát se jedná o gól Sparty. Nicméně hra byla přerušena před tím, než se kotouč dostal do branky.
40:15'
Kladno se ovšem hned osvobozuje, ale netrvá dlouho a Sparta je zpět v pásmu.
40:10'
Hned na začátku poslední dvacetiminutovky si hosté zahrají přesilovou hru.
40:10'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Adam Kubík – 2 min., hákování.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:05
Ve druhé třetině měli navrch hosté, kteří z lepší hry těžili jako první. Polášek dokázal jednou rukou navýšit rozdíl na dvě branky. Tato trefa vyhnala Bowa z branky a mezi tři tyče se postavil Brízgala. Ani on ale neudržel čistý štít a za Spartu se prosadil Vauhkonen. Za minutu a kousek ještě klání zdramatizoval Dotchin a Kladno půjde do poslední třetiny se ztrátou dvou branek.
40:00'
38:55'
O pár sekund později na druhé straně vyplaval Tomášek, ale Brízgala vykopl proti jeho střele svůj beton.
38:24'
Dotchin si hezky našel Jágra, ale jeho střela jen proletěla brankovištěm.
36'
Vauhkonen tečoval Moravčíkovo nahození a slaví první gól v dresu Pražanů, 1:4
36:56'
Vitouch na druhé straně střílí kotouč jen vysoko nad branku.
36:23'
Kladno právě vstřelilo branku! A je to zpět o dvě branky. JAKE DOTCHIN si sjel na levý kruh a propálil všechno před sebou. Asistence: Tomáš Plekanec, Adam Kubík.
35:14'
Sparta právě vstřelila branku! A Sparta vede už 4:1! Gustaf Thorell z pravého kruhu poslal kotouč na Brízgalu a OLAVI VAUHKONEN šikovně tečoval puk do branky. Asistence: Gustaf Thorell.
34:42'
Na druhé straně mohl tečoval kotouč v předbrankovém prostoru Procházka, ale i Kořenáč na druhé straně podržel svůj tým.
33:26'
Teď Brízgala podržel svůj tým, když Dotchin poslal kotouč od branky jen na brusle protihráče, od kterého se puk odrazil zpět na Brízgalu.
32:47'
Brízgala raději přikryl kotouč po střele Horáka.
32:12'
Je tu šance pro Spartu, která vyhrává vhazování, ale nešikovně se připravila o pásmo.
32:11'
Ondřej Slováček – 2 min., vysoká hůl.
30:03'
První střelu Brízgala ustál a vhazuje se v pásmu domácích, kteří vhazování vyhrávají.
29:40'
Kubík poslal kotouč o mantinel tak nešikovně, až se odrazil k úplně volnému sparťanskému hráči do mezikruží. Ten však správně nezpracoval puk a ke střele se nedostal.
28:59'
Ani jednomu týmu se nedaří zůstat delší dobu v útočném pásmu.
26'
Bleskový kontr hostí vyřešil zakončením jednoruč mezi betony Polášek, 1:3
26:15'
Kehar špatně přihrál kotouč na modré čáře a dopředu se tím vydali hosté. Ty však hned dohnali domácí a je odpískán Spartě ofsajd .
26:11'
Landon Bow pouští do branky svého parťáka Adama Brízgalu a vhazovat se bude v pásmu Sparty.
26:11'
Střídání v týmu Rytíři Kladno:
ze hřiště odchází Landon Bow, přichází Adam Brízgala.
25:45'
Sparta právě vstřelila branku! A Sparta opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Tomášek unikl společně s ADAMEM POLÁŠKEM, a i když byl druhý jmenovaný bráněn kladenským hráčem, zvládl jednou rukou kotouč dostat mezi betony Bowa. Asistence: David Tomášek, Erik Thorell.
24:16'
A další skvělé šance Sparty, nejdříve ovšem do střely padnul Slováček a potom Veber zachytil kotouč ve vzduchu a zachránil Bowa, který nevěděl, kde puk je.
23:23'
Sparta má navrch, a i když Dotchin nejdříve skvěle zachytil kotouč v předbrankovém prostoru, hned nahrál soupeři na hůl. Bow však svůj tým drží.
23:04'
I tentokrát musí Bow zasahovat po střele Tomáška.
21:35'
Kehar poslal kotouč pryč z pásma a na druhé straně se tak do šancí protlačili hosté, kteří třikrát ohrozili branku Bowa. Ten nakonec chytá puk do lapačky.
20'
Potyčka za domácí brankou! Nejaktivněji do sebe šli bývalí spoluhráči Zikmund s Formanem
20:39'
Na puku se drží na začátku další třetiny hosté, ale na střelu nedošlo.
20:01'
Jako první se v zápase prosadili hosté, když Sparta využila přesilovou hru a zásluhou Kašeho šla do vedení 1:0. Hra poté přinesla další zajímavé šance, ale žádnou gólovou. Až v 18. minutě rozveselil hostující fanoušky Erik Thorell, který šikovně poslal kotouč k bližší tyči, a už to bylo o dva góly. Netrvalo ani 16 sekund a Kladno snížilo stav utkání na 1:2. Už to mohlo být 2:2, ale po zkoumání na videu nebylo prokázáno, že by kotouč zajel za brankovou čáru po teči Jágra. Na konci třetiny ještě došlo k vzájemnému vyloučení a další třetina začne hrou čtyři na čtyři.
20'
20:00'
19'
Po Jágrově šanci sudí důkladně zkoumali video. Puk za brankovou čarou nenašli
19:31'
Kristaps Sotnieks – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

Michal Řepík – 2 min., hákování.
19:31'
U mantinelu v obranném pásmu Kladna se strhla hromadná bitka.
19:20'
Hra je přerušena, protože čárový rozhodčí tvrdě dostal kotoučem do nohy a musí opustit ledovou plochu.
18'
Rychlá odpověď Rytířů! Cibulskisovu ránu jemně tečoval Indrák, 1:2
18'
Erik Thorell vymetl horní růžek domácí branky, 0:2
18:11'
O gól Kladna se nejednalo, protože kotouč nepřešel přes brankovou čáru.
Plekanec se uvolnil před bránící hráče a předal kotouč Jágrovi, který chtěl tečovat kotouč za Kořenáře.
Stále nevíme verdikt rozhodčích.
18'
18'
18:11'
Je možné, že Kořenář puk sám betonem svezl za čáru.
18:11'
Rozhodčí jdou zkoumat další možný gól Kladna na video.
17:38'
Kladno právě vstřelilo branku! Po 16 vteřinách Kladno snižuje na 1:2. OSKARS CIBULSKIS od modré vypálil a příhodně puk tečoval jeden ze sparťanských hráčů, který stál před gólmanem. Asistence: Jakub Klepiš.
17:22'
Sparta právě vstřelila branku! A Sparta navyšuje na rozdíl dvou gólů. ERIK THORELL si zapisuje další bod, když poslal kotouč k bližší tyči. Asistence: David Tomášek, Michal Kempný.
17:08'
Plekanec ani nadvakrát Kořenáře neprostřelil.
16:30'
Tentokrát byli u puku první hosté, ale těm se naopak píská ofsajd.
16:21'
Vhazuje se v kladenské třetině a kotouč získávají i po prohraném buly domácí. Ti se však dopustili zakázaného uvolnění a hra se vrací před Bowa.
14:05'
Sparta po zbytek přesilové hry už Rytíře k ničemu nepustila a sama si vytvořila šance. Teď je již hra v plném počtu.
13:22'
Dotchin již podruhé zachytil šikovně kotouč na modré čáře, a proto až nyní se Sparta osvobozuje.
12:05'
Domácí vyhráli vhazování, k puku se dostal Dotchin a poslal kotouč na osamoceného Kubíka na pravém kruhu, před kterým se otevřel volný prostor. Díky tomu však Kořenář střelu dobře viděl a chytá jí do náruče.
12:04'
I Kladno si v této třetině zahraje přesilovou hru.
12:04'
Erik Thorell – 2 min., podrážení.
11'
Thorell v přesilovce krásně vyzval Kašeho, 0:1
11:12'
Pytlíkova střela byla zblokovaná a doletěla jen do ochranné sítě.
10:08'
Sparta právě vstřelila branku! Sparta využívá přesilovou hru a je ve vedení. Erik Thorell přihrál skvěle kotouč přes brankoviště na DAVIDA KAŠEHO, který už jen dával puk do prázdné sítě. Asistence: Erik Thorell, Martin Jandus.
09:26'
Jakub Klepiš – 2 min., podrážení.
09:20'
Bláha sebral sparťanskému hráči kotouč a sám proti Kovářovi z pravého kruhu ale minul branku.
08:04'
Krejčík šikovně obešel Plekance, ale jeho střela neměla takovou přesnost a rychlost a Bow přerušuje hru.
06:48'
Klepišova přihrávka v útočném pásmu byla moc prudká a vyletěla až za modrou čáru.
06:07'
Jágr zachytil puk ve středním pásmu a Kladno se tak vydalo do pásma hostů, tam ale o puk brzy přišlo.
05:07'
Němečkovu střelu od modré chytá Bow do lapačky a přerušuje hru.
4'
Šance Plekance. Kořenář výtečně zasáhl
04:20'
Slováček poklekl do střely z pravého kruhu a puk se k Bowovi vůbec nedostal.
03:42'
Plekanec se vydal na branku úplně sám, ale jeho střelu sparťanský gólman vyrazil do ochranné sítě.
03:20'
Kubík mohl v mezikruží zachytit přihrávku Sparty a zůstat sám před Kořenářem, ale na puk nedosáhl.
01:45'
Kladno se dostává ze sevření, ale žádnou střelu na Kořenáře nevyslalo.
01:01'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, nicméně jsou i po přerušení zpět na puku a mohou vyrazit dopředu.
00:03'
Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale kvůli fanouškovskému překvapení se dostaly vyhozené papírky a role toaletního papíru a papíru na účtenky až na led. A hra je přerušena.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Krejčík, Moravčík, Polášek (A) – Tomášek (A), Horák, E. Thorell – Řepík (C), Kaše, M. Forman – P. Kousal, D. Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, G. Thorell, Safin.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Frodl, Lhotský.
Překlopí poslední zápas se Spartou Kladno na svoji stranu, nebo Sparta zvítězí 4:0 na zápasy?

HC Sparta praha

Po posledním zápase se Sparta nachází na 3. místě s 89 body. Navíc má Sparta jeden zápas k dobru a může si pomýšlet na 2. místo, na které ztrácí 3 body. Sparťané v posledním zápase přerušili výherní šňůru a na ledě Liberce prohráli 1:2. Už zápas před tím ztratili bod s Českými Budějovicemi, které porazili až v prodloužení. Na rozhodující branku v zápase s Libercem fanoušci museli čekat dlouhých 42 minut, když padla až v 59. minutě.

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je kapitán Michal Řepík (23+12), toho doplňuje Roman Horák (12+22), David Tomášek a Vladimír Sobotka (oba 13+20). Mezi tři tyče Sparta v posledním zápase postavila svoji jedničku Jakuba Kováře, který z 34 střel pustil 2 branky a úspěšnost má 91,50 %. Jeho kolega Josef Kořenář zatím odchytal 13 zápasů a má úspěšnost přesně 90 %. Sparta nedokázala v zápase s Libercem využít ani jednu nabízenou přesilovou hru a nachází se celkově na 5. místě. Co se ale týká ubránění oslabení, tak v tom Sparta dominuje. Drží 1. místo s 85,21 % ubráněných oslabení. Sparťané inkasovali během oslabení pouze 25 branek.
Poslední zápasy Kladna

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 5:4

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:1

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 0:3

Rytíři Kladno – HC Olomouc 4:5p
Rytíři Kladno

Po posledním kole se Rytíři už zase nacházejí na posledním 14. místě s 54 body. Před sebou mají o bod České Budějovice, které ve středu kolo předehrávaly, a o dva body Litvínov. Naposledy Rytíři doma přivítali hráče z Olomouce. Kladno dokázalo ve třetí třetině otočit vývoj utkání, ale Olomouc jedinou střelou v této třetině srovnala a posunula hru do prodloužení. V tom jí trvalo pouze 36 sekund dát rozhodující gól na 5:4. Rytíři se kvůli prohře posunuli zpět na poslední místo a musejí se dál rvát o každičký bod.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (13+30) a doplňuje ho jeho kolega z lajny Adam Kubík (16+15), který je nejlepším střelcem Kladna. S větším odstupem je za nimi obránce Jake Dotchin (6+17). Mezi tři tyče se naposledy postavil Landon Bow, který z 16 střel pustil 5 gólů, a zhoršil si tak úspěšnost na 88,75 %. Adam Brízgala má úspěšnost 90,67 %. Rytíři v posledním zápase vstřelili 2 góly v přesilové hře a v této disciplíně jsou na 8. místě. Ubránění oslabení Rytířům stále nejdou a jsou na 13. místě. Při hře v oslabení dostali Rytíři už 42 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.