Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Vítkovice - 5. března 2023   16:30

SESTŘIH: Liberec - Vítkovice 2:1sn: Bílí Tygři i přes výhru musí do předkola

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
O vítězný gól v samostatných nájezdech se postaral JAROSLAV VLACH.
Samostatné nájezdy začínají.
Po strhujícím prodloužení, v němž šance byly na obou stranách se zápas nakonec rozhodne až v samostatných nájezdech.
65'
Vlach rozhodl utkání na nájezdy, 2:1
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:21'
Oscar Flynn se dostal do samostatného úniku, ale Klimeše nepřekonal po kličce do pravé strany.
63:34'
Birner najížděl před Klimeše, skončil na zemi, ale vše bylo čisté.
63:09'
Raskob orazítkoval Kváčovu vyrážečku.
62:02'
Ke Flynnovi se zpětná přihrávka nedostala, proto se nedostal k zakončení do již prázdné klece.
60:45'
Další souboj Kváča versus Mueller, opět lépe je na tom gólman domácích.
60:18'
Přečíslení, po němž se dostal do zakončení Mueller, ale Kváča byl připraven.
60:01'
Jde se na prodloužení. Do třetí třetiny lépe vstoupili domácí, v níž hned na začátku vstřelil vyrovnávací gól. Po většinu průběhu byly lepším celkem na ledě, jenže nepřesnost v zakončení znamená, že pod Ještědem bude k vidění extra time.
60:00'
59:59'
Chybná rozehrávka Tygrů se dostala až k Marku Kalusovi, který ale z cela osamocen před Kváčou branku vysoko přestřelil.
59:50'
Slabá střela od modré čáry, se kterým si bez problému poradil Klimeš.
57:41'
Filippiho nahození mezi mnoha hráči neprošlo až na bránu.
57:12'
Další icing, tentokrát na liberecké straně.
56:48'
Zakázané uvolnění hostů.
54:06'
Vlachův tvrdý projektil končí rovněž v síti za Klimešem.
52:57'
52:42'
Ordošovo nahození bylo zablokováno do ochranné sítě.
52:20'
Klimeš si pojistil situaci chycením kotouče do rukavice.
50:57'
Kváča ukončil plynulou pasáž ukrytím puku v lapačce.
47:56'
A do třetice Kváča, tentokrát proti Kalusovi.
47:01'
Další příležitost Muellera, ale opět Kváča úspěšný.
46:45'
Mueller vypálil z pravé strany, Kváča jeho pokus ukryl ve své výstroji.
46:24'
Obrovská šance hostů, kteří absolutně dostali mimo hru liberecké beky, jenže Kváča dokázal pokrýt střelu do již odkryté klece.
Dnešní utkání sleduje 6 901 diváků.
44:52'
Rychlovský se stahovačkou uvolnil v mezikruží, ale Klimeš včas zavřel prostor mezi betony.
43:59'
Aktivní nástup Tygrů uklidní přikrytím puku Klimeš.
43:10'
Najmanovi byl kotouč předložen přímo do jízdy, jenže Klimeš jeho střelu vyrazil lapačkou.
41:28'
Liberec právě vstřelil branku!
MICHAL IVAN si navedl kotouč od půlky hřiště až na pravý kruh a odtud vypálil na vzdálenější tyč přímo do šibenice.
40:48'
Vítkovičtí vybojovali útočné pásmo, když Kváča chytil nahození.
40:01'
Čtyřicet minut je minulostí. Stav je stále stejný. Druhá dvacetiminutovka byla z větší části vyrovnaná, ale ke konci otěže převzali domácí hokejisté. Střelecky byli určitě aktivnější Liberečtí, jenže jejich střely jsou často zablokované, nebo je pochytává hostující brankář. Oba celky měli k dispozici také početní výhodu, ale nesehrály je dobře.
40:00'
39:34'
Balinskisova rána byla zablokovaná nad klec hostů.
39:21'
Fridrich vyhodil na další vítkovický icing.
38:19'
Kváča dobře zasáhl proti střele Fridricha.
37:47'
Ze spletité situace se Slezané osvobozují icingem.
37:03'
Pěkná kombinace mezi Filippim a Birnerem. Druhý jmenovaný vypálil, jenže našel pouze rukavici Klimeše.
35:53'
Melanconův zblokovaný pokus končí vysoko v ochranné síti.
35:18'
Šibingr se napřáhl od modré, ale jeho pokus ukryl Klimeš ve své výstroji.
35:03'
Flynnovu bombu z prostoru levého kruhu vyrazil hostující brankář pravým ramenem.
33:59'
33:27'
Nepřesná přihrávka Vítkovice vyhání z pásma.
33:16'
Střet Kolmanna s Petrem Kváčou za brankou, ale domácí brankář již je na nohou.
32:47'
Tygři podrželi kotouč na útočném území.
32:15'
Richard Jarůšek tentokrát prověřil opět pozorného domácího gólmana.
32:07'
Tvrdá rána od modré skončila v lapačce Petra Kváči.
31:59'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Jan Šír – 2 min., podrážení.
30:40'
S ránou Deje si Kváča poradil znamenitě.
30:27'
Klimeš si pohlídal nepřehlednou situaci před svou klecí, kde zastavil přikrytím puku dorážejícího Flynna.
30:00'
Průnik Oscara Flynna a jeho následnou střelu zablokoval bek Vítkovic.
29:37'
Také Nedomlela od modré vychytal Klimeš.
28:36'
28:08'
Ordošova teč Klimešova nadělala potíže, ale poradil si s ní.
27:36'
Najmanova střela z modrého kruhu skončila v náručí Klimeše.
27:09'
Hosté se osvobozují.
26:34'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Marek Kalus – 2 min., podrážení.
25:34'
Birner skončil po zajímavém průniku až v hostující kleci, ale vše se obešlo bez faulu.
24:56'
Nepřesnou rozehrávku Tygři nevyužili, ale naopak na druhou stranu šli dva Vítkovičtí na jednoho beka, ale taktéž šance byla nevyužita.
22:20'
Domácí icing.
20:36'
Nedomlelova rána byla sražená do rohu hřiště.
20:10'
20:01'
Je za námi úvodní dějství, do něhož se vstup vydařil domácím. Poté se hra vyrovnala a přišla také první početní výhoda, kterou si zahráli Slezané. Ti hned svou první početní výhodu zužitkovali a posunuli se do jednobrankového vedení. Také Liberec si zahrál přesilovou hru, ale nevyužil. V samotném závěru periody šli Liberečtí ještě jednou do čtyř, Vítkovice tuto šanci nevyužili, ale ještě deset vteřin početní výhody si přenáší do prostřední třetiny.
20:00'
18:23'
Muellerovu tvrdou ránu z levého kruhu zablokoval Richard Nedomlel.
18:11'
Adam Dlouhý – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
18:00'
17:49'
Vítkovice se osvobozují.
16:45'
Birner dostal puk do mezikruží, odkud ale Klimeše nepřekonal.
16:16'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
16:00'
Lukáš Klimeš – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník.
14:36'
Michal Birner – 2 min., krosček.
14:02'
Vítkovice právě vstřelily branku!
TOBIAS LINDBERG dostal kotouč předložený na levý kruh odkud se již tvrdou ranou nemýlil a jako první hráč dnešního klání střílí gól. Asistence: Peter Mueller.
13:33'
Oscar Flynn – 2 min., podrážení.
12:55'
Střela Lakatoše byla zablokovaná do ochranné sítě.
11:37'
Průnik Michala Ivana skončil na betonech Klimeše.
09:14'
Tentokrát se o ránu postaral Filippi, ale opět zasáhl Klimeš.
08:59'
Petr Kolmann vyslal projektil od modré, který však byl beky zablokován.
08:23'
Juraj MIkuš vypálil od modré, ale Kváča vyrazil do rohu kluziště jeho pokus.
07:45'
Rychlovský parádně nabil Jelínkovi do jízdy, jenž vyslal od modré čáry skvělý projektil, ale Klimeš jej ztlumil ve výstroji.
07:16'
Zakázané uvolnění domácího výběru.
07:07'
Střela Richarda Nedomlela byla vyražena Klimešem přímo před Adama Najmana, ten však z poloviny odkryté kleci nedokázal využít, neboť ho famózně vychytal hostující brankář.
05:48'
Jelínek dostal předloženo přímo před Klimeše, ale ten ho betonem na zadní tyči vychytal.
04:39'
Akce po trase Najman a Šír vyústila v další střelu z pravé strany, ale Klimeš udržel opět puk bez větších potíží ve výstroji.
03:44'
Frolík si najížděl z pravé strany, ale Klimeše bekhendem nepřekonal.
01:32'
Klimeš vyráží střelu Vlacha za branku.
O první zákrok Kváči se postarala ostrá rána Petra Chlána z pravého kruhu.
19:27'
Po bekhendovém nahození Filippiho byl gólman hostů nucen přikrýt kotouč.
00:01'

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – Frolík, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Šír (A), Dlouhý.
Trenér: Patrik Augusta

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Gewiese, L. Kovář – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Dej, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Rampír, Šimánek.

5 Z – 5 výher

Šelmy dnes čeká také klíčový duel, protože hrají o elitní čtyřku, zaručující účast ve čtvrtfinále play off. Liberečtí bojují na dálku s hradeckým Mountfieldem. Musí však doufat, že Východočeši zaváhají proti svému rivalovi z Pardubic a sami uhrají tříbodovou výhru, neboť při rovnosti bodů bude čtvrtá příčka patřit Hradci Králové, díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů.
HC VÍTKOVICE RIDERA
5 Z – 4 výhry a prohra

Slezané i v posledním kole základní části extraligového ročníku mají stále o co bojovat, neboť na stříbrné příčce mají před třetí Spartou náskok jen dva body. Pražané dnes hrají na horkém ledě brněnské Komety, což by mohla být šance pro Vítkovice, kterým stačí pouhé dva body na udržení druhé příčky. Pro Slezany hovoří také lepší vzájemná bilance v letošní sezóně proti Severočuchům, se kterými si poradili v každém ze tří vzájemných duelů letos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.