Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Třinec - 20. ledna 2023   17:30

Třinec

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Třinec 1:0. Bezgólový stav zlomil 74 sekund před koncem Söderlund

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost.
Už to vypadalo, že se bude zase prodlužovat, ale v 59. minutě vstřelil jediný gól zápasu Tim Söderlund. Zápas byl nesmírně vyrovnaný s tím, že prvních čtyřicet minut měla větší převahu Boleslav vyjma oslabení, neboť Třinec zahrál dobré přesilovky, a v posledních dvaceti minutách byli naopak aktivnější hosté. Přesto paradoxně Boleslav byla efektivnější a nejspíš asi i šťastnější. Bruslaři tím ukončují i dlouhou sérii porážek s tímto soupeřem. Třinci se tedy ještě více vzdálí druhé Vítkovice a Boleslav upevňuje svou pozici na deváté příčce a přiblížila se k Hradci na dostřel.

Hráči zápasu:
Tim Söderlund (MBL)
Ondřej Kacetl (TRI)
59'
Bezbrankový stav zrušil v předposlední minutě Söderlund
59:30'
Kacetl zase na střídačce.
59:25'
A Kacetl zase míří do své branky.
59:25'
Nějaký konflikt se odehrává u střídaček, sudí to hned rozhánějí.
59:05'
Ondřej Kacetl ujíždí na střídačku. Třinec hraje v šesti v poli.
58:46'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Téměř 59 minut čekala ŠKOENERGO Arena na tento moment! Bruslaři se řítili zleva do útočného pásma a TIM SÖDERLUND rozvlnil síť ránou přesně do vzdálenějšího vinglu. Asistence: Róbert Lantoši, Roman, Martin Plánek
58:19'
Před Novotným byla menší potyčka mezi Radkem Jeřábkem a Aronem Chmielewským. Obešlo se to bez pěstí i bez vyloučení.
57:35'
Po boji u mantinelu v rozích za jejich branou se puku ujímají hosté. A dávají si načas s rozehráním.
56:44'
Už je to v pořádku, vhazuje se ve středním pásmu blíže ke Kacetlovi.
56:44'
Náhle zhasla světla, sudí okamžitě přerušili hru.
56:32'
Ale podruhé již na zakázané uvolnění vyhodili.
56:10'
Bruslaři přestáli tlak soupeře a osvobodili se z tlaku bez vyhození na zakázané uvolnění.
55:35'
Hned několik střel vyslali Třinečtí mimo bránu. I když si vypracovali střelecké pozice, mají Slezané rozladěná mířidla.
55:00'
Třinci se nepovedlo buly a Bruslaři získali kotouč. Vpředu toho sami ale mnoho nesvedli, a tak se hra přelila zpět před Novotného. Zde ale puky létají jen kolem brány.
54:03'
Bruslaři zahráli na zakázané uvolnění.
53:23'
Jeřábek již opustil kluziště, ale čeká se na odklizení krvavé stopy na ledě.
53:23'
Bernad vyslal prudkou střelu od modré, ale Jakub Jeřábek přitom inkasoval ránu do hlavy.
Dnešní utkání sleduje 3362 diváků.
53:04'
Pískán ofsajd Třince.
52:30'
U mantinelu se strhl tvrdý boj o puk mezi asi čtyřmi hráči. Nakonec kotouč vydoloval Třinec a Novotný si připsal další úspěšný zákrok.
51:07'
Bruslaři po delší odmlce nastoupili do ofenzívy a před bránou i za ní se snažil Söderlund. Puk doputoval nakonec na Jeřábka, který vyslal na střed brány prudkou střelu, kterou se hned dva hráči snažili tečovat. Kacetl zachytil.
50:11'
Kotouč vyletěl na střídačku, vhazování ve středním pásmu blíže ke Kacetlovi.
49:47'
Zakázané uvolnění Bruslařů, kteří jsou stále pod tlakem.
49:39'
Vladimír Dravecký od mantinelu zčistajasna vyslal nepříjemnou přízemní střelu, pro kterou Novotný natahoval rukavici.
48:47'
48:34'
Tlak hostí pokračoval a Filip Mazanec nakonec zachycením puku přerušuje.
47:44'
Chmielewski zpoza brány přes brankoviště nahrával na volného Nestrašila, jenž v rozhodující moment, kdy na něj zívala poloprázdná brána, netrefil puk a promáchl!
47:04'
Štich obětavě vyblokoval na levém kruhu ránu Martina Růžičky.
46:47'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Alex Lintuniemi – 2 min., držení.
46:01'
Ale na dlouho už ne. Pak šla vpřed Boleslav a Lintuniemi pěkně nabil svému kolegovi nalevo Adamovi Jánošíkovi, jenž zamířil přímo na Kacetla, který zastavuje hru.
45:11'
Havránek od středu modré opět tvrdě pálil. Puk jen proletěl kolem pravé tyčky. Akce hostí pokračuje.
44:50'
Buly se zopakuje. Nastaveny budou tři sekundy.
44:47'
Po buly mířil k protější tyči od modré Havránek. Novotný zachytil nízko letící touš do lapačky.
44:12'
Nejprve Novotný zlikvidoval lapačkou nahození ze středního pásma, ale rozehrál, pak musel nastavit beton na dělovku od Marinčina.
43:24'
42:42'
Pořádná rána od modré nastřelila Davida Dvořáčka, jenž marně pak lovil hokejkou puk zpod svých nohou, kam mu hokejkami sekali hráči Třince.
42:19'
Lantoši s rozvahou mířil, aby netrefil stínícího Najmana. Puk ale letěl jen na Kacetla, jenž s ním neměl nic práce.
41:40'
Hosté se osvobozují.
41:24'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Andrej Nestrašil – 2 min., hákování.
41:24'
Rychlý protiútok Třince, kdy puk také letěl jen kolem brány.
40:51'
Jan Stránský ze střední vzdálenosti mířil k levé tyči, puk těsně minul bránu. tentýž hráč si pak dojel ještě jednou pro puk, ale nic z toho nebylo.
40:25'
Zakázané uvolnění Ocelářů.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Gól jsme neviděli ani ve druhé třetině a trochu více a nebezpečněji střílela Boleslav, jenže mnoho střel šlo mimo. Ondřej Kacetl předvádí fantastický výkon a pomáhají mu i tyčky, které se ozývaly při přesilových hrách Bruslařů. Na druhé straně se Třinci nedaří být tolik důrazný v předbrankovém prostoru jako Boleslav. S takovým průběhem je možné, že rozhodnutí přinese jediný gól. Uvidíme, kdo bude mít větší štěstí.
40:00'
39:52'
Zakázané uvolnění Bruslařů.
39:38'
A boleslavský gólman zlikvidoval i další Čuksteho střelu z dálky z levé strany.
39:23'
Hra se poté přelila na druhou stranu, kde ji Novotný zastavil.
38'
Po Lantošiho ráně zvonila tyčka branky hostí
38:50'
David Šťastný se dostal až před Kacetla díky Klímovi, který sebral puk soupeři, ale před bránou místo střely volil přihrávku, která byla prachbídná.
37:54'
37:29'
Sudí vykazují Boleslav z útočného pásma pro přihrávku rukou.
37:04'
Lantoši nastřelil další tyč! Hosté následně vyhodili puk ze třetiny.
36:36'
Domácím se zatím nedaří hrát přesilovku dle svých představ. Hosté je nepouštějí do pásma.
35:54'
Libor Hudáček – 2 min., krosček.
35:35'
Söderlund vjel díky skvěle provedené přihrávce Romana sám do útoku a zanechal puk při kličce na pravém betonu Ondřeje Kacetla.
35:14'
Karlis Čukste od mantinelu tvrdě vypálil do horní části branky, ale Filip Novotný mu po střele parádně hrábl lapačkou a puk chytil.
35:02'
Hrehorčák tvrdě odstavil na modré Šmerhu od puku a pak šel číhat před bránu na letící puk. Ten však nedokázal správně usměrnit.
34:27'
33:30'
Třinec se na chvíli usadil v pásmu domácích, ale nakonec byli vytlačeni.
32:57'
Nahození Jakuba Jeřábka od modré prošlo kolem levé tyče Filipa Novotného.
32:37'
Následovala další střela Söderlunda a závar, než třinecký gólman puk zkrotil ve své výstroji.
32:05'
Ondřej Roman od levého kruhu tvrdě pálil na bližší růžek. Jeho střelu vytěsnil Kacetl ramenem mimo.
31:30'
Až nyní Kacetl zastavuje hru po dalším ataku Bruslařského klubu.
31:07'
David Šťastný poslal puk podél Kacetlova pravého betonu, puk prosvištěl kolem protilehlé tyče.
30:20'
Další vpád Bruslařů do třetiny soupeře, kde jim poněkud Klíma zamotal hlavy. Pak po zpětné přihrávce se ujal střelby Tomáš Šmerha, jenže netrefil.
29:27'
Oceláři v útočném pásmu marně hledali prostor ke střelbě, nakonec je domácí obrana vytlačila pryč.
28:56'
Tom Söderlund s pukem objel útočné pásmo a u levé tyče z otočky zamířil jen do gólmana. Pak hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
28:08'
Martin Pláněk od modré mířil vysoko nad horní tyč Kacetlovy brány. Akce domácích pokračuje i po srovnání počtu hráčů na ledě.
27:27'
27:20'
Pavel Pýcha na modré čáře udeřil do puku tak, že si přelomil hůl a upadl. Musel rychle střídat.
26:59'
David Šťastný dvakrát střílel od pravého kruhu, ale míjel.
26:00'
Od levého kruhu dával Lantoši na tyč! Zvonila už i za Kacetlem.
25:39'
Výborně Nestrašil hokejkou vyrazil puk ze třetiny a ušetřil cenné sekundy.
25:27'
Vladimír Dravecký – 2 min., podrážení.
24:45'
Oskar Haas vyslal od modré nahození mezi Mazancovy betony, ten je sklapl včas.
23:54'
Do útočného pásma vlétl Daniel Kurovský, jenž obloukem přes pravý kruh jel až téměř k brankové čáře a zamířil do levé tyče Filipa Novotného.
23:10'
Třinec šel po vhazování vpřed, ale museli přenechat puk soupeři kvůli signalizaci ofsajdu.
22:53'
Söderlund si najel skrz střed až před bránu, kde pak tečoval těsně vedle nahození od mantinelu.
21:36'
Kelly Klíma si podél mantinelu obhazoval hráče, pak nahrál a najel obloukem do mezikruží, aby z první pálil do chumlu před sebou, jenž jeho pokus vyrazil.
20:44'
Stránský s Bičevskisem po buly sekali do puku v zhuštěném prostoru před bránou. Neprocpali ho zkrz.
20:32'
Buly se zopakuje.
20:29'
Roman se tlačil zprava k tyči, ale netrefil kotouč. Ten potom vyletěl ze třetiny. Vhazování před Kacetlem po jeho pravici.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina gól nepřinesla a hraje se tak vyrovnaně. Opticky měla více ze hry Boleslav, jejíž šance byly o něco nebezpečnější než u soupeře, avšak v konečné kalkulaci měli oba brankáři přibližně stejný počet zásahů. Třinec se probudil střelecky hlavně v poslední své přesilové hře, avšak výborný Filip Novotný podržel svůj tým.
20:00'
19:59'
Kacetl těsně před sirénou lapil střelu Romana.
19:29'
Bruslaři nikam nespěchají, Pláněk drží puk a domácí střídají.
19:18'
18:47'
Nyní se Oceláři vyhnali sami, Hudáček nepřesně přihrál.
18:16'
Další vyhození zařídil Jánošík.
18:03'
Boleslav se osvobozuje.
17:29'
Opět Aron Chmielewski, jenž dorážel puk přímo před bránou.
17:18'
Tomáš Šmerha – 2 min., držení.
16:41'
Kotouč vyletěl ven z kluziště, vhazování po levici Filipa Novotného.
16:18'
Po vhazování zlikvidoval Novotný nahození od Havránka.
16:04'
Chmielewski poté, kdy hosté míchali s pukem kolem mantinelu a v rohu kluziště, zakončoval jen do Novotného. Následovala ještě jedna šance soupeře Boleslavi.
15:16'
Jánošík zlikvidoval správným položením hole do nahrávky hostí jejich útočnou souhru. Bruslaři se mohou vrátit do útočného pásma.
14:45'
Ondřej Najman byl ve slotu a trefil pouze gólmana.
14:10'
Kelly Klíma buldočím způsobem za bránou bojoval, ale hráči Třince měli pozice obsazené. Nakonec byl Šmerha nucen puk poslat pryč z útočného pásma.
13:00'
Aron Chmielewski přestřelil bránu Filipa Novotného.
12:07'
Až nyní Kacetl zastavuje hru.
12:04'
11:40'
Bruslaři míchali dlouho soupeře a neuspěl ani Lintuniemi. Pak v mezikruží byl v ideální pozici Jan Stránský, jenž bale netrefil bránu.
11:01'
Stránský střílel na bránu, ale jeho pokus byl tečován mimo.
10:04'
Aron Chmielewski – 2 min., podrážení.
09:58'
Ofsajd Boleslavi, vhazovat se bude až před Novotným.
08:57'
Doudera od modré prověřil Novotného, ten prokázal připravenost.
08:20'
Po přihrávce Najmana mohl sám ujíždět Klíma, ale ten byl bleskově dostoupen Rothem.
07:50'
Chmielewski protečoval nahození do útočné třetiny a bojuje o puk u mantinelu.
07:29'
Hosté poté nakoukli do pásma, znovu se tam příliš neohřáli.
07:11'
O herní předmět se nyní bojuje u střídaček.
06:58'
Bičevskis od pravého mantinelu našel Stránského a ten puk poslal na Kacetla. Třinecký gólman měl co dělat, aby kotouč zastavil.
06:33'
Oceláři chtějí hru uklidnit, protože si s pukem zatím příliš nepohráli.
06:06'
Douderův pas byl sražen, ke kotouči se dostal domácí Lintuniemi.
Komerční přestávka.
06:05'
Ondřej Roman si připravoval střelu přímo ve slotu, hokejkou mu do ní sáhl Jakub Jeřábek a touš končí vysoko nad.
05:40'
Třinečtí nadvakrát nedostali puk z vlastního pásma, do hry se jim připletl jeden z čárových.
05:28'
Kacetl drží puk po střele Najmana z levé strany.
05:19'
Nahozený kotouč jako první dostihl Marinčin, ale hned o něj přišel.
05:01'
Marinčin vytlačil Klímu z pásma, Bruslaři musí začít znovu.
04:40'
Bernad drží puk za vlastní klecí, domácí tým střídá.
04:19'
Nestrašil hledal volného Hudáčka, který stál u pravé tyče. Přihrávka však byla příliš prudká.
03:41'
Na druhé straně si ve slotu udělal místo Chmielewski a bekhendem zakončil, také Novotný zůstává bezchybný.
03:21'
Kacetl vyrazil střelu Dvořáčka.
03:01'
Lantoši to zkoušel od modré, ale puk na Kacetla neprošel. Napodruhé už slovenský forvard donutil třineckého brankáře k zákroku.
02:40'
Kacetl přikryl nahození ze středního pásma, hosté tak nesmějí střídat.
02:05'
Klíma se dostal ke střele z pravého kruhu, touš prosvištěl těsně kolem vzdálenější tyče.
01:51'
Novotný hokejkou vytěsnil nahození od modré čáry, kotouč končí v ochranné síti.
01:15'
Oceláři odpovídají aktivitou v útočné třetině, Novotný je zatím bez zákroku.
00:29'
První šanci ale měli domácí Bruslaři. Lantoši projel po pravé straně a předložil puk Söderlundovi, jemuž se puk před prázdnou brankou nabalil na hokejku!
00:04'
Hosté vyhráli vhazování a hned se začínají stěhovat před Novotného.
00:01'
Oba celky už jsou připravené k nástupu na led, za malou chvíli začínáme.
Co se týče sestav, tak do té domácí se po zranění vrací obránce Radek Jeřábek. Na straně hostů zase budeme sledovat návrat Oskara Haase na led, kde si během svých mládežnických let odkroutil nespočet zápasů, když nastupoval právě v barvách Mladé Boleslavi.
Znovu vás zdravím z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, kde se právě rozbruslují rozhodčí dnešního zápasu.

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, O. Roman, Lantoši – J. Stránský (C), Bičevskis, Šťastný – Šmerha, O. Najman (A), Kel. Klíma – Lunter, Závora, Dvořáček.
Trenér: Jiří Kalous

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Havránek, Marinčin, Čukste, J. Jeřábek, M. Doudera, Roth, Mar. Adámek – Chmielewski, M. Roman, M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Svačina, Hrehorčák, Kurovský – Dravecký (A), Haas, Hrňa.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Špůr, Šimánek.
Jak dopadne třetí vzájemné měření sil si musíme počkat do pátečního podvečera. Proto s námi zůstaňte u online přenosu.
Vzájemné zápasy

První vzájemný duel se hrál na ledě Středočechů. Třinečtí se v něm dostali do dvougólového vedení už v první třetině, když zužitkovali obě přesilové hry. Domácí se o slovo přihlásili ve druhé části, kdy nedarovali hostům ani jedinou početní převahu a sami využili dvě pro vyrovnání skóre. Zápas nakonec za vyrovnaného stavu dospěl až do prodloužení, ve kterém na konci druhé minuty rozhodl Martin Růžička, opět v přesilové hře. – 2:3pp

Druhý vzájemný duel hraný pod Javorovým patřil jednoznačně domácím. Zatímco po úvodní dvacetiminutovce na světelné tabuli svítilo skóre 0:0, druhá třetina už nasměrovala Třinecké správným směrem a Novotný poprvé kapituloval. Duel dlouho pro hosty nabízel skóre naděje, ale Třinečtí si cílevědomě šli za vítězstvím a v posledních čtyřech minutách přidali ještě další dvě branky. – 3:0
Nejproduktivnější hráči HC Oceláři Třinec

Martin Růžička – 38 bodů (19+19)
Marko Daňo – 37 bodů (22+15)
Andrej Nestrašil – 33 bodů (5+28)
HC Oceláři Třinec

Aktuálně třetí třinečtí Oceláři jsou na tom v porovnání s domácím týmem nepochybně lépe. Na svém kontě mají 67 bodů a ještě mají i jeden zápas k dobru. Na záda jim dýchá čtvrtá ambiciózní Sparta a ještě o trochu níže je Olomouc. A právě ta dokázala utnout pětizápasovou vítěznou sérii Slezanů.

Na Olomouc Třinečtí v této sezóně neumí, s Hanáky prohráli už třetí zápas. Navíc se jim ani z jednoho zápasu nepodařilo v aktuální sezóně vydolovat jediný bod.

Zato na Středočechy se Třineckým dlouhodobě daří. Naposledy dokázali Mladoboleslavští porazit Slezany v dubnu roku 2021, v rámci 6. duelu semifinále play off.
Nejproduktivnější hráči BK Mladá Boleslav

Róbert Lantoši – 18 bodů (5+13)
Ondřej Najman – 17 bodů (9+8)
Jan Stránský – 15 bodů (8+7)
BK Mladá Boleslav
Mladoboleslavští po černé prosincové sérii pomalu ale jistě začínají chytat druhý dech. Aktuálně se nachází na 9. místě v tabulce, na osmý Hradec Králové ztrácí 6 bodů. Pod nimi je ale dalších pět týmů, které dělí rozdíl pouhých sedmi bodů.

Lednový vítr v hráčském kádru i na lavičce hlavního kouče udělal své a vypadá to, že by si tým mohl dobře sednout před závěrečnou fází sezóny. Bruslaři ale ještě nemají nic jisté a budou o své místo a dobrou vstupní pozici pro play off ještě řádně bojovat.

Poslední zápas odehráli Bruslaři v úterý, kdy v dohrávce 19. kola na domácím ledě přivítali Vítkovice. Vyrovnaný duel, ve kterém Mladoboleslavští dvakrát vedli, nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich rozhodli domácí. Bonusový bod trefil v osmé sérii nájezdů Róbert Lantoši.

Zápas s Vítkovicemi byl navíc prubířským kamenem pro aktuálně nejčerstvější posilu Bruslařského klubu Ondřeje Romana. Ten v zápase proti „svým“, jelikož právě ve Vítkovicích začínal s dospělým hokejem, otevřel gólový účet utkání, když v první třetině tečoval parádní přihrávku Tima Söderlunda za záda Lukáše Klimeše.
Extraliga ledního hokeje pomalu ale jistě míří vstříc své poslední čtvrtině. Do Mladé Boleslavi v rámci 39. kola české nejvyšší hokejové soutěže zavítají třinečtí Oceláři. Utkání startuje v 17:30 a vy u toho můžete být s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.