Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Sparta - 22. září 2022   18:00

Olomouc
08:19' Nahodil  • 12:46' J. Káňa (Orsava, Švrček) • 33:08' Strapáč (Rašner, Navrátil) • 33:26' Orsava (Bambula, J. Káňa)
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Olomouc
Šír, Mrkva – Rampír, Lederer
Zimní stadion Olomouc
Sparta

SESTŘIH: Olomouc – Sparta 4:0. Třetí výhra Hanáků v řadě, zaskvěli se Káňa s Orsavou

Olomouc si může připsat další skvělý výsledek. Hanáci v tomto zápase předvedli výbornou defenzivní hru. Ač Sparta prvních deset minut dominovala, domácím se podařilo se dostat do zápasu. Po gólech Nahodila a Káni se dostali do herní pohody. Ve druhé třetině pak ještě skórovali Petr Strapáč a Jakub Orsava, kteří svými trefami završili řádění Kohoutů.Nakonec Olomouc porazila Spartu 4:0 a Hanákům se tak podařilo prolomit střeleckou smůlu, jež je doprovázela už od přípravy.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
59:47'
Řepík ještě prověřil Konráda z úhlu. Ten byl však připraven.
59:00'
Olomouc nepouští Spartu do žádných výraznějších šancí.
58:28'
Nepřesná předávka Sparty v útočném pásmu znamenala, že Káňa mohl svůj celek osvobodit.
57:59'
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jakub Navrátil – 2 min., podrážení.
56:28'
Forman teď otestoval Konráda střelou z mezikruží. Slovenský gólman si však se střelou poradil.
55:54'
55:17'
Do střelecké pozice se nyní dostal Strapáč, který pouze nahodil na Kováře.
54:16'
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry a na chvíli se tak osvobozuje z tlaku Pražanů.
53:54'
Tomáš Černý – 2 min., krosček, odpyká Pavel Musil.
53:44'
53:25'
Nyní je však kotouč znovu na hokejkách hostů.
53:00'
Hanáci se i v početní nevýhodě dostali k několika střelám.
52:29'
Tomášek natahuje od modré čáry, kotouč však nikdo netečuje a puk tak končí na zadním mantinelu.
51:44'
Lukáš Nahodil – 2 min., podrážení.
51:08'
Káňa se rozjel do útočné třetiny, kde si obhazuje sparťanského obránce. Nedočkává se však podpory zbytku formace, která šla střídat.
50:40'
Kotouč je znovu na holích Hanáků, kteří tlakem v útočném pásmu donutili Spartu vyhodit kotouč ze třertiny. Píská se zakázané uvolnění.
50:00'
Sparta rozjíždí útočnou akci.
49:04'
Po zakázaném uvolnění se vhazuje v útočném pásmu hostů.
48:09'
Kusko si najel do střelecké pozice mezi kruhy, ale minul horní tyč hostující svatyně. Střela útočníka Mory byla lehce tečována.
47:57'
47:54'
Olomouc se nepřesnou nahrávkou vyhnala až za vlastní branku.
46:49'
Olomouc kombinuje v útočném pásmu.
46:14'
Sparta zahrozila ve vlastním oslabení, kdy se dostal Gustaf Thorell před Konráda. Ten ho však vychytal.
45:57'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Dominik Graňák – 2 min., nedovolené bránění.
45:15'
Hra se znovu přelévá ze strany na stranu. Nutno však podotknout, že více šancí se naskýtá olomouckému celku.
43:47'
Švrček vysílá tvrdou ránu od modré, pouze však do sparťanského obránce, kterému se to vůbec nelíbí a chce si to se Švrčkem ještě vyříkat.
43:33'
Zakázané uvolnění posílá Olomouc zpět do útočné třetiny.
42:30'
Jakub Krejčík našel před brankou volného Michala Řepíka, ten však nedokázal zakončit.
41:30'
Sparta se drží v útočném pásmu. Domácí jí však nedovolují vystřelit.
40:30'
Sparta, jak už je v tomto zápase zvykem, vstoupila do třetiny o něco svižněji než domácí Kohouti.
40:11'
Vhazuje se po Konrádově pravici.
40:01'
Sparta vkročila do druhého dějství znovu aktivněji. Olomouc ale Spartu nepouštěla do větších šancí. Neopak, na výborně fungující defenzivě Olomouc zakládala svoje útoky. A ty přinesly své ovoce. Ve 13. minutě vystřelil od modré čáry Alex Rašner, jeho ránu ještě na brankovišti tečoval Strapáč a poslal tak Olomouc do vedení 3:0. O chvíli později se v početní výhodě prosadil Jakub Orsava, který dorážel Bambulovu střelu. Druhá třetina tak patřila domácímu celku.
40:00'
39:14'
Káňa se nyní ocitl na pravém kruhu, ze kterého si sjel blíže brankovišti, odkud vystřelil. Jeho střela ale trefila Kovářovu výstroj.
38:52'
Káňa úplně sám unikl po levé straně a zakončoval na vzdálenější tyč. Jeho střelu si však Kovář pohlídal.
38:28'
Na začátku přesilovky se Olomouc dostala do mírného náporu, ale nepřesnost ji vyhnala z útočného pásma.
37:59'
Roman Horák – 2 min., držení.
37:25'
Olomouc zamyká Spartu v obranném pásmu.
36:40'
Sparťané vyhazují na zakázané uvolnění.
34'
V přesilovce dorazil puk do odkryté branky Orsava, 4:0
34'
Domácí odskakují, Strapáč tečoval Rašnerovo nahození, 3:0
34:15'
Lukáš Klimek měl před sebou skoro prázdnou bránu, ale kotouč se k němu neodrazil úplně příhodně.
33:26'
Olomouc právě vstřelila branku!
Jan Bambula vystřelil z pravé strany. Kovář však kotouč vyrazil pouze do míst, kde na dorážku číhal JAKUB ORSAVA, jenž už měl snadnou práci. 4:0. Asistence: Jan Bambula a Jan Káňa.
33:17'
Adam Polášek – 2 min., podrážení.
33:08'
Alex Rašner vyslal ránu od modré čáry, kterou na hraně brankoviště tečoval PETR STRAPÁČ. Kovář se snažil zasáhnout, ale na teč byl krátký. 3:0. Asistence: Alex Rašner a Jakub Navrátil.
32:47'
Švrček vysílá ránu od modré, kterou ještě tečoval Kunc. Ta však letěla mimo branku.
32:02'
Rašner si povyjel až k pravému kruhu, od kterého vyslal tvrdou ránu zápěstím. S tou však Kovář neměl problémy.
31:30'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů si však nedokázal vytvořit větší šanci.
29:31'
29:12'
Lukáš Nahodil se uvolnil mezi kruhy. Jeho tvrdá střela po ledě doputovala kousek vedle zadní tyče.
28:45'
Olomouc však zatím nedokázala vyvinout nějáký větší tlak.
28:30'
Olomoučané rozjíždějí útočnou akci.
27:31'
David Kaše – 2 min., sekání.
26:50'
Olomouc nyní dostává Spartu do tlaku a nedovolují tak Pražanům opustit jejich obranné pásmo.
26:18'
Černý nahodil na Kováře, který pouze vyrážel. K dorážce se však nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
26:08'
Kunc přejel modrou čáru a vystřelil. Jeho střela však adresovala pouze připraveného Kováře.
25:55'
25:53'
Nepřesná přihrávka Řepíka vyhání hosty až za Kováře.
24:35'
Domácí zatím odolávají sparťanskému tlaku
24:15'
Ofsajd vyhání Pražany z útočného pásma. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:55'
Matouš Menšík – 2 min., hákování.
23:30'
Olomouc zakládá rychlý útok, který ukončuje až Kovářova lapačka.
22:20'
Na druhé straně ledové plochy se uvolnil Knotek, který vystřelil z mezikruží. Jeho střelu si však Kovář pohlídal.
22:00'
Sparta se znovu drží v útočném pásmu, Kaše střílí, ale Konrád jeho střelu chytá.
21:00'
Olomouc se na chvíli osvobozuje z tlaku a střídá.
20:19'
Sparta kombinuje v útočné třetině.
20:01'
První třetinu začala aktivněji Sparta, která se na začátku dostávala do gólových pozic. Ty však zůstaly nevyužity. Na opačné straně však využil špatné domluvy hostujících obránců Nahodil, který si přebral volný kotouč na hraně brankoviště a zasunul pod Kovářův beton. Na tento gól Sparta nedokázala zareagovat a tak pět minut poté přidal další branku domácích Káňa, který po přihrávce od Orsavy skóroval z levého kruhu do pravého horního rohu branky. Sparta si pak ještě dokázala vytvořit několik gólových situací, ani z jedné z nich však nedokázala vstřelit branku.
20:00'
19:33'
Sparťané ještě kombinují v útočné třetině.
18:20'
Tomášek vyjel z vlastního obranného pásma až do útočného, kde střílel. Netrefil však branku.
17:17'
Bambula střílel z pravého kruhu k pravému hornímu rohu, Kovář si však s jeho střelou poradil.
16:20'
Podobná situace jako před prvním gólem Olomouce, z levého rohu útočného pásma posílal křižný pas před branku Klimek. Těsně před Kovářem tečoval jeho nahrávku Musil.
15:50'
Oba týmy se dostávají do šancí, žádná z nich však nejeví známky většího nebezpečí.
15:10'
Offside Hanáků posouvá hru zpět do středního pásma.
13'
Orsava našel před brankou volného Káňu, 2:0
13:46'
Řepík nachází úplně volného Horáka, který sřílí z předbrankového prostoru. Konrád však betonem jeho střelu vyráží.
12:54'
Vhazování v útočném pásmu domácích.
12:46'
Jakub Orsava našel zpoza branky volného JANA KÁŇU, který se trefil z levého kruhu nad levé rameno Kováře. 2:0. Asistence: Jakub Orsava a Jan Švrček.
12:15'
Hosté se po rychlé kombinaci dostali před Konráda. Nepřesná finální přihrávka však hatí jejich šanci.
11:25'
Po rychlé akci se vhazuje v útočném pásmu hostů.
11:20'
Sparťané kombinují v obranném pásmu.
10:10'
Hraje se přelívaný hokej, kdy ani jeden z týmů nedokáže vyvinout větší tlak v útočném pásmu.
9'
Chyby v obraně využil Nahodil, který zaskočil Kováře, 1:0
09:47'
Vhazuje se v olomouckém obranném pásmu.
08:19'
Sparťanští obránci se nedokázali domluvit, kdo převezme puk před Kovářem a zatímco si dávali přednost, přijel LUKÁŠ NAHODIL a ten uklidil puk do poloodkryté branky. 1:0. Bez asistence.
07:10'
Po přihrávce za olomouckou defenzivu se nyní ocitl úplně sám Tomášek, který se bekendovou kličkou snažil překonat Konráda, ten mu však puk vypíchl.
05:57'
Sparťané znovu zamkli Olomouc v obranném pásmu.
05:19'
Olomoučtí obránci se nedomluvili na útočné modré čáře, puk si vzal Vitouch, který nebezpečně vystřelil na Konráda. Neúspěšně.
04:30'
Po chvíli jsou však Pražané vyhnáni z útočného pásma výbornou prací olomouckých beků.
04:04'
Sparta rozjíždí další útočný výpad.
03:09'
Dujsík pálí na opačném konci hřiště od modré čáry, s touto střelou však Kovář nemá problémy.
02:10'
Sám se před Konrádem ocitl Přibyl, jenž dával zpětnou přihrávku, kterou Němeček nedokázal správně zpracovat.
01:36'
Po nepovedené rozehrávce domácích se ke střele dostal Dvořáček, jeho ránu však Konrád lapil.
01:12'
Pražané kombinují v útočném pásmu.
00:20'
Po útoku Sparty se vhazuje v obranném pásmu hostů.
00:01'
A oba týmy vjíždí na ledovou plochu.
Hokejisté se již rozcvičují. Domácí nastoupí v bílých dresech, hosté v dresech červených.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Černý, Ondrušek (C), Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – Orsava, Menšík, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, P. Musil – Bambula, Knotek (A), Kunc – Kusko, Navrátil, Strapáč.
Trenér: Jan Tomajko

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Krejčík (A), Graňák, Jurčina, Polášek (A), Jandus, Němeček, Mikliš – Řepík (C), Horák, Forman – Kaše, Konečný, D. Simon – E. Thorell, G. Thorell, Tomášek – Přibyl, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Rampír, Lederer.
HC SPARTA PRAHA

Sparta do nové sezony nevkročila správnou nohou. V Boleslavi prohrávala už od čtvrté minuty, v polovině první třetiny ještě Boleslav přidala druhou branku, a tak celý zápas Sparta pouze dotahovala skóre. Ve druhém duelu se postavila proti Litvínovu, který porazila 3:0.

Ačkoli se výsledek zdá jednoznačný, první gól zápasu padl až v polovině třetí třetiny, kdy Sparta vstřelila ještě rychlé dva góly a na domácím ledě si obhájila tříbodový zisk. Nejvíce kanadských bodů za Spartu nasbíral Daniel Přibyl (1+3) následovaný Davidem Vitouchem (2+2).
HC OLOMOUC

Olomouc začala nový ročník extraligy na výbornou. Z prvních dvou kol si odváží 6 bodů a skalpy Plzně a Mladé Boleslavi. V prvním zápase porazila Západočechy 2:1. V první třetině se trefil Sedlák a poslal tím Plzeň do jednobrankového vedení. Na to však ve druhé odpověděl Navrátil a ve třetí třetině skóre zpečetil Káňa.

Ve druhém zápase Hanáci navázali na výkon z Plzně a svoji premiérovou trefu v extralize si zde zapsal Matouš Menšík, jenž zastal post prvního centra. Trefil se také Pavel Musil, jenž se na Hanou vrátil po dvou letech. Ač se Olomouci v přípravě moc nedařilo, sezonu započala skvěle.

Nejvíce kanadských bodů za Olomouc zatím nasbírali Rostislav Olesz (0+3) a Tomáš Dujsík (0+2). Za pozornost stojí také výkon Matouše Menšíka, který ve svém premiérovém ročníku extraligy zaznamenal ze dvou zápasů gól a asistenci a obhajuje tak své místo prvního centra po Davidu Krejčím.