Tipsport Extraliga - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : K. Vary - 9. října 2022   18:00

Pardubice
19:13' Radil (A. Musil, Čerešňák) • 24:00' Cienciala (T. Dvořák, Říčka)
2:4
(1:0, 1:1, 0:3)
K. Vary
31:48' Černoch  (Vondráček) • 48:46' O. Beránek  (Koblasa, Černoch) • 51:55' Koblasa   • 57:47' Vondráček  (Hladonik)
Pardubice
Pilný, Šindel – Brejcha, Hynek.
Enteria arena, Pardubice
7984 diváků
K. Vary

SESTŘIH: Pardubice - Karlovy Vary 2:4. Překvapení kola! Dynamo ztratilo vedení a poprvé v sezoně nebodovalo

Ode mne je to dnes vše. Jsem rád že jsem vás mohl provést zápasem devátého kola Tipsport extraligy a budu se těšit třeba někdy příště! Přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Zápas je u konce! Skvělý obrat nám ve třetí třetině předvedly Karlovy Vary, které režírovaly celou třetí třetinu a díky skóre třetiny 0:3 si z pardubické enteria areny odváží všechny tři body.
58'
Výhru Energie stvrdil do prázdné branky Vondráček, 2:4
58:26'
Střelu Říčky se nepodařilo dorazit do branky.
57:47'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po rozehrávce se puk dostal k jednomu z obránců, kterému puk sebral TOMÁŠ VONDRÁČEK a již bez problému dovezl puk až do prázdné pardubické branky.
Asistence: Jan Hladonik.
57:37'
Radim Rulík si vybírá oddechový čas a nejspíš vyzkouší hru bez gólmana.
57:15'
Paulovič vzal situaci dva na jednoho na sebe, ale trefil pouze zadní mantinel.
56:47'
Musil adresoval puk na Pauloviče, kterému se povedlo vystřelit pouze do výstroje karlovarského gólmana.
54:48'
Pulpánova střela od modré gólem nekončí.
53:48'
Beránkova střela golfem byla zblokována mimo nebezpečí pardubické branky.
51:55'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po zkoumání videa se dvojice rozhodčí rozhodla gól Karlových Varů uznat. Zmatek před domácí brankou dal prostor se skórování PETRU KOBLASOVI, který posílá hosty poprvé v zápase do vedení.
Bez asistence.
51:55'
Varům se po zmatku před brankou podařilo skórovat, avšak domácí si myslí že nedovoleně, a tak se situace bude zkoumat u videa.
51:22'
Kousalovu přihrávku na Pauloviče tečoval Bartejs.
50:30'
Rachůnek probruslil přes celé hřiště, ale k zakončení se nedostal.
48:46'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Po střele Koblasy se k draženému puku dostal ONDŘEJ BERÁNEK a dostal puk do odkryté branky.
Asistence: Petr Koblasa a Jiří Černoch.
48:05'
Kousalovo nahození před branku na Radila nenachází jeho hokejku.
47:12'
Zohorna vyhrál souboj na kraji útočného pásma a ihned vyjel ke karlovarské brance, kde zkusil zakončit, ale Lukeš jeho záměr vystihl.
46:26'
Samostatný nájezd Vondráčka a jeho následnou střelu nad pravé rameno Willa pardubický gólman vyráží.
45:39'
Říčkovu střelu z úhlu odráží Lukeš maskou.
44:39'
První pardubická formace drží kotouč na svých hokejkách, ale nedaří se jim dostat se do zakončení.
42:48'
Skvělé zákroky Willa! Nejdřív musel zlikvidovat nájezd Kružíka, který ho dostal k pravé tyči a následná dorážka se zdála už jen jako formalitou, avšak na poslední chvíli dokázal Will k levé tyči strčit beton a puk vychytat.
41:23'
Paulovičova ukrytá střela proletěla mezi nohami Říčky, ale do branky se už nedostala.
40:38'
První domácí formace drží puk v útočné třetině.
40:03'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají domácí.
40:01'
Druhá třetina je již minulostí! Dynamo začalo tam kde předchozí třetinu skončilo a mělo více ze hry, což se projevilo i na skóre. Poté však přišla přesilovka Karlových Varů ve které se jim podařilo snížit a dostat se zpět do zápasu. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 20:02.
40:00'
38:54'
Skákavý puk dokázal zachytit Paulovič a rychle puk vyslal na branku Varů, kde již stál připravený Lukeš a šanci zlikvidoval.
36:51'
Koblasa dostal puk do prostoru mezikruží na Grígera, kterému se podařilo vystřelit bekhendem, ale Will si tuto šanci pohlídal a pravým betonem ji vyrazil mimo nebezpečí.
36:16'
Dvořákova střela od modré našla pouze lapačku Lukeše.
34:35'
Vondráček se zkusil obtočit kolem branky a zakončit, avšak puk mu odjel od čepele.
33:39'
Válovo nahození před branku nestihl ani jeden z hráčů Dynama tečovat, a tak končí puk v náručí Lukeše.
32'
Vondráček přebruslil obranu Dynama a nabídl snížení Černochovi, 2:1
32:34'
Kohout zkusil prověřit pozornost Willa střelou ze středu hřiště. Ten sice se střelou nepočítal, ale podařilo se mu jí zachytit hrudníkem.
31'
Přerušeno! V enteria aréně nevydrželo plexisklo
31:48'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté dokázali využít početní výhodu a díky střele JIŘÍHO ČERNOCHA snižují vedení Dynama na rozdíl jednoho gólu.
Asistence: Tomáš Vondráček.
31:23'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Peter Čerešňák – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk,
Ondřej Matýs – 2 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Rachůnek – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk.
31:23'
Problémy aktuálně mají pardubičtí pořadatelé. Ti opravují rozbité plexisklo, což znamená že si na pokračování druhé třetiny chvíli počkáme.
30:56'
Rachůnkovo nahození před domácí braku na chvíli zmátlo Willa, ale nakonec si puk pardubický gólman našel.
29:25'
Tvrdou střelou po zemi se blýskl Košťálek, ale ta těsně minula tyč karlovarské branky.
28:58'
Paulovič se dostal k střele z prostoru pravého kruhu, avšak střela mu nesedla.
27:59'
Ondřej Dlapa – 2 min., krosček.
27:55'
Musilova rána od modré prošla přes několik clonících hráčů až k Lukešovi, který puk reflexivně vyrazil.
26:35'
Dvořák s Radilem se dostali do situace dva na jednoho, kde se pardubický obránce pokusil prostrčit puk na volného Radila, který by zakončoval do prázdné. To se povedlo vystihnout Bartejsovi a ihned kotouč vyhodil.
25'
Ciencialova teč doskákala za záda Lukeše, 2:0
25:20'
Skvělá práce Willa. Tomu se podařilo zlikvidovat střelu Rohana, jehož kličkou na pardubického gólmana nevyzrál a ani následná dorážka do domácí branky neprošla.
24:00'
Dynamo právě vstřelilo branku! Dvořákovi se podařilo zachytit puk, který hned poslal na branku, kde se k dorážce probojoval DAVID CIENCIALA, jež bez váhání zakončil.
Asistence: Tomáš Dvořák a Robert Říčka.
23:36'
Rachůnek přebruslil cele hřiště, avšak jeh střelu téměř z nulového úhlu si Will pohlídal.
23:15'
Košťálek se za brankou snažil dostat puk před branku, kam ho však nepustil jeden z bránících hráčů.
21:03'
Rachůnek zkusil najít Bernada, ale jeho nepřesná přihrávka dostala Vary z útočného pásma.
20'
Kvalitní nabídku Davida Musila uklidil Radil, 1:0
20:12'
Will zachytil puk za brankou a pokusil se kotouč vyhodit, ten ale díky teči vyletěl z kluziště.
20:01'
První třetina je u konce! Úvodní dvacetiminutovku diktovaly více domácí, ale Lukešovi se dařilo likvidovat jejich šance až do poslední minuty, kdy se prosadil Radil a poslal Dynamo do jednogólového vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20'
20:00'
19:13'
Dynamo právě vstřelilo branku! Rychlá kombinace, kterou začal Čerešňák se po pár svižných dotecích dostala z čepele Musila křižně až na volného LUKÁŠE RADILA, který puk zakončil do odkryté branky a rozvlnil karlovarskou síť.
Asistence: Adam Musil a Peter Čerešňák.
18:11'
Nebezpečná střela Pauloviče od modré proletěla kousek nad břevnem Lukešovi svatyně.
16:44'
Cienciala zkusil využít střídání hostů, což se mu povedlo a dostal se až před karlovarskou branku. Tam zkusil prověřit Lukeše na zadní tyč, ale tomu se puk podařilo chytit.
14:22'
Cienciala se dokázal kolem levého mantinelu dostat až před Lukeše, avšak závěrečná klička se mu nepovedla a puk mu vypíchl Plutnar.
13:36'
Hosté i po konci přesilovky stále drží puk na polovině Pardubic a snaží se něco vymyslet.
12:58'
Nepovedenou přihrávku, kterou vyslal Koblasa na Bernada zachytil Paulovič a to znamená konec přesilovky pro Vary.
11:57'
Koffer vyhazuje puk a dostává Dynamo z tlaku.
11:05'
Karlovy Vary si vyzkouší úvodní přesilovku v zápase.
10:45'
Tomáš Zohorna – 2 min., sekání.
10:03'
Jiskra v důležitém souboji obral o puk Košťálka.
07:53'
Gríger na poslední chvíli vybojoval puk před brankou Pardubic, ale následná šance skončila vedle tyče domácí branky.
07:22'
Rychlá střela Vály od modré končí v Lukešově lapačce.
06:28'
Rychlý útok Dynama předvedl Radil se Zohornou. První zmíněný se dostal s kotoučem až k levé tyčce a donutil Lukeše vybruslit ze svého brankoviště, následně poslal puk na Zohornu, který tvrdou střelou zkusil prostřelit gólmana, avšak neúspěšně.
05:51'
Vary se aktuálně usadily v útočné třetině Dynama.
04:32'
Důležitý zákrok Lukeše! Po střele jednoho z pardubických obránců se k odraženému puku dostal Říčka, avšak Lukeš, který nebyl v ideální pozici na poslední chvíli zvedl ruku a puk vyrazil.
03:08'
Křižná přihrávka Plutnara na Grígera nenašla jeho hokejku.
01:43'
Musil vybojoval puk na středu hřiště a následně poslal kotouč na volného Koffera, jehož střelu k tyči zlikvidoval vyrážečkou Lukeš.
00:41'
První šanci zápasu měl Radil, kterému se podařilo dostat puk zpoza branky, ale zakončení na bližší tyč do branky neprošlo.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrávají domácí.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – R. Kousal (A), Zohorna (A), Radil – Říčka, Paulovič, Cienciala – Koffer, Poulíček (C), A. Musil – Urban, Rákos, Matýs.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Černoch, Kohout – Koblasa, Gríger, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček (C) – Jiskra, J. Baláž, Kružík.
HC Energie Karlovy Vary
V případě Karlových Varů se o úspěšném startu sezóny mluvit nedá, jelikož mají po sedmi utkáních osm bodů a v tabulce jim patří čtrnáctá pozice. Západočechům se vůbec nepovedli první dvě utkání, ve kterých po prohrách s Kometou a hradeckým Mountfieldem nebrali ani bod, poté však Vary zavítaly přes celou republiku až do Třince, kde se jim podařilo urvat po výsledku 2:1 plný počet bodů. V posledních čtyřech zápasech se Karlovým Varům povedlo shodně dvakrát vyhrát a dvakrát prohrát a dotáhnout se bodově na dvanáctý Třinec.

Nejproduktivnější hráči:
Dávid Gríger 4 body (2+2)
Tomáš Rachůnek 4 body ( 2+2)
Jiří Černoch 3 body (2+1)
HC Dynamo Pardubice
Dynamo prožívá úspěšný vstup do sezóny a po úvodních osmy zápasech vévodí lize s osmnácti body. Pardubický útok již tuto sezónu dokázal nasázet sedmadvacet branek a v této statistice jim patří druhá příčka. Domácí půjdou do duelu po dvou domácích výhrách, kdy nejprve porazili soky z Českých Budějovic vysoko 6:1 a v posledním zápase v souboji o první příčku přehráli Vítkovice 2:1.

Tomáš Zohorna 12 bodů (8+4)
Robert Kousal 8 bodů (3+5)
Lukáš Radil 8 bodů (1+7)
Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u devátého kola Tipsport extraligy ve kterém se střetne domácí Dynamo proti Karlovým Varům. Začátek zápasu je naplánován na 18:00.