Tipsport Extraliga - Základní část - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : K. Vary - 28. ledna 2024   17:00

Brno
09:28' Vincour (Ekrt, Osburn) • 21:13' Cingel (Zbořil, Moses) • 31:51' Moses (Okál, Zbořil) • 42:51' Kollár (Kos, Pospíšil) • 59:56' Zaťovič (Ščotka)
K. Vary

Je konec! Brněnský tým uzavírá lednový program šestým vyhraným domácím utkáním v řadě. Formu Komety odnesly Karlovy Vary, které domácím byly vyrovnaným soupeřem pouze v první dvacetiminutovce. Jihomoravané ve třetí třetině odskočili do tříbrankového trháku zásluhou Andreje Kollára. Snahy Energie přes organizovanou obranu Brna už nevedly ani ke zdramatizování utkání, navíc pátou branku těsně před koncem obstaral kapitán domácích Martin Zaťovič..

Pro dnešek je to z Brna vše. Děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

David Kofroň (KVA)

Steve Moses (KOM)
59:56'
Kometa právě vstřelila branku!
Tak ještě jedna radost pro domácí tým! Od modré čáry poslal puk do slotu Ščotka, kde našel MARTINA ZAŤOVIČE, brněnský kapitán si natáhl puk na bekhend a prostřelil Frodla. Asistence: Jan Ščotka.
59:36'
Kometa stále drží puk v útočném pásmu, utkání už se pouze dohrává.
59:13'
V závěru přesilové hry se ke střele ještě dostal Flek, ale branku přestřelil.
58:50'
Nakonec se do kotouče opřel Gazda po výzvě Ščotky, Frodl byl však na brněnského ostrostřelce připraven a Energie může poslat na led čerstvou čtveřici.
58:39'
Kometa dlouze kombinuje v útočném pásmu.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:22'
Karlovy Vary vyhazují.
57:14'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Havlín – 2 min., podrážení.
57:09'
Naděje Karlových Varů pohasínají, v signalizované výhodě zkoušel ještě Moses přesně zamířit z levého kruhu, ale přestřelil. Nicméně Kometa si zahraje další přesilovou hru.
56:48'
Domácí jsou sice v obranném pásmu, ale stále v pevném držení kotouče.
55:53'
Dnešní utkání sleduje 6991 diváků.
55:38'
Karlovarská snaha opět odražena, Ďaloga bleskově díky svému bruslení zavezl puk až za Frodlovu bránu.
54:24'
Kometa v poklidu kontroluje tříbrankový náskok, útoky Varů se rozbíjí už ve středním pásmu a poctivou defenzívu domácího mužstva.
53:46'
Zbořil nechal puk na pravém kruhu pro Mosese, americký útočník prudce vypálil, ovšem i Frodl byl teď připraven pohotově zasáhnout.
52:37'
Po vhazování zkusil své štěstí Kružík, ale mladík v brněnské brance byl opět připraven úspěšně zasáhnout.
52:26'
Plutnar uvolnil Hladonika na hranici pravého kruhu, karlovarský útočník sice ztratil rovnováhu, ale i tak vyslal prudkou střelu, kterou Kavan pohotově vyrazil.
52:05'
Kavan podržel puk ve své rukavici a následuje komerční přestávka.
51:44'
Potlesk brněnských fanoušků nyní patří Kristiánu Pospíšilovi, který v dnešním utkání zaokrouhlil zisk kanadských bodů v modrobílém dresu na rovných 50.
51:37'
Karlovy Vary se snaží ještě bojovat o prostor před Kavanem, ale obrana Komety pracuje spolehlivě.
50:45'
Individuální akcí se prezentoval hostující obránce Mikyska, ale bekhendové zakončení mu vůbec nesedlo.
50:07'
Brněnská převaha je dokreslena i počtem střeleckých pokusů, který je aktuálně 26:15 ve prospěch domácího mužstva.
49:43'
Skákavý kotouč teď ve slotu před Kavanem napálil Hladoník, k dorážce v závaru dostal i Redlich, ale obrana Komety v čele s Kavanem ustála i tuto krizovou situaci a skóre se nemění!
49:23'
Pospíšilovi nebylo možné vzít kotouč, díky tomu jej mohl přenechat Kaňákovi, který zkusil své štěstí od modré čáry, puk byl sražen do ochranné sítě, vhazuje se před Frodlem.
48:16'
Grígerův pokus byl tečován, ale i tak si Kavan u bližší tyče prostor pohlídal, v této třetině se brněnský brankář zatím příliš nezapotil.
48:05'
Komerční přestávka.
47:57'
Moses se teď dostal skrz bránící hráče Varů, ale k zakončení už se nedostal a pozorný Frodl puk odpálil mimo nebezpečí.
47:31'
Obrana Komety zatím eliminuje veškeré snahy hostů o zdramatizování zápasu.
46:07'
Kollár nyní adresoval puk z pravé strany na vzdálenější tyč Pospíšilovi, Frodl se však stačil přemístit a zabránil páté brance Komety!
45:52'
Na druhé straně se pokoušel zahrozit Beránek, ale netrefil.
45:25'
Před Frodla se nyní dostal Pospíšil, z bezprostřední blízkosti ale kotouč zvedl až příliš, následně byla hra přerušena pro zásah vysokou holí.
44:57'
Brno celkem snadno přechází střední pásmo, už ale nepokouší za každou cenu udržet před Frodlem, nyní ale pozornost karlovarského brankáře otestoval Ďaloga, hostující brankář vyrazil betonem.
43:33'
Černoch se snažil individuálně potrápit brněnskou obranu, ale jeho střela skončila blokací bránícího Osburna.
42:51'
Branka platí! Brno získává tříbrankový náskok!
42:51'
Pozor! Branková situace se bude ještě zkoumat na základě hlavního rozhodčího na videu!
42:51'
Aktivita Brna po rychlém protiútoku byla tak vysoká, až se před Frodlem zrodil zmatek, ve kterém se nejlépe orientoval ANDREJ KOLLÁR a zavěsil puk pod horní tyč Frodlovy brány. Asistence: Jakub Kos, Kristián Pospíšil.
42:34'
Gríger hled na hranici brankoviště Kangasniemiho, tomu však puk unikla Kometa bleskově míří vpřed.
41:36'
Energie hraje v plném počtu.
41:06'
Gazda vyzval ke střele od modré Ščotku, Frodl reagoval připraveným betonem a následně se Energie znovu osvobodila.
40:35'
Černochovi se podařilo osvobodit hostující tým.
40:01'
Kometa zahajuje třetí třetinu v přesilové hře.
40:01'
Zatímco první třetina nabídla vyrovnaný hokej, v prostředním dějství jsme sledovali aktivnější výkon domácího mužstva. Kometa hned na startu druhé třetiny využila přesilovou hru, když se ránou z voleje prosadil Lukáš Cingel. Domácí tým byl stále aktivní. Hosté sice mohli vyrovnat v přesilové hře, ale ta se jim vůbec nepovedla. Brno opět zařadilo vyšší rychlostní stupeň a obléhalo branku Frodla. Dvoubrankový náskok domácím pak zajistil Steve Moses. Hosté budou mít v kabině určitě o čem přemýšlet, navíc třetí třetinu začnou opět v oslabení, stane se tak v 18:49.
40:00'
39:57'
Ještě jsme byli svědky zajímavé kombinace Komety, Zbořil poslal puk mezi kruhy Kollárovi, ten se nechtěl ukvapit a nabil na ránu z voleje Mosesovi, toho ale tentokrát vychytal Frodl.
39:37'
Michal Plutnar – 2 min., podrážení.
39:28'
Kombinaci Energie vystihl Pospíšil a ihned vystartoval směrem do útočného pásma, kde byl zastaven jen za cenu faulu.
38:19'
Energie se jen s těží dostává do útočného pásma, naopak stále aktivní pohyb i ve vyrovnaném počtu hráčů předvádějí domácí.
37:04'
Karlovy Vary se ubránily a ihned po návratu z trestné lavice zahrozil Gríger, Kavan byl ovšem na jeho střelu z pravého křídla připraven a sklízí potlesk domácích fanoušků.
36:14'
Gazdovu střílenou přihrávku umístil Vincour nad, ale Brno stále pokračuje v kombinaci.
35:38'
Pospíšil prudce vypálil z pravého kruhu, jeho rána ale skončila na plexiskle a díky tomu se svezla až do neutrální zóny hřiště.
35:04'
Dávid Gríger – 2 min., podrážení.
34:33'
Slibná akce z produkce domácích, Ďaloga kombinoval se Zbořilem, díky tomu už byl v možnost zakončit Moses, ale ještě se snažil vylepšit pozici Okálovi, což už bylo ze strany Brna příliš, ale hosté mají s aktivním pohybem domácích nadále problémy.
33:24'
Karlovy Vary se snaží odrazit aktivitu domácích, ti ale nadále předvádí chuť hrát směrem k Frodlove brance.
32:45'
Brno je stále při chuti, ke střele se napřahoval Gazda, Energii teď pomohl obětavý zákrok Redlicha, díky čemuž kotouč zamířil mimo ledovou plochu. Následuje komerční přestávka.
31:51'
Brno v posledních minutách hýřilo aktivitou a sklízí za to zaslouženou třetí branku. STEVE MOSES dostal puk do prostoru slotu, trpělivě si počkal, až Frodl půjde k ledu a poté nekompromisně zavěsil puk do karlovarské sítě. Asistence: Zdeněk Okál, Adam Zbořil.
31:27'
Pospíšil si najížděl před branku Varů z pravého křídla, na poslední chvíli mu plány překazil Mikyska.
31:02'
Nápor Brna mohl zakončit z pravého kruhu Flek po výzvě od Pospíšila, proti třetí brance domácích byl Frodlův pohotový beton.
30:36'
Karlovy Vary mají problémy s rozehrávkou, Kometa je nechce pustit ani z obranného pásma.
30:04'
Další akce Mosese, který si teď najel do mezikruží a prudce vypálil, Frodl byl však opět připraven úspěšně zasahovat.
29:47'
Moses se nyní prezentoval individuální akcí a zkoušel zakončit z pravého kruhu, branku Varů těsně přestřelil.
29:28'
Kometa hraje v plném počtu.
29:03'
Vyhození Kose teď zachytil na ose hřiště Rachůnek, ale jeho okamžitá střela skončila mimo branku Komety.
28:27'
Okál nyní držel několik vteřin puk u hrazení v obranném pásmu hostů, Kavan se zatím v oslabení nemusí nijak zvlášť vzrušovat.
28:04'
Karlovým Varům se zatím početní výhoda nedaří, nyní se dokonce píská zakázané uvolnění.
27:43'
Brněnská hala tleská Marku Ďalogovi, díky jehož práci teď Kometa získala několik cenných vteřin.
27:33'
Kometě se ihned na úvod oslabení podařilo vysunout hru do středního pásma.
27:28'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Greg Moro – 2 min., podrážení.
27:25'
Karlovy Vary usazeny v útočném pásmu, střela Havlína skončila těsně mimo, ale hosté dostanou příležitost přesilové hry.
26:42'
Obě obrany se prezentují dobrými výkony, ani jednomu z týmu se teď nedaří dostat do vyloženého ohrožení soupeřovy branky.
26:14'
Kuriózní nahození Ščotky ze středního pásma skončilo na střeše karlovarské branky, po přerušení hry následuje komerční přestávka.
25:34'
Nahození Osburna teď Frodl vyrazil pouze před sebe a na dorážku přispěchal Kos, který jen o pár centimetrů minul karlovarskou branku!
24:58'
Plutnar zachytil nahození Cingela, jeho rozehrávka ale k protiútoku nevedla, naopak Brno se snažilo rychle dostat zpět na karlovarské území, ale ocitlo se v ofsajdu.
24:36'
Energie alespoň po nahození Černocha získala vhazování před Kavanem.
24:01'
Znovu sledujeme snahu obou týmů o rychlé přechody do útočného pásma.
23:29'
Pospíšil našel mezi kruhy Kollára, ten se snažil i zakončit, ale neprostřelil obraný val Energie.
22:57'
Energii se bleskově podařilo setřást brněnskou aktivitu, její kombinace na druhé straně ale ke střeleckému zakončení nevedla.
22:22'
Martin Kohout vyvezl puk do karlovarské třetiny a díky jeho práci se Brňané teď usídlili před Frodlem.
21:56'
Karlovy Vary bojují o prosto v útočném pásmu, obrana Komety zatím s hosty stíhá.
21:13'
Brno využívá přesilovou hru a otáčí původně nepříznivý stav skóre! Zbořil si tentokrát od modré čáry vybral LUKÁŠE CINGELA, kterému sedla střela z voleje a Frodl se už nestačil přemístit. Asistence: Adam Zbořil, Steve Moses.
20:55'
Po výzvě Zbořila vystřelil Moses mimo branku, Kometa stále drží kotouč.
20:40'
Moses poslal puk na osu Cingelovi, ten na nic nečekal a opřel se do puku, na místě byl však připraven Frodl, který svým zákrokem přerušil hru.
20:34'
Tomáš Havlín – 2 min., krosček.
20:34'
Hned na startu druhé třetiny se bude vylučovat, přesilovou hru si zahraje domácí tým.
20:01'
První třetina souboje mezi Brnem a Karlovými Vary nabídla vyrovnaný hokej a skóre po prvních dvaceti minutách je nejspíš spravedlivé. Nejprve byli aktivní hosté a brzy se ujali vedení díky trefě Davida Kofroně. Kometa nechtěla zůstat pozadu, srovnala tempo hry a později i výsledek, tlak Brna přetavil ve vyrovnání Tomáš Vincour. Šance se pak střídaly na obou stranách, obě mužstva dostala i příležitost přesilových her, ale skóre už se neměnilo. Druhá třetina odstartuje v 17:46.
20:00'
19:25'
19:20'
Moses projel útočným pásmem, ale jeho nahození na Frodla neměl kdo z Brněnských usměrnit, a tak si karlovarský brankář kotouč v klidu pohlídal a hru přerušil.
18:53'
Cingel nešťastně zlomil hůl za brankou Varů, díky tomu hosté získali dostatek času na to, aby se znovu osvobodili.
18:10'
Kotouč opět opouští obranné pásmo hostů.
17:44'
Energii se podařilo vyhodit.
17:25'
Tomáš Havlín – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.
17:25'
Kohout nyní zpoza branky našel slibně postaveného Vincoura, jenž se pokoušel na Frodla vyzrát bekhendovým zakončením, nejprve karlovarský brankář zasáhl, při druhém pokusu brněnského útočníka vypadla branka ze základního postavení a Energie bude potrestána!
17:14'
Akce se střídají na obou stranách, obě mužstva převádějí aktivní pohyb.
16:23'
Kaňák připravil střeleckou pozici pro Hrbase, střela brněnského zadáka jen těsně minula tyčku karlovarské klece.
15:15'
15:08'
Plutnarovo nahození se snažil nadvakrát usměrnit z hranice brankoviště Černoch, Kavan byl ale připraven a i díky pomoci své obrany Kometa krizovou situaci ustála.
14:44'
Díky dobré práci Zaťoviče na obranné modré čáře mohl další vyhození obstarat obránce Moro.
14:30'
Kometa vyhazuje, zatím se domácí brání velmi dobře.
14:00'
Vzápětí se na karlovarskou branku z pravé strany řítil Flek, Frodl ale opět úspěšně zasáhl.
13:21'
Kometa mohla udeřit ve vlastním oslabení! Ihned po vhazování se totiž k samostatnému úniku dostal Cingel, ale jeho úmysl zakončit nad lapačku Frodl vystihl!
13:15'
Kristián Pospíšil – 2 min., podrážení.
13:15'
Za Kavanem znovu zvoní tyč! Nahození Beránka z osy hřiště šikovně usměrnil Černoch, bohužel pro Energii, snaha hostujícího kapitána skončila na tyčce brněnské klece.
12:37'
Energie se po delší době znovu snaží přitlačit na obranu Brna, pokus Plutnara Kavan teď bezpečně vyrazil.
12:14'
Rychlý karlovarský protiútok končí na horní tyči brněnské brány! Díky bleskové výměně kotouče mezi členy třetí útočné formace zakončoval Redlich a Kavan měl teď notnou dávku štěstí, že se Energie nevrátila do jednobrankového vedení.
12:02'
Ščotka poslal dlouhý pas na Fleka, brněnský útočník nabral rychlost na levém křídle a dostal se i k zakončení, proti kterému si však Frodl vyjel z brány a zkušeně zasáhl. Na řadu přichází další komerční přestávka.
11:15'
Cingel na ose hřiště nechal puk za sebou pro Zaťoviče, střela brněnského kapitána skončila jen těsně mimo Frodlovy brány, Kometa se nadechuje k náporu.
10:54'
Do další slibné akce Brna se rozjížděl Okál, ale jeho finální přihrávku do slotu zablokoval karlovarský obránce.
09:28'
Brňané už nejspíš nic reklamovat nebudou, protože celá akce končí nyní už jednoznačně regulérně vstřelenou brankou. Kos předal na hranici pravého kruhu puk TOMÁŠI VINCOUROVI, který překonal Frodla. Asistence: Jan Ekrt, Zach Osborn.
08:38'
Brněnské publikum teď vstalo ze židlí, zdálo se, že puk skončil v síti karlovarské branky po akci Cingela s Flekem, stále se pokračuje ve hře, ale očekává se v nejbližším přerušení prohlédnutí videozáznamu!
07:11'
Kometa se dostala rychle před Frodla, v zakončení se mezi kruhy ocitl Osborn, ale vysoko přestřelil.
06:42'
Kollár se rozjel na branku hostů z levé strany, vysoko však přestřelil a následuje první komerční přestávka dnešního utkání.
06:20'
Cingel hledal přihrávkou od modré čáry Fleka, úmysly brněnských členů elitního útoku však četl Frodl a hokejkou včas zabránil úspěšnému zakončení souhry.
05:40'
Kometě se nepovedlo odrazit karlovarské útočníky, zakázané uvolnění vrací hru před Kavana.
05:33'
Karlovy Vary opět předvedly aktivní pohyb v útočné třetině, díky tomu se ke střele od modré čáry dostal Stříteský, Kavan byl ovšem připraven střelu zkušeného zadáka zachytiti a domácí mohou v poklidu vystřídat.
04:49'
A zase akce na druhou stranu, Hladonik našel na vzdálenější tyči brněnské branky Redlicha, ten okamžitě z voleje pálil, ale rozvlnil boční síť domácí brány.
04:23'
Domácí ovšem teď vyrazili vpřed a Zbořil zpoza branky adresoval puk na hranici brankoviště Okálovi, ten však trefil brankáře Frodla.
03:55'
Kangasniemi našel na ose hřiště Rulíka, ten ale ze slibné pozice trefil bránícího hráče Brna, domácí jsou znovu pod tlakem.
03:30'
Nyní opět hosté v útočném pásmu, Gríger si zpoza branky vybruslil do slotu, trefil připraveného Kavana, ale nápor Energie pokračuje.
02:54'
Pospíšil střílel skrz bránícího Bartejse, tomu se ale podařilo na poslední chvíli svou holí ztlumit pokus brněnského útočníka, Frodl měl tak snadnější práci.
02:23'
Brňané se ihned nastěhovali do útočného pásma a hledají cestu k vyrovnávací brance.
01:51'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie svou aktivitu přetavuje v úvodní branku utkání. Po přihrávce Rohana zamířil přesně z hranice levého kruhu DAVID KOFROŇ. Asistence: Martin Rohan.
01:43'
Hosté se osmělují a jsou momentálně aktivnějším týmem.
01:37'
Rohanovu střelu Kavan neudržel v lapačce, ale mohl se spolehnout na pomoc obránců, kteří zabránili dorážce karlovarského hráče ze slotu.
01:08'
Další střelu od modré čáry zaznamenal obránce Bartejs, ale jeho rána skončila nad brankou Komety.
01:00'
Kometě se nepovedla snaha o rychlou rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.
00:40'
Kangasniemi se pokoušel o první karlovarskou střelu, tu však zbrzdil brněnský obránce a odražený kotouč pohlídal brankář Kavan.
00:24'
Hostující útočník Kangasniemi obětavě zablokoval střelecký pokus Ďalogy, hosté se pokusí o první útočnou akci.
00:18'
První střelecký pokus si připsal brněnský kapitán Zaťovič, jeho pokus lapil pozorný Frodl do lapačky a bude se vhazovat před brankou Energie.
00:01'

HC Kometa Brno: Kavan (Furch) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Kaňák, Osburn, Hrbas – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Kos – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Ekrt, Kohout.
Trenér: Modrý

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Havlín, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Rohan – Jiskra, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, O. Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.
Trenér: Bruk

Rozhodčí: Mrkva, Vrba – Lederer, Blažek.
BRNO vs. KARLOVY VARY

Hezkou neděli z jižní Moravy! Nabitý lednový extraligový program zakončí 41. kolo Tipsport extraligy. Kometa Brno v boji o čtverku přivítá na domácím ledě celek Energie Karlových Varů. Ve vzájemných duelech dlouhodobě platí výhoda domácího prostředí, kterou Karlovy Vary narušily pouze jednou v roce 2022, podaří se jim podobný kousek i v neděli nebo Kometa oslaví šestý domácí triumf v řadě?
Vzájemné duely 2023/2024

2. kolo: Karlovy Vary – Brno 4:0

15. kolo: Brno – Karlovy Vary 3:0

28. kolo: Karlovy Vary – Brno 3:2p
HC Energie Karlovy Vary:

Aktuální ročník Tisport extraligy nenabízí zrovna výraznější vzrušení na hranici postupu do předkola play-off, jelikož postupuje hned 12 týmů do vyřazovací části, mohou být klidní i na západě Čech, kde Karlovy Vary uzavírají první desítku se ziskem 52 bodů, aby je ohrozila ze 13. místa Mladá Boleslav, musela by předvést početnou sérii vítězných zápasů. Vyhnout by se tedy Karlovy Vary možnosti o postup do play-off z předkola vyhnout neměli. Právě účast ve čtvrtfinále je nadále sezonním cílem klubu z lázeňského města.

V Karlových Varech oslavili v úterním programu extraligy 100. vstřelenou branku v sezoně, o kterou se postaral Tomáš Rachůnek. Jenže v dalších 62. minutách hry se Karlovarští střelecky neprosadili a před domácím publikem ve čtvrteční předehrávce podlehli Vítkovicím 0:3. Stalo se tak už potřetí v novém roce, že Energie vyšla gólově naprázdno, v sezoně se pak tento jev v karlovarské kabině řešil už celkem sedmkrát.

Směrem ke zlepšení produktivity je trenér David Bruk určitě rád za uzdravení nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Grígera. Slovenský forvard letos stihl ve 33 duelech zaznamenat 31 kanadských bodů za 15 branek a 16 asistencí. Druhým mužem karlovarské produktivity je již zmíněný Tomáš Rachůnek (11+13). Hranici deseti vstřelených branek překonal i člen širšího reprezentačního kádru Ondřej Beránek (12+6) a povedený přechod z Chance ligy do Tipsport extraligy předvedl v aktuálním ročníku Ondřej Procházka (9+9).

Bolístkou Energie jsou přesilové hry. Ve statistice využití početních výhod jsou Západočeši třetím nejhorším týmem soutěže. V čem však mají v Karlových Varech jistotu, to je brankářský post. Dominik Frodl jako jediný z extraligových brankářů zaznamenal už přes 1000 úspěšných zákroků s úspěšností 92.73 %. Naopak výraznější by mohla být podpora obránců směrem k útočné činnosti, až na Michala Plutnara (1+14) se zadáci Energie prosazují sporadicky.
HC Kometa Brno:

Brnu zatím nový rok vychází. Jihomoravané našli přemožitele pouze ve třech duelech, z toho pouze dvakrát nebodovali. Naopak vypracovali vítěznou sérii pěti tříbodových výher v řadě, na domácím ledě aktuálně bodovali šestkrát za sebou a z toho pětkrát slavili s fanoušky vítězství. Nutno podotknout, že během nabitého programu měřili hned ve čtyřech případech síly s celky na 1. až 3. místě extraligové tabulky.

V pátek se až do úvodu 57. minuty zdálo, že Kometa míří ke druhému lednovému domácímu nezdaru, ale modrobílí zabrali. Ke smazání dvoubrankového manka proti hradeckému Mountfieldu zavelel Kristián Pospíšil, aby ně něj vyrovnávací brankou navázal pouze o 53 vteřin později Daniel Gazda. V prodloužení pak velkolepý obrat završil rozhodující trefou Jakub Flek. Jak vidno, Kometu k pátému domácímu vítězství v řadě přivedli její aktuálně největší opory. Flek vede klubovou produktivitu s 38 kanadskými body, Gazda je s 15 trefami nejlepším střelcem Brna a ve zbytku základní části může pomýšlet i na překonání dosavadního rekordu vstřelených branek mezi obránci. Kristián Pospíšil jen během ledna zaznamenal 12 kanadských bodů.

Kometa se na rozdíl od loňské sezony může výrazně spolehnout na podporu produktivity i ze strany obránců. Kromě již zmíněného Gazdy prožívá podstatně lepší ročník Jan Ščotka (4+23) a díky tomu se tak řadí po Flekovi a Gazdovi na pozici třetího nejproduktivnějšího hráče týmu. Radost pohledět je pak na bruslení Marka Ďalogy, který tuto dovednost přetavil i ve vstřelení 2 branek a dalších 12 přihrávek. Po dvou měsících pak před brněnským publikem znovu do branky nastoupil Dominik Furch, stejně jako v listopadu tak i v pátečním duelu si s fanoušky mohl vychutnat vítěznou děkovačku, bude tomu tak i v nedělním střetnutí proti Karlovým Varům?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.