Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Mountfield - 18. února 2024   15:30

0:3
(0:0, 0:3, 0:0)
Mountfield
21:33' Lalancette  (Pilař, Pláněk) • 25:40' Okuliar  (Jergl) • 36:21' Pavelka  (Okuliar)

Přeji příjemný zbytek neděle.
Stav po druhé třetině nakonec zůstal nezměněn. Ačkoliv v poslední části energetici zabrali a měli několik i větších šancí, do branky jim to nepadlo. Hradec Králové si tak odváží z karlovarského ledu tři body.

Nejlepší hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Matyáš Váňa
Mountfield HK: Oliver Okuliar
59:38'
Na Matěje Stříteského se dostal kotouč hned po vhazování. Na nic nečekal a vypálil, ale jeho střelu Lukáš Pařík zneškodnil.
59:19'
Karlovarští se snaží ještě prosadit, ale spíše si už kotouč hlídají
58:48'
Hra se spíše přesunula do středního pásma.
57:39'
Energetici se nevzdávají a kolem hradecké branky krouží jak hladoví supi. Do sítě jim ale kotouč nechce spadnout.
56:21'
A další karlovarský pokus! Ondřej Procházka se pokusil procpat kotouč za brankovou čáru přes betony. Přes hlouček hráčů se na chvíli nevědělo, kde puk je. Nakonec ale zůstal před betony a hostující gólman ho pro jistotu schoval pod lapačku.
56:02'
Od levého kruhu vypálil Vít Jiskra, ale kotouč se odrazil od betonu a Lukáš Pařík poslal puk zpět do hry.
55:41'
Energie je ale po chvilce zpět v předbrankovém prostoru.
55:04'
Hradečtí vyhazují do bezpečí.
54:28'
Michal Plutnar po přihrávce po vhazování poslal dělovku od modré. Puk ale branku minul jen o kousek.
53:47'
Karlovarští připravili Mountfield o kotouč a zamířili s ním před Lukáše Paříka.
53:04'
Matěj Stříteský chtěl nahrát na spoluhráče, o kotouč byl ale připraven a Hradec Králové se přesouvá na druhou stranu hrací plochy.
52:42'
Nakonec byl Mountfield zahnán do vlastního pásma, odkud se tak hosté snaží znovu probojovat přes střední pásmo.
51:57'
Hradec Králové se dokázal osvobodit a snaží se na druhé straně dostat k zakončení.
51:13'
Západočeši jsou opět v útočné třetině. Od modré vypálil Matyáš Váňa, ale puk proletěl kolem branky.
50:31'
Hradečtí se snaží zmocnit kotouče a dostat se z vlastního pásma.
48:58'
Tlak na soupeřovu branku pokračuje nadále. Tomáš Havlín vystřelil z kruhu na Dávida Grígera, ten ale nestihl včas zpracovat kotouč k zakončení a tak jej poslal za sebe, kde se ani jeho spoluhráči nepodařilo prostřelit betony. Odražený kotouč se dostal opět na Tomáše Havlína, který ale trefil brusli hostujícího hráče.
48:25'
Lukáš Pařík měl momentálně dost práce. Nejprve si najížděl Jiří Černoch, který se pokusil hostujícího brankáře oklamat a na poslední chvíli přihrál Ondřeji Beránkovi. Jeho střela ale nakonec rozezněla brankovou tyč. Po chvilce se poté dostal kotouč opět na Beránka, jehož střela skončila v ochranné síti.
47:33'
Mountfield se dokázal rychle přesunout před Dominika Frodla, ale i přes nepřehlednou situaci a zmatku před bránou se podařilo Energii uchránit kotouč.
46:28'
Hradečtí si najíždějí z vlastního pásma. O puk je ale ve středním pásmu připravil Iikka Kangasniemi a energetici se snaží zakončit.
45:16'
Jan Hladonik nabil zpoza branky na Dalimila Mikysku, ale jeho střelu vyrazil hostující gólman zpět do hry. Puku se následně ujal Matěj Stříteský, který na nic nečekal a z levého kruhu vypálil dělovku. Jeho střela ale byla moc vysoká.
44:42'
Hra se přesunula spíše do středního pásma, odkud se oba týmy snaží udržet si kotouč.
43:48'
Karlovarští se snaží udržet v útočné třetině, ale v zakončení jim brání hostující celek.
42:59'
Dávid Gríger se dostal až před Lukáše Paříka, ale vystřelený puk jen těsně minul branku.
42:03'
41:18'
Druhý gólman Energie Vladislav Habal se na chviličku také dostal do hry. Matěj Stříteský sice sebral kotouč soupeřovi, ale vyhodil ho směrem na karlovarskou střídačku, kde puk vyrazil zpět právě zmiňovaná karlovarská dvojka.
40:43'
Mountfield se usadil v útočném pásmu, odkud se z mezikruží snažil prosadit mezi betony Martin Pláněk, ale neúspěšně.
40:32'
Druhý trest v tomto utkání si jde za stejné provinění, a to podrážení, odsedět Tomáš Bartejs.
40:03'
Úvodní vhazování poslední části patří Hradci Králové.
40:01'
Ve druhé třetině jsme mohli vidět celkem herně vyrovnaný zápas, do branky to ale lépe padalo hostujícímu Hradci Králové. Ten si proti Energii vytvořil tříbrankový náskok. Před námi je však ještě jedna dvacetiminutovka, ve které se může výsledek ještě změnit.
Poslední část začne přibližně v 17:20.
40:00'
39:13'
Hra se poměrně přelévá ze strany na stranu. O zakončení se pokusil Jan Eberle, který pálil z levého kruhu. Dominik Frodl riskantně vyjel z branky proti němu, ale kotouč se mu podařilo zneškodnit.
38:23'
Karlovarští si nakonec museli najet z vlastního pásma. Za střední čárou se ale moc dlouho neudrželi a najíždí si znovu.
37:44'
Energetici se snaží udržet puk v útočném pásmu a začít útočnou kombinaci.
36:21'
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield využívá přesilovou hru. Oliver Okuliar našel připraveného TOMÁŠE PAVELKU, který bez čekání napřáhl a čistě zakončil za Dominika Frodla.
Asistence: Oliver Okuliar
35:54'
Za podrážení hostujícího hráče si jde odsedět trest Tomáš Bartejs.
35:13'
Energetici se na chvíli usadili před Paříkem, ale kloudnou akci nevymysleli a hra se tak přesunula zpět před domácího gólmana.
34:57'
Po nezdařeném zakončení zkusil Mountfield znovu rozjet útok, ale ten jim překazil Vít Jiskra, který poslal puk do bezpečí.
34:28'
Dlouhotrvající kombinaci se pokusil zakončit Jérémie Blain, ale branku nakonec jen těsně minul.
33:26'
Energetikům se podařilo na chvíli přesunout hru do středního pásma, ale hostující tým je opět před karlovarskou bráno a začal s kombinací.
32:52'
Hradečtí se dostali ke kotouči a usazují se v útočné třetině.
32:14'
Aleš Jergl se pokusil vyvézt kotouč, ale zastavil ho Ondřej Beránek, díky němuž zůstal puk v útočném pásmu. O následné zakončení se poté pokusil Matěj Stříteský od modré. Jeho střela ale skončila v lapačce hostujícího gólmana.
31:49'
Energie si musela najíždět z vlastního pásma. Před zakončením ale byla obrána o kotouč.
31:26'
Rozhodit hostujícího gólmana se pokusil Tomáš Rachůnek, který kotouč přes betony nakonec nedostal.
30:49'
Karlovarští jsou stále na kotouči. Do zakončeni se ale tak často nedostávají.
29:58'
Vít Jiskra ujížděl společně s Ondřejem Procházkou. Jiskra od mantinelu přihrál na rozjetého Procházku, ale ten byl až moc rozjetý a puk poslal jiným směrem, a to kolem branky.
29:07'
Ondřej Beránek se pokusil vymíchat Lukáše Paříka, ale neúspěšně. Kotouč se odrazil od betonu vysoko nad branku.
28:38'
Do úniku se dostal Radek Pilař, který karlovarského brankáře nepřekonal a energetici si přebírají puk zpět.
28:11'
Tomáš Rachůnek tak dlouho přemýšlel, kam puk rozehraje, až o něj přišel a Karlovarští tak musí začít znovu.
27:38'
Karlovarští se usadili v předbrankovém prostoru a zakládají útočnou kombinaci.
26:45'
Energetici mají příležitost snížit v přesilové hře. Dvouminutový trest za podrážení si jde odsedět David Šťastný.
25:40'
Nedáš, dostaneš. Pravidlo, které potvrdil Aleš Jergl s OLIVEREM OKULIAREM. Jergl se dostal ke kotouči, se kterým na nic nečekal a vyrazil z vlastního pásma. S ním ujížděl i druhý jmenovaný, který po přihrávce ihned vypálil a puk stihl proletět pod napřahující lapačkou.
Asistence: Aleš Jergl
25:34'
Filip Koffer nestihl dojet odražený kotouč, který byl vystřelený jeho spoluhráčem a který mohl zakončit do odkryté části branky.
24:48'
Energetici se stále drží v útočné třetině, k zakončení se nemůže dostat.
24:10'
I další pokus Energie byl zmařen Lukášem Paříkem. Od modré vypálil Tomáš Havlín, ale puk se odrazil od hostujícího gólmana před něj, kde se ještě pokusil doražení Dávid Gríger, ale neúspěšně.
23:29'
Energetici se snaží držet se na puku. Na modré ukradl kotouč Jiří Černoch, jeho střela ale byla zblokována betonem. Následný pokus o doražení nestihl Ondřej Beránek.
22:22'
Karlovarští se po rozehrání před svojí brankou vydali do útočného pásma, kde se puk dostal na Filipa Koffera. Ten zkusil zakončit z levého kruhu, ale puk nabral směr kolem branky.
21:33'
A máme tu první branku. CHRISTOPHE LALANCETTE se s kotoučem dostal až na levý kruh, odkud zakončil pod víko do karlovarské sítě.
Asistence: Radek Pilař, Martin Pláněk
20:47'
Po přihrávce se dostal puk k Dávidovi Grígerovi, který z těsné blízkosti brány jen těsně minul.
20:26'
Hradec Králové bojoval u karlovarské branky o kotouč, nakonec si jej přebral Jiří Černoch a zamířil přes střední pásmo.
20:06'
20:02'
Úvodní vhazování druhé části patří Energii, která okamžitě vyráží před Lukáše Paříka.
20:01'
Za námi je úvodní část dnešního zápasu, ve které jsme se branky nedočkali. Více šancí měl hostující tým, který energetiky nepouštěl moc ke slovu. Ti více zabojovali až ke konci. Uvidíme tak, co přinese další třetina, která začne přibližně v 16:23.
20:00'
19:42'
Energie zakládá útočnou kombinaci, ale k zakončení se nemůže dostat.
18:58'
Karlovarští si vybojovali kotouč ve vlastním pásmu a uháněli před Paříka. Z pravého kruhu se napřáhl Tomáš Rachůnek, jehož dělovku ale hradecký gólman chytil do lapačky.
18:06'
Trestná lavice se již otevřela i na hostující straně za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest za tým odpyká Aleš Jergl.
16:54'
Iikka Kangasniemi se prokličkoval přes střední pásmo až k pravému kruhu, kde byl zastaven soupeřem. Kotouč se mu podařilo vyhodit za sebe na rozjetého Tomáše Rachůnka, ale jeho zakončení skončilo v lapačce Lukáše Paříka.
15:48'
15:41'
A další pokus Petra Kaliny, s jehož kotoučem si tentokrát poradil Dominik Frodl.
15:34'
Mountfield kombinuje před karlovarskou brankou. K zakončení se dostal Petr Kalina, který od modré vystřelil. Trefil ale jen bránícího karlovarského hráče.
14:36'
Karlovarští zatím úspěšně brání svojí bránu a kotouč se jim daří vyhazovat.
13:48'
Trestná lavice se opět otevírá na karlovarské straně. Za podrážení si šel odsedět trest Matěj Stříteský.
12:53'
Karlovarští bojovali o vyhození kotouče. Nakonec se jim podařilo projet přes střední pásmo, kde se puk dostal na Matyáše Váňu. Bránící soupeř se ale před nápřahem před něj položil a kotouč tak zablokoval.
12:25'
Od modré vystřelil Jérémie Blain, s pukem si však domácí gólman hravě poradil.
11:34'
Energie zabrala a drží se na puku. Od modré vypálil Vít Jiskra, ale kotouč se odrazil od jednoho hráče z hostujícího týmu směrem ke středové čáře, kde si jej převzal Hradec Králové a zamířil do útočné třetiny.
10:57'
Karlovarští se přesunuli do předbrankového prostoru k Lukášovi Paříkovi. Po přihrávkách se dostal kotouč k Matějovi Stříteskému, který ale branku nakonec minul.
09:44'
Za karlovarskou brankou se bojovalo u mantinelu o kotouč. Nakonec byl puk uvolněn a zachycen hradeckým celkem, který tak nadále nenechává domácího gólmana klidným.
08:32'
Hráči se přesunuli k brance soupeře, odkud si puk z vlastního pásma vyvezl Hradec Králové. Před karlovarskou svatyní ale bojují o puk.
08:18'
Dominik Frodl si připisuje další zákrok.
08:05'
07:23'
Hradec Králové začíná kombinovat. O zakončení se pokusil Kevin Klima, ale jeho střela byla vyražena za branku.
06:56'
Do bezpečí nakonec na chvíli posílá kotouč Tomáš Havlín.
06:27'
Hradečtí si najíždí z vlastního pásma.
06:05'
Domácí celek se dostává do oslabení. Za podrážení si jde odsedět dvě minuty Ondřej Procházka.
05:49'
Karlovarští se nadále drží v útočném pásmu.
03:56'
Energetici se dostali na druhou stranu plochy, kde se o zakončení nejprve pokusil Jan Hladonik. Jeho střela ale byla odražena a puk se následně dostal na Daniela Kružíka. Ten zkusil z mezikruží propálit Lukáše Paříka, ale nezdařilo se.
03:28'
Vyhraný kotouč od mantinelu se dostal na Okuliara, který si najížděl na Frodla. Před ním ale poslal přihrávku na Tamášiho, kterému ale puk projel pod hokejkou a k zakončení se tak nedostal.
02:47'
Dominik Frodl zneškodnil nahození z levého kruhu od Patrika Miškáře, k němuž se puk dostal zpoza branky.
02:27'
Ondřej Beránek se dostal k puku a vyvezl kotouč přes střední pásmo. Po chvilce se ho ale zmocnil jeden z hostujících hráčů a zamířil zpět před karlovarskou branku.
01:37'
Danny Estephan byl dalším, kdo se pokusil o zakončení. Jeho střela z pravého kruhu se zastavila o beton a Dominik Frodl pro jistotu kotouč schoval pod lapačku.
00:42'
První střelu vypálil od modré Jérémie Blain, kotouč byl tak blízko, že rozvlnil vnější síť branky.
00:14'
Ten se hned vydává do útočného pásma, kde se snaží zpracovat puk k zakončení.
00:02'
Úvodní buly patří Mountfieldu.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Plutnar, Mikyska, Stříteský, McFadden, Havlín, Dlapa – O. Procházka, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Jiskra, Kružík – Váňa, Kofroň, Koffer.
Trenér: Václav Eismann

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack – Perret, Tamáši, Šťastný – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Pilař, Lalancette, Estephan – Jasper, Miškář, Eberle (C) – R. Pavlík.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Šindel, Květoň – Šimánek, Hnát.
HC Energie Karlovy Vary

Energetici mají též za sebou po dvou utkáních jednu výhru a jednu prohru. V obou případech už je měl ale na starosti nový hlavní trenér Energie Václav Eismann, který převzal pozici po Davidovi Brukovi. Ve středečním utkání prolomili na domácím ledě šňůru 4 proher v řadě proti Mladé Boleslavi. Úvodní branku vstřelil hned po 9 vteřinách začátku hry Tomáš Bartejs. Karlovarští chytili slinu a ve 4. minutě přidali další gól. To ale Energii nestačilo a pro jistotu v další minutě vedení ještě zvýšila. V polovině části přidali domácí čtvrtou branku a nulu ve své brance si drželi po celý zápas. Až do 57. minuty, kdy Dominika Frodla překonal Adam Jánošík.

Sobotní zápas se nesl nejen v duchu západočeského derby, ale hlavně v atmosféře pod skokanským můstkem v německém Klingenthalu, kde se utkání odehrálo pod širým nebem. Zážitek to byl nejen pro fanoušky, ale i pro samostatné hráče. Nicméně na čerstvém vzduchu se lépe dařilo hostující Plzni. Ta otevřela zápas již ve 30. vteřině první minuty. Karlovarští po dvou minutách stav srovnali. V druhé části ale energetici inkasovali dvě branky a ten samý počet i v poslední dvacetiminutovce. Na 2:5 se poté podařilo snížit Tomášovi Bartejsovi, ale i přes snahu nestačila Energie srovnat do základní hrací doby a derby tak ovládl jejich soupeř.

Karlovarští jsou v tabulce na 12. místě s 55 body.

Nejproduktivnější hráči:
Dávid Gríger: 33 bodů (16+17)
Tomáš Rachůnek: 25 bodů (12+13)
Ondřej Procházka: 21 bodů (10+11)
Mountfield HK

Hráči z Hradce Králové mají za sebou po dvou zápasech jednu výhru a jednu prohru. Ve středu odehráli utkání v Litvínově, kde sice jako první otevřel skóre domácí tým, ale Mountfield v úvodní třetině stačil srovnat. V následující části se do vedení dostali Hradečtí, kteří vstřelili čtyři góly a Vervě se podařilo o jeden snížit. Poslední třetina tak začala za stavu 5:2 pro Hradec Králové, ale domácí stačili srovnat na 5:5 a do konce základní hrací doby zůstal výsledek vyrovnán. O vítězi tak nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém vystřelil dva body pro Mountfield Jeremie Blain.

V pátečním utkání přivítali na svém ledě Oceláře z Třince. Hostující celek šel již v první třetině do vedení a do druhé části naskočili s dvoubrankovým vedením. V prostřední dvacetiminutovce Hradečtí nejen snížili, ale za minutu a dvacet vteřin po předchozím gólu i srovnali. Čtyři minuty před koncem této části vstřelil Třinec další branku, která v tomto zápasu byla zároveň i poslední. Domácí Hradec Králové tak po výsledku 2:3 zůstal bez bodů.

V tabulce je Mountfield na 8. místě se 66 body.

Oliver Okuliar: 38 bodů (20+18)
Jeremie Blain: 33 bodů (9+24)
Tomáš Pavelka: 26 bodů (8+18)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.