Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Litvínov - 27. února 2024   18:00

Kladno
23:59' Ticháček (Tralmaks, Pytlík) • 57:42' Smoleňák (Tralmaks, Klepiš)
Seznam zápasů

Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček (KLA) a Ondřej Kaše (LIT).
Mitens vychytal první nulu v sezoně a Kladenští vyhráli podruhé za sebou. V poslední dvacetiminutovce se prosadil Radek Smoleňák z přesilové hry, a i když Litvínovští zkoušeli hru bez gólmana, nevsítili ani gól.
59:56'
Frolík v přečíslení poslal kotouč jen na levou tyčku.
59:47'
Mitens raději přikryl kotouč lapačkou.
59:31'
Nemčík si klekl do střely a kotouč pryč nad branku.
59:11'
Po vhazování kotouč letí jen na zakázané uvolnění.
59:05'
Schovaná střela Kirka zpoza bránícího hráče končí v náručí Mitense.
58:45'
A kotouč je až na pravém kruhu v pásmu Litvínova.
58:31'
A Tralmaks znovu vypíchl kotouč do střední třetiny.
58:15'
Kladenští se osvobozují.
57:47'
Tomek je pryč z branky.
Dnešní utkání sleduje 2725 diváků.
57:47'
Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.
57:42'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá další přesilovou hru. Klepiš přihrál křižně na Tralmakse, který se na branku ani nepodíval, ale vystřelil přesně tak, aby RADEK SMOLEŇÁK kotouč tečoval do branky. Asistence: Eduards Tralmaks, Jakub Klepiš.
57:21'
Ticháčkova střela končí v lapačce Tomka.
56:43'
Verva se osvobozuje.
56:22'
Kladenští vyhráli vhazování, ale Tralmaksova střela letěla jen vedle.
56:21'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Nicolas Hlava – 2 min., vysoká hůl.
55:09'
A akce Frolíka se Strnadem také byla gólová. Strnad ale přihrávku od mantinelu zpracoval jen do těla Tomka.
54:30'
Pytlík s Kusým ujížděli do přečíslení, ale Pytlíka dojel bránící hráč a nedovolil mu přesně vystřelit. Střela tak letěla z pravé strany jen mimo.
53:27'
Ticháček osvobodil tým z litvínovského tlaku, puk trefil střídačku.
52:19'
Tralmaks se obětavě postavil do střely Zileho a hodně ho to bolelo.
49:10'
Na druhé straně musel zasahovat po konci přesilové hry Tomek, na kterého jeli Sideroff s Frolíkem, ale Sideroff střelu na dorážku promáchl.
48:38'
Zbytek přesilové hry se odehrál před Mitensem. Hosté byli několikrát v dobré šanci, kotouč se poté zasekl u mantinelu pod ležícími hokejisty a přihrávka letěla na úplně samotného litvínovského hráče. Tomu ale do střely vletěl Slováček.
47:28'
Melka šáhl do přihrávky a kotouč prostrčil do středního pásma. Navíc se Litvínovští dopustili ofsajdu.
46:46'
Litvínov vyhrál vhazování a zůstává v pásmu Kladna.
46:36'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Deven Sideroff – 2 min., vysoká hůl.
46:17'
Kirk projel mezi všemi bránícími hráči, ale jeho střela byla zblokovaná na ochranné sítě.
44:53'
Jarůšek nestihl vybruslil z útočného pásma a Kladenským je odpískán ofsajd.
43:25'
Klepiš nedovolil Baránkovi přihrát a kotouč odrazil do středního pásma.
41:35'
Sideroffova dorážka bekhendem z mezikruží letěla hodně vedle klece.
41:13'
Kladenští posílají kotouč jen na zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:56.
Ve druhé třetině jsme mohli vidět první a zatím poslední branku utkání. Vyloučení hostů trvalo pouze 7 vteřin, když Ticháček od modré propálil všechno a otevřel skóre zápasu. Následně měli velký tlak hosté a Kladenští si zahráli ještě jednu přesilovou hru, ale gól už nepadl.
40:00'
39:59'
Samotného Strnada před brankou zarazila siréna konce druhé třetiny, ale střelu stejně poslal vedle.
39:06'
Sideroff prověřil pozornost Tomka střelou od pravého mantinelu z ostrého úhlu.
38:30'
Veber sám proti gólmanovi nechal vyniknout Tomka, který zasáhl lapačkou.
36:21'
Skvělá šance Smoleňáka po objetí branky, ale nedokázal za Tomka kotouč procpat.
35:38'
David Kaše z levé strany prověřil Mitense.
34:36'
A další tvrdá střela z pravého kruhu, tentokrát Baránka, končí u Mitense, kterému ještě vypadl kotouč, ale stačil si na něj lehnout.
33:26'
Ticháček dostal přihrávku od mantinelu tak, že zůstal úplně sám proti Tomkovi. Šikovně mířil k protější tyči, ale minul.
32:25'
Ondřej Kaše z pravého kruhu vypálil, ale jeho střelu na poslední chvíli zlikvidoval Mitensův beton.
32:01'
Litvínov tlačil na srovnání, ale přerušil je ofsajd.
31:20'
Konec oslabení přečkali hosté v obranném pásmu Kladna.
31:00'
Zileho rána z mezikruží nebyla rázná a skončila mezi betony Mitense.
30:20'
Pytlíkova dorážka po střele Smoleňáka po obkroužení klece letěla jen nad branku. A následná tvrdá střela z první Tralmakse byla jen mimo.
29:33'
Klepiš přišel o puk v útočném pásmu a Rytíři musí začínat od své branky.
29:20'
Kevin Czuczman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
28:35'
Kirkova střela z otočky byla pomalá a letěla jen mimo klec.
27:15'
David Kaše dostal trefu do obličeje, ale hra pokračuje dál.
26:42'
Jurčíkova střela zpoza kladenského hráče končí v náručí Mitense.
25:40'
David Kaše hledal přihrávkou Hlavu, ale ten kotouč přejel.
23:59'
Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři využili přesilovou hru bleskově a jdou do vedení. Po vhazování JIŘÍ TICHÁČEK vypálil skvěle od modré a využil nepřehledné situace. Asistence: Eduards Tralmaks, Jaromír Pytlík.
23:52'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Nicolas Hlava.
22:40'
Koblasova přihrávka brankovištěm na jeho spoluhráče neprošla. A následná akce Davida Kašeho s Nicolasem Hlavou také nebyla úspěšná.
20:58'
Kirk s Abdulem vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale Mitens raději obloučkem letící kotouč chytil do lapačky.
20:35'
Rytíři během přesilové hry nevystřelili ani jednou na branku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:58.
Hned na začátku zápasu byl vyloučen kladenský hráč, ale výhodu Litvínov nevyužil. Po návratu Strnada zpět na led měl velkou šanci Tralmaks, ale trefil jen Tomka a na druhé straně následně Ondřej Kaše vyzkoušel pozornost Mitense. Na konci třetiny si přesilovou hru zahráli i domácí, kteří si ji přenesou do druhé dvacetiminutovky.
20:00'
18:34'
Další vhazování už zvládli lépe hosté, navíc po návratu Kladna do třetiny vypíchl kotouč Havelka pryč.
18:20'
I Kladenští si zahrají v této třetině přesilovou hru. Vhazování vyhráli, ale letící kotouč obloučkem raději Tomek chytá do lapačky.
18:20'
David Kaše – 2 min., podrážení.
17:16'
Kladenskou akci tří proti dvěma odpískal rozhodčí kvůli ofsajdu.
15:29'
Ticháčkek si vybruslil mezi kruhy, ale jeho střela skončila na Tomkově rameni.
14:50'
Po kladenské šanci se dopředu dostává Kikr, který dál drží pásmo, ale Litvínov zatím Mitense nepřekonal.
12:57'
Kladenský obránce nezachytil kotouč a tím dovolil Davidu Kašemu, aby mohl ujet sám. K puku však dobruslil pozdě a zkusil pouze střelu z ostrého úhlu.
11:38'
V pásmu ale dlouho nezůstali a dopředu vyjeli Litvínovští. Koblasova střela skončila jen vedle branky, ale Mitens raději po odraženém kotouči od mantinelu skočil a přerušil hru.
11:00'
Tralmaks nezachytil Smoleňákovu přihrávku zpoza branky a Rytíři se musí do pásma dostávat znovu.
10:10'
Vhazování před Mitensem zvládli lépe domácí, kteří pouze vyhodili do útočného pásma a šli střídat. Naopak se píská zakázané uvolnění na druhé straně.
08:31'
Procházka hledal zadovkou spoluhráče, ale k puku se dostali první hosté, kteří posílají kotouč jen na zakázané uvolnění.
06:27'
Sideroff dostal nejdříve odraženým pukem do obličeje a následně ho Šalda tvrdě přehodil tak, že kladenský útočník udělal salto na led.
05:38'
Ondřej Kaše se procpal až k Mitensovi, ale bekhendem z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankářské betony.
04:22'
Klepiš si šikovně počkal na modré, počkal až mu přijedou spoluhráči a přihrál křižně na Smoleňáka. Ten kotouč nezasáhl, ale pomohl mu Tralmaks, který pálil jen do Tomka.
02:49'
Až teď drží Litvínov útočné pozice, ale Jaksova střela z první letěla jen mimo klec.
02:03'
Martenet strčil hokejku do přihrávky, ale Frolík následně situaci nezvládl a o kotouč přišel.
01:48'
Vhazování vyhráli domácí a Kladno se osvobodilo. Navíc následně jel puk rozehrát Tomek, ale pouze na zakázané uvolnění.
01:22'
Máme tady klasiku v podobě brzkého kladenského vyloučení v zápase.
01:22'
Jakub Strnad – 2 min., podrážení.
00:49'
Souboj ale prohráli a dopředu se vydali Litvínovští.
00:02'
Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, ale u puku jsou domácí, kteří se o něj rvou za Tomkem.
00:01'
Stadionem zazněla česká hymna.

Rytíři Kladno: Mitens (Bow) – Slováček, Nemčík, Veber, Martenet, Ticháček, Trojna – Smoleňák (C), Klepiš, Tralmaks – Strnad (A), Melka (A), M. Procházka – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Jarůšek, Bláha.
Trenér: Otakar Vejvoda

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Baránek, D. Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel – Kudrna, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Šalda, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka – Gut.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Veselý, Pilný – Lhotský, Klouček.
Úterní utkání se ponese v charitativním duchu. Rytíři obléknout růžové dresy s usmívajícím se Rytířem na hrudi, aby podpořili nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Během večera bude k prodeji speciálně vyrobený merch, vystoupí známé osobnosti a růžové dresy si budou moci fanoušci vydražit. Výtěžek z prodeje veškerých předmětů a z aukce hraných dresů získá nadační fond.
HC Verva Litvínov

Litvínov se nachází na 5. místě v tabulce Tipsport extraligy se 78 body. Za sebou má o 1 bod České Budějovice a o 2 body Liberec. Čtvrté Brno má pouze o 4 body více než Litvínov. Vše je tedy ještě otevřené.

Litvínov v posledním zápase hostil Spartu, se kterou prohrál vysoko 3:8. Vše rozhodly necelé 3 minuty druhé třetiny, během kterých dali Pražané 3 góly, na které Verva nezvládla zareagovat.

Nejproduktivnějším chemikem je Ondřej Kaše (22+28), kterého doplňuje jeho bratr David Kaše (13+27). Do začátku zápasu proti Spartě naskočil mezi tři tyče Matej Tomek, který byl v 28. minutě vystřídán Šimonem Zajíčkem. Oba si připsali 4 góly, celková úspěšnost Tomka je 90,84 % a úspěšnost Zajíčka je 90,88 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 4. místo 21,50 %
Úspěšnost ubránění oslabení: 12. místo 78,53 %
Rytíři Kladno

Rytíři se nachází na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy se 36 body, kde už do konce základní části zůstanou.
Už zbývá odehrát pouze 3 zápasy.

Kladenští naposledy sehráli utkání s Oceláři z Třince, a i když už Rytířům o nic nešlo, protože mají jasnou baráž, vyhráli jasně 5:2. Vše rozhodla první třetina, ve které Kladenští šli do vedení 4:1, a po zbytek zápasu už nedovolili žádné drama.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (12+30), kterého doplňuje Jakub Klepiš (7+31) a Eduards Tralmaks (21+9). Ticháček je stále nejproduktivnějším obráncem celé extraligy.
Do zápasu proti Třinci naskočil mezi tři tyče Mareks Mitens a tentokrát mu dělal dvojku junior Matyáš Zavoral. Mitens si zapsal první výhru v sezoně a celkovou úspěšnost má nyní 88,49 %. Celková úspěšnost Bowa je 86,87 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 10. místo 19,57 %
Úspěšnost ubránění oslabení: 13. místo 73,43 %