Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Plzeň - 22. října 2023   16:00

Liberec
02:37' Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi) • 10:38' McCoshen (Filippi, Pérez) • 47:45' Melancon (Flynn, Filippi)
3:4
(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

0:2 (SN)

Plzeň
26:40' Mertl  (Holešinský) • 36:17' Holešinský  (Söderlund) • 55:36' Holešinský  (Söderlund) • ' Söderlund
Liberec
Sýkora, Šindel – Svoboda, Špůr
Home Credit Arena, Liberec
Plzeň

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou!
A v Liberci máme dobojováno. Domácí do něj měli stejně jako ve svém posledním představení skvěle nakročeno, kdy po první třetině vedli 2:0, Plzeň jim ale náskok sebrala v části druhé. Ve třetí periodě se skóre posunulo po jedné brance na obou stranách, a tak se šlo do prodloužení. Ani v něm se ale zápas nerozsekl, tudíž byly na pořadu dne nájezdy. V něm si liberečtí střelci vylámali zuby na Samuelu Hlavajovi, naopak indiánům, konkrétně Soderlundovi a Holešinskému, se podařilo proměnit dva ze dvou prvních nájezdů. Poté se do kasy postavil Daniel Král, který již byl stoprocentní, nicméně na stavu to již nic nezměnilo a bonusový bod bere z Home Credit Areny Plzeň.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
Autorem vítězné branky je TIM SÖDERLUND.
Adam Najman již Hlavaje v brance překonal mezi betony, puk ale k jeho smůle vyjel podél levé tyčky!
Na Krále si Indrák mezi betony nevyšlápl, liberecký brankář je měl včas sevřené.
Tomáš Filippi zakončoval střelou zápěstím, o tyčku se ale puk odrazil ven!
Proti Jakubu Lvovi se do liberecké kasy postavil Daniel Král, zakončení plzeňského útočníka ale zastavil betonem.
Martin Faško-Rudáš byl ve svém prvním pokusu nájezdu Hlavajem podražen, a tak došlo k jeho opakování. Ve druhém pokuse si najel stejně jako Flynn zprava, ale následně zamířil jen vedle.
Adrián Holešinský si Hrenáka zkušeně položil a následně puk zasunul za bezmocného slovenského gólmana.
Oscar Flynn to zkusil po pravé straně, blafák ale nevyšel.
Tim Söderlund zvolil těžké zamíchání před Hrenákem a ten se nechal oblafnout. Švédský forvard tak skóruje.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku – 32:30.
Oba celky měly své šance na ukončení utkání, nicméně blíže rozhodně i díky početní výhodě domácí. Po krátké pauze tak následují samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Jakub Lev ujel dopředu společně s Tomášem Dujsíkem, zakončil však sám, ale zamířil jen na zadní prkna.
64:05'
Těžké chvíle teď prožívá Samuel Hlavaj! Zákrokem lapačkou, který však byl velmi nouzový, kotouč plachtící padáčkem do branky vzduchem vytáhl pryč. K jeho štěstí se k němu poté nedostali domácí, aby mohli zakončit do odkryté klece.
63:52'
Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
63:49'
Tygři v pásmu dlouho přemítali a přesouvali kotouč z hráče na hráče, nakonec ale vzal střeleckou povinnost na sebe Tomáš Filippi. Jeho pokus ale skončil jen v ochranné síti, protože mířil domácí střelec až moc vysoko.
63:24'
Hosté se nyní provinili svou nedbalostí při střídání a hráli ve čtyřech hráčích v poli, což je pro prodloužení o jednoho vyšší cifra. Trest jede odpykat na minutu a třicet šest sekund, které zbývají z prodloužení, na trestnou lavici odpykat Ondřej Matýs.
62:50'
Jakub Lev se s kotoučem na holi dlouho rozmýšlel co a jak, nakonec ale zpoza branky vyjel do slotu a střela tahem si vynutila Hrenákův zákrok betonem.
62:03'
Jakub Pour vypálil zápěstím velmi tvrdě a Hrenák jen se štěstím zakročil, protože předvedl spíše reflexivní zákrok svou holí.
61:45'
Jakub Rychlovský dnes hraje velmi dobré utkání a teď jeho střela skončila jen těsně vedle horního růžku Hlavajovy branky!
61:10'
Plzeňský bek si nyní nerozuměl s Jakubem Lvem, kterému chtěl puk předat zadovkou a málem z toho byl samostatný únik Tomáše Filippi.
60:30'
Puk je nyní v moci Plzně a Petr Zámorský velmi pečlivě rozmýšlí, co s kotoučem udělat.
60:13'
60:12'
T.J. Melancon měl před sebou krásnou příležitost pro rozhodnutí, tak dlouho ale otálel se střelou do odkryté plzeňské kasy, až situaci přejel a přes hokejku Petra Zámorského puk skončil v ochranné síti!
60:01'
Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance u každého z mužstev, nicméně hádanka o vítězi nám rozluštěna nebyla. Po trefách Thomase Josepha Melancona a Adriána Holešinského se jde za stavu 3:3 do prodloužení. To začíná již za malou chvilku!

Střely na branku – 28:28.
60:00'
59:24'
Severočechům se hra v početní výhodě prostě nedaří. Tak dlouho dobývali plzeňské území a snažili se dostat do postavení, až se Plzni podařilo vyhodit kotouč pryč.
58:30'
Tygři vyhráli buly v pásmu Plzně, avšak kromě nahození od Melancona se nedostali k pořádné střele. Následně dokázal Piskáček pohotově puk vyhodit do bezpečí.
58:13'
Znamenitá šance pro domácí o navrácení vedení do svých rukou! Minutu a čtyřicet sedm sekund před koncem třetí části vyloučen Aleksi Rekonen za podrážení Michala Ivana.
57:38'
Dujsík to zkusil od pravých prken, Jaroslav Vlach zde ale zakročil svým blokem.
57:03'
Michal Bulíř ve velmi slibné šanci po rychlém přechodu pásma! Tentokrát mu ale jeho snaha o obtočení plzeňské klece a navrácení kotouče před odkrytou branku nevyšla, protože pas nenašel žádného z jeho kolegů.
56:20'
Dalekonosná střela od modré čáry od Jakuba Lva doputovala až na vyrážečku Dávida Hrenáka.
56:03'
Lukáš Derner se pokusil o dlouhou rozehrávku, ta ale skončila skrze špatnou domluvu se spoluhráči ofsajdem.
55:36'
Plzeň právě vstřelila branku!
A po velmi nenápadné střele je skóre znovu na nule! ADRIÁN HOLEŠINSKÝ si s pukem najel do prostoru levého kruhu a odtud vypálil po ledu. Dávid Hrenák zde měl ještě neutěsněnou mezeru, a tak slovenský útočník toto zaváhání ztrestal. Asistence: Tim Söderlund.
55:05'
Kelly Klíma se rozjel vstříc souboji o kotouč s Petrem Zámorským, ten si ale puk zkušeně ohlídal.
54:49'
Poslední komerční přestávka dnešního utkání, před jejímž začátkem je stav střel 27:22.
54:35'
Už to vypadalo, že se Liberec ve své třetině osvobodí, Plzeňští ale dokázali pásmo přece jen udržet.
53:35'
Aleksi Laakso chtěl hrnout kotouč ihned znovu k brance Dávida Hrenáka, Jakub Rychlovský ale do trajektorie nahození vložil své náčiní.
53:22'
Domácí se sice přesilovce hostů úspěšně ubránili, nyní si ale lehce přitížili vyhozením přes všechny čáry. Hra se tak vrací před jejich maskovaného muže.
53:03'
52:35'
Náramně důležitou práci teď odvedl Lukáš Derner. Po vyhraném buly se zmocnil kotouče, vyjel s ním i přes plzeňské hráče do střední třetiny, následně zařadil zpátečku do své třetiny a odtud puk zahodil až za plzeňskou klec.
52:20'
Jakub Pour to zkusil z otočky, Dávid Hrenák ale byl ve své kanceláři pozorný i proti této střele.
51:54'
Střela od modré vypálená Aleksi Laaksem si to zamířila jen na zadní mantinel.
51:40'
A nyní brzdí počínající přechod Plzně na liberecké území postavení mimo hru.
51:30'
Hostům se zatím nedaří návrat do pásma, což přirozeně vyhovuje šelmám.
51:10'
Tygři načínají další oslabení úspěšným vyhozením.
51:03'
Šance pro hosty, Klíma míří na trestnou za podrážení.
50:40'
Mertl chtěl přistrčit puk dopředu do slotu na najíždějícího Jana Piskáčka, T. J. Melancon ale byl připraven na své straně kluziště.
50:20'
Střely na branku – 27:21.
49:42'
Ránu Michala Houdka schytal Jakub Rychlovský, jenž byl dobře postavený v dráze střely.
49:15'
Domácím vlila branka v powerplay potřebnou krev do žil a vůbec se toho teď nebál sedmnáctiletý Tomáš Galvas, který se vydal na útočný výlet a dostal se i k zakončení, to však skončilo jen na Hlavajovi.
47:45'
Liberec právě vstřelil branku!
A domácí konečně využívají přesilovou hru a rozšiřují v nich svůj příděl v sezóně na čtyři! THOMAS JOSEPH MELANCON dostal pas od Oscara Flynna z pravé strany na levou, do puku se ihned opřel a krásně vymetl horní růžek Hlavajovy branky. Asistence: Oscar Flynn, Tomáš Filippi.
47:10'
Oscar Flynn nejprve nesmírně dlouho rozmýšlel, co udělá s kotoučem, až nahrál Tomáši Filippi. Ten se již odhodlal k zakončení, ale nakonec pouze na zadní mantinel.
46:40'
Oscar Flynn si na střelu z prostoru levého kruhu přiklekl, trefil ale jen bránícího hráče.
46:17'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jan Piskáček – 2 min., podrážení.
46:10'
T.J. Melancon mohl vypálit ze skvělé pozice na pravém kruhu, ale byl při svém pokusu podražen, Liberec bude hrát přesilovku 5 na 3! Záhy poté mohl zakončovat ještě Martin Faško-Rudáš, ale ten zamířil jen vedle.
45:53'
Tim Söderlund – 2 min., napadení.
45:53'
Sudí se nyní dohadují, jak naloží se zákrokem Tima Söderlunda na Jayce Hawryluka, který se u mantinelu sesunul k zemi po nájezdu švédského útočníka.
45:53'
Mertl chtěl rozdělovat na osu hřiště na Hrabíka, kotouč na něj ale přes domácího beka nedoputoval.
45:04'
45:03'
Pokus Jaroslava Vlacha si našel cestu jen na zadní mantinel.
44:17'
Tvrdá rána od Oscara Flynna od pravého kruhu prolétla pár centimetrů nad horním růžkem.
43:47'
Domácí drželi skoro minutu své postavení, nakonec se ale hosté přece jen osvobozují.
43:16'
Nahození od Tomáše Filippi sice proplulo až k Hlavajovi, se zákrokem ale těžkou práci neměl.
43:04'
Ondřej Matýs – 2 min., hákování.
42:30'
Adrián Holešinský to zkusil na vlastní pěst po pravé straně, přes Jakuba Dvořáka ale byly jeho snahy o natlačení před Hrenáka těžké.
41:40'
Kelly Klíma se snažil probít do plzeňské třetiny, neprošel ale přes Jana Piskáčka.
41:10'
Bulíř vracel puk zpoza branky k vrcholku kruhu na McCoshena, přes plzeňské hole k němu ale touš nedoputoval.
40:35'
Budík chtěl vyslat do rychlé akce Rychlovského, pas na něj ale byl příliš dlouhý.
40:10'
I ve třetí třetině vyhráli úvodní buly domácí a založili útok z vlastního pásma.
40:01'
Prostřední dvacetiminutovka tohoto utkání znamená pro domácí stejný průběh jako v jejich posledním duelu v Brně. I tam totiž po první třetině vedli 2:0 a soupeř vyrovnal v té druhé. V souboji s Plzní za vyrovnávacími brankami stojí Tomáš Mertl a Adrián Holešinský. Tygři navíc neměli až do závěru druhé části střelu na branku a Plzeň byla jasně lepším celkem. Uvidíme, jaké rozuzlení si pro nás připraví třetí třetina, která začne zhruba v 17:48.

Střely na branku – 22:18.
40:00'
39:14'
Tomáš Filippi vypálil z pravé strany, střela ale prosvištěla okolo pravého horního rohu branky.
39:10'
Hosté se teď nedomluvili na rozehrávce a snaha o rychlý přesun hry od Jana Schleisse znamená návrat buly před Halvaje.
38:35'
Adam Najman se zkusil obtočit okolo plzeňské branky a puk ihned vrátit do předbrankového prostoru, kotouč ale nezachytila žádná z holí před klecí a ten tak následně vyjel až z pásma Plzně.
37:42'
Rychlý průnik Jakuba Rychlovského po levé straně byl zakončen ostrou střelou, kterou Hlavaj sice svou lapačkou zachytil, ale puk z ní ihned vypadl.
37:10'
Martin Faško-Rudáš mohl rychle reagovat, jeho šance ale skončila zákrokem Samuela Hlavaje.
36:17'
Chyba v rozehrávce od domácího brankáře znamená srovnání stavu utkání. Hrenák totiž nešťastně rozehrál za svojí brankou přímo na hůl Tima Söderlunda, jenž puk předal na ADRIÁNA HOLEŠINSKÉHO, který už měl značně zjednodušený úkol. Asistence: Tim Söderlund.
35:50'
Indrák chtěl puk vráti zpoza liberecké kasy zpět do předbrankového prostoru, nedokázal ale obstřelit brankový oblouk.
35:05'
Jakub Lev hledal na druhé straně hřiště Kryštofa Hrabíka, do pasu ale sáhl dobře Ian McCoshen.
34:40'
Kelly Klíma se snažil o rychlý přesun hry dopředu, kotouč mu ale ihned po přejetí modré čáry ujel.
33:20'
Dvě šance na změnu skóre v rozmezí 10 sekund! Nejprve mohl vrátit klid do hokejek domácím Vojtěch Budík, jenž byl na konci rychlého přechodu tygrů do pásma zakončení mezi betony ale nemělo šanci na úspěch. Byl tím však nastartován protiútok Škodovky, který vedl Adrián Holešinský, ani jeho zamýšlená střela neznamenala překonání maskovaného muže.
32:40'
Miroslav Indrák zkusil puk poslat na branku od pravého kruhu a Hrenák puk po zákroku neměl ve své moci, nebezpečí se ale přesto zažehnalo.
32:29'
Střely na branku – 19:13.
32:29'
Jan Šír vyjel se svojí formací do rychlého kontru, zakončení se ale rozhodl vzít na sebe. K jeho smůle ale v trajektorii jeho pokusu stál Jan Piskáček, který poslal kus černé gumy do ochranné sítě. Následuje tak buly v plzeňském pásmu.
32:15'
Jan Schleiss to zkusil zápěstím z levého kruhu, střele ale chybělo do branky pár centimetrů.
31:55'
Daniel Malák dostal nahrávku na modrou čáru a po nápřahu až ke stropu vypálil, střela ale proputovala jen do místa, kde byl Hrenák připraven.
31:49'
DOmácí řeší tlak Plzně vyhozením na icing, hra se tak vrací před jejich klec.
31:24'
Jedovatá střela Jakuba Lva jen štípla Dávida Hrenáka do lapačky.
31:00'
Tim Söderlund si nabruslil až do zajímavé šance ve slotu, jeho střela ale putovala jen na Hrenáka.
30:35'
Jakub Pour teď dostal krásně nahráno krosem na ránu z první, kotouč ale putoval jen na boční síťku.
29:47'
Na ledě se po rvačce jasně rozjely emoce a nouze není o drsnější kontakty.
29:00'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Tomáš Filippi – 2 min. + 5 min., hrubost.

Aleksi Laakso – 2 min. + 5 min., hrubost.
29:00'
Tomáš Filippi se teď vydal mstít svého spoluhráče Martina Faško-Rudáše po hitu od Aleksi Laaksa a v pěstním souboji mu u mantinelu řádně naložil. Po jeho svalení na led se dočkal od domácích fanoušků řádného uznání, oba aktéři rvačky ale nyní zamíří na trestnou lavici.
28:25'
Jakub Rychlovský si teď obhodil Aleksi Laaksa po vyhraném buly ve střední třetině a vydal se s ním na stíhací souboj za kotoučem putujícím do plzeňského pásma, nakonec ale nebyl úspěšný.
28:25'
Střely na branku – 19:10.
27:45'
Oscar Flynn teď mohl domácí vrátit do dvougólového náskoku, když si skvěle nabruslil do samostatného úniku! V přímém souboji se Samuelem Hlavajem ale forvard Tygrů neobstál, jelikož jeho pokus o blafák do bekhendu plzeňský brankář prohlédl.
27:10'
Proti střele Jana Piskáčka od modré Dávid Hrenák jen automaticky sklapl betony a zaujal univerzální postoj, protože měl naprosto zakrytý výhled.
26:40'
A hostům se vyplácí bojovná druhá část, jejich první branku má na svědomí TOMÁŠ MERTL, který na brankové čáře doklepl puk do sítě po dobrém průniku Adriána Holešinského. Asistence: Adrián Holešinský.
25:44'
Do střely od modré čáry se pořádně opřel Petr Straka, puk ale zamířil pár centimetrů nad horní tyč liberecké branky.
24:35'
Kelly Klíma dlouho nebezpečně s kotoučem operoval u modré čáry, nakonec jej ale dostal na chvíli nikým nechráněného Vlacha, jenž byl ale k Hlavajovi otočený zády a nemohl tak udělat nic jiného., než se pokusit o teč.
24:18'
Kotouč opustil ve středním pásmu hrací plochu po střetu holí, vhazuje se tak ve středním pásmu.
23:30'
Tomáš Galvas chtěl zvolit založení útoku dlouhou nahrávkou na Tomáše Filippi, nakonec ale kotouč skončil po teči hostující defenzivy došouráním k Samuelu Hlavajovi.
23:05'
Plzeňští vstoupili do druhé části značně aktivněji a po krátké pauze ve středním pásmu nyní už opět korzují ve třetině Liberce.
22:26'
Jakub Pour to zkusil z druhé strany než Indrák, ani on ale nezamířil mezi tři tyče.
22:08'
Rána Miroslava Indráka z pádu jen tak tak minula pravou tyč liberecké branky!
21:40'
Okolo branky Dávida Hrenáka teď lítá jeden střelecký pokus za druhým od třetí hostující lajny.
21:20'
Adam Najman už už málem dojel puk na útočné modré a mohl zachránit postavení svého týmu na plzeňském území, nakonec to ale o pár centimetrů nestihl.
20:45'
Po nahození touše do pásma od Tomáše Mertla se o kotouč zase strhla bitva za domácí kasou.
20:10'
Ve druhé třetině vyhráli buly taktéž domácí, o kotouč se pak ale strhl boj ve středním pásmu.
20:01'
V Liberci máme po první třetině a o mnoho šťastnější mohou být domácí. Za ty se postupně prosadili Martin Faško-Rudáš využitím pasu zpoza branky od Jakuba Rychlovského a Ian McCoshen zužitkováním pobídky před plzeňskou kasou od Tomáše Filippi.

Střely na branku – 19:7.

Další třetina začne zhruba v 15:54.
20:00'
19:50'
První část se už jen dohrává, ani jeden z týmů si nechce situaci zkomplikovat.
19:13'
Jan Piskáček vypálil z jízdy, orazítkoval ale jen zadní mantinel.
18:35'
Lukáš Derner zvolil pro založení útoku nahození o mantinel za Hlavajovou brankou a kotouč se následně odrazil nedaleko libereckých holí.
18:13'
Rána Jakuba Poura si přes hokejku Lukáše Dernera našla cestu jen mimo hrací plochu. Následuje buly po pravici Dávida Hrenáka.
17:40'
Tomáš Mertl chtěl z rohu vybídnout k teči Petra Zámorského, který si najížděl před branku, centr hostujícího forvarda ale skončil jen v rohu liberecké třetiny.
17:16'
17:00'
Vojtěch Budík se odhodlal ke střele od modré, trefil ale jen bránícího Plzeňana.
16:50'
Domácí druhé přesilovkové formaci se podařilo rozestavit své postavení, zatím je ale poznamenáno spíše nepřesnými pasy.
15:43'
Jaroslav Vlach se rozhodl pro okamžitou střelu příklepem, Jan Piskáček ale jeho pokus vytečoval do ochranné sítě.
15:30'
Liberečtí sice vyhráli buly na plzeňském území, nedlouho poté o něj ale přišli a musí začínat od začátku.
15:16'
První přesilovka dnešního utkání putuje k domácím, kteří si ji zahrají po faulu Jakuba Poura.
14:30'
Jaroslav Vlach se vyskytl ve velmi dobré střelecké pozici ve slotu, Samuel Hlavaj ale přece jen drží skóre utkání pouze na poměru 2:0, ačkoliv puk velmi nebezpečně skákal v brankovišti.
14:04'
Tomáš Galvas nahazoval puk od modré čáry a Kelly Klíma musel dávat hlavu hodně rychle dolů, aby do ní neschytal tuto pobídku.
13:51'
Tomáš Filippi nahrával do dobré pozice na Kellyho Klímu, vybídl do ale spíše vzdušným lobem, a tak neměl tygří forvard as číslem 67 mnoho šancí na úspěch.
13:37'
Soubor nepřesností na obou stranách teď znamená pasáž hranou ve středním pásmu, kde se ani jeden z týmů nemá k přechodu do útoku.
12:56'
Tomáš Dujsík to zkusil od pravých prken, trefil ale jen bránícího hráče.
12:20'
Domácí druhá lajna se s ničím nerozpakuje a velmi důrazně napadá plzeňské hráče na jejich území.
12:09'
Střely na branku – 12:6.
12:09'
Ondřej Matýs se dostal ke střele z pravého kruhu a Dávid Hrenák měl plnou výstroj práce!
11:30'
Liberečtí ani po další vstřelené brance ani náhodou nepolevují a snaží se o další delší usazení v pásmu Plzně.
10:38'
A šelmy již vedou o dvě trefy! Dopředu ujížděla dvojice Tomáš Filippi a IAN MCCOSHEN a právě druhému jmenovanému servírovala touš před již odkrytou klec liberecká jedenačtyřicítka. Americký bek měl velmi lehkou práci a do puku mu už stačilo jen lehce ťuknout. Asistence: Tomáš Filippi, Jaromír Pérez.
10:05'
Aleksi Laakso to zkusil příklepem, neměl ale dobře seřízená mířidla a kotouč poslal na zadní mantinel.
09:43'
Adrián Holešinský vypálil zápěstím nedlouho po přejezdu na libereckou území, Dávid Hrenák puk zastavil ve své náruči.
09:00'
Jan Schleiss ujížděl obtěžován Vojtěchem Budíkem na Dávida Hrenáka, a tak nemohlo být jeho zakročení plnohodnotné. Jeho snaha o zakončení mezi betony nemělo šanci na úspěch, Schleiss navíc následně skončil v brance namísto kotouče.
08:20'
Lukáš Derner se do puku pořádně opřel od modré čáry a s jeho jedovkou měl plzeňský maskovaný muž velké trápení, přesto ale zvládl zakročit úspěšně.
07:50'
Tomáš Galvas si s pukem nabruslil až na hranici slotu a jeho střela tahem jen těsně prolétla okolo Hlavajovy klece!
07:30'
Tomáš Mertl se teď pokusil projet libereckým územím, narazil ale jen do pečlivě zformovaných domácích hráčů.
07:00'
Rána Tomáše Mertla pouze rozduněla mantinel za Dávidem Hrenákem.
06:17'
Domácí sice buly na plzeňské třetině vyhráli, o zdejší postavení ale záhy přišli.
06:03'
Střely na branku – 8:3.
05:50'
Aleksi Laakso zkusil vypálit od modré, trefil ale jen dobře postaveného Jana Šíra, který se nacházel zhruba metr a půl před ním.
05:33'
Pokus od Miroslava Indráka ze slotu Hrenák schoval pohotově ve své náruči, následuje buky po jeho pravici.
05:08'
Oscar Flynn se chtěl prokličkovat až na plzeňské území, puk ale těsně před modrou lajnou ztratil.
04:44'
Michal Houdek to vzal teď na sebe a chtěl získat pro svůj tým pásmo nahozením po přejetí útočné modré. Dávid Hrenák si připsal první zákrok v utkání, stalo se tak ale až po postavení mimo hru Plzně, a tak následuje buly ve středním pásmu.
04:14'
Pokus Jakuba Rychlovského ihned po vyhraném buly si vyžadoval Hlavajův zákrok lapačkou.
04:11'
Lukáš Derner nahodil puk skrze projíždějící hráče před Hlavajem, plzeňský gólman ale i přes lehké počáteční obtíže kotouč přece jen zkrotil a přerušil hru.
03:30'
Domácí čtvrtá lajna jde dopředu a rve se po nahození od Daniela Pekaře o kotouč v rohu.
03:13'
Snaha o přechod šelem do útočné třetiny ztroskotala na postavení mimo hru. Následuje buly ve středním pásmu.
02:37'
Domácím se vyplácí aktivní vstup do zápasu! Pohotový pas zpoza plzeňské klece od Rychlovského dobře zachytil před Hlavajem MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ a střelou po ledě vyslal Tygry do vedení. Asistence: Jakub Rychlovský, Tomáš Filippi.
02:09'
Jayce Hawryluk předložil lahůdkově kotouč před branku na nechráněného Jaroslava Vlacha, který mířil mezi betony, Hlavaj je ale včas sklapl!
01:30'
Kelly Klíma dostal v pásmu Škodovky touš od Dernera a chtěl si vylepšit pozici, nakonec ale pod tlakem kus černé gumy ztratil.
00:34'
Tomáš Filippi dostal trochu krkolomný pas na brusle, ale i přesto jej nakonec zpracoval. Následně vypálil spíše propagační střelu, ale Samuel Hlavaj s ní měl i tak velké problémy a pozor si musel dávat hlavně na dorážejícího Michala Bulíře!
00:10'
Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se jali rozestavovat palebné pozice do pásma Plzně.
00:01'
V Home Credit Areně dozněla česká státní hymna a od úvodního buly nás tak dělí pouhé chvíle.
Obě mužstva se již šikují na ledové ploše pro začátek první třetiny!

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – Budík, McCoshen, Ivan, Melancon, Derner, Galvas, J. Dvořák – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Bulíř (A), A. Najman, Flynn – Hawryluk, Vlach (A), Klíma – Pekař, Šír, Pérez.
Trenér: Filip Pešán

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Malák, Zámorský, Laakso, Jiříček, Houdek, Dujsík, Piskáček (A) – Holešinský, Mertl, Söderlund – Schleiss (C), Lev (A), Matýs – Pour, Indrák, Rekonen – Straka, Jansa, Hrabík.
Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Svoboda, Špůr.
Oba celky se případnou výhrou mohou při ideální konstelaci dalších výsledků vyšvihnout blíže pohodlnějším místům tabulky. Bude to domácí Liberec, nebo probuzená Škodovka? To se dozvíme od 16 hodin, kdy je v plánu úvodní vhazování!
KOHO SLEDOVAT
V brance domácích se v posledních dvou kláních představil mladý Daniel Král a v obou případech se uvedl velmi jistými zákroky. Ačkoliv dovedl svůj tým k výhře pouze jednou, jeho herní projev působil velmi sympaticky. Dostane šanci i potřetí?

Plzni se zatím náramně vyplácí švédská posila z Boleslavi Tim Söderlund. Ten za indiány naskočil prozatím do tří utkání, na svém kontě ale už má čtyři body za jednu branku a tři asistence. Rozšíří svoji paletu bodů proti Liberci?
HC ŠKODA PLZEŇ
Právě Plzeňští jsou jedním z týmů, kteří dýchají Tygrům v tabulce na záda. Tým okolo kapitána Jana Schleisse prožíval přímo hrůzné zahájení letošní extraligy, kdy z prvních osmi zápasů vyhrál pouze dva a celkem získal sedm bodů. Nyní však z posledních tří duelů Škodovka vytěžila dva triumfy a pomalu ale jistě stoupá tabulkou pořadí. V posledním souboji narazila doma na Mountfield, proti kterému vedla po dvou třetinách 2:0. Hradečtí průběh střetnutí zdramatizovali, nicméně Západočeši si své vítězství ohlídali a nakonec získali tři body za výsledek 3:2.

Nejproduktivnější hráči Plzně:
Petr Zámorský (2+8)
Adrián Holešinský (3+5)
Tim Söderlund (3+4)
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
Sezóna svěřenců Filipa Pešána je zatím trochu nahoru a dolů. Po vlažnějším začátku ročníku dokázali nastřádat tři výhry za sebou, momentálně ale z posledních tří duelů vyhráli pouze jeden. V tabulce jim náleží s šestnácti body průběžná devátá příčka a na dostřel tak jsou vyšším patrům tabulky, stejně tak ale nejsou daleko ani nižším pozicím. Naposledy se představili na ledě Komety, kde po první části vedli 2:0, domácí ale poté skórovali hned pětkrát a pojistili si zisk tří bodů.

Nejproduktivnější hráči Liberce:
Tomáš Filippi (4+7)
Oscar Flynn (4+7)
Adam Najman (2+5)
Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje! Nedělní odpoledne znamená další kolo naší nejvyšší soutěže a o svůj zápas nebude ochuzen ani Liberec. Ten na domácím ledě přivítá soupeře z Plzně. Úvodní buly klání padne v 16 hodin.