Dnešní zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, které přišly na řadu po vyrovnaných 65 minutách hry. Nájezdy rozhodl liberecký kapitán Nedvěd, jenž tak k vyrovnávací trefě ze třetí třetiny přidal i tu vítěznou. Toť z pod Ještědu vše. Příjemný večer.
65:00
Liberec právě vstřelil branku! Rozhodující nájezd tak zařídil PETR NEDVĚD, jenž jako jediný proměnil a zajistil Liberci bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech.
Jan Buchtele míjí branku a Liberec tak slaví bonusový bod.
Do vedení posílá ve druhé sérii Petr Nedvěd, jenž se prosadil dobře známou střelou z kruhu.
Znovu neúspěšně se prezentovali hosté. Tentokrát to byl Robert Kousal.
Neuspěl ani domácí Michal Bárta. Po první sérii jsou tak nájezdy bez branek.
Nájezdy zahájil Petr Koukal. Pardubický forward ale neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Jelikož nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, následují po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Chyba Trončinského skončila šancí Buchteleho, ten ale neuspěl.
63:58
Velké zmatky před Pincem. Ten neudržel kotouč, který se je tak povaloval na brankovišti. Domácí obrana ale situaci ustála.
63:25
Skvělý semafor na Koláře I. vytasil Pinc, který rozehrál a ani se tak nepřerušuje.
63:03
Trončinský nejprve skvěle zasáhl v obraně, poté založil útočnou akci. Ta ale velmi rychle skončila.
62:45
To Tomáš Urban neproměnil poté, co se mu při kličce zamotal kotouč pod nohy.
62:45
Čakajík vyslal Urbana do brejku, ten byl při zakončení faulován a následuje trestné střílení.
61:57
Do šance mohl jít Derner, kotouč mu však uskočil a zmocňují se ho hosté.
61:14
Branka mohla padnou i na druhé straně, Trončinský však v leže výborně zasáhl.
60:55
V dobré pozici se před Růžičkou ocitl Kudrna, jenž nebezpečně zakončil i s obráncem na zádech.
60:15
Prodloužení zahajují s kotoučem na hokejkách domácí, kteří míří do útočného pásma.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina je u konce a díky brance Nedvěda se zápas podívá do prodloužení. To začne ve 21:11.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
V samém závěru si ještě Marek Pinc připisuje jeden úspěšný zákrok a vhazovat se bude před jeho brankou.
59:20
Mezi kruhy nyní směřoval svůj pas Bartovič. Špaček ale letící kotouč nedokázal zasáhnout.
58:22
Nedvěd obkroužil celé pásmo a dostal se do slušné střelecké pozice, jeho pokus ale cíl nenašel.
57:58
Po této situaci si pardubičtí trenéři berou oddechový čas.
57:58
Velký rozruch před Růžičkou. Vantuch pálil bekhendem, Růžička vyrazil a následná situace vyústila v několik nebezpečných dorážek Liberce. Vyrovnaný stav však stále trvá.
57:03
Trončinského nahození sice obránci zblokovali, následný šerm libereckých a pardubických hokejek ale Růžičkovi starosti dělal.
56:57
Přes všechny čáry nyní kotouč posílají hosté.
56:21
Nadějnou akci založil Bárta, kličkami se sice vytlačil do rohu, ale jeho pas před branku rozruch nadělal.
55:58
Liberecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
54:49
Liberec právě vstřelil branku! A tyto kombinace přinášejí vyrovnávací branku. Bartovič vyzval na kruhu stojícího PETRA NEDVĚDA, jenž prudkou ranou překonal Růžičku. Asistence: Milan Bartovič, Marek Trončinský.
54:44
Liberec se zatím drží v pásmu a kombinuje po stranách pásma.
53:49
A právě tato šance ústí ve vyloučení Benáka, který natlačil protihráče do vlastní branky, nedovolené bránění.
53:40
Ta je u konce, Liberec se ale dostává do šance nyní.
53:12
Liberec je kompletní a zahajuje zkrácenou přesilovku.
53:03
Útočnou akci Dernera zastavuje hvizd rozhodčího - ofsajd.
52:21
Proti Koukalově střele vymrštil Pinc lapačku, vzápětí rozehrává.
51:37
Vylučovat se bude i na straně druhé. Borer odchází za nedovolené bránění. Jelikož Bárta se už vrátil, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
51:11
Následně je potrestán domácí Bartovič - 2 minuty krosček.
50:59
Koukal se ocitl v jasné příležitosti, když se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči. Pinc ale dokázal takřka zázračně zakročit a kotouč vytěsnil mimo.
50:39
Hra je přerušena po atakování Pince jedním z pardubických hokejistů. To se nelíbilo ani jednomu z dvojice beků Derner, Štich. Vyloučen není nikdo, hra se stěhuje do středního pásma.
50:15
Pardubicím se přesilovka zatím moc nedaří, v pásmu se v podstatě ani neohřáli.
49:28
Domácí se rychle osvobozují, Nedvěd vyhazuje bekhendovým lobem.
49:17
Pardubice dostávají výhodu jednoho muže v poli. Bárta je potrestán za vysokou hůl.
49:03
Po Koukalově střele z mezikruží mohl dorážet Starý, domácí bek mu ale nadzvedl hokejku.
48:31
Další Urbanova příležitost. Tentokrát tečoval Dernerovu střelu, kotouč ale zamířil vedle.
48:20
Výtisk se vydal na útočný výlet, ten ale končí v rohu kluziště.
48:05
Výtiskovo nahození Růžička raději podržel a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
47:17
Koukal nepříjemně vypálil z levé strany. Pinc zasahoval ve stoje.
46:59
Nedvěd zkoušel štěstí ihned po buly. Branku však netrefil.
46:35
Liberec je sice v plném počtu, na obrazu hry to ale příliš poznat není.
45:54
Ve velké příležitost se zjevil Petr Koukal, ten na pravé straně brankoviště střílel osamocen na Pince. Ten znovu zasáhl úspěšně.
45:14
To už neplatí. Buchtele se před Pincem dostal do slušné pozice, liberecký gólman ale odolává.
44:50
A další liberecké vyhození, Pardubice se nedokáží dostat do pásma.
44:15
Liberec se téměř ihned po vhazování osvobozuje.
44:09
Domácí si vyzkoušejí hru ve čtyřech. Derner odchází za faul kolenem.
43:57
Na stadion dnes dorazilo 6 521 diváků.
43:35
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
43:19
Hra se plní nepřesnostmi z obou stran, týmy se tak střídají v držení kotouče.
42:27
Casey Borer se v jednom ze soubojů nejspíše zranil a s bolestivým výrazem míří na střídačku. Vypadá to na koleno.
41:44
Domácí se dostali na delší čas do pásma a kombinují v něm. Zatím ale jen po rozích.
41:25
Tečovaný pokus Benáka končí v ochranné síti.
41:00
Další střela Urbana, tentokrát mimo.
40:20
Trončinský založil pasem na Nedvěda útok, ten však kotouč ztratil a domácí se vrací za svou branku.
40:01
Hráči obou celků jsou na ledě, závěrečné dějství tak za pár desítek vteřin může začít.
Závěrečné dějství základní hrací doby bude zahájeno přibližně v 20:28.
Ve druhé třetině úroveň hry lehce povadla. Hraje se sice stále v tempu, avšak hokejové krásy k vidění moc není. I tak přineslo druhé dějství tři branky. Do třetí třetiny jdou v lepší pozici hosté, kteří v ní budou hájit jednobrankový náskok.
40:00
39:49
Pardubičtí se při útočném snažení dopouštějí ofsajdu.
39:32
Ohrožení ale přichází na straně druhé. Po střele Radila se kotouč dlouho povaloval před prázdnou brankou.
39:02
S poslední minutou druhé třetiny zakládají útok domácí.
38:52
Pardubice se osvobozují pouze za cenu icingu.
38:20
Kudrna v rohu vybojoval kotouč proti dvěma protihráčům, nikdo ho však nepodpořil a jeho snaha tak byla marná.
37:42
Hosté jsou zpět v pěti, stále ale ve vlastním pásmu.
37:25
Hra je po tlačenici u mantinelu přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.
36:48
Moravcovo nahození před brankou tečoval Urban. Bohužel pro domácí pouze vedle.
36:23
Pardubice právě vstřelily branku! Somík v oslabení ujel s kotoučem a na druhém křídle ho doplnil JAN KOLÁŘ I., který nepromrhal nabídku před prázdnou branku. Asistence: Radovan Somík.
35:43
Tvrdý pokus Trončinského se od zadního mantinelu odrazil zpět do brankoviště a Růžička si ho málem sám srazil do branky.
35:35
Tak nikoliv. Pardubická střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Liberec bude hrát pět vteřin pět na tři. Trest odsedí Jánský.
35:27
Přesilová hra se domácí příliš nedaří a hosté se nejspíše za pár okamžiků vrací do plného počtu.
34:59
Nepřesnost v liberecké rozehrávce končí zakázaným uvolněním.
34:40
Pardubice se po několika střelách Liberce osvobozují.
34:14
Hosté hrají ve čtyřech.
33:53
Začátek se ale domácím nevydařil. Nejprve se dostali z pásma a následně se vystavili ofsajdu.
33:40
Výhodu dvou mužů v poli poskytuje domácím podražení ze strany Kočího, ten tak putuje na trestnou lavici.
33:23
Sám sebe ohrozil gólman Růžička. Ten ve snaze odpálit padající kotouč, nasměroval puk na svou branku, a ten dopadl na horní síťku.
32:51
Vylučuje se na obou stranách Kudrna (LIB) je potrestán za hrubost, stejně tak jeho protivník Píša. Pokračuje se pět na čtyři.
32:26
Nedvěd z pravého kruhu švihem orazítkoval tyč Růžičkovy klece.
32:12
Velká šance Nedvěda ústí ve faul hostujícího Benáka. Dvě minuty za nedovolené bránění.
31:37
Buchtele fotbalově odehrál kotouč mimo mantinely. Vhazuje se ve středním pásmu.
31:12
Pardubická rozehrávka končí až za libereckou klecí - icing.
30:55
Hru nyní provází relativně dost nepřesností na obou stranách a žádnému z týmů se nedaří svého soupeře zatlačit.
30:18
Kudrna s Nedvědem se vydali na steč proti stejnému počtu bránících hráčů a dostali se i do zakončení. Kudrna jednou rukou přistrčil na Nedvěda, který švihem těsně minul.
29:58
Starého pokus ihned po buly tečoval některý z bránících hráčů a skákající kotouč nadělal Pincovi pár vrásek na čele.
29:34
Somík se šikovně obtočil kolem liberecké klece a zkoušel Pince překonat střelou do horní poloviny branky. Ten ramenem vyrazil a obránci následně poslali kotouč do bezpečí.
28:51
Liberec právě vstřelil branku! A máme znovu vyrovnáno. Bartovič nastřelil kotouč skrz brankoviště, kde ho nadvakrát do branky dostal JAROSLAV KUDRNA, který tak maže pardubický náskok. Asistence: Milan Bartovič, Marek Trončinský.
28:14
Nadějný protiútok domácích zakončil Bárta nepřesnou střelou.
27:24
Tvrdý projektil Výtiska od modré Růžička srazil holí do rohu kluziště.
26:35
Pardubice právě vstřelily branku! Chyba liberecké defenzivy v rohu vlastního pásma stojí tým branku. Docílil jí ROBERT KOUSAL, jenž tak posílá hosty do vedení. Asistence: Jan Buchtele, Peter Jánský.
26:21
Omluvte prosím krátký výpadek způsobený technickými problémy. Během nich se ale na ledě v podstatě nic zásadního nestalo.
23:37
Liberečtí hráči se ocitli pod tlakem a byli viditelně unaveni. Pinc tak při první příležitosti přerušuje hru.
23:00
Kočího nahození nadělalo před Pincem lehký zmatek, liberecká defenziva raději kotouč poslala do střední třetiny.
22:53
Výtiskův pas na Nedvěda k adresátovi nedorazil a končí tak icingem.
22:15
Kudrna nyní pohotovým pokusem z velkého úhlu vystrašil Růžičku, jenž kotouč ve své výstroji pouze tušil.
22:04
Zatímco se domácí dostali do plného počtu, hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
21:32
Teď dokonce zahrozil Tomáš Urban, jenž se dnes prezentuje velmi častou střelbou.
21:25
Liberečtí se po krátkém tlaku hostí osvobozují.
21:00
Jedovatý pokus vyslal z levé strany Somík, Pinc zasáhl vyrážečkou.
20:16
Liberec začal druhou třetinu a oslabení aktivně, když se Nedvěd vydal proti třem bránícím hráčům. Kotouč však ztratil a akci zakládají hosté.
20:01
Hráči se již pomalu začínají trousit na led, druhá třetina tak za pár okamžiků začne.
Prostřední dějství začne přibližně v 19:26.
První perioda nabídla divákům hokej slušné úrovně. Zápas se zatím odehrává v poměrně vysokém tempu a nelze říci, že by jeden celek druhý přehrával. Prvních dvacet minut také přineslo dvě branky, do vedení šli domácí, avšak se závěrem třetiny se hostům podařilo v přesilové hře vyrovnat.
20:00
20:00
Se samým závěrem první třetiny je ještě vyloučen domácí Čakajík, pykat bude za vysokou hůl.
19:39
Tvrdou ranou ještě Pincovu pozornost krátce po buly vyzkoušel Píša. S jeho pokusem si domácí gólman poradil.
19:33
Jeden z posledních pokusů o útok v první periodě končí icingem domácích.
18:18
Pardubice právě vstřelily branku! Hosté svou výhodu nakonec využívají. Benák vybídl střílenou přihrávkou LUKÁŠE RADILA, jenž šikovnou tečí překonal Pince. Asistence: Václav Benák, Radovan Somík.
17:38
Vantuch vypíchl na vlastní modré kotouč a spěchal sám za kutálející se pryží. Kotouč byl však rychlejší než on a dostal se k němu tak až v rohu.
17:16
Hra je po skrumáži v rohu liberecké třetiny přerušena. Vhazuje se po levici Pince.
16:50
V oslabení zahrozil defenzivně založený bek Ulrych, jenž se vydal do útoku s Nedvědem. Situaci řešil střelou, která nebezpečí neznamenala.
16:31
Liberecký zadák Výtisk míří k velké nelibost své osoby i hlediště na trestnou lavici - nedovolené bránění.
15:29
Vakova formace chvíli držela hosty pod tlakem, hosté se z něj však vymanili a naopak oni zahrozili.
14:39
Derner našel zcela volného Urbana, který z pravého kruhu tvrdou ranou vyprášil Růžičkovy betony.
14:04
Ani tato přesilová hra využita není, Radil zpět na ledě.
13:35
Jánský vybojoval kotouč a uklidňuje hru.
13:00
Bartovič zkoušel překvapit Růžičku střelou z nulového úhlu, ten se však nachytat nenechal.
12:13
Začátek přesilovky se ale domácím vůbec nevydařil a hosté rychle vyhazují.
12:03
Další vyloučení. Tentokrát na straně hostí. Lukáš Radil odsedí dvě minuty za podražení Milana Bartoviče.
11:49
11:36
Tu však nevyužívají a Ulrych je zpět na ledě.
11:20
Hosté jsou v plném počtu a mají k dispozici krátkou početní výhodu.
10:35
Liberec právě vstřelil branku! Kudrna se po návratu na led dostal ve středním pásmu ke kotouči a společně s TOMÁŠEM URBANEM vyrazili dva na jednoho. Urban jeho nabídkou nepohrdl a z první překonal Růžičku. Asistence: Jaroslav Kudrna.
10:30
Domácí jsou ve čtyřech a oba týmy tak hrají ve stejném počtu.
09:49
Domácím se ale daří rychlé vyhození a vzápětí ruší další útok Pardubic.
09:36
Hosté dostávají možnost početní výhody čtyř proti třem. Ulrych odchází na dvě minuty za faul kolenem.
09:28
Nepříjemná střela z hole Zohorny. Ten z pravé strany prověřil Pincovu vyrážečku.
09:17
A počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Pardubická střídačka dostává dvě minuty za nesportovní chování. Trest odsedí Lukáš Radil.
08:50
Bartovič se v oslabení dral za vyhozeným kotoučem. Mezi beky se ale neprotáhl a Růžička mohl v klidu rozehrát.
08:29
A tento stav neplatil příliš dlouho. Jaroslav Kudrna byl oceněn dvouminutovým trestem za hákování.
08:25
Druhá polovina přesilové hry se příliš nevydařila a domácí mají na ledové ploše znovu pět bruslařů.
07:34
Liberečtí se na začátku druhé minuty přesilové hry osvobozují a vyhazují až do soupeřova pásma.
07:00
Po dlouhých kombinacích po rozích kluziště se ke střele od modré dostal Kolář. Domácí gólman ukryl jeho pokus v lapačce.
06:25
Máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří Milan Bartovič (LIB) - 2 minuty sekání.
06:01
Kotouč končí po teči mimo kluziště a následuje reklamní pauza.
05:34
Špatná rozehrávka Špačka našla pouze soupeře Václava Benáka, který se ocitl osamocen mezi kruhy. Jeho tvrdý projektil Pinc zachytává.
05:00
Tygři dobrým napadáním drží pardubické beky pod tlakem v jejich pásmu.
04:41
Růžička si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po Bártově pokusu. Vhazuje se v pardubickém pásmu.
03:55
Pardubice nyní domácí uzavřeli v pásmu a daří se jim i ohrožovat Pince. Do střeleckých pozic se však nedostávají.
03:20
Liberečtí jsou u kotouče častěji, avšak sráží je nepřesnosti, kterých hosté využívají.
02:20
Slušná příležitost pro hostujícího Noska. Ten měl na levém křídle volno a vyslal tvrdou ránu. Pinc jí vyrazil betonem do rohu.
01:41
Po Nedvědově šanci se hra přesunula do libereckého pásma, kde jsou u kotouče chvíli hosté a chvíli domácí.
00:54
Vyložená příležitost pro Nedvěda. Ten se po zisku kotouče ve středním pásmu řítil sám na Růžičku. Pardubický gólman si ale jeho kličku pohlídal a podržel kotouč.
00:40
Vzápětí ale o kotouč přicházejí a do útoku se ženou Pardubice.
00:09
První vhazování získávají domácí, kteří také zakládají první útočnou akci.
00:01
Úvodní formace připraveny na ledě, státní hymna u konce, zápas může začít.
Dobrý večer z Liberce, kde v 18:30 začne zápas 41. kola hokejové extraligy. Pod Ještěd dorazil celek z Pardubic, jenž v extraligové tabulce zaujímá třetí pozici. Pardubickým se postaví domácí Bílí Tygři, kteří jsou v tabulce o dvě místa níže. Letos ve vzájemných zápasech kralují domácí celky, dvakrát se na svém ledě radovali Východočeši, jednou Severočeši. Ti tak dnes mají šanci pravidlo dodržet a vyrovnat sezonní bilanci na 2-2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.