Máme za sebou velmi vypjaté utkání plné zvratů. Šťastnějším celkem jsou nakonec domácí hokejisté, kteří se ani za nepříznivého stavu 3:1 nevzdali a dokázali srovnat krok s Pardubicemi, a pak dokonce obrátit utkání na svou stranu. Pardubice v závěru ještě hodně dotíraly, ale Boleslav si svou výhru už sebrat nenechala. Pro Boleslav je výhra nad favorizovaným soupeřem velmi cenná, zvlášť, když Karlovy Vary dnes rovněž bodovaly, a tak se rozdíl mezi nimi nijak nezměnil. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Jan Kolář I (PCE) a David Výborný (MBL).
60:00
59:45
Aleš Píša dostává 5 + do konce utkání za vražení na hrazení. Trest odsedí Lukáš Nahodil.
59:45
Roman Tomas zůstává ležet u hrazení po střetu s jedním z pardubických. Na mantinelu zůstává krvavý šrám.
59:43
Jiří Cetkovský byl sám před bránou, minul.
59:10
Demel dojížděl spolu s pardubickým hráčem, ale puk mu nevyšťouchl, aby sám mohl zakončil do prázdné.
58:56
Tak to budou nervy až do samotného konce. Pardubice dotírají. Kolář II nastřeloval na Hübla, ale boleslavští obránci se dnes činí.
58:32
Demel vyhazuje z obranného pásma a míjí pardubickou bránu.
58:24
Tak uvidíme, co hosté vymyslí. Jejich branka zeje prázdnotou a Pardubice jdou do šesti.
58:24
Oddechový čas pro hosty.
57:16
Pardubice právě vstřelily branku!Boleslav si ještě komplikuje situaci. Pardubice dostaly domácí celek pod tlak a JAN STARÝ se tečí Jana Koláře II trefuje za záda domácího gólmana. Asistence: Jan Kolář II, Petr Koukal.
56:23
Milan Mikulík dostává 2 minuty za hákování.
56:20
Jan Kolář I dává druhou tyč dnešního utkání. Vzápětí tu máme třetí tyčku - tentokrát Jan Starý.
56:10
Pardubice se ale nevzdávají. Od modré to zkoušel Robert Kousal.
55:24
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak po skončené přesilovce, která se Boleslavským nevydařila, tu máme zvrat. ROMAN TOMAS doklepl puk k levé tyči Růžičkovy branky a ten se za ním jen bezmocné ohlédl. Asistence: David Výborný.
54:49
Balaštík posílal pas na Výborného před bránu, tam jej ale zlikvidoval někdo z pardubických.
54:33
Balaštík dostal přihrávku od mantinelu a zkoušel Růžičku prostřelit mezi nohy.
54:08
Boleslav znovu zkouší rozehrát od Hübla.
53:30
Tak zatímco by měli útočit domácí, do útoku se dostal Jan Buchtele. Domácí gólman vychytal jeho střelu, ale i následnou dorážku z otočky.
Dnešní utkání sleduje 3545 diváků.
53:10
Jiří Cetkovský dostává 2 minuty za podražení.
53:01
Jaroslav Hübl v rozkleku zachytil puk, který za něj doráželi Pardubičtí.
52:05
Od modré střílel Rýgl, Růžička připraven, v zápětí se pokoušel o dorážku ještě Tomáš Demel, ale také neúspěný.
51:25
Jak Kolář II nastřelil puk od modré, Hübl se ve změti hráčů zorientoval velmi dobře a nepustil puk za svá záda.
51:00
Pardubice v plném počtu.
50:43
Jaroslav Hübl se teď blýskl skvělým zákrokem. Na dorážku přijížděl ještě Jiří Cetkovský, ten se ale k zakončení nedostal.
50:25
Tomasovo nahození přeskočilo hokejku Martina Růžičky, puk ale v bráně neskončil.
49:45
Pardubice se osvobozují vyhozením a střídají.
49:04
Domácí hrají v plném počtu. Pardubicím naskakuje druhý dvouminutový trest - takže se hraje znovu pět proti třem.
48:00
Jaroslav Balaštík trestuhodně míjí. Dlouho si připravoval puk ke střele a pak promarnil.
47:30
Dále se pokračuje ve hře čtyři na tři.
47:27
Casey Borer vyloučen na 2 minuty za zdržování hry - vyhození kotouče.
46:59
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Mladá Boleslav se zásluhou ANDREJE PODKONICKÉHO dostává poprvé v dnešním zápase do vedení. Podkonický stál připravn u levé tyče a zakončil do odkryté branky. Asistence: David Vrbata, Jaroslav Balaštík.
46:00
Tak boleslavští fanoušci se teď hodně zlobí, dva krvavé fauly v rychlém sledu za sebou. Jan Kolář II vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl. Faul byl na Davida Výborného, kterému vyrazil přední zub. Pro Boleslavské je to výzva, jelikož dostali výhodu hrát tři a půl minuty v pěti proti třem.
45:34
Jan Starý (PCE) vyloučen za faul na Lukáše Pabišku na 2+2 minuty za hru vysokou holí.
44:45
Jiránek se obráčel kolem branky, Růžička na něj číhal a puk mu vyšťouchl hokejkou.
43:11
42:55
Mozíkova střela zpoza hráče vyzkoušela připravenost pardubického Růžičky.
42:20
Prudká střela Davida Vrbaty od modré, Růžička toho moc neviděl, ale univerzální zákrok na to stačil.
41:11
Jak Kolář I vyloučen na 2 minuty za podražení.
40:49
Boleslav se teď hodně snaží, před bránu se dostali postupně Mikulík i Tomas, ale ani jeden nedokázal trefit Růžičkovu bránu. Na druhé straně si to na Hübla namířil Jan Starý, ale přestřelil.
40:01
Tak máme za sebou hodně akční třetinu plnou vyloučení a gólů v sítích obou brankářských jedniček. Zatímco v první půli tahali za kratší konec provazu Mladoboleslavští a nechali Pardubice, aby si v jejich třetině dělaly, co se jim zlíbí, a především nechat je navýšit skóre utkání na 3:1. V závěru třetiny už patřilo utkání domácímu celku. Nejprve se mu zásluhou Mikulíka podařilo snížit a poté se z vyrovnání mohli radovat díky Romanu Tomasovi, který překonal Růžičku v poslední minutě. Závěrečná třetina začně přibližně v 19:15.
40:00
39:41
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Boleslav využívá přesilovku za 15 vteřin! ROMAN TOMAS dostal přihrávku k levé tyčce Růžičkovy branky. Pardubický brankář se proti němu už nestačil přesunout. Tomasovi stačilo pouze přehodit jeho beton. Asistence: Jakub Čutta, David Výborný.
39:26
Vyloučen pardubický obránce Casey Borer - 2 minuty za podražení.
39:00
Andrej Podkonický před bránou sám, nedokázal dopravit puk za Růžičku. Ještě se natahoval po bekhendovém zakončení, ale už na něj pořádně nedosáhl.
38:16
Oba týmy v plném počtu.
37:00
Darell Hey dostal krásnou přihrávku od Chaloupky a prudkou střelou mířil k levé tyči Růžičkovy brány - minul.
36:16
Současně vyloučeni Casey Borer a Milan Mikulík - 2 minuty za hrubost. Na obou stranách se hraje ve čtyřech.
36:16
Roman Tomas měl vyrovnání na své hokejce! Ale ani napotřetí nedošťouchal puk do sítě, v cestě mu stály nastrčené Růžičkovy betony.
35:20
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak to je přesně to, co Boleslav potřebovala - snížit. Dlouho se domácím nedařilo dostat se do pásma, a teď stačilo jen nahození MILANA MIKULÍKA a pardubický gólman neukočíroval puk ve své výstroji a hned tu máme stav 2:3. Asistence: David Výborný, Boris Žabka.
34:10
Pardubice teď sevřely Boleslav v jejich třetině, těm se nedaří vyhodit. K pokusu o střelu se tak postupně dostali Kolář I, Beňák i Starý.
33:07
Oba týmy hrají v plném počtu.
32:38
Boleslav se pracně dostává přes modrou čáru, Pardubice dobře blokují. Puk ve středním pásmu vybojoval Lukáš Nahodil, který bez rozmýšlení napálil puk do Hübla.
31:07
Hra na ledě o dost přitvrdila. Máme tu vyloučení na obou stranách. Na straně Mladé Boleslavi je to Darell Hay, který dostává 2 minuty za krosček. Za Pardubice si 2 minuty odsedí Jan Starý za faul kolenem.
29:56
Loskot prudkou střelou mířil k pravé tyči Růžičkovy brány, ten betonem vyráží.
29:05
Tomáš Demel zkouše prudkou střelou z levého kruhu, Růžička vyrazil před sebe a Roman Tomas už vyražený puk nedokázal zpracovat, tady už zapracovala obrana Pardubic.
27:26
Pardubice právě vstřelily branku!A Pardubice hozenou rukavicí využívají. Boleslavi se prvotní nápor Pardubic dařilo ukočírovat, ale na střelu Jana Koláře II Hübl už nestačil. Asistence: Aleš Píša.
26:36
Boleslav jde do tří. Za vysokou hůl vyloučen Roman Tomas. Pardubice mají možnost dvojnásobné přesilové hry.
26:18
Žabka si lehl do střely Jana Koláře I, který se zmocnil puku na modré a bez rozvahy vystřelil.
25:57
A je tu druhé oslabení pro Mladoboleslavské. Martin Rýgl vyloučen na 2 minuty za hákování.
25:22
Pardubice jsou při chuti a nebezepčeně dotírají.
23:57
Pardubice právě vstřelily branku!Tak zatímco se minulá akce dvojici Kolář I - Koukal příliš nepovedla, druhý pokus už jim vyšel na jedničku. JAN KOLÁŘ I zvyuje už na 2:1 pro Pardubice. Asistence: Petr Koukal.
23:39
Koukal zkoušel postoupit puk na svého kolegu Koláře I, boleslavská obrana ale nezaspala a skvěle mu puk vyšťouchla.
23:05
Jiří Cetkovský vyzkoušel pozornost svého bývalého spoluhráče, Jaroslava Hübla, ten jeho pokus vyrazil vyrážečkou.
21:10
Jaroslav Balaštík zkoušel nahodit na Růžičku, ten jeho střelu vyrazil. Balaštík si ale vyhozený puk znovu zpracovala zkoušel objet bránu a zakončit poté, puk mu ale uklouzl a ze slibné šance nic nebylo.
20:44
Milan Mikulík v obrovské šanci před Růžičkou. Na druhé straně Neprostřelil Hübla Koukal.
20:01
První třetinu máme za sebou, rozhočí do hry zasahovali minimálně, a tak trvala celkem 32 minut. V prvních minutách hry byli aktivnější hosté, kteří se po čtyřech minutách ujali vedení zásluhou Jana Koláře I. Mladoboleslavští se nenechali zahanbit a za necelou minutu a půl srovnal z dorážky Tomáš Jiránek. Druhá třeitna začne přibližně v 18:21.
Zásahy brankářů v první třetině: Martin Růžička (PCE) - 10 zásahů Jaroslav Hübl (MBL) - 9 zásahů
20:00
19:20
Mikulík vybojoval puk za bránou a zkoušel přihrát Davidu Výbornému, ten byl před bránou dobře blokován a nemohl zakončit.
16:58
16:45
Velký závar před boleslavskou bránou. V brankovišti bylo naráz asi šest hráčů. Nikdo ale černou pryž do brány nedostrkal.
16:20
Puk proskákal brankovištěm, aniž by ho někdo tečoval, teď měla Boleslav obrovské štěstí.
15:48
Pardubickým se nedaří usdílit se v pásmu Boleslavi.
14:57
Lukáš Pabiška dostává 2 minuty za podražení.
13:45
Lukáš Nahodil "nahodil" puk na Hübla, ten puk vyrazil mimo, ještěže neměl kdo dorážet.
12:28
Domácí tým je v plném počtu.
12:10
Jan Kolář II minul boleslavskou bránu snad o pár milimetrů!
11:25
Boleslavským se teď vůbec nedařilo vyhodit puk ze svého pásma, dív že Pardubice nedostrkaly puk za Hüblova záda.
10:28
A máme tu druhé vyloučení, tentokrát je to přesilovky pro hosty. Martin Rýgl se provinil nedovoleným bráněním a dostává 2 minuty.
10:10
Jan Starý postoupil puk Janu Kolářovi I a hned je z toho obrovská šance. Hübl stěží vyrazil koncem betonu, možná bruslí.
09:27
Pardubické v plném počtu.
08:50
Boleslavští semkli pardubcikou čtyřku v útočném pásmu a pálí na Růžičku jednu ránu za druhou. Za své úsilí sklízí potlesk boleslavských fandů.
07:27
Lukáš Pabiška se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale byl zahákován Petrem Koukalem, který si za to odsedí 2 minuty.
06:45
Roman Tomas se propasíroval pardubickou obranou, jeho pokus vstřelit gól, ale skončil těsně nad.
06:31
Rozhodčí odpískal offsajd, ale Petr Koukal se s pukem hnal dál. Na ledě se poté strhla menší potyčka, když se ho Boris Žabka pokouel usměrnit.
05:30
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Boleslav bleskově vyrovnává. TOMÁŠ JIRÁNEK nejdříve nastřelil tyč, poté už se ale trefil. Asistence: David Vrbata.
04:40
Balaštík měl vyrovnání na své hokejce trestuhodně minul odkrytou klec Pardubic.
04:05
Pardubice právě vstřelily branku! Boleslavští nedokázali vyhodit puk z brankoviště a hned tu máme první branku tohoto utkání. JAN KOLÁŘ I neměl se zakončením nejmenší problém, byl před bránou sám a puk, který vypadl Hüblovi, zavěsil pod víko. Asistence: Jan Starý, Václav Kočí.
03:10
Nahození Tomáše Zohorny přeskočilo až před Hübla.
02:20
Somík vyhrál buly a hned přihrál Janu Buchtelemu, který si špatně zpracoval puk a jeho bekhend šel nepřesně na bránu.
01:30
Pardubičtí se snaží rozehrát z rohu kluzitě a přihrát na bránu, ale nedaří se jim, boleslavští dobře brání.
00:25
Do útoku se rozjel Tomas a lehce otestoval pozornost Martina Růžičky.
00:01
V brance hostí dnes uvidíme Martina Růžičku, branku domácích bude hájit Jaroslav Hübl.
Boleslavští budou chtít navázat na sérii vítězství z minulých klání, kdy během posledních šesti utkání nasbírali dohromady 15 bodů. Pardubičtí mají z minulých šesti kol jen osm bodů, přesto jsou favoritem právě hráči východočeského celku, kteří v současné době zaujímají třetí místo v tabulce. V letošních předchozích vzájemných utkáních se dvakrát radovali Mladoboleslavští, kteří dvakrát bodovali na ledě pardubické ČEZ Arény, zatímco hosté se 16. listopadu radovali na ledě Mladé Boleslavi, když otočili zápas v poslední třetině. Jak dopadne dnešní utkání, si budeme muset počkat cca do 20:30.
Vítáme vás u sledování online přenosu z utkání mezi domácím týmem BK Mladá Boleslav a hostujícím celkem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.